Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 3516 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Moje komentarze

 • @Astra - Anna Słupianek 22:31:10
  "Bez urazy ale dla mnie "Nibru"to jest jedynie wirtualny nick i wcale nie wiem czy ten nick nie jest właśnie jakimś zdrajcą czy szubrawym aparatczykiem?"

  A ja wiem, że nie jest. Nawet gdyby kiedykolwiek był, w co zresztą wątpię, to jest kompletnie zreformowany. Po wpisach lub komentarzach ich poznacie. :)
  zbanowany ma głos
 • @zadziwiony 14:09:48
  "Należałem w młodości do ZMS i w wojsku do SZMW. To wielka hańba dla mnie?"

  To raczej zależy od tego, ile masz lat, bo od pewnego okreasu ogólnie wiadomym było, że do takich zrzszeń przyzwoici ludzie nie wstępują. :) Starsi, w swojej niewiedzy i naiwności, mogli byli taki błąd popełnić; młodsi już nie powinni.
  zbanowany ma głos
 • @Nibiru 21:28:35
  "To zawsze było przytulisko dla różnych "Maleszków", słupów, milicjantów i lawirantów zorganizowane przez wschodnią odnogę koszer nostry okupującą Rosję. Ich rangę dla Kremla można ocenić na podstawie wskazań tzw. licznika odsłon. Oprócz tego piszą tu osoby, które chciałyby naprawdę coś pożytecznego dla zdrowia psychicznego i pogłębienia wiedzy przekazać innym, również tym łotrom. Tu trzeba umieć zręcznie nawigować między piraniami i obornikiem, aby się nie zbrukać lub zagubić."

  Masz stuprocentową racje, Nibiru. Te osoby, które piszą tu "dla zdrowia i pogłębienia wiedzy" są niemal jak rodzynki w cieście i wbrew pozorom, nie są to najczęściej piszący ani najbardziej poczytni; wręcz przeciwnie, oni są niejako tłem dla tego przedstawienia, które się tu codziennie rozgrywa w rolach głównych z osobnikami, których wpisy są uporczywie promowane jako głębokie przemyślenia super-polskich ultrapatriotów, bez względu na to, jak by te wpisy nie były głupie, stronnicze, antypolskie, propagandowe, prokomunistyczne, hipokrytyczne czy demagogiczne, etc., etc. - jednym słowem nie mające nic do rzeczy z dążeniem do prawdy i z polską racją stanu.

  Co więcej, osoby te są pod specjalną pieczą, dzięki której nie obowiązują ich zasady obowiązujące wszystkich innych: oni na ten przykład nie muszą podawać linków do źródeł, czy też nie muszą liczyć się ze słowami w stosunku do innych użytkowników portalu, bo ich plagiat tłumaczony jest niedopatrzeniem czy pośpiechem, a ich wyjątkowe prostactwo bezustannie usprawiedliwiane, lekceważone i zamiatane pod dywan, natomiast napomnienia są zwracane osobom w stosunku do których to oni wykazali się chamstwem, czy jakąkolwiek inną niepoprawnością, a nie im samym. Świętych krów ruszać nie wolno, nawet jeśli są to trolle i zadaniowcy - tak w ramach wolnego ducha portalu.

  A jakby coś, to stają jednym frontem broniąc się przeciwko "niesprawiedliwości" jaka "ich" spotkała; dokładnie tak samo jak żydzi wrzeszczący "antysemityzm!" w odpowiedzi na protesty przeciwko ich kolejnej niegodziwości, która przez nich samych jest ukazywana jako wzorzec cnoty.
  zbanowany ma głos
 • Powodzenia!
  Trzymam kciuki, żeby się "panowie posłowie" pofatygowali na obie konferencje i przekonali do postulatów, choć podejrzewam, że sama nazwa Konfederacji wzbudza w nich nieufność, bo to, w znakomitej większości, nie są ludzie, którzy służą Polsce (po głosowaniach ich poznacie).
  Konfederaci - gromadzimy kwity na władzę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:03:25
  "Większej głupoty i mentalnego zniewolenia dawno już nie spotkałem."

  Spójrz w lustro.
  Europa już nie żyje, ale jeszcze nie została pochowana.
 • @AgnieszkaS 19:11:33
  Też tak uważam. Ja bym raczej podała 10 "niepotrzebnych " linków niż o jeden link za mało. "A z drugiej strony, ciekawy ma Pan stosunek do etyki."

  To jest wojtasowy stosunek do etyki, który ma zresztą moralność Kalego i pisze notki na temat czyjegoś chamstwa, sam będąc chamem w stosunku do tych, którzy się z nim nie zgadzają. Nic nowego pod słońcem na NEonie.
  Krach bitcoina?
 • @MacGregor 16:51:38
  Jeśli tak się stało, to faktycznie, wielk szkoda. Mogła się Polonia amerykańska tak nie wysilać, przynajmniej teraz w Polsce nie byłoby obcych wojsk.
  Finał dobrej zmiany w żydowskich objęciach?
 • Spekulatywna teoria
  "Teoria ta jest mocno spekulatywna, ale wydaje się wiarygodna."

  Niektóre "teorie spiskowe" wcale nie są spekulatywne, a im się wiary nie daje.
  Np. "teoria spiskowa" o chemtrails - wystarczyło popatrzeć w niebo, a mając więcej niż 30 lat i jako taką pamięć, od razu było wiadomo, że chmury pod linijkę nie są naturalnym zjawiskiem. Teraz Uniwersytet Harvard opiewa chemtrails, czyli geoinżynierię, jako zbawienie dla ludzkości, choć nie wiadomo z jakimi skutkami ubocznymi. Co nikogo nie wzrusza, a szczególnie tych psychopatów, którzy się szczycą swoim wynalazkiem zatruwania powietrza, gleby i wody. Ale ocean na Plutonie - to jest to!
  Ocean na Plutonie?
 • @Nibiru 20:10:18
  "CIApek" - cudne! :-)))

  Prawicowy CIApek zrobił się politycznie poprawny. Ale numer!
  Jak by go kto nie znał, to by go kupił. Gdybym na własnej skórze nie poznała "mowy nienawiści" PiSlamistów, to kto wie, może na takie teksty dałabym się nabrać. :)
  NIENAWIŚĆ – NASZA CODZIENNOŚĆ
 • Widzę to trochę inaczej
  "Bodaj najbardziej charakterystyczne są jego serie obrazów „knajpianych”, które ukazują biedne środowisko, głównie włoskich emigrantów, w tanich lokalach Chicago, głęboko z ubiegłego stulecia: realistyczne portrety samotnych, zmęczonych i zagubionych ludzi o mętnych oczach i czerwonych nosach, spragnionych miłości i akceptacji. Wszędzie ta sama ponadczasowa sceneria, tacy sami ludzie, te same kolory, ten sam nastrój, ta sama propozycja rozwiązywania problemów… Większość Polaków widziałaby pewnie w tych scenach dworcowe nocne bary i echa czasów PRL-u, ale jest to przecież bardzo prawdziwy i przygnębiający obraz smutnych knajp Ameryki. "

  Fakt, że barwy tych obrazów są podobne i podobnie są przedstawieni ukazani na nich ludzie i że niektóre obrazki wskazują na nadmierne spożycie alkoholu przez ukazane przez artystę postaci, ale z drugiej strony, nie wszyscy są tam ubodzy i nie wszyscy piją alkohol, a nadto nie wszyscy muszą być koniecznie smutni i zagubieni w knajpach, gdzie szukają pociechy w alkoholu i akceptacji ludzi, których nie znają.

  W kulturze, gdzie dalszą rodzinę przyjmuje się raz w roku w Dniu Dziękczynienia, czasami dwa - drugi raz na Boże Narodzenie, gdzie znajomi odwiedzają się w domach rzadko albo wcale - środek ciężkości życia towarzyskiego siłą rzeczy przenosi się do kafejek, barów, jadłodajni i restauracji. To są jedyne miejsca, gdzie można się spotkać, usiąść i porozmawiać w cztery oczy, gdzie można się spotkać z grupą znajomych i przyjaciół, a także coś zjeść i wypić. W barach i kawiarniach też często odbywają się spotkania par, randki i zaloty, co chyba wszędzie ma miejsce w jednakowym stopniu.

  Dla przykładu, na zdjęciu nr 1 widzę robotnika, który właśnie skończył jeść lunch w przerwie w czasie pracy, para na zdjęciu 22 wyraźnie jest w trakcie wzajemnych zalotów, a pary na zdjęciach 4, 9, 11, 12, 13, 23, 24 i być może także 6, są sobie bardzo bliskie, być może zakochane. Pary na zdjęciach 12 i 13 wyglądają na poróżnione ze sobą, albo borykające się z jakimś problemem czy zagadnienieniem. Para na zdjęciu 9 wygląda na niedobraną i niezbyt szczęśliwą ze względu na różniący ich status społeczny, odwrotnie niż pary na zdjęciach 11 i 23, w których kochankowie poprzez język ciała podkreślają, że należą do siebie nawzajem. Samotny staruszek na zdjęciu 20 też wcale nie musi być smutny i samotny. Bardzo możliwe, że wyszedł z domu, w którym mieszka z żoną, dziećmi i wnukami i przyszedł do knajpy na kieliszek wina i żeby pogadać z kolegami, który również wyrwali się z domów dla wzajemnego, męskiego towarzystwa, albo żeby choćby popatrzeć na młode kelnerki, które ich obsługują. Co wśród południowców, jak Grecy czy Włosi, a przynajmniej tych starszych, jest przyjętym zwyczajem: żonę się szanuje i dlatego zostawia się ją w domu, a nie włóczy się jej po knajpach. :))

  Są to obrazki z życia wzięte, ani nieszczególnie smutnego, ani nazbyt wesołego - codzienne sytuacje, choć niektóre gęsto zakrapiane; lecz daleko im do legendarnych scen z dworcowych barów PRLu, ponoć odwiedzanych głównie przez samotnych alkoholików i równie samotne tanie prostytutki, również często będące alkoholiczkami.
  Smutek knajp Chicago
 • @Jan Paweł 19:03:49
  "Zaś co do źródeł o składaniu ofiar przez Słowian, to chyba nie spodziewasz się, że wskażę Ci konkretne akta np w jakimś oddziale Archiwum Państwowego czy IPN? "

  Owszem, jakiekolwiek wiarygodne źródło. Może być jakiś nieznany dziwak zawalony książkami, nie musi być źródło oficjalne.

  "Nie ulega wątpliwości, że Pan Grzegorz Braun odpowiada na to pytanie w sposób wystarczający na naszym etapie poznania świata."

  Mów za siebie, gdyby nie ulegało wątpliwości, to bym się nie dopytywała.

  "Podpowiem Ci, że z całą pewnością, za probierz Prawdy możemy przyjąć kryterium radzenia sobie ze złymi duchami."

  A ja Ci podpowiem, o czym tutaj mowa, jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie umiesz się powstrzymać od kaznodziejstwa.

  Mowa tutaj o tym, czy Słowianie, czyli moi przodkowie, mieli zwyczaj składania ofiar z ludzi, w związku z czym, jak to powiedziałeś, dzięki chrześcijaństwu przestaliśmy być barbarzyńcami - czy nie.

  Czy może barbarzyńcami nie byliśmy, a wysłannicy Watykanu, tacy jak Grzegorz Braun, chcą z nas nich uczynić, jednocześnie na siłę nam wtłaczając przewodnictwo duchowe "narodu wybranego", ich Biblii i ich Jahwe.

  Dlaczegóżby chrześcijaństwo miało ucierpieć na tym, gdyby się okazało, że Słowianie jednak nie byli barbarzyńcami? Może warto odpowiedzieć na to pytanie, zamiast kreować teorie na podstawie uszkodzonej czaszki jednego dziecięcia.
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @Oświat 13:21:54
  Zgodne z logiką? Chyba że z żydowską logiką.
  Kaczynski, Duda, Morawiecki - dokonali zamachu stanu
 • @Mariusz G. 13:13:52
  Dobre podsumowanie!
  Kaczynski, Duda, Morawiecki - dokonali zamachu stanu
 • @35stan 14:10:15
  "Tylko sojusz państw Słowian !"

  Żebyś wiedział: tylko i wyłącznie.
  Chorzy na Alzheimera wam tego nie zapomną!
 • @AgnieszkaS 08:36:59
  " Liberalizm to nie jest marksizm; liberałowie to nie jest lewica."

  Jesteś pewna? Sprawdź dane.

  Justin Trudeau, owinięty w tęczową flagę, który płakał po śmierci Fidela Castro, jest liberałem pełną gębą; możesz łatwo sprawdzić, jaką on wyznaje ideologię po jego czynach, wypowiedziach i posunięciach.
  Celem marksizmu jest utworzenie małej grupy bogaczy mających pełnię władzy i wszystkie zasoby. Jeśli korporacje, których w tej chwili jest dosłownie już tylko kilka, które niszczą i przejmują wszelką konkurencję, do tego nie dążą, to do czego dążą, według Ciebie? I proszę, nie opowiadaj mi bajek o wolnym rynku, bo jeśli rolnik nie może sprzedawać płodów swojej ziemi, a dzieci nie mogą sprzedawać domowej lemoniady za parę groszy, podczas gdy korporacje moga sprzedawać wszelkiego rodzaju truciznę jako żywność, to o żadnym wolnym rynku nie ma tu mowy.
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @Jan Paweł
  Przestań straszyć mnie piekłem, diabłami i nie wiadomo czym jeszcze!

  Pytanie było proste: skąd masz źródła mówiące o składaniu ofiar ludzkich przez Słowian?

  Jak dotąd podałeś mi link do kwiecistej wypowiedzi pro-watykańskiego Brauna i nic więcej. Który w jednym ze swoich wykładów stwierdził, że "w 966 r. praktycznie zeszliśmy z drzew", co słyszałam na własne uszy, ale oczywiście żadna z owieczek na sali nie zaprotestowała. On też nie podał nic innego jak historię czaszki małej dziewczynki, która mogła umrzeć na n innych sposobów, co już zostało wcześniej wielokrotnie przedyskutowane.
  Jak chodzi o "świętych", to byli oni wrogami Słowian, a jak wiadomo, z wrogami się zazwyczaj nie obchodzi dobrotliwie, a więc gdzie te źródła?

  Twój stosunek do tego tematu na zasadzie "A kysz! O tym się nie dyskutuje" w żadnym stopniu nie wyjaśnia zagadnienia, o które się dopytuję. Przy okazji, nie zakładaj zbyt wiele, w co ja wierzę i komu służę, bo się możesz grubo pomylić. "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" - pamiętasz?
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @AgnieszkaS 22:10:46
  Padam na twarz przed takim autorytetem. Sześć korporacji zarządzających praktycznie wszystkimi mediami, popierających zbrodnicze rządy, skorumpowanych polityków i wciskaną nam na siłę marksistowską ideologię, kłamać przecież nie może.

  Zamiast się wczytywać w doniesienia BBC i inne głównego ścieku kłamstw, proponuję poczytać na temat teorii spiskowych, które nagle okazały się spiskami, od chemtrails poczynając.
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @Husky 19:41:56
  A jak chodzi o tortury... Warto poczytać na temat, jakie tortury stosowała Święta Inkwizycja przez 500 lat swojej działalności. Włosy dęba stają.
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @Husky 19:41:56
  Najprawdopodobniej. Dzięki za link.
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @AgnieszkaS 20:37:41
  Nie rozśmieszaj mnie, proszę, ani tym źródłem, ani pojęciem "teoria konspiracyjna".
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej