Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 4712 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

STOP CETA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PROTEST – przeciw CETA, czyli oddaniu wszechwładzy nad Polską korporacjom – PODPISZ

//www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/protest-przeciw-ceta-czyli-oddaniu-wszechwladzy-nad-polska-korporacjom-podpisz/ 

Błąd w tłumaczeniu to tylko detonator złowieszczej umowy CETA, liczącej około 1500 stron, która mogłaby być podpisana po publicznej kilkumiesięcznej debacie społecznej i udostępnieniu publicznemu jej autoryzowanego tekstu w języku polskim i angielskim.

Taką umowę powinien przeczytać każdy parlamentarzysta, a Premier i Prezydent w szczególności. Wątpliwe aby to zrobili, w w szczególności aby przeczytali ze zrozumieniem i pogłębioną analizą. Pośpiech w jej procedowaniu, błędy w tłumaczeniu ukrywanie przed społeczeństwem dowodzi nieczystych intencji zarówno w samej umowie, jak i tych którzy ja aprobowali i podpisywali. CETA, jak i podobna TTIP jest sprzedażą Polski i Polaków zagranicznym korporacjom.

Ta umowa jest nie tylko wbrew KONSTYTUCJI, ale jest ważniejszą niż umowa stowarzyszeniowa i integracji z Unią Europejską.

W pełni popieramy poniższy protest AKCJI BEZPOŚREDNIEJ i rekomendujemy do powszechnego podpisywania.

Redakcja KIP

PODPISZ PROTEST AKCJI BEZPOŚREDNIEJ
To jest skandal, do którego nie miało prawa dojść! W tłumaczeniu umowy CETA na polski jest poważny błąd [1]. Na podstawie niepoprawnego tekstu nie można podejmować kluczowych dla obywateli decyzji.

Chodzi o fragment na temat celu przyszłych decyzji ws. GMO. Polscy decydenci myślą, że CETA będzie chroniła nasze zasady (np. zakaz sprzedaży nowych odmian GMO) przed naporem inwestorów zagranicznych. W rzeczywistości w angielskim tekście umowy jest coś przeciwnego – interes handlowy ma być ważniejszy!

Nie zgadzamy się na kupowanie CETA w worku. Żądamy by Premier Szydło odmówiła podpisania umowy.

Co gorsza, nie wiemy, czy w tłumaczeniu reszty umowy nie ma więcej takich „kwiatków”. Rząd musi to ustalić i wyjaśnić, jak do tak znaczącej zmiany treści umowy mogło dojść. PiS od dawna sprzeciwia się wpuszczaniu GMO do Polski i z pewnością powinien teraz na nowo teraz przemyśleć swoje stanowisko wobec CETA. Pomóż mu. Podpisz list otwarty do Premier Szydło. Nie pozwólmy, by rząd znalazł kolejną wymówkę. Mamy czas do kolejnego spotkania UE w piątek.

Kliknij, by podpisać list otwarty

Fundamentem świadomej decyzji jest dostęp do informacji. To od społeczeństwa rząd dowiedział się o zagrożeniach związanych z umowami o wolnym handlu. I to my musimy mu wyjaśnić, co oznacza „błąd w tłumaczeniu”.

Dzięki listom, które wspólnie pisaliśmy do posłów i apelowi, który wsparło 102 tys. osób, Akcja Demokracja stała się ważnym partnerem dla decydentów w dyskusjach o CETA. Ale nasza rola nie kończy się na „konsultacjach społecznych”. Gdy rząd jest głuchy na argumenty merytoryczne, wychodzimy na ulicę. W sobotę w Wielkiej Demonstracji Stop TTIP i CETA ulicami Warszawy przeszło ponad 5 tys. osób. Pokazaliśmy, że umowy handlowe to zagrożenie dla wielu spraw, które są Akcji Demokracji, czyli nam wszystkim, drogie – żywności, demokracji, godnych warunków zatrudnienia i ochrony klimatu.

Opozycja wobec CETA nadal rośnie. Nie składamy transparentów! Będziemy walczyć aż do zwycięstwa.

Kliknij, by podpisać list otwarty

Wspólnie damy radę!

Maria Świetlik z Akcji Demokracji

PS Decyzja w sprawie CETA miała zapaść we środę, ale ze względu na opór Belgii, Rumunii i Bułgarii, odłożono ją o kilka dni[3]. Dlatego Polska zyskała czas na zmianę stanowiska. Wykorzystajmy go by przekonać PiS opamiętania. Zwłaszcza, że kilkukrotnie słyszeliśmy, że PiS zna zagrożenia CETA, ale nie chce być jedynym krajem wetującym. Teraz już nie ma się czego bać, prawda? Podpisz list do Premier Szydło.

[1] Dlaczego między polską a angielską wersją CETA występują różnice?, Polityka.pl, 18.10.2016

[2] Prawo do żywności bez GMO, rp.pl, 23.11.2015

[3] Umowa CETA nieratyfikowana. Brak jednomyślności państw UE, salon24.pl, 18.10.2016

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

KOMENTARZE

 • @
  //Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.//

  Czy Lotna wie kogo tu promuje? Akcja Demokracja to typowa pro żydowska organizacja, która za żydowskie i nasze pieniądze walczy z ...no właśnie z kim? z żydowskimi ponadnarodowymi koncernami:)
  https://www.akcjademokracja.pl/o-nas/zespol-i-rada/

  Jestem przeciwnikiem CETA i gardzę POPIS-m
 • @Arjanek 12:40:27
  Akcja Demokracja stwierdziła błąd w tłumaczeniu i wystosowała petycję. Najwidoczniej nie całe żydostwo rzeczy sobie faszyzmu.

  Czytaj, Arjanku ze zrozumieniem: to jest protest przeciwko CETA, a nie artykuł promujący Akcja Demokracja. Ja nie mam wpływu na to kim oni są, jakie mają cele i jak się reklamują.
 • @
  Na Onecie znalazłem fajny materiał w tej sprawie. Warto obejrzeć.
  W zależnych mediach rzadko można spotkać materiał mówiący prawdę i będący praktycznie opozycją do działań rządu.

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/ttip-wejdzie-w-zycie-tylnymi-drzwiami/wq9zly
 • @Stara Baba 15:26:13
  Dziękuję za link. Najwidoczniej wielu ludziom się oczy otwierają i zaczynają sobie zdawać sprawę czym CETA grozi.
 • @Lotna
  "Podpis w Internecie" ma znaczenie... moralne. No a jaka jest moralNOść POlityków chyba wiemy.

  GDYBY nie upie....no DOWODÓW OSOBISTYCH "z chipem" ("podpisem kwalifikowanym"), a MIAŁY być od LIPCA 2011(!!!), można by REALNIE podpisywać taką petycję z MOCĄ podpisu ODRĘCZNEGO! (zatwierdzone przez Kwacha już). Nie ruszając przysłowiowej "dupy z krzesła".

  Taki podpis JEST do zdobycia od lat, ale niestety jest (słono, ~100zł/rok + czytnik + karta) PŁATNY... I wymaga 1-2 wizyt u wystawcy (Sigillum, Unizeto co najmniej).

  Zacytuję @ od Urzędu Dzielnicowego z kwietnia 2011:
  "Szanowny Panie,

  Obecnie wydawane dowody osobiste nie mają "chipa". Te "ochipowane" miały być wydawane z chwilą wejścia w życie przepisów nowej ustawy o dowodach osobistych tj. od lipca br. Jednak jak podaje MSWiA z powodu niespełnienia wszystkich warunków organizacyjno-technicznych oraz braku przepisów wykonawczych do ustawy termin ten ulegnie zapewne znacznemu przesunięciu.

  Dorota Janyst
  sekretariat
  Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich
  w Dzielnicy Śródmieście."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej