Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
122 posty 5341 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Polityka i codzienność czyli zgaduj-zgadula z Ukraińcem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba zacząć porządki od własnego podwórka...

Wczoraj wysłuchałam bardzo ciekawego wykładu dr Stanisława Krajskiego na temat jego ostatniej książki "Masoneria Polska 2017". Dużo mówił na temat Mateuszka i banku, który nam tenże przesympatyczny Morawiecki jr sprowadził na kark. Dużo było o hipokryzji i prezydenta i premiera i PiSu, co zresztą nikogo myślącego dziwić nie powinno.
https://youtu.be/Gj4eS7SHvkU

Było też o głodzie rynku pracy. Ponoć tak wielu Polaków wyemigrowało, że brakuje rąk do pracy, co przy normalnej polityce stanowiłoby o podwyższeniu płac i poprawie bytu Polaków i - o powrotach Polaków z zagranicy. Niestety, nasi dobroczyńcy z dobrej zmiany z otwartymi rękami przyjmują miliony pracujących za pół darmo Ukraińców, co efektywnie uniemożliwia domaganie się godziwego wynagrodzenia ze strony rodzimych pracowników. O tym wszyscy wiedzą.

Ten sam pan Krajski narzekał, jak to nie może się dogadać w niegdyś doskonałym osiedlowym sklepiku, bo pracujący tam Ukraińcy nie mówią po polsku. Ukrainiec ( czy Ukrainka) przyniósł mu z 10 różnych produktów, bo nie rozumiał, co jego klient chce kupić. I co? I nic. A przecież taka sytuacja urąga zdrowemu rozsądkowi! Czy nie łaska złożyć skargę u kierownika/właściciela sklepu? Gdyby pan Krajski i każdy klient tego sklepu, którego Ukrainiec nie rozumie i bawi się z nim w zgaduj - zgadulę, zawetował, to z pewnością ten kierownik czy właściciel sklepu przynajmniej by przepytał Ukraińców ze znajomości języka polskiego przed przyjęciem ich do pracy.

Podejrzewam, że nie jest to odosobniony przypadek i tego typu sytuacje zdarzają się w wielu sklepach, jak również w innych miejscach pracy, gdzie normalnie jest koniecznie wymagana znajomość języka i że to się dzieje w wielu miastach Polski. A co na to Polacy? Co Polacy na to, że nie są rozumiani przy zakupie podstawowych produktów we własnym kraju w sklepach, w których kupują od dekad?

Zasadą jest, że jeśli klient nie jest zadowolony z usług, ma prawo złożyć zażalenie, czyli skargę i nie ma w tym niczego zdrożnego, nieetycznego czy niemoralnego. Nikt nie dostaje niczego za darmo, ani produktów, ani usług i ma prawo wymagać, aby był obsłużony uprzejmie i we własnym języku. Czy to tak trudno Polakom zrozumieć?

Mowa tu często o pobudkach, o przebudzeniu, o działaniu. Proponuję zacząć od osiedlowych sklepików, a tym bardziej wielkich supermarketów, gdzie za psie pieniądze pracują nie mówiący po polsku Ukraińcy, zamiast Polaków, którzy powinni tam pracować za godziwą pensję. 

KOMENTARZE

 • @AgnieszkaS 18:43:24
  "Upłynie jeszcze kilka lata i Polacy zaczną uczyć się ukraińskiego, żeby zrobić zakupy."

  Do tego dojdzie! A jak już w Polsce będzie siedziało ćwierć populacji Ukrainy, to "mniejszość" ukraińska zacznie się domagać wprowadzenia drugiego oficjalnego języka. Wtedy Polacy nie będą mieli wyboru i będą musieli się uczyć ukraińskiego. Pytanie tylko, kto wtedy będzie u siebie, Polacy czy Ukraińcy?
 • @AgnieszkaS 18:43:24
  proponuję założyć w Polsce firmę i zatrudnić choćby kilku fachowców - budowlańców, ślusarzy ,spawaczy, czy nawet do pomocy w produkcji. Powodzenia......No ok.nie będę się wypowiadał na temat całego kraju . proponuję Wielkopolskę. Już nawet Ukraińców nie ma!!!
 • @AgnieszkaS 21:25:30
  Wszystkie firmy które znam poszukują pracowników - południowa wielkopolska. W moim mieście bezrobocie 4%. Nie robią Ci którzy nie chcą. Nawet jak powiedziałem Ukrainców brak - wybierają się masowo do Anglii i Niemiec.
 • @zadziwiony 22:02:30
  UE ma już ukropów dość, co teraz zrobi Polska która jest w Schengen?
  UE omawia zniesienie ruchu bezwizowego z Ukrainą. Unia Europejska omawiała zawieszenie ruchu bezwizowego z Ukrainą - powiedziała ambasadorka Francji w Kijowie Isabelle Dumont w rozmowie z ukraińską gazetą „Europejska Prawda". Zdaniem ambasadorki inicjatorzy projektu ustawy przewidującego ograniczenie funkcji i niezależności Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy (NABU) wiedzieli, jakie działania odwetowe może podjąć Unia Europejska. Dumont podkreśliła, że „właśnie to budzi nasz największy niepokój: że, mając świadomość konsekwencji, odważyli się na taki krok". Zdaniem francuskiej ambasadorki zniesienie ruchu bezwizowego uderzy w prostych obywateli Ukrainy, ale „takie jest życie". „Takie jest życie. Na tym właśnie polega zasada politycznej odpowiedzialności".
 • На Закарпатье задержали дипломата с контрабандными сигаретами
  https://kor.ill.in.ua/m/610x385/2095489.jpg

  https://kor.ill.in.ua/m/610x0/2095495.jpg
  https://korrespondent.net/ukraine/3921060-na-zakarpate-zaderzhaly-dyplomata-s-kontrabandnymy-syharetamy
 • @kula Lis 67 11:29:24
  Tymczasem na Zakarpaciu zatrzymano kolejnego przemytnika papierosów który legitymował się paszportem dyplomatycznym. W linku nie podani jakiego państwa, ale poinformowano że na miejsce zatrzymania wezwano przedstawiciela ambasady Gruzji na Ukrainie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej