Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
122 posty 5335 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Krzysztof Wojczal o torowaniu drogi do dyktatury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krzysztof Wojczal : J. Kaczyński toruje drogę do dyktatury... Dla następcy.

Czy prowadzenie polityki pro-socjalnej, anty-wolno rynkowej, z naciskiem na reprywatyzację może doprowadzić do wprowadzenia rządów autorytarnych i ułatwić władzy wysłanie społeczeństwa na wojnę? (np. na Ukrainę)

Gdyby prześledzić drogę do władzy dyktatorów XX-wieku, wówczas śmiało można zaryzykować tezę, że socjalizm jest doskonałym narzędziem do wprowadzenia tego typu rządów.


Włodzimierz Lenin i Józef Stalin byli nie tylko socjalistami, ale i komunistami.
Adolf Hitler – socjalista, który w dodatku zdobył władzę w sposób demokratyczny.
Mao Zedong – socjalista i komunista.
Zresztą, daleko szukać nie trzeba. Józef Piłsudski również wywodził się z Polskiej Partii Socjalistycznej, natomiast rządy sanacji wyraźnie obrały kierunek przeciwny do tego prowadzącego do gospodarki wolnorynkowej (wysoki socjal i niebotyczne zarobki administracji państwowej oraz wojska, nacjonalizacja gospodarki).


Rządy autorytarne to rządy nie znoszące sprzeciwu. Dyktator to jednostka, potrafiąca stłumić lub nawet nie dopuścić do sprzeciwu społeczeństwa.

W jakich warunkach społeczeństwo nie może sprzeciwić się dyktatorowi? W jakich warunkach można wysłać obywateli na wojnę, w której mogą przecież stracić życie?
Wyobraźmy sobie, że władca państwa (niezależnie od ustroju, prezydent, dyktator, monarcha) nakazuje przedsiębiorcy, lub pracownikowi przedsiębiorcy stawić się do wojska i wyruszyć na wojnę.
W warunkach wolnego rynku, kiedy to przedsiębiorca posiada doskonałe warunki do rozwoju i bogacenia się, a jego pracownicy zarabiają godnie i również się bogacą, żaden z nich nie zdecyduje się dobrowolnie zaryzykować takiego dobrobytu w imię bliżej nieokreślonych interesów władcy (pomijam wojnę obronną, która jest zagrożeniem dla dobrobytu obywateli). W gospodarce wolno-rynkowej sektor prywatny rozrasta się, a więc podatnych na rozkazy „z góry” i chętnych do wojaczki ubywa.
W warunkach, gdy w społeczeństwie sektor prywatny zajmuje mało miejsca w gospodarce, a gro obywateli swój żywot opiera o państwowe: pensje, renty, zasiłki, dodatki i inne programy socjalne (jak np. 500+), władca ma szerokie pole manewru, które można sprowadzić do jednej groźby:
„Albo jesteś posłuszny, idziesz na wojnę, albo pozbawiamy Ciebie i twoją rodzinę środków do życia.”
Tak Hitler poprowadził Niemców na wojnę, tak Stalin zmusił społeczeństwo do poniesienia strasznych ofiar w obronie ZSRR (pomimo, że w państwie panował terror i zapewne nikt specjalnie go nie kochał).

Rządy Prawa i Sprawiedliwości przyjęły kierunek uzależniania społeczeństwa od państwa. Wprowadzono gospodarczy program reprywatyzacyjny, programy socjalne i kontroli podatnika. Administracja państwowa się rozrasta, jak za „starych dobrych” rządów PO-PSL i wcześniejszych.

Bardziej samodzielni obywatele albo wyjechali, albo co dzień ścierają się z biurokratyczno - fiskalną machiną państwową w walce o utrzymanie biznesów prywatnych. Wspomnę tylko o tym, co już w ciągu roku zdążył zrobić obecny rząd:

1) ograniczenie transakcji gotówkowych do 15 tyś. złotych (kierunek – eliminacja gotówki, kontrola rachunków bankowych i środków płatniczych obywateli poprzez tzw. model cypryjski),
2) wprowadzenie możliwości zatrzymania środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku przez prywatne banki, w razie ich niewypłacalności/kryzysu,
3) wprowadzenie obowiązku wysyłania do Urzędu Skarbowego tzw. pliku JPK – jednolitego pliku kontrolnego dla małych i średnich przedsiębiorstw, teraz urzędnik może bez skrępowania przeglądać wszystkie zakupy/sprzedaże jakie dokonałeś w Twoim biznesie (dostęp do informacji wrażliwych dla przedsiębiorstwa np. do kontrahentów, wynegocjowanych cen itp. itd. – co może prowadzić do korupcji), a ponadto urzędnik będzie mógł również przeglądać rachunki bankowe przedsiębiorcy!
4) planowane – nadanie urzędnikom prawa zajęcia rachunku bankowego przedsiębiorcy na okres nawet do 3 miesięcy, jeszcze przed wydaniem jakiejkolwiek decyzji czy orzeczenia sądu w sprawie.

Tym samym w Polsce wzrasta odsetek ludzi zależnych od państwa. Zależnych od władzy. Zależnych od polityków.

Wątpię, czy Prawo i Sprawiedliwość dotrwa, by móc skonsumować tę zależność. Bardziej prawdopodobnym jest to, że Jarosław Kaczyński bardzo ułatwi sprawę każdemu, kto po nim sięgnie po władzę.
Gdy w końcu nastąpi światowy krach gospodarczy oraz padnie ZUS (niekoniecznie w tej kolejności), społeczeństwo będzie nie tylko uzależnione od władzy, ale i znienawidzi demokrację w formie, jaka panowała w Polsce po 89’. Będzie wobec tego podatne na wszelkie populistyczne hasła i może zakrzyknąć z frustracji: „wodzu prowadź!”. Niezależnie od tego, kto na tego wodza będzie promowany.

Taki ciężki czas (kryzys, upadek ZUS) niewątpliwie, nastąpi. I wszystko wskazuje na to, że stanie się to wcześniej, niż później.
Czy słuszne są zarzuty opozycji, że Jarosław Kaczyński autorytarnie rządzi Polską? Absolutnie nie (w końcu PIS sprawuje władzę w ramach demokratycznego systemu). Czy zarzuty, że Jarosław Kaczyński wprowadza autorytarne rządy? Po części tak. Jednak skutki poczynań rządów Prawa i Sprawiedliwości będą widoczne dopiero za kilka lat. Może okazać się, że władzę autorytarną w Polsce przejmie któryś, z odwiecznych wrogów PREZESA. Np. promowany tak przez zachodnie media na eksperta - Radosław Sikorski (który opuścił tonący okręt w czasach swojej świetności, po jego głośnych negocjacjach na Ukrainie i przed blamażem i porażką rządu Ewy Kopacz). To byłby dopiero chichot losu.

Zwracam też uwagę na pewną właściwość. We wszystkich mało istotnych dla obywateli sprawach (jak Trybunał Konstytucyjny, sprawy obyczajowe, kadrowe etc. etc.) „opozycja totalna” rzeczywiście zasługuje na swoją nową nazwę. Natomiast w przypadku kwestii na prawdę istotnych (sprawy gospodarczo – fiskalne, datki socjalne), które dotyczą każdego obywatela i które mają na niego bezpośredni wpływ, „opozycja totalna” milczy lub nawet nieśmiało klepie PIS po plecach (jak w przypadku 500+).

Wniosek?

Niezależnie od rządu, cel jest jeden. Zniszczyć polską gospodarkę, polskiego przedsiębiorcę i polski sektor prywatny oraz uzależnić społeczeństwo od rządzących.

PO/PSL i PIS , w mojej ocenie, różnią się jednym. Te same metody stosują w innych celach. Pierwsi okazali się bohaterami licznych afer i dbali o własną kieszeń i interesy państw ościennych. Drudzy... Mam wrażenie, że chcą wysłać nas na wojnę. Ale to temat na osobny artykuł.

pozdrawiam
KW


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/krzysztof-wojczal/j-kaczynski-toruje-droge-do-dyktatury-dla-nastepcy 

KOMENTARZE

 • @Lotna
  Polecam . http://www.pch24.pl/grzegorz-braun--wkrotce-moze-dojsc-do-wojny--trzeba-oglosic-neutralnosc-,43719,i.html .No ale nikt tego nie rozumie . Wojna coraz bliżej . Ave.
 • @Autor
  Szanowny Autor zapomniał tylko o jednym, bardzo ważnym czynniku. Jarosław Kaczyński sam jeden ma niewiele władzy. Ale miliony Polaków popiera takie właśnie działania jakie Jarosław Kaczyński podejmuje, popiera i uznaje za słuszne i sprawiedliwe. To poparcie milionów ludzi daje przywódcy władzę.
  Miliony Polaków chce takiego autorytarnego wodza i to jest problem podstawowy. To właśnie ta chęć Polaków do autorytarnego ustroju wyłoniła przywódcę który w tym kierunku Polaków prowadzi.
 • @programista 21:25:50
  Monarchia powinna obecnie być najlepszym rozwiązaniem , ale niestety w naszym kraju idiotów proszę na to nie liczyć . http://niezalezna.pl/uploads/still2017/149052349915488496034.jpg . Na J.K. nie ma co liczyć , to nazywa się wtórny infantylizm . Przykre , ale prawdziwe. http://bi.gazeta.pl/im/b7/95/12/z19485879IH,Prezes-Kaczynski-w-Sejmie.jpg
 • @Repsol 21:37:25
  Gdyby Niemcy nie byli "ordnung", to ktoś by (po I WŚ) pomyślał, i Hitlerka odstrzelił, ZANIM zdobył wystarczającą pozycję.

  Jeśli Polska podąży podobną drogą, cała nadzieja, że znajdą się odważni Polacy...
 • Dyktatorzy socjaliści?
  Pan autor zapomniał o jednym państwie. Mianowicie o USA, w których wolny rynek obejmuje praktycznie wszystkie sektory gospodarki, a jednak od 100 prowadzą one wojny napastliwe i, co przeczy pana tezie, znajdują chętnych do udziału w tych wojnach.
 • ...
  Pis realizuje przygotowania do wojny tak jak na swoim odcinku w czasie i przestrzeni robilo to po.
  To sa wytyczne globalnego szczebla.
  Punkty wymienione w artykule sa zrealizowane lub realizowane w wielu innych krajach.
  Polska jest szykowana na wojne w tym regionie, na odcinku wschodniej europy...oczywiscie z rosja.
  Ta jednak bedzie prowadzila dzialania na wiecej niz jednym froncie.
  Stad przygotowania mocarstw w syrii.
  Spiochy beda spac do konca i tak samo smiac beda sie z 'przewrazliwionych' i ich nawiedzonych teorii.
  Mowie o wojnie od dekady, wiec jestem niezlym czubem w oczach wielu...
 • @s.r. 60 l. 22:31:30
  Ze znalezieniem chetnych do ot nie mieli problemu.
  Wystarczylo troche kasy, troche magii wladzy zwiazanej z hierarchia i tabuny ruszyly gotowac sie do potencjalnej walki.
  A jak sie zacznie to ustroj nie badzie mial znaczenia...bedzie chwila historycznej potrzeby...i tyle.
  Zagonia owieczki do wyprowania sobie flakow jak zawsze, a sami beda przesuwac pionki po planszy, ewentualnie spierdalac za granice albo do bunkrow, wraz z rodzinami...
 • Autor
  //...cel jest jeden. Zniszczyć polską gospodarkę, polskiego przedsiębiorcę i polski sektor prywatny


  W świetle powyższego "programu" zapytuję: na czym ma polegać 'gospodarczy program reprywatyzacyjny' ?
 • Tylko na chwilę zobaczyłem czym różnią się tablice samochodowe
  Polski i Holandii, oraz w czym podobne są kaczki holenderskie i Polskie ?
  Żółć to kolor dominujący w tym porównaniu, żółć która zalewa mnie jak widzę w każdym holenderskim przysiółku strefy przemysłowe i wielkie centra logistyczne wywożące holenderskie wytwory, w dużej mierze robione przez Polaków, na marginesie, do szparagów idą tylko Polacy, rumuni i bułgarzy mają gdzieś 7-8 euro za godzinę ciężkiej pracy, nie wspomnę tu o upodlanych Polakach przez Polskie firmy ich tam zatrudniające, temat rzeka.
  Byliśmy zagrożeniem dla zachodu, tej prawdziwej zachodniej żydoKOmuny, my cieszymy się paroma "strefami", tam tych stref są tysiące, a co różni najbardziej Holland od Poland to zapach gnojowicy w całej Holandii, dobrze na niej rosną żółte tulipany ...
 • @s.r. 60 l. 22:31:30
  Pan autor o niczym nie zapomniał, bo w USA, w którym od lat rządzą neokoni, nie ma wolnego rynku, chyba że dla korporacji, które przecież też do tej pory pozjadały się wzajemnie i zredukowalły swoją liczbę, utworzyły megakorporacje i skupiły największe zyski pośród małej grupy.

  Nie wiem na 100% co Autor miał na myśli mówiąc o "wolnym rynku". Zakładam, że nie miał na myśli utopii, a sytuację, gdzie państwo dąży do rozwoju przedsiębiorczości obywateli i ą ułatwia, a co za tym idzie, dąży do powiększania klasy średniej, która jest podstawową tkanką zdrowego społeczeństwa, a nie odwrotnie
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 06:01:07
  Owszem, ale oficjalnie żyjemy w tzw. demokracji, nieprawdaż? Jak na razie jeszcze nie mamy wodza, którego trzeba ubóstwiać.

  Daruj sobie proszę te obrazki.
 • @provincjał 13:50:59
  W Polsce żadnej gnojowicy nie będzie, dzięki kolejnej dobrej zmianie PiSu
  http://kossobor.neon24.pl/post/135411,jurgiel-do-natychmiastowej-dymisji

  Ale za to będzie GMO!
  http://idb.neon24.pl/post/137739,pis-otwiera-droge-dla-gmo
 • @ Autorka
  "Czy prowadzenie polityki pro-socjalnej, anty-wolno rynkowej, z naciskiem na reprywatyzację może doprowadzić do wprowadzenia rządów autorytarnych i ułatwić władzy wysłanie społeczeństwa na wojnę?"

  Z całą pewnością tak. Im więcej socjalizmu (czytaj: im wyższe podatki) tym większa grabież społeczeństwa z własności. To oznacza pauperyzację i wzrost udziału liczebnego biedaków (i głupków) w społeczeństwie. Głupkami łatwiej się manipuluje.

  Dziękuję za bardzo ważny wpis.

  5*
 • @s.r. 60 l. 22:31:30
  I Anglia i Francja i imperia kolonialne
 • Autor.
  Komentarz do wniosków autora:" W.Łysiak: waszmości something pojebałoś'!!! Nie ma sensu dyskutować z takimi , durnymi wnioskami!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej