Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 3082 komentarze

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Moje komentarze

 • Daleko nie szukać
  " Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam" - tak powiedział George Bush, po czym wszyscy poszliśmy z nim na wojnę przeciwko Afganistanowi i Irakowi.
  Uważajcie na Antychrystów!
 • @Lotna 17:50:24
  P.S. Dowiedziałam się jakie mam sobie napisać motto, ale nadal nie dowiedziałam się, jakie to mamy wspaniałe zdobycze chrześcijaństwa i jak to się nam wszystkim polepszyło - oprócz tych nieszczęsnych uniwersytetów, bo niewolnictwo nadal istnieje, tyle że nieformalnie, bo nikt nikogo w kajdanach na targu nie wystawia. Ale zapewne dla ciebie to też jest albo nowość, albo temat do kpin, albo jedno i drugie.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @MacGregor 14:10:22
  Jak wyżej. Nie wysilaj się tak bardzo, bo popuścisz. Żegnam bez żalu.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @MacGregor 13:49:44
  Widzę, że oprócz sarkazmu zaczynają się złośliwości ad personam, kiedy nie ma argumentów. Faktycznie, nie ma z tobą o czym dyskutować, ty wiesz wszystko lepiej, a jeśli nie wiesz, to nadrobisz to kpiną i animuszem.
  Doprawdy szkoda mojego czasu dla twardogłowych.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @MacGregor 10:15:12
  Wspomniałam o tym, że skoro istniały uniwersytety w Afryce, mogłyby także istnieć uniwersytety na terenach Słowian, gdyby nie podbój chrześcjaństwa, a więc chrześcijaństwo nie jest jedynym warunkiem rozwoju zaawansowanej cywilizacji. Czy jest to aż takie trudne do zrozumienia? Umiesz myśleć tylko jednowątkowo, czy po prostu odrzucasz wszelkie argumenty, które nie popierają Twojej tezy?

  A może zaczniesz teraz popierać islam i stwierdzisz, że bez odgórnie narzuconej indoktrynacji religijnej nie ma w ogóle co marzyć o jakimkolwiek rozwoju i postępie? Nie wiem, jaka była kultura Mali przed islamem. Być może islam zniszczył ich księgi, tak jak chrześcijaństwo zniszczyło nasze.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Husky 16:50:30
  Ja jestem fanką PO? Chyba sam nie wierzysz w to, co mówisz.
  PiS puszczają nerwy i słoma z butów wychodzi
 • @Lotna 02:06:43
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Timbuktu_Manuscripts
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Lotna 01:53:12
  Timbuktu położone w Mali, był jednym z najstarszych na świecie uniwersytetów, jednym z pierwszych, do którego zjeżdżali się ludzie z całego świata, także z Europy i nie, nie uczono tam tylko teologii i czytania koranu. Proszę doczytać dokładnie, ośrodek oświatowy w Timbuktu był najbardziej prężny od Xlll do XVll wieku.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @wiedzajestwksiążkach 22:28:42
  Chyba się trochę jednak czepiasz. 9, a w porywach 10 tysięcy lat niepisanej historii, zapamiętać i przekazać z pokolenia na pokolenie, to chyba nie jest mało, nie uważasz?
  Z pewnością mówić "nauczyli się" wcześniej, ale widocznie nie byli na tyle zorganizowani, aby ktoś miał przypisaną rolę historyka w każdej generacji.

  To prawda, Indianie w Kanadzie nie mają praw obywatelskich. Mają status mniej więcej taki jak dzieci, które zabrano rodzicom i są pod opieką państwa. Państwo decyduje za nich. Państwo dyktuje im, kto ma prawo uważać się za Indianina, a kto nie. Indianka, która wyjdzie za mąż za nie- Indianina, traci status Indianina, jej dzieci również, natomiast nie- Indianka, która wyjdzie za Indianina, taki status zyskuje. Chodzi po prostu o wynarodowienie, inaczej ludobójstwo. Ze względu na degenerację, dziś jest więcej dzieci Indian kanadyjskich pod opieką państwa niż za czasów przymusowych szkół, do których siłą zaciągano dzieci na wiele lat, przerywając w ten sposób ciągłość kultury, tradycji i języków. Warunki życia w odległych rezerwatach położonych na terenach, które często nie są ziemiami, które tradycyjnie okupowali, przypominają warunki życia w krajach trzeciego świata. To są ludzie, których wyniszczyli chrześcijańscy zdobywcy powołujący się na bullę papieską, nie dając im w zamian kompletnie niczego, nawet nadziei.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Nibiru 21:01:14
  :)))
  Chocholi taniec POPiS
 • Linki
  Film: https://youtu.be/wscCOxBES-g

  Źródło: https://pl.sputniknews.com/opinie/201707195915767-Sputnik-Polska-Powiernictwo-Kresowe-ABW/
  Kolejne kuriozum państwa teoretycznego
 • @MacGregor 17:56:28
  To jest ogólnie dostępna wiedza, a nie żadne "mądrości". Nie moja wina, że Pan o tym nic nie wie.
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Timbuktu
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/History_of_science_and_technology_in_Africa
  http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,To-Polak-wynalazl-kolo,wid,14309369,wiadomosc.html?smg4sticaid=6198bb
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @wiedzajestwksiążkach 19:34:21
  Racja, ja mówiłam o Indianach, którzy teraz mieszkają na terenach Kanady. Nie mieli pisma i ksiąg, ale za 9 tysięcy lat historii oralnej.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:54:42
  Zajmij się raczej swoją żoną, bo zapewne jej znowu wątroba gnije.
  Chocholi taniec POPiS
 • @MacGregor 16:22:02
  Proszę czytać ze zrozumieniem: powiedziałam, że nie widzę zbyt wielkich korzyści, a nie że żadnych. To niezupełnie to samo. Proszę też nie zakładać zbyt wiele co do moich intencji i wierzeń jak chodzi o tradycje Słowian. Sarkazm jest dobry, ale nie w nadmiarze.

  To samo tyczy się osiągnięć cywilizacji chrześcijańskiej, bo przecież nie wiadomo, w jakim kierunku rozwinęłaby się cywilizacja Słowian, gdyby nie podbój przez chrześcijaństwo i nie wiadomo, czy nie mielibyśmy własnych uniwersytetów, gdzie księgi by były pisane pismem słowiańskim a nie po łacinie, a potem alfabetem przerobionym z łaciny. Murzyni w Afryce mieli swoje uniwersytety, kiedy Europa była pogrążona w mrokach wieków średnich, skąd ta pewność, że Słowianie nie mogliby ich mieć?

  Możemy sobie co najwyżej pogdybać, ale chyba faktycznie nie warto.
  Zwycięzcy zawsze piszą historię i teraz napisali, że gdyby nie chrześcijaństwo, to do tej pory skakalibyśmy wokół ognisk.

  To, że najstarszy wizerunek koła znaleziono na ziemiach polskich, a nie w Babilonii czy Egipcie, albo, że był rozwinięty przemysł metalurgiczny, o których inni nie mieli pojęcia, doskonalenie upraw i hodowli na naszych żyznych ziemiach, nie mówiąc o umiejętności cięcia skał w sposób w dniu dzisiejszym niemożliwy, które zostały użyte do budowy fundamentów zamków i pałaców na ziemiach polskich oczywiście też świadczy o słowiańskim zacofaniu i barbarzyństwie.

  Oświeciło nas chrześcijaństwo, a pański sposób myślenia jest tego efektem. Doprawdy nie wiem, czy to na pewno ja powinnam być obiektem współczucia i ubolewania.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • Nic się nie stało i nic się nie zmieni.
  Dla Polaków na pewno nie. Ale za to wrzask na całą Polskę!

  5*
  Kłamstwa kontra utopia
 • Oczywiście!
  Ani nie spadliśmy z drzewa, ani nie zeszliśmy, ani nas "chrześcijaństwo nie ściągnęło za nogę".

  Teraz by tylko wypadało wymienić korzyści dla nas - narodu - z faktu chrystianizacji, bo tak patrząc na te 1000 lat historii, to zbyt wielkich nie widać. Podejrzewam, że Indianie Amerykańscy mogą mieć bardzo podobne odczucia, z tym że im nie spalono ksiąg i nie zmieniono pisma, bo takowego nie mieli.

  Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • Autor
  Wydaje mi się, że plan działania jest prosty: "zreformować" sądownictwo, słusznie wsadzić za kratki przynajmniej część niezliczonych aferzystów - a tym samym uzyskać ogromne poparcie ludu i zapewnić sobie ciągłość władzy, a potem kraść ile wlezie, tyle że na własne konto, z własnymi sędziami i prokuratorami, co będzie trwało dopóki nie zbierze się następny rząd mający większość w sejmie i senacie, o ile to nie zostanie wcześniej zapobiegawczo uniemożliwione.

  To jest kolejna pseudoreforma PiSu i kolejna dobra zmiana - dla nich samych. Bez niezawisłych sądów Polska zawsze będzie tylko republiką bananową i państwem teoretycznym, gdzie mafie mogą bezpiecznie przeprowadzać swoje ciemne interesy, jak np. torturowanie więźniów, handel bronią, narkotykami i ludzźmi, czy mordowanie zagranicznych niezależnych dziennikarzy.
  PiS puszczają nerwy i słoma z butów wychodzi
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:23:21
  Wujek Wojtas nie tylko będzie Cię za rączkę odprowadzał, ale jeszcze na dodatek prał Ci mózg sącząc weń swoje brednie ideologiczne. Natomiast Ty będziesz je przyjmował jak największe mądrości i na dodatek polecał je innym do czytania.
  A może to już było?
  Chocholi taniec POPiS
 • @Zawisza Niebieski 14:46:25
  Normalnością dla Wojtasa jest bicie kobiet i traktowanie ich jak pół-ludzi, więc chyba żadne inne jego pomysły z zapiecka też dziwić nie powinny.
  PiS puszczają nerwy i słoma z butów wychodzi

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY