Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 4712 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Polska Ziemia na sprzedaż - Polacy nie śpijcie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ślepota środowisk narodowych na największe zagrożenie – utratę Ziem Zachodnich: Od lat wiadomo przecież o tym, że od 01.05.2016 będzie możliwa wyprzedaż polskiej ziemi; puszcze są już wycinane; polskie pozostanie tylko powietrze!

 

Farmer walking through a golden wheat field

Czy tylko ja mam pozostać na polu bitwy? Jak w takiej sprawie można codziennie tej kwestii nie sprawdzać??? Wierząc i obcym rządom i wierząc „swojemu” rządowi, gdy w innych sprawach tyle zachowujemy rezerwy???

Dlaczego narodowe czasopisma nie badają tej sprawy? Dlaczego milczą?

Zachęcam do zapoznania się na stronie www.stowarzyszenierkw.org z akcją Stowarzyszenia RKW związaną z obroną polskiej ziemi (ziemia prywatna w rękach tzw. słupów wcale nie jest chroniona przed cudzoziemcami, nowej ustawy jeszcze nie ma, a pierwsze jej czytanie w sejmie będzie dopiero w przeddzień dopuszczenia do sprzedaży ziemi prywatnej (a jeszcze senat i decyzja prezydenta – notariusze zdążą przepisać ziemie ze słupów na obcokrajowców).

Wyprzedaż polskiej ziemi to sprawnie przeprowadzana akcja koordynowana z zagranicy i od wewnątrz przez ukrytych zdrajców, w pełnej zasłonie dymnej różnego rodzaju działań, które mają odwrócić naszą uwagę i nas zmylić przed tym NAJWIĘKSZYM planem pozbawienia Polaków Polski!!!:

//stowarzyszenierkw.org/2851-uwaga-informacje-o-rzadowej-ochronie-polskiej-ziemi-dezinformacja

Zbieramy podpisy i w sprawie ochrony ziemi polskiej przed wyprzedażą cudzoziemcom oraz w sprawie tzw. uchodźców.Wniosek o referendum ws zakazu sprzedaży ziemi osobom, które nie są obywatelami polskimi oraz wniosek o referendum ws przyjęcia uchodźców do pobrania w pdf.

PODAJ DALEJ!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy!

1. Zebraliśmy w ostatnich latach – gdy nie było przychylnego prezydenta, rządu, sejmu i senatu – ponad 2,6 mln podpisów pod referendum domagającym się OBRONY POLSKIEJ ZIEMI czyli renegocjacji układu akcesyjnego z UE, a to po to by nie doszło do sprzedaży cudzoziemcom polskiej ziemi rolnej i lasów.

Obecnie, gdy mamy nowego prezydenta, rząd, sejm i senat zapadło MILCZENIE w sprawie obrony przed wyprzedażą polskiej ziemi. NIE MA mowy o żadnych renegocjacjach traktatu akcesyjnego w sprawie ziemi (nawet w sprawie wyrównania dopłat dla rolników NIE MA żadnych działań), a trudno sobie wyobrazić lepszą dla Polski sytuację i bardziej osłabioną Unię Europejską niż teraz, gdy musi iść na ustępstwa wobec państw narodowych i boryka się z odśrodkowymi działaniami np. Wielkiej Brytanii stawiającej twardo warunki dalszego członkostwa w unii. Polska zamiast się przyglądać i pozytywnie kibicować Brytyjczykom powinna wystąpić sama (lub wraz z innymi państwami) o uzyskanie renegocjacji wielu niekorzystnych zapisów. Wspólnie TERAZ można UE zmusić do ustępstw, gdyż jest realnie zagrożona rozpadem i musi iść na ustępstwa, by w ogóle ocalić dalsze swoje istnienie.

Brak działań w sprawie obrony polskiej ziemi, gdy tego domagało się ponad 2,6 mln Polaków, w sytuacji gdy mniejsza ilość podpisów pod referendum w sprawie sześciolatków była słusznie wykorzystana do obalenia zamachu na polskie rodziny – wskazuje na to, że MUSIMY PONOWNIE ZAŻĄDAĆ referendum w tej dramatycznie ważnej kwestii!!!

Referendum ogłosić możne natychmiast Prezydent RP dodając od siebie i inne pytania, którymi rozstrzygnąć może ostatecznie i inne bardzo ważne kwestie (n. p. Trybunału, zmiany Konstytucji itp.)

2. NIE JEST prawdą jakoby przygotowywane obecnie propozycje zmian w ustawie zabezpieczały wyprzedaż ziemi w obce ręce – w proponowanej nowej ustawie wprost mowa jest o tym, że CUDZOZIEMCY nie mogą być traktowani INACZEJ jak obywatele Polski, będą mieli równe prawa w nabywaniu ziemi i w nowej ustawie wprost broni się takiej postawy (jeśli są utrudnienia w zakupie ziemi to tak samo dotyczą Polaków jak i cudzoziemców). A przecież na przykład w Danii, na Litwie i na Węgrzech NIE MA sprzedaży ziemi ojczystej w ręce cudzoziemców!!! A te państwa należą do UE!

3. Mówi się już tylko i wyłącznie o wstrzymaniu sprzedaży ziemi PAŃSTWOWEJ, a nie ziemi polskiej w ogóle. Ziemia rolna i ziemia zalesiona prywatna może być od 1 maja 2016 sprzedawana w obce ręce BEZ OGRANICZEŃ.

4. Mowa jest też w proponowanych zmianach w ustawie – nawet jeśli chodzi o ziemię państwową – tylko o moratorium sprzedaży na 5 lat. A przecież rząd się może zmienić w przyszłości i brak zabezpieczenia sprzedaży w obce ręce da możliwość w każdej chwili kolejnemu rządowi odstąpienie od takiego postanowienia i sprzedawanie państwowej ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom.

5. Proponowane w ustawie „zabezpieczenia” dotyczące tak samo Polaków jak i cudzoziemców, są dziecinnie łatwe do obejścia. Np. konieczność zamieszkiwania (nie zameldowania i obywatelstwa!) na terenie gminy lub gminy sąsiedniej co najmniej od 5 lat będzie łatwo można ominąć poprzez działania korupcyjne i uzyskanie za łapówkę stosownego poświadczenia od urzędników lub od mieszkańców gminy cierpiących ubóstwo lub bezrobotnych, którzy za odpowiednią kwotę „potwierdzą” nabywcy „zamieszkiwanie” (jest to bowiem termin bardzo nieprecyzyjny i trudny do podważenia – nie ma bowiem konieczności stałego zamieszkiwania, a tymczasowe zamieszkiwanie jest dowolnie interpretowane).

6. Proponowane przez rząd zmiany w ustawie nie wiadomo dlaczego mają być głosowane dopiero w ostatnich dniach kwietnia, a przecież od 1 maja ma być dopuszczony wolny obrót ziemią – zatem, zanim wejdą nowe przepisy w życie (i tak nie chroniące wystarczająco ziemi przed wykupem), tzw. „słupy”, na które Niemcy od ponad 25 lat dokonują wykupu ziemi, zdążą NOTARIALNIE przenieść tytuły własności na nowych niemieckich właścicieli.

O szczegółach tych niewystarczających zmian ustawy można dowiedzieć się telefonując do Ministerstwa Rolnictwa – 226231397 lub 226231561, a projekt zmian jest na stronie Rządowego Centrum Legislacji //www.rcl.gov.pl/ [ https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12280704 ]

7. Ze sprawą obrony ziemi łączy się nierozerwalnie kwestia tzw. uchodźców eskalowana (na siłę i pozornie bez sensu) przez bezdzietne Niemcy. Otóż islamscy NACHODŹCY, gdy już staną się obywatelami Niemiec, jako obywatele Niemiec (i obywatele Unii Europejskiej) będą mieli nieograniczone prawo do osiedlania się w całej Unii Europejskiej, także w Polsce, a może przede wszystkim w Polsce – o ile na przykład rząd niemiecki wesprze ich osiedlanie się w naszym kraju (w granicach niemieckich z 1937 roku) stosownymi, umarzalnymi kredytami, a dodatkowo ich rodziny wielodzietne będą wsparte socjalną opieką niemiecką lub do wyboru polską  Odzyskanych.(+500). Trzeba wiedzieć, że Niemcy od dziesiątków lat konsekwentnie udzielają swym obywatelom umarzalnych kredytów, jeśli tylko zechcą „odkupić lub nabyć” ziemię położoną w jakimkolwiek rejonie naszych Ziem

W związku z tym KONIECZNE jest, jak najszybciej, zebranie minimum 500 000 podpisów domagających się referendum. Zbieramy podpisy pod referendum zarówno w kwestii obrony polskiej ziemi, ale także w sprawie sprowadzania do Polski tzw. uchodźców.

W obu przypadkach Prezydent RP może dodać do tych pytań inne ważne pytania dotyczące spraw ustrojowych naszej Ojczyzny – do tego jednak potrzebne są nasze podpisy.

Formularze są w załącznikach ale można je także pobrać ze strony:

//stowarzyszenierkw.org/2829-folmularz-do-podpisow-referendum-w-spr…

jeśli link się nie otwiera: //wp.me/p3vwgV-16N

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do włączenia się w tę NAJWAŻNIEJSZĄ dziś kwestię polską.


Marcin Dybowski
509 458 438
//stowarzyszenierkw.org
//stowarzyszenierkw.org/koordynatorzyrkw
//www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

źródło: //wolna-polska.pl/wiadomosci/slepota-srodowisk-narodowych-na-najwieksze-zagrozenie-utrate-ziem-zachodnich-2016-03

KOMENTARZE

 • Dobry temat. Ziemia jest najważniejsza, bo to fundament na którym cała reszta stoi.
  "A przecież na przykład w Danii, na Litwie i na Węgrzech NIE MA sprzedaży ziemi ojczystej w ręce cudzoziemców!!! A te państwa należą do UE!" -Cudzozemiec powinien być ograniczony do zakupu rezydencji na działce z ograniczoną powierzchnią, dajmy na to hojnie jednego hektara.
 • @moher 04:01:00
  Wiecie Państwo co jest pocieszające?

  Lasy są zagrożone, bo mozna je wyciąć...

  Ziemi nikt nie wywiezie... :)
  Zabierzemy ją z powrotem jak przyjdzie czas...

  Moim zdaniem już dziś każdy kto ma wolne pare tysięcy pln powinien zaopatrzyć się w kałacha. póki jest jeszcze do kupienia na czarnym rynku.

  ...to nie jest aż taki problem partyzantkę stworzyć..

  dla autora 5*
  Czołem Wielkiej Polsce!
 • @Autor
  Dziękuję za zdjęcie bana.
  Sprawa dla mnie bardzo ważna , ale nie wierzę już w tego typu działania. To, co się ostatnio dzieje załamało mnie troszkę,bo wierzyłem, że przynajmniej nie będzie gorzej.
  Swoje nadzieje wiążę bardziej z tym , co napisał Paulus.Aquarius.
 • @Paulus.Aquarius 08:10:35 A nie lepiej
  od razu ziemi się nie pozbywać? -To z góry zakładasz, że ją utracimy i będziemy musieli kałachem odbierać? -Partyzantka, to mądry Polak po szkodzie. -Przy dzisiejszych systemach inwigilacji to samobójstwo!
 • @Paulus.Aquarius 08:10:35
  To nie już czasy II wojny, gdzie skutecznie można było tworzyć partyzantki. Komputery, satelity same namierzą działania dywersyjne i selektywnie powybijają ewentualnych partyzantów.
  Pozostają więc tylko działania prawne i czym prędzej tym lepiej, bo postępuje ciche przejmowanie ziemi, lasów a nawet gór. Sam znam takie przypadki
 • @Jan Paweł 09:29:04 "Pozostają więc tylko działania prawne"
  -Oczywiście! -0Madry naród zabezpiecza się przed klęską utraty czegoś, a nie z góry zakłada, że coś utracę, a potem będę bohatersko walczył o tego "coś"odzyskanie. -Niestety, nasz naród lubi tracić. -Czyżby dlatego tylko, by potem można się było popisać "bezprzykładnym bohaterstwem i chwalić się ofiarami? -To drogo kosztuje. -Niestety, nasza historia... -SZCZĘŚĆ BOŻE! -A jednak będzie Polska WWW!
 • 5*
  Popieram akcję i nawet sam jestem gotów zbierać podpisy, ale jest jeden szkopuł: według informacji w tekście podpisy trzeba było zbierać do końca lutego, w sprawie obrony ziemii (chyba że źle to zrozumiałem).
 • @moher 09:25:47
  ano zakładam tak bo szansa ,że ją stracimy jest ogromna a poziom społecznego zrozumienia zbyt niski. Na tą chwilę jedyną obroną jest informowanie... na działanie brak chętnych. A działać poki co legalnie jescze można.. Pikiety, marsze , strajki, bojkoty
  Od 5 lat próbuje znaleźć chętnych do współpracy. Postuluje przy O.R.B.O

  http://orbo.neon24.pl/post/74861,o-r-b-o-obywatelski-ruch-biernego-oporu

  ale jestem otwarty na wszelkie inne działania zmierzające do skonsolidowania ruchów oddolnych podgryzających system

  PS. BRONIĆ ZIEMI MOZNA TAKZE
  KUPUJĄC JĄ !!!
  NADAL JEST RELATYWNIE TANIA.

  A broń trzeba mieć tak czy siak..Każdy mężczyzna powinien ją mieć żeby w razie czego przynajmniej próbowac bronić swojej rodziny !

  INWIGILACJA?
  SKRAJNYM SCENARIUSZU..
  należy pozbyć się smartfonów, (telefonów kom starej generacji też)
  latopów, kompów itd.
  zaopatrzyć się w cb radio
  wykopać ze dwie ziemianki w okolicznym lesie i zaopatrzyć je. 3 osoby dwie zarwane noce ze szpadlem w ręce -metalowa siatka pare zaimpregnowanych desek , stary dywan...przykryć ładnie zamaskować. przez pare lat nie powinna sie zawalić :)
 • @fan-wolności 10:13:55
  :-) To nie jest prawda a wręcz odwrotnie. Co więcej, przewiduje że gospodarstwa rolne powyżej 2 ha przechodzą poprzez dziedziczenie bez żadnych restrykcji ze strony państwa.
  Nie zmienia to faktu że temat jest bardzo ważny a z punktu widzenia Polaków nie ma tematu ważniejszego. Jak to historia zweryfikowała jest ważniejszy niż życie człowieka (mowie to bardzo poważnie).
 • @Paulus.Aquarius 10:14:45 Zgadzam się ze wszystkim!
  -Broń Obywatele powinni mieć. -Ale jej użycie..., to dopiero po wyczerpaniu wszystkich innych środków. -Po to Lotna alarmuje!
 • @moher 10:24:44
  pełna zgoda
 • @Jan Paweł 09:29:04
  Tego teraz się nie zatrzyma żadnym referendum, ale odzyskać można będzie drogą prawną. Ustawy mają to do siebie, że można je zmieniać.
  Z konstytucją gorzej. Niestety w naszej Konstytucji oddajemy suwerenność organom UE - mają pierwszeństwo przed naszymi ustawami.
  Obecna ustawa o ustroju rolnym (pisowska modyfikacja podobnej ustawy peeselowskiej) przeciwko której PSL o dziwo protestuje, a Pis - o dziwo - nie przypomina głośno , ze to jedynie usprawnienie pomysłu PSL, by drastycznie obniżyć cenę polskiej ziemi i faktycznie spowodować jej przejęcie przez "rodzimych" spekulantów, którzy następnie , gdy brzmienie obecnej ustawy zostanie zmienione przez TK i Sejm, w skutek stwierdzenia niezgodności z przepisami unijnymi , a przez to z Konstytucją RP, będą mogli odsprzedać ją z zyskiem obcemu właścicielowi.
  Nie trzeba być wróżka ani pesymistą by widzieć do czego zmierzamy i czego nie powstrzyma już nic oprócz przelewu krwi. Wystarczy zobaczyć , kim w ramach dobrej zmiany obsadza PIs stanowiska w branży rolnej i leśnej. To drobne cwaniaczki, kombinatorzy, półanalfabeci.
  Znałem osobiście dwóch obecnych wiceministrów, jeden drobny cwaniaczek - trzyma się mocno, drugi - o którym miałem jak najlepsze zdanie - Konrad Raczkowski - już nie jest w-ce ministrem finansów. SB -cka nomenklatura w ogóle nie została odsunięta od koryta ( na co liczyłem popierając PiS) , a jeśli nawet , to tylko pozornie i tymczasowo.
  Mądry Polak po szkodzie?!! - Juz jest po szkodzie! A mądrości jak nie było tak nie ma.
  Panowie mleko jest już rozlane, nie ma co chwytać za butelkę ,tylko za ścierkę.
 • @Mariusz G. 10:33:02
  Dodam jeszcze , że alarmowałem o sprawie 03.10.2015 http://mariuszg.neon24.pl/post/126325,kulminacja-dozynania-polskiej-watahy
  jak pisałem we wstępie wówczas, to jest to jedynie cześć pewnego pakietu czynności zarzynania "polskiej watahy". W skład tego pakietu na pewno wchodzi jeszcze górnictwo i energetyka. Ale o tym na razie cisza, a rok 2017 zbliża się wielkimi krokami. To rok , w którym unia zgodnie z traktatami akcesyjnymi powie sprawdzam i zgarnie ze stołu całą pulę. a Polakom zostanie tylko know-how, czyli wiedza zdobyta na kursach asertywności, pisania CV , obsługi Worda i PowerPointa , tudzież wózka widłowego.
 • @fan-wolności 10:27:30
  ... watykańskie rebe wybrane przez Polaków - bym dodał.
 • Innowacyjne podejście do problemu jedyną szansą.
  Tego bez innowacyjnych posunięć odwrócić się nie da. Przestańmy myśleć po staremu czyli po żydowsko a zacznijmy w końcu zmieniać swoje państwo na lepsze. Bez zdobycia władzy nad państwem nic zrobić się nie da. Mozna to osiągnąć tylko poprzez opracowanie planów odnowy Polski i dzięki publicznej debacie (poprzez internet) zdobycie poparcia zdecydowanej większości obywateli Polski którzy to w glosowaniu do rządu dadzą nam całkowity mandat zaufania. Nam nie tylko zabierają ziemie, my jako Polacy demograficznie giniemy i dla tego powinny być zastosowane innowacyjne i dramatyczne środki wskrzeszenia i odbudowania Polski wraz z populacja.
  W sprawie ziemi powinniśmy zacząć od całkowitej likwidacji polskiego Real Estate oraz ustanowienia prawa sprzedaży jakiej kolwiek ziemi
  w granicach tylko państwa oraz tylko poprzez obywateli Polski mieszkających na stale w kraju. Powinno być narzucone prawo regulujące maksymalną ilość posiadania ziemi, tak w sferze prywatnej
  komunalnej jak i rolniczej. Należało by wydać specjalne przywilejowe pakiety upoważniające każdego obywatela Polski jako gospodarza kraju (w szczególności rodzinę) do nieodpłatnego i gwarantowanego przez państwo posiadania pewnej umownej przez referendum minimalnej
  wielkości ziemi lub metraża mieszkań w miastach. Należało by stworzyć
  specjalne państwowe o minimalnych odsetkach banki dla wspomagania wewnątrz Polski obrotu sprzedaży ziem i nieruchomości w celu
  umożliwienia obywatelom powiększenia swojego stanu posiadania z minimum do maximum ustanowionego przez przepisy. Podmiotom obcym możliwości tylko rentowania na czas określony poprzez umowy państwowe. Należało by przeprowadzić reformy w rolnictwie i zasadach
  tego zawodu wykonywania. To są niektóre przykłady z tematu odnowy długiego jak rzeka i opierającego się od gospodarki na tematach kulturowych kończąc. Powtórzę jeszcze raz, bez innowacyjnego podejścia do problemu lecz opieraniu się na starych żydowskich zasadach i regułach Polska jako kraj oraz demograficznie przestanie istnieć.
  Co najważniejsze, MY NIC ŚWIATU NIE JESTEŚMY DŁUŻNI WIEC PRZESTAŃMY PATRZEĆ NA JEGO WZORCE I ZACZNIJMY BUDOWAĆ SWOJE.
 • @fan-wolności 10:13:55
  Z tego co czytam to będzie przechodziła jak dzieci będą miały odpowiednie rolnicze kalifikacje. Natomiast prawo pierwokupu gwarantuje sobie Skarb Państwa.
 • @fan-wolności 10:27:30
  Nie tak dawno przeczytałam, że wuj miał gospodarstwo rolne. Umarł bezdzietnie. Rodzice jego już nie żyli. Dziedziczyć gospodarstwo miał brat, który był rolnikiem. A okazało się, że to gospodarstwo odziedziczy syn jego zmarłej siostry, bo jest osobą niepełnosprawną. Podobno w takiej sytuacji tak było z dziedziczeniem gospodarstw. Osoba niepełnosprawna miała pierwszeństwo. Dyskusja dotyczyła tego, że przy całym szacunku dla potrzeb osoby niepełnosprawnej, której żywotnym interesem jest sprzedanie gospodarstwa po najwyższej cenie ta ziemia przepadnie i nie będzie już ziemią rolną.
 • @leoparda 12:26:31 -To jest ciekawe,
  jak będą oceniać kwalifikacje rolnicze cudzoziemców? -Będą szli na kursy rolnicze, robić nostryfikacje, czy też ich to nie będzie dotyczyć? -Jakieś durnie robią sobie z Polaków idiotów?
 • Wydaje mi się, że nie jest tak źle z tą ustawą
  Zabrałam się do jej czytania. Jest tam również "Uzasadnienie", które opisuje gospodarowaniem ziemią rolną w innych krajach UE. Czyli opisują co zmienia się w tej ustawie i jak to jest u innych.

  Pod tym linkiem mamy:
  http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/2ef198a00e0a2d44c12577380033dabe/97f31d8c5324b724c1257f6c00459401/$FILE/8-020-134-2016.pdf

  Ustawa do słów: "ustawa wchodzi w zycie 30 kwietnia 2016 r." to 19 stron.
  Od 20 strony mamy "Uzasadnienie" do tej ustawy do strony 62 (w dokumencie strona 43). "Uzasadnienie" jest dość długie i raczej szczegółowe.

  Natomiast taki skrót jest w następnym dokumencie, gdzie jest sporo tabelek i konkretnych danych. Chyba to bardziej jest przejrzyste. "Ocena skutków regulacji" od strony 62 (w dokumencie strona 43) do strony 72 (w dokumencie strona 53).
 • @moher 12:41:04
  Cudzoziemcy będą musieli mieszkać w Polsce na stałe. Wiesz w tym uzasadnieniu, do którego podaję link jest w II rozdziale jak to wygląda w innych państwach UE.

  Tak to teraz będzie:
  "W tym celu projekt uściśla również definicję rolnika indywidualnego przez dodanie, że warunek osobistej pracy w gospodarstwie jest spełniony między innymi wtedy, gdy rolnik podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, chyba że powierzchnia prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego nie przekracza 20 ha użytków rolnych."

  A wcześniej inna ustawa opisuje:
  "posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli uzyskała:
  a) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
  b) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  c) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  d) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie".
 • @leoparda 13:58:05
  Przecież to kpina. Cudzoziemcy nigdy przenigdy nie powinni mieć prawa zakupu ziemi w Polsce! Przede wszyskim na tym powinna polegać ochrona polskiej ziemi, a nie na ograniczaniu dostępu Polaków do możliwości zakupu i uprawy ziemi. Także na zmianie dotychczasowych ustaw pozwalających na swobodne rozdawanie polskich paszportów cudzoziemcom.

  Jeśli ktoś wychował się na wsi i zdobył inny zawód, albo nauczył się rolnictwa w praktyce nawet na wsi nie mieszkając, nigdy ziemi nie uprawiając i chciałby zostać rolnikiem, to nie może tego zrobić, bo nie będzie mógł w życiu kupić ziemi zanim nie zdobędzie jakichś papierów o wykształceniu?

  Jak mają być sprawdzane odpowiednia kryteria cudzoziemców? Ktoś będzie jeździł po całym świecie i sprawdzał, gdzie dana osoba i jak długo pracowała w rolnictwie 15 lat temu? Jak ma się do znajomości uprawy ziemi w Polsce znajomość uprawy ziemi np. w Izraelu?
 • @leoparda 12:36:22
  Od razu widac , że Sama z miasta.
  A gdyby tak stworzyć agencję mieszkaniową skarbu państwa, które miałaby prawo pierwokupu mieszkań, przed dziedzicami, którzy nie są z danego miasta, albo maja zawód nieprzydatny w danej chwili, bo np. brakuje mieszkań dla młodych lekarzy? A osób po socjologii mamy od cholery?
  Nie ma to jak bronic lasu przed leśnikami, ziemię przed chłopem, dzieci przed zagrożeniem ze strony rodzica, a samemu uważac się za tego , którego żadne regulacje nie powinny dotyczyć.
  Diabeł , jak zawsze tkwi w szczegółach, a Pani pisze głupoty. I kto tej polskiej ziemi będzie np. przede mną bronił, jakiś buc po partyjnym kluczu, który właśnie zrobił mgr bo zna np. min. Jurgiela, czy Szyszkę który zadzwonił gdzie trzeba. Zna Pani te elyty , które będą teraz bronic polskiej ziemi i polskich lasów , bo ja tak.
  Prawie czyni b. wielką róznicę . Np. polska ustawa o lasach z przed ca 20 lat , to w dużej części kalka - niemieckiej. Nawet Pani sobie nie wyobraża , jak różnie można rozumieć pewne idee, jak mechanizm , który w jednym kraju służy wyłanianiu najlepszych , w innym służy eliminowaniu obcych.
  Między wierszami trzeba czytać i to co pod gwiazdka, a nie to , co tłustym drukiem.
  Kiedyś byłem celnikiem. Gdyby na przejściu podróżny nazwał minie np. chujem , to SG mogłoby go ukarać za używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym. Ja natomiast musiałbym dochodzić ochrony swych praw w postępowaniu cywilnym. Taka sytuacja utrzymywała się przez lata. Teraz w ustawie PSL (założę sie , żę tu jest podobnie ) członkowie komisji dzielącej łupy, maja ustawową ochronę jako funkcjonariusze publiczni. A skąd taka zapobiegliwość?!!! Bo już wiadomo , jak działania tych szabrowników będą odbierane przez społeczeństwo.
 • @fan-wolności 15:25:49
  Trochę pieprzysz głupoty. Nie ty na nich łozyłeś, tylko ich przodkowie. Nie Twoje przepili, tylko ojcowiznę, tyle , że jeszcze o tym nie wiedzą. Twoje przesrali różnej maści prezesi, agenci itp. Beneficjentów tego złodziejstwa jest wielu, ale tylko chłop za to zapłaci dorobkiem swych przodków.
  To jest efekt zniszczenia etosu pracy, wcisnięcia ciemnej masie , nie tylko wiejskiej, że dostatek bierze się z konsumpcji i kombinowania. Ale weź spójrz na mapę wyników referendum unijnego. Zaskoczy Cie pewnie , że to nie wieś i nie ciemny wschód głosował za unią. Ale warszafka i mądralińscy z dużych miast i światłego zachodu.
  Niestety to waszymi głosami a nie głosami, którzy teraz szczą w łóżko i patrzą , jak im wpływają dopłaty na konto wybrano: opcję sprzedac ojcowizne i użyc życia , zamiast dalej uczciwie pracowac w pocie czoła na chleb powszedni.
  I Ty uważasz , że posiadłeś jakąś mądrość i chcesz innych pouczać , jak wierzyć w Boga?
 • @Lotna 15:23:39
  Wiesz, kiedyś było tak w Polsce, że dziedziczyć gospodarstwo rolne MOGŁA tylko osoba, która miała uprawnienia rolnicze. Ludzie, którzy mieli dostać w spadku gospodarstwo wcześniej robili kursy rolnicze, aby je przejąć. Gdyby tego nie mieli gospodarstwo przechodziło na Skarb Państwa.

  Wydaje mi się, że my musimy respektować prawo unijne, bo rolnicy dostają unijne dopłaty itd. Chyba nie można wykluczyć osób mieszkających na terenie UE. Ten pan z artykułu, który cytujesz pisze, że nie sprzedaje się ziemi w Danii. A ja czytam, że jest inaczej.

  "Duńskie ustawodawstwo dotyczące nabywania i użytkowania nieruchomości charakteryzuje duży stopień restrykcyjności, która odnosi się m.in. do tzw. letnich rezydencji i dotyczy zarówno kwestii ich zakupu, jak i sposobu ich użytkowania. Celem duńskich uregulowań jest zachowanie rolnictwa rodzinnego oraz utrzymanie jakości
  gleby. Ustawodawstwo duńskie zawiera odmienne warunki dotyczące nabywania nieruchomości rolnych dla osób fizycznych i dla spółek. Zasadą jest, że każda własność o powierzchni powyżej 2 hektarów gruntów rolnych wraz z budynkami jest uznawana
  za gospodarstwo rolne. Gospodarstwo rolne powinno zajmować się działalnością rolniczą zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolnej dotyczącej użytkowania gruntu, zdrowia zwierząt i ochrony środowiska naturalnego. Zasady dobrej praktyki rolnej
  określa Minister Rolnictwa, który w tym zakresie może wydawać rozporządzenia.

  Nabycie nieruchomości rolnej, której obszar przekracza 30 ha, przez osobę fizyczną jest możliwe, gdy:
  – nabywca ma ukończone 18 lat,
  – nabywca jest obywatelem Danii lub państwa UE, lub EFTA i na podstawie przepisów tam obowiązujących ma prawo nabycia
  nieruchomości położonej w Danii,
  – nabywca lub współmałżonek albo dzieci, w chwili nabycia w Dani,
  nie są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości rolnej położonej za granicą; jeśli nabywca posiada nieruchomość rolną w swoim macierzystym kraju, to według prawa duńskiego wymagana jest sprzedaż tego gospodarstwa przed nabyciem gruntu w Danii; wymagane jest też prawo stałego pobytu nabywcy w Danii,
  – nabywca osiedli się na stałe na terytorium Danii w terminie 6 miesięcy od momentu nabycia nieruchomości,
  – nabywca ma wykształcenie rolnicze oraz kwalifikacje uznane przez Ministerstwo Rolnictwa,
  – nabywca będzie samodzielnie zarządzał nabytą nieruchomością."

  Czyli może UE w stosunku do ziemi ma jakieś ogólne przepisy dotyczące kwalifikacji. Jeśli w Danii kwalifikacje musi uznać aż Ministerstwo Rolnictwa, to chyba u nas tego nie będzie.

  Wiesz, osobiście wolałabym, aby w ogóle nie sprzedawać polskiej ziemi. Jednak ten proceder trwał już dawno. W 2002–2010 ubyło w Polsce (według GUS) ok. 1,4 mln ha użytków rolnych, co stanowiło 8,3% ich ogółu (Użytkowanie gruntów. Powszechny Spis Rolny 2010, GUS, Warszawa 2011). Przyczyną tego zjawiska jest m.in. wykupowanie ziemi od rolników w celu jej przeznaczenia na cele inne niż rolne.
 • @fan-wolności 15:25:49
  W jaką spółkę? Czytałeś tę ustawę? Bo ja ją czytam. A tam piszą, że taki nabywca ziemi rolnej musi na niej pracować fizycznie lub ją uprawiać (może zamówić sobie maszyny z Kółka rolniczego", zatrudnić ludzi).
  Ty inaczej widzisz chłopów niż ja. Ja widzę pracowitych ludzi, a kobiety, które uprawiają rządki pola z jarzynami ziemniakami za pomocą kopaczki to tylko jestem pełna uznania (jak ktoś próbował, to wie wbrew pozorom, że jest to bardzo ciężka praca).
 • @leoparda 16:17:31
  Kiedyś gdzieś w Poznańskiem (chyba , albo gdzieś koło) była afera, młodzi ludzie z odpowiednim wykształceniem fikcyjnie dzierżawili ziemie rolną i jako młodzi rolnicy korzystali z licznych prezentów. Były to słupy, ktoś inny to zorganizował. AriMR wyczuła pismo nosem i próbował cos z tym zrobic . Przegrała w WSA, bo samodzielna uprawa może polegać na tym , że ktoś zleca rolnikowi, od którego dzierżawi ziemię, że ten mu to pole zaorze, następnie zleca mu zasianie, potem nawiezienie i opryskanie, potem , zebranie i zwiezienie, a następnie sprzedanie.
  Fachowcy wypowiedzieli się , że jest to moralnie naganne , ale z prawem zgodne.
 • @Mariusz G. 15:37:28
  To, że z miasta nie znaczy, że nic nie wie na temat życia na wsi, uprawiania pola, hodowli zwierząt itp. Przez pewien okres przerabiałam te sprawy fizycznie, teraz już nie.
  Co do spółek to dopatrzyłam się czegoś takiego:

  ...nie może uczestniczyć osoba (chodzi o nabycie ziemi), która:
  "kiedykolwiek nabyła z Zasobu nieruchomości o powierzchni łącznej co najmniej 300 ha użytków rolnych, przy czym do powierzchni tej wlicza się powierzchnię użytków rolnych, które zostały nabyte z Zasobu, a następnie zbyte, chyba że zbycie nastąpiło na cele publiczne, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, lub w dniu opublikowania wykazu, o którym mowa w art. 28, posiadała udziały lub akcje w spółkach prawa handlowego będących właścicielami nieruchomości rolnych lub w spółce zależnej od takiej spółki, z wyjątkiem akcji dopuszczonych do obrotu na rynku giełdowym w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi"

  Przecież ta ustawa jest o państwowych zasobach rolnych. Zawsze jakoś, jak kto chce będzie mógł obejść jakoś prawo. Tak samo zawsze byli urzędnicy, którzy pomogą w załatwianiu różnych spraw, które będą korzystne dla człowieka i niezgodne z prawem.

  Ja piszę głupoty, no to dziwne. Bo wierzę, że może coś się zmieni na lepsze, może nie idealne, ale lepsze. Prof. Szyszko był wielkim (sądzę, że nadal jest) obrońcą polskich lasów. Czy nasza ustawa o lasach to kalka niemieckiej? Nie wiem. Czy Niemcy mają taką jednostkę jak "Państwowe lasy"? Jednak słyszałam, że każdy Niemiec dopłaca do ich lasów 85 Euro (nie pamiętam czy miesięcznie czy też rocznie). A my dopłaciliśmy do naszych lasów w 2014 roku 6 milionów zł. A w tym są parki narodowe, działalność edukacyjna, szkoły leśne, instytuty naukowe itd. Jak na czwartą część powierzchni Polski, która należy do Narodu to mało. Każdy kto uprawia ogródek o tym wie.
 • @Mariusz G. 16:34:27
  Tak jak napisałam. Zawsze można obejść prawo. Jednak jest jeszcze coś innego. Masz gospodarstwo rolne (małe). Nie chcesz go sprzedawać, to co robisz? A masz swoje lata i jesteś sam. Masz dwa wyjścia. Uprawianie przy pomocy sprzętu z Kółka Rolniczego (nie masz maszyn) i zatrudnianie do tego ludzi. Druga sprawa to wydzierżawienie komuś tej ziemi i niech on ją uprawia. Jednak wtedy nie ma się przywilejów z tego tytułu. Być może osoba te dzierżawione pola dopisała sobie do swojego stanu i coś na tym skorzystała. Nie wiem.
 • @fan-wolności 16:27:16
  No to moje gratulacje (świnie). To ciężka praca. Ja też nie mam szacunku dla cwaniactwa, jednak mam szacunek dla ciężkiej pracy. Także nie mam szacunku dla ludzi, którzy tylko patrzą na pieniądze. W obecnej chwili i naszych realiach nie warto mieć dzieci. Za komuny była inna sytuacja. Po pierwsze wypadało mieć co najmniej dwójkę dzieci, poza tym wtedy była szansa, aby otrzymać mieszkanie. Teraz jest inaczej. Ludzie zrobili się wygodniejsi, bo mają wyższy standard (to normalne). Poza tym warunki pracy jakie są i brak stabilizacji uniemożliwia myślenie o większej rodzinie. Dobrze, że dostaną te pieniądze dla dzieci. Tak samo jest z emeryturami. Mam znajomego, który pomstuje, że nie dostanie podwyżki 30 zł. A jego sąsiadka ma rentę rolniczą 740 zł i dostanie parę stówek. Nie będzie przynajmniej marzła następnej zimy. A jeśli on nie wypije przez parę dni tych swoich piw to też mu się nic nie stanie.
 • @leoparda 16:05:21
  ,,kiedyś było tak w Polsce, że dziedziczyć gospodarstwo rolne MOGŁA tylko osoba, która miała uprawnienia rolnicze. Ludzie, którzy mieli dostać w spadku gospodarstwo wcześniej robili kursy rolnicze, aby je przejąć. Gdyby tego nie mieli gospodarstwo przechodziło na Skarb Państwa."

  Genialny sposób na pozbawianie ludzi ich majątków.


  ,,Wydaje mi się, że my musimy respektować prawo unijne, bo rolnicy dostają unijne dopłaty itd."

  Polscy rolnicy dostają dotacje za nieuprawianie ziemi, a ci, którzy ją uprawiają dostają nieporównywalnie małe dotacje do dotacji dla rolników z innych państw UE. Powinniśmy wyjść z unii i stworzyć samodzielną, polską gospodarkę rolną.

  ,,Chyba nie można wykluczyć osób mieszkających na terenie UE. Ten pan z artykułu, który cytujesz pisze, że nie sprzedaje się ziemi w Danii. A ja czytam, że jest inaczej."

  Owszem, to samo dotyczy Wągier. O czym to jednak świadczy? Czy Polacy nie mają własnego rozumu na to żeby zaprowadzić własne prawa odpowiednie dla Polski i optymalne dla narodu polskiego?
 • @leoparda 16:41:28
  ,,Bo wierzę, że może coś się zmieni na lepsze, może nie idealne, ale lepsze."

  Wierz dalej. Wiara czyni podobno cuda. A te są Polsce bardzo potrzebne.

  O ile wiem, to do gospodarki leśnej nie trzeba było dopłacać, był to świetnie prosperujący dział gospodarki, samofinansujący się tak jak PKP. Dopóki nie znaleźli się naprawiacze.
 • @Lotna 17:33:42
  Co do lasów to masz rację. Ja napisałam ogólnie, że trzeba było dopłacić 6 mln zł, tylko nie pamiętam czy to było do parków narodowych czy Instytutu czy innej jednostki. Bo oni prowadzą bardzo bogatą działalność poza samymi lasami. A cóż to jest 6 mln zł? To nawet nie złotówka na rok. Dlatego zawsze byłam za tym, aby Państwowe Lasy zostawić w finansowaniu jak to kiedyś było.

  Wolę wierzyć. Poza tym jeśli czytam, że:

  Projekt ustawy został skierowany w dniu 8 stycznia 2016 r. do konsultacji publicznych ze wskazanymi niżej podmiotami:
  − Krajowa Rada Izb Rolniczych,
  − Federacja Związków Pracodawców
  – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych,
  − Stowarzyszenie Dzierżawców i Administratorów Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa,
  − Stowarzyszenie Dzierżawców i Administratorów Nieruchomości RP,
  − Rada Krajowa Sekretariatu Rolnictwa NSZZ "Solidarność",
  − Związek Zawodowy Rolnictwa "Samoobrona",
  − Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych,
  − Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna",
  − Związek Zawodowe Centrum Narodowe Młodych Rolników,
  − Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa w RP,
  − Związek Producentów Ryb,
  − Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych,
  − Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dzierżawców i Administratorów Nieruchomości Rybackich Skarbu Państwa,
  − Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "Solidarni",
  − Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych,
  − Krajowa Rada Spółdzielcza,
  − Business Centre Club,
  − Związek Rzemiosła Polskiego,
  − Konfederacja Lewiatan,
  − Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność",
  − Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych
  – Izba Gospodarcza,
  − Forum Związków Zawodowych,
  − Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych,
  − Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych,
  − Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej,
  − Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich "Regiony",
  − Związek Zawodowy Wsi i Rolnictwa "Solidarność Wiejska",
  − Polski Związek Zawodowy Rolników,
  − Związek Przedsiębiorców i Pracodawców,
  − Polski Związek Pracodawców Usługodawców Rolnych,
  − Międzynarodowa Koalicja Dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC,
  − Rada Krajowa Federacji Konsumentów,
  − Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów,
  − Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności,
  − Ogólnopolska Społeczna Organizacja Chłopska "Wici",
  − Krajowy Związek Sołtysów,
  − Wiejskie Centrum Integracji Europejskiej,
  − Krajowa Izba Gospodarcza Komitet Rolnictwa i Obrotu Rolnego KIG,
  − Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego,
  − ANIMAL BY PRODUCTS
  – Polski Związek Przetwórców,
  − Związek Pracodawców Przemysłu Utylizacyjnego,
  − Konwent Polskich Lokalnych Grup Rybackich,
  − PROM
  – Polska Rada Organizacji Młodzieżowych.

  Termin zgłaszania ewentualnych uwag upływał 25 stycznia 2016 r. W ramach konsultacji publicznych do projektu ustawy do dnia 1 lutego 2016 r. zgłoszono 75 uwag. Uwagi zgłosiło 8 następujących organizacji: Polski Związek Zawodowy Rolników, Federacja Związków Pracodawców
  Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Krajowy związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Rada Izb Rolniczych, NSZZ Związek RI Solidarność, Związek Producentów Ryb, Krajowa Rada Spółdzielcza, Stowarzyszenie Dzierżawców i Administratorów Nieruchomości RP.

  Ci ludzie na pewno znają się na rzeczy. 75 uwag to chyba nie jest dużo. Do pakietu onkologicznego było ich około 400.
 • Obcy są wszędzie...
  Ojcowizna dla Rodaków być powinna. Ino, że ciężko odróżnić dobrego Polaka od złego. Bo na ten przykład platformersi i KODziaki ziemi naszej ojczystej posiadać nie powinni.

  Tak samo konfidenci, byli ormowcy, zomowcy, partyjniaki, esbecy i "Filip" Jeznach gnieździć się powinni po blokowych gettach i czekać na sprawiedliwy wyrok społeczeństwa. Bo oni zaraz i tak opchną swoją działkę rzydom albo korporacjom czy sieciom handlowym i na pięknych zagonach, miast grusz i dzięcieliny będą stały kibuce, puby dla pedałów i supermarkety. Istnieje albowiem potężny hiatus w narodzie, pośród nas żyją polskojęzyczni Obcy, którym ziemi naszej dawać nie wolno.

  Trzeba zrobić, jak na Szwajcarii: Gmina decyduje w równem głosowaniu, czy areał sprzedać i komu. Obcy jakoś w takiej na ten przykład dolinie Appenzeler się nie osiedlają.

  Na szczęście jednak Obcy u nas i tak nie osiędzie. Albo go sąsiedzi podpalą, albo po ryju od tubylców nabierze, albo mu kobitę zepsują. Ojcowizna nasza albowiem samoobronne właściwości posiada, nieraz już najeźdźców i zaborców wrogich wymisić umiała. Przy niewielkiej, sąsiedzkiej pomocy dobrych Polaków...
 • @Lotna 17:20:30
  Takie prawo było w RRL. Polscy rolnicy są pokrzywdzeni na tle innych rolników w UE. Z tą UE to nie jest tak różowo jak to wyglądało na początku. Już kiedyś mówiłam tym, którzy się zachwycali co to my dostajemy z UE, że przecież nic nie ma za darmo. Płacimy składki, a ta biurokracja też sporo kosztuje. Choć nie myślałam, że aż tak wiele. Chyba wczoraj o tym pisał "Fakt" i zobaczyłam tutaj taki podsumowujący to obrazek.

  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201412/1418416962_wcweko_600.jpg

  Polacy nie są jednomyślni. Wielu podoba się UE. Myślę, że najpierw należy zająć się naprawczymi sprawami.
 • @leoparda 16:41:28
  No ale Pani poleciała. Lasy Państwowe, to jedno, a Parki Narodowe, to drugie. Dwa odzielne podmioty. W Niemczech są LP. Pracuje w nich elita. Po ukończeniu studiów leśnych odbywa się (wiedza sprzed 25lat - więc nie wiem, czy aktualna) dwuletni staż : 6mcy - jako robotnik, 6-m-cy w biurze , 6 w leśnictwie , 6 - w urzadzaniu. Nastepnie zdaje się państwowy egzamin teoretyczny i w terenie. 25% z najlepszymi wynikami dostaje pracę w LP reszta musi szukać pracy w lasach komunalnych lub innych instytucjach.
  W Polsce gośc ok 45 roku życia zaczyna robić "studia" lesne w Hajnówce. Po trzech latach wytrwałej jazdy z flaszkami zostaje inż. W miedzyczasie działa w PIS , nosi teczke za posłem , poznaje p. Szyszkę, robi mgr lesnictwa , zatrudnia sie jako robotnik leśny w nadlesnictwie, mimo , że od wielu juz lat LP bazuja na pracy fizycznej firm zewnętrznych, po roku zostaje trzecim straznikiem lesnym w nadleśnictwie , gdzie całe życie dwóch wystarczyło. Teraz ma zostać po roku w strazy z-cą dyrektora do spraw strategi i rozwoju w Dyrekcji Krakowskiej. Chce Pani z nim porozmawiać o lasie , podam numer telefonu. Jego motto: może i zaraz wypierdolą , ale przez parę miesiecy porządne pobory wezmę. Rozmawiałem ostatnio z w-ce prezesem ARiMR, Grześ , o którym wspomniałem wcześniej to przy nim wzór erudycji . Myśli Pani, że po co oni obsadzają kierownicze stanowiska takimi młotkami. Bo z nimi nie tylko konie mozna kraść.
  Proszę zejść na ziemię. Nie ma obecnie ( mowa o ostatnim ćwierćwieczu ) u władzy ludzi, którzy kierowaliby się dobrem Polski i Polaków. Niestety musiałem dożyc obecnej chwili , by dopiero się o tym przekonac.
  Acha ten prezes ARiMR dyktując mi adres maila powtarzał: armir . gov.pl.
  Jezeli do tej pory nie opanował skrótu firmy, to kiedy dowie sie gdzie stawiac pieczątkę.
 • @Mariusz G. 19:33:01
  Fakt, trzeba sprawdzać, bo wszystko się zmienia w czasie i można się (jak widać) pomylić. Są 1272 rezerwaty, jest wiele działań edukacyjnych. Szkół i Instytutu teraz nie ma.
  Nie twierdziłam, że tam wszystko jest cudowne i wszędzie są odpowiedni ludzie. Bo tak u nas nie jest. A chciałabym, aby tak było. Chciałabym, aby zatrudniano kompetentne osoby, które pracują tak samo pod każdą ekipą. Nie powinno być tak, że jak się zmienia rząd, to również odchodzi i przychodzi tysiące urzędników. Mogą się zmieniać na kluczowych czyli ogólnopolskich stanowiskach. Mam nadzieję, że kiedyś tak będzie.
  Nie chcę schodzić na ziemię i myśleć, że wszyscy w Polsce tylko kradną i mają Ojczyznę za nic. Wolę wierzyć, bo to lepsze przynajmniej dla mnie. Proszę nie pisać do mnie "pani", wyznaję zasadę, że w Intenecie to nie obowiązuje :)))
 • @Stara Baba 11:11:41
  ------bez słów - moich

  https://www.youtube.com/watch?v=0oAgu1lIdWc
 • @Lotna 15:23:39
  "Jeśli ktoś wychował się na wsi i zdobył inny zawód, albo nauczył się rolnictwa w praktyce nawet na wsi nie mieszkając, nigdy ziemi nie uprawiając i chciałby zostać rolnikiem, to nie może tego zrobić, bo nie będzie mógł w życiu kupić ziemi zanim nie zdobędzie jakichś papierów o wykształceniu?" -Zgadzam się w 100%! -A jeśli nawet Polak, który nie zna na rolnictwie, a ma kapitał, i chce zainwestować i zatrudnić znających się, też powinien mieć prawo do zakupu! -Te ograniczenia dla Obywateli są biurokratycznym absurdem! -Czy naprawdę urzędnicy są po to, by ludziom utrudniać życie wymyślaniem bzdurnych przepisów? -No, ale wiadomo, że bez ich wymyślania, duża część urzędników i prawników okazała by się zbędna. -Tak jest na całym świecie. -Pierdzą w stołki, biorą pieniądze za nic i udawadniają, że są potrzebni, niszcząc tony papieru i utrudniając w ten sposób życie ludziom naprawdę tworzącym coś coś konkretnego. -Na takich ludzi są marnowane ściągane z produktywnie pracujących ludzi podatki. -Mądry rząd powinien starać się ograniczać wzrost tej zawsze powiększającej się i samonapędzającej hydry, która przeszkadza w rozwoju kraju i dławi ludzką przedsiębiorczość i pożera owoce ich pracy. -Chyba, że chodzi o to by dać pracę nierobom? -Ale niech w takim razie chociaż nie przeszkadzają! -Szkodliwośc nadmiernej biurokracji i jej tendencja do szybkiego rozrostu, (jeśli nie jest mądrze hamowana), na zdrowej tkance społeczeństwa w tempie nowotworu złośliwego jest znana od wieków. -Urzednik tworzy urzędnika. -Potrzebuje biura i kierownika. -Sprzątaqczki, kierowcy i strażnika. -No i koniecznie wysokiej premii za wydajną pracę! (-Wymyślanie nowych utrudnień życia normalnego obywatela i potrzeby nowych biurek). -No i dostarczanie nowej pracy prawnikom i produkcji nowych pieczątek. -Przez dopuszczenie do jej niekontrolowanego rozrostu zginęło przecież Rzymskie Imperium, a teraz ginie Unia Europejska. -Ograniczenie i kontrola wzrostu biurokracji, to jedna z najpilniejszych spraw! -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Lotna 17:20:30 "Genialny sposób na pozbawianie ludzi ich majątków." -Masz rację.
  -To prawo weszło w czasie, gdy Gierek zaczął tworzyć w Polsce kołchozy. -Ludzie na obejscie tego prawa znaleźli proste wyjscie; -Za łapówkę dla kierownika Gminnej Służby Rolnej . (Było tych darmozjadów pełno w każdej gminie) dostawałaś zaświadczenie o skończeniu kursu rolnego i tytuł wykwalifikowanego rolnika). -Znam to z autopsji. -:)))
 • Byłbym sceptyczny...
  o wyprzedaż ziemi, "ojcowizny", przynajmniej w mojej okolicy (50km pn-ws od Wwy).
  Ludzie, mimo trudnych warunków (cena skupu mleka, okolica "mleczna") uprawiają ziemię i hodują bydło. Zdolni rolnicy ("co im ziemia sama rodzi") nawet biorą dzierżawy.

  A jak rozumiem (może źle) postawę PiS, to teraz jest "moratorium" (dzierżawa zamiast sprzedaży), a "za chwilę" ma być ustawa.

  Nie można w ramach Jewropiejskiej (a póki co siedzimy w tym g... po uszy) różnicować "narodów", ale można tak napisać ustawę, żeby mógł kupić TYLKO Polak. Kwestia dobrego prawnika (jak z przetargami...).

  Z resztą, ja, jako "człowiek prosty" bardziej rozumiem strach o ciapatych... Mogą nas pozabijać, tak całkiem realnie.
  A prawnicy... będą się kłócić i sądzić następne 100 lat, w ziemia nam obrodzi? :)
 • @moher 01:29:09
  Nigdy nie byłam urzędnikiem. Wyjaśnienie jest bardzo proste. Pod podanym przeze mnie wcześniej linkiem jest opis uwag do tego projektu. A o pakiecie onkologicznym, tej zielonej karcie przeczytałam wiele. Nawet wtedy policzyłam te uwagi, chyba było ich 384. Tak człowiek się zachowuje jak okaże się gdy matka, czy ojciec dostają raka. Wtedy zaczyna sprawdzać się dokładnie zdrowotne przepisy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej