Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
122 posty 5341 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Malutkie serduszko cenzora

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli dlaczego mamy Idiotę w Administracji?

 
 
Nie znam i nie chcę znać zakulisowej polityki NEonu24 i staram się nie reagować na rzeczy, które tutaj nieuchronnie, notorycznie i cyklicznie mają miejsce, ale doznałam dzisiaj małego szoku, kiedy na stronie Mirosława Dakowskiego ujrzałam, co następuje:
 
 
RAM założył własny blog, by się nie szarpać... 
 
 
mail'em :
Czy mógłby Pan Profesor powiadomić moich czytelników o tym, że założyłem własnego bloga? 

Zablokowano mi konto na NEonie24.pl!  

Ludzie prosili mnie o informację, gdzie będę teraz publikował.. 

https://ramgeopoliticadintorni.wordpress.com/ 

RAM 
 

Po krótkim dochodzeniu przeczytałam notkę RAMa, która z jakichś względów znalazła się w lochu
( Czy księży już celibat nie obowiązuje?)
 
i następną notkę RAMa do pana Opary, w której oznajmia swoje odejście z NEonu24pl.
 
w której to dowiadziałam się o decyzji RAMa, prośbach blogerów i komentatorów o pozostanie, a także komentarz pana Opary. 
RAM zapewnił czytelników NEonu, że będzie na NEon zaglądał i powiadomi o nowym miejscu, gdzie będzie publikował swoje tłumaczenia. 
 
Tym bardziej zaskakuje, w dodatku w bardzo nieprzyjemny sposób, zablokowanie konta tego nieocenionego blogera i tłumacza. Nie przymierzając, działanie podyktowane mentalnością "psa ogrodnika", czyli małostkowością i odegraniem się "na przeciwniku".
 
Pan Ryszard Opara napisał w swoim komentarzu, cytuję:
 
"Będzie mi bardzo przykro, jeżeli Pan rzeczywiście zdecyduje zrezygnować ze współpracy z NEon24.pl. Mam nadzieję, zmieni Pan zdanie.
Ale oczywiście to Pana decyzja."

No cóż, w sytuacji, kiedy konto RAM a na NEonie24.pl jest zablokowane, nawet gdyby RAM chciał zmienić swoją decyzję, nie może tego zrobić, bo rzecz jasna, zablokowawszy jego konto Administracja mu na to nie pozwala. Wbrew woli właściciela portalu, pana Opary. 

O co tutaj więc chodzi i kto ma na celu pozbycie się z portalu jednego z najlepszych, najpoczytniejszych i najbardziej obiektywnych blogerów?

O szczęśliwych harcach, odbywających się na NEonie co rusz, kiedy to Administrator ręka w łapę z czołowym trollem popierają się wzajemnie w komentarzach pod wpisem, który im nie przypadł do gustu, wspominać zapewne nie powinnam, pod groźbą znalezienia się w lochu, albo blokadą mojego konta, ale trudno, pewnie jakoś przeżyję. 

Przeżyłam już różne zmiany personalne i przetasowania na NEonie, w tym najazd młodych gniewnych reorganizatorów i rozumiem, że utrzymanie portalu nie jest proste, ani łatwe, a czasami wręcz jest nieprzyjemne, ale czy doprawdy dzisiejszy Administrator to szczyt możliwości na jaki stać NEon24 i czy NEon24 może sobie na tego typu wpadki i potknięcia pozwolić?
Jeśli tak, to jak długo?

KOMENTARZE

 • Blog Pana RAM został dzisiaj odblokowany
  Po przeczytaniu Twojego wpisu chciałam to zrobić sama ale okazało się że uczynił to przede mną... właściciel portalu.
  Z tego co mi wiadomo zawsze był przeciwny banowaniu autorów i ich tekstów.
  Gorzej, że usunięty został jeden z wpisów autora i komentarze, skasowałam usunięcie wpisu ale... nie wiem czy w całości jest teraz dostępny...

  Napiszę tak... to wcale nie jest trudne kiedy mimo jakichkolwiek antypatii można i trzeba docenić pracę blogera z którym mamy jakiś konflikt... dla mnie przynajmniej to nie stanowi żadnego problemu.
  Co więcej można tutaj napisać... raczej już nic więcej jak tylko przeprosić autora bloga i pomimo wszystko prosić go o dalsze publikacje na NEonie, który jednak do tej pory uchodził za portal bez cenzuy :(

  Pozdrawiam
 • @fabi 10:21:46
  Proszę Pana ... już raz pisałam ... b l o g e r ma prawo banować na swoim blogu kogo mu się podoba i to jest jego prawo!
  W odróżnieniu od tzw "szaraków" czyli jedynie komentujących do których Pan należy. Proszę wystąpić o rangę blogera i pisać... tłumaczyć jak autor o którym jest ten wpis i ... nie banować.
  Na moim blogu nie mam zablokowanych innych, ale miałam czasami :)

  "Neon to nie tablica ogłoszeniowa pewnych frustratów ..
  Myślę że więcej nie muszę pisać .."

  Nie musi Pan faktycznie... Zrozumiałam, że w związku ze zbanowaniem przez autora - uważa Pan za słuszne to co się stało? i kto tu jest frustratem?

  Pozdrawiam
 • Proszę Państwa
  Nie wcinam się między Adminów bo to ich robota.

  Uważam jednak, że RAM, szczery chłopak, za damski ch.. tłumaczy dobre teksty bo zna język. Inny od polskiego.
  Powinien być doceniany, jak nie przymierzając, Pan Jeznach.
  Tyle
 • @fabi 11:21:30
  "Przykro mi że pani tak bardzo się zniżyła ..Idiotę w Administracji? ..chyba ze to jest ten poziom butki z piwem"

  Nie będziemy w ten sposób rozmawiać. Jest Pan irytujący i w dodatku zwyczajnie trolluje.
  Gdzie ja kogokolwiek nazwałam "idiotą w Administracji"??
  I proszę już odejść od tej "butki" z piwem... bo jest to irytujące kiedy komentator pisze bzdury, tyle..

  "Dyskusję" z panem uważam za zakończoną...
 • 5*
  Bloger "RAM" zbyt poważnie potraktował neonową administrację - nie wiem, może jest młody i pozwolił się ponieść nerwom.

  Mam do publikowania na Neon24.pl (zresztą na każdym innym portalu także) nieco inny stosunek, który dość dobrze wyraża refren piosenki W.Młynarskiego (którego politycznych poglądów nigdy nie podzielałem):

  Róbmy swoje,
  Pewne jest to jedno, że
  Róbmy swoje,
  Póki jeszcze ciut się chce,
  Skromniutko ot, na swoją miarkę
  Majstrujmy coś, chociażby arkę - tatusiu,
  Róbmy swoje,
  Może to coś da? Kto wie?...

  Istotny jest cel działania, a nie ci co nam brużdżą.
 • @fabi 10:21:46
  Zamknij ekran, to żadne łzy nie będą ci się wlewać do pokoju. Przy okazji również twoje krokodyle łzy nie będą się wlewać na mój okropny blog "na tym poziomie butki z piwem". Jakie butki? Czółenka czy kozaczki?

  Jeśli nie rozumiesz, a najwyraźniej nie rozumiesz, to między blogerem a administracją różnica jest taka, że bloger ma prawo dbać o poziom i kierunek dyskusji na swoim blogu, natomiast administracja powinna dbać o poziom portalu i jego obiektywizm, a przynajmniej się starać, bo w końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Z pewnością nie powinna być mściwa i małostkowa w stosunku do blogerów i komentatorów, których z jakichś względów - ideologicznych czy osobistych, nie darzy sympatią - a jednocześnie radośnie trollować wraz ze swoim ulubieńcem, naczelnym trollem portalu. Podczas gdy to Administrator powinien dbać o poziom dyskusji, co by indywidualni blogerzy nie musieli się użerać z trollami zamiast prowadzenia dyskusji na temat wpisu, a nie osoby autora czy któregoś z komentujących jego wpis. Administrator, który tak postępuje jest albo sabotażystą, albo idiotą, możesz sobie wybrać.

  Jeśli nie zauważyłeś, wielu cennych, choć nie najbardziej głośnych blogerów po cichutku zniknęło ostatnimi czasy z NEonu i ani ch teksty, ani komentarze więcej się nie pojawiają. Czy wszyscy mieli takie perypetie jak RAM? Tego się zapewne nigdy nie dowiemy.
 • @Rzeczpospolita 11:57:01
  "Istotny jest cel działania, a nie ci co nam brużdżą."

  Słusznie, dziękuję za ten mądry komentarz; miejmy nadzieję, że RAM weźmie sobie tę maksymę do serca.
 • @fabi 13:51:43
  "Wymagajmy od siebie trochę szacunku i zrozumienia"

  Właśnie tego wymagam od administratora, który zablokował konto RAMa i zapewne nie tylko. Jeśli przeczytasz mój wpis ze zrozumieniem, to zrozumiesz, że wolą właściciela nie było zablokowanie RAMa, wręcz przeciwnie.

  Nie wiem do kogo się zwracasz przez "wy". Ja napisałam tę notkę w imieniu własnym i jestem pojedynczą osobą, a nie żadnym gremium.

  Nawiasem mówiąc, nie wiem czy zauważyłeś, ale ta notka nie jest o tobie, ani twoich odczuciach, sympatiach i antypatiach na neonie, o twoim braniu na klatę nie wiadomo - czego właściwie?, a najwyraźniej grasz w jednej drużynie z trollem- administratorem. Moje płacze na temat administratora są żałosne, ale jeszcze bardziej żałosne są twoje próby jego obrony, kiedy bronić nie ma czego, twoje płacze na temat moich płaczów i na temat administratorki. Trolujesz i tyle.

  Miałeś nie kopać się z koniem, to co tutaj jeszcze robisz? :))) Masz inne zdanie na ten temat, to napisz własną notkę, bo argumentów nie masz żadnych, ale za to całe mnóstwo uszczypliwości. Żegnam wylewnie ( bez podtekstu).
 • Każdy z nas jest omylny, również administrator
  Lecz cechą porządnego człowieka jest się do błędu przyznać. Administrator nie może kierować się własnymi preferencjami w danym temacie a oceniać tekst pod względem merytorycznym, wartości dla czytelników.
  Oczywiście admin mógł też pozostać przy swoim zdaniu, mimo, że reakcja czytelników i blogerów Neon 24 w tej sprawie była dość jednoznaczna. Jednak usunięcie konta autora RAM było w mojej ocenie nadużyciem uprawnień i rzeczą zupełnie niepotrzebną.
  W mojej ocenie tłumaczenia z prasy zagranicznej są wartościowe. Możemy poznać coś, do czego ze względów językowych dostępu nie mamy.
 • *5
  PODSUMOWUJAC... BALCER...
  WRÓĆ ...

  Repsol musi odejść !

  A tak serio - to naprawdę nic personalnie do niego nie mam jako blogera, ale do administrowania się moim zdaniem nie nadaje... Po prostu nie jest wystarczająco obiektywny a wręcz stronniczy, często promuje notki na skandalicznie niskim poziomie, i na odwrót - wysyła merytorycznie spójne, technicznie dopracowane ...do lochu , zapewne tylko dlatego ,że nie zgadza się z poglądami autora.. Funkcja administratora portalu nie jest dla ludzi nie w pełni dojrzałych emocjonalnie..
  Takie moje zdanie..
  Porównując Panią Astrę czy Pana Jarka Ruszkiewicza ...z Repsolem , niestety w mojej ocenie wypada on bardzo słabo..

  A JEŚLI CHODZI O BLOGERA RAM...

  No cóż , myślę że jeszcze kilka miesięcy obecności tu takich tuz dziennikarstwa jak Husky czy Talbot...KORZYSTAJĄCYCH Z PRZYCHYLNOŚCI ADMINKA i przepraszam za dosadne określenie - spierdoli stąd każdy przyzwoity bloger. To kuriozalne, żeby nie widzieć jak mocno nadszarpują oni wizerunek portalu! Niepojęte!
  ...Ale tak jak już kiedyś pisałem do Pana Opary... "To Pana portal i Pana sprawa..."
  ... Porządnych blogerów tylko żal...

  KOLEJNY WŁAŚNIE ZWINĄŁ ( CZY TEŻ ZASTANAWIA SIĘ NA TYM ) ŻAGLE ...
  KTO BĘDZIE NASTĘPNY ?
 • @fabi 17:34:30
  Widzę, że twoje uszczypliwości przemieniły się w impertynencje, tym razem w stosunku do mnie. Prawdopodobnie jest to twój sposób na okazywanie szacunku, o który tak rzekomo tutaj zabiegasz.

  Tłumaczenie na temat księdza, który chwali się swoim gejostwem jest ukazaniem odejścia od wiary w kościele, a nie uderzeniem w wiarę chrześcijańską w katolickim kraju. To ten ksiądz ośmiesza religię katolicką, a nie RAM. Dwie różne rzeczy, których ty najwyraźniej nie rozróżniasz. Zapewne należysz do rzesz tych katolików, którzy z zacięciem godnym lepszej sprawy będą bronić księży i kościoła, bez względu na to, jakich czynów i przestępstw by nie dokonali, z pedofilią na czele: Chrystus z pewnością by się ucieszył. Dla ułatwienia dodam, że to sarkazm, bo moralność i etyka chrześcijańska nie opiera się na relatywizmie moralnym.

  Na przykładzie twoich bezsensownych, acz uporczywych komentarzy doskonale widać jak można zatrollować wpis, grając na emocjach czytelników, w tym wypadku katolików. Mowa była o małostkowości i niekompetencji administratora, a mamy dyskusję na temat religii. Brawo.

  Ostrzegam jednak, dostajesz czerwoną kartkę, bo nie mam zamiaru dłużej użerać się z trollem obsikującym mi nogawki.
 • @Zawisza Niebieski 17:23:38
  Dziękuję za komentarz.
 • @Paulus.Aquarius 17:35:28
  Wygląda na to, że jeśli tak dalej pójdzie, niedługo Husky i Talbot pozostaną jedynymi piszącymi, a raczej wklejającymi, na NEonie.
  Pozdrawiam.
 • @fabi 19:04:24
  Już cię pożegnałem. Najwidoczniej tej sprawiedliwości, uczciwości i uprzejmości nie jest ci dane doczekać na neonie, ani u RAMa, ani u mnie.
 • @Lotna
  Nie wnikam w spór RAM - Repsol czy też Repsol - RAM i oczywiście nie pisałbym na pewno na tym blogu. Jednakże autorka pozwala sobie na zdanie "Czyli dlaczego mamy Idiotę w Administracji?" -
  --- To już trzeba być bezczelnym chamidłem, by tak określać inną osobę, gdy samemu /samej ma się nie za wiele rozumu.
 • @zygmuntbialas 01:00:54
  Inwektywami w stosunku do mnie sam pan sobie wystawia świadectwo, nie pierwszy raz zresztą.

  A teraz, skoro był pan uprzejmy sfajdać się na moim blogu, goń pan na swój, poużalać się nad losem biednych imigrantów i islamofobią Polaków, tudzież chamstwem i różnymi innymi przywarami blogerów, jak to ma pan w zwyczaju, razem ze swoim towarzystwem patriotów inaczej w stylu opolczyka.

  Półksiężyc na drogę!
 • Kolejny bloger do odstrzału - przez napalonego cenzora?
  Z zainteresowaniem przeczytałem Pani notkę w obronie blogera RAM i podzielam argumenty. Niestety admin - inkwizytor nadal czyni "swoją" powinność.
  No właśnie, czy tylko swoją? Czy portal stał się własnością imperium Rydzyka i każda notka, ba! każdy komentarz demaskujący związki KK z realpolityką, nepotyzmem hierarchów i polityków, mają być banowane?!?!?

  Mam tu na myśli notkę Rouxa:
  http://roux.neon24.pl/post/138879,prezes-pzu-z-nadania-ks-rydzyka

  Podobnie jak w przypadku art. RAMa, nie było żadnej merytorycznej przyczyny, żeby reagować na te notki, a co dopiero je usuwać .

  Język, którym posługuje się Repsol, urąga ogólnie przyjętym normom.

  Jeżeli będziemy milczeć, przyjdzie taki cenzor i zanim zbanuje, napluje w twarz.

  Pzdr
  via vitae

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej