Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 6167 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Mamamadzi Owsiak a strajki polskich górników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głupota czy celowe działanie?

Temat zastępczy, a przynajmniej drugorzędny, pt.„Owsiak” jest wałkowany od dobrych kilku dni przez blogosferę. Podczas gdy o trwającej od co najmniej zeszłego roku fali protestów i strajków górniczych, nie można się doczytać ani słowa.

Zastanawiam się, czy podejmowanie i wałkowanie tematu Owsiaka, a wałkowaniem tematu nazywam pisanie prowokacyjnych artykułów mających na celu posianie zwątpienia wśród czytelników w ich własne wartości moralne i etyczne i doszukiwanie się tzw. „drugiej strony”, tam, gdzie jej po prostu nie ma - jest działaniem celowym?  Efektem takiego wałkowania tematu jest zajmowanie czasu i energii blogosfery problemem, który budzi kontrowersje i tym samym działa na emocje - zamiast skupienia tejże blogosfery na działaniu mogącym przynieść realne efekty, czy choćby na rzetelnej informacji dotyczącej spraw najwyższej wagi dla istnienia naszej Ojczyzny jako suwerennego państwa.

 

Wszystkim, którzy już Polskę opłakali i pożegnali się w myślach z ideą niepodległego państwa polskiego, przypominam, że nie wszystko jeszcze zostało stracone, nie wszystko zostało sprywatyzowane – czyli rozkradzione, a dóbr, które jeszcze pozostały należy bronić zębami i pazurami i stawać w szranki z tymi, którzy mają najbardziej osobiste powody do tego, aby ich bronić, czyli w tym wypadku z górnikami, którzy stracą pracę w wypadku, gdy ostatnie polskie kopalnie zostaną zamknięte.

 

Nie dalej jak wczoraj przeczytałam, że owsiakowa "orkiestra budzi w nas poczucie jedności narodu. Dociera za granicę, przypomina mieszkającym tam rodakom, że też są Polakami. To też jest znacząca wartość."

 Ludzie, trzymajcie mnie! Sześdziesięcioletni błazen w czerwonych gaciach i żółtych okularach ma mi przypominać o tym, że jestem Polką??

 Po pierwrwsze nikt mi o tym nie musi przypominać, a poza tym, indywiduum, które tak wygląda, które reprezentuje, propaguje i finansuje demoralizację polskiej młodzieży, okradając przy tym łatwowiernych, budzi we mnie wstręt, smutek i zażenowanie, a nie poczucie polskości. Wstydziłabym się komukolwiek powiedzieć, że Owsiak jest moim rodakiem. Rzekomo.

 Jeśli takie "róbta co chceta" typy są potrzebne Polakom, aby wzbudzić poczucie jedności Narodu, to doprawdy Polska już dogorywa.

 I chyba faktycznie tak jest, szczególnie jeśli chodzi o polską inteligencję, która właśnie przecież wypowiada się w polskiej blogosferze i która wydaje się być kompletnie oderwana od tego, co dzieje się pośród tzw. przez komunistów „mas ludu pracującego” – rolników, robotników i drobnych przedsiębiorców. Która, tak samo jak okupujący Polskę rząd, nie jest w stanie stanąć po stronie tegoż ludu, a co gorsza, prawdopodobnie nie ma nawet bladego pojęcia o jego osamotnionej walce o ich kawałek Polski i ich godziwą w Niej egzystencję.

 

Jeśli trochę poszperać w Sieci, można się dowiedzieć o górniczych protestach w przededniu Barbórki (św. Barbara jest patronką górników, a imieniny Barbary przypadają 4 grudnia)

 

„Jutro Barbórka. W kopalniach trwają protesty”

http://www.radio90.pl/jutro-barborka-w-kopalniach-trwaja-protesty.html

 „W głębokim kryzysie górnictwa węgla kamiennego pracownicy branży będą 4 grudnia świętowali tradycyjne święto – Barbórkę. Jeszcze trzy lata temu spółki węglowe chwaliły się wielomilionowymi zyskami. Teraz jest tak źle, że znów mówi się o likwidacji kopalń.”

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/energetyka/barborka-2014-r-w-glebokim-kryzysie-gornictwa/q9y07

 

„Dyrekcja kopalni Kazimierz-Juliusz ostrzega protestujących górników przed konsekwencjami ich zachowania. Albo strajk zostanie przerwany, albo górnicy stracą pracę. Przypomnijmy, że akcja górników trwa już ponad dobę - około 100 mężczyzn nie wyjechało na powierzchnię i protestuje w podziemiach kopalni.”

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/strajk-gornikow-dyrekcja-kopalni-ostrzegaalbo-przerwa-protest-albo-straca-prace_424544.html

 

„Grupa około 200 górników ze Śląska zablokowała w środę pociągi z importowanym z Rosji węglem na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo.”

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/gornicy-zablokowali-granice-z-rosja-nie-przepuszczaja-pociagow-z-rosyjskim-weglem_424344.html

 

„Na Śląsku wrze. Strajkuje kilka tysięcy pracowników kopalń Kompanii Węglawej.81 dzień !!! głodowo strajkują górnicy kopalni soli w Inowrocławiu.”

 

http://niepoprawni.pl/blog/yagon-12/badzmy-dzis-z-gornikami

 

 „Zerwano negocjacje górniczych związkowców z przedstawicielami rządu Ewy Kopacz. Rozmowy w Katowicach trwały niespełna dwie godziny. Przedstawiciele związków uznali, że reprezentanci rządu nie mieli pełnomocnictw do podpisania porozumienia w imieniu rządu.”

 http://wiadomosci.onet.pl/kraj/fiasko-negocjacji-gorniczych-zwiazkowcow-z-rzadem-bedzie-wielki-protest/3w9sk

 

 „Górnicy ZABLOKOWALI POCIĄGI w Katowicach! Czekają na Ewę Kopacz”

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/strajk-gornikow-wyszli-na-tory-w-katowicach-i-czekaja-na-ewe-kopacz_506561.html

 

 „Górnicy z kopalni „Sośnica – Makoszowy” w niedzielę będą kontynuować swój protest w obronie zakładu. O godz. 10.00 planowana jest pikieta przed bramą główną kopalni na Polu Zachód.”

http://nowinyzabrzanskie.pl/aktualnosci/protest-trwa-niedziele-msze-pikieta/

 

I tak dalej, niezliczona ilość artykułów na temat walki górników o zachowanie polskich kopalń, w których niejednokotnie pracowało wiele generacji i które teraz, uznane, podobnie jak wcześniej wiele polskich przedsiębiorstw, za nieopłacalne, mają zostać zamknięte, a praca, duma i dorobek wielu pokoleń, na który składa się również cała infrastruktura, budownictwo, a także działalność społeczna i kulturalna pracowników kopalń i ich rodzin, ma pójść w zapomienie. Przecież kopalnia to także mieszkania dla rodzin pracowników, sklepy, szkoły, żłobki, przedszkola, zakłady usługowe, restauracje, biblioteki, kina, centra kulturalne, stadiony, pływalnie. etc. To także ludzie pracujący w tych ośrodkach.

 

Zamykanie plskich, rzekomo nierentownych kopalń, wiąże się z całkowitym uzależnieniem Polski od obcych źródeł energii, a także z podwyżkami cen tej energii, której odbiorcami jest także zainfekowana marazmem polska inteligencja, która nie docenia, ani nawet nie dostrzega zmagań polskich Górników o wolną Polskę.

 

Podyskutujmy więc o Owsiaku.

 

 

 

KOMENTARZE

 • 100/100
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=mafia%20w%C4%99glowa%20ma%20si%C4%99%20dobrze&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CDoQFjAE&url=http%3A%2F%2Fblogmedia24.pl%2Fnode%2F49684&ei=2vyzVKSrDMPjaobQgOgL&usg=AFQjCNFf8PLtbRMueVMFmeVapuSRVeTb3Q
 • @AUTOR
  Władze z obcego umocowania chcą zalać następne 4 kopalnie.

  Jest to zbrodnia przeciwko Narodowi Polskiemu.

  To dziwne, że tak długo na tym portalu trwało na ten temat milczenie, a "Kręcioł" niebieskiego: Komu wadzi Owsiak znalazł się na pudle.

  Owsiakowa gorączka złota
  https://www.youtube.com/watch?v=V5JscSTpXdY
 • @Apacz 18:12:14
  Też byłam zaskoczona, niemile tym nikomu nie wadzącym Owsiakiem. O kopalniach i górnikach natomiast ani mru-mru. Będzie - po fakcie- znowu nad czym załamywać ręce.
 • @trojanka 17:59:00
  Dziękuję za link. Przestępstwom, od wielu lat, końca nie wiadć, temat rzeka. A Polska kupuje węgiel od Rosji.

  W blogosferze natomiast, jedyne co można usłyszeć, zamiast obrony polskich kopalń, jest propaganda na temat źródeł energii dewastujących środowisko naturalne: gazu łupkowego i elektrowni atomowych.
 • Lotna
  ...dzięki za dobry materiał...myślę, ze górnicy nie dadzą się, jakby to sami określili "wyciulać"...trzeba ich wspierać i nagłaśniać problem

  myślę, że...to jest dobry sposób na obalenie tych rządowych gnojków...masowe strajki... lekarzy, górników, kolejarzy...itp...bierny opór, a nie pisiaste marszyki :))..pozdrawiam
 • @trybeus 19:43:44
  Też tak uważam. Jeszcze istnieje kilka gałęzi polskiej gospodarki (albo pozostałości po gałęziach), które wstrzymane mogłyby sparaliżować całą Polskę i uczynić okupujący nas rząd bezużytecznym i komplenie bezzasadnym.
 • Masz rację Lotna, nie chodzi o tego capa w czerwonych portkach ! :)
  o którym rozpisuje się pół blogosfery ( nie twierdzę, że nasz neonek, żeby nie było :))
  Mysleli, że górnicy to bydło, że jesli im dadzą po 100 tys, to zamilkną, ale sie nie udało.
  Fakt, że zainteresowała się wreszcie "opozycja" jest tylko na ich plus i nieważne, czy to jest spowodowane jedynie wyborami... rozkradają nam Polskę ... a właściwie to kończa już to swoje zadanie...

  //Śląsk protestuje. Od rana związki zawodowe rozszerzają akcję protestacyjno-strajkową, sprzeciwiając się przyjętemu przez rząd planowi naprawczemu dla Kompanii Węglowej. Przewiduje on likwidację czterech kopalń. Premier Ewa Kopacz pojechała do Katowic. Rozmawia ze związkami o planie naprawczym Kompanii Węglowej. Z kolei żony pracujących w kopalniach przyjechały do Warszawy. Po południu przyjmie je prezydent.

  Kaczyński o likwidacji kopalń: Nie wolno do tego dopuścić

  - Nie wolno zgodzić się na likwidację kopalń, trzeba walczyć - przekonywał na Śląsku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego winę za problemy górnictwa ponosi rząd, a ratunkiem może być weto prezydenta Bronisława Komorowskiego dla nowej ustawy.//

  http://polska.newsweek.pl/rozszerza-sie-protest-w-gornictwie-dolaczaja-kolejne-kopalnie,artykuly,354963,1.html
 • @trybeus 19:43:44
  Wybacz , ale teraz po wpadce naszej pani Kopacz musza zamknac kopalnie .Pozdrawiam. http://www.klamstwakopacz.pl/
 • Stręczyciel małolat.
  Zdaje się, że obecny komuno-żydowski rząd zatrudnia całkiem sprawych specjalistów od lingwistyki stosoanej.
  Np. takie słowo : prywatyzacja. Prawda jak pięknie brzmi słowo prywatyzacja ? Albo taki zgrabny zlepek słowny : program naprawczy.
  Mało komu lz udu pracującego miast i wsi przyjdzie do gowy, że to pierwsze oznacza kradzież w biały dzień, a drugie, brutalną likwidacjaę, zamknięcie.

  Szkoda, że tak słabo współpracują z sobą przedstawiciele poszczególnych zawodów i środowisk w Polsce. Przecież lepiej i zapewne skuteczniej byłby wówczas , gdyby górnicy strajkowali w tym samym czasie co lekarze, a lekarze w tym samym czasie co na przykład kolejarze, itd.
  Widocznie ktoś czuwa nad tym, żeby strajkować osobno. A wszystko to przykrywa pajac z ADHD w czerwonych galotach , stręczący na ulicach zmarzniete 13-latki
 • @Autor
  Czemu górnicy tych kopalń sami nie odkupią od państwa, tak jak w przypadku kopalni Silesia?
  Kopalnie by istniały i górnicy pracowali by na swoim.
 • @Astra 20:14:26
  Kaczyski ? Ten jewrejski wypierdek takimi wypowiedziami jedynie chce się uwiarygodnić w oczach społeczeństwa jako niezłomny bojownik o miejsca pracy i nic więcej.
  Gdyby chciał pomóc górnikom naprawdę, zjechałby do kopalni i strajkował razem z nimi na dole.
 • @
  Czytałem ostatnio o jednej z tych kopalń i jej oddziaływaniu na miasto.
  Włosy się jeżą gdy człowiek pomyśli iż całe miasto, praktycznie wszyscy jego mieszkańcy zostaną bez pracy i środków utrzymania.
  Moim zdaniem, pomijając celową działalność w burzeniu gospodarczych struktur Polski mamy tu także do czynienia z niemal ze mafijnym przejęciem
  pośrednictwa sprzedaży węgla. Właśnie ten problem powoduje prawdziwą nierentowność kopalń. Dopóki kopalnie nie zreformują się i nie przejmą na własne barki biznesu sprzedaży swojej produkcji zarówno w hurcie jak i w detalu dopóty będą wytwarzały deficyt. Komu jest to na rękę nie muszę nikomu tłumaczyć.
 • @Lotna 19:57:39
  Portale tego rozmiaru, tak jak i większe organizacje patriotyczne, był, są i zawsze będą, odgórnie kontrolowane i sterowane przez SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA.

  Decydenci zlikwidowali możliwość GRAFICZNEGO przekazu informacji, ponieważ, jedno zdjęcie obala wszystkie te ich 24 tomowe ENCYKLOPEDIE propagandy, półprawd i fałszów, wypisywanych tu przez dyżurnych agentów.

  Wymknęło im się sterowanie nastrojami i monopol na fakty z pod kontroli, więc zaostrzyli drastycznie cenzurę, Co było z góry do przewidzenia.

  „Niezależne” portale są od, promowania „NIEZALEŻNYCH” KANDYDATÓW, którzy w przyszłości mają służyć sterowaniem Polaków.

  NEON-24, to miejsce do kontrolowania i badania nastrojów społeczeństwa.

  To jest też, agenturalny, wentyl emocji dla opozycji.

  Trzeba pokonywać przeszkody i dalej robić swoje gdzie się da.

  Wykorzystujmy te możliwości, na jakie pozwala nam państwo policyjne i AGENCI od PROPAGANDY.
 • @tańczący z widłami 21:50:36
  Widlasty.. no a co ja napisałam? "opozycja" tak?

  //Gdyby chciał pomóc górnikom naprawdę, zjechałby do kopalni i strajkował razem z nimi na dole.//

  Pewnie że tak! ale tutaj chodzi o "jakiekolwiek" poparcie i nagłośnienie przez poltyków...
 • @PAPuga TASSmańska 22:01:46
  //NEON-24, to miejsce do kontrolowania i badania nastrojów społeczeństwa.//

  Co Ty nie powiesz? a skąd masz takie dokładne informacje? od swoich?

  Takie bzdety, że wszyscy jestesmy kontrolowani niby? ,może Ty jesteś... przez kogo? tak nienawidzisz tej cywilizacji łacińskiej...
 • Dziel się czym masz...
  Chciałbym się podzielić chwilką radości, uśmiechu, humoru...
  Oto co usłyszałem w rozmowie J.O. w Radiu Trójce:

  "...jestem raczej człowiekiem..."
  "..., który jest znany z różnych konferencji..."

  Wiem jestem złośliwy, ale ja wyraźnie słyszę pauzę między "człowiekiem", a "który".

  I to mnie rozbawiło!

  P.S. Ktoś ma ochotę na zabawę? Może stworzymy razem Internetowy Kabaret? Podzielmy się własną radosną twórczością!
  To uśmiech przełamuje bariery.
 • @Lotna
  Zgadzam się i podpisuję. Władze znowu chcą napuścić społeczeństwo na górników wmawiając nam, że kopalnie są nierentowne. Poprzednio zamykano kopalnie w przeddzień skoku cen węgla na wszystkich rynkach.
 • @Repsol 21:28:51
  Dziękuję za link. Polacy mogę doznać nieprzyjemnego otrzeźwienia, kiedy rachunki za prąd bądą 2 razy droższe.
 • @Astra 22:12:03
  Ależ górnikom śpiącym od wielu dni w wagonikach węglowych i na półkach skalnych (a nie jest to jak wiesz łoże full wypas), nie potrzeba słów poparcia prezesa jakiejś smutnej, kanapowej partii, który przekonuje, że gdy PiS dojdzie do władzy to ho, ho, górnictwo będzie miało szansę. lecz konkretnych działań.........i to juz teraz.
  A konkretne działania to zjechanie w akcie solidarności na gubę do górników i pozostanie z nimi , okupacja budynków rządowych i rozszerzamie strajku na inne gałęzie przemysłu (pozostałości przemysłu)
  Wszystko inne to tylko mowa trawa.
  Pozdrawiam :)
 • @tańczący z widłami 21:47:01
  "Prywatyzacja" i "program naprawczy", czyli kradzież i likwidacja.
  Masz racją, tańczący. To są właśnie przykłady "mijania się z prawdą" według tej nowomowy, czyli zwyczajnych kłamstw.
 • @Kodiak 22:27:39
  //No tak ale ja tam nie musze wiedziec o cywilizacji lacinskiej i o co komu sie rozchodzi. To jest do czegos potrzebne?//

  Nie no rendżer.. :)))))))))) to już "Papugą" też zostałeś? :)))))))))))))))))
 • @tańczący z widłami 22:33:57
  //A konkretne działania to zjechanie w akcie solidarności na gubę do górników i pozostanie z nimi//

  No masz rację... czyli gówno nie opozycja!! :)

  równiez pozdrawiam
 • Odnośnie tekstu...
  Najbardziej mi podoba się:

  "Wszystkim, którzy już Polskę opłakali i pożegnali się w myślach z ideą niepodległego państwa polskiego, przypominam, że nie wszystko jeszcze zostało stracone, nie wszystko zostało sprywatyzowane – czyli rozkradzione, a dóbr, które jeszcze pozostały należy bronić zębami i pazurami i stawać w szranki z tymi, którzy mają najbardziej osobiste powody do tego, aby ich bronić, czyli w tym wypadku z górnikami, którzy stracą pracę w wypadku, gdy ostatnie polskie kopalnie zostaną zamknięte."

  Nic dodać, nic ująć. I trzeba walczyć z kłamliwymi mediami, które ten problem przedstawiają inaczej.

  P.S. Nie jestem górnikiem i nie mam w rodzinie żadnego. Uważam, że ich praca zasługuje na "wyjątkowe" traktowanie i zasługują na dobre wynagrodzenie. Zresztą jak każdy, który poświęca się uczciwie i spełnia swoje obowiązki.
 • @Astra 20:14:26
  Kaczyński z choinki się urwał. Do zamknięcia stoczni, do zamknięcia lub przejęcia setek, jeśli nie tysięcy zakładów pracy w Polsce też nie można było dopuścić, a jednak dopuszczono. Gdzie była wtedy wieczna opozycja?

  "- Uprawnienia prezydenta nie obejmują kwestii reformy systemu górniczego - to jest domena rządu i rządowa odpowiedzialność. Natomiast prezydent może być pomocny w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych. I taką rolę zamierzam utrzymać, to znaczy nie chcę stać się częścią sporu, do czego zachęcają mnie niektóre apele opozycji - oświadczył Komorowski."

  Faktycznie, prezydent do pilnowania żyrandolu, niczego więcej.
 • @programista 21:49:08
  Czy górnicy mają środki na to, aby te kopalnie wykupić? Jaką politykę prowadzi rząd i komu służą banki, czy górnikom lub innym robotnikom, którzy chcieliby wykupić swoje miejsca pracy, aby obronić je przed likwidacją?
 • @Lotna 23:12:06
  Przykra to prawda, że wszyscy ci cholerni politycy udaja, że im zależy...
  Pocieszające, choć zabrzmi to smutno, jest to, że Polacy wcale nie są durni.. wcale... i zdają sobie z tego sprawę.

  Dzieki Lotna za ten pełen goryczy wpis, taki polski niestety.
 • @Apacz 23:31:14 "TASS-iemcu podejrzewam że sam to ty jesteś agentem antypolskich mocodawców."
  .
  1. To Wielka Prawda, są bardzo szkodliwe!


  2. W tedy portal NEON_24, był by mój i nie musiałbym podcinać gałezi na której siedziałem.


  3. Anty polscy mocodawcy, to portale, które im naprawdę zagrażają, zamykają jednym telefonem do "Polskich" służb specjalnych, a finał to chyba nie wymaga wielkiej wyobraźni.


  Wszystkim nieockniętym, radzę się przebudzić.


  Nadchodzi WIELKIE UDEŻENIE!
 • Steinhoff & Buzek grabarzami polskiego górnictwa
  Na przełomie XX i XXI wieku obaj co panowie podjeli decyzje o zamykaniu nierentownych kopalń. W Katowicach była nierentowna kopalnia Kleofas. Zabrano się do jej likwidacji w ten sposób, że nie można było tego procesu zatrzymać i powrócic do punktu wyjścia. Zaczęto od rozbiórki jednego z szybów. W jakis czas później ceny węgla wzrosły na rynkach światowych, ale juz było po herbacie, bo procesowi niszczenia kopalni nadano bieg i pomimo, ze stała się rentowną to nic nie było jej w stanie uratować. Proces zamykania kopalni trwał chyba z piętnaście lat i w zeszłym roku zniknęła z powierzchni ziemi.
  Górnicy dostali odprawy, przeznaczono duże sumy na ich przekwalifikowanie, ale kiedyś byli, wg Kuca, solą ziemi czarnej, a dzisiaj są zwykłymi pracownikami, o ile pracują, i bez etosu.
 • Szanowna pani Lotna...
  a czego pani sie spodziewala?????
  Strajk ??? W zamykanej kopalni???? Jednej z ostatnich????
  Taki strajk- jak harakiri ma tylko i wylacznie znaczenie ethyczno moralne!
  natomiast pozbawione jest jakiegokolwiek praktycznego znaczenia.
  Rzad nie zyje z produkcji..ani z etyki, ani z moralnosc- Rzad dzis zyje z podatkow od jeszcze produkujacych, znaczy jeszcze...... zyjacych... Z exportu wegla maja wieksze obrywy niz z kopalni...
  Ze zbrodnia...kogo to obchodzi poza tymi co siedza na dole z nadzieja, wiedzac dobrze, ze siedza z matka glupich.
  Powinni siedziec w gabinetach rzadu trzymajac premiera i kogo sie da zlapac z ministrow przywiazanych za leb do kaloryferow i nie dajac ani pic ani zrec,...w razie czego tylko przerzucic przez parapet okna...
 • @Lotna 23:14:01
  A ci z kopalni Silesia mieli więcej środków od nich?
  Zamiast tych odpraw które rząd chce dać górnikom dałby im po prostu same kopalnie - warunki zakupu można wynegocjować.
 • @Lotna 23:14:01
  "Szefowa rządu mówiła, że w trakcie negocjacji złożyła propozycję związkowcom, aby zagrożone likwidacją kopalnie na zostały przekształcone w spółki pracownicze. Ten wniosek nie zyskał jednak akceptacji górników. "
  "Górnicy domagali się wieloletnich gwarancji utrzymania pracy kopalń. "

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-i-gornicy-bez-porozumienia-3269138.html

  Jak górnicy nie chcą sami dbać o własną pracę to jej nie będą mieli.
 • Niemcy wybudują w Polsce kopalnię
  http://parezja.pl/niemcy-wybuduja-w-polsce-kopalnie/
 • @Lotna
  Rząd który nie POtrafi rozwiązywać społecznych problemów w normalnym kraju poddaje się do dymisji. Ale nie w POlandii Evity Szpadel.
 • @programista 08:26:23
  Ach nie! To teraz górnicy są winni złej gospodarce energetycznej w Polsce?

  Może górnicy z kopalni Silesia mieli więcej środków, może układy były wtedy lepsze, może mieli szczęście. Jeśli górnicy domagają się wieloletniego utrzymania kopalń, to znaczy, że zdają sobie sprawę z tego, że utworzenie spółki pracowniczej nie gwarantowałoby utrzymania kopalni. Cóż więc z tego, że kopalnia zostałaby przekształcona w spółkę, skoro i tak zostałaby zamknięta. System jest tak ustawiony, żeby kopalnie były nierentowne i żeby upadły.
 • @Stara Baba 21:57:47
  Masz świętą rację.
 • @Iza 22:27:14
  Zastanawiające, ile razy społeczeństwo nabierze się na ten sam trick? Poprowadzić zakłady do nierentownożci, a potem ogłosić upadłość albo prywatyzację. Po to, aby albo pozbyć się konkurencji, albo aby nagle zakład zaczęł się opłacać jakiemuś zagranicznemu koncernowi.
 • @wiedzajestwksiążkach 22:58:17
  Dziękuję.

  Należałoby dodać, że praca pod ziemią nadal jest bardzo niebezpieczna, bo śmiertelne wypadki nadal się zdarzają. O tym też się zazwyczaj nie mówi, chyba, że jest jednocześnie wiele ofiar śmiertlnych.
 • @RomanKa 03:26:21
  "kogo to obchodzi poza tymi co siedza na dole z nadzieja, wiedzac dobrze, ze siedza z matka glupich.
  Powinni siedziec w gabinetach rzadu trzymajac premiera i kogo sie da zlapac z ministrow przywiazanych za leb do kaloryferow i nie dajac ani pic ani zrec,...w razie czego tylko przerzucic przez parapet okna..."

  Może masz rację, to pewnie jest jedyny sposób na tę mafię. :)
 • @programista 07:35:09 Silesia jest własnością Czechów, nie górników!
  Od 2005 do 2010 kopalnie "Brzeszcze" i "Silesia" były połączone (jedna kopalnia dwuruchowa). Jednak 9 grudnia 2010 przedsiębiorstwo Energetický a průmyslový holding z Czech kupiło Ruch II Silesia czyli dawną KWK Silesia, która funkcjonuje jako samodzielna kopalnia. Zrozumiałeś teraz???
 • @programista 07:35:09 widać żeś marny programista!
  http://www.pgsilesia.pl/pl/
 • @Kula Lis 62 17:14:40
  Dziękuję za wyjaśnienie.

  Zgadzam się z opinią o programiście. :)
 • Parówki wyborcze
  Politycy różnych opcji politycznych pojechali na Śląsk, pogrzali się w blasku jupiterów i ciepełku górników, ponarzekali, pooburzali się na zaistniałą sytuację i wyjechali.
  Brakowało mi jeszcze tylko przywiezionego z Warszawy koksownika, przy którym jedyna, słuszna "opozycja" smaży kiełbaski z górnikami, niczym w epizodzie z Ostatniej paróweczki hrabiego Barry Kenta.

  Jedym słowem, deklaracje, polityczne deklarace i nic poza tym.
 • @Lotna 17:23:48
  Niech ten "programista" POjmie, że w Polsce żaden etniczny Polak nic od państwa nie kupił i nigdy nie kupi, choćby miał swoje pieniądze.
 • @Lotna 17:23:48
  Polska węglem stoi, ale… już niedługo !
  Górnicy dowiedzieli się o likwidacji swoich kopalń z telewizji!(sic!) Zabrakło odwagi rządowi, żeby na wejściu powiedzieć to zwalnianym ludziom prosto w twarz? Po tym, jak Donald przez kilka lat zapewniał górników i całe społeczeństwo, że chce rehabilitacji węgla, tak aby Europa uznała węgiel za pełnoprawne źródło energii i że kopalnie to „perła” w koronie Śląska i polskiej gospodarki a w kampanii wyborczej zapewniał, że zakłady nie zostaną zamknięte, to tak trochę głupio spojrzeć zwalnianym prosto w oczy. No cóż Donald wiele obiecywał górnikom, wszystkim Polakom.
  Niemcy wpierają swoje kopalnie miliardami marek, a polski rząd zamyka kopalnie w Polsce zamiast spowodować, żeby były rentowne.
  Przedsiębiorca górniczy jest obecnie obciążony 34 podatkami i innymi opłatami o charakterze podatkowym. Z tego 25 obciążeń dotyczy wszystkich przedsiębiorców, natomiast 9 jest charakterystycznych wyłącznie dla branży górniczej. W ten sposób w 2013 roku górnictwo węgla kamiennego zapłaciło w podatkach do budżetu państwa, funduszy i innych państwowych instytucji astronomiczną kwotę 7,1 mld zł. To te własnie podatki czynią nasz węgiel najdroższym w UE, a co za tym idzie mamy najdroższą energię
  Oprócz wysokiego podatku VAT i akcyzy w Polsce obowiązuje np. "kuriozalny" podatek od wyrobisk podziemnych. Kopalnie płacą też podatki od odprowadzania ścieków, które są wyższe niż podatki płacone za odprowadzenie dużo bardziej toksycznych ścieków komunalnych. Rząd w ten sposób drenuje kopalnie, a potem chce, żeby były rentowne. Węgiel, który wyjedzie na powierzchnię, to już jest droższy od tego w całej UE, to jak ma być konkurencyjny i ma wzrastać jego sprzedaż? Wystarczyłoby tylko zdjąć z górnictwa ten zbyt ciasny gorset podatkowy, zaciskany jeszcze bardziej w ramach uprawianego stalinizmu podatkowego i moglibyśmy znów stać się potęga węglowa, ale… nie o to chodzi tej ekipie!
  W latach 2000-2013 górnictwo wpłaciło do budżetu ponad 107 miliardów, a w postaci dotacji otrzymało niecałe 11 miliardów. To kto tu do kogo dopłaca?- grzecznie pytam. Szczuje się na górników, na górnictwo, a powinno się na nie chuchać i dmuchać, choćby dlatego, że Niemcy tak robią.
  Niemcy subwencjonują wydobycie węgla kwotą sięgającą prawie 1,6 miliarda , a my… zamykamy kopalnie!!!!
 • @Lotna 17:23:48
  Prezesi w górnictwie 80 tyś. miesięcznie, a w Orlenie PO 1 milionie odprawy!!! W bankach po kilkanaście milionów!!!To jest patologia!!!!! A my do nich dopłacamy!!!!
 • @programista 07:35:09
  Wczoraj w TVP jakaś kreatura mówiła ,że NIEMCY DOTUJĄ SWOJE KOPALNIE !! na pytanie prowadzącego : to dlaczego my , nie możemy dotować !. Odpowiedział - coś tam - i że niemiecka ścieżka jest ze starych czasów i w 2018r dobiegnie końca.

  AKURAT TYLE ile potrzeba czasu na wykończenie naszych kopalni . Domniemam ,że pózniej utrzymają się same !! konkurencji wszak już nie będzie !!.

  Ps. byłam w grupie przedsiębiorców Polskich, z takimi pieniędzmi , że chcieliśmy budować BIELANY WROCŁAWSKIE . Albo fabrykę płyt KARTON -GIPS / włącznie z udziałem twórcy technologii Prof. POLITECHNIKI /

  ITD . ITP.ITD.ITP......dzisiaj siedzę na kanapce i piszę i nie rozumiem ,że PAN KURWA JESZCZE NIE ROZUMIE --tu nie ma LOGIKI , EKONOMII itd ---------------tu jest JUDEOPOLNIA rozumiesz Pan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Lotna
  Ukryta germanizacja? http://wirtualnapolonia.com/2015/01/13/ukryta-germanizacja/#comments - Mamy idiotów wśród obywateli polskich. Wielu z nich awansowało na stanowiska kierownicze w administracji państwowej. Wielu z nich piastuje najważniejsze funkcje w Państwie. Wielu z nich ma w dupie interes Rzeczpospolitej i bliższe im judaszowe srebrniki od Niemców. Jadąc samochodem w okolicach J. Góry zauważyłem czysto niemiecką manierę określania na znakach drogowych obszaru na którym znajduje się dana miejscowość. Mianowicie szkopy piszą u siebie na znaku drogowym np. „Sterrnitz ” a pod spodem „Raum Koeln”. Natomiast na zauważonych przeze mnie polskich znakach piszą np. „Dobra Wola” a pod spodem „Przestrzeń Komorniki” ! Przecież nigdy przedtem nie używano w Polsce słowa "Przestrzeń" tylko „Gmina” lub „Powiat”! We Wrocławiu natomiast przy Ossolinem stoi pomnik żołnierzy Werhmachtu !!! A niedawno poświęcono pod Wrocławiem cmentarz esesmanów!!!
 • @Lotna
  „O rzesz ty … !” Niemcy wybudują w Polsce kopalnię http://wirtualnapolonia.com/2015/01/13/o-rzesz-ty-niemcy-wybuduja-w-polsce-kopalnie/#comments
 • @Kula Lis 62 20:35:00
  -------NIEMCY rozumiem ,że Pan ! rozumie !! to ROTszyld i C-HAZARZY !!
 • ---------!!!!!!!!?????????
  https://www.youtube.com/watch?v=kmg0LfAmuYA
 • @Stara Baba 21:33:14
  nie masz Pan wrażenia , że on tyle może co my ?? niechby i pusto ! ale gada --tusk po żydosku --milczy
 • @ninanonimowa 21:38:51
  Niepotrzebnie usunąłem mój wpis.
  Co do naszych polityków, no cóż, im więcej będziemy o nich mówić i na nich się oglądać tym mniej będziemy dla dobrej sprawy działać. Nadchodzi
  czas aby w tematach ważnych dzisiejszych członków "koryta" po prostu przemilczeć i działać bez uwzględnienia wszystkich tych osób czyli pominąć.
  Po prostu do powstającego nowego stołu ich nie zapraszać. Tak czy inaczej bez poparcia tłumu "król jest nagi" a my przecież chcemy dobrze
  dla tłumu czyli obywateli Polski których głosu skompromitowani politycy
  nie mają.
 • @Lotna 17:23:48
  6 tysięcy, czy o wiele mniej? Ile tak naprawdę zarabiają górnicy http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/6-tysiecy-czy-o-wiele-mniej-ile-tak-naprawde-zarabiaja-gornicy,505988.html
 • @Lotna 17:23:48
  Ja myślę, że Pan Duda prześle tym parlamentarzystom ze Śląska kwiaty i podziękowania tym łatwiej bo zna ich adresy. Zresztą takimi kolejnymi głosowaniami, ba setkami głosowań, najczęściej z OBOWIĄZUJĄCĄ DYSCYPLINĄ KLUBOWĄ, rozebrano i zlikwidowano wszystko, aż teraz to już resztki chce się zlikwidować. Cały przemysł, w tym stocznie z przemysłem około stoczniowym, włókiennictwem, energetyką, 70 procent kopalń, itd ,itd.. Podniesiono wiek emerytalny do 67 lat, pozbawiono opieki zdrowotnej, likwiduje się szkolnictwo. Podniesiono podatki. Wygnało się miliony ludzi za chlebem w obce kraje, zapomniało się o Polakach na wschodzie a to co teraz się robi ściągając grupę ludzi z Donbasu wyselekcjonowaną wg. tajemniczego klucza to dopiero się okaże kogo to.

  Zapomniano o ludobójstwie Polaków w Sovietach 1937- 38.
  Zapomniano o ludobójstwie Polaków w czasie II WŚ.
  Zapomniano o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców dokonanym na kresach wschodnich.
  Zapomniano zdradzie mniejszości narodowych w czasie II WŚ i zamordowaniu nie zliczonej ilości Polaków.
  Tajemnicą objęte są sprawy Obozu KL Warschau jak i morderstw w latach 1944 – do co najmniej 1960 r nie mówiąc już o sprawcach.

  itd ….itd Cytat: Parlamentarzyści są głęboko wzburzeni wypowiedzią Piotra Dudy.
  Jacy tam parlamentarzyści. To banda antypolaków, zdrajców, złodziei i kłamców reprezentujących nie interesy Narodu Polskiego a jego wrogów. Ludzie w większości są głupi i mają „krótką” pamięć, a na dodatek przyjmują czyjeś poglądy za swoje nie widząc problemów z perspektywy orła a polnej myszy siedzącej pod miedzą. Każdy człowiek ma prawo do godnego życia i w prawym humanitarnym państwie takie życie ma. Ma pracę a przez to i środki do życia, gdyż dzięki swoim talentom wykonuje pracę, która jest użyteczna w społeczności, w której żyje. Ta prawda jest znana od tysięcy lat.

  Konfusjusz chiński filozof żyjący 551-479 BC powiedział:
  Cytat: Przyzwoitość ważniejsza od zysku.
  Brakiem odwagi (nikczemnością) jest wiedzieć, co prawe i tego nie czynić.
  W państwie rządzonym dobrze – wstyd być biednym; w państwie rządzonym źle – jest hańbą być bogatym.
  To co robi banda okupantów od tzw. „upadku komunizmu” w Polsce to każdy myślący dobrze wie. Oni tylko zmienili szyldy nad swoimi łbami i z komunistów stali się „demokratami”, „socjaldemokratami”, „socjalistami”, „liberałami” a raczej libertynami, etc. W mojej opinii tych wszystkich, którzy należeli do PZPR od sekretarza POP wzwyż, do UD, UW, KLD, SLD, PO, oficerów „Wojska Polskiego”, MO, ZOMO, ROMO, etc – bo to są ci sami ludzie – należy za zdradę ideałów socjalizmu i komunizmu, za zdradę dbania o interesy ludu pracującego miast i wsi tj. prawa, które sami stworzyli narzucając jarzmo niewoli na Naród Polski skazać na karę śmierci, przepadku mienia w całości, a ich rodziny oddać Putinowi, aby w kamieniołomach pracowali na swoje utrzymanie na tzw. wolnym rynku, aby zarobili za jedzenie ze swojego urobku, a jak nie zarobią to niech nie jedzą. Przecież oni zdradzili nie tylko Naród Polski ale i przysięgę, że będą wierni Związkowi Radzieckiemu – Rosji – i armii czerwonej. Oni wówczas głosili hasło, że socjalizmu broni się jak niepodległości. Oni teraz chcą takiego kapitalizmu w Polsce, gdzie wszystko rozgrabili i wyprzedali za łapówki wysługując się żydostwu nienawidzącemu chrześcijaństwa i Polski. Oni zbrodnię, grabież i kłamstwo mają we krwi i ciągle to robią. Oni ustalają prawo takie jak ustalał Hitler, Stalin, Pol Pot i podobni zbrodniarze owładnięci swoją szalona wizją własnych wyobrażeń o świecie i społeczeństwie. Polska jest państwem faszystowskim, gdzie rządzi zdrajca, złodziej i kurwa. Jak słyszę tu wypowiedzi, że Duda złamał prawo, że bezczelny to człowiek się zastanawia komu oni służą – ci agenci wpływu. Tę mafię PO/SLD/PSL należy powstrzymać przed wyprzedażą i zniszczeniem resztek tego co jest w polskich rękach – kopalń, lasów, etc. Ludzie myślą, że jak wszystko wyprzedadzą to będą wolni – to jest głupota. Każdy jest albo producentem, albo konsumentem, a konsumentem jest tak długo jak długo ma pieniądze w banku, który należy przeważnie do złodziei albo żydowskich albo lewackich. Tylko producenci przetrwają, gdyż oni tworzą to co jest potrzebne ludziom. Ci co niszczą środki produkcji i je wyprzedają są ZBRODNIARZAMI skazującymi Naród (społeczność) na pewną śmierć i za to im kula w łeb. Administracja przez ostatnie 25 rozrosła się w Polsce ponad czterokrotnie i to w czasie komputeryzacji. Za PRL i czasu liczydeł, kalkulatorków było ich niecałe 170 tys, obecnie przy powszechnej komputeryzacji ok. 900 tys!!! Powinno się zwolnić około 80% urzędników tych pasożytów co nic nie robią oprócz przekładania papierów i robienia kłamliwych statystyk pod zlecenia rządzącej mafii w/g której jest w Polsce wspaniale – a Naród Polski wymiera w zastraszającym tempie. Ludzie nie widzą, że idą na rzeź. Ratujcie się bo nikt za was tego nie zrobi – nie uratuje was jeśli sami tego nie zrobicie.
 • @tańczący z widłami 19:23:31
  Delikatnie nas rozbrajają likwidując ostatnie Polskie zakłady pracy. Celem jest zaatakowanie ostatniej ważnej grupy zawodowej, której boją się rządzący w Polsce. Wcześniej podobny scenariusz zrealizowano m.in w stosunku do polskich stoczniowców. Zniszczono polskie stocznie, zyskali na tym Niemcy, którzy swoich stoczni nie zlikwidowali i mają bezrobocie 4%. Jeżeli nie będzie większej solidarności między Polakami zostaną rozebrani „bez butów”. W ostatniej kolejności dobiorą się do polskich lasów i ziemi. Niedawno nie przeszła zmiana konstytucji w sprawie prywatyzacji lasów bardzo niewielką liczbą głosów. Ludzie patrzcie dogłębniej, a nie powierzchownie. Tak przez lata stopniowo rządzące marionetki wprowadzają dyktat pracy. Robią wszystko w tym kierunku żebyśmy nie mieli możliwości zjednoczyć się do walki o nasze prawa jak pracownicze tak i w ogóle ludzkie. Na zachodzie ludzie walczą o swoje i dlatego ich poziom życie nigdy nie spadnie poniżej, a jedynie może tylko wzrosnąć. My natomiast jesteśmy ogłupiani przez zainteresowane grupy władzy,co przyjmujemy z zadowoleniem łykając ich formę przekazu wygodną jak najbardziej dla siebie ( panów tego świata ). Awantura o kopalnie , moim zdaniem ma drugie dno . Właśnie słucham wypowiedzi w-ce ministra gospodarki Tomczykiewicza . Ten geniusz powiedział ,że zwolnieni górnicy znajdą pracę bo będzie powołana nowa KOMPANIA WĘGLOWA i nowe spółki .Efekt będzie taki : kopalnie upadną , ulegną likwidacji i zostaną sprzedane „nabywcom ” za grosze . Nowi właściciele zostaną zwolnieni z różnych podatków ,które obecne kopalnie muszą płacić, będą zarabiały i wywoziły kapitał do rajów podatkowych. Zyskiem dla rządu będzie likwidacja pokaźnej grupy zawodowej z którą musi się liczyć w swych szkodniczych poczynaniach. Jak powstał Katowicki Holding Węglowy to zrzeszał 11 kopalń i w jego siedzibie pracowało niewiele osób za nienadzwyczajne pieniądze. Teraz w holdingu są 4 kopalnie a w zarządzie jest zatrudnionych 10-krotnie więcej osób za b. duże pieniądze. Tak samo jest w pozostałych dwóch spółkach węglowych. Jeszcze jedno. W górnictwie zawsze były wydawane decyzje skutkujące miliardowymi niegospodarnościami. Jak choćby budowa i likwidacja kopalń: Żory, Morcinek, Czeczott. W poszczególnych kopalniach nie zliczyć miliardowych/milionowych inwestycji nigdy nie zamortyzowanych. Jednakże nigdy nie było choćby jednego przypadku rozliczenia kogokolwiek i pociągnięcia do odpowiedzialności. Wnioski proszę sobie wyciągnąć.
 • @Lotna 17:23:48
  Ewa Kopacz udaje zaskoczoną: „Dlaczego my mówimy o zamknięciu kopalni?” Ano dlatego, że tak mówi ustawa, którą przygotowaliście w rządzie! http://wpolityce.pl/polityka/229681-ewa-kopacz-udaje-zaskoczona-dlaczego-my-mowimy-o-zamknieciu-kopalni-ano-dlatego-ze-tak-mowi-ustawa-ktora-przygotowaliscie-w-rzadzie
 • @Lotna 17:23:48
  Piotr Duda do górników: Będziemy walczyć do końca! Nie zostawimy Was! Podjęliśmy decyzję, że sprawa walki o kopalnie to nie jest już sprawa lokalna, ale sprawa Solidarności w całej Polsce i o nią będziemy walczyć
  — powiedział szef „Solidarności” Piotr Duda do górników protestujących przed kopalnią „Brzeszcze”. W tym samym czasie trwa protest górników i mieszkańców Bytomia, którzy wyszli na ulice w obronie KWK Bobrek-Centrum. W manifestacji przy dźwiękach orkiestry górniczej biorą udział także m.in. sportowcy, kibice, nauczyciele, taksówkarze, a nawet zakłady pogrzebowe.>>> http://wpolityce.pl/polityka/229669-piotr-duda-do-gornikow-bedziemy-walczyc-do-konca-nie-zostawimy-was >>> Wygląda na to, że kryterium uliczne blisko. Czy to dobrze, ale prawdopodobnie nie ma innej rady i drogi. Ta banda oszustów zwana Platformą nie ustąpi bowiem siły stojące za nią na to nie pozwolą. „Parlamentarzyści” – czytaj zdrajcy, złodzieje i kłamcy – uważają, że głupi motłoch ma robić to co oni każą robić według ich zarządzeń, ich widzi mi się – róbta co chceta. Oni nie chcą przyjąć do wiadomości, że są w parlamencie po to aby stać na straży interesów społeczności, która ich wybrała. Po prostu ci w parlamencie to głupi sprzedajny, złodziejski motłoch. To widać po ich owocach co zrobili dla Narodu Polskiego przez ostatnie 25 lat.
 • @Lotna 17:23:48
  Kopacz zamyka kopalnie, a Niemcy subwencjonują wydobycie węgla miliardami euro. I bronią swoich górników!!!!!!(JAK I SWE STOCZNIE!!!!które w Polsce ryży żydoszwab na ich polecenie zlikwidował z Cegielskim, Radmorem, Hutą Zgoda, etc..) Kiedy rząd Ewy Kopacz chce zamykać polskie kopalnie, Niemcy subwencjonują wydobycie węgla kwotą sięgającą prawie 1,5 miliarda euro rocznie. Przez ostatnią dekadę niemieckie kopalnie węgla kamiennego otrzymywały od państwa rocznie od 1,5 do 2 mld euro. W sumie niemiecki rząd finansował sektor energetyczny dopłatami w wysokości 11,2 mld euro rocznie. I choć w Niemczech w roku 2013 największy udział w produkcji krajowej energii miała ropa naftowa, to tuż za nią znalazł się węgiel kamienny i brunatny. Dopiero na kolejnym miejscu był gaz ziemny i tzw. odnawialne źródła – informuje portal „Niezalezna.pl”. całość tu: http://wpolityce.pl/gospodarka/229673-kopacz-zamyka-kopalnie-a-niemcy-subwencjonuja-wydobycie-wegla-miliardami-euro-i-bronia-swoich-gornikow Do 2022 mają zamknąć wszystkie swoje ”atomówki” a przecież nie zastąpią ich drogim prądem z wiatraków. To jest odpowiedź dlaczego chcą budować nową kopalnię w Polsce!!!!
 • @Lotna 17:23:48
  Duda i związkowcy mają rację!!!! „Macie państwo niezły tupet!” Miłoszewski do prezydenta i minister kultury na gali paszportów „Polityki” http://wpolityce.pl/kultura/229582-zamiast-poklepywania-po-plecach-macie-panstwo-niezly-tupet-miloszewski-do-prezydenta-i-minister-kultury-na-gali-paszportow-polityki – Jakich zacnych gości??? Zwykła żulerka w garniturach z półanalfabetą na czele. Panie Miłoszewski, w Polsce to nie działa, bo w Polsce władza (wszelka) nie honoru!!! Zwłaszcza W (PO) LSCE WŁADZA NIE MA HONORU!!! Honoru nie ma zarówno Komorowski jak i Sikorski, który wydawał bez skrupułów pieniądze podatników na swój prywatny samochód i kolacyjki; tak samo jak nie ma honoru Nowak-zegarmistrz i kandydat na prezydenta Olsztyna – zboczeniec Małkowski. Tym ludziom naplujesz w twarz, to powiedzą, że pada deszcz! Co jest dobre na tę władzę? Knesejm, Knesenat, POsłów, Senatorów? NEOFASZYZM i pałki!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej