Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 4712 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Ambasador Ukrainy w Polsce oskarża Polaków o ludobójstwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Ukrainie żądają od Polski zwrotu ziem! Ambasador oskarża Polaków o… ludobójstwo!

UPA_faszyzm_roszczenia_terytorialne_Ukrainy

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca publicznie oskarżył Polaków o dokonanie ludobójstwa na Ukraińcach. Z kolei ukraiński doradca rządowy Ołeksij Kurinnyj związany z nacjonalistyczną Partią Swoboda zapowiedział rozpoczęcie w Radzie Najwyższej prac nad ustawą o roszczeniach terytorialnych wobec Polski.

Reagując na Facebooku na uchwałę polskiego parlamentu w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa na Wołyniu ambasador Deszczyca napisał, że w odpowiedzi „ukraińscy politycy i parlamentarzyści słusznie będą udowadniać, że miało miejsce iludobójstwo na Ukraińcach ze strony Polaków”.

Oskarżenie nas o ludobójstwo jest zawarte w tym jednym, ale jakże znamiennym słowie pana ambasadora: „słusznie”. Przy okazji zwracamy uwagę na jeszcze jedno malutkie słowo, które chyba wymknęło się panu ambasadorowi niechcący: „i”. Tym samym wbrew swoim intencjom przyznał faktycznie, że miało miejsce „i” ludobójstwo na Ukraińcach ze strony Polaków."

Oskarżenie nas o ludobójstwo jest zawarte w tym jednym, ale jakże znamiennym słowie pana ambasadora: „słusznie”. Przy okazji zwracamy uwagę na jeszcze jedno malutkie słowo, które chyba wymknęło się panu ambasadorowi niechcący: „i”. Tym samym wbrew swoim intencjom przyznał faktycznie, że miało miejsce „i” ludobójstwo na Polakach.

 

 

Deszczyca_Facebook

Warto zauważyć, że kiedy o ludobójstwo czy „polskie obozy zagłady” oskarżają nas jacyś niedouczeni zachodni pismacy lub środowiska celowo starające się zrzucić na Polaków winę za niemieckie zbrodnie, MSZ RP reaguje natychmiast. Tym razem milczy. Dlaczego? Czy ukraińskiemu ambasadorowi wolno obrażać Naród Polski? Czy na przemilczaniu kłamstw i oszczerstw mamy budować nasze „dobre relacje” z Ukrainą?

Tymczasem znany kijowski adwokat, działacz społeczny i ekspert rządowy Ołeksij Kurinnyj związany z nacjonalistyczną Partią Swoboda zapowiedział, że rozpocznie pracę nad ustawą zawierającą roszczenia terytorialne wobec Polski.

Jeśli dokument ten zyska poparcie w Radzie Najwyższej to władze w Kijowie będą zobligowane wystąpić do Polski o „zwrot” terytorium dawnego „ukraińskiego” Księstwa Halicko – Wołyńskiego z XIII w. w postaci tzw. Zakerzonia, czyli Chełmszczyzny, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, Białej Podlaskiej, a być może nawet Lublina, jako „ukraińskich ziem etnicznych”.

 

Co ciekawe, Kurinnyj pochwalił się tym nie tylko na Facebooku. Jego wypowiedzi obszernie i z nieukrywaną złośliwością cytują portale rosyjskie, m.in. Politnavigator, Swobodnaja Pressa, Politobzor i inne.

„Nie ma problemu, żeby zarejestrować projekt ustawy o Chełmszczyźnie i wysiedleniu Ukraińców jako przestępstwie (Polski – red.) przeciwko ludzkości. Wystarczy mi 2 dni, żeby to napisać do 5 sierpnia, a następnie wnieść pod obrady parlamentu” – mówi ukraiński ekspert.

 

Kurennoj_Facebook

„Odpowiednie materiały mam” – zapewnia i powołuje się na dawne „mapy polskie i niemieckie”, które mają jakoby potwierdzać, że na tych ziemiach Polaków nie było, a jedynie „przymusowo spolonizowani i zasymilowani Ukraińcy”.

 

„Nadszedł czas, żeby to zacząć! Od 2010 r. się do tego szykowałem! Chodzi o Ukraińców Zakerzonia i ich prawo na samookreślenie od Polski!” – napisał Kurinnyj na swoim profilu na Facebooku, gdzie zresztą górną grafikę stanowi mapa z zaznaczoną granicą Ukrainy aż do linii Wisły.

Dodajmy, że oprócz działalności nacjonalistycznej i obsługi prawnej Partii Swoboda Kurinnyj jest też oficjalnym ekspertem ukraińskich władz, m.in. Narodowej Agencji Służby Państwowej, Państwowej Agencji Kinematografii oraz przygotowuje projekty ustaw mających reformować kraj.

 

Z kolei na oficjalnej stronie Swobody pojawiła się petycja do parlamentu Ukrainy o „okupacji Zachodniej Ukrainy przez Polskę” autorstwa działacza tej partii Jurija Czerkaszyna walczącego w Donbasie w batalionie „Sicz Zaporoska”.

Żąda się w niej m.in. „potępienia represji i terroru stosowanego przez hitlerowskich okupantów i ich sojuszników z polskiej policji przeciwko ukraińskiemu ruchowi narodowo – wyzwoleńczemu i cywilnej ludności Ukrainy na Wołyniu w latach 1943-44”. „W tych represjach przeciwko ludności ukraińskiej brali też udział polscy cywile” – pisze działacz Swobody.

 

Partia ta żąda również „oficjalnego uznania faktu przestępstw dokonanych przez sowieckie NKWD i jego sojuszników z Armii Krajowej przeciwko ukraińskiemu podziemiu i ludności cywilnej na Wołyniu w latach 1943-45”. Autor petycji oskarża też przedwojenne władze Polski o „państwowy terror” oraz „masowe tortury i zabójstwa” ukraińskich chłopów.

Partia Swoboda oburza się, że w Radzie Najwyższej odmówiono na razie zarejestrowania tej petycji, w związku z czym sama ją publikuje.

 

Podsumowując te wszystkie wydarzenia pozostaje stwierdzić, że ambasador Ukrainy, który oskarża Polaków o ludobójstwo jest kłamcą i oszczercą i nie powinien ani dnia dłużej być tolerowany na naszym terytorium przez polskie władze. Tymczasem od jego skandalicznej wypowiedzi mija już prawie tydzień i nie widać żadnej reakcji MSZ RP na te haniebne słowa.

Z kolei fakt, że ukraiński ekspert rządowy przygotowujący ustawę o roszczeniach terytorialnych wobec Polski i chcący przesunąć granicę aż do linii Wisły, jest obszernie cytowany przez rosyjską propagandę, powinien wzbudzić przede wszystkim czujność Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

 

Nie jest to bowiem jakiś zwykły nawiedzony nacjonalistyczny świr ukraiński, tylko człowiek wykształcony, prawnik, który doskonale rozumie, co robi i jakie skutki może wywołać jego działanie. Jeśli mimo wszystko ustawa ta pojawi się w ukraińskim parlamencie musi zostać przez nas potraktowana jako akt jednoznacznie wrogi wobec naszego kraju.

Przy okazji warto też może zastanowić się nad tym jak dotrzeć do umysłów milionów Ukraińców, szczególnie młodego pokolenia, które nie mając żadnej wiedzy historycznej masowo pada ofiarą neobanderowskiego kłamstwa i propagandy, dodatkowo wspieranej zresztą na poziomie oficjalnym przez ukraińskie władze.

Seminariami i dyskusjami historyków tego nie załatwimy. Nie udało się to przez 25 lat i nie uda się przez 25 kolejnych, gdyż ukraińskie władze po prostu prawdy nie chcą. Polityczna decyzja o budowie tożsamości na ludobójczym „etosie” OUN-UPA już dawno w Kijowie zapadła i nie jesteśmy w stanie tego „odkręcić”.

Może więc w tej sytuacji warto wykorzystać fakt, że co roku 1-1,5 mln Ukraińców występuje o pozwolenie na pracę w naszym kraju. Zwykłym rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej należałoby więc do składanego przez nich wniosku dołączyć standardowe oświadczenie, które każdy chcący u nas zarabiać obywatel Ukrainy powinien podpisać, jeśli chce takie pozwolenie otrzymać:

„Ja, niżej podpisany (…) jestem świadom, że w Rzeczypospolitej Polskiej organizacje OUN i UPA są uznawane za ludobójcze z powodu masowych zbrodni, których dopuściły się na cywilnej ludności polskiej w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

W związku z tym deklaruję, że w czasie mojego przebywania na terytorium RP – w celu zachowania porządku publicznego – powstrzymam się od jakichkolwiek form propagowania tych organizacji oraz głoszonej przez nie nazistowskiej ideologii pod sankcją wydalenia mnie z RP”.

Proste? Proste. Dzięki temu nie wymagającemu żadnych długich procedur rozwiązaniu nie tylko zapobiegniemy krzewieniu u nas naobanderowskiej propagandy, ale przede wszystkim do milionów Ukraińców dotrze w końcu – do zdecydowanej większości po raz pierwszy w życiu – że OUN i UPA to ludobójcy i że my – Polacy nie życzymy sobie tej zarazy w naszym kraju.

A już refleksje z tego nasi wschodni sąsiedzi wyciągną sobie potem sami.

źródło: //reporters.pl/1632/na-ukrainie-zadaja-od-polski-zwrotu-ziem-ambasador-oskarza-polakow-o-ludobojstwo/

* * * * * (

No cóż, taki przebieg wydarzeń był do przewidzenia, o czym pisałam wcześniej:

 
 
Zostaliśmy oskarżeni o hitlerowskie obozy zagłady, czemużby nie o upowskie ludobójstwo?
 
A przyczyny? Również są znane:
 
//lotna.neon24.pl/post/111690,zmijowe-plemie-wraca-na-ukraine
 

 

 

KOMENTARZE

 • Ciąg dalszy skutków otwartej puszki Pandory przez...
  "obrońców" robotników.
  A tak na marginesie, to kiedy wspólna komisja polsko-ukraińska potępi zbrodnie zarówno ukraińskie na Wołyniu, ale także Piłsudskiego na Ukraińcach w Berezie Kartuskiej.
  Bez tego, ciągle będą wychodzić takie "kwiatki" jak ten dyplomata
 • @Jan Paweł 16:00:27
  Przecież to gołym okiem widać, że tym wszystkim ktoś miesza i jest to ktoś, zarówno Polakom jak i Ukraińcom, obcy
 • @Jan Paweł 16:04:39
  żmijowe plemię miesza.
 • Czy po tych "występkach" umiłowani
  przy_wódcy narodu zreflektują się i czym prędzej dadzą upadlińcom KOlejne miliardy, brakuje słów na to co wyprawiają "contras z pisu" !!!
 • @Jan Paweł 16:00:27
  Bereza Kartuska = Wołyń?

  Panie Kolego, poproszę o nieco powagi ...

  wskazówka:

  czy obóz w Berezie miał na celu de-ukrainizację określonych ziem, czy mordowano w niej kogoś, kobiety, dzieci?
 • Drogi Autorze
  kto z chłopem pije, ten z nim pod płotem leży

  No jak można było udzielić dyplomatycznej akredytacji takiemu prymitywnemu banderowcowi jak Deszczyca? Przecież to zwykły cham niemyty.

  Wspierając bezkrytycznie majdan, zadając się z banderowcami nasi kretyni skrzywdzili nie tylko Polaków, ale i samych Ukraińców.

  Wg s.p. Poliszczuka w latach wojny banderowców wspierało 2% ludności. Złożmy, że poliszczuk zaniżył.
  dziś dzięki Anglosasom i ich przydupasom ( PiS-owi ) banderowcy sa główną siłą polityczną na Upadlinie.

  Im później pójdziemy opo rozum do głowym tym gorzej dla nas i dla normalnych Rusinów

  pozdr
 • @
  Na takie postępowania w stronę Polaków wpływają dwie przyczyny.
  Po pierwsze Polacy noszą w sobie jeszcze traumę przegranego i nie umieją głośno krzyczeć ani pokazać swojej siły lub przewagi. Po drugie krecią robotę robią nam nasi "przyjaciele" z Żydami na czele. Dopóki nie tupniemy noga i nie wyzwolimy się z syndromu ofiary dopóty będziemy w ciemię bici. Oprawcy zawsze będą patrzeć na swoje dawne ofiary z góry.
  To trzeba zakończyć raz i na zawsze.

  Załączam filmik i zwierzenia Ukrainki "czy Polacy to Ukraińców przyjaciele".
  https://www.youtube.com/watch?v=3EScgVnFogI - "Поляк украинцу друг?

  Szukałem jeszcze jednego materiału Ukrainki mieszkającej w Polsce która poucza swoich ziomków jak żyć i zachowywać się w PL. Tego filmu jednak nie znalazłem gdyż cala twórczość jakże mądrej dziewczyny
  "An M" została wczoraj z YT usunięta. Komuś to bardzo przeszkadzało. Byl to materiał i wzór praktycznie dla wszystkich biur emigracyjnych na świecie ukazujący lekcje jak emigrant powinien zachowywać się w obcym mu jeszcze państwie.
 • @MacGregor 17:13:31
  To są praktyczne skutki wpajania w głowę obcej propagandy. Tak samo zrobiono nas z Jedwabnem. Najpierw powtarzano jak echo w polu o mordzie Polaków, potem zaczęto małymi literkami pisać a gdy cześć ludzi zaczęła przyjmować to jako prawdę zaczęto głośno Polakom ta wersje wpierać.
  Identycznie jest z Zaolziem. Tam jednak gdy L.Kaczyński w Sopocie zaczął z mównicy przepraszać Czechow, ich prezydent ze zdziwieniem zapytał się po co przeprasza przecież to były polskie ziemie a nie ich. Tak to działa wyreżyserowana propaganda i trzeba mieć się na baczności.
 • Osobiście uważam że im wcześniej Ukraińcy wystąpią z roszczeniami terytorialnymi wobec Polski tym lepiej !
  A jakby jeszcze zbrojnie wystąpili żeby odbić Przemyśl to byłaby już pełnia szczęścia. I absolutny koniec banderowskiej Ukrainy !
 • @MacGregor 17:13:31
  z całą pewnością Wołynia nie można porównywać do Berezy i Boże uchowaj nie rozgrzeszam banderowskich oprawcow, ale z czegoś ta nienawiść do Polaków musiała się wziąć. Polecam
  https://www.youtube.com/watch?v=I5bYLKS-eRc
 • @Drab61 18:04:07
  Może w końcu Polacy zrozumieliby że jest nam z Rosją po drodze w walce z banderowcami.
 • @MacGregor 17:21:27
  Dokładnie tak , kto odpowiada za wpuszczenie do naszego kraju tego rezuna . Dymisja .Pozdrawiam.
 • @Drab61 18:04:07
  oni go zaanektują jak arabowie Europę, przez zasiedlenie..

  zbrojnie będą walczyć ramię w ramię z WP jako mięso armatnie przeciw Rosji..
 • @Stara Baba 17:23:44
  pierdolisz zza Oceanu :(

  ..a w zasadzie masz rację..
  Naród powinien tupnąć nogą i wywołać trzęsienie ziemi pogrążające Sejm, Senat i Pałac prezydencki.. nawet wziąłbym pożyczkę u lichwiarza na 100t wapna, aby to bagno zasypać.. osikowe kołki też by się przydały..

  Ja w sobie traumy nie noszę, tym bardziej przegranego.. niestety narzucona hierarchia nie reprezentuje mnie :(

  P.S.
  dzięki Ukraińcom Polacy tracą pracę nie godząc się na 7zł/h.. tak jak Anglicy nie godzili się na 7F/h stracili pracę na rzecz Polaków.. globalizacja jego mać :(
 • @Drab61 18:04:07
  POPIERAM!
  Najwyższy czas aby pokazali swoje prawdziwe oblicze!
 • @Jan Paweł 18:40:40
  Pieprzenie! Banderlandia to Dzikie Pola, zawsze tak było i jest.
 • @wk..ny 19:12:10
  Mam racje i to wielką. Ciągłe lamenty bo UPA-incy z roszczeniami przyjdą i znowu zaczną nas riezac. Strach przed różnymi działaniami bo co na to Żyd powie. Panika przed Szwabem bo jeszcze się o ziemie odzyskane upomni.
  Ciągły Polaka strach przed czymś a to jest typowy syndrom ofiary który paraliżuje rzeczowe działania.
 • @Stara Baba 19:59:14
  O kimś piszesz, co mają ten strach i panikę.
  Bo na pewno to nie o Polakach.
  Polacy nie boją się a ci polskojęzyczni niech się boją.
  Przyjdzie czas, polskojęzyczni pośpiesznie opuszczą naszą Ojczyznę. Na nic judzenie z USA czy Londynu.
  DOŚĆ!
 • @lorenco 20:13:42
  Ty także jesteś w błędzie. Polacy się boją. Mają syndrom ofiary.
  Dopóki ze swojej psychiki tego "robaka" nie wywalą zawsze będą gnębieni.
  Zrozumiałem to będąc właśnie na emigracji. To właśnie przeszkadza nam się
  z tej własnej niewoli uwolnić. Bo to nie wrogowie są silni lecz Polacy w duszy stłamszeni. To dla tego zawsze szukamy silniejszego brata, aby nas obronił.
  Zapomnieliśmy jak to być "wielkim".
 • @Stara Baba 20:27:43
  Nie, mój Drogi! Polacy są silni! Przynajmniej na Podkarpaciu!
  Niech tu przylizie banda banderowska! Tchórze! Teraz nie jest tak, że mężczyźni zostawią swoje rodziny walcząc gdzieś tam za "wolność naszą i waszą"! Obrzyn, dubeltówka przeciw tchórzom z tryzubem!
  To rządy w Polsce się boją a Polacy są poróżnieni przez te rządy od 1980 roku! To ichnia rządowa POPISOWSKA broń, poróżnić Polaków! Lecz przyjdzie Kryska na Matyska!
 • @Stara Baba 20:27:43
  Bez przesady : starczy pali z wywrotów po burzach.
 • @kfakfa @lorenco 20:51:03
  Ja widzę nie rozumiecie syndromu ofiary.
 • @Lotna 16:25:07
  /żmijowe plemię miesza./

  No pewnie, napuszczanie Polaków na ukraińców i odwrotnie, dopiero nabierze tempa, jak stworzymy oddziały obrony terytorialnej.
  Przecież żeby była wojna musi być żołnierz, a wojna musi być.

  Potomstwo odszczepieńców nie odpuści , to mają w genach.

  pozdrowił;)
 • @Stara Baba 20:53:00
  Rozumie to pewnie minister PISa - Waszczy kowski- "nie zabijajcie nas"
 • @Stara Baba 20:53:00
  Ja osobiście jestem Polakiem, żyjącym od urodzenia w mojej Ojczyźnie Polsce, nie opuściłem swojej Ojczyzny (choć miałem okazję i do Australii i do Grecji), żyłem tu i żyję i powiadam wyraźnie: nie mam syndromu ofiary!
  Jestem dumny z mojej Ojczyzny, z moich ziomków, bo jako naród przetrwaliśmy i przetrwamy! a rządzących OLEWAM!
  NA RAZIE OLEWAM! Bo jak zaznaczam, kiedyś powiemy DOŚĆ!
  I olewam także tych, którzy opuścili Polskę w 1968 roku, w latach 80-tych czy pocz. 90-tych. Jak szczury!
  Oni głosu nie powinni zabierać!
 • @lorenco 21:13:17
  Podoba mi się Twoje podejście. Jesteś diamentem w tym oceanie defetyzmu. Życzę powodzenia w obronie Twojej małej Ojczyzny przed banderowskimi dzikusami. Mam nadzieję że inni wezmą z Pana przykład i przekonają się, że najefektywniejsze jest dbanie o swoje własne poletko. Wtedy można rzeczywiście coś pozytywnego uczynić.
 • @lorenco 21:13:17
  Ja natomiast olewam ciebie, lorenzo. Idź się wypluwać na Polaków do Białasa, pasujecie do siebie.
  I jeszcze jedno : ,,nie sądżcie, abyście nie byli sądzeni".
  Żegnam.
 • @Lotna 22:11:41
  Przepraszam najmocniej, że sobie pozwoliłem wrazić swoje zdanie pod Twoją notką.
  Więcej się to nie powtórzy. Pozdrowienia...
 • @lorenco 00:06:35
  Dajesz się łatwo wyprowadzić z równowagi i przechodzisz do defensywy.
  (Napisałem to z Tokio)
 • Przykro mi, Panowie
  Usuwam te spory. Ta notka nie jest na temat lorenco, kimkolwiek on nie jest i kogokolwiek by nie olewał, co, jak widać, mu nie przeszkadza w trollowanu
 • @Lotna 00:32:29
  Jest coś takiego, że człek może się wypowiadać, nazywa się to wolność słowa. Tak ponoć jest w UE, do której III RP należy.
 • @lorenco 00:59:17
  Masz prawo wypowiadać się na temat. O sobie i swoich upodobaniach możesz gadać ze znajomymi przy kawie.
 • @Lotna 01:35:29
  Akurat mnie się czepiłaś, choć inni wcale nie pisali na temat.
  Wiem, że mnie nie lubisz, piszę nie po Twojej myśli.
  A zaczepki nie ja zacząłem lecz Twoi księciule.
  A jak powinnaś zauważyć, ja Ciebie nie olewam pomimo, że jesteś na emigracji.
  Zamieściłaś tutaj ważny artykuł, szacun.
  Reszta, nie szacun.
 • Poruszająca pieśń o ludobójstwie na Wołyniu
  Poruszająca pieśń o ludobójstwie na Wołyniu
  https://www.youtube.com/watch?v=AgXqbJ8Rflo
 • @lorenco 01:58:47
  Szczerze mówiąc, rzadko kiedy ciebie czytam, więc mi jest raczej obojętne co piszesz. Niemniej jednak, jak chodzi o zaczepki, to ty przylazłeś na mój blog i nawtykałeś ludziom tylko dlatego, że kiedyś wyjechali z Polski, co również i mnie dotyczy. Nie tobie sądzić cudze życia, zajmij sie swoim własnym i ciesz się, że nie musiałeś emigrować i całe życie spędziłeś w Polsce, co wcale cię nie upoważnia do odbierania głosu Polakom na emigracji.
  Możesz się nie krępować i spokojnie olać mój blog, płakać po tobie nikt nie będzie.
 • @Robik 02:03:35
  Faktycznie poruszająca, i słowa i wykonanie. Dziękuję!
 • Mordować kobiety i dzieci - znalezione dokumenty UPA
  Świeży temat z gazety DZIENNIK WSCHODNI :

  http://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/mordowac-kobiety-i-dzieci-dokumenty-upa-znalezione-w-chocholowie-zdradzaja-tajemnice,n,1000184258.html
 • @Stara Baba 17:23:44
  Na takie postępowanie wpływa zanik podstawowych instynktów samozachowawczych.
 • @AlexSailor 12:15:34
  Ktoś Polaków bardzo ale to baaardzo nie lubi.

  Absolutnym szczytem bezczelności są co najmniej dwa intensywnie uprawiane przez ostatnie lata działania na niwie orki ideologicznej:

  - ktoś niepomny faktu obwarowania aktów pomocy Żydom karą śmierci dla siebie i rodziny wyrzuca nam dziś, 70 lat później, że jako naród byliśmy bierni i nie sprawdziliśmy się.

  - ktoś niepomny aktów wymordowania widłami, siekierami i nożami 50 tys. Polaków na Kresach wyrzuca nam, że Armia Krajowa podejmowała akcje odwetowe - a to był jedyny dostępny środek wówczas odstraszania i pośrednio obrony tych wciąż tam żyjących, bo wybiliby wszystkich.

  Oczywiście byli szmalcownicy dorabiający się na tym. Oczywiście i byli tacy akowcy, którzy czerpali radość z wybicia ukraińskich wiosek. Szumowiny są w każdym narodzie.

  Ale pewnych rzeczy po prostu nie można wyciągać z kontekstu. Nie można czynu zaistniałego później oceniać przy jednoczesnym wymazaniu okoliczności, które do niego doprowadziły. A to się dzieje.

  Takie wzięcie Polaków w dwa ognie: niemiecko-ukraińskie.

  To ja już wolę - sorry - jasną deklarację Jelcyna, że to ZSRR ponosi winę za Katyń. Szkoda tylko, że za tym nic nie poszło.

  Wszystko to wpisuje się w jeden i ten sam nurt: nurt "polskich obozów koncentracyjnych", czyli jak samemu zrobić coś potwornego i zrzucić odpowiedzialność na kogoś innego, samemu obmyć ręce w jego winie. wyciągniętej z kontekstu historycznego. Tylko że uprawiając taką politykę dochodzimy w pewnym momencie do ściany i uderzamy, rozwalając swa czaszkę. To się właśnie dzieje w Niemczech: ucieczka od odpowiedzialności za przeszłość w teraźniejszość doprowadziła do tego, że 2 mln uchodźców widzi tylko jeden cel: Deutschland.

  Słabo się robi....
 • 14 szkieletów ludzkich odnaleziono podczas prac ekshumacyjnych w Jaworniku Ruskim k. Przemyśla.
  http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/odnaleziono-14-szkieletow-ludzkich-prawdopodobnie-ofiar-ukrainskich-nacjonalistow/q62jhy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej