Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 3317 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Moje komentarze

 • Pomysł poroniony, ale bez przesady
  Pałac kultury nie zawsze kojarzył się pozytywnie Warszawiakom i odwiedzającym stolicę Polakom. Nie wszyscy zachwycali się jego nie polską architekturą, tym bardziej, kiedy Warszawa była o wiele bardziej pusta i był otoczony tylko ogromnymi pustymi placami. Dla wielu stanowił symbol stalinizmu, tym bardziej bolesny, że za wielkie pieniądze wetknięty bez pardonu w sam środek polskiej stolicy.

  Niemniej jednak Warszawa pozostawiona z tym fantem - przystosowała się, rozbudowała, podwyższyła, oswoiła z jego widokiem, przyzwyczaiła i po części zapomniała. Teraz po latach, Pałac stał się nieodłączną częścią Warszawy, razem z wieżą i zegarem, widocznym z niejednego warszawskiego okna. Zapytałam kilka lat temu moją ulubioną Warszawiankę: Co z tym pałacem? Odpowiedź brzmiała: Stoi już tyle lat - niech już tak zostanie. :)

  Z powodzeniem 900 milionów można by wydać na odbudowanie jakiegoś pałacu w stolicy, a nie zburzenie.
  Oszołomom mówimy NIE
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:59:19
  Doprawdy nie interesuje mnie, jak inni interpretują faszyzm i co im się pomyliło.
  Jeśli dla Włochów integralne cechy faszyzmu jak np. - za wikipedią -etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm - są samym dobrem - to niech im Bozia da zdrowie.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • Dziwi to i śmieszy
  Przecież przeszłość i powiązania Dudy były wiadome przed wyborami - i co? Dopiero teraz wielkie zdziwienie?

  Wajcha została przestawiona w syjonistycznym Waszyngtonie i pozwolono PiSowi dojść do władzy. Niech sobie dzwoni we wszystkie narodowe dzwony, bije się w piersi, nosi krzyże i powiewa flagami ile tylko chce, ale żeby było jak było, sam Kneset namaścił Dudę na prezydenta - tak w razie czego, gdyby rząd się zapędził w reformach, których zwolennicy jakoś przeoczają poprawioną ustawę 1066, obce wojska w Polsce, przymus szczepień, wprowadzanie tylnymi drzwiami trucizn GMO, podpisanie CETA i wiele innych.

  Nawet nie wiem jak zareagować na ubolewanie nad kontaktami Dudy z żydowską lożą masońską (!!!) którą jak Feniks z popiołów powołał do powtórnego życia w Polsce sam prezydent Kaczyński, na którego spuściznę Duda się powołuje od samego początku. Tak trudno dwa dodać do dwóch?

  Najwyrażniej część prawicy w Polsce cierpi na zbiorowe zauroczenie i tzw. wishful thinking, nie widząc, nawet nie usiłując widzieć rzeczy takimi, jakimi one są. Teraz ten okropny Duda będzie wszystkiemu winny, bo PiS nie będzie mógł przeprowadzić reform. Duda będzie kozłem ofiarnym, który miał swoją chwilę świetności, a w Polsce nadal wszystko zostanie po staremu - czyli Polska nadal dziarskim krokiem będzie maszerowała ku przepaści, albo, jak kto woli, będzie przeistaczania w Polin. Jak to mówią, nic nie dzieje się bez przyczyny.
  NIEJASNE MORALNE SPRAWY PREZYDENTA RP.ANDRZEJA DUDY
 • Trzeba to rozbierać na części, bo to jest ich (okupantów) punkt widzenia
  "Bo to w faszyźmie państwo jest ważniejsze jak naród, którego ono jest dobrem wspólnym i własnością niezbywalną."

  No właśnie, przecież to nie naród rządzi w ustroju faszystowskim. Nie bez kozery Duda został namaszczony przez kneset na prezydenta Polinu! Dla Dudy i dla nich lojalność wobec państwa jest najważniejsza. Oni są lojalni wobec państwa, pracują na jego rzecz, bo dzisiejsze "państwo" - "to oni" - to jest rząd centralny i rządy regionalne, ale to są także wszelkie struktury rządowe i pozarządowe, "obywatelskie", "oddolne", "dobroczynne" i "charytatywne", których się namnożyło jak korników od kiedy w Polsce "upadł komunizm", a które toczą jak robactwo polską tkankę Rzeczpospolitej, pomału, ale bez przerwy przeinaczając ją krok po kroku na swoje kopyto (oczywiście, jak zawsze w komunizmie - hasła są wzniosłe i piękne).
  To było przemówienie bardzo szczere, z tym że nie kierowane do Polaków - jak by się mogło wydawać, a do swoich, do tego raka, który jest bardzo zajęty usilnym zabijaniem Polski i wszelkich przejawów polskości, w tym polskiego nacjonalizmu.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • Pomijajac brednie Talbota i wracając do sedna -
  To najwiekszym problemem nie jest Deszczyca ani jego łaskawie zadomowiający się na dobre w Polsce jego ziomale, ale stosunek władz "polskich" do banderowskiej Ukrainy. To nie jest kwestia braku szacunku, a kwestia zdrady Polaków i polskiej racji stanu. Rząd okupacyjny to rząd okupacyjny, bez względu, czy hasłem przewodnim jest "polskość to nienormalność", czy "Bóg, Honor, Ojczyzna".

  Podobno ten rząd cieszy się rosnącym poparciem. Niech mnie gęś kopnie, jeśli wiem dlaczego. Kiedy na Zachodzie będą zamieszki (a kto wie, czy nie bitwy) z nachodźcami islamskimi, w Polsce będą z Ukraińcami i z nachodźcami korzystającymi z korytarzy Caritasu na które ten rząd zezwala, a także tymi, którzy spacerkiem czy jakimkolwiek pojazdem, bez żadnych przeszkód, przemieszczają się do Polski przez granicę z Niemcami. W Niemczech "zaginęło" ileś tam tysięcy zarejestrowanych migrantów - kto zagwarantuje, że nie siedzą oni w Polsce?

  No ale tak ma być, PiS spełnia swoje zadanie - państwa narodowe mają przestać istnieć, to i granic pilnować nie trzeba. Tym lepiej, jeśli przy okazji sprowadzania Ukraińców można wysłać zagranicę na zarobek następne ileś tam milionów Polaków. I tak do skutku, aż państwo teoretyczne przemieni się w nieistniejące.
  Powymiatać precz banderowskie śmieci.
 • Żyją po to, by pracować
  Mentalne niewolnictwo.
  Przypomniała mi się aktorka, Mieczysława Ćwiklińska, którą przez długie lata obwożono po całej Polsce ze spektaklem " Drzewa umierają stojąc". Słyszałam w dzieciństwie, że ledwo się trzymała na scenie, a właściwie trzeba było ją podpierać, żeby nie upadła - umarła podobnie jak te tytułowe drzewa w wieku 93 lat. Sztuka była ponoć kiepska, ale ludzie chodzili ją oglądać, bo ją pamiętali z filmów międzywojennych. No ale ona robiła to dla sławy; a ci leciwi Japończycy pracujący w cudzych fabrykach - po co to robią?
  Emeryt w fabryce
 • @nikander 18:50:12
  A jednak. Prof. Wolniewicz był Polakiem żydowskiego pochodzenia. Co prawda, strażakiem nie był.
  Kto może zostać prawdziwym Polakiem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:31
  Niezupełnie.
  Pozdrawiam wzajemnie.
  Czy Polska ciągle jest państwem teoretycznym?
 • Niezupełnie.
  "Tak więc nie absolutna niezależność od innych i możliwość narzucania swojej woli jest miarą suwerenności. Taką miarą jest umiejętność współżycia z innymi i takiego układania swoich stosunków, żeby zabezpieczone były interesy własnego społeczeństwa, które przy okazji nie kolidują w sposób jaskrawy z interesami innych."

  "Możliwość narzucania swojej woli" jest miarą mocarstwowości, nie suwerenności, a mocarstwowość to nie to samo co "absolutna suwerenność", która może być tylko teoretyczna, zważywszy, że każde państwo graniczy z innymi, nawet jeśli są to tylko granice morskie.

  Państwa mogą być suwerenne i nie mocarstwowe (których jest zawsze znakomita mniejszość) bez względu na to, czy prowadzą mądrą czy głupią, albo niemal żadną politykę zagraniczną. Wykładnikiem niezależności jest służenie interesom systemu danego państwa, bez obcej ingerencji, choć niekoniecznie - z naszego punktu widzenia -będącym w najlepszym interesie jego społeczeństwa.
  Czyli odwrotnie niż dzieje się to w Polsce i w przeważającej większości państw, nawet tych mocarstwowych, okupowanych przez mniejszość etniczną kierującą się interesem własnym, a nie państwa, którym ta mniejszość kieruje.

  Dlatego też, między innymi, brednie wypisywane na niektórych "znamienitych" blogach na temat USA, a szczególnie Amerykanów, przypisują o torsje. USA jest w stanie likwidacji, podobnie jak Polska i pomimo że jest mocarstwem i światowym hegemonem, nie jest państwem suwerennym, a jest odporządkowana - jej polityka zagraniczna, ale także wewnętrzna - międzynarodowej korporacjonistycznej syjonistycznej mafii, w związku z czym Amerykanie nie są ludźmi wolnymi, rozporządzającymi swoim krajem, w którym mają do powiedzenia tyle samo, co Polacy w Polsce w obliczu niecnych poczynań rządu. Są co najwyżej "szarą masą", "materiałem ludzkim", "siłą roboczą", "wyborcami" i mięsem armatnim.
  Czy Polska ciągle jest państwem teoretycznym?
 • Winniczek
  Lepiej późno niż wcale.
  Nie przejmuj się, MakGrzegorz, każdemu od czasu do czasu zdarza się zobaczyć taki widok w lustrze. Najważniejsze, że otrzeźwiałeś!
  https://youtu.be/-7UdGCdvk8E
  Gardzę PiS-em.
 • Wyślij komentarz do projektu !!!
  Pisanego przez kolejnego zdrajcę pod komendę lobby farmaceutycznego:

  http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556/komentarz

  Jeśli rząd "dobrej zmiany" martwi się o zapobieganie chorobom, to niech zamiast płacić wielkiej farmie podniesie ludziom pensje, renty i emerytury, żeby się mogli prawidłowo odżywiać i w ten sposób podnosić i zachować odporność organizmu.

  Udokumentowano wiele przypadków zachorowań poszczepiennych, właśnie na chorobę, przeciwko której była szczepionka. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że zachorowanie na grypę przez ludzi starszych może się zakończyć poważnymi powikłaniami, jeśli nie śmiercią. Czy o to chodzi? Pozbędą się większości staruszków i nie trzeba będzie wypłacać emerytur; cóż za ulga dla budżetu państwa przy jednoczesnym napychaniu kieszeni wielkiej farmie.
  NO I STAŁO SIĘ!
 • @jan 00:25:30
  Dziękuję za linkę, wysłałam.

  Autor - bardzo dobry tekst uderzający w sedno.
  Szturm na Eurazję: Północna Korea to tylko starter
 • @miarka 13:21:27
  Być może się mylę, ale wydaje mi się, że zadziwiony ironizował mówiąc o "przedsiębiorcach krwiopijcach", z których wielu po prostu nie ma wyboru w sytuacji, gdzie wszelkie opłaty i podatki są niemalże równie wielkie jak dochody.
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • @interesariusz z PL 21:37:39
  "no więc, według Ciebie, np. dziecku, przymykanie oczu na łamanie prawa przez dziecko, oczywiście własne, jest czymś, według Ciebie, pożądanym"

  Nic podobnego!

  Problem w tym, że prawo ani nie dotyczy wszystkich (przykład pomroczności jasnej), ani nie jest zrozumiałe, a tym samym uznawane przez wszystkich, ani tym bardziej, nie jest przez wszystkich przestrzegane, bo wiadomo wszem i wobec, że jednym wolno o wiele więcej niż innym. Reasumując: to jest bezprawie, a nie prawo. To jest kryminał uzasadniony literą prawa i usprawiedliwiany przez osobników przyodzianych w czarne kultowe szaty.

  Takie są realia, a Ty chcesz, aby szarego Kowalskiego uczynić podejrzanym i/lub kapusiem, żeby się takiemu prawu bezwzględnie podporządkował.

  Nie uważasz, że należałoby zacząć od naprawy prawa, a nie od naprawy Kowalskiego!?
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • @tadman 17:58:50
  "Obserwując sprawę AmberGold i machinacje z VATem to będzie obowiązywała nadal propagandowa kampanijność w tym względzie, a pod pozorem uszczelnienia systemu zbierania podatków powiększy się inwigilacja szarego Polaka i będą o jego dochodach wiedzieli dosłownie wszystko."

  I o to właśnie chodzi.
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • @zadziwiony 16:27:36
  "Dochodem jest bowiem to co pozostaje po odjęciu kosztów utrzymania.
  E tam dużo by gadać. Jeśli szanowni panowie tak nie cierpią tych przedsiębiorców krwiopijców to wziąć się do roboty . przystąpić do Pana Józefa Kamyckiego , namawiać znajomych, kolegów, do wspólnej budowy firmy pracowniczej jego pomysłu. Zorganizować demonstracje pod sejmem . prezydentem by odpowiednie ustawy wymusić. Heja do roboty, a nie jedynie wymawiać komuś parę litrów służbowej benzyny w prywatnym aucie i popierać donosicieli."

  Złotymi zgłoskami to powinno być zapisane.
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • @interesariusz z PL 11:13:57
  Szanowny Panie,
  Pragnę Panu donieść, że doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że kraje w których żyjemy znajdują się pod okupacją, a Pański protekcjonalny ton byłby o wiele bardziej na miejscu w stosunku do Oscara a nie do mnie.
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • @interesariusz z PL 11:08:11
  "zaraz, zaraz, a jak wymusić przestrzeganie prawa ?

  Skąd prokurator ma wiedzieć, że ktoś łamie prawo?

  Musi obserwować, albo za pomocą kamery, albo zaglądając w papiery, albo wykorzystując agentów.

  Ale takich płatnych agentów jest zbyt mało, aby zapewnić przestrzeganie jakiegokolwiek prawa w wymiarze powszechnym.

  Czyli jak, prawo tylko dla frajerów, którzy dali się podejść prokuraturze, a nam swobodna, lotna wolność od prawa, które jest tylko dla owych frajerów?"

  Nie uważasz, że prawo powinno być sprawiedliwe i dotyczyć wszystkich bez wyjątku, służyć obywatelom tak, aby sami chcieli to prawo przestrzegać we własnym interesie?

  Sam mówisz, że kapusiów zbyt mało, więc cóż oni pomogą? Ma ich być tak wiele, łącznie z naszymi rodzicami, rodzeństwem i dziećmi, żeby się mrówka nie prześlizgnęła? W takim świecie chcesz żyć?
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • @Oscar 10:00:53
  "
  Ty pewnie jakbyś zobaczył że ktoś morduje dziadka w parku nie doniósł byś na Policję...prawda..
  A gdybyś był światkiem że ktoś ograbia sklep ...
  A gdybyś był światkiem że ktoś wyłudza lewą rentę z systemu za łapówkę...

  Musisz oczekiwać że w twoim świecie jak ci ktoś przyłoży nóż do gardła
  to nikt nie zareaguje bo nikt kapusiem nie będzie..

  Taki świat budujesz...
  To wielka promocja bandytyzmu, oszustwa, wyłudzeń , kradzieży...
  To wprost budowa świata przestępczego...

  Ja rozumiem że ciężko jest żyć gdy nie można ukraść, oszukać...
  taką masz mentalność przestępcy..."

  Powyższą wypowiedzią udowodniłeś, że jesteś zwykłym bydlakiem, który dopuścił się oszczerstwa w stosunku do mojej osoby. Być może sądzisz po sobie, mówiąc, że ciężko żyć gdy nie można ukraść i że ja mam mentalność przestępcy. To po pierwsze.

  Po drugie: nie odróżniasz donosicielstwa od zgłoszenia zbrodni, a to są dwie różne sprawy. Rządowi nie chodzi o zgłaszanie zbrodni, a o zrobienie przestępców z obywateli, którzy dopuszczają się (albo tylko rzekomo się dopuszczają) wykroczeń, bo nie stosują się do niesprawiedliwych przepisów, a także do obniżenia morale tych, którzy dopuszczają się donosicielstwa za łapówkę, bo jakże inaczej nazwać jakiekolwiek wynagrodzenie.

  Po trzecie, jeśli już, to byłabym ŚWIADKIEM zbrodni, a nie żadnym światkiem.
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • Orwell na całego
  "Celem stalinowskiej propagandy było propagowanie postawy donosicielstwa i niszczenie więzi rodzinnych (ostatniej ostoi sprzeciwu wobec totalitarnej władzy partii bolszewików). Idolizacja Pawlika miała oznaczać, że nowy sowiecki człowiek zawsze stawia dobro państwa sowieckiego nad więziami społecznymi i rodzinnymi. Denuncjator Pawlik Morozow został symbolem Pionierów – oficjalnym wzorem do naśladowania dla sowieckich dzieci. "

  I o to właśnie chodzi, mamy cały czas stać do pionu - robić co nam każą, nie mieć zaufania do nikogo i bać się nawet własnego cienia, bo Wielki Brat patrzy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i nie wiadomo kiedy i za co może nas odpowiednio podsumować i ukarać. Dzieje się to w skkali globalnej; inne kraje wprowadzają system punktów zachęcający do "pozytywnych" zachowań; PiS tylko kapusiów.
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej