Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 6148 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Gdańska starówka na sprzedaż

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Właśnie natknęłam się na ogłoszenie oferujące sprzedaż kompleksu budynków na Starym Mieście w Gdańsku.

 

  • rynek: wtórny
  • rodzaj zabudowy: kamienica
  • rekreacyjny: Nie
  •  

Zachodzi pytanie, kto jest właścicielem zabytkowych kamieniczek i innych budynków w Polsce, bo jak dotąd sądziłam, że poza stosunkowo niewielkimi wyjątkami pojedynczych kamienic, właścicelem jest rząd polski czy też miasta/gminy, w tym wypadku Gdańska - a więc wszyscy Polacy.

 

Jeśli tak faktycznie jest, to dlaczego decyduje się on na sprzedaż kompleksu zabytkowych budynków z jednej z najpiękniejszych starówek w Polsce?

 

Na jakiej zasadzie i jakim prawem?

 

Jeśli tak nie jest, to kto i komu sprzedał te kamienice w przeszłości i jakim prawem?

 

Kto miałby być przyszłym właścicielem, skoro wiadomo, że nawet zamożni Polacy nie dysponują kwotą 80 milionów złotych?

 

Myślę,że nie tylko mieszkańcy Gdańska i okolic, ale całej Polski powinni się bliżej zainteresować tą ze wszech miar skandaliczną ofertą.

 

Apeluję o interwencję osób indywidualnych z całej Polski i z zagranicy uwładz miasta Gdańska, jak również o informację na portalu OtoDom.pl.

 

 

 

Opis

GDAŃSK - STARE MIASTO - TRAKT DROGI KRÓLEWSKIEJ !!! UNIKALNA I ABSOLUTNIE NIEPOWTARZALNA OFERTA SPRZEDAŻY POŁĄCZONEGO, OLBRZYMIEGO KOMPLEKSU KAMIENIC O ŁĄCZNEJ POWIERZCHNI 12.854 m² PRZY ULICY DŁUGIEJ, NA TRAKCIE DROGI KRÓLEWSKIEJ - HISTORYCZNEGO I JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH MIEJSC W POLSCE !!!
OFERTA BEZ PROWIZJI OD STRONY KUPUJĄCEJ !!! REPREZENTUJEMY TYLKO WŁAŚCICIELA NIERUCHOMOŚCI !!!
Oferujemy jedną w swoim rodzaju, unikalną i niepowtarzalną nieruchomość w Polsce !!! To kompleks połączonych ze sobą kilkunastu kamienic o łącznej powierzchni 12.854 m2 usytuowanych na Trakcie Drogi Królewskiej !!!
Nieruchomość z bezpośrednim dostępem do głównego deptaku gdańskiej starówki, zabudowana jest kompleksem zabytkowych budynków o charakterze biurowo-technicznym. Niezabudowaną część polecanej nieruchomości stanowi wewnętrzny dziedziniec, na który wjazd odbywa się od strony ul. Pocztowej.

Budynek zlokalizowany na nieruchomości jest w całości podpiwniczony i posiada od dwóch do pięciu kondygnacji naziemnych. Pomimo tego, że przedmiotowy budynek pod względem prawnym tworzy całość możemy wyróżnić kilka jego części składowych:


Część główna - trzypiętrowa, zlokalizowana u zbiegu ulicy Długiej i Pocztowej, w przekroju poprzecznym przypominająca literę „L”, z wewnętrznym przeszklonym atrium, na parterze znajduje się duża sala sprzedaży z zapleczem, pomieszczenia handlowo-usługowe i biurowe, a na wyższych kondygnacjach głównie pomieszczenia biurowe;
Cztery kamienice (trzy- i czteropiętrowe) położone od strony ul. Długiej - budynki te przylegają bezpośrednio do siebie, a także do głównej części budynku. Parterowe części kamienic zajmują lokale handlowo-usługowe z bezpośrednim dostępem do ulicy Długiej, na wyższych kondygnacjach znajdują się biura;
Dwupiętrowy budynek od strony ulicy Pocztowej, w którym znajdują się głównie pomieszczenia biurowe;
Kamienica od ulicy Ogarnej, trzypiętrowa o funkcji biurowej z bezpośrednim dostępem do ulicy Ogarnej.

Nieruchomość zlokalizowana jest w centralnej części Gdańska, w ścisłym centrum Starego Miasta, pomiędzy ulicami: Długą od północy, ul. Pocztową od zachodu oraz ul. Ogarną od południa. Przy czym jedynie ul. Ogarna jest ogólnie dostępna dla ruchu kołowego. Ul. Długa, której przedłużeniem jest ul. Długi Targ tworzy główny deptak pieszy na Starówce Gdańska.
Ta atrakcyjna nieruchomość znajduje się w odległości ok. 1 km na południe od dworca kolejowego Gdańsk Główny. W najbliższym sąsiedztwie tej lokalizacji, występuje zwarta zabudowa mieszkaniowo-usługowa, którą tworzą 3-4 piętrowe kamienice, w dużej mierze pozostające pod nadzorem konserwatora zabytków. Kamienice tworzą pierzeje ulic. Lokale zlokalizowane na parterach wykorzystywane są pod usługi oraz handel. Natomiast na wyższych kondygnacjach znajdują się biura lub lokale mieszkalne.
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomości położona jest na terenie strefy Zespołu Drogi Królewskiej o funkcji mieszanej usługowo-mieszkaniowej. W powyższej strefie dopuszcza się zabudowę:
- obiektami usługowymi
- budynkami usługowo-mieszkalnymi
- budynkami mieszkalnymi.
UWAGA !!!
Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych tj. dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej która musi pozostać w obrębie nieruchomości, dotyczy to użytkowania pomieszczeń o łącznej powierzchni 1395,70m2. Ograniczenie Praw Rzeczowych tj użytkowania pomieszczeń może mieć formę odpłatną !!!
Działka o powierzchni 5618 m2 to użytkowanie wieczyste do 2089 roku. Nieruchomość znajduje się pod Ochroną Konserwatorską.

TO UNIKALNA I NIESPOTYKANA OFERTA NIERUCHOMOŚCI W ABSOLUTNIE NIEPOWTARZALNEJ LOKALIZACJI !!!
KONTAKT W SPRAWIE OFERTY: SEBASTIAN KOBIELA TEL.(pokaż numer).

Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Magdalena Skrzypczyk (licencja nr: 19700)

--------------------------

Więcej ofert możesz znaleźć na naszej stronie internetowej: www.HomeAgent.pl lub zadzwoń pod numer tel. (pokaż numer) i zgłoś nam czego poszukujesz a nasi doradcy znajdą dla Ciebie najlepsze oferty !!!

Przyłącz się do naszej sieci i otwórz HomeAgent w Twoim mieście !!! Napisz do nas na adres: biuro@homeagent.pl

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.


Oferta wysłana z systemu Galactica Virgo

Nr oferty w Otodom: 39838804

Nr oferty w biurze nieruchomości: SKH-BS-7907

Liczba wyświetleń strony: 124

Data dodania: ponad 14 dni temu

Data aktualizacji: 24.07.2015

 

 

x

 

 

 źródło: http://otodom.pl/oferta/dom-12-854-m-gdynia-ID2H9Tm.html#37d740df4c

KOMENTARZE

 • hmm
  ..to pewnie oczko dla niemców...
  ...gdzie wałęsający się squrwysyn bolek...obrońca polskości ??????
 • @trybeus 23:16:00
  Wyobrażasz sobie? Patrzę i oczom nie wierzę. Lada chwila zaczną powietrzem handlować, bo wszystko inne będzie w obcych rękach.
 • Autor
  Dlaczego plenipotent(rzad polski,wladze miasta) wlasciciela-suwerena ,narodu dysponuje majatkiem ktorego tytulu wlasnosci nie posiada do sprzedazy i zapozyczania.Plenipotent ma ponadto ochrone policji,sadow,mediow i innych sluzb ktorzy dziela sie grabierza.
 • To chyba musi być własność miasta, przecież to wszystko było odbudowywane więc...
  Zaczyna się ! miasto będzie za długi sprzedawać!
  Mamy więc scenariusz grecki chyba?
  Jak się śpieszą gnoje...
 • @Lotna 23:25:34
  Przedtem jeszcze woda.. wodociągi, jeszcze najpierw to, dopiero potem powietrze :(
 • @Astra 23:32:50
  Któryś z lobbystów spałował...
 • @Lotna
  Od dłuższego czasu proceder wyglądał tak. Odstępowano powierzchnię domów przy Długiej i Długim Targu sklepom, salonom komórek, bankom, restauracjom, co w tej części miasta można uznać za naturalne. To pociągnęło wzrost kosztu m kwadratowego, co oczywiście odbiło się na czynszu. Ludzie zaczęli odsprzedawać mieszkania z czego skwapliwie korzystały firmy, biura i inne podmioty gospodarcze, a to z kolei tak podwyższyło czynsz, że najodporniejsi dali za wygraną.
  Mieszkanie od głównego traktu nie jest żadną atrakcją, bo życie 24/24 daje się we znaki, bo gwar ludzki ustawiczny, opuszczający lokale goście chcą światu donieść, że są w dobrym nastroju i obwieszczają to wszem w najpóźniejszych godzinach nocnych.
 • @tadman 00:00:58
  Myślisz? że to przez hałas sprzedają cały kompleks budynków?
  Przez gwar? Daj spokój, właśnie słyszę podobny za oknem :))
  To w końcu starówka, chyba raczej samochody tam nie hałasują, w moim mieście przynajmniej tak jest.

  Pytanie, kto jest właścicielem tych domów, według mnie miasto, ale może się mylę...
 • @tadman 00:00:58
  Na Długim Targu w Gdańsku i na pobliskich uliczkach nie ma żadnego ruchu kołowego; na parterze też zazwyczaj nikt nie mieszka, a więc mieszkanie na deptaku, w pięknym otoczeniu i doskonałym punkcie miasta dla wielu osób jest atrakcją i jestem przekonana, że niebotyczne czynsze są główną przyczyną odsprzedawania mieszkań.

  Odstąpowano, powiadasz? Prawdopodobnie to jest najlepsze określenie, odstąpowano za grosze kolesiom i pociotkom, a ci potem podnosili czynsz i odsprzedawali mieszkania za o wiele wyższą cenę niż za jaką sprzedali ją lokatorzy.

  Rozumiem, że prywatny może być parter, gdzie mieści się sklep, restauracja, bank czy jakieś usługi. Ale cały dom? Cały kompleks domów? Unikalne zabytki najwyższej klasy? Przecież to jest chore!

  I kto ma być nowym właścicielem za te jedyne 80 milionów?
 • @Marx 8888 00:47:04
  Łapanek jeszcze nie ma, ale obawiam się, że handel ludźmi odbywa się od dawna.
 • @Marx 8888 00:47:04
  Napisales ze"Dobrze że jeszcze nie ma łapanek na ulicach i że ludzi nie sprzedają ale wszystko w swoim czasie!"
  Polakow nic nie rusza nawet jak beda organizowac lapanki po narzady do przeszczepow zawsze bedzie myslenie pozytywne -dobrze ze nie ja tym razem.
 • @Lotna 01:26:52
  Właścicielem budynków jest Orange.

  KW GD1G/00037851/1

  https://ekw.ms.gov.pl/eukw/pdcbdkw.html

  http://nieruchomosci.orange.pl/296_Wszystkie_oferty/1/1/0/0/0

  Biorąc pod uwagę kwotę prywatyzacji TPSA i liczne nieruchomości w których posiadanie weszła Orange, wystarczy sprzedać takich 283 budynki a kwota inwestycji się zwróci.

  http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/aresztowanie;za;prywatyzacje;tp;sa;znowu;wielka;afera,105,0,1104489.html


  (niech go jebie teraz piekielny Belzebub, tego powikłańca pooperacyjnego - innym sprzedawczykom przyjdzie czas na obcinanie chazarskich pazurków).
 • to jest chyba jakaś tam...
  Tragiczna Pomylka! Czy potrafimy sobie wyobrazić, że Niemcy sprzedają starówkę w Koln razem z Katedrą? Bo to jest mniej więcej tej wielkości skandal!
 • @mac 01:29:36
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  I to jest cała prawda o nas, Polakach,
  jak to się stało, że oszaleliśmy ?

  małe sprostowanie, to nie jest myślenie pozytywne, tylko łajdackie.
 • @Marx 8888 00:47:04
  "Czemu mają nie sprzedać? Sprzedali już huty, drogi, stocznie itd to jaką różnicę zrobi te parę kamienic w żydo niemieckich łapach. Dobrze że jeszcze nie ma łapanek na ulicach i że ludzi nie sprzedają ale wszystko w swoim czasie !"

  >> no właśnie.. skoro Naród zajęty jest pozorna alternatywą PiS - PO i innymi tego typu przystawkami to handlują Polską w najlepsze..
 • @Lotna 01:22:42
  Znajomi rodziny puścili lokal w pierwszym rzędzie z powodu rosnącego czynszu i dokuczliwego gwaru w drugim rzędzie.
 • @Polaczewski 07:02:08
  Dziękuję za informację.

  Czyli te 34 strony budynków i kompleksów budynków w Polsce już dawno zostały opylone, a kasa zagarnięta do kieszeni decydentów. Dawno już nie są polskie! I to jakie budynki! Warto zobaczyć tępodaną przez Ciebie listę.

  Mówi się o stoczniach, fabrykach, hutach i kopalniach, ale o tych budynkach - cisza. Włosy dęba stają.

  A teraz PiS ma dojść do władzy iniby to wszystko zmienić? A gdzie był, kiedy sprzedawano starówkę w Gdańsku??
  Pogonić to dziadostwo !!!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Orange
 • @Jan Paweł 07:39:11
  Niemcy nie, ale pejsaty rząd okupujący Polskę -jak najbardziej.
 • Następny link na ten temat. Sprzedaż jaknajbardziej oficjalna.
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kamienice-przy-Dlugiej-na-sprzedaz-za-814-mln-n92423.html

  http://gdansk.fotopolska.eu/Gdansk/b76246,Poczta_Polska_Urzad_Pocztowy_Gdansk_50.html
 • @Lotna 17:10:54
  Ten kompleks budynków na Starym mieście w Gdańsku należał niegdyś do Poczty Polskiej.
 • @Astra 23:32:50
  Wodociągi opylili chłopcy z Solidarności /"władze" Gdańska/ już na początku lat 90-tych francuskiej spółce SAUR. Znajomy, zaproszony z jakichś przyczyn na bankiet do tego SAURA stwierdził, że ci cali Francuzi to jeden w drugiego eskimośki.
 • @tadman 00:00:58
  Kilka lat temu Adamowicz /rada miasta/ podniósł w sposób drastyczny czynsze małym zakładom usługowym na Starym Mieście. No i właściciele zwijali interesy. To było głośne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej