Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
122 posty 5341 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Marsz Niepodległości - scenariusz i przyczyny porozumienia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli między młotem a kowadłem. (?)

Iść na Marsz Niepodległości, czy go zbojkotować?

Wydaje mi się, że każdy musi zapytać własnego sumienia. 

Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, do jakiego stopnia była to ustawka, ale z pewnością organizatorzy marszu byli postawieni w sytuacji nie do pozazdroszczenia, a przynajmniej tak to ma wyglądać.

Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości mówi o kulisach porozumienia ze stroną rządową, motywacjami, jakie kierowały narodowcami, przedstawia plan marszu i zachęca do udziału. 

Marsz odbędzie się pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”, będzie szedł za VIPami i wojskiem, a następnie ze mostem Poniatowskiego część rządowa się odłączy, podczas gdy Marsz będzie kontynuowany. Będą śpiewane pieśni patriotyczne, między innymi Rota i Bogurodzica, zakazane będą jednak „pewne znaki i transparenty” określone w regulaminie marszu.

https://youtu.be/FX8LoBgBByQ

 

 

 

 

 

 

  

KOMENTARZE

 • Narodowcy za Żydami...............Orwell by tego nie wymyślił.
  Cóż, chłopcy z RN kompletnie wymiękli. Bąkiewicz ględzi coś o wizerunku Polski na arenie narodowej, twierdząc, że to jest teraz najważniejsze i dlatego marsz jest wspólny i dlatego trzeba się jednoczyć.
  Bzdura. Nikogo na świecie nie interesuje ten marsz, bo cały świat świętować będzie w Paryżu zakończenie I WŚ, to po pierwsze.
  A po drugie. Zmarnowano świetną okazję, żeby zaznaczyć odrębność Narodu Polskiego, od narzuconej żydowskiej władzy.

  Dzięki temu zgniłemu porozumieniu, narodowcy pójdą potulnie w pochodzie, jak głupie stado baranów za żydowską wierchuszką.
  Jakich to czasów dożyliśmy.
 • Cyrkiel i węgielnica
  Cyt :"Czyli między młotem a kowadłem. (?)".kon.cyt

  Raczej nie. Tu w grę wchodziły inne narzędzia.
  Bardziej prawdopodobne, że między cyrklem a węgielnicą.
 • Autorka
  Dobrze że podnosisz temat w specjalnej notce. Sprawa jest bardzo ważna.

  Już pisałem że

  Przejrzałem ten filmik. Niestety nie znalazłem sensownego uzasadnienia decyzji organizatorów Marszu Niepodległości aby go połączyć z marszem państwowym.

  To że to święto państwowe i narzuca się marsz państwowy to prawda. Tylko dlaczego Bąkiewicz nie tłumaczy dlaczego oddali jego organizację władzom państwowym?

  Przecież Państwo Polskie jest własnością Narodu Polskiego.

  ŚWIĘTO PAŃSTWA POLSKIEGO MUSI BYĆ NAJPIERW ŚWIĘTEM NARODU POLSKIEGO.

  NIE WOLNO IM TEGO ŚWIĘTA ODDAWAĆ AKTUALNYM WŁADZOM PAŃSTWOWYM.

  WŁADZE PAŃSTWOWE NIE SĄ SUWERENEM. - TO ŚMIERDZI FASZYZMEM.

  NARÓD POLSKI IM TEGO NIE DARUJE."
 • @miarka 20:44:55
  Obawiam się, że jednak daruje i szybko zapomni.
  A co gorsza, to daruje tak samo władzy jak i sku****nemu szefostwu RN.
 • Kolejny raz
  zesrano się w Polsce okrągłostołowo!
 • @RAM 20:51:47
  Żydowskie śpiochy z RN zostały w odpowiednim momencie wybudzone a nastroje baranów skanalizowane.

  No i oczywiście jak było do przewidzenia, cała farsa z obchodami, zaczyna się od katolojudaistycznej mszy za ojczyznę.
  Katole potrzebują modlitwy i cudu, a więc może znów zostanie bohatersko złapana hostia, albo złapany w ostatnim momencie przewracający się kielich z (o rany Julek) "krwią Chrystusa".
 • @tańczący z widłami 20:48:01
  "Obawiam się, że jednak daruje i szybko zapomni."

  Nie trzeba żeby wszyscy bez przerwy pamiętali. Starczy ze jeden (choćby poeta) zapamięta tą zdradę w całej jej ohydzie, i w odpowiednim czasie przypomni wszystkim.
  A darować to na pewno nie daruje, bo to nie sprawa sprawiedliwości, czy prawa, a moralności. Tym się nie handluje.
 • @miarka 21:09:59
  Wydaje mi się jednak, że pamiętać będziesz Ty i pamiętać będę ja i daj Panie Boże jakiś poeta (może LWOW47) coś w temacie zdrady tej napisze, ale przeciętny Kowalski wróci we wtorek do codziennych zajęć, usatysfakcjonowany tym, że był na festynie i zeżarł kiełbachę za frico, albo, że był na pochodzie i pomachał chorągiewką i po prostu zapomni.
 • @RAM 20:51:47
  To chyba najlepsze podsumowanie.
 • @Lotna 21:21:52
  :)))))
 • @tańczący z widłami 21:06:04
  "cała farsa z obchodami, zaczyna się od katolojudaistycznej mszy za ojczyznę. "

  Cała farsa z obchodami to było oddanie ich organizacji antynarodowym, terrorystycznym, faszystowskim, uzurpatorskim - samouprawniającym się, zawłaszczycielskim i zdradzieckim władzom państwowym pod egidą Partii Interesu Syjonistycznego.

  A co do Mszy Świętej to masz rację (choć precyzyjniej można ją nazywać i katolo-protestancko-judaistyczną). - Na taką uroczystość pasuje tylko Msza Trydencka, Msza w rycie z czasów kiedy Kościół był prawdziwie Kościołem Walczącym.
 • @tańczący z widłami 20:27:29
  Albo wymiękli, albo ma wyglądać, że wymiękli. Nie byłabym zdziwiona, gdyby wielu członków RN odwróciło się od tego ruchu po takiej decyzji przywódców.
 • Wszystko się wyklaruje potem.
  Są dwie strony medalu: jedna, że obóz rządzący to świnie, które się wpasowały w dawno organizowany marsz na podstawie wcześniej udzielonego zezwolenia. Przez rok w pocie czoła myśleli jakby sobie załatwić frekwencję i postanowili ukraść. Ich idol naczelnik Piłsudski też napadł na pociąg w Bezledach, bo miał potrzeby. Wykreślili Boga, powinni też wykreślić honor. Ojczyznę muszą zostawić, bo póki co nie mają się gdzie podziać.
  Druga strona medalu, to narodowcy będą bezpieczniejsi z wojskową ochroną, chyba że na dalszej trasie zorganizują im zadymy.
  Zapraszany wcześniej Duda na marsz narodowców tłumaczył się, że ma tak napięty kalendarz, że nie może z zaproszenia skorzystać. Okazało się, że łgał prymitywnie.
  Ghonkiewicz na konferencji prasowej z udziałem byłej milicjantki mówiła, że dwa hazy pisała wnioski, aby zdelegalizować ONR. Kto wie czy gdyby narodowcy się z nimi nie dogadali, nie czekałaby ich delegalizacja. I kto co by im zrobił? Mają w nosie, co Polacy o nich myślą. Ważne jest co myślą Żydzi i Bruksela.
 • Zdrajcy
  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości
  Dokonano w Polsce zdrady i wielkiej podłości
  Wybudzono stu śpiochów w zarządzie "narodowców"
  Zrobiono z nich sługusów i zwykłych ORMO-wców.

  Pójdą w tym zakłamanym pochodzie tuż za Żydami
  Zdrajcy i sługusy zawsze chodzą za swoimi Panami.
 • Polakom na Świeto Niepodległości
  zaserwowano kler i gnidę za pieniądze z podatków.
 • @miarka 20:44:55
  „NARÓD POLSKI IM TEGO NIE DARUJE.”

  Mam nadzieję, że masz rację. Mogli marsz odwołać, mogli go przełożyć, wybrali zgniły kompromis „bo są państwowcami”. Narodowcy byli postrzegani jako potencjalna opozycja, podejrzewam, że w dużym stopniu stracili ten wizerunek.
  Zrobiłam wielkie oczy, kiedy usłyszałam, „walczyliśmy w powstaniu warszawskim”. Poważnie? Mają chłopcy tupet.
 • @wercia 21:39:17
  Cyt : "zaserwowano kler i gnidę za pieniądze z podatków."

  No bo niektórym koszernym, kler z gnidą doskonale smakują, tym bardziej podany za free.
 • @wercia 21:37:30
  Delegalizacja? rosomaki??wojsko??
  Rozumiem potrzebę zapewnienia spokoju na takich uroczystościach,jednak straszenie takimi "działaniami i M A R S Z N I E P O D LE G Ł O Ś CI TO raczej coś w rodzaju oksymoronu!Teraz już mogą im WSZYSTKO narzucić!
  To był szantaż jak sądzę i to jest najbardziej tragiczne, trolliska szaleją obrzygując wszystkich którym to się nie podoba.
  Mojego głosu RN już nie ma!!
  Zgoda i porozumienie owszem jest dobre , i to by było najlepsze dla kraju ale nie pod lufami!lub za naciskiem Jojnie Danielsa!
 • @trojanka 21:52:54
  Wg niektórych debili to lewak, kodowiec,ubywatel bo wszyscy muszą jak w Korei...kochać Kima!!i zbudować muzeum LK!!i mauzoleum!!
  https://nczas.com/2018/11/08/leszek-zebrowski-o-probie-przejecia-marszu-gdyby-byli-uczciwi-to-poszliby-w-marszu-niepodleglosci-jak-wszyscy-polacy/
 • Spiż zamiast mauzoleum Lecha ?
  Coś słabo ostatnio z pjarem w PiS.
  Myślałem, że na setną rocznicę odzyskania niepodległości, odsłonią mauzoleum Leszka K. i będzie można podziwiać go przez szybkę jak Lenina, a tu tylko odsłonięcie jakiegoś nędznego spiżowego pomnika, w masońskiej postawie, jedna ręka na sercu.
 • "narodowcy antysystemowi"
  Miałem jechać, ale dobrze zrobiłem, że zostałem w domu...a gdybym jednak pojechał i obserwował tą ustawkę, wróciłbym dziś rano...i taka ciekawostka...pozdr

  https://img1.dmty.pl//uploads/201808/1534347171_uuyisi_600.jpg
 • @trybeus 07:42:23
  „Pełniący obowiązki systemowych narodowców”. Teraz już oficjalnie.
 • @wercia 21:37:30
  „Druga strona medalu, to narodowcy będą bezpieczniejsi z wojskową ochroną, chyba że na dalszej trasie zorganizują im zadymy.”

  No więc chyba jednak nie będą bezpieczniejsi. Doprawdy sądzisz, że te rosomaki są dla bezpieczeństwa narodowców, a nie dla pokazu siły strony rządowej i zastraszenia ewentualnych uczestników marszu?

  Trzecia strona medalu może być taka, że rząd konkwistadorski otrzymał polecenie od Angeli, aby zrobić porządek z marszem narodowców, który jest solą w oku całej Unii Jewropejskiej i nie tylko. Mówił o tym Krzysztof Karoń kilka dni temu. Być może PiS dostał propozycję nie do odrzucenia pod groźbą presji ekonomicznych, po czym szybciutko wszystkie strony systemu doszły do porozumienia dla ratowania własnej skóry.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej