Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 4712 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Krzysztof Pasierbiewicz: pytanie blogera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pytanie blogera do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus oraz do prawicowych mediów, zamieszczone w Express.olsztyn.pl

 Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, powiedziała, cytuję fragmenty:

- Mowa nienawiści jest czymś, co rozprzestrzenia się w sposób skandalicznie szybki. Obowiązkiem nas polityków jest bardzo szybka reakcja i zrobienie wszystkiego, by mowa nienawiści nie doprowadziła do zabójstwa (...) Obowiązkiem nas polityków jest zrobić wszystko, aby wykluczyć z naszego życia mowę nienawiści, która może doprowadzić do bardzo strasznych sytuacji (...) Tymczasem w polskiej polityce cały czas dominuje zachowanie odwracania głowy od problemów (...)

Więc najpierw coś Pani Posłance opowiem.

Działo się to pierwszego sierpnia 1952. Jako ośmioletni chłopiec byłem na kolonii letniej w podkrakowskim Sierakowie. Szczęśliwi, opaleni wróciliśmy z kolegami znad rzeki na obiad. Ku mojemu zdumieniu pani wychowawczyni przekazała mi wiadomość, że ktoś na mnie czeka w kancelarii pana kierownika. Jeszcze bardziej się zdziwiłem na widok wuja Ludwika, który mi powiedział, że tata jest trochę chory i musimy wracać do Krakowa. Choć bardzo mi było żal zostawiać kolegów ucieszyłem się ogromnie, bo będąc Jego oczkiem w głowie, świata za Ojcem nie widziałem. Pociąg wlókł się niemiłosiernie, a ja nie mogłem się doczekać chwili, kiedy wreszcie się przytulę do Ojca. W końcu dotarliśmy z dworca na naszą ulicę. Wujek chciał mi coś powiedzieć, ale wyrwałem mu się i oszalały ze szczęścia, na łeb na szyję popędziłem do ukochanego taty. Gdy dobiegłem do naszej kamienicy serce przeszył mi paraliżujący ból i niebo spadło mi na głowę. Na bramie wisiała klepsydra z napisem:

Mgr inż. Michał Pasierbiewicz
ukochany mąż i ojciec
żołnierz Armii Krajowej
zmarł przeżywszy lat 46…

Tacie pękło serce. Zamęczyła go ubecja, a dokładniej mówiąc kilku oficerów bezpieki pochodzenia żydowskiego po tym, jak ujawnił swoją akowską przeszłość. Nie wytrzymał szczucia i upokorzeń w pracy, gdzie był dyrektorem technicznym, obrzydliwych intryg, prowokacji, bezustannego śledzenia, ciągłych rewizji domowych i niekończących się wielogodzinnych przesłuchań na bezpiece.

Na pogrzebie było tyle samo bliskich i przyjaciół, co ubeków, którzy obstawili cały Cmentarz Rakowicki, a gdy kondukt dotarł do naszego rodzinnego grobu, przyczaili się za przyległymi grobowcami. Pamiętam, że gdy ksiądz rozpoczął modlitwę nad grobem, nagle wśród żałobników zrobiło się jakieś dziwne zamieszanie i rozległy się zaaferowane szepty. To przyjaciele taty z konspiracji wkroczyli do akcji i raptem na trumnie pojawiła się wiązanka biało czerwonych goździków z szarfą, na której widniał napis: „Naszemu kochanemu dowódcy przyjaciele z Armii Krajowej”. Do dzisiaj nikt nie wie, kto i jakim cudem położył tę wiązankę na trumnie, za co wtedy groziło więzienie, o ile nie gorzej. Z tego, co było potem zapamiętałem jedynie, że jak trumnę spuszczano do grobu Mama ścisnęła mnie kurczowo za nadgarstek aż mi z bólu w oczach pociemniało. A jak kondukt się rozchodził spostrzegłem, że mam całą dłoń we krwi. Mama miała zawsze zadbane, długie paznokcie.

Matka nie umiała sobie poradzić z nieszczęściem, jakie nas spotkało. Więc musiałem z nią chodzić przez lata codziennie na cmentarz, choć przesiadywanie godzinami na ławeczce przy mogile w czasie, gdy koledzy grali w piłkę było dla małego chłopca prawdziwą torturą. A mój starszy brat porzucił na zawsze szkołę, jak mu dyrektorka renomowanego krakowskiego liceum, co warto zaznaczyć komunistyczna działaczka pochodzenia żydowskiego, przy całej klasie powiedziała, że takie szczeniaki akowskie jak on trzeba było w wiadrze topić.

Te koszmarne wydarzenie wpędziły nas w straszliwą traumę, a na mnie pozostawiły piętno, które w pewnym sensie zwichnęło mi życie. Mama wytrzymała jeszcze 15 lat i również odeszła…”, koniec opowieści.

Pani posłanka Scheuring-Wielgus przypomniała także, że obecnie Kodeks karny przewiduje kary m.in. za stosowanie przemocy lub groźbę bezprawną, a także za publiczne znieważenie grupy osób lub konkretnej osoby z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości.

Więc po pierwsze chciałbym zapewnić Panią Posłankę, że od problemu bynajmniej nie odwracam głowy i naprawdę nie zamierzam nikogo zabijać, a po drugie zapytać, czy jeżeli powiem publicznie, że Żydzi, którzy zamęczyli mi Ojca, a mojemu Bratu zniszczyli życie, czego moja matka nie przeżyła, byli parszywymi szubrawcami – to czy Pani oraz Pani koleżanki i koledzy z .Nowoczesnej uznacie to za mowę nienawiści??? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Na wszelki wypadek pytam, bo nie chciałbym na starość w więzieniu wylądować.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum

Pragnę wyraźnie zaznaczyć, że o tych dyskretnych i trudnych sprawach napisałem bynajmniej nie po to by się uskarżać, lecz w celu dania świadectwa tego, co jest do dnia dzisiejszego skrzętnie ukrywane i przemilczane w podręcznikach historii i mediach, zarówno meinstreamowych, jak i prawicowych. Bo mało, kto wie, a szczególnie dotyczy to ludzi młodych, że w latach 50-tych Polacy też przeżyli swój "mały holokaust".

Chciałem również zwrócić uwagę czytelnika na naszą polską irracjonalną skłonność do politycznej amnezji i patologiczną inklinację do wybaczania draństw wyrządzonych naszemu narodowi. Proszę zwrócić uwagę, że na dobrą sprawę od roku 1945 żadnego, powtarzam żadnego polityka za nic nie ukarano! Z tych samych przyczyn nie dopuszczono do uznania PZPR organizacją przestępczą i zablokowano lustrację. Oczywiście nie o odwet mi chodzi, lecz sprawiedliwą karę za zbrodnie popełnione na naszych rodakach. Choćby symboliczną, bo sprawców już nie ma między nami. Ku przestrodze przyszłych pokoleń. A może powodem jest kanon naszej wiary o nastawianiu drugiego policzka? Sam już nie wiem. Więc uważam, że tymi bolesnymi sprawami powinni się zająć niezwłocznie historycy z Instytutu Pamięci Narodowej, bo w strzemboszowskie samooczyszczenie nie wierzę.

Post Post Scriptum

Bloger piszący pod nickiem @U1 2016-10-22 [00:01] napisał:

"Tabu przełamane expressis verbis.Ciekawe czy ktoś jeszcze będzie miał odwagę tak mówić wprost..."

KOMENTARZE

 • Współczucie dla tego Pana!
  Jednak rodzice byli słabi, nie przetrwali a wiele milionów Polaków przetrwało, potrafili dostosować się do sytuacji, płodzić dzieci i budować kraj. Byli to też prześladowani AK- owcy, inteligenci, czy tzw. kułacy.
  Naród polski przetrwał tysiące lat przez swoją dzielność a nie przez płaczki.
  A to, że żydom wydaje się, że mogą Polaków pokonać, to wydaje im się już od setki lat. Nic im z tego nie wychodzi a jak już, to połowicznie.
  A na miejscu tego Pana nie liczyłbym na IPN.
 • @lorenco 01:45:06
  Każdy człowiek jest inny i w innej nieporównywalnej sytuacji się znajduje.
  Na jakiej więc podstawie piszesz, że "Jednak rodzice byli słabi, nie przetrwali a wiele milionów Polaków przetrwało".
  Po pierwsze to NIKT z nich nie przetrwał czy też nie przetrwa.
  Może Cię rozczaruję ale również i Ty nie przetrwasz...
  Czy jeśli ktoś przechodząc komunistyczne więzienia i tortury umiera przed średnią krajową długości życia oznacza, że był słaby?
  Rodzice autora tego tekstu pracowali na miarę swoich możliwości a także i płodzili, więc skąd to oskarżenie?
 • @lorenco 01:45:06
  Czytaj ze zrozumieniem. Mowa tutaj nie o ,,płaczu" a o politycznej poprawności zamykającej usta historii i sprawiedliwości.

  To raz, a po wtóre - nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

  Jak przeżyjesz wojnę na froncie walcząc o wolność ojczyzny, a potem w nagrodę żydokomuna będzie cię torturować i nękać ciebie i twoją rodzinę, jak przeżyjesz wojnę i żydokomuna zamorduje ci męża i zniszczy życie twojego dziecka, to wtedy możesz drzeć japę o własnej słabości albo własnej sile i wytrzymałości. W przeciwnym razie się zamknij. Idź wychwalać PRL i żydokomunę, która niszczyła systematycznie polską inteligencję od 1939 roku na blogu Białasa. Nic tu po tobie.
 • @Robik 06:37:04
  Oskarżenie stąd, że mowa jest o faktach potwierdzających zbrodniczość PRLu, a lorenco jest jednym z apologetów PRLu, Sowietów, ZSRR i Stalina. Dlatego ofiara ma być winowajcą, a nie zbrodniarze.
 • @Lotna 07:03:39
  "darcie japy"
  "zamknij się"
  Dzięki za odpowiedź.
 • Zdelegalizować Natychmiast PO PSL SLD Nowoczesną Razem !
  Słowianie ! te żydowskie partie to agentura światowej mafii żydowskiej która ma za zadanie panować nad światem !!! w krajach tak zwanych chrześcijańskich żydowska mafia uzyskała władzę ! Rosja Węgry Białoruś są praktycznie wolni od zarazy żydowskiej mafii !
  !
  Polska w latach 1945-56 r to rządy bandytów żydowsko-stalinowskich !
  od 1956-1980 r TO POLSKA RZĄDZONA PRZEZ POLAKÓW ! to lat największego rozkwitu Polski !
  !
  Od 13 grudnia 1981 r żydostwo krwawo rządzi Polską i Polakami !! strzelanie do ludzi ! mordowanie Polaków przez policje [ trwa to od stanu wojennego do dziś ]
  katowanie bicie Polaków na ulicach miast przez agresywną policje, gaz paralizatory bron gładkolufowa to ekwipunek żydowskiej policji w Polsce !
  !
  Łapanki uliczne na Polaków urządzane przez żydo-ukraińska policje w Polsce ![ pod pretekstem walki z alkoholem ]
  Polak w każdej chwili jest zatrzymywany rewidowany zamykany bity pod byle pretekstem !!!
  To Jest PRAWDZIWY OBRAZ kraju Okupowanego przez bandytów żydowskich w Polsce ! To państwo policyjne reżimowe rasistowskie !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Bez powołania w Polsce Narodowej Partii Słowian NPS dalej będziemy skazani na żydowską okupacje !!!
  !
  SŁOWIANIE ŁĄCZMY SIĘ ! nie słuchajcie żydów to wrogowie Słowian !
 • @Lotna
  Przeczytaj to https://twitter.com/antyleft_?lang=pl
 • ------ żydoskie UB , uniknęło kary bo stało się PRAWICĄ !!
  ---PRAWICA wpięła się w Kościół katolicki a ten pozostał przecież poza jurysdykcją Państwa polskiego. Przykład ! KRWAWA LUNA -Mazowiecki -RWE itd.

  Ps. ja nie mogłam się wtulić w Ojca. Miałam pół roku gdy umarł . Ponoć legenda AK. UDAR SERCA tak UBecja sygnowała swoje ofiary. Skóra z pogruchotanymi , zmasakrowanymi wnętrznościami / PATRZ : KRWAWA LUNA / powróciła do domu z WRONEK POZNAŃSKICH po przejściu przez RAWICZ .

  Los sieroty po AKowcu naznaczył całe moje życie , mojej rodziny też !. Mama przeżyła Ojca 57 lat , walczyła w samotności . Katolicy specjalnie nie kwapili z pomocą.
 • @Robik 07:49:59
  W tym miejscu "Lotna" dokonała manipulacji w stosunku do mojego komentarza.
  Ze swojego wpisu z godz. 07:03:39
  usunęła "darcie japy", "zamknij się" itd.
  To tak można???
 • @
  Współczuję całej rodzinie Pasierbiewiczów, ale prawdą jest że śp. Michał Pasierbiewicz sam to ściągnął na siebie, tak ofiarnie ratując żydów. Założę się, że w momencie przed śmiercią musiał przeklinać sam siebie.

  Jak bardzo nie trawię tekstów doktora Nowopolskiego, to niestety tu się z nim muszę zgodzić:
  drnowopolskiblog.neon24.pl/post/134543,na-granicy-anihilacji-spoleczenstwo-iii-rp

  https://www.youtube.com/watch?v=7lNT5JAmsT4
 • @ninanonimowa 10:06:09
  Znam to. Ja tez nie pamietam ojca. Moja mama /gorliwa katoliczka/ na pytanie, ile musi zaplacic za pogrzeb, uslyszala od ksiedza: JAK NAJWIECEJ...
 • Lotna
  Lotno, zdumiewająca jest reakcja na Twoj post. Brak dyskusji o zagrożeniach związanych ze ściganiem za tzw. mowę nienawiści, za to atak na Pasierbiewicza, a przy okazji i na KK.

  Masz rację, tutaj z ofiar żydokomuny robi się nieudaczników, a nawet "winnych" swojego nieszczęścia.

  Obrzydliwe.
 • P.T. KRZYSZTOF PASIERBOWICZ; JEST LEPIEJ NIŻ PAN MYŚLI
  Kara na wrogów ojczyzny jednak jest realizowana, pragnę Pana pocieszyć. Wśród Polaków narodził się i został wyartykułowany trend, żeby Wrogom Polski nie darować również po śmierci.
  (1)
  W roku 2008-mym lider wrogiego obozu, Profesor Geremek zginął w tajemniczych okolicznościach prowadząc auto pod Nowym Tomyślem. Na katolickim pogrzebie przed archikatedrą warszawską pojawiła się grupa polsków z napisem "DZIĘKUJEMY CI BOŻE, ŻE W KOŃCU GO OD NAS ZABRAŁEŚ". Na Powązki Wojskowe, na których pochowano czołowego masona udała się grupa osób deklarująca ekshumację tego czołowego masona z Alei Zasłużonych. Było to słynne "wykopanie Geremka", czyli kara wymierzona mu posmiertnie przez naród.
  (2)
  Zbrodniarka Wolińska, która zmarła kilka miesięcy po Geremku na emigracji już nie została pochowana pod swoim prawdziwym naziwskiem, z pompą jak Geremek, lecz po cichu, w miejscu zatajonym.
  (3 i 4)
  Na pogrzebach Generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka były tłumy Polaków ośmielonych sukcesem medialnym "wykopania Geremka", publicznie i głośno wyrażających protest przeciwko pochówkowi za publiczne pieniądze w miejscu zaszczytnym tych Wrogów Narodu.
  (5)
  Podobnie zainterweniowali Polacy podczas pogrzebu Tadeusza Mazowieckiego, szydząc z Wrogów, którzy chowali go pod przywództwem polityka robiącego błędy ortograficzne - występując z bannerem: "ŁĄCZYMY SIĘ Z NASZYMI BRACMI W BULU".
  (6)
  Na śmierć słynnego reżysera żydowskiego Andrzeja Wajdy, wielokrotnie dezawuującego Polskę w swoich filmach zrealizowanych za pieniądze polskie, pojawiła się w kręgach nacjonalistycznych fraszka: "Wajda już nie fajda". Chowające Wajdę elity antypolskie zrezygnowały z głośnego pochówku publicznego na rzecz nieoficjalnej imprezy funeralnej na skromnym cmentarzu krakowskim.
  +
  A zatem systematyczna akcja z naszej strony przeciwko Wrogom jest realizowana. Proszę o tym pamiętać i w miarę mozliwosci - wspierać modlitwą i ofiarą dzielnych Polaków prowadzących pracę rozliczeniową na rzecz ukarania Zlych Ludzi za antypolonizm. Proszę te informacje zapamiętać i podawać dalej.
  ==========
  Chciałem również zwrócić uwagę czytelnika na naszą polską irracjonalną skłonność do politycznej amnezji i patologiczną inklinację do wybaczania draństw wyrządzonych naszemu narodowi. Proszę zwrócić uwagę, że na dobrą sprawę od roku 1945 żadnego, powtarzam żadnego polityka za nic nie ukarano!
 • Porównajcie
  kary za znieważenie w zależnosci od tego, kim jest "pokrzywdzony":

  http://rebeliantka.neon24.pl/post/134560,uwaga-na-przestepstwa-z-tzw-nienawisci
 • @Robik 06:37:04
  A gdzie tu widzisz oskarżenie?
  Pół mojej rodziny wycieli banderowcy, reszta musiała przetrwać i żyć dalej.
  W PRL-u. Wynika z tego, że ludzie, którym męczono i zabijano bliskich mają wymrzeć?
  A co się teraz dzieje?
  Tych, którzy ratowali polską ludność Bieszczadów przed banderowcami, nazywa się zdrajcami?
  Ja się na to nie godzę.
  Walczę o prawdę i u Białasa i gdzie chcę.
  Nie będę płakał nad sobą, ponieważ polskie rządy kumplują się teraz z banderowcami.
 • @Lotna 07:03:39
  " a lorenco jest jednym z apologetów PRLu, Sowietów, ZSRR i Stalina. Dlatego ofiara ma być winowajcą, a nie zbrodniarze." a to Ty w takim razie jesteś agentem CIA, Mossad - udowodnij, że nie.
 • @lorenco 14:10:30
  Przepraszam, nieporozumienie.
  Pozdrawiam
 • @Robik 10:22:10
  Robiku niczego nie usuwałam, bo spałam, kiedy pisałeś tamten komentarz. Dzień dobry!
 • @lorenco 14:17:39
  Niczego nie muszę udawadniać. Wystarczy poczytać moje wpisy i komentarze, żeby wiedzieć, że tak nie jest.
 • @Rebeliantka 12:23:27
  Witaj Rebeliantko, owszem, nazywanie bohaterów i wdów po nich nieudacznikami zadziwia. Nie widzę tu jednak ataku na KK, a raczej na obojętność przedstawicieli kościoła i wyznawców w obliczu nieszczęść rodaków.
 • @Sukarno 11:55:02
  Nie, ś.p. Michał Pasierbiewicz nie ściągnął na siebie zbrodni, bo ratował żydów. Nie odwracaj kota ogonem. To my dzisiaj wiemy, że niektórzy z ratowanych zdradzili swoich wybawców, ale ludzie, którzy ratowali żydów postępowali zgodnie ze własnym kodem etycznym i moralnym wpojonych im od dzieciństwa. Szlachetność, jak wiadomo, jednak nie uszlachetnia tych, którzy jej doświadczyli od innych.
 • @Katana 14:31:03
  Żegnam Katanę.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:32:44
  Panie Eugeniuszu, kara to słaba i niewymierna, choć trzeba przyznać jest to pewne zwycięstwo... Oni wiedzą, że my wiemy i się na to nie zgadzamy i boją się następnych demonstracji na pogrzebach.

  Żaden zbrodniarz nie zostanie ukarany, bo nie zanosi się w Polsce ani na wielki zryw ludu, ani na zmianę systemową. Umrą śmiercią naturalną po słodkim życiu. Ich potomkowie i akolici natomiast będą nas uczyli politycznej poprawności, jak w powyższym przykładzie.
 • @Lotna 15:37:10
  Tak, może i motyw postępowania był szlachetny, ale niestety za ten akt płacimy dziś olbrzymią cenę. A losy ś.p. Michała Pasierbiewicza są smutną ironią losu. Ciekaw jestem czy nas ktoś uratuję hmmm?
 • @Lotna 15:27:48
  "nazywanie bohaterów i wdów po nich nieudacznikami zadziwia."
  Wiesz, mój dziadek będąc 17 latkiem uniknął śmierci, miał szczęście -wyszedł akurat kilka minut przed atakiem z domu do wychodka. Aby Ukraińcy go nie zamordowali zanurzył się w kloace. Jak już Ukraińcy skończyli palić i mordować i oddalili się do następnego gospodarstwa, wyszedł i zobaczył różne sceny, najmniej drastyczna była głowa jego ojca umieszczona "dowcipnie" w ogródku jako jedna z dyń.
  Siostra dziadka też przeżyła bo akurat była w internacie w Lesku.
  Z całej rodziny został mój dziadek i jego siostra.
  Wychowała ich ciotka.
  Oni zacisnęli zęby i nadal żyli, choć ciotka, co ich wychowywała zmagała się z gruźlicą, jednak była bardzo dzielna, musiała żyć aby wychować dzieci swojego zamordowanego brata i bratowej!
  Nie chcę dalej o tym pisać bo mi w gardle sucho a łzy same ciskają się lecz mężczyzna nie płacze.
  Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie.
  A innym WAŁA!!!
  Możecie mnie nazywać stalinowcem i innym putinowcem, prawda i tak wyjdzie na jaw.
  Także o tych "wyklętych", którzy pomogli banderowcom uciec na Zachód, czy pod płaszczykiem przesiedleńców na Ukrainę lub na Ziemie Odzyskane.
  Mój dziadek nie doczekał sprawiedliwości. Nie można było się pożalić w PRL bo nie można było drażnić USRR i wrażliwości Ukraińców. Teraz jest kontynuacja.
  Film "Wołyń" to tylko surogat, wentyl spuszczający powietrze w ramach bezpieczeństwa dla żydo - banderowskich władz w Polsce.
  Pan Krzysztof miał to szczęście, że mógł trzymać jeszcze przez 15 lat swoją matkę za rękę!
  I koniec opowieści... a gdzie jego walka? Tylko Post Scriptum?
 • @Sukarno 16:40:55
  Niestety, masz rację, losy ś.p. Michała Pasierbiewicza są smutną ironią losu.
  Czy nas ktoś uratuje? Jest takie powiedzenie: jeśli umiesz liczyć, to licz na siebie. Dotyczączych to zarówno osób indywidualnych jak i całych państw.
 • @lorenco 19:46:27
  Gdzie jego walka? To zapytanie do posłanki, którego nikt nie chciał wydrukować, jest właśnie jego walką.

  Gdzie jest twoje zapytanie?

  Jeśli twoja rodzina przeszła przez to, o czym opowiadasz, tym bardziej zadziwia twoja krytyka tych, którzy nie wytrzymali, umarli, załamali się nerwowo w nieludzkich warunkach. Twój dziadek przeżył, ale w tobie empatii dla cierpienia innych jak na lekarstwo. Nazywanie słabeuszami tych, którzy się załamali pod wpływem opresji, prześladowań i mordów najbliższych jest co najmniej niestosowne. Na tym właśnie polega istota ludobójstwa: zabijanie członków rodziny ma zniszczyć całą rodzinę, a najlepiej ją unicestwić. A jeśli się ich nie unicestwili, to unicestwić w nich ludzkie uczucia.

  Nie tobie jest dane sądzić innych. Przykre.
 • @Lotna 20:26:56
  Nie! Ci, co zabijali rodziny właśnie liczyli na to, że reszta się podda.
  Nie poddała się ta reszta tzn. tacy jak ciotka mojego dziadka i ona jest dla mnie bohaterką.
  Nie rozumiesz tego i życzę Ci, żeby w Twoim życiu nie zaistniały takie ludobójcze "zdarzenia".
  Pewnie jednak tego nie doznasz, mieszkając gdzieś tam hen w Kanadzie czy USA. Masz szczęście i nim się ciesz.
 • @Lotna 20:26:56
  Chciałbym jeszcze dodać, że po II W Św. ludzie mieli różne poglądy na to, jak Polska ma wyglądać.
  Chłopi cieszyli się, że otrzymywali ziemie orne, robotnicy, że będą mieć pracę w fabrykach czy przy odbudowie miast i wsi.
  Moja rodzina straciła wówczas hektary.
  A i tak przed wojną, w związku z ideologią wiejącą ze wschodu i z zachodu, społeczeństwo było zbuntowane, parobki wyjeżdżały do USA, nie było kim uprawiać ziemi.
  Czy byłaby wojna czy nie i tak to wszystko by pieprznęło, feudalizm w XX wieku nie miałby prawa dalszego istnienia.
 • @lorenco 21:19:02
  ----- zgadzam się ! tak by było .
  Mam żal do Ojca , że dał się wciągnąć w walkę NIE WIADOMO DLA czyich interesów, bo polskie one nie były !. Mama moja twierdziła,że AK nie do końca wiedziało DLA KOGO WALCZY, a tym bardziej dla kogo ginie. Ona Ziemianka twierdziła,że Polska przedwojenna była skrajnie niesprawiedliwa.Polska PRLu widziała jej się uczciwszą , jednak twierdziła,że bieda przed wojną i po wojnie była zasługą ŻYDÓW i KOŚCIOŁA.
 • @Lotna
  Jesteśmy chorzy na wszawicę?
  http://www.wykop.pl/link/1930972/polska-jest-na-drugim-miejscu-w-ue-pod-wzgledem-liczby-sedziow/ Ps..gdy komuchy w 89 roku przekazywały władze solidaruchom, zostawiły sobie zawór bezpieczeństwa w postaci swoich ludzi w sądownictwie i prokuraturze. W razie gdyby coś poszło nie tak, to zawsze mogą liczyć na uniewinnienie, niską karę, ewentualnie przeciąganie sprawy w nieskończoność. Oni naprawdę są chorzy, wszyscy... nie mogą się stawić w sądzie, muszą przechodzić kuracje w swoich willach, spa, sanatoriach.
 • @lorenco 21:00:12
  Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Przecież powiedziałam: ,,Na tym właśnie polega istota ludobójstwa: zabijanie członków rodziny ma zniszczyć CAŁĄ rodzinę".

  Jeśli ktoś się nie załamał, jeśli zbrodnie w stosunku do najbliższych nie złamały mu życia, to wspaniale! Ale nikt nie ma prawa osądzać tych, którzy nie wytrzymali i nazywać ich słabeuszami, a tym bardziej winić ich za ich nieszczęścia. Ludzie mają różny stopień wrażliwości i inaczej reagują na tragedię, która ich dotknęła. Nie wszyscy mają skórę grubą jak hipopotam, na co właśnie liczyli ludobójcy.
 • @Rebeliantka nóż się w kieszeni otwiera a kałach sam repetuje!
  Porażająca historia księdza zniszczonego przez pomorską prokuraturę. Dowody niewinności „zagubiono”. Prokurator awansowała(sic!) http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/313204-tylko-u-nas-porazajaca-historia-ksiedza-zniszczonego-przez-pomorska-prokurature-dowody-niewinnosci-zagubiono-prokurator-awansowala Ps..Uzasadnienie prokuratury dotyczące dyktafonów bardzo na poziomie. Dna. Bardzo łatwo jest dzisiaj wrobić kogoś w pedofilię. W Polsce sądy działają jak w "Procesie" Kafki. Ty wiesz i ja wiem, mieliśmy do czynienia z polskojęzycznym bezmiarem niesprawiedliwości. Moglibyśmy oboje napisać książkę. "Układ zamknięty", to pikuś. To żydosowiecka swołocz wraz ze swym miotem, do dziś żerująca na narodzie polskim. Tu już nie ma czego reanimować, ten cały wymiar niesprawiedliwości należy natychmiast zlikwidować. Tylko OPCJA ZERO, inaczej to syzyfowe prace! To mafijna kasta, która nie ma racji bytu w zdrowych strukturach. A prokuratura krajowa dziś to prokurator krajowy i minister sprawiedliwości Ziobro. Co oni tam robią? nadal ma sędziów i prokuratorów z układu? A PiS patrzy, widzi i milczy, pytam dlaczego?.
 • @Lotna
  Prawo nierychliwe, to bezprawie (powiedzenie amerykańskie).
  Dopóki nie stworzymy na nowo sądownictwa, po każdych wyborach, gdy na pasożytnicze mafie popierane przez dezerterów działających na rzecz wrogów Polski, zagłosuje 15-20% obywateli, i będzie to więcej, niż głosów na ludzi prawych, wszystko ci zbóje będą w stanie odkręcić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej