Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 6656 komentarzy

Lotna

Lotna - Copyright © 2014 - 2021 Lotna. Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(

Pierścień Władzy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

One Ring to rule them all...

One Ring to rule them all,                            [Jeden Pierścień, by wszystkimi rządzić
One Ring to find them,                                 Jeden Pierścień, by ich odnaleźć
One Ring to bring them all                           Jeden Krąg, by wszystkich przywieźć
and in the darkness bind them.                    i w ciemności ujarzmić.]
 J.R.R. R. Tolken The Fellowship of the Ring, 1954

 
 
Ostatnio sporo artykułów i dyskusji zostało poświęconych marszowi PiSu 13. XII. w Warszawie – jego zasadności i ewentualnej skuteczności, a także pojawiło się wiele z tym związanych polemik na temat PiSu i samego prezesa tej partii, Jarosława Kaczyńskiego. Dysputom, czy Kaczyński jest gorącym patriotą pragnącym dobra Polski, czy przewodniczy koncesjonowanej opozycji cementującej układ okrągłostołowy, ciągle nie widać końca.
 
Marsz, który został ogłoszony sukcesem, odbył się pod hasłem „Obrony demokracji i wolności mediów”, choć choć trafniejsze byłoby hasło protestu przeciwko brakowi demokracji w Polsce. Nie można postulować obrony czegoś, czego nie ma, bo w Polsce istnieje li tylko demokracja fasadowa, czyli system zbliżony do faszyzmu (nie mylić z nazizmem czy hitleryzmem), podszywający się pod demokrację. Po ostatnich wyborach zrozumiał to już każdy, choćby tylko od czasu do czasu myślący Polak, co automatycznie wyłącza tzw. polski establiszmęt z Bulem Komorowskim na czele, bo te męty myślą jeszcze rzadziej. O polskojęzycznych, obcych mediach, często okrutnie kaleczących język polski, które są wybitnie głupie i antypolskie w swoim przekazie, wspominać chyba nie trzeba.
 
Wysłuchałam więc przemówienia pana prezesa, które miało miejsce na zakończenie marszu, bo dobrze jest posłuchać, co nadzieja polskiego prawicowego patriotyzmu i głowa prawicowej opozycji ma do powiedzenia w dniu upamiętającym rocznicę zdrady Narodu przez rząd PRL z gen. Jaruzelskim na czele, szczególnie w rzeczywistości skrzeczącej tak, jak dzisiejsza. Przemówienie nie wniosło niczego nowego, poza ogłoszeniem zwycięstwa PiSu w oszukańczych wyborach i zakończyło się odśpiewaniem Polskiego Hymnu.
 
Właśnie podczas tej uroczystości zauważyłam dziwny gest - najpierw stojącej obok niego osoby, a potem Kaczyńskiego, gest, którego nigdy przedtem nie widziałam w Polsce podczas Hymnu, a który często można zauważyć na Zachodzie, wykonywany przez dygnitarzy, aczkolwiek nie tylko dygnitarzy, podczas różnych oficjalnych uroczystości. Jest to także gest popularny wśród wielu Amerykanów podczas śpiewania hymnu państwowego. Wielu, ale nie wszystkich.
 
Gest ten bardzo mnie zaintrygował, bo jak daleko sięgam pamięcią, wszyscy Polacy stoją na baczność lub mają ręce swobodnie opuszczone wzdłuż boków podczas śpiewania hymnu, i nikt nie ma zwyczaju kładzenia prawej ręki na piersi, jak to zrobił Kaczyński i jedna z wielu innych osób stojących z nim na podium. Tak nas uczono w szkole i w domu: podczas hymnu stoimy prosto.
 
Na poniższym, amatorskim filmie widać to w 10:11:
 

 

 W wersjach oficjalnych, scena śpiewania Hymnu została wycięta i pokazany jest Kaczyński po odśpiewaniu hymnu zdejmujący rękę z klatki piersiowej.
 
Tutaj: 9:45 Kaczyński ustawia się do Hymnu, a w 9:48 zdejmuje rękę z klatki piersiowej.
 
 
 
 
No cóż, to by było na tyle, jak chodzi o wolność mediów w III RP. Dlaczegóż jednak chciano ten gest ukryć?
 
Postanowiłam więc zrobić małe dochodzenie w sprawie tego intrygującego zachowania. Wkrótce się okazało, że zwróciło ono nie tylko moją uwagę.
Oto fotografia z Gazety Warszawskiej:
 
 

 
 
Być może, jest to jakiś dziwna maniera, która przywędrowała do Polski z Zachodu, a której bezmyślnie się poddaje prezes Kaczyński i część jego świty.
 
Istnieje jednak druga możliwość. Otóż, po dalszych poszukiwaniach okazało się, że jest to jeden, z nie tak już – jak niegdyś - tajemnych, gestów masońskich.
 
Gest ten jest uwidoczniony na poniższej fotografii:
 
 

 
 
Znak ten nazywa się „fellow craft” [członek/kolega w rzemiośle] i nawiązuje do kary za naruszenie wierności od II stopnia masonerii, a jego znaczenie można określić, jako gwarancję dotrzymania masońskich przysiąg i masońskich obligacji pod groźbą wydarcia serca i rzucenia go drapieżnym zwierzętom i sępom na pożarcie. Jednym słowem, „Ręczę wierność własnym sercem”.
 
SIGN OF A FELLOW CRAFT
 
 
The sign of the Fellow Craft alludes to the penalty of the Fellow Craft obligation. The sign is made by cupping the right hand over the left breast, drawing it quickly across the body, then dropping the hand to the side. The penalty that the sign alludes to is "having my left breast torn open, my heart plucked out, and given to the wild beasts of the field and the fowls of the air."
 
Explanation of the Fellow Craft sign: The action of cupping one hand over the left breast and drawing it quickly across the body signifies the heart being ripped out if the candidate should violate his Fellow Craft obligation. 
 
 
 
Pragnę przypomnieć, że ktokolwiek jest masonem, czyli po polsku – wolnomularzem, składa nie tylko przysięgę sprzeniewierzającą się Bogu, ale przysięgę, która stawia interes masonerii ponad wszelkie inne interesy, nawt jeśli miałby to być interes o wadze racji stanu.
 
Fakt, że gest „fellow craft” jest wykonywany podczas śpiewania hymnów państwowych, nadaje mu szczególnie perfidne znaczenie.
 
 
Jeśli zatem ktoś ma jeszcze wątpliwości, komu jest wierny Kaczyński, czyjego broni interesu i po czyjej stronie się opowiada, to takich wątpliwości dłużej mieć nie powinien. Zaręczam, że najważniejszym dla niego celem nie jest ani dobro Polaków, ani Polska Racja Stanu.
Dobro Narodu Polskiego i Polskiej Racji Stanu może być co najwyżej wypadkową jego działalności; nigdy jednak nie będą one jego priorytetem.
 
Kto temu nie chce wierzyć, niech sądzi, że Kaczyński poddał się obcej polskiej tradycji manierze, bo się zapatrzył na ten mlekiem i miodem płynący, wspaniały Zachód.
 
A zapatrzył się, oj zapatrzył... jak sroka w złoty papierek.
 
 
http://www.simopic.com/reports/hobbitremembersmaug.php

KOMENTARZE

 • Ciekawe...
  W Polsce przyjęto, że pięty stojącego w postawie zasadniczej winny się dotykać, natomiast czubki butów powinny być nieco rozchylone.
  Kolana zbliżone do siebie o ile pozwala na to budowa ciała, nogi w kolanach wyprostowane. Mięśnie krzyża i górnej części ud napięte, by usztywniały tułów w pasie.
  Brzuch lekko wciągnięty, pierś wysunięta ku przodowi przez swobodne cofnięcie ramion w tył.
  Obie ręce powinny być wyprostowane wzdłuż bioder i ud, dłonie również wyprostowane ze złączonymi palcami, środkowe palce dłoni dotykać powinny linii szwów spodni.
  (za wiki)

  A czy kaczki były w wojsku? Nic o tym nie słyszałem...
  Może fartuszki przymierzały zamiast fasować mundur i musztrę ćwiczyć?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:39:41
  Tak jest, kaczuszki ubrane w fartuszki. :))
 • @
  czyli uważasz ,że prezes jest na tyle bezmyślny by publicznie ujawniać związki z lożą albo na tyle bezczelny ,że ich nawet nie ukrywa ?poza tym czemu tak łatwo odrzucasz "dziwną manierę " , bo zbyt to banalne ?
 • @puuuq 09:19:51
  Własnie jest już na tyle bezczelny, by mieć wszystko w głębokiej d....
  Jak zresztą cała władza...... z tuskiem i bulem na czele.
 • Powstaje Pierwszy RUCH WYZWOLENIA POLSKI WolaNarodu.org Pierwszy Ruch UCZCIWE WYBORY WolaMarodu.org .
  Powstaje Pierwszy RUCH WYZWOLENIA POLSKI WolaNarodu.org Pierwszy Ruch UCZCIWE WYBORY WolaMarodu.org . Pierwszy Ruch stwarzający realną możliwość zjednoczenia wszystkich rodaków ponad i poza podziałami i PIERWSZY RUCH RZECZYWIŚCIE UMOŻLIWIAJĄCY WYZWOLENIE POLSKI I ODZYSKANIE NIEZALEŻNOŚCI I SUWERENNOŚCI PRZEZ POLAKÓW I POLSKĘ KAŻDY POLAK CHCĄCY ŻYĆ W NORMALNYM KRAJU POWINIEN DOŁĄCZYĆ DO RUCHU WYZWOLENIA POLSKI I UCZCIWYCH WYBORÓW http://wolanarodu.org/ Wyzwolenie Polski to jedyna szansa na uratowanie nas jako narodu i naszej ojczyzny. To obowiązek każdego Polaka. Dołącz do http://wolanarodu.org/ RAZEM WYZWOLIMY NASZĄ OJCZYZNĘ I ODZYSKAMY WOLNOŚĆ NIEZALEŻNOŚĆ SUWERENNOŚĆ I GODNOŚĆ
 • @zadziwiony 09:42:45
  nie przekonałaś mnie , ludzie t zw władzy nie muszą mieć żadnych związków z wolnomularstwem , ale nawet gdyby mieli , to nie ma to znaczenia bo ich cele to zwyczajne pozostanie w centrum politycznej walki , nic innego nie potrafią a przy tym jest to całkiem lukratywny sposób na życie
 • @puuuq 10:29:11
  Poczytaj na temat wolnomularstwa, ich ideologii, ich wierzeń i ich celów, a przekonasz się, że to ma ogromne znaczenie.

  Wytłumacz mi więc, skoro to tylko taka maniera, dlaczego ten fragment śpiewania hymnu został wycięty/usunięty/pominięty na YouTube?

  Kiedy oglądałam oficjalną wersję po raz pierwszy, była pokazana całość, a teraz jest tak, jakby hymnu w ogóle nie było, a przejrzałam kika wersji. Na filmie amatorskim hymn nadal jest śpiewany.
  Dlaczego?

  Nie tylko, że są bezczelni, ale na dodatek nie zdają sobie sprawy z tego, że coraz wiącej ludzi wie, co w trawie piszczy, że świadomość ludzi się zmieniła. 10 lat temu nikt by tego nie zauważył, a nawet gdyby, nie wiedziałby jakie to może mieć znaczenie. Dziś jest zupełnie inaczej, ale do nich to jeszcze nie dociera. Tak jak do mediów w USA, gdzie oglądalność ciągle spada, bo nikt nie chce słuchać ich ciągłych kłamstw i mydlenia oczu i ludzie wolą słuchać mediów alternatywnych, bo wybór większy, a zestawiając fakty z wielu różnych źródeł, dowiadują się co się faktycznie wydarzyło.
 • @fan-wolności 11:21:22
  Niestety! Masz rację.
 • @Lotna 10:48:12
  został wycięty by podobni do Ciebie ( bez żadnej urazy)od razu zwęszyli spisek:).....o wolnomularzach przeczytałem wystarczająco wiele i w zależności od autora takich opracowań widać czym była i jest nadal masoneria , dobrze piszą sami masoni i ich sympatycy a żle wrogowie , to normalne , to dotyczy każdych ruchów społeczno-religijnych
 • @puuuq 12:33:02
  Albo guzik przeczytałeś, albo po prostu jesteś złym człowiekiem. Wiesz, kogo czczą masoni?

  Co ty wygadujesz, ktoś sobie zadał trud wycinania hymnu, aby wzbudzić podejrzenia? Doprawdy, dla mnie to nie jest przedmiot kpin. Nadużywasz mojej gościnności.
 • W Warszawie Mickiewicz na pomniku wykonuje podobny gest
  Warszawiacy mówią, że pilnuje portfela. W związku z ostatnimi aferami ten gest może o czymś świadczyć.
 • @fan-wolności 12:13:30
  W takim razie Gazeta Warszawska mogła mieć rację, że Czarnecki jest szykowany na następcę tronu. Skoro okołopisowski Braun tyle mówi o monarchii, może na następcę tronu w sensie dosłownym.
 • @Lotna 12:48:22
  jeśli odmienne zdanie jest nadużyciem ,to miłego dnia życzę
 • Co do tego marszu, to pewien złośliwiec wziął i poszedł i opisał na Salonie24.
  Było tak naprawdę niewiele ponad 20 tysięcy osób, czyli tzw. komunistyczny ..., ( żem się zagalopował, jaki tam komunistyczny) katolicko patriotyczny aktyw z rodzinami. Przy obecnym bezrobociu wynająć 20 tysięcy pajaców do ryków wzniośle patriotycznych (typu - Jarosław Polskę zbaw) to jest mały problem.
 • @puuuq 13:12:43
  Nię odmienne zdanie, a kpina zamiast argumentów. Również życzę miłego dnia.
 • @vortex 13:20:08
  Oczywiście ohydne reżimowe media, co tylko niszczą wzniosłych patriotów z PiS, napisały że ich było 100 tysięcy. Jak długo jeszcze tern cyrk będzie trwał i jak długo jakieś głupkowate emeryty będą brać na serio ten oczywisty cyrk, tę jawną ustawkę???
 • @vortex 13:25:25
  Śmiem podejrzewać, że PiS jest najbardziej znienawidzony wśród ... licznych obecnych na tym marszu. Którzy MUSIELI się tam zjawić, żeby im dzieci z głodu nie umarły. Oni tam chodzą, bo muszą, ale co im pozostaje???
 • @puuuq 10:29:11
  //bo ich cele to zwyczajne pozostanie w centrum politycznej walki , nic innego nie potrafią a przy tym jest to całkiem lukratywny sposób na życie//

  I sam sobie odpowiedziałeś.
  Mają juz tak dobrze nas w dupie, ze mogą spokojnie oddawać hołd swoim braciszkom fartuszkowym.
  Tak ciężko zrozumieć?...
 • @fan-wolności 12:13:30
  Ja mam jeden taki przykład. Młoda panienka, kiedyś robiła spotkanie wielopokoleniowe NZS jako studentka i działaczka NZS. Jako stary NZS też żem się załapał, tak ją wtedy poznałem. Ostatnio widziałem ją na plakatach w wyborach do rady miasta po linii PO, czyli awansowała od tego czasu na poważnego działacza. Więc sobie do internetu zajrzałem. Coś tak dłubie na uczelni (nie robiła na mnie wrażenia osoby z talentami na naukowca), ale poza tym jakieś dwa staże fundowane w USA. Ciekawe że mnie nigdy takich staży nie proponowali, choć bym ją zjadł w kaszy w 5 minut, i jeszcze kilku profesorów. Mądrym nie proponują, szukają głupkowatej trzody. Jakby ktoś nie kumał, na 100% została podczas tych staży zwerbowana, na 100%.
 • @vortex 13:20:08
  Tutaj jest link
  http://thomaspercy.salon24.pl/621236,kleska-marszu-13-xii
 • @LordConqueror 14:05:41
  Moje doświadczenie z masonerią jest takie że to KCC - kupa cwanych ciuli. Poza tym, bardzo cyniczne, cwane nieciekawe postaci. Zdolni jak najbardziej do strasznych zbrodni, to tak naprawdę element kryminalny wyższego poziomu. Tam jest mało ludzi z autentycznymi kompetencjami, choć uwielbiają się za takich przedstawiać.
 • @LordConqueror 14:18:38
  To jest na takiej samej zasadzie jak Niemcy z SS Totenkopf byli bardzo solidnymi, uczciwymi, przyzwoitymi ludźmi. Tylko w ramach budowy nowej lepszej cywilizacji, nowego lepszego człowieka - wpychali ludzi do komór gazowych, bo oni byli obsługą obozów śmierci. To jest ten masoński mit nowego doskonałego świata, tylko najpierw musi być trochę ofiar, oni są za głupi żeby zrozumieć że zajmują się fatamorganą, bo to durnie są. Mit wprost z podszeptów szatana.
 • @LordConqueror 14:05:41
  Drogi Lordzie Zdobywco,

  Bardzo proszę wziąć w trok swoje szanowne cztery litery i udać się ze swoją reklamą PiSowską gdzie indziej. Serdecznie polecam Niepoprawnych, tam doprawdy tylko Ciebie brakuje.

  Po owocach ich poznacie, a jak dotąd, PiS produkuje same zgniłki i robaczywki. Lista jest długai nie chce mi się udawadniać, że pies to pies. Chwała Bogu, że będą budować drogę, ale to trochę za mało, aby przekreślić te wszystkie głosowania łapka w łapkę z PO i brak jakiegokolwiek choćby entuzjazmu, o czynach nie wspomnę, aby działać jak partia opozycyjna, dążąca do uzyskania władzy w następnych wyborach, a nie jak dobrze usadowiona Partia Wiecznej Opozycji.

  Jak chodzo o Gospodarza, to bardzo wątpię, aby obraził się za masonerię, bo już raz o niej pisałam i nawet mu się to spodobało. :)))

  A teraz życzę miłego dnia i silnego wiatru wiatru w żaglach. :) Będę patrzyła jak odpływasz w siną dal i nawet pomacham Ci chusteczką na pożegnanie.

  Pa!
 • @vortex 14:11:10
  Czy mógłbyś rozwinąć ten wątek - Twojego doświadczenia z masonerią?
 • @vortex 14:36:25
  Dokładnie. Szatan jest ich Wielkim Architektem i przedmiotem ich kultu.
 • @Lotna 14:39:34
  ;-)))
  Po prostu z upływem lat zacząłem się domyślać że kilku moich znajomych jest w masonerii. Czytałem sporo o masonerii w sieci i mi to zaczynało coraz bardziej pasować. Zresztą, pewna osoba robiąca za wybitnego eksperta wszem i wobec ( i robiąca na tym dobrą kasę, z zupełnie innym wykształceniem zresztą), raz gdy kolega pokazał jej żart z gazety o masonerii powiedziała - "oni sobie żartują, a mu i tak rządzimy". Rozległy się syki i zamilkła, bo ja byłem w tym towarzystwie PROFANEM. Ale ja że tuż obok siedziałem to usłyszałem, i zacząłem myśleć - z kim ja mam do czynienia??? Zresztą, wtedy te zwykłe masońskie kutasy nie dali mi nawet małej roboty, choć byłem bezrobotny, a miałem dużo większe kwalifikacje niż ta pani wybitny ekspert. A inny miś w tym samym czasie (też niemal na 100% mason, PiSowiec co zajmuje się nieustannie ... śledzeniem zbrodni Kościoła Katolickiego, jak Urban, i chyba nadal jest w PiS) zawsze podkreślał - słuchaj, tylko ty nie myśl że przyszedłeś się tutaj obżerać. Dobrze wiedział wtedy że wyjadam kit z okien. Oni tacy są, to bydlaki.
 • @vortex 14:56:43
  Szczytem jego "poświęcenia" dla mnie było że wystawiał solone paluszki. To jest dokładnie przeciwne katolickiej, otwartej polskości, to jest protestancko masoński standard. On zresztą uwielbiał powoływać się na protestantyzm.
 • @LordConqueror 14:18:38
  masoni nie-masoni, ale w dupie mają Polskę, zrozumieć należy jedno i to powinno być ponad wszystkimi podziałami: rządzące elyty w dupie mają nas zwykłych ludzi, czy to pis czy po, jeden pies, banda złodziei i oszustów, taka prawda niestety
 • @vortex 14:56:43
  A zarządzał tym towarzystwem pewien starszy gość (już nie żyje) który jak się zdaje (nie mam 100% pewności) rozprowadzał kasę z zachodu w okresie podziemia dla podziemia na Górnym Śląsku. Musiał to robić w porozumieniu z Mossad i CIA. On też już później po uzyskaniu tej naszej "wolności" organizował spotkania Rotary, mnie też raz zapraszał. Tak się splata aktywność masonerii i różnych służb, splata i przeplata. Jak chodzi o kasę w okresie tzw. podziemia Solidarności, to do dzisiaj wszytko jest supertajne. Tak, tak to nadal jest ścisła tajemnica państwowa, strzeżona bardziej niż sekrety nowych broni.
 • ... WIERZCIE !!! ... a wszystko inne zostanie wam ... ZABRANE !!!
  .
  http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6305bf47f0d3.jpg
 • @Konwent Narodowy 15:41:21
  Jarofino Adolfino - smiert Lachom.
 • @vortex 15:16:40
  Dziękuję. To brzmi jak państwo w państwie. Jeśli Polska jest tak nimi i wszelkimi służbami przeżarta, nic dziwnego, że się sypie. A przecież tak jest nie tylko w Polsce.

  Jinks dzisiaj napisał:
  "Mało kto sobie zdaje sprawę z faktu, że w przypadku przejścia wałku z lasami, to ten kolejny rozbiór będzie już ostateczny. Ktoś po prostu Polskę kupi za śmieszne pieniądze, a na straży jego prawa własności, będą czuwać wszystkie instytucje prawne na świecie i już wówczas ani żadne powstanie nie pomoże, ani to, że sam Marszałek na Kasztance wjedzie do Warszawy. "
  Oni tego przypilnują, ludzie chorzy na władzę i pieniądze.

  Pozdrawiam
 • -------------- co by !! szarych komórek przybyło
  http://abelikain.blogspot.com/2014/12/kto-niemca-stworzy.html
 • @Lotna 15:52:55
  Więc coś dodam. Bo to są sprawy prozaiczne, które widzimy, ale których nie widzimy zarazem. Ten starszy gość od kasy z podziemia prowadził taki zespół luzacki, jakiś niby konsalting, ale bez stałej siedziby biura. On tam wciąż zapraszał nowych i nowych ludzi (spotkania co miesiąc w wynajętej sali), mnie też pewnie na tej zasadzie zaprosił, czasem raz na pół roku na takie spotkanie poszedłem. Tam stale przychodziło około 20 stałych osób i pojawiali się też nowi ( i niemal wszyscy szybko znikali), jakieś zlecenia na analizy prywatyzacyjne, to był tak naprawdę pretekst. Raz pamiętam, pojawił się taki młody dynamiczny, inteligentny, elokwentny tuż po studiach - widać było w jego oczach że ma ciąg na kasę i karierę. To waliło mu z oczu po prostu. I zwróciłem uwagę, ten stary mistrzu gdy żeśmy wychodził z sali z tym młodym ambicjonerem pracowicie z nim konwersował, tak razem wyszli. Tam było wielu innych chętnych do konwersacji z "mistrzem". Ale mistrz pewnie dobrze wyczuł że trafił mu się znakomity materiał na werbunek. Już nigdy tego młodego ambicjonera tam nie zauważyłem. Jak się zdaje został zawerbowany i rzucony do poważnych zadań. Może teraz jest już jakimś wpływowym politykiem, tylko ... ja nie mam pamięci do twarzy - jakiś defekt mózgu. Czasem takie rzeczy odbywają się na naszych oczach, tylko tego nie widzimy.
 • @vortex 13:25:25
  //Jak długo jeszcze tern cyrk będzie trwał i jak długo jakieś głupkowate emeryty będą brać na serio ten oczywisty cyrk, tę jawną ustawkę???//

  Oj vortexie... Emerytów zostaw w spokoju. Ty będziesz emerytem i ja też...

  Poczytaj sobie moją przedostatnią notkę. Żal d... ściska.
 • @LordConqueror 14:05:41
  //@SpiritoLibero
  Różne rzeczy można tolerować.

  Takiego skończonego tępego kretyna jak Kosiur można omijać.

  Na paranoika Sendeckiego można wzruszać ramionami. Nota bene ''o Ojców grób bagnetu poostrz stal''- fragment z ''Hej strzelcy wraz'', jest z Powstania Styczniowego , a więc ''masońskiego'' i antyrosyjskiego.

  Ale tym razem destrukcja polskości i porządku moralnego jako narzędzie rosyjskiej agresji propagandowej przekracza wszelkie granice.

  Zapewne inicjacja nowego antypolskiego kultu potrzebna jest obcym siłom na wypadek, gdyby Polacy zaczęli w Polsce rządzić, jako rzekome żródło motywacji dla ''wariata'', który zabije polskiego przywódcę.

  Zrobiliście z neonu kloakę.

  Ja się brzydzę pisać komentarze w takim miejscu.

  Żegnam.//

  Jakoś długo się "żegnasz"... Czy "obŻydzenie ci przeszło? :))
 • @vortex 16:12:57
  Bo postawcie sobie takie zadanie - jak zawerbować inteligentnego gościa z talentem do gry. A nie chodzi o jakiegoś drobnego policyjnego konfidenta, tylko o kogoś z talentem i pomysłem ( z błyskiem w oczach i charyzmą) , kto może nawet kiedyś zostać prezydentem. No właśnie tak to się robi. Trzeba czesać wśród inteligentnych zdolnych ludzi, w ich środowisku.
 • @vortex 16:26:54
  Na 99% powiem wam, że taki Hoffman został w podobny sposób już dawno zwerbowany (jak i te jego kumpli). I stąd jego nadmierna pycha, skoro pracuje dla paru poważnych służb, to kto go ruszy? Ruszyła go jakaś uparta stewardessa. :-))))))) Miał chłop pecha.
 • @PAPuga TASSmańska 17:20:34
  --- PAPUGO tasmańska :))) za ryciny DZIĘKUJĘ !
 • @LordConqueror 17:51:01
  Gdyby ktoś miał wątpliwość, czy J. Kaczyński wie co czyni w czasie hymnu polskiego, to polecam ten tekst. Aktu zgody na powstanie tej "propolskiej organizacji " dał nie kto inny jak brat J. Kaczyńskiego będącego w owym czasie prezydentem.

  W niedzielę, 9 września br. [2007] organizacja żydowska o nazwie “Niezależny Zakon Synów Przymierza” – Independent Order of B’nai B’rith, reaktywowała po prawie 70 latach swoją działalność w Polsce.

  W uroczystości w Warszawie wzięło udział wiele osób, m.in. prezydent B’nai B’rith International Moishe Smith, który powiedział, że “Duma emanuje z tłumnie tu zgromadzonych 37 braci i sióstr, wobec faktu iż stają się częścią naszej światowej rodziny. Był to moment dumy i zaszczytu, dla mnie osobiście oraz dla wszystkich w B’nai B’rith”. Daniel S. Mariaschin, wice prezydent loży w Waszyngtonie dodał, że “Otwarcie naszej loży w Warszawie jest wielkim wydarzeniem. Mając na uwadze długą, lecz przerwaną historię B’nai B’rith w Polsce oraz obecne stosunki kraju [Polski] ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem, a także fakt przynależności do Unii Europejskiej i odradzanie się życia żydowskiego [w Polsce], nasza loża może działać jako ważny uczestnik w szerokiej gamie zagadnień, którymi zajmuje się B’nai B’rith oraz szerszymi planami żydowskimi.”

  Prezydentem loży B’nai B’rith w Warszawie został dr Andrzej Friedman, a sekretarzem generalnym Malka Kafka.

  Po uroczystości nastąpiło spotkanie ambasadora USA w Warszawie, Victor Ashe z szefami B’nai B’rith. W krótkim komunikacie Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zamieszczonym na stronie internetowej Ambasady, stwierdzono, iż:

  “9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Otwarcie warszawskiej loży B’nai B’rith oznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności.”

  Organizacja B’nai B’rith jest żydowską, nacjonalistyczną, syjonistyczną i masońską, a ze swej natury i celów całkowicie antychrześcijańską organizacją, której źródło stanowi mieszanina masońskiego rytu York i Odd Fellows. Założona została w 1848 roku w Nowym Jorku i przyjęła wzór wolnomularski, symbole masońskie, rytuały, stopnie oraz sposób prowadzenia działalności. Jak wskazuje na to wiele autorów, w tym ks. prof. Michał Poradowski, celem organizacji jest jednoczenie środowiska żydowskiego i tworzenie warunków do politycznej, gospodarczej i religijnej dominacja nad światem w ramach budowania tzw. Nowego Światowego Porządku. Tak jak wiele oficjalnie działających organizacji masońskich, tak i B’nai B’rith uczestniczy w spektakularnych akcjach charytatywnych mających stanowić rodzaj medialnej zasłony dymnej.

  Loża B’nai B’rith w niepodległej Polsce uregulowała swoją oficjalną działalność w 1923 roku, lecz wszystkie 11 lóż masońskich zostało zdelegalizowanych w 1938 roku.


  Za http://www.bibula.com/?p=1190

  Tak więc Lordzie smęty walisz.
 • @Lotna
  5* za tekst.

  A tu z innej beczki:

  http://www.ziemiamielecka.pl/?p=48239

  - no, jakoś to ma się do tego "marszu w obronie demokracji"..., z przeproszeniem.
 • ----- zdaniem OPOLCZYKA
  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/12/17/rozsadek-i-bzdury-czyli-polska-rzeczywistosc/
 • @LordConqueror 14:18:38
  //Myślę, że masonów znasz tylko z fotografii w necie.Ja znam kilku rzeczywistych i kilku rotarian, a także lyon-sów. W większości przyzwoici ludzie, choć nie wszyscy.//

  Boszszszee.. z kim Ty się zadajesz Lordzie? :(
 • Lord, Pope i Papuga
  Wasze historie, głównie obrazkowe i Wasze potyczki słowne trochę za bardzo odbiegają od tematu, usuwam je.
  Lordzie, co Ty tu jeszcze robisz? Podarły się żagle, czy łajba dziurawa? Odpłyń wreszcie.
 • @LordConqueror 20:27:23
  o mnie (jako "atakującym") zapomniałeś? bronisz religii masońskiej.. oj nie ładnie, tak próbować się wyłgać socjotechniką na poziomie przedszkola.. jednak na Jezuitę jesteś za cienki. nie potrafię Ciebie zaszufladkować; pisowiec, emigrant, usraelita, jahwista.. pewnie jakaś nieznana niszowa loża czy też klasztor, co to chce "dobrze" dla Polski (aby była zjahwizowanym wasalem usraela), a może B'nai B'rith? nie orientuję się w ichnich celach na miarę XXIw. ale jak hasbara wznieca antysemityzm, to Ty też możesz czasem kozojebcom dołożyć..

  Pozdrawiam, przez szacunek dla Twojej wiedzy, z intelektem to już gorzej..
  ale nie martw się, jahwe nigdy nie był sprawiedliwy, po prostu poskąpił Ci ;)
 • @PAPuga TASSmańska 21:00:00
  To pytanie chyba raczej powinno być skierowane do Lorda, nie do Astry.
 • @KOSSOBOR 18:17:48
  Dziękuję. :)
  No proszę, genialny Polak znalazł sposób na uczciwe wybory, tylko że żadnej partii na takowych nie zależy. Wolą wieczorne spacerki po Warszawie, tylko że w ten sposób co najwyżej dorobią się odcisków, a nie zmienią system.
  Pozdrawiam
 • ...
  Biorac pod uwage ze chodzi o range politykow, trudno przyjac zwykle nieswiadome papugowanie gestow podpatrzonych 'na zachodzie'...
 • @Lotna 10:48:12
  //Nie tylko, że są bezczelni, ale na dodatek nie zdają sobie sprawy z tego, że coraz wiącej ludzi wie, co w trawie piszczy//

  Wyzsze szczeble zdaja sobie sprawe doskonale.
  Od najwyzszych wyszla inicjatywa by ta wiedze kolportowac na masowa skale dzieki internetowi...
 • @fan-wolności 11:21:22
  //To wszystko to coś więcej niż ,,zabawa'' za tym stoją czczone przez głupiutkich demony: ,,czarne madonny'' ,,białe madonny'' ,,licheńskie'' ,,tyńskie'' czy jakie tam jeszcze. To co się dzieje to Kara Boska. Kto niewinny, niech się z Polski zabiera..//


  Ta wypowiedz jest naiwnie ignorancka.

  Wyjechales z Polski?

  Cala twoja rodzina juz wyjechala?

  Ci co zostali w polsce sa winni, jak jeden maz?

  Wszyscy?


  Jak sie dobrze rozejrzysz w otoczeniu historii swojej rodziny to pewnie znajdziesz dodowy czczenia madonn.

  Ludzie byli nieswiadomi...ludzie sa nieswiadomi.
  Nie ma roznicy pomiedzy czczeniem madonny czy jezusa, jedno i drugie jest efektem nieswiadomosci i ignorancji.

  Jak jestes calkiem niewinny i nigdy nie przylozyles do tego reki to twoje rzucanie kamieniem moze byc uzasadnione.
  Czy jednak cala twoja rodzina, zawsze zyla w pelnej swiadomosci, od dziada pradziada, gleboko watpie.
  A jezeli gdzies w lini genealogicznej w twojej rodzinie nastapil przelom i doszlo do zbirowego 'uzdrowienia' ktorego efekty kultywujecie, to daj szanse innym, czas boweim jest wzgledny.
  Twoi zrozumieli 'kiedys' inni tez moga zrozumiec 'kiedys'...

  Chyba ze ustaliles 'punkt graniczny' ktory wyznacza cud w twoim gniezdzie.

  Nie badz taki bystry, i nie patrz na narod z gory bo przylaczasz sie do grona tych, ktorzy biorac udzial w usypianiu ludow swiata, robia wymowki przed samymi soba ze maja do czynienia z bydlem ktore nie zasluguje na nic innego.

  Polska to nie sejm i senat czy korporacje, Polska to chory narod, tak jak inne, ktory moze zostac uzdrowiony i ktory na to z pewnoscia zasluguje.
  Dobrych ludzi u nas nie brakuje, a ze ludzie bladza...panie doskonaly...w koncu SAM SOBIE ZAWDZIECZASZ SWOJE OSWIECENIE.

  Ignorancie.
 • @von Finov 11:32:45
  //Niestety! Masz rację.//


  Nastepny co wyrok na narodzie gotow wydac...

  Ty tez juz uciekles z powodu grzechu narodu...?

  Ten narod nie jest bardziej winny niz jest ofiara.

  Dla mnie to powazne okolicznosci lagodzace.
  Zmaina swiadmosci jest efektem wielu, czasem niezwykych wydarzen ktore sa udzialem interakcji miedzy ludzkiej.
  Ludzie tworza spoleczenstwo.
  To one w jakims stopniu odpowiada za wybudzenie jednostek z letargu.

  Niektorzy wybudzeni zamiast rozumiec los ofiary jaka uczyniono ze spoleczenstwa w ktorym jeszcze niedawno tkwili nieswiadomi iluzji, gotowi przyklaskiwac oprawcom i uzasadniac wyrok na spoleczenstwie.

  To jest chore.
 • @puuuq 13:12:43
  //jeśli odmienne zdanie jest nadużyciem ,to miłego dnia życzę//


  Lotna ma chyba racje, Puuuq.
  Twoje odmienne zdanie jest pozbawione argumentow.
  Zamiast tego prezentujesz ignorancje na fakty i logike.
 • @fan-wolności 11:21:22
  //To wszystko to coś więcej niż ,,zabawa'' za tym stoją czczone przez głupiutkich demony//

  Jawne-tajne brawctwa ktore dzialaja od mileniow, urzeczywistniaja tylko plany ze switych ksiag, glownie z biblii.

  Bez ich dzialalnosci, nie powstawalyby, kolejne elementy tego chorego juz swiata.
  Nadzoruja wszystkie teapy jakie do tego nieuchronnie prowadzily.
 • @eonmark 21:48:03
  Widocznie Kaczyński jeszcze do tego "wyższego szczebla" nie należy. Ale masz rację, zdają sobie sprawę, Clintonowa już jakiś czas temu biadoliła, że przegrywają wojnę informacyjną, a Brzeżiński lamentował, że w dzisiejszym świecie, odwrotnie niż w przeszłości, łatwiej jest zabić milion osób niż kontrolować milion osób.

  Owszem, oni wymyślili internet, który początkowo był pomyślany tylko do celów militarnych, ale nie przewidzieli tej masowej wymiany informacji, jaka ma miejsce. Oni myślą, że są bogami, a tu się okazuje, że istnieją uboczne skutki działania, których nie byli w stanie przewidzieć. Z pewnością chcieli kontroli, jaką daje im internet, ale nie przewidzieli, że to może działać w dwie strony.
 • @vortex 14:36:25
  //To jest na takiej samej zasadzie jak Niemcy z SS Totenkopf byli bardzo solidnymi, uczciwymi, przyzwoitymi ludźmi.//

  komendant obozu w osiecimiu rudolf höß tez mial byc solidnym, przyzwoitym czlowiekiem.
  W pamietniku robil sobie wyrzuty ze nie spedzal wiecej czasu z rodzina, taki byl wrazliwy.
 • @Lotna 14:49:12
  //Dokładnie. Szatan jest ich Wielkim Architektem i przedmiotem ich kultu.//

  lucyfer- slonce ktorego maja czcic nizsz warstwy masonerii to tylko fasada.

  Sa czescia siatki ktora ustawia sceny wedlug biblijnych zapowiedzi.
  WIekszosc na nizszych i srednich szczeblach nie ma pojecia co tak naprawde buduja, bo informacja schodzi po stopniach piramidy z gory i zgodnie z regulami jest...kontrolowana w przerozny sposob.
  ALe ciesza sie ze sa czescia wiekszej, 'tajemnej' calosci...
  DLa wielu to zwykly afrodyzjack, kolejny narkotyk w zyciu.
  Ludzie maja kompleksy i lubia myslec o sobie ze sa niezwyli lub naleza do 'lepszej' czesci.
 • @LordConqueror 14:53:23
  niemasz gustu za grosz paniczu.

  szuczna laleczka, dla prawdziwych mezczyzn jest synonimem brzydoty, jednej i drugiej.

  Niema to jak kobieta w stu procentach naturalna, lacznie z kolorem wlosow.

  Teraz taka spotkac, w wielu miejscach , graniczy z cudem.
 • @Pope Nimrod 22:17:23
  Twój komentarz powinien odnosić się do Lorda, nie do Astry. Usuń te obrazki, proszę. Nie jesteśmy w przedszkolu.

  U góry, tłustym drukiem i dużymi literami jest pseudonim osoby, do której zwraca się komentujący. Podpis jest na dole, pod wpisem. :)
 • @Lotna 22:20:47
  //Owszem, oni wymyślili internet, który początkowo był pomyślany tylko do celów militarnych, ale nie przewidzieli tej masowej wymiany informacji, jaka ma miejsce.//


  Dokladnie odwrotnie.

  OD samego poczatku internet byl niezbedny zeby czesc ludzkosci dokonala skoku swiadomosciowego.

  Porozrzucali przez milenia swoje symbole, ktorymi podpisywali swoja dzilalnosc, po to by ludzie w 21 wieku, na poczatku 3 milenium, na poczatku 'trzeciego dnia' 'zmartwychwstala...najpierw oczywiscie, laczac wszystkie 'kropki'...
 • @LordConqueror 22:32:39
  Max wpadł tutaj raz i się źle zachował, więc został wyproszony. Na dobre. :)
 • @Lotna 22:20:47
  //Oni myślą, że są bogami, a tu się okazuje, że istnieją uboczne skutki działania, których nie byli w stanie przewidzieć.//


  Tak mysla spontanicznie ludzie.

  'Gora' przedsiewziecia, doskonale znala symulacje gry ktora przeprowadzaja.

  Gdyby naprawde chcili wiekszej tajemniczosci, nie mielibysmy dostepu do tej wiedzy.
  Jak do tej pory, nic wielkiego sie im nie wymknelo spod kontroli w trakcie mileniow.
  Dowodem na to jest bardzo duza zgodnosc z zakreslonym planem opisanym jaskrawie w biblii, ktora dali swiatu.
 • @eonmark 22:09:21
  tylko proszę z zachowanie rozsądku , nic poza tym , te bzdury o tajnych bractwach a w szczególności masonach przybierają już formę jakiejś histerii, łatwowierność we wszystko co kto wrzuca w sieć jest zdumiewająca, zachęcam do zapoznania się dwoma powieściami Umberto Eco " Wahadło Foucaulta" i "Cmentarz w Pradze", no ale na to potrzeba kilka wieczorów, to może być zbyt duże wyzwanie , lepiej pooglądać obrazki w sieci i ulec czarowi wpisów egzaltowanych blogerów
 • @eonmark 22:40:35
  Wjakim celu, według Ciebie - według ich planów - część ludzkości miałaby dokonać skoku świdomościowego?
 • @LordConqueror 22:44:51
  //Co nie znaczy, że różne siły nie próbują go wykorzystać, jak wszystko. Koło, parę, elektryczność itd.//


  jak to sie mowi, tam gdzie padlina tam sa i sepy.

  dodatkowi beneficjenci sa wliczeni w koszta.

  Ludzie to zlozony gatunek.
  Liczba jest duza, to i nie zabraknie gromad tych ktorzy wykorzystuja jednaz ludzkich cech, czyli oportunizm.

  Cel podstawowy jednak, byl jeden, dac swiatu narzedzie, by mogl...odczytac zagdke ktora porozrzucali w czasie i przestrzeni.
  Troche przypomina to zabawe dla dzieci polegajaca na szukaniu wielkanocnych jaj krolowej isztar...tylko skala jest inna.
 • @puuuq 22:44:57
  //tylko proszę z zachowanie rozsądku , nic poza tym , te bzdury o tajnych bractwach//

  W Twoim przypadku rozsadek rowna sie zamykaniu oczu i uszu na niewygodna prawde o swiecie.

  Nie Puuuq, swiat nie jest taki prosty jak prezentowny przez Ciebie swiatopoglad.

  Jest efektem wielomilenijnego spisku, ktoremu zaprzeczaja ludzie z roznych powodow.
  Czasem, zwyczajnie, z ograniczenia.

  Ludzie w rooznych epokach, upierali sie przy 'rozsadnym ksztalcie swiata'.

  Tupali nozkami na nie rozsadne idee kulistej planety, na istnienie bakterii, czy na mozliwosc lotu w kierunku ksiezyca...

  Rzeczywistosc zweryfikowala ich 'poziom rozsadku' i zakpila z dogamtow budujacych ich swiatopoglad.

  Zycie jest bardziej niezwykle i tajemncize niz sie Tobie wydaje.

  Pozatym, doswaidczony rozmowa z Toba, wiem jak jest u Ciebie z podstawowa wiedza.
  Nie znasz czesto podstawowych kwestii.
 • @puuuq 22:44:57
  Cieszę się, że masz własne poglądy, ale to nie znaczy, że masz prawić impertynencje zamiast argumentów w stosunku do tych, którzy mają inne poglądy niż Ty.
  Zaczynam tracić cierpliwość. Użyj wreszcie argumentów - bo jak dotąd żadnych nie słyszałam - zamiast wytartych frazesów o teoriach spiskowych, albo się wcale nie odzywaj. A w międzyczasie poczytaj "Morals and dogma" Pike'a, albo postudiuj panią Bławacką. Miłych lektur życzę.
 • @Lotna 22:46:18
  //Wjakim celu, według Ciebie - według ich planów - część ludzkości miałaby dokonać skoku świdomościowego?//


  WIesz przeciez, ze wraz ze wzrostem swiadomosci, zmienia sie dizlalnosc czlowieka.
  Umysl kontroluje wydarzenia w swiecie dla nas obecnie 'realnym'.
  Wybor jest efektem poziomu swiadomosci.

  Ludzie mogliby zyc w zgodzie z natura.
  Nie chorowac i nie dewastowac swojego srodowiska i .........upragnione przez chyba wszystkich...byc szczesliwymi.

  Do tego potrzeba rownowagi na lini czlowiek natura. A poniewaz czlowiek jest czescia natury, to rowniez rownowagi na lini czlowiek - czlowiek.
  W takiej 'prostocie' ludzie zaczynaja czuc prawdziwa, namacalna swtysfackje, seplnienie.
  Zaczynaja sie 'odnajdywac' i nie sa juz wiecej 'zagubieni'...
  To jest podstawa do prawdziwej radosci z istnienia, a co za tym idzie, jest zrodlem szczescia.


  Swiat obecnie goni swoj ogon, majac mozliwosc posiadania wyswietlanych na szklanych ekranach 'bogactw' tego swiata.
  Im wiecej mamy, tym wieksza pustke czujemy...i uciekajac przed nia, breniemy jeszcze bardziej w swiat posiadania...zaklete kolo, dzial zawsze w ten sam sposob.

  'ONI' wyowloali ten efekt po paru mileniach ustwaiania sceny na skale calego globu.
  Efekty demoralizacji jaka rozmyslnie w zaplanowany sposob wywolano sieja spustoszenie w srodowisku i zbiorowej duszy ludzkosci.

  Ludzie sa teraz bardziej 'zagubieni' niz kiedykolwiek, ale wlasnie teraz, wystepuje paradoks fali powolnego 'oswiecania mas'.
  'Nagle' okazuje sie ze wiekszowsc 'prawd swiata' jakimi karmiono nas od dziecka w rodzinie, w szkole, na parafi, w urzedach i telewizji czy radiu, jest czescia jednej wielkiej iluzji.


  Celem jest zniszczenie tej cywilizacji na drodze wojny nuklearnej i dobudowa nstepnej cywilizacji, ktora ma zakosztowac 'zlotej ery'...

  Zeby zbudwoac nowe, trzeba zniszczyc stare...pozar dla lasu jest poczatkowo katastrofa, ale w realmie w ktorym czas jest tylko iluzja, wiele rzyczy jest wzglednych.
  Z czasem okazuje sie ze pozar stal sie pozywka dla bujnego wzrostu swiezego lasu.


  Tyle jezeli chodzi o nasza planete.
  Druga strona mdalu to transfer dusz.

  Po to nadmuchano ropa w 20 wieku cywilizacje czlowieka z 2 do 7 mld...

  3 milenie, poczatek.
  3 dzien, poczatek.
  Zmartwychwstanie.


  WInnica, plony...rolnicy...zagadki...rozwoj...proba...tunel....gwiazdy...
 • @eonmark 22:57:04
  O jakiej Ty tu wiedzy piszesz ?Masz jakiś dostęp do czegoś co tylko Ty znasz ?Jeśli tak , to wskaż o co chodzi , podaj jakieś tytuły , chętnie się zapoznam , tylko żadnych linków do sieciowych bzdur , czy nie wydaje Ci się ,że sam brniesz w swoje własne interpretacje ,że zbyt dużą wagę przykladasz do tej całej symboliki czy religijnych treści , które sobie odczytujesz na swój sposób , oczywiście wszystko Ci to wolno ale tak samo mnie wolno zachować rozsądek i nie widzę powodów do jakichś złośliwości
 • @LordConqueror 22:51:23
  Widzę, że bardzo chcesz Maxowi towarzyszyć? Twoje marzenie może się wkrótce ziścić, obiecuję. :)
 • @LordConqueror 23:00:14
  //Wszystko jest konsumpcyjną papką i wszystko się dewaluuje.//


  Oceniasz zjawisko przez wlasny pryzmat.

  TY dostrzegasz tylko konsumpcyjna papke, ja widze mnostwo diamentow.

  Nie znasz tez realiow internetu.

  Siec to nie tylko youtube z glupawymi w wiekszosc filmikami, czy dretwe blogi.
  Jest mnostwo fachowej literatury, chociazby w pdf,
  Jest mnostwo inteligentnych ludzi, oczytanych z wiedza, ktorzy dyskutujac, wymieniaja sie argumentami, obnazajac slabe lub niezasadne 'fakty' .
  Wymiana mysli na tym poziomie jest bezcenna.

  Czym innym jest lektura ksiazki i wyciaganie 'osobistych wnioskow' a czym innym jest dostep do gromad ludzi ktorzy dyskutuja zagadnienia widziane z roznych perspektyw.

  Nie ma poprostu porownania.

  //Odcyfrowywać ''znaki'' można w bibliotece.//

  Tobie sie jakos nie udalo a z tego co czytam, co rusz napominasz o swoim umilowaniu do filozofii.


  //Internet, telewizja i cała ta cywilizacja obrazkowa raczej utrudniają takie rzeczy w powszechnym odbiorze. //

  Dla poglebjajacej deficyt edukacyjny masy tak.
  Odwrotnie w przyopadku lduzi szukajacych wiedzy o ludzkosci.
 • @eonmark 23:17:53
  Przecież to jest dokładnie to, co oni głoszą - porządek z chaosu, co jest wielkim nieporozumieniem, a szczególnie po wojnie atomowej. Myślę jednak, że znacznie przeceniasz ich siłę, ale to jest temat na dłuższą dyskusję, niekoniecznie pod tym wpisem na temat Kaczyńskiego i PiSu. Może napisz notkę na ten temat, to tam przeniesiemy dyskusję. :)
  Pozdrawiam
 • @puuuq 23:19:35
  //O jakiej Ty tu wiedzy piszesz ?Masz jakiś dostęp do czegoś co tylko Ty znasz //

  Nigdzie tak nie pisalem.

  Mowie natomiast ze Ty masz braki w podstawowej wiedzy.

  Za wzrost liczby ludnosci uparcie chciales brac efekt wzrostu poziomu medycyny i higieny.

  Kiedy wyjasnilem Tobie wyczerpujaco wskazujac na szereg faktow jak sie mylisz i uzasadnilem dlaczego ropa, jako surowiec energetyczny, jest zrodlem wzrostu luddnosci w 20 wieku, wyrzuciles z siebie zdanie o tym ze 'tobie nikt nie powie...i szydziles cos pod nosem.

  : )))

  Piszesz zebym podal Tobie tytuly...

  :)))

  Mialbys sporo czytania.

  ALe nie o to chodzi.

  Ty myslisz ze trzeba podawac tytuly...

  A ci co te 'tytuly' tworzyli, skad brali wiedze?

  Nie mozna samemu stawiac tez, w oparciu o obserwacje otoczenia i wyciaganie wnioskow.

  Napisze byc moze kiedys autorska teorie o wiekiej piramidzie, czym jest i jak dzialala, a takze po co.

  Bedziesz mial wtedy szanse sie wykazac ze swoim szyderstwem zakamuflowanym jako scetpycyzm.
  Nie poslugujesz sie bowiem substanjalnymi argumentami, tylko ogolnymi, osobistymi pogladami.
 • @LordConqueror 23:23:08
  :))
  Zobaczę, co się da zrobić koło Wigilii. Wszak wtedy nawet zwierzęta mają głos. :)))
 • @Lotna 23:28:09
  //Przecież to jest dokładnie to, co oni głoszą - porządek z chaosu//

  Haaalooooo, przeciez do tego zmierzaja, nie dostrzegasz?

  Pomysl przez chwile.


  Dwa milenia temu, napisano ze swiat sie radykalnie zmieni pod koniec ery ryb...nazwano ten okres - 'czasem ostatecznym'.
  Podano szereg punktow nawigacyjnych, po ktorych latwiej mozna zdiagnozowac momentum.

  Wiedza mial wzrosnac wsrod ludzkosci, milo dojsc do stworzenia globalnej struktury, mialy sie wylonic imperia uszykowane na ostateczny boj, miala pojawic sie niezbedna bron, kotra mozna spalic cywilizacje, miala zapanowac wszechobecna demoralizacja - jednoczesnie - swadmosci tej demoralizacji oraz 'znakow czasu' miala byc ogranoczona i nie dostepna dla ogolu, tak ze masy, mialy pic i jesc, zenic sie i wychodzic za maz, wypelniajac tym samym podobienstwo do 'dni noego'...po to by 'zaglada' mogla zaskoczyc 'ludzkosc'.

  To tylko niektore elementy tego dokladnego opisu, a wlasciwie szeregow opisow....

  Realizuja je z wielka dokladnoscia, w dodatku, zgodnie z wyznaczona wczesniej 'linia wydarzen' na osi czasu...

  'Poczatek z chaosu' wcale nie jest wielkim nieporozumieniem.
  Oni tylko odwzorowuja na ziemi prawa wszechswiata.

  Sama biblia jest zrodlem tego 'sloganu'...

  Jak przeczytasz dokladnie proroctwa z roznych ksiag, to dostrzezesz ze za kazdym razem, kiedy nastepywala poprawa, jakis 'nowy poczatek', poprzedzana byla 'epoka chaosu'...schemat jest ten sam...trudny strart, etap stabilizacji, rozkwit, procesy degeneracyjne, dekadentyzm - demoralizacja - upadek gospodarki, militaryzacja, pretekst, wynuch...koniec starego - pocztek nowego.

  W apokalipsie, masz napisane czarno na bialym jak po okresie 'sadu', wielkiej zaglady ' cywilizacji ' ( nie nalezy mylic z ludzkoscia ) dochodzi do nowego startu ii 'tysoacletniego krolestwa ( golden age ) .

  A pozniej...znowu wypuszcza 'szatana' zeby taki 'system' wyprobowal ludzkosc...


  // Myślę jednak, że znacznie przeceniasz ich siłę//

  WIekszosc czlonkow tych organizacji, niema pojecia o calosci...tak jak w kazdej 'firmie' isteniej kontorla informacji z gory.

  Natomiast ziemska gora, jest tylko 'plenipotentem'...reprezetujacym istoty - zdolne do 'pozaziemskch aktywnosci'...


  //, ale to jest temat na dłuższą dyskusję, niekoniecznie pod tym wpisem na temat Kaczyńskiego i PiSu.//

  Twoj temat to tylko mala czastka jednego wielkiego przedtswaienia.
  Tego samego o ktorym teraz mowimy.


  Pozdrawiam,
 • @LordConqueror 23:33:06
  //Odnajdywane ''tajemnice'' mogą być zwykłymi fraktalami w morzu chaosu:))//

  Chaos to zludzenie wynikajace z ograniczonej perspektywy obserwowanego zjawiska.

  Wszystko jest czescia swiata polaczonych frakatali.

  Ignorowanie jakiegokolwiek fragmentu jest naiwne.
 • @LordConqueror 00:10:10
  //Równie dobrze fraktal może wynikać ze strukturowania podmiotowego, narzucania ''form apriorycznych'' przez podmiot poznający:)))

  Napisz, co myślisz.//


  Nie mogles napisac tego prostym jezykiem...
  To jest ta wiedza ktora zdobywa sie na uniwersytetach w duzym stopniu...jak mowic w skomplikowany sposob .
  Niezrozumialym dla mas, tak, by na ich tle, uchodzic za czesc elity.
  To jest typowe programowanie takich elit.
  Koncentruja sie biedaki w duzym stopniu na tej 'sztuce'.

  Tymczasem, prawdziwa umiejetnoscia jest rozmawiac o sprawach trudnych w prosty sposob.

  Agency & structure - podmiotowe sprawstwo i struktura.

  --// Równie dobrze fraktal może wynikać z percpecji obserwujacego strukture, narzucania ustalen przyjetych z gory przez podmiot poznający:)))//

  Moze, ale poniewaz dzieje sie tak powszechnie, wydaje sie ze wpisane jest to w sposob postrzegania poza swiadomoscia istot rozumnych.

  Przy okazji tego zagadnienia, moglibysmy dyskutowac wtracajac konflikt pomiedzy materializmem a subiektywnym idelaizmem czy dualizmem.
  Moglibysmy przerzucac sie cytatami z filozofow czy powolywac sie na 'ustalenia' mechaniki kwantowej, ktora zdaje sie odrzucac materialsm a uzasadniac idealism berkeleya...i tak niewiele to da.
  Pozostaniemy tylko w sferze 'wiary'.

  Jezeli gwarantem 'istnienia' relamu jest jego 'subiektywna percepcja' wynikajaca ze 'swiata ideii' to 'obserwowalne formy' lacznie z myslami, musza miec 'swoj informacyjny wzorzec' w tym swiecie.
  Pytanie jest czy swiat ideii jest hermetyczny czy mozliwy jest pewien rodzaj sprzezenia zwrotnego w ktorym istnienie jednego jest gwarantem istnienia drugiego i wzajemnie.
  Wtedy, 'obserwowalne formy' musza wplywac w jakims stoniu na 'informacje' w swiecie ideii.
  Tym samym, okazaloby sie ze ani idealizm ani materialzm nie moga byc prawidlowe samodzielnie, natomiast przenikajac sie w niezrozumialy dla nas sposob, sa mozliwe tylko razem.

  Obstajac tylko przy jednej ze stron, nie mozemy dostrzec prawidlowej odpowiedzi.
  Pojawia sie zbyt wiele sprzecznosci.
 • @Pope Nimrod 00:28:24
  jak wpadnie tu feministka, to proponowana przez ciebie piramida sie rozleci.

  :)))

  Ale mi sie podoba ten tani chwyt.
  Swiat przestal wierzyc w takie 'chwyty' bo rodziny jak te z obrazka, sa juz rzadkoscia, z wielu zlozonych przyczyn, ale majacych swoje konkrtene zrodla.
  Za to standardem stalo sie udawanie.


  https://www.youtube.com/watch?v=hSjIz8oQuko

  p.s:
  tylko nie pisz ze jej tworczosc jest inspirowana przez oswieconych, bo to przeciez wiemy ; )))
 • @Pope Nimrod 01:57:54
  //To nam ukradli i nie chcą zwrócić! //

  Ukradli zeby sprawdzic ludzkosc.

  Wiesz dobrze ze powszechnie programuja z wielka moca 'swiatopoglad mas' i to co jeszcze pol wieku temu uchodzilo za czyste zlo, w publicznym odbiorze staje sie norma...
  Ale jednoczesnie, roznymi kanalami, wskazuja na to co tracimy, w calkiem jaksrawy sposob o tym nam mowia.
  Nie daja zapomniec.
  Nieraz robia to po mistrzowsku.

  Gdyby naprawde chcieli zabrac to na dobre ludzkosci, inaczej by to wygladalo.

  Walka jest trudna w obecnym siwecie.
  Chociazby wychowanie dzieci.
  Trzeba miec czas, a bedac niewolnikiem, naprawde jest o to trudno.
  Po zapenieniu jednak podstaw z piramidy maslowa, na wysilek rodzicow oraz na pociechy, czea zderzenie ze sciana w szkole...dotyczy to wiedzy z zakresu zdrowia fizycznego i psychicznego, odzywiania sie, aktywnosci fizycznej, i wogole caloksztaltu zapatrywan na sens oraz wlasciwy sposob zycia.

  To zadanie jednak jest wykonalne a naszym jedynym sposobem na zycie w prawdzie jest powiekszanie swiadomosci w najblizszych kregach, praca u podstaw.
  Wielkie rzeczy maja male poczatki.
  Jeszcze pare lat temu na mojej ulicy bylo nie do pomyslenia zeby ludie chodowali kury...a teraz.... co drugi trzeci sasiad.
  Ludzie stali sie tez zyczliwsi do siebie.
  Oczywiscie zmienia ludzkie postepowanie swiadomosc nadchodzacych trudnych czasow i nalezy zmienic swoje postepowanie ale coraz wiecej ludzi zaczyna dostrzegac nieludzka twarz tego systemu rzeczy i fakt jego konspiracyjnej natury.

  Spokojne uleczenie ludzkosci jednak pozostaje tylko marzeniem.
  Nie wyglada na to by byla jakakolwiek szansa uniknac uszykowanego show.
 • @eonmark 02:16:17
  Panie eonmark, ależ się Pan rozpisał, jak chyba nigdy w historii Neonu24. Z całej treści pańskiego przekazu wynika ponury, ale jakże fałszywy obraz struktury władzy na Ziemi. Ja wiem, że znając tajemnice ludzkiej natury, można do pewnego stopnia kontrolować poczynaniami człowieka i tym samym kierunkiem jakim podąża nasza cywilizacja. Błąd w ocenie sytuacji u tych co dzierżą prawdziwą władzę wynika z podstawowego założenia, że rzeczywistość można zaplanować i ten plan na przestrzeni mileniów zrealizować. Owszem, jak się ma stado owiec, to można te owce hodować przez tysiąclecia na stałych warunkach i dość dobrze określić warunki hodowli teraz jak i 1000 lat. Jednak różnica pomiędzy owcą a człowiekiem jest zasadnicza i tkwi w umiejętności analizowania sytuacji, wyciągania wniosków i korekty działania dla poprawy własnej doli. Jak dowodzą doświadczenia mistyków z całego świata, ta analiza obejmuje nie tylko świat materialny ale również duchowy. Do tej pory wraz, ze wzrostem świadomości ludzkiej, władcy, aby utrzymać kontrolę nad nami stosowali coraz to subtelniejsze płoty, cofając się w głąb duchowej natury człowieka. Paradoksalnie, tym samym wciągali nas masowo w dociekania naszej coraz głębszej natury i tym samym wyzwalali niewiarygodny rozwój świadomości ludzkiej w ostatnich stuleciach. Jednak ta droga ma swoją granicę, poza którą człowiek staje się świadomy że jest ISTOTĄ WOLNĄ. I w tym momencie wali się w gruzy cała struktura kontroli.
  Tak prawdę mówiąc, ta niechybna katastrofa piramidy była od początku wpisana w jej przeznaczenie. Wystarczy popatrzeć gołym okiem na świat i od razu narzuca się prawda że rzeczywistość jest spontaniczna. Sztywna struktura jest konstrukcja sztuczną w tym świecie i przez to siły tego świata będą dążyły do jej zniszczenia. Pytanie jest zasadnicze, skąd taka potrzeba kontroli się pojawiła? Odpowiedź w świetle naszych zdobyczy rozwoju świadomości jest oczywista: z lęku przed życiem (i przed śmiercią). Oni (władcy) nie żyją, nie są ludzcy, dlatego ich upadek będzie jeszcze jedną lekcją jakiej ludzie (i nie tylko) doświadczają aby poznawać własną naturę
 • @fan-wolności 10:46:36
  //Nuży mnie to, po odkryciu jak to stado baranów Polska daje się takim śmierdzielom prowadzić na rzeź. Uwierzyli pacany w swój mesjanizm, jednocześnie czcząc bałwany - gdzie tylko popadnie..//


  Tez byles baranem, chyba ze urodziles sie oswieconym na iluzje programu.
  Sam zreszta piszesz ze odkryles...

  Piszac o czczeniu balwanow, nawiazujesz do biblii.
  Nauki jezusa pewnie nie sa tobie obce.
  Powinienes pamietac o roli wybaczenia.
  Moglbys byc nieco bardziej wyrozumialy dla tych polskich baranow ktorzy jeszcze nie opuscili kraju...sam kiedys nalezales do tego stada.

  A tak Ciebie to nuzy...i z dstansu myslisz sobie ze barany zasluguja na szykowany dla nich los.

  Wypadles z jednej iluzji a wpadles w druga...

  Pycha nad wlasnym oswieceniem wepchnela ciebie w pogarde wobec tych ktorzy jeszcze twkia w klamstwie.

  Nadal jestes baran.
  Narody sa ofiarami przebieglej i zlozonej formy manipulacji umyslem.
  Czesc winy lezy po naszej stronie, ale nalezy zachowac prawidlowa rownowage w ocenie.

  Zamiast ubolewac nad pacanami, zrobilbys cos od siebie.
  Mozesz pisac, wyczulac ludzi na te sprawy, chociazby swoje otoczenie, to zawsze cos.
  Ale Ty wolisz nawolywac do wyjazdu i zostawienia reszty z 'ich problemem'...

  Zimny egoizm jest rezultatem pychy.
  Bladzisz.
 • @fan-wolności 12:19:28
  //To że wszelka władza pochodzi od Boga to też nie jest tajemnicą//

  Jezeli nawiazujesz teraz do tekstow biblijnych, a pewnie tak jest, to ta teza jest nieprawdziwa.

  W biblii bowiem, oprucz takiego wlasnie 'zapewnienia' jest dowod na to ze 'nie wszelka wladza pochodzi od boga'...

  Moge pdac cytat, jak chcesz to daj znac, bo musze poszukac.

  To jest tez kontrowersyjne.

  Jezeli bowiem wszelka wladza pochodzi od boga, a wladzy nie nalezy sie przeciwstawiac, to bog pragnie zniewolenia ludzkosci wobec 'szatana' czyli nieludzkiego systemu, jakiemu dal ososbiscie wladze.

  Ale, sprzecznosc ta nie jest jedyna.
  Zauwaz ze na ziemi, nie raz dochodzilo i nadal dochodzi do rewolucji, przejacia wladzy na drodze sily...czyli, dochodzi do przeciwstawienia sie wladzy danej przez boga, naprzyklad takiemu mubarakowi, ktory utrzymywal egipt w standardach kraju 3 swiata, a sam z rodzina spijal soki z narodu...i po przjeciu wladzy na drodze podwazenia starej - danej od boga, nowa wladza staje sie faktem---wiec jako wladza, musi byc dana jak wszystkie wladze, od boga.

  Rozumiesz absurd tezy jaka wyplywa z biblii?
 • @fan-wolności 12:19:28
  // i to że Bóg jest Bogiem zazdrosnym i mściwym, ale też ostrzega, daje znaki.//

  Niktorzy ludzie maja takiego boga jakiego pragna zobaczyc.

  Bog msciwy, a my biedne dziatki, mamty dazyc do doskonalosc, by stac sie jak ojciec niebieski.

  Nie rozumiesz czym jest biblia, stad tezy ktore glosisz.
 • @IvanKruk 10:07:28
  //Panie eonmark, ależ się Pan rozpisał, jak chyba nigdy w historii Neonu24//

  Nie czytywales wiec moich komentarzy.


  //całej treści pańskiego przekazu wynika ponury, ale jakże fałszywy obraz struktury władzy na Ziemi.//

  Jest on ponury, nawet bardzo, ale do pewnego stopnia.
  Mam odmienne zdanie do Twojego.
  Wedlug mnie obraz tej wladzy jest zblizony do faktycznego.

  Po pierwsze, jest na to dowod w postaci biblijnych proroctw.
  W dwa milenia, wykonali prace ktora zaowocowala realizacja zapisanych przepowiedni w bardzo dokladnym stopniu przy zachowaniu wlasciwej sekwencji wydarzen oraz lini czasu dla nich.

  elementy Opisu z ksagi daniela, zachariasza, izajasza, ewnagelii, a nade wszystko apokalipsy zawieraja obraz wydarzen na ziemii spojny z historycznymi.

  Opisano szereg zmian, wynikajacych jedne z drugich.
  Opisano szczegolowo wyglad 'teatralnie' podzielonego globalnego swiata na piec regionow wladzy oraz izrael.
  Te piec regionow wedlug opisu, zostalo precyzyjnie podzielone na te ktore ze soba wspolpracuja, te ktore wynikaja ze konkretnych 'reakcji', na te ktore beda ze soba w konflikcie.

  Wydzielono europe, usa, rosje, wladcow wschodu oraz bliski wschod.

  Napisano o uzyciu broni nuklearnej i upadku cywilizacji w wyniku jej uzycia.
  Opisano w przystajacy do obecnych nam realiow sposob, jaki mialbyc poczatek upadku ludzkosci, w jakich okolicznosciach nastapil oraz nakreslono dlasze nastepstwa.
  Nie zapomniano opisac proces globalnej kontroli umyslu za pomoca technologii, oraz o ludziach ktorzy mieli byc powybudzani.

  To sa niektore z elementow tego scenariusza, nakreslonego ponad dwa milenia temu i sprawdzaja sie bezblednie.


  //Błąd w ocenie sytuacji u tych co dzierżą prawdziwą władzę wynika z podstawowego założenia, że rzeczywistość można zaplanować i ten plan na przestrzeni mileniów zrealizować//


  Zaplanowali i wykonuja elementy tego planu bezblednie patrzac na to zjawisko ogolnie.
  Co do spontanicznosci ludzkosci.
  Nie ma takiej.
  Spontaniczne sa jednostki, ale kontrolujac rzady, i szczeble siatki po ktorej schodzi wladza i jej wykonawsto, mozna calkowicie wyeliminowac zagrozenie z ich strony.
  Sa to dosc logiczne i proste mechanizmy.


  Myslisz, blednie, ze ludzie dzieki internertowi, ktory rzekomo wyrwal sie spod kontroli prawdziwych inicjatorow, poszerzaja wiedze i stanowia zagrozenie dla prawdziwej wladzy...

  Jestes bardzo naiwny.

  To zagrozenie oczywiscie istnieje, jest ono jednak dosc niskie a inicjatorzy wiedzieli od poczatku jak poradzic sobie z pozornym problemem oswiecania ludzi na ich dzialalnosc a mozliwoscia utraty kontroli.
  Zanim zaczeli proces ekspozycji iluzji tego swiata na duza skale za pomoca internetu, , zaczeli przygotowania do globalnej kotnroli, za pomoca aparatu obserwacji i rozszerzania uprawnien opresyjnych wladzy zakamuflowanych jako niezbedne narzedzia do kontroli aktywnosci wewnetrznej i zewnetrznej, wrogiej stabilizacji.

  Stad miliony kamer cctv, centrow rejestracji i obserwacji, komputerowe pragramy monitoringu aktywnosci w realu i swiecie wirtualnym.
  Bazy danych z superkomputerami.
  Agencje zbierajace i analizujace wszelkie dane.
  Oprocz tego maja do wykorzystania miedzynarodowa siatke sluzb wszelkiej masci.

  Piszesz tak jakoby ludzie w sowjej masie mogli stanowic realne zagrozenie dla ich planu, stad niemozliwosc jego istnienia.


  //Wystarczy popatrzeć gołym okiem na świat i od razu narzuca się prawda że rzeczywistość jest spontaniczna.//

  Spontaniczne sa jej elementy, struktura jednak jest inzynieryjnym przedsiewzieciem ktore jest realizowane wystrczajaco dlugo zeby zrozumiec jej zlozonosc.

  W wielu krajach zachodnich, jak zaczniesz nagle wykorzystywac zbyt duzo wody czy energii elektrycznej, mozesz miec kontrole okreslonych 'sluzb'...

  A ty mowisz ze spontanicznosc ludzi kladzie podwaliny pod niechybny kres 'ich dzialalnosci'...

  Gdybys chcial obalic ich wladze i pozbyc sie ich kontroli nad ludzkoscia, co bys zrobil?
  Trzeba dzialac precyzyjnie bo mowimy o globalnej siatce, w dodatku, w duzym stopniu niejawnej.

  Musialbys dotrzec z precyzyjna infromacja do wielkiej liczby osob i wtajemniczyc w konretny plan, spora liczbe ludzi globalnie.
  W dodatku, bez pomocy z wewnatrz, w roli wysokich funckja oficerow sluzb i wojska a takze 'fasadowej wladzy'...nie mailbys zadnych szans na przejecie kontroli nad piramida lub odlaczenie od wladzy prawdziwych inicjatorow.

  Na etapie poczatkowym zostalbys namierzony.
  Jakby chcieli, pobawiliby sie toba djac szanse przejsc nieco wyzej, ale daleko po szczytach piramidy, prubujac ja 'wylaczyc' bys nie przeszedl.
  Twoja spontanicznosc zderzylaby sie ze sciana ktora budowano misternie od mileniow, juz na poczatkowym etapie.

  Natomiast:

  //Tak prawdę mówiąc, ta niechybna katastrofa piramidy była od początku wpisana w jej przeznaczenie.//

  W pewnym sensie tak.
  I inicjatorzy doskonale o tym wiedza.
  Piramidy sa budowane i niszczone w duzym stopniu, ale nigdy calkowicie.
  Zrzucaja tylko skore jak waz.
  Czasem przybiera to postac wielkich katastrof, ale za pylem takich wydarzen, skrywa sie machinacja ktore misternie odbudowuje to czego zniszczenie sama zainicjowala.

  Tak to wyglada.

  ZNiszczenie przyjdzie z punktu 'technicznego', dlatego ze do niego 'chca doprowadzic'.
  Moga i z pewnoscia inicjuja zniszczenia zbudowanych przez siebie struktur.


  Nie chodzi o to ze nie doceniam naszej ludzkiej spontanicznosci, natomiast nie poddaje sie naiwnosci ktora doprowadza do istnienia haselek, ze oto my, oswieceni ludzie, mozemy pokonac cale globalne imperium.
  To globalne imperium runie w rownie zmanipulowany sposob, jak zostalo powolane do zycia.
  I pozwola ludziom uwierzyc moze nawet ze nasza spontanicznosc jest tego zasluga, tylko po to by w cieniu, mogli misternie odbudowywac sowej struktury ktore sa niebzednym narzedziem do realizacji ich cyklicznych planow.


  Dlatego Twoje mowy o sponatnicznosci procesow zachodzacych sa poprostu naiwnym belkotem wynikajacym z ograniczonej analizy zozlonosci tej stryktory i procesow zachodzacych w jej obrebie.


  Pisales gdzies ostatnio ze chinczycy moze czsciowo zostali powolani w sowjej formie do wladzy przez zachod, ale poniewaz jestesmy spontaniczni, moga sie w kazdej chwili wyrwac z tej kontroli i pokazac wala.


  Moga?


  Naprawde?

  Z czym?

  Z dziesiatkami milionow zolniezy i setka glowic przeciwko armi lotniksowcow, i tysiacom rakiet balistycznych?

  Pozwolono chinom na wybudowanie takiej armii, a nie innej.
  Kazdemu regionowi przydzielono scisla pozycje, i jestem przekonany, ze marionetkowi wladcy doskonale sobie zdaja sprawe z wlasnych mozliwosci, gdyby chcieli sie spontanicznie przeciwstawic.
  Na dobra sprawe, nie potrzeba do pewnego etapu wojny nuklearnej zeby ustawic ich w szeregu.

  Mao byl studentem w 'yale in china'...a caly ruch komunistyczny zostal doprowadzony do wladzy w chinach z inicjatywy sil ktore maja swoej centrum na zzachodzie.

  Dzieki komunizmowi w chinach, mozna bylo zniewolic narod do niewiarygodniego poziomu i uzyc go w okreslonym momencie, do rownie okreslonego celu, jakim bylo nadmuchanie globalnego, agresywanego konsumpcjonizmowi.
  Co trzeci juz produkt w obiegu ma emblemat 'made in china' to mowi samo za siebie.
  Bez hongkongu, ktgorego posadanie na okres stuletni bylo wynikiem wojen opiumowych, a obliczone bylo na misje szykownia elit chinskich w okreslonym globalnym celu, nigdy nie byloby china jakie znamy obecnie.

  Komunizm w polsce tez upadl w zaplanowany sposob, tak jak upadek rosji.
  Defakto, gra jest tak subtelna, ze moga uzywac jednego kraju komunistycznego by wywieral presje na inny kraj komunistyczny.
  To zupelnie normalne mechanizmy w globalnej wladzy.

  Idelaizm niestety, choc ciezko z niego rezygnowac, powoduje zaslepienie na zlozonosc tego mechanizmu i sile z jaka dziala.


  Tez bym chcial tak jak wiekszosc normalnych ludzi, zeby nigdy nie bylo takiego sposobu zycia jaki wymusili, zeby planeta byla czysta a ludzie szczesliwi w prostocie, rownowadze ze soba.

  ALe jest jak, jest, i nie ma co sobie mydlic oczek ze spontanicznie , ludzkosc zniszczy ta globalna siatke budujaca globalny monolit spiskowy i ze bedzie to autentyczna wygrana.

  Jest jednak inne wyjscie.

  Jak bardzo bysmy nie nawidzili tych oprawcow ludzkosci, przez ich dzialanosc przebrzmiewa gdzies swiatlo w tunelu.
  Oni tak naprawde zmuszaja ludzkosc do zmian w swiadomosci.
  Jezeli wiec zapomnimy, chocby na jakis czas o wielkiej skali, i naglej zmienie wszystkich na lepsze a skoncentrujemy sie na mikro skali, praca u podstaw, odklamujac iluzje ze wszystkich poziomow, to w dluzszym okresie czasu, mozemy uratowac naprawde wiele, przynajmniej tyle ile sie da.
  Kto wie, moze moznby nawet przekroczyc pewna mase krytyczna a wtedy wszystkoby przyspieszylo.
  Tak czy inaczej, nie ma co siebie czarowac bo ubierajac marzenia w romantyzm , zmaiast dotykac prawdy, zamieniamy jedna iluzje na inna.  http://www.richardcassaro.com/wp-content/uploads/2013/02/Bronx-Zoo-Three-Pillars-of-Wisdom-Masonic-Tracing-Board.jpg


  Trzy kolumny ktore sa reprezentacja trzech wielkich religi, wywodzacych sie z jerozolimy, staly sie podstawa budowniczych, dzieki ktorej uzyskali kontrole nad swiatem i swa moc.
  I postanowili na dizen i godzine, zademonstrwoac swiatu, w znacznej wiekszosci nie rozumiejacego co oglada, jak jest przyszlosc tych 'kolumn' ktore kiedys zbudowali.  http://stateofthenation2012.com/wp-content/uploads/2014/05/clark4-800x555.jpg
 • @eonmark 13:39:35
  eonmark, tak już zwykle bywa, że w drugim człowieku dostrzegamy własne odbicie i dałeś temu wspaniały przykład pisząc o fanie wolności "nic nie rozumiesz", "jesteś baran", itp. Nie wnikam co tam fan wolności napisał, podkreślam tylko że to ty i w taki a nie inny sposób oceniłeś fana. Skąd u ciebie taka pewność własnych racji? Bo widzisz, czytając twoją odpowiedź na mój komentarz, dostrzegłem, że ty poza materię się nie zapuszczasz. To co dzieje się w sferze innej niż trójwymiarowy świat, leży poza tobą. A to oznacza że nie wiesz zbyt wiele o rzeczywistości.
 • @Lotna 14:39:34
  "Czy mógłbyś rozwinąć ten wątek - Twojego doświadczenia z masonerią?"

  To było tak, siedzimy w hotelu w wynajętym pomieszczeniu przy stole konferencyjnym. Gość przede mną lekko z boku wstaje, nachyla się i podaje gazetę z wesołym uśmiechem pani która siedziała jedną osobę obok mnie - mówiąc "tu jest kawał o masonerii". Mimo że słabo kojarzę musiałem to zauważyć. Pani chwilę się przyglądała, po czym właśnie stwierdziła - "oni sobie żartują, a my i tak rządzimy". Usłyszałem to. Jako że refleks mam słaby, to zamarłem patrząc przed siebie i analizując co jest grane. Wtedy jakieś takie syki do mnie dotarły, temat znikł. A dodam. Wtedy premierem był Jerzy Buzek. Ja dopiero po pewnym czasie skojarzyłem że jak mówią Jerzy, Jerzyk - to o Buzka chodzi. To był ich kumpel po prostu, nie żaden tam Premier Buzek. Skarżyli się że z tym ich "Jerzykiem" to mają słaby kontakt ostatnio. To jest pewnie ta tajemnica niezwykłego awansu "Jerzyka".
 • @IvanKruk 16:47:26
  //eonmark, tak już zwykle bywa, że w drugim człowieku dostrzegamy własne odbicie//

  Owszem, szczegolnie kiedy dostrzegamy w drugim czlowieku cos nieslusznie, bezpodstawnie.


  Tak jak Ty:

  //Nie wnikam co tam fan wolności napisał, podkreślam tylko że to ty i w taki a nie inny sposób oceniłeś fana//


  Nie wiesz co fan napisal, ale zauwazyles u mnie stnowcza ocene jego postawy ktora wynika z tresci tekstu jaki zamiescil, i to wystarczylo zeby przypisac mi to czego nie ma.

  Wroc zartem do wypowiedzi fana wolnosci i przeczytaj je, a pozniej moja reakcje na to...zastanow sie dlaczego nazwalem go baranem.

  Jestes na tyle inteligentny zeby wiedziec co to ignorancja, ktora sie wykazales w okreslonym celu.


  // Skąd u ciebie taka pewność własnych racji?//

  Mysle ze czas pokaze ile z tego co mowie bylo sluszne.


  //Bo widzisz, czytając twoją odpowiedź na mój komentarz, dostrzegłem, że ty poza materię się nie zapuszczasz.//


  Chcialbys byc usatysfakcjonowany jedna wypoweidzia...
  Coz, nie da sie przekazac wszystkiego jednym komentarzem.

  Mam ich sporo, nie usuwam, sa...mozesz przejrzec, chociaz po to zeby sie przekonac ze ten zarzut jest bezpodstawny.
  Jest tak, ze swiat obserwowalny, nie bierze sie z pustki, z niczego, jest efektem oddzialywan swiata ducha.

  Jezeli masz ochote, moze porozmawiac na tematy duchowe, jak sie swiat ideii przeklada na swiat dla nas 'realny'...
  Mozemy porozmawiac o zagadnieniu duszy, sprawczosci, predestynacji, kwestii boga.

  Daj znac o czym chcesz dyskutowac.


  Sprawdzmy wreszcie co wiemy o rzeczywistosci, krok po kroku, z zachowaniem pewenj przejrzystosci.

  Za pare dni bede mial tydzien wolnego, znajde troche czasu na rozmowe z Toba, jezeli chcesz.
  Napiszesz cos o swiecie duchowym u siebie albo ja u siebie i bedziemy mieli sposobnosc.

  OK,

  : )
 • @vortex 17:07:52
  A to jest ciekawy temat - centrala Gliwice.
  "Jerzyk" z Gliwic.
  Ale też sławny Maryjan też z Gliwic.
  I wysoce profesjonalny likwidator polskiej gospodarki Stejnhoff też z Gliwic. Czy byli werbowani i rozprowadzani przez tego "mistrza"? "Mistrz" opowiadał że gdy jechał z Buzkiem samochodem z Hiszpanii to Buzek właśnie wtedy dostał na komórkę informację że jest kandydatem na premiera Polski.
 • @vortex 17:21:56
  A dodam że "mistrz" robił na mnie wrażenie człowieka który dobrze chciał, tyle że mało rozumiał mimo tych ich masońskich desek. Mimo że wtedy zajmował się ekonomią, nie miał o niej pojęcia. Był z zawodu dr. elektronikiem, albo elektrykiem, specjalność jakieś aparaty spawalnicze w czym był znakomity, miał patenty. Ale powszechnie był później uważany za doktora ekonomii ;-)))), celowo wprowadzał tę dezinformację. Pewnie niektórzy już się domyślą, a może i nie. To Ryszard K.K.
 • @eonmark 17:13:08
  fakt, idą święta, będzie czas na spokojną rozmowę - chętnie porozmawiam :)

  Vortex, mieszkam w sąsiedztwie Gliwic i pierwszy raz słyszę o jakiejś centrali w mojej okolicy. Muszę się rozejrzeć :)
 • @IvanKruk 17:38:51
  Jesteś słabo poinformowany, na tym to polega, głupie profany nie muszą wiedzieć ;-))))). Gliwice to piękny melanż nowego żydowsko niemieckiego przymierza przeciw Polsce. Tam się dużo zawęźla i przeplata.
  Jakoś tak kiedyś bardzo, bardzo dawno temu na forum ONET zawzięcie dyskutowałem z pewnym gościem, on pisał że mieszka w Gliwicach, i jakby z pewnym lekceważeniem wyrażał się o Polakach. Był entuzjastą zachodniego postępu i czego tak jeszcze. Aż raz napisał - ja mam w szufladzie dowód osobisty polski i niemiecki, bo jestem w połowie Polakiem w połowie Niemcem. Jak by co do czego przyszło wyjmę paszport niemiecki. No i na tym to polega.
 • @IvanKruk 17:38:51
  Wiesz kto to był Ryszard K.K? Jak nie wiesz, to nie znasz układów.
 • @vortex 17:59:27
  fakt, nie znam układów :)
 • @eonmark 13:34:13
  "Rozumiesz absurd tezy jaka wyplywa z biblii?"

  Nie znam Biblii na tyle, aby twierdzić z całą pewnością, a zresztą treść przekazu zależy od tłumaczenia, ale ktoś doszukał się wersów mówiących, że władza, która działa na niekorzyść ludzi powinna zostać przez nich obalona. Biblia, tak samo jak Koran, mówi różne rzeczy, często sprzeczne, tak aby każdy mógł sobie wybrać potrzebny mu werset i się na niego w odpowiedniej chwili powołać.

  Nawiązując o Twojej teorii, którą tu rozwijasz wbrew mojej, uprzejmie przez Ciebie zignorowanej, sugestii o przeniesienie tej dyskusji na Twój blog - jest ona mroczna, ponura i fatalistyczna i szczerze mówiąc, bardzo pasująca do tonu przekazu Starego Testamentu na temat Jahwe, albo Koranu o Allahu. Bardzo podobne przekazy do tych "onych" o których mówisz, którzy chcą chaosu i wystawiają rodzaj ludzki na próbę, a potem karzą, jeśli się ludzie nie sprawdzą. Typowe zachowanie dla osobników cierpiących na narcysystyczne zaburzenie osobowości. Mówisz o tych jakichś "nich" jakby byli bogami i jakby Bóg nie istniał. Czekam z niecierpliwością, kiedy zasugerujesz, że powinniśmy im składać hołdy i się do nich modlić.

  Nie dość, że nadużywasz gościnności, na dodatek czujesz się uprawniony do obrażania innych użytkowników. Doprawdy, kompletnie mnie nie interesuje, co Tobą kieruje, że zniżasz się do epitetów pod czyimś adresem, bo to nie ma znaczenia, ani nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Nikt nie jest idealny, łącznie z Tobą - o czym świadczy choćby zignorowanie przez Ciebie mojej sugestii, ale to nie powód, abyśmy się wszyscy nawzajem obrzucali wyzwiskami. To jest Twój problem, z którym, mam nadzieję, dasz sobie radą w przyszłości, przynajmniej na moim blogu.
 • @eonmark 13:34:13
  A tak przy okazji - czy mógłbyś na m powiedzieć, co znaczy Twój przydomek: eonmark?
 • @Lotna 22:27:57
  //Nie znam Biblii na tyle, aby twierdzić z całą pewnością//

  Ja ta pewnosc mam, znam biblie.
  Moge wskazac czarno na bialym.


  Ale pewnie nie musze, bo jak czytam, nie ma to dla Ciebie wiekszego znaczenia:

  / /Biblia, tak samo jak Koran, mówi różne rzeczy, często sprzeczne, tak aby każdy mógł sobie wybrać potrzebny mu werset i się na niego w odpowiedniej chwili powołać. //

  gdyz sama zauwazasz ze sa to ksiegi zawierajace sprzecznosci.


  //Nawiązując o Twojej teorii.... jest ona mroczna, ponura i fatalistyczna i szczerze mówiąc, bardzo pasująca do tonu przekazu Starego Testamentu na temat Jahwe, albo Koranu o Allahu.//

  Mroczna jest o tyle, o ile jest rzeczywistosc.
  sama 2 wojna swiatowa pochlonela ok 100 mln istnien ludzkich.

  Obecnie gina setki tysiecy ludzi na wojnach lokalnych na swiecie, miliony umieraja na raka, choroby krazenia, wywolane paleniem i zanieczyszczeniem srodowiska, zatruta zywnoscia i brakiem aktywnosci.
  miliony cierpia na syndrom zagubienia, nie wiedza jak sprawic by byc szczesliwymi, miliardy gonia swoj ogon, zapatrzeni w migajace obrazy ktore papuguja.

  To jest wedlug Ciebie radosne czy mroczne?

  Sama zdajesz sobie sprawe ze swiat przezarty jest spiskiem, tak samo starym jak on, a dziwisz sie ze spisek ten jest tak potezny?

  Teoria wynika z obserwacji.

  Przeraza ciebie w niej wizja wojny nuklearnej?

  SKad taki infantylizm?

  Potezne narody uszykowaly arsenaly ktore maja potencjal zniszczyc cywilizacje, swiat tonie w dlugach, srodowisko pelne jest metali ciezkich, syntetycznych hormonow, pochodnych ropy, ludzie umieraja w coraqz mlodszym wieku, lacznie z dziecmi w wyniku tych zjawisk, a Ty nazywanie rzeczy po imieniu i mowienie tego co jest tak naprawde oczywiste, uznajesz za //Typowe zachowanie dla osobników cierpiących na narcysystyczne zaburzenie osobowości. //???

  Pewnie wsadzilabys takiego osobnika w kaftanik przy pierwszej lepszej okazji...bo mowi o tym ze nastapi wojna nuklearna...a tobie nie podoba sie taka wizja.

  Co chcesz slyszec, przyjemne bajeczki, o tym ze ludzkosc spontanicznie, przelamie wielomilenijny spisek i zatryumfuje nad swoimi oprawcami, wezmie sprawy w swoje rece i wszystko naprawimy, by kazdemu zylo sie lepiej?

  Ja tobie mowie ze jest zle i bedzie gorzej, nie dlatego dziewczyno, ze tego chce, tylko dlatego ze widze jak jest z tymi rzeczami.

  Jezeli chodzi o anomalie w percepcji rzeczywistosci, maja ja z reguly ci, ktorzy wypieraja o niej prawde, ktora niestety, zawsze jest brzydka, gdyby bylo inaczej, nie mieliby czego wypierac, kazdy normalny chce przeciez szczescia i pokoju.

  To o czym mowie, nie wynika z pustki, tylko z calego szeregu faktow, oraz poszlak, ktore wbrew oczekiwaniom tych ktorzy nie chca slyszec prawdy, ukladaja sie w logiczne wnioski.


  //Mówisz o tych jakichś "nich" jakby byli bogami i jakby Bóg nie istniał. Czekam z niecierpliwością, kiedy zasugerujesz, że powinniśmy im składać hołdy i się do nich modlić. //


  Radze przemyc twarz woda, czasem pomaga, dla otrzezwienia.

  Jest dokladnie przeciwnie z mojej strony, ale znowu, zdazylem sie juz przyzwyczaic do tego ze z niezrozumienia o czym pisze, ludzie wkladaj mi w usta rzeczy ktorych nie pisze oraz wnioski ktorych nie mozna wyciagnac z moich tresci.

  Zwracasz mi uwage, ze obrazilem jednego z komentujacych nazywajac go baranem...

  Jestes uprzedzona do mnie osobiscie, ni epodoba sie tobie to co pisze, dlatego szukasz dziury w calym.
  Jestes wybiorcza, przez co nieszczera.
  Nie intseresuje ciebie zatem prawda, tylko blablanie.

  Zauwazasz ze nawalem fana - wolnosci baranem, ale nie zauwazasz ze on tak nazwal narod polski i zachecal by wszyscy ktorzy chca sie uratowac uciekali z Polski i ostawili tam tych, ktorzy zasluguja na kare z rak 'oprawcow'...

  Za jego egoizm, wyrachowanie oraz ignorancje, nazwalem go tak samo jak on Polski Narod, ktory wedlug mnie jest ofiara.

  On swoimi slowami, usprawiedliwial wyraznie dzialanie 'onych', a ja broniac narodu ktory jest 'onych ofiara' zostalem przez ciebie okreslony ich 'fanem'...

  Tak sie dzieje jak emocje biora gore.
  Nie interesuje ludzi o co dokladnie chodzi i gdzie lezy jaskrawa prawda, tylko zeby kopnac kogos, kto burzy nasz swiatopoglad.


  "oni' nigdy nie wzbudzali mojego podziwu i nigdy nie beda.
  Nie raz wyrazalem sie i nadal wyrazm o 'nich' z pogarda czy zloscia, ale tak na dobra sprawe, niczego to nie zmienia, a nie sluzy mi, i nikomu kto daje sie ponosci negatywnym emocjom.
  Robia to co robia i nie zmienimy tego, bez wzgledu jak mocno bedziemy tupac nozkami.
  To co mozna zrobic, robic, napisalem.


  Nie bede juz wiecej niepokoil twojego swiata.

  Doswiadczylem natomiast czym jest dla Ciebie prawda.
 • @Lotna 23:09:09
  jak bedzie ci dane, zrozumiesz.
 • @eonmark 23:45:48
  Czytaj ze zrozumieniem.

  Mówiąc o narcysystach mówiłam o tych "onych", o których mówisz, a więc całe Twoje rozumowanie na mój temat jest błędne. Nic o mnie nie wiesz, a wiesz co myślę i co bym zrobiła, choć nawet nie starasz się zrozumieć tego, co piszę. "Oni", tak samo jak Allah i Jahwe mają ten łut perfidii właściwej narcysystom, który jest obcy gatunkowi ludzkiemu, który ma trzymać ludzkość na czubkach palców, bo nigdy nie wiadomo, za co mogą zostać ukarani, czy jak mogą zostać "sprawdzeni". Taki błysk w oku, mówiący: wybaczam ci grzech, ale popatrz, jaki jesteś mierny tym grzechem. A grzechem może byę wszystko. O tym mówiłam, ale mój skrót myślowy był widocznie za krótki.

  Czytaj ze zrozumieniem.
  Fan pisał, że naród polski jest JAK stado baranów a Ty napisałeś, że on JEST baranem.
  Istnieją pewne subtelności w języku polskim, które, jak widać, nie wszyscy wychwytują. Nawiasem, nie piszemy po polsku oprucz, tylko oprócz.

  Fan jest "baranem", ktoś tam jest "egoistą", ktoś inny jest "naiwny", ja jestem "infantylna" , tylko Ty jesteś idealny, a na dodatek masz patent na Prawdę, którą decydowałeś głosić pod moim wpisem a nie na swoim blogu, postępując w ten sposób jak troll.

  Jak chodzi o dyskusję na poruszone przez Ciebie tematy - bardzo chętnie - pod Twoją notką, na Twoim blogu, a nie pod moim wpisem, którego treść znacznie odbiega od Twoich teorii. Jako blogier mam własną koncepcję mojego bloga i treści w nim zamieszczanych i nie widzę w tym nic złego. Wybacz, że dotyczy on treści przyziemnych, jak problem zabetonowanej sceny politycznej w Polsce, a nie metafizyki.
 • @eonmark 23:46:43
  Spokojna Twoja głowa, doskonale rozumiem .
 • @Lotna 01:25:59
  //Czytaj ze zrozumieniem.

  Mówiąc o narcysystach mówiłam o tych "onych", o których mówisz, a więc całe Twoje rozumowanie na mój temat jest błędne//


  Pisalas o 'nich' jako narcystach, sugerujac ze mowie podobnie do nich i tylko czekac kiedy zaczne namawiac do ich czczenia.
  Tym samym pislals o mnie.

  Nie baw sie w tanie demagogie.
  To ze uzywasz pszenosni i sarkazmu czy ironi zamiast pisac prostolinijnie, nie jest w stanie ukryc tego co piszesz.


  //Nic o mnie nie wiesz, a wiesz co myślę i co bym zrobiła, choć nawet nie starasz się zrozumieć tego, co piszę. //

  Czytam to co napisalas, lacznie z tym pomiedzy wierszami i wyciagam wnioski o ktorych mowie.

  //"Oni", tak samo jak Allah i Jahwe mają ten łut perfidii właściwej narcysystom, który jest obcy gatunkowi ludzkiemu, który ma trzymać ludzkość na czubkach palców, bo nigdy nie wiadomo, za co mogą zostać ukarani, czy jak mogą zostać "sprawdzeni"//

  O tym rodzaju kontroli nad umyslami ludzi nie mmusisz mi wspominac.
  Mecze ta tematyke od paru lat tutaj na neonie, komentarze tego dowodza.


  //Nawiasem, nie piszemy po polsku oprucz, tylko oprócz. //
  Nie interesuje mnie to az tak bardzo, ale widze fanfary radosci oczyma wyobrazni po twoejej stronie.
  Az weszlo mi w piety :)))

  NA dobra sprawe, pisownia to rzecz umowna, normowana zasadami.
  Jedne sa naprawde istotne inne mniej.
  Od niepoprawnej psowni jeszcze nikt nie gloduje, albo nie ma zarwanych nocek.

  :))


  //Czytaj ze zrozumieniem.
  Fan pisał, że naród polski jest JAK stado baranów a Ty napisałeś, że on JEST baranem.
  Istnieją pewne subtelności w języku polskim, które, jak widać, nie wszyscy wychwytują.//

  Nie ma roznicy pomiedzy powiedzeniem ze ktos jest jak idiota a jest idiota.
  Pierwsze jest tylko 'zachowawcza', 'ostroznosciowa' wrecz 'tchorzliwa' forma drugiego.
  Mysle ze ktos jes idiota, ale napisze ze zachowuje sie jak idiota...bede bezpieczniejszy...

  Tak to dziala, natomiast nie kazdy jest wyczulony na manipulatorow slowem.

  Tobie wychodzi to ulomnie.

  Idziesz w zaparte pograzajac sie w klastewku...

  W malym sie tak starasz, to co dopiero byloby w razie proby duzego kalibru...?

  W dodastku fan wolnosci nie napisal ze narod jest 'JAK' stado baranow:

  // Nuży mnie to, po odkryciu jak to stado baranów Polska daje się takim śmierdzielom prowadzić na rzeź. Uwierzyli pacany w swój mesjanizm, jednocześnie czcząc bałwany - gdzie tylko popadnie..//

  NAzwal narod stadem baranow, i powtorzyl nazywajac pacanami, a nie 'JAK ' jak pacanami.

  Jestes klamczuszka.
  Masz niska swiadomosc, gdyby bylo inaczej, nie ponizalabys sie przed sama soba.
  Mysle ze miotaja Toba emocje, stad te klamstwa.
  Dopoki nie bedziesz chciala prawdy, nie bedziesz miala wlasciwej kontroli nad sama soba, w zamian bedziesz grzezla w sieci klamstw.

  Tego tez nie potrafilas zauwazyc:

  //To wszystko to coś więcej niż ,,zabawa'' za tym stoją czczone przez głupiutkich demony: ,,czarne madonny'' ,,białe madonny'' ,,licheńskie'' ,,tyńskie'' czy jakie tam jeszcze. To co się dzieje to Kara Boska. Kto niewinny, niech się z Polski zabiera..//


  Ale jestes na tyle bezczelna zeby wmawiac mi ze kogos adoruje, chociaz wykazalem na poczatku swoich komentarzy ze jest odwrotnie.
  Bronisz skrzywdzonego blogera ktorego nazwalem dokladnie tak jak on egositycznie narod, usprawiedliwiajac subtlenie oprawcow, a napadasz z falszywym, pokracznym zarzutem na mniie kiedy stanalem po stronie ofiary a przeciwko oprawcom.

  Toporne ruchy.


  //Fan jest "baranem", ktoś tam jest "egoistą", ktoś inny jest "naiwny", ja jestem "infantylna" , tylko Ty jesteś idealny//

  Znowu, nigdzie tego nie napisalem.

  Burze swoimi wypowiedziami twoj swiatopoglad, wiec atakujesz na wszystkie mozliwe sposoby, chociazby wtykajac mi w usta rzeczy ktore z nich nigdy nie wyszly.
  Zdaje sobie doskonale sprawe z wlasnej niedoskonalosci.


  //a na dodatek masz patent na Prawdę//

  Przejmuje ciebie mozliwosc prawdopodobienstwa mojej teorii, stad twoja reakcja obronna, polegajaca na atakau za wszelka cene.
  Nawet jezeli mialabys przypisywac mi rzeczy, ktorych sobie nie przypisuje sam.
  Nigdzie nie napisalem o tym za mam patent na prawde, natomiast mocne i pewnie wyrazane zdanie, uzywasz jako argumentu w swoim beznadziejnym wywodzie skierowanym personalnie.
  Gdybym mowil jezykiem niepwenosci i udawal skrmnego na kazdym kroku, napisalby byc moze zebym sie zdecydowal bo facet albo ma jaja albo ich nie ma.  // postępując w ten sposób jak troll. //

  Tak, pewnie, latka przypieta, uszy i oczy zamkniete, teraz pozostanie juz jedno formalne ostrzezenie przed banem i papa, gosc z glowy...

  Nie musisz sie trudzic.


  : )))


  // Jako blogier mam własną koncepcję mojego bloga i treści w nim zamieszczanych i nie widzę w tym nic złego. Wybacz, że dotyczy on treści przyziemnych, jak problem zabetonowanej sceny politycznej w Polsce, a nie metafizyki.//


  Wybaczam, widzisz tyle na ile pozwala wzrok...i wiecej nie chcesz, przynajmniej u siebie, bo masz koncepcje...

  No problemo, adios dziewczyno.

  : )


  https://www.youtube.com/watch?v=BVCnFgS4ZAM
 • @eonmark 02:19:02
  "Pisalas o 'nich' jako narcystach, sugerujac ze mowie podobnie do nich i tylko czekac kiedy zaczne namawiac do ich czczenia.
  Tym samym pislals o mnie."

  Pisałam o "nich", a twoja osoba mi nawet do głowy nie przyszła, bo wcale cię nie znam i w przeciwieństwie do ciebie nie snuję teorii na temat osobowości czy motywacji nieznanych mi osób.

  "Burze swoimi wypowiedziami twoj swiatopoglad, wiec atakujesz na wszystkie mozliwe sposoby, chociazby wtykajac mi w usta rzeczy ktore z nich nigdy nie wyszly."
  "widzisz tyle na ile pozwala wzrok"

  I vice versa. Nie pochlebiaj sobie: ani nie wiesz, jak daleko sięga mój wzrok, ani nie znasz mojego światopoglądu, ani nie jesteś w stanie go zburzyć, ale za to możesz zatrollować na moim blogu co ci się udało, śpiewająco (a przy tym obrazić kilka osób), po raz pierwszy i ostatni zresztą.

  Mam nadzieję, że było to ostateczne "adios" z twojej strony.
 • @night rat 03:52:50
  Tu nie chodzi o kwękanie, a o stwierdzenie faktu. Duża różnica.

  "niektórzy faszysci i lewacy tez uzywali tego znaku"
  Pewnie, że tak. A swastyka była znakiem słowiańskim. Tylko czego to dowodzi?
 • @night rat 03:38:16
  te wszystkie symbole , znaki , uściski i w ogóle masońskie rytuały mają jeden cel , zwiększyć prestiż !Tu trzeba pamiętać ,że od zawsze istnieje jakaś forma buntu przeciwko legalnej wladzy , tej świeckiej jak i duchowej , masonom tez kiedyś o to chodziło , sądzili ,że inspirując przewroty czy rewolucje przejmą władzę , jak wiemy niewiele z tego wyszło bo beneficjentami tych rewolucji okazywali się inni ( Napoleon czy Stalin ), zaś sami masoni tracili głowy , poza tym istniały czy istnieją nadal narodowe loże , kórych przedstawiciele bywali wielkimi patriotami , a czy dzisiaj ten wieki mistrz Polskie Loży Narodowej , profesor Tadeusz Cegielski jest jakimś złym człowiekiem , czy można mu coś zarzucić , czy on coś zepsuł na tyle skutecznie by mu to wypominać w kontekście jego przynależności do wolnomularstwa?
 • @fan-wolności 10:22:27
  ten przypadek wskazuje ,że są masoni ,którym zależy na osłabianiu wiary chrześcijańskiej , nie ma w tym nic dziwnego , taka rywalizacja była zawsze , jest jednak różnica między artystyczną herezją a konkretną próbą przejęcia władzy , taki przypadek miał miejsce przy tworzeniu USA , jest zatem sprawą dyskusji jaką ma wartość sama masoneria w modelu życia społeczeństwa , którym kieruje ? Jeśli przyjąć ,że te USA stały się z czasem " ziemią obiecaną " dla milionów ludzi z całego świata , to może ten model nie był taki zły , inną sprawą jest sam progres tego państwa i przejęcie roli hegemona , czy w tym procesie był udział masonów ?Jeśli tak ,to dla samych obywateli tego państwa ( pomijam tu rdzennych mieszkańców)tez chyba lepiej , czy nawet nam nie marzy się Polska mocarstwowa?
 • @Lotna 23:43:45
  Hej Lotna odbanuj Maxa :)))

  To jest inteligentny, chociaż "niegrzeczny" gość.

  nie bądź taka :))))))))))))
 • @eonmark 22:40:35
  //Porozrzucali przez milenia swoje symbole, ktorymi podpisywali swoja dzilalnosc, po to by ludzie w 21 wieku, na poczatku 3 milenium, na poczatku 'trzeciego dnia' 'zmartwychwstala...najpierw oczywiscie, laczac wszystkie 'kropki'...//

  Ale po co ? Co im z tego przychodzi że zatruwają gównem ( materialnym i duchowym) 3/4 ludzkości ,a pozostałej 1/4 podsuwają prawdy ( które też nie wiadomo czy są prawdziwe ) i rady jak się oświecić ???
  Co im , i co nam przychodzi z tego ? Czemu nie oświecić wszystkich , raz , a dobrze . Wszędzie tylko przypowieści , zakręcone na 2 strony prawdy .
  Po co ten teatr ?? Dla nas - chyba nie - bo 3/4 wariuje , a 1/4 cierpi i oczekuje zbawienia ? Dla nich ??? A co oni z tego mają ? Muszą przecież wszystko ustawiać w czasie, sprawiać pozory przyczynowości .
  Ale przecież i tak części ludziom mówią prawdę ....
  Więc czy nie lepiej wszystkim powiedzieć prawdę, jak jest i jak mają postępować ?
  AAa... chyba że to takie sito ewolucyjne . Tworzą sztuczne środowisko ,w którym dostosuwują parametry zewnętrzne tak , żeby pojawiły się osobniki o określonych cechach, postawach życiowych . I odsiewają , jednych biorą na następny etap , innych przeznaczają na zagładę .
  Taka dodatkowa warstwa ewolucji ..... .
  Ale i tak mnie to wkurwa . Jak masz z nimi kontakt do powiedz im że ta zabawa mnie wkurwa - ja chce być poza .
 • @Lotna
  Gdyby nie KNiN to bym nie trafił. Vortex pisał o Buzku i akolitach i ich przyczynieniu się do wyprzedania lub zamknięcia kopalń, stoczni, całej przemysłowej Łodzi. Jak juz piszemy o centrach, które organizują nam życie od zawsze to oczywiście Warszawa, ale jest jeszcze desant śląski, gdański, a mnie najbardziej ciekawi desant wrocławski. To teren długotrwałego działania obok siebie służb polskich, rosyjskich, BND i STASI. Zapewne ich działanioa przenikały sie, była i rywalizacja, a tez zapewne i współpraca. Działają one do tej pory.
  Kiedy z mapy Europy zginęły Austro-Węgry to częściowo ich służby pozostały, ale w większości zostały odstąpione (za co?) wraz z kartotekami i pracowały dla nowych zleceniodawców. Trudno też przypuszczać by Rosjanie nie zostawili śpiochów i podobnego autoramentu współpracowników, Niemcy z racji apetytów ten teren również mieli spenetrowany.

  Z innej beczki chciałem dodać, że jeśli zrobi się zestawienie ninistrów i wiceministrów MSZ z ostatnich 25 lat to od razu zrozumiemy według jakiego klucza byli dobierani i dlaczego nasza polityka zagraniczna jest tak zadziwiajaco nieskuteczna. Zdumiewające, że przez tyle lat ów klucz był stale stosowany.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej