Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4442 komentarze

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Kolejne kuriozum państwa teoretycznego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska (?) ABW broni interesów Ukrainy. Grażyna Garboś: ABW przesłuchuje członków Powiernictwa Kresowego i podejrzewa o działanie na szkodę Ukrainy.Grażyna Garboś: ABW przesłuchuje członków Powiernictwa Kresowego i podejrzewa o działanie na szkodę Ukrainy.

Korespondentka radia Sputnik rozmawiała o tym z z politologiem i publicystą Konradem Rękasem.

— Na Pana profilu na facebooku przeczytałam informację, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła przesłuchania członków Powiernictwa Kresowego. Pan jest przewodniczącym tej organizacji, stąd pytanie do Pana: a więc, o co chodzi? Czyżby o obronę interesów Ukrainy?

— Tak, funkcjonariusze ABW zaczęli wzywać do siebie przedstawicieli Powiernictwa Kresowego, członków władz naszej organizacji. Zablokowali również nasze konto bankowe. Jako przyczynę podając jednoznacznie: podejrzenie o działanie na szkodę państwa ukraińskiego. Jest to rzecz skandaliczna! To oznacza, że ABW Polski stała się jednym z wydziałów „służby bezpeki" Ukrainy.

(FB) Powiernictwo Kresowe
July 18 at 3:06pm · Sofia, Bulgaria ·
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła przesłuchania członków Powiernictwa Kresowego.
Przyczyna? "Podejrzenie działania na szkodę państwa... ukraińskiego".
Nie, to nie pomyłka. POLSKA (?) ABW broni, nieważne - prawdziwych, czy wydumanych interesów UKRAINY!
A kiedyś się zloscilismy, że Niemcy Ukraincom jeden Chełm oddali...
(FB)


To nie Polska, jak się niektórym wydawało, roztacza swoją opiekę czy pomoc na rzecz Ukrainy, a wręcz przeciwnie. To Ukraina już wprost ręcznie kieruje polską policją polityczną i dyktuje jej, które organizacje pozarządowe ma prześladować.

Traktujemy to jako represje polityczne ze strony ABW.

Nic w naszej działalności nie zatrąca nawet o zakres działania tej instytucji. Zajmujemy się z powodzeniem gromadzeniem świadectw i dokumentów związanych z polskim posiadaniem na Wschodzie i rewindykacją tych majątków.
Nic do tego ABW mieć nie powinna, dlatego tego typu działania traktujemy jako próbę zastraszenia.
Oczywiście możemy zapewnić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i zapewnić świeżo mianowanego generała Pogonowskiego, że tak, jak nie przestraszyliśmy się jego poprzednika generała Łuczaka, który już w czasach Platformy Obywatelskiej opowiadał, że Powiernictwo Kresowe jest antypolskie, tak nie przestraszymy się generała Pogonowskiego, który opowiada, że Powiernictwo Kresowe jest antyukraińskie.
Tak należy odbierać działania jego podwładnych.
Nie zastraszycie nas!

https://youtu.be/wscCOxBES-g(link is external)

Źródło: https://pl.sputniknews.com/opinie/201707195915767-Sputnik-Polska-Powiern...(link is external)l

 

KOMENTARZE

  • Linki
    Film: https://youtu.be/wscCOxBES-g

    Źródło: https://pl.sputniknews.com/opinie/201707195915767-Sputnik-Polska-Powiernictwo-Kresowe-ABW/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej