Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 4712 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

CETA podpisana - Polska sprzedana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czeluść przyszłości stoi otworem.

Walonia się złamała, czy może dogadała punkty sporne na własną korzyść, podobnie jak Niemcy w przypadku Traktatu Lizbońskiego i w związku z tym nic już nie stało na przeszkodzie do szczęśliwego wprowadzenia CETA w całej Unii Europejskiej i w Kanadzie, czyli w kanadyjskim Kondominium tzw. Korony Brytyjskiej. A może ktoś w dzielnej Walonii dostał propozycję nie do odrzucenia, z której przyjęcia Donald Tusk się bardzo ucieszył, bo jak grzeczny chłopczyk wykonał zadanie swoich mocodawców, co obwieścił wszem i wobec na Twitterze: ,,mission accomplished!" Dzisiaj przybył do Brukseli premier Kanady, Justin Trudeau, który podpisując z UE umowę CETA sprzedał Kanadę wielkim korporacjom.
Cud Brexit stał się o wiele bardziej zrozumiały i uzasadniony, bo jurysdykcja CETA nie będzie dotyczyła samej Wielkiej Brytanii, podczas gdy korzyści będą czerpane przez brytyjskie korporacje bez przeszkód.

O szkodliwości CETA, w ciągu stosunkowo krótkiego czasu, w którym społecznoścom i narodom było dane uchylić rąbka sekretów tej umowy, trzymanej dotąd w tajemnicy niczym wiedza magiczna okultystycznych stowarzyszeń, napisano już i powiedziano bardzo wiele i każdy, kto miał wolę, mógł się na ten temat dokształcić, a nawet wyjść na ulicę i zademonstrować swój słuszny i zdecydowany sprzeciw. Kilka osób to nawet uczyniło.

Druga strona podpisująca ten cyrograf - Kanada, od lat jest związana podobną umową zwaną w skrócie NAFTA, zawartą z Meksykiem i USA.
Mieszkam tu wystarczająco długo, aby zaobserwować płace obniżane o połowę, a następnie znikające w ogóle, bo zakład został przeniesiony do Meksyku, gdzie płace są znacznie niższe; postępujące bezrobocie; brak perspektyw dla młodych; stopniowe, acz postępujące zubażanie społeczeństwa; kurczenie się klasy średniej będącej podstawą ekonomicznie zdrowego państwa; zmniejszanie zakresu i pogarszanie jakości usług socjalnych, szkolnictwa i służby zdrowia; znikanie drobnych usług, małych przedsiębiorstw i różnorodnych małych i większych sklepów, które nie wytrzymały konkurencji, a tym samym zmniejszenie ilości, jakości i różnorodności dostępnych towarów i wreszcie nieustannie rosnące ceny, aby wymienić kilka symptomów tego perpetualnego kryzysu.
Kompletna, księżycowa degradacja środowiska w Albercie na nieporównywalną skalę zajmuje obszar europejskiego państwa (szukaj Fort MacKay, Alberta, Canada na Google Earth), //www.greenpeace.org/usa/photos-new-aerial-pictures-alberta-tar-sands-mines-show-scope-eerie-destruction 
a dzieje się to w imię dobra - nie obywateli, którzy są zatruwani rakotwórczymi odpadami, a dla zysku wielkich korporacji, które niefrasobliwie dokonują dewastacji Ziemi.

To nie jest ta legendarna powojenna Kanada mlekiem i miodem płynąca i to nie jest nawet ta sama Kanada, do której przyjechałam. Upadek gospodarczy i ekonomiczny zaczął się ze znacznie wyższego pułapu niż w Polsce. Stopa życiowa była nieporównywalnie wyższa, bo klasa średnia, do której można było zaliczyć wielu robotników, to byli, na warunki polskie, ludzie bardzo dobrze sytuowani, a więc osiąganie dna zajmie Kanadzie o wiele więcej czasu niż Polsce, choć z pewnością teraz ten proces znacznie przyspieszy, właśnie dzięki CETA i równoległej umowie trans-pacyficznej.
Na umowie NAFTA skorzystały wyłącznie wielkie korporacje; dzięki tej umowie w połączeniu z CETA, uprzednio odrzucone TTIP zostanie wprowadzone do Polski i EU tylnymi drzwiami.

Piszę o protestach ,,kilku", bo spodziewałam się co najmniej takiego zrywu, jakim wykazały się Polki na protestach przeciwko obaleniu dotychczasowej ustawy dotyczącej aborcji.
Ktoś tłumaczył słabą frekwencję tym, że sprawa aborcji będąca przykrywką - tematem zastępczym, wywołała tak wielki sprzeciw, bo zagrała na emocjach. Zgodzę się z tą opinią, jeśli pod uwagę weźmiemy reakcje panów, którzy wyzwali protestujące panie różnymi brzydkimi epitetami, których moje dobre wychowanie zabrania mi powtarzać, a które sprawiły, że do wielu z tych panów straciłam szacunek.

Kultura osobista to jedna sprawa; co jednak zadziwia, to obojętność i apatia tychże samych wojowników o prawa do życia nienarodzonych, w stosunku do praw nienarodzonych już po przyjściu na świat, czyli jako obywateli teoretycznego państwa w niewoli wielkich korporacji - bo takim właśnie kondominium korporacji będzie Polska po ratyfikowaniu umowy CETA.

Gdzie, pytam, gdzie są te niezliczone (pokojowe) protesty mężczyzn, zatroskanych o dobro nie tylko swoje własne, ale swoich żon, a przede wszystkim dzieci i wnuków, o ich przyszłość, o ich wolność, o godne życie w wolnym kraju, jako wolnych ludzi? Gdzie ci wojownicy? Gdzie ci mężczyźni?

Ano, nie ma! Cały naród wykonuje chocholi taniec prowadzący do utraty resztek suwerenności i niezależności gospodarczej, jak również miejsc pracy, a także płac, z których z większym lub mniejszym wysiłkiem można wyżyć. Chocholi taniec zasłuchanych w pełne patosu słowa niosących krzyż w jednej ręce a (cudzy) miecz w drugiej, w retorykę rzekomych obrońców polskości i wiary pradziadów, w słowa zdrajców i wichrzycieli udających polski rząd i polski sejm, a prowadzących Naród ku zagładzie, a Kraj ku upadkowi.

Klub Prawo i Sprawiedliwość z patriotyczno-religijną retoryką na ustach, głosując ręka w rękę z Platformą Obywatelską za bezprawną i niesprawiedliwą umową CETA zdemaskował się jako najwięksi zdrajcy polskiej racji stanu i Polaków, co najmniej od czasów Magdalenki - bo najpierw przez podpisanie Traktatu Lizbońskiego oddającego samozwańczym biurokratom z UE suwerenność polityczną Polski, a teraz podpisaniem cyrografu oddającego żydowskim i innym międzynarodowym korporacjom resztki suwerenności gospodarczej, grzebiąc tym samym jakiekolwiek nadzieje na poprawę materialnego bytu ogółu społeczeństwa i zatrzymanie exodusu młodych Polaków.

W kilka lat po podpisaniu CETA czy jakiejkolwiek cetopodobnej umowy - nas już nie będzie, państwo narodowe przestanie istnieć, a struktury państwa będą tylko pustą wydmuszką. Najprawdopodobniej nawet na blogach nie będzie można o tym pisać. Obce wojska, gwardia narodowa, więzienia, sądy korporacyjne i psychuszki z obowiązkowymi szczepieniami, a także seryjni samobójcy, czekają na Polaków. Dodajmy to tego korupcję urzędników, sędziów i polityków, nieustające afery i postępującą nędzę społeczeństwa... Czeluść przyszłości stoi otworem. Orwell na dopingu.

Warto upamiętnić przedstawicieli Narodu, którzy głosowali przeciwko tej podstępnej i zdradzieckiej umowie - tych ostatnich dziewięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy zagłosowali w Sejmie przeciwko CETA. Chwała Im za to, choć wygląda na to, że niektórzy z nich po prostu zmienili barwy chcąc w następnych wyborach wskoczyć na miejsce PiSu, który zawiódł pokładane w nim nadzieje wyborców. Następna ,,dobra zmiana" już jest w przygotowaniu.
Z pewnością jednak posłanka PO i posłanki i posłowie PiSu, którzy oddali głos pzeciwko umowie CETA, głosowali ,,nie", wyłącznie po to, aby - jak powiedziała prof. Pawłowicz - nie zdradzić swoich wyborców, bo posłowie polskiego sejmu powinni służyć polskim obywatelom, którzy ich do tej roli powołali, a nie międzynarodowym korporacjom.
//www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=27&NrGlosowania=27 (link is external)
//orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/27_27/$file/glos_27_27.pdf (link is external)

W Kanadzie trójka członków gabinetu zaskarżyła umowę CETA w sądzie federalnym o niekonstytucyjność. Módlmy się, aby w sądzie kanadyjskim znaleźli się sprawiedliwi sędziowie.
//www.globalresearch.ca/breaking-constitutional-challenge-against-ceta-trade-agreement-filed-in-canadas-federal-court/5552702?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles (link is external)

Prof. Pawłowicz, która jest specjalistą od spraw konstytucji, powinna zrobić dokładnie to samo, z tym, że do kogo miałaby się zwrócić?
Do Trybunału Konstytucyjnego? Wolne żarty!

Drodzy Rodacy, jesteśmy ugotowani. Następuje gwałtowne podgrzewanie kotła bez możliwości ucieczki.


https://youtu.be/6evYVBRtE5U ł 

KOMENTARZE

 • 5*
  Świetny artykuł..
  przygnebiający...ehh..trzeba chyba kałacha zakupić...
 • @Paulus.Aquarius 22:40:14
  Dziękuję.
  Oj, chyba trzeba...
 • @Nibiru 22:51:33
  Myślisz, że to niemożliwe? Tu chodzi o miliardy! :(
 • przykre to wszystko
  Problem Polski tkwi w jej centrum jak i bezpośrednio obywatelach. Powtarzałem to zawsze i na każdym kroku. Rząd polski także mógł powiedzieć "NIE". Zwalanie odpowiedzialności na malutkie państewko
  przy równoległym głosowaniu na "TAK" jest niczym innym jak rodzimą dulszczyzną uprawianą przez polskich polityków jak i obywateli.
  Po prostu tak jest nam wygodniej. Wygodniej jest nam być sprzedawczykami i strusiami.
 • Piąteczka*:)
  Od proputinowca, komucha i jak to tam mnie nazywasz...już nawet nie pamiętam.
  Cały ten grajdoł dumnie nazywany przez siebie "demokracją", już od dawna nie liczy się z ludźmi.
  Było wiele demonstracji i to były bardzo duże demonstracje w krajach UE przeciw CETA, w Polsce też były, lecz małe i to tylko z opcji tych co siedzą ( Mateusz Piskorski) i z tych co będą siedzieć. Narodowcy byli zajęci meczami Legii? A "krzyżowcy" miesięcznicami i obroną jakiegoś tam gościa od Sandeckiego?
  Ten grajdoł tzw. Zachodu, to po prostu wybrańcy, którzy już tak się stali bezczelni, że za nic mają opinię publiczną i protesty nawet w starej Unii ! Ot wreszcie pokazują gdzie mają gojów! Robią co chcą!
  I końca nie widać!
 • @Stara Baba 00:47:09
  Można mieć pretensje do Polaków o to, że nie protestowali razem z rolnikami, ale decyzja zależy od rządu, nie od nas, niestety.

  Umowa jednak nie jest jeszcze ratyfikowana i Polacy powinni się zdobyć na protesty - petycje, marsze, listy i telefony, żeby rząd i sejm wiedział, że od ich stosunku do CETA zależą ich stołki.
 • @lorenco 00:52:52
  Dziękuję. (Od pro-stalinowca, nie pro-putinowca. :))

  Jak widzę te zachwyty w tutejszej telewizji - w sieci, bo telewizora nie mam, bo nie zniosłabym tej propagandy - nad podpisaniem tej umowy, to mi się niedobrze robi. Myślą, że ludzie myśleć nie umieją, tym bardziej w Kanadzie, która jest doświadczona NAFTA. Mają wszystkich za idiotów.
 • @Lotna 00:54:46
  Droga Pani, pisałem to już wtedy gdy to Polacy we własnej osobie przywrócili zakazany ubój rytualny. Pisałem także że to polscy rolnicy jako pierwsi i nie z przymuszonej woli będą obsiewać swoje pola GMO. Wspomni Pani kiedyś moje słowa. Jeżeli nie będziemy mówić jak jest do niczego dobrego nie dojdziemy. Dla przypomnienia, rząd działa tak jak jego obywatele. Jak to jest że kiedyś społeczeństwo postawiło się tak groźnemu komunistycznemu blokowi a dzisiaj, to samo społeczeństwo jest kiwane przez pryszcze jakimi są Kaczyński lub był Tusk? Kiedyś już to mówiłem. Potrzebne jest nam "lustro". Bez tego daleko jako Polacy nie zajedziemy.
 • @Lotna 01:02:06
  Niech Ci będzie pro - stalinowiec: Wrocław nasz, Szczecin nasz, Gdańsk nasz i niech tak zostanie.
  Powracając do tematu. TAK!!! Oni mają ludzi za idiotów!!!
  Oni tak uważają, ponieważ każdy uważa według siebie...
  Piszesz o protestach itd. Trzeba by było rozgłosić wszędzie, że CETA to też zakamuflowana pośród tych tysiąca stron umowy CETA, nowa ACTA. Może młodzież znów by ruszyła?
 • @Stara Baba 01:11:49
  A kto da teraz kasę wyciulanemu społeczeństwu Ukrainy na nowy Majdan?
  A kto da teraz kasę wyciulanemu polskiemu społeczeństwu na nową Solidarność?
  W Polsce cele zostały osiągnięte i więcej płacić nie trzeba, wystarczy szantaż.
  Na Ukrainie nie do końca poszło po myśli, wypadek przy pracy, niedokładne rozpoznanie ludzkiego potencjału i mentalności wschodu.

  Ci, którzy mogliby ruszyć Naród to albo siedzą w więzieniach albo nie żyją lub są na liście piątkowych samobójców.
  Mam jeszcze nadzieję na 11 Listopada.
 • @lorenco 01:34:33
  https://vigilinclinaverat.wordpress.com/2016/07/28/prawo-admiralicji-floty-handlowej-czyli-jak-lamane-jest-prawo-czlowieka/
 • @Lotna
  Konsekwentnie i jak zapowiadałem, jeśli PiS poprze CETA, ja i moja rodzina w następnych wyborach nie poprzemy PiSu. Zdrady Polski sie nie zapomina!!! Moja opinia to: rząd podpisał umowę CETA w ramach transakcji wiązanej. Ameryka wojska i gwarancje bezpieczeństwa a Polska nie blokuje umów z Ameryką. Gwarancja bezpieczeństwa moim zdaniem na wodzie pisane a profity z umowy będą realne dla Ameryki. Tego nie można porównywać z UE ponieważ w UE wraz z oddaniem rynku idą fundusze Tu oddajemy rynek a dodatkowo jeszcze będziemy się sądzić z korporacjami. Myślę że Pis strzelił sobie w stopę. Cała sytuacja przerosła Rząd. Trzymam kciuki za reformy ale umowy a Ameryką to jak konkurować Polonezem z Fordem. Powinniśmy sobie odpuścić dyktatorskie zmuszanie nas, bycia konsumentami: medycznych medykamentów, szczepionek, żywności i umów CETA & TTIP. W tych kwestiach, Polska jest samowystarczalna albo powinna być. Jeżeli jakiś transport trafiłby do Polski - prokurator, powinien zarządzić odesłanie lub spalenie. To jaki jest sens podpisywania umów, potrzebuję towaru , szukam producenta , biorę szmal do kieszeni i idę się targować (negocjować cenę) - tak wygląda wolny handel i nie potrzebny żaden popierd...y arbitraż. To samo z wymianą doświadczeń i technologii. Tylko tu nie chodzi o kupno/ sprzedaż, tylko o długoterminowe umowy na wciskanie bubli. Już nas jeden cwaniaczek wpakował w długoterminową umowę na dostawę gazu z Rosji i to powinna być wystarczająca nauka dla głąbów w takim, czy innym rządzie. Już widzę jak Niemiaszki z entuzjazmem, pozwalają polskim rolnikom na wysyłanie czegokolwiek na nowe rynki zbytu. Nord Stream1-2 to typowy przykład współpracy w UE. Dymało nas RWPG, a teraz dyma nas Jewrokołchoz. W każdym kraju kołchozu unijnego zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciw CETA! Zdrajcy podpisali tą niekorzystną dla Europejczyków umowę pomimo sprzeciwu większości Europejczyków! To jest demokracja?
 • Autorka
  Jesteśmy mamieni iluzją, że korporacje prywatne to organizacje gospodarcze, duże przedsiębiorstwa, i że nic sie nie dzieje jak są zdejmowane ograniczenia dla ich rozwoju.

  I tak by nawet było, gdyby one były moralne i dbały o ład życia publicznego w państwie, oraz o dalekowzrocznie widzianą przyszłość narodu.
  Gdyby trzymały się zasad prawości i sprawiedliwości, żeby nie wychodziły poza zakres dziedziny polityki, którą kultywują w służbie narodowi i człowieczeństwu.
  Żeby nigdy nie mówiły, że mają prawo do zysku, ale, że wolno im wypracowywać sobie zysk, ale dopiero po zaspokojeniu potrzeb państwa i narodu.

  Niestety jest odwrotnie. To już twory faszystowskie z najgorszej, szowinistyczno ideologicznej półki, do tego demonicznej i satanistycznej. Twory aspirujące być i nadnarowowymi, i nadpaństwowymi.
  Twory, które i grabią dobra wspólne narodu i jego przestrzenie życiowe oraz rynki (z rynkiem handlowym, i rynkiem medialnym, oraz przestrzenią medialną) - zastępowane przez nie regulacjami "prawnymi", a także i najwiękasze z tych dóbr wspólnych, jakim jest państwo, jego instytucje, jego zasoby i rezerwy, jego potencjał gospodarczy i eknomiczny. Również jego monopole (pod przeidiotycznym pretekstem, że jako "prywatni" będą gospodarniejszymi i odpowiedzialnejszymi), w tym monopol stanowienia ceł i zawierania umów międzypaństwowych.

  Problem, że w korporacjach prywatnych, to prywatnym jest tylko posiadanie ich majątku materialnego i organizacyjnego (nie mylić z własnością). Ich uzurpacje kończą się z chwilą uświadomienia im, że żyją w przestrzeni publicznej państwa i chcą, czy nie chcą, ale muszą się stosować do jej ładu, a nawet pracować na jego rzecz najpierw, zanim zaczną pracować dla zaspokajania swoich potrzeb finansowych przez osiągane zyski.

  Chwilę wcześniej pisałem w innym komentarzu:
  Poza tym Trump nie myśli po gospodarsku, a „prosystemowo”- traktuje korporacje prywatne jak przedsiębiorstwa, a przecież to są już „twory władzy państwowej”. Biora udział i w legislacji, i praktyce wykonania prawodawstwa, i ich wpływ na sądy jest przemożny...

  One nie maja mieć możliwości „zapłacić podatki i mieć spokój”, tak jak obywatele. One muszą brać odpowiedzialność za państwo. One mają być moralne. One mają służyć narodowi w którego przestrzeni życiowej bytują.

  Owszem, można zmniejszać podatki od zysku ich właścicielom, ale to one same mają NAJPIERW finansować główne potrzeby budżetu państwa."

  I to jest droga, którą muszą pójść korporacje prywatne, a także cały świat, żeby je u zdyscyplinować, umoralnić, a nawet przymusić, aby już nigdy żadne podobne twory gospodarcze nie wchodziły w sfery kompetencji państwa i narodu.

  Pozostaje problem odzyskania od nich tego co nagrabiły narodom i państwom, bo na pewno nie będzie tu pożytku z prawodawstwa tworzonego w praktyce i z ich inicjatywy, i dla ich korzyści. Tworzonego przez tłumy ich "prawników", lobbystów i skorumpowanych urzedników państwowych, oraz agenturę korporacji, a nawet skorumpowane służby państwowe, nawet te od ochrony państwa.

  Korporacje prywatne to największy z pasożytów, z jakim ludzkość miała do czynienia. Pasożyt zabójczy, bo jego toksyny sięgają ludzkiej woli, ludzkiego chcenia.
  Albo ludzkość sama się od niego uwolni, albo sama zginie.
 • @miarka 08:04:05
  Tamci przegrali sromotnie bo arogancja i buta ich zgubiła. Grzechem jaki popełnili wobec Polski i Polaków była bezczelna propaganda, oszustwa, malwersacje, aborcja i wcześniejsza umowa wprowadzenia handlu GMO do Polski. Komorowski na tym poległ. Wtedy mieliśmy szansę na reakcję. Po podpisaniu tamtej umowy CETA dziś to tylko formalność, w której wykorzystano głupotę kolejnych rządów w Polsce lub po prostu to cd. tego co miało miejsce przez lata a tylko zmiana nazwisk przy korycie. Przegracie panowie i panie z rządu i PiS wybory to jest pewne przez swoją głupotę, bo propaganda współpracy i liczenie się z zdaniem ludzi to po prostu propaganda. Nie mogę uwierzyć, że tak sprytnie z wami skończyli jednym podpisem !! Hucpy demonstrowane na ulicach to tylko kosmetyka wrogich krajowi ludzi to ludzie opłacani przez te korporacje i dopięli celu. Media prawicowe od kilku miesięcy idą tą samą drogą, co te obce siejąc, propagandę licząc na ciemnotę ludzi. W co nawet oni uwierzyli, czyli socjotechnice obcych mediów, że naród ciemny jak tabaka w rogu.
 • @miarka 08:04:05
  W 100 proc. trafny i słuszny komentarz!
 • @Lotna 00:54:46
  Protesty ! teraz protesty ? SIC ! już ZA PÓŹNO. Wiadomo było o tej umowie 3 lata temu i ją podpisali dlatego przegrali! Wycofał się z ich POparcia mniejszy biznes nie tylko polski. Zdają sobie sprawę biznesmeni co im zrobili. Obecny rząd poparli, bo to tylko polityka i biznes i nie mają zielonego pojęcia co poparli. Korporacje to na razie bezkrwawa zagłada i matki ziemi i jej ludu i nie tylko Polaków jak wskazują to media by wprowadzać dodatkowo strach. Pojawia się już manipulacja, że to konieczność by lud wyżywić ! Przykładem są Chiny. Ludziom nie mającym wiedzy i brak umiejętności zdobywania jej wszystko są w stanie skutecznie wmówić. Tego już nikt i nic nie zatrzyma, chyba że zmieni to wojna.
 • @Lotna 00:54:46
  Niech entuzjaści CETA pojadą do Kanady i zjedzą co nie co z pierwszego lepszego sklepu. Poczytają o regulacjach do spraw żywności. Kanada jeśli dobrze pamiętam ma ich tylko 46!, a EU ponad 500 odnośnie jakości i zakazu używania szkodliwych substancji w produkcji żywności. (np chlor jest używany w USA jak i w Kanadzie do konserwacji mięsa!). Kanada może i miała kiedyś wyższe standardy żywieniowe ale po wprowadzeniu NAFTA (taka CETA tylko pomiędzy USA, Meksykiem i Kanada) wszystko się "zesrało". Kanadyjska krowa czeka na swoją kolejkę do wydojenia bądź do rzeźni w kombinacie pod dachem zjadając to czego Polacy nie chcieliby mieć w jedzeniu polskim (sterydy, hormony, antybiotyki mieszane z paszą zawierającą komponenty GMO). Pasące się bydło można zobaczyć tylko/jeszcze na nieskażonych rozległych trawach/pampasach w Argentynie.
 • Witaj
  niestety, coorvy z PiS-u zdecydowane są przepchnąć CETA w Polsce, co widac choćby po [poniższym:

  http://wpolityce.pl/polityka/313745-szymanski-polityka-psl-ws-ceta-to-himalaje-hipokryzji-nie-podzielam-obaw-mamy-elementy-gwarancyjne

  "mamy elementy gwarancyjne" - takie same jak w TL?

  5*
  pozdr
 • @Lotna 01:02:06
  Razem z CETA pojawił się " modny" problem- E U T A N A Z J I ...Widać ; taki przypadek, przypadkowy.. A co sądzicie o KRYPTONAZJI..?...Przy wielkich korporacjach takie "rzeczy" rodem z Auschwitz będą (jeśli już) załatwiane w zaciszu gabinetowym Sorosów i innych Rock&felerów.. Powstaje problem: czy będziemy chłopami pańszczyźnianymi .? Czy, tylko niewolnikami? Zadłużenie Polski ( te z ukrytym to ponad 1 BILION OJRO! czyli ponad 130 tys/na łebka nawet tego poczętego!) narobione przez Tuska, mniemam, nie przez przypadek, uczyniło z nas statek bez steru.. Pętla długu jak kula u nogi, uniemożliwia negocjacje równego z równym. Wiedzą o tym już frankowicze..a my - naród dowiemy się wkrótce.. Czy aby na pewno nie mogliśmy renegocjować SZTUCZNEGO, bo Tuska i Vincentego (banki).. zadłużenia?
 • @Lotna 65 czy w Kanadzie też tak jest, że alkoholikom dają darmowy przydział gorzały? i to o czym poniżej?
  Kulturowe ubogacanie w natarciu. „Uchodźcy” zgwałcili, dano im… odszkodowanie(sic! czyli zapłacono za wykonaną bądź co bądź pracę, jaką oni umieją tylko wykonać, prócz wysadzania się, czy obcinania głów niewiernym!)..Czterech mężczyzn zostało aresztowanych za gwałt na kobiecie. Okazało się, że byli to „uchodźcy” z Afryki Wschodniej. Sprawa pewnie nie wzbudziłaby większego zainteresowania – bowiem to nie pierwszy taki przypadek „kulturowego ubogacania” – gdyby nie fakt, że gwałcicieli wypuszczono. Jeden z nich już otrzymał odszkodowanie, na pieniądze czekają kolejni. Wszystko przez to, że sąd nie był w stanie ustalić, „kto co robił w czasie gwałcenia kobiety”…
  Do zdarzenia doszło w weekend w nocy 17 października 2015 roku w miejscowości Ludvika, w środkowej Szwecji. Lokalne media podają, że kobieta była w drodze do domu, kiedy została napadnięta przez grupę „uchodźców”. Ofiarę zaciągnięto do alejki i gwałcono. Bandytów spłoszył przechodzień. Pod zarzutem gwałtu kobiety aresztowano czterech mężczyzn. Dwóch z nich to muzułmańscy Erytrejczycy w wieku od 19 do 26 lat. I teraz informacja, w którą trudno uwierzyć. Okazuje się, że jeden z imigrantów został wypuszczony i dostał od państwa odszkodowanie w wysokości 140 tys. koron ( około 17 tys. dolarów). Sąd uznał wprawdzie, że mężczyzna gwałcił kobietę, lecz „był bardziej pasywny” niż jego kompani. Dlatego należy mu się ok 17 tys. USD za „traumę, jaką przeżył w szwedzkim więzieniu”. Pozostali trzej skazani byli na trzy lata pozbawienia wolności, lecz sąd apelacyjny wyrok uchylił. Zdaniem sędziego, nie sposób ustalić, „kto dokładnie co robił w czasie gwałtu”, więc nikogo nie wolno skazać. Pozostałych trzech gwałcicieli wyszło na wolność. Teraz czekają na odszkodowania, które im przyznano. Jeden ze szwedzkich blogerów stwierdził, że „w społeczeństwie, które utraciło swoją duszę i pogrążyło się w szaleństwie, wszystko jest już możliwe”. Internauci ironizują pisząc, że dobrze, że sąd nie kazał, aby zgwałcona kobieta z własnej kieszeni wypłaciła odszkodowania „uchodźcom” za to „kulturowe ubogacenie”. Ps..To jest Monty Python, ale w realu! Chora żydolewacka politpoprawność odebrała im rozum. Niedługo będą przepraszać że żyją! A kto im wypłaci odszkodowanie za zadrapania w tym jaj poniesione w czasie gwałtu? Kobieta zamiast poddać się "ubogaceniu" broniła się i podrapała paru "ubogacaczy". To skandal, należą się pieniądze za te cierpienia moralne z ich strony! A gdzie dodatki za zimną kawę i brak porno w więziennym telewizorze? I to się nazywa prawdziwa demokracja!? Jeden z czwórki milusińskich gwałcicieli był "mniej aktywny w czasie gwałcenia" czyli pewnie spuścił się przed właściwą akcją, za co należy się tłuste odszkodowanie, a także oficjalne przeprosiny od szwedzkiego "rządu" ... Allahu akbar!!! Dobrze się stało, że ichni sąd specjalnej troski ofiary gwałtu nie skazał na długoletnie więzienie i odszkodowania ciapatym islamistom bo przecież mogła prowokować ich wyglądem, strojem czy pochodzeniem. Ale jaja, gdyby nie tragedia kobiety to byłby niezły kabaret. Tego na prawdę nie da się skomentować! Kraj, który pogrążył się w diabelskim szaleństwie musi upaść! Trudno, niech się żydolewacka, postępacka Europa sama unicestwi. Może nie lubiła eskimosów a w składzie sądu byli sami eskimosi , bo to ich ulubiony zawód na całym świecie. Niezła zachęta dla gwałcicieli. Wystarczy kilkuosobowa grupa i już sąd nie będzie w stanie stwierdzić, który był pierwszy a który ostatni w kolejce do ubogacenia. I kasa z odszkodowań gotowa. Kilka ubogaceń w miesiącu i panisko nie musi nic robić. Szwecjo, Szwecjo a byłaś takim pięknym i bezpiecznym krajem, który zamieszkiwali wysocy blondyni.Kto tam teraz rządzi? Szatan? Szwedzki aparat (nie)sprawiedliwości przebił stokrotnie te nieśmiałe próby dywersji, uprawiane przez naszą rodzimą mafię "nietykalnych" sędziów ... Tu już zaiste nie ma co komentować, należy ten zbór groźnych szwedzkich wariatów czym prędzej od zdrowej (jeszcze) części szwedzkiego społeczeństwa izolować, bo niedługo skażą prawomocnym wyrokiem własnego monarchę za uchylanie się od utrzymywania muzułmańskiej dziczy ze środków prywatnych na detronizację i więzienie ...Widać w Szwecji sądy działają w/g prawa klasyka: róbta co chceta. Ten świat już ginie, doświadczony zbiorowym obłędem. Proszę się nie dziwić, że nijaki Abraham Kaufman vel A. Rzepliński, banda zakodowanych idiotów, nowocześni "demokraci" z PO na czele, ulegają szatańskim, nowoczesnym kretynom. A co na to żałobne, nowoczesne idiotki? Przeprawcie się przez Bałtyk i protestujcie! A gdzie są europejskie feministki? Dlaczego nie protestują i nie wysyłają petycji do Strasburga o łamanie praw kobiet, ich dyskryminacje. W Szwecji aby dostać maksymalny wymiar kary trzeba legitymować się polskim dowodem osobistym. A najlepiej jeszcze przyznać, że jest się prawicowcem i katolikiem, wtedy wyrok na maxa bez możliwości apelacji.
 • @kula Lis 66 08:34:08
  Panie kula Lis 66, mądry z pana człowiek, a dał się pan tak zwieść. Tamci przegrali, bo uznano, że PO już się zużyło. Dalsze rządy tej partii mogły doprowadzić do nie kontrolowanego wybuchu. Dlatego potrzebna była "dobra zmiana" PiS-u, aby skanalizować w łagodny sposób grożący wybuch. PiS grając na patriotycznej nucie wygrał wybory. Ale co z tego wynikło. Ano nic. Ustawa 1066 została. Co więcej, PiS uchwalił jeszcze gorszą jej wersję.Bezwarunkowe poparcie dla banderowskiej Ukrainy jak było, tak jest. CETA przyjęta przez PiS i PO. Poleci może pani bufetowa [oj, przepraszam, pani Gronkiewicz-Waltz]. Jakieś ofiary muszą być. Wszystko w myśl zasady, trzeba trochę zmienić, żeby nie zmieniać nic.
 • @ireneusz 01:50:12
  Dureń.
 • @Jabo 13:27:16
  Całkowita zgoda.
  PO to był muchomor.taki zwyczjny,czerwony w białe plamki.Eszyscy wiedzieli,że trujący i światlejsza część społeczeństw nie brała go do swego"koszyka".Wobec tego starsi i mądrzejsi,przy wsparciu naszych faryzejskich arcykapłanów dali nam "wybór"-sromotnika.Ww wczesnym stadium rozwoju przecież jest tak podobny do smakowitej kani.No to ją do koszyka!
  Pardon,do postawienia krzyżyka w kratce PiS. Teraz sromotnik bez cienia żenady wytruje to,czego nie zdążył zrobić muchomor czerwony. A zdziwiony naród,śpiewając:Ojczyznę wolną pobłogosław Panie..." będzie zdychał.Przesuwając paciorki różańca szeptał będzie :to niemożliwe,nasi?
 • @miarka 08:04:05
  ,,Korporacje prywatne to największy z pasożytów, z jakim ludzkość miała do czynienia. Pasożyt zabójczy, bo jego toksyny sięgają ludzkiej woli, ludzkiego chcenia.
  Albo ludzkość sama się od niego uwolni, albo sama zginie."

  Dodać należy, że te korporacje są własnością bardzo małej grupki ludzi, choć ich nazwy na to nie wskazują, bo kiedyś tak nie było.
  http://sploid.gizmodo.com/fascinating-graphic-shows-who-owns-all-the-major-brands-1599537576
  Są też zarządzane przez te same grupy osób, które są połączone z think-tankami będącymi animatorami rządów.
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Interlocking_directorate
  Masz rację, jest to największa i najpotężniejsza mafia, jaka kiedykolwiek istniała. Nas jest niporównywalnie więcej, niestety jesteśmy ,,reprezentowani" przez okupacyjne rządy z ramienia tejże mafii.
 • @kula Lis 66 09:17:55
  Nie, nie jest za późno na protesty, dopóty dopóki umowa nie jest ratyfikowana. Sam rząd kanadyjski przyznaje, że doprowadzenie do ratyfikacji nie będzie prostą sprawą.
  Oby więcej ludzi w Polsce przejrzało na oczy!
 • @MacGregor 09:43:31
  Witaj,
  Mamy wielkie G., a nie elementy gwarancyjne. Nawet nie śladowe. Ta umowa powinna iść do kosza, koniec kropka i powinna stanowić nauczkę na przyszłość. Z diabłem się paktu nie zawiera.
  PiS gdyby był mądry, w celu uratowania własnych stołków, nagłośniłby by sprawę, tak jak powinien i zrobił referendum w sprawie odrzucenia umowy albo Polexitu :)
  Ta druga opcja odpada, bo przecież Rosja to nasz największy wróg, a żadnych innych przyjaciół też nie mamy. Boże, co za bryndza!

  Pozdrawiam :)
 • wszyscy won!
  .
  Cejrowski mial racje
 • @e-misjonarz 19:04:18
  Dobrze się czujesz?
 • @Lotna
  CETA podpisana. Teraz czas na na supertajną TiSA (Trade in Services Agreement)! Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział wczoraj otwartym tekstem: "CETA to pozytywny sygnał, który wiele znaczy w tym szczególnym momencie historii UE". Kolejnym celem eurokratów może być supertajna TiSA (Trade in Services Agreement), czyli Porozumienie w sprawie handlu usługami, którego nadrzędnym celem jest liberalizacja dostępu do rynku usług związanych z bankowością, służbą zdrowia czy transportem. Dlaczego obecne elity polityczne tak bardzo chcą wzmocnić wielkie korporacje kosztem państw narodowych? TiSA czyli Trade in Services Agreement, to proponowane porozumienie międzynarodowe pomiędzy 24 stronami, wliczając Unię Europejską oraz Stany Zjednoczone. Celem układu jest otwarcie rynków i usprawnienie przepisów w takich dziedzinach jak wydawanie licencji, usługi finansowe i bankowe, telekomunikacja, handel elektroniczny, transport morski czy prawa pracowników tymczasowo wyjeżdżających za granicę w celu świadczenia usług. Niestety, rozmowy i negocjacje w/s TiSA (które w imieniu wszystkich państw wchodzących w skład Unii Europejskiej prowadzi Komisja Europejska) nie są publiczne dostępne. Dostęp do tajnych dokumentów mają tylko i wyłącznie ich uczestnicy. W 2014 roku doszło do wycieku części tajnych dokumentów dotyczących TiSA. Organizacja "Public Services International" (PSI) tymi słowy odniosła się wówczas do negocjowanej umowy: "TiSA umożliwiłaby dostęp do rynków krajowych na "nie mniej korzystnych" warunkach od dostawców krajowych wszystkich zagranicznych dostawców i ograniczyłaby zdolność rządów do regulowania, zakupu i świadczenia usług. To zasadniczo zmieniłoby regulację wielu publicznych oraz sprywatyzowanych lub komercyjnych usług z działania w interesie publicznym, na służenie interesom zysku prywatnych, zagranicznych korporacji". Powstaje pytanie - dlaczego obecne elity polityczne tak bardzo chcą wzmocnić i dbać o interesy wielkich korporacji kosztem interesów państw narodowych?
  Źródło: Donald Tusk o CETA: "W tym szczególnym momencie historii UE ten pozytywny sygnał wiele znaczy" (wPolityce.pl)
  Źródło: Porozumienie w sprawie handlu usługami (ec.europa.eu)
  Źródło: Meet TISA: Another Major Treaty Negotiated In Secret Alongside TPP And TTIP Techdirt (techdirt.com)
 • @e-misjonarz 19:04:18
  //W Polsce przeciwko CETA było agentura prowadzona przez towarzyszy oficerów chodzących w walonkach.//

  W sumie żałuję, że cię swego czasu nie zutylizowałem. Na obydwu nickach. Za zwykłą głupotę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:44:35
  Można wiedzieć, jaki ten drugi nick? Z góry dziękuję!
 • Promyk nadziei?
  Rzeczywiście sytuacja jest bardzo trudna, ale chyba nie pozbawiona nadziei. Zdaje się, że jest jeszcze mały promyk nadziei w tym, iż PiS w trudnej sytuacji politycznej zdaje sobie najwyraźniej sprawę z tego, iż bliski jest upadek Unii Europejskiej. Wówczas można taką umowę najzwyczajniej rozbić o d... A zatem mamy raczej do czynienia z grą na czas, aniżeli ze spełnianiem życzeń takich czy innych korporacji.
 • @emsi 13:07:13
  To jest gra w rosyjską ruletkę. A zważywszy wszelkie inne antypolskie posunięcia PiSu, wątpię aby przyjęli taką strategię.
 • "O wojnie"
  .
  "MWF prowadzi przeciwko nam wojnę" bezlitosną

  - http://na-argumenty.neon24.pl/post/134663,wielkie-korporacje-sa-wlascicielami-rzadu#comment_1341042

  a stado baranów robi "meee, wojny nie ma".

  CETA podobnie jak UE są ważną bronią w tej wojnie. Zniszczenia po CETA/TTIP powinny już z racji długotrwałości przekraczyć te z II Wojny. Chodzi o modernizację imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  jak kto woli NWO, ale w imperium nie ma absolutnie NIC nowego, bowiem ma tradycję tysiącleci. Na modernizację religii i sens wojny przeciwko islamowi, rozsadzanie go od wewnątrz z pomocą Daesh zwracano już uwagę wielokrotnie.
 • EU ma sposoby
  .
  @Nibiru 22:51:33

  na krnąbrnych.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#RezymUE

  Irland otrzymała "kryzys" i jeszcze raz musiała głosować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej