Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
122 posty 5341 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

USA i Ukraina a Rosja - współpraca a konflikt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli o dziwnym zbiegu okoliczności

Niedawno, bo 16 listopada bieżącego roku, w Waszyngtonie, DC w USA, odbyło się plenarne posiedzenie Komisji Partnerstwa Strategicznego USA i Ukrainy.
W sesji uczestniczyli: Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo i ukraiński minister spraw zagranicznych Pavlo Klimkin.


Wspólne oświadczenie w sprawie wyżej wymienionego spotkania dotyczącego strategicznego partnerstwa USA - Ukraina zostało wydane przez rządy Ukrainy i USA i opublikowane na stronach rządowych w dniu 16 listopada 2018 roku. Zawarta w nim jest informacja, że

„Spotkanie plenarne to dziesiąta rocznica Karty Partnerstwa Strategicznego U.S.-Ukraina, dokumentu, który zawiera zasady, na których opiera się relacja między naszymi dwoma demokracjami. Posiedzenie plenarne było również okazją do pracy nad realizacją celów dotyczących relacji między Unią Europejską i Ukrainą, które zostały przedstawione przez przewodniczących Trumpa i Poroszenkę podczas poprzednich dwustronnych spotkań.” (tłumaczenie automatyczne)


We wspólnym amerykańsko - ukraińskim oświadczeniu Komisji Partnerstwa Strategicznego USA i Ukrainy, czytamy między innymi:
(tłumaczenie automatyczne)

„Bezpieczeństwo i przeciwdziałanie rosyjskiej agresji"

Obie strony podkreśliły potrzebę dalszego budowania odporności Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji, potwierdziły znaczenie porozumień z Mińska dla zakończenia agresji Rosji i podkreśliły potrzebę przywrócenia ukraińskiej kontroli nad ukraińskimi terytoriami tymczasowo zajmowanymi lub kontrolowanymi przez Rosję - Krym oraz regiony Donieck i Lubansk.

Obie strony zdecydowały, że silne międzynarodowe siły bezpieczeństwa podlegające mandatowi ONZ w kontrolowanych przez Rosję obszarach Donbas, w tym w międzynarodowej granicy Ukraina-Rosja, stworzą warunki niezbędne do pełnego wdrożenia porozumień mińskich.

Stany Zjednoczone powtórzyły swoje zobowiązanie do podpisanej 25 lipca Deklaracji Sekretarza Pompeo w sprawie nieuznania rzekomej aneksji Krymu przez Rosję.

Stany Zjednoczone potępiły agresywne działania Rosji przeciwko międzynarodowej żegludze przez Morze Czarne, Morze Azowskie i Cieśninę Kerczeńską do ukraińskich portów. Obie strony podkreśliły, że agresywna działalność Rosji na Morzu Azowskim przyniosła nowe zagrożenia bezpieczeństwa, gospodarcze, społeczne i środowiskowe całemu regionowi Azowsko-Czarnomorskiemu.

Stany Zjednoczone potwierdziły swoje zobowiązanie do utrzymania sankcji wobec Rosji związanych z jej agresją przeciwko Ukrainie, dopóki Rosja w pełni nie wdroży porozumień mińskich i nie zwróci Krymowi kontroli ukraińskiej.”

We wspólnym oświadczeniu rządów USA i Ukrainy czytamy również:
(tłumaczenie automatyczne)

„Strony postanowiły wzmocnić współpracę wojskowo-techniczną i z zadowoleniem przyjęły amerykańską pomoc wojskową, która pomoże budować długofalowe zdolności obronne Ukrainy. (...)


Ukraina ponownie potwierdziła, że ​​członkostwo w NATO pozostaje jej strategicznym priorytetem, co zostało niedawno zapisane w jej ustawodawstwie. Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły aspiracje Ukrainy na Ukrainie, potwierdzone przez Deklarację Bukareszską z 2008 r. I oczekiwały pewnego dnia powitania Ukrainy w Sojuszu.”


https://ge.usembassy.gov/joint-statement-on-u-s-ukraine-strategic-partnership-november-16/

******

Dziewięć dni później, 25 listopada 2018 roku, doszło do „incydentu” pomiędzy Ukrainą a Rosją na Morzu Azowskim. Najwyraźniej Komisja Partnerstwa Strategicznego USA - Ukraina nie rzuca słów na wiatr, lecz z marszu zabrała się za wdrażanie swoich postanowień.

Możemy się spodziewać nasilenia amerykańskiej i europejskiej medialnej nagonki na Rosję - co już ma miejsce, wzmocnienia amerykańskiej pomocy militarnej dla Ukrainy, zgrupowania wojsk NATO na granicach Rosji i Ukrainy, a także na granicach Rosji i „krajów zaprzyjaźnionych”, jak Polska i kraje nadbałtyckie, oraz kolejnych sankcji przeciw Rosji.

O znacznie bardziej ponurym scenariuszu wolę nie wspominać. 

KOMENTARZE

 • Idzie
  Zima, czy rozpoczynali by wojnę na nadchodzącą zimę?
  Czy to zwykłe przepychanki rosyjsko-,amerykańskie dokonywane ukraińskimi rękami?
  A może to Walcmana(ksywka Poroszenko) zabiegi o prezydenturę?
 • @zbig71 05:57:18
  Idą mrozy ludzie głodują, ogrzewania brak...kroi się nowy tym razem spontaniczny majdan. .. czyli bunt ograbionych, zniewolonych i zagłodzonych Ukraińców...zwłaszcza tych poniżanych i upadlanych rosyjskojęzycznych.

  Ta cała prowokacja miała na celu uwiarygodnienie ogłoszenia stanu wojennego. Stan wojenny jest skierowany przeciw ludności cywilnej i tylko w tych okręgach które są rosyjsko języczne.

  To ewidentne działanie wyprzedzające rodzący się bunt upodlonych do granic wytrzymałość Ukraińców.
 • @zbig71 05:57:18
  Dokladnie tak to widzę - przepychanki Jankesów z Moskalikami, a jeśli w trakcie ukraiński zy polski trup będzie się ścielił, tym i dla jankesów i dla Moskalików ( i dla NIemców i dla eskimosów) lepiej

  Znowuz banderowcy robią wszystko, żeby wciągnąć swoich sąsiadów w swoją wojenkę - póki co jedynie Polacy idą na ten lep
 • @AUTOR
  Wczoraj "z kapelusza" m.in.napisałem na blogu Interesariusza:

  "Mój punkt widzenia...
  Rosja zamykając (anektując?) akwen, dopuściła się wg międzynarodowej opinii, nie tylko naruszenia prawa swobodnej żeglugi, ale i aktu agresji, zajmując jednostki, raniąc przy tym ukraińską załogę, głupio prowokując tym samym, konflikt z Ukrainą (z udziałem NATO) i nową porcję sankcji.

  Oczywiście, z ukraińskiej strony była to zamierzona prowokacja z typu "małego bijesz", co najmniej uzgodniona z Zachodem, jeśli nie wprost, wykonanie polecenia. Ale z rosyjskiej, skrajna głupota decyzyjna albo dywersja podstawiająca Putina pod bicie. Rozegrali to jak neptki. Ruskie poniosą jedynie straty a Ukraina zyska poparcie moralne tzw. międzynarodowej "opinii publicznej". Byó może jednak, był to krok zamierzony w kierunku rozhuśtania propagandowego własnej ludności na rzecz jej scalenia wokół Wodza i Cara dla podniesienia "image'a" i słupków poparcia. Tego nie wiem.

  Kutry ukraińskie zostały ostrzelane!

  26 Нояб.15:10
  2018-11-26T16:35:50+03:00
  Общество
  Россия обстреляла украинские корабли в Керченском проливе, есть раненые
  Украина может ввести военное положение
  Ирина АВИДОВА

  https://www.kp.by/daily/26912.5/3958207/

  Oczywiście nie znam prawdy, bo niby jak...
  Niemniej cała sekwencja rosyjskich międzynarodowych kompromitacji i ich uparte "w zaparte", przypomina mi anegdotę o kieszonkowcu w tramwaju, który choć złapany za rękę na gorącym uczynku, nadal się wypiera, a na pytanie czyja to ręka, - odpowiada, "a bo ja wiem". ""

  Wygląda na to, że niewiele się pomyliłem.

  5* i pozdrawiam.
 • @1abezmetki 10:19:13
  Widzicie Państwo, jakiego pecha ma Rosja, że ma takiego głupiego przywódcę jak Putin. Gdyby rządził Pan 1abezmetki, nie dał by się ograć jak neptek. Cóż, Rosjanie sami sobie winni, że wybrali Putina.
 • @Jabo 11:07:56
  Komentarz ziejący napastliwością i merytorycznie - pustką. Żal człowieka.
 • @1abezmetki 10:19:13
  Od kiedy to straż graniczna nie m prawa zatrzymać do kontroli obcych statków tym bardziej okrętów .. które naruszają terytorium kraju bez stosowanego zgodnego z międzynarodowym prawem zgłoszenia ?

  Wolność żeglugi jest ale po zgłoszeniu zamiaru podaniu niezbędnych informacji .. i pod kontrolą straży granicznej ... tak jest we wszystkich cieśninach na Świecie w Duńskiej, w Irańskiej, w Panamskiej...

  Aresztowani marynarze już zeznają...
  Dwie łodzi to były kutry artyleryjskie czyli okręty wojenna jeden to zwykły holownik. Na każdym byli przedstawiciele SBU.
  Zeznali że dostali rozkaz od Poroszenki (nie osobiście.. po linii służbowej) by dopłynąć do mostu po cichu przez wody terytorialne Rosji i nie reagować na polecenia Rosyjskiej straży przybrzeżnej.

  Co robi straż przybrzeżna w takiej sytuacji ?
  Najpierw wysyła polecenia ...np.radiem ignorowane
  potem wysyła sygnały świetlne... ignorowane...
  potem zapływa drogę wymuszając zmianę kursu ...na wody otwarte... trwa zabawa w ganianego ...ukry nie ustępują
  potem dochodzi to delikatnego (by nie zatopić) staranowania kutra ... dalej nie ustępują...
  następnym etapem jest już interwencja zbrojna...

  padają strzały ostrzegawcze ... też brak reakcji...
  W końcu jest decyzja aresztowania statków... i nie można tego zrobić po dobroci...więc padają strzały i okręty zostają aresztowane.

  Jak widać od początku do końca była to prowokacja Poroszenki.
  Ruskie pograniczniki zrobiły to co do nich należy.

  Na tym tle pojawia się pytanie po co Poroszence taka prowokacja.
  Czy wymyślił to Poroszenko czy też dostał takie polecenie z jakiejś ambasady,..i wiadomo z jakiej są tylko dwie takie ambasady które na Ukrainie wydają polecenia rządzącym marionetkom.
 • @1abezmetki 11:34:33
  Komentarz akurat słuszny bo to co napisał Ibezmetki to skrajnie tendencyjne bzdury taki "obietywizm relatywistyczny" znany z koszernych mediów na całym świecie.

  Ibezmetki nie lubi prawdy może ma alergię na prawdę.. w każdym razie banuje dyskutantów którzy demaskują jego realtywistyczne manipulacje rzeczywistością.
 • @Oscar 11:50:27
  "awantura kerczeńska'' dosyć jasno została uznana przez samych Ukraińców (Wierchowna Rada ! = ukraiński Sejm) jako "sprowokowana'' na potrzeby polityczne "reelekcji jednego człowieka''. Celowo "ograniczono'' zarówno czasowo jak i terytorialnie "stan wojenny''. Na Ukrainie toczy się walka polityczna między grupami interesu. A My koniecznie musimy się "wpisać'' jako "strona''? No bo jak to, coś by się tam działo bez "Nas''? Ale odpowiedzi czemu ten "antyrosyjski reelekt'' nie likwiduje czekoladowych interesów w "imperium zła'' (pod Moskwą ...) dalej brak!
 • @Oscar 11:50:27
  Po co Putinowi środkowa i zachodnia Ukraina z jej biedą, syfem, antyrosyjskimi obywatelami, neobanderowcami, bez przemysłu? Po co Putinowi koszta związane z zajęciem Ukrainy, sankcje? Po co mu później konflikty wewnętrzne? Po co mu utrzymywać później tą biedotę i jej długi zachodowi i USA spłacać? Zająłby całą Ukrainę w 48 godzin gdyby tylko zechciał, ale po co?
 • @Oscar 12:02:36
  Ignorancja, zła wola i manipulacja. Nie wiem co przeważa ...
  Poniżej wskazuję kompetemtny artykuł na temat:

  ИДИОТИЗМ НА ФОНЕ РАЗВАЛА
  soiz [1231402] 28.11.2018 0:21 | Общество 68
  https://narzur.ru/wp-content/uploads/2018/11/middle-6.jpg

  Деградирующая Россия скоро перестанет представлять угрозу для кого-либо…
  https://narzur.ru/idiotizm-na-fone-razvala/
 • @MacGregor 09:56:15
  Sprawa jest dogadana. Wojny o zbankrutowaną Ukrainę nie będzie. Reakcja Zachodu, w szczególności NATO będzie dokładnie żadna. Skończy się na protestach i rezolucjach mniej wartych niż papier na którym będą napisane. Nikt Rosji wojny nie wypowie. Wszyscy będą zadowoleni, że problem Ukrainy wreszcie się skończył.
 • @MacGregor 09:56:15
  „Nie mają za co umierać": w Kijowie skomentowano zeznania marynarzy. Przyszły kandydat na prezydenta Ukrainy Jurij Kasjanow uważa, że zatrzymani w Kerczu marynarze wyrazili skruchę podczas przesłuchania FSB, ponieważ „nie mają za co umierać". Ukraiński działacz społeczny Jurij Kasjanow, który wcześniej postanowił kandydować w wyborach prezydenckich na Ukrainie, nie jest zaskoczony, że ukraińscy marynarze z zatrzymanych w Cieśninie Kerczeńskiej okrętów przyznali się do udziału w prowokacji Kijowa. „Nie byli nawet bici. Już wyrazili skruchę, powiedzieli, że winna jest Ukraina. A my chcemy, żeby walczyli? Ależ skąd? Jeśli kraj nie chce walczyć o niepodległość, jeśli najwyżsi urzędnicy handlują z wrogiem, jeśli miliony jeżdżą do pracy do okupantów, a inne miliony po prostu nie zauważają wojny za co te chłopaki miałyby umierać? napisał Kasjanow w swoim Facebooku. W poniedziałek FSB opublikowało nagranie przesłuchania marynarzy, którzy przyznali, że rosyjscy wojskowi kazali dowódcom okrętów zatrzymać się. „Nie ma za co umierać, gdy jesteś wysyłany na rzeź starym rozpadającym się rupieciem, w imię „międzynarodowego rozgłosu" i wprowadzenia stanu wojennego, licząc na odroczenie wyborów" napisał Kasjanow.
 • @1abezmetki 12:15:17
  //@Oscar 12:02:36//

  Pomyliłeś się.
  Tu się miałeś odnieść:
  Oscar 28.11.2018 11:50:27
 • @MacGregor 09:56:15
  SBU na ukraińskich okrętach to dowód na zaplanowaną prowokację? Szef biura analizy wojskowo-politycznej Aleksander Michajłow w wywiadzie dla gazety „Izwiestija” skomentował obecność pracowników SBU na pokładzie okrętów ukraińskiej marynarki wojennej zatrzymanych w Cieśninie Kerczeńskiej. Uważam, że kierownictwo Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zaproponowało swoim pracownikom taki scenariusz działań, by znajdując się na pokładzie okrętów, kontrolowali wykonanie zadania. W końcu ukraińscy marynarze mogliby po prostu popłynąć i poddać się naszej straży granicznej powiedział politolog wojskowy. Według niego „obecność przedstawicieli służb specjalnych na pokładzie okrętów jest kolejnym czynnikiem świadczącym o prowokacyjnych działaniach Ukrainy". Wcześniej FSB oświadczyła, że ​​prowokacje z udziałem ukraińskich okrętów w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej koordynowało dwóch funkcjonariuszy SBU. Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział, że Niemcy mogą wystąpić w charakterze pośrednika w rozmowach między Rosją a Ukrainą w ramach spotkań normandzkiej czwórki w związku z incydentem w Cieśninie Kerczeńskiej. Wyraził także niepokój w związku z sytuacją i wezwał strony do deeskalacji.

  Ps...Faktycznie armia ukraińska musi mieć niskie morale skoro wysłali do akcji politruków. Kto wie, że gdyby nie SBU może by poprosili o azyl w Rosji.
 • U-kraina czyli kraina-U
  .
  Jak nazwa wskazuje nie chodzi w tym przypadku o żadne państwo a jedynie o krainę, pewien obsczar geograficzny. Ten obszar jest przedmiotem zainteresowania różnych sił, USA, który wydają się być coraz bardziej bezsilnymi, konieczność prowadzenia przez nie wojen oznacza, że ich znaczenie tak dalece spadło, że perswazja, skuteczna jak dotąd, nie wystarcza

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Rosji
  RFN
  ChRL
  Polski, pewne kręgi obecują sobie przejęcie kontroli nad dawnymi ziemiami, które posiadali, nie wiedzą jednak, że te ziemie już dawno zostały rozdane

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  Zarządazjący Polską dopuścili nawet celowo rusyzację, nie można mówić o ukrainizacji, skoro Ukrainy nie ma, szczególnie ziem wschodnich kraju, przez zasiedlanie ich przez ludność ze Wschodu.

  To świadczy o schizofrenicznym charakterze polityki, która jest z Warszawie w naszym imieniu prowadzona.

  Przypomnijmy parę szczegułów
  1. Rosja nie jest zainteresowana w oderwaniu Donbasu od krainy U, bowiem jest to dla niej okno otwarte do UE i NATO, Krym to był zupełnie inny kaliber
  znamiennym jest dalej, że
  2. Rosja nie wykazała żADNEGO zainteresowania, aby zapbiec przechwyceniu reszty krainy oznaczanej literą U przez siły z Zachodu, czyżby ustawiła USA, Polsce i innym durniom pułapkę ?

  - https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  Jeśli tak, to byłby to dowów, że w Rosji rezydują na dzień dzisiejszy nie lada cwaniacy. Byś może, że brakuje nam często po prostu wyobraźni, by zrozumieć, jak zagmatwane są pewne procesy, który obserwujemy.
 • @kula Lis 67 12:12:59
  Jest jeden powód do niepokoju strategicznego Rosji.
  Tym powodem jest odległość baz NATO i baz wrogiej Ukrainy od Moskwy i od Petersburga.
  Wprawdzie przemysł Rosja praktycznie już przeniosła za Ural (jak za Hitlera)
  ale zagrożenie dla Moskwy jest ogromne . Czas dolotu rakiety z terenu Ukrainy to kilka minut... a w Przypadku Petersburga jeszcze gorzej.
  NATO osacza Rosję obecnie tak jak Hitler w 1942r.
  A środki rażenia są znacznie bardziej niebezpieczne niż to czym dysponował Hitler.

  Jeżeli Rosja nie chce mieć NATOwskiego noża przyłożonego do miękkiego podbrzusza...to Rosja musi zneutralizować Ukrainę...po prostu MUSI by przeżyć. Bo to że NATO i tzw zachód to globalni bandyci to Rosja odkryła już bardzo dawno temu... każdy to widzi jak tylko chce zobaczyć.
 • @Oscar 11:50:27
  Pytam czego to szuka amerykański samolot do zwalczania okrętów podwodnych Boeing P-8A Poseidon Marynarki Wojennej USA nad Cieśniną Kerczeńską zauważony we wtorek? Ano widać szuka zaczepki, jak zawsze, a może Rosja polata przy granicach Ameryki, może przy granicy z Meksykiem, zobaczyć co tam z uchodźcami i demokracją? Ameryka ponoć centrum humanitarne świata, a zniszczyli kraje więc na pewno uchodźców otoczą opieką, w końcu są im to winni, ci co przybyli do Europy też powinni być wysłani do Ameryki, bo kto zniszczył Bliski Wschód, no Ameryka. USA i ich popychadła tak będą działać i jeszcze bardziej, dopóki Rosja nie odpali Sarmat i Jarsów...
 • @Oscar 14:04:18
  Putin kieruje na Morze Azowskie kolejne okręty. Rosyjski okręt wojenny, trałowiec Wiceadmirał Zacharin, kieruje się z Morza Czarnego w stronę Morza Azowskiego - informuje agencja Reutera. W tym regionie doszło w niedzielę do ostrzelania przez rosyjskie siły ukraińskich okrętów, co było bezpośrednim powodem wprowadzenia w części Ukrainy stanu wojennego. Wcześniej rządowa "Rossijskaja Gazieta" na stronie internetowej zaprezentowała nagranie wideo przejazdu mobilnych przeciwokrętowych systemów rakietowych Bał. Przewożono je do Kerczu na zaanektowanym Krymie. Moskwa zapowiedziała także rozlokowanie na Krymie kolejnych przeciwlotniczych i przeciwrakietowych systemów S-400. Według "RG" w rejon Kerczu przerzucono najnowsze przeciwokrętowe systemy Bał z wyposażenia Floty Czarnomorskiej. Systemy Bał przeznaczone są do kontrolowania wód terytorialnych, ochrony wybrzeża i baz morskich. Wyposażone są w pociski przeciwokrętowe Ch-35, które mogą niszczyć cele w odległości do 260 km.
 • @Laznik 13:37:59
  „Wiele wskazuje na to, że zespół Putina uzgodnił z Zachodem podział wspływów na Ukrainie przed wejściem na scenę agentów w/w Wiktorii i z tego względu agentura FSB i inne służby Rosji dopuściły do upadku Janukowicza.. Naturalnie takie uzgodnienie stron nie ogłaszają strony ogłupionej ludności Ukrainy, tylko zachowują w tajemnicy. Zarówno USA jak UE wiedzą, że Rosja nie zezwoli na włączenie ich bazy morskiej w Sewastopolu do NATO. W ramach takiego uzgodnienia między Rosją i Zachodem rozbiór Ukrainy jest całkiem prawdopodobny.”

  To bardzo możliwe, jak również możliwe, że obiema stronami kieruje pragmatyzm, bo chyba raczej chodzi o zyski, a nie samobójstwo, a są poinformowani, na ile mogą sobie pozwolić w stosunku do przeciwnika.

  Natomiast rozpad Ukrainy wydaje się być tylko kwestią czasu, a wtedy wschodnie republiki, nawet gdyby nie zostały włączone do Rosji, będą jej naturalnym sprzymierzeńcem i pozostaną pod jej wpływem.
 • @zbig71 05:57:18 & Oscar
  Zazwyczaj zamierzeniami prowokacji jest osiągnięcie wielu celów i z pewnością jednym z nich było wprowadzenie stanu wojennego - w celu odroczenia wyborów czy obezwładnienia narastającego buntu.
  Poza tym międzynarodowe oburzenie, ruch w mediach i w polityce, sankcje, rezolucje, etc. Co najmniej.

  Niemniej jednak, nawet jeśli burza w polityce i w mediach rozejdzie się po kościach, to i tak w niejednym umyśle pozostanie/utwierdzi się przekonanie, że to Rosja dąży do wojny, a nie globaliści-syjoniści, dla których wojna znaczy tyle, co jescze więcej wpływów, władzy i bogactwa w ich zakrwawionych rękach.
 • @Lotna 15:26:11
  Nic z tych rzeczy.
  Rosja miała wielki żal do Janukowicza że tak łatwo oddał Ukrainę Amerykanom.
  Rosja potrzebuje Ukrainy .. i Polski jako bufora bezpieczeństwa dla siebie i dla Europy.
  Rosja jest zainteresowana demilitaryzacją Europy wschodniej i wycofania NATO do macierzy czyli do Europy zachodniej.
  Tak się umawiał Gorbaczow z zachodem...NATO miało nie podchodzić pod Rosję.
  Zachód oczywiście umowy nie dotrzymał widząc pozorną słabość Rosji.
  NATO poszło na wschód jak Hitler, Piłsudski, Napoleon...

  Wszystko czego chce Rosja to strefy bezpieczeństwa (najlepiej demilitaryzacja) w Europie wschodniej... i swobody handlu z obustronnymi korzyściami...

  Komu to przeszkadza ? .. wiadomo .. globalnym bandytom którzy mają apetyt na władzę nad całym światem.
 • @MacGregor 09:56:15
  „Dokladnie tak to widzę - przepychanki Jankesów z Moskalikami, a jeśli w trakcie ukraiński zy polski trup będzie się ścielił, tym i dla jankesów i dla Moskalików ( i dla NIemców i dla eskimosów) lepiej”

  Oczywiście, z tym że, choć nie wiem, jak to jest w przypadku Rosji, ale innymi krajami rządzą eskimosi właśnie i ani Jankesi, ani Niemcy, ani Moskaliki (a już z pewnością nie Polacy), żadnej korzści z wojny by nie mieli, co najwyżej trupy najbliższych do opłakiwania. Korzyści odniosłyby „międzynarodowe”, czyli żydowskie korporacje i żydowskie, oczywiście, banki, nikt więcej.
 • @Oscar
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15434182651d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Nie trzeba było długo czekać! Wałęsa już wie, jak rozwiązać konflikt Rosja-Ukraina. http://niezalezna.pl/247708-nie-trzeba-bylo-dlugo-czekac-walesa-juz-wie-jak-rozwiazac-konflikt-rosja-ukraina Ps...Baron Munchausen przy tym naszym "geniuszu" wysiada. Pomroczność przebija wszystko. No i z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie. Przecież ten archetyp, wzorzec z Sevres, prymitywnego chama, tępego głupca, kapuchy dla paru groszy, analfabety i pijaka był, przez nas wybranym, prezydentem naszego kraju.
 • @Oscar 11:50:27 a to Bolka kapuchy ogrodzona posiadłość.
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/S7ektkpTURBXy8wZDAwZjA1ZjM0ODY2YmQ2YmNkYjQyMDRhNWI5ZTE5Ni5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww
 • @kula Lis 67 17:12:09
  " Przecież ten archetyp, wzorzec z Sevres, prymitywnego chama, tępego głupca, kapuchy dla paru groszy, analfabety i pijaka był, przez nas wybranym, prezydentem naszego kraju."
  Kaczyński się chwalił, że to on zrobił Wałęsę prezydentem.
 • @kula Lis 67 17:12:09
  Ekstremalna bufonada na tle skrajnej głupoty.
  On do dzisiaj nie wie że wszystko zawdzięcza żydowskim służbom specjalnym które go używały jako swoją marionetkę...a za posłuszeństwo nagrodziły karierą, 1 mln dolarów za nienakręcony film..(wynagrodzenie dla zdrajcy)
  Cała "sława" Wałęsy to globalna kampania mediach globalnej mafii żydowskiej.
  Te media potrafią z goryla zrobić "autorytet moralny", z średniowiecznego bandziora zrobić "szanowanego" przywódce kraju Arabskiego....
  Te żydowskie media nie mają ograniczeń związanych z rzeczywistości`a to Hollywood (też żydowskie) gdzie rzeczywistość się kreuje..

  Bolek to twór "Hollywoodu".
 • @Oscar 16:08:58
  No to Rosja powinna być, przynajmniej częściowo, zadowolona, bo duża część Europy Wschodniej (czyli środkowej), a mianowicie Polska, jest już zdemilitaryzowana.
 • Halo Ziemia !!!
  Nie ma żadnych powodów do wojen między Amerykanami, Rosjanami, Ukraińcami czy Polakmi. Każdy z nich jedynie marzy o spokojnym życiu z rodziną w swoim mieszkanku, pracy z której da się wyżyć, bezpiecznych ulicach, zabezpieczeniu na starość i tym podobnych przyziemnych sprawach. Amerykaninowi nie są potrzebne rosyjskie bogactwa naturalne, a Rosjaninowi amerykańskie, gdyż i tak osobiście nic z nich nie ma. Wszystkie one są eksploatowane od lat przez międzynarodowych grandziarzy za marne tantiemy dla rządów. Na kolejnej wojnie zależy właśnie tym grandziarzom, gdyż nie wiedzą co zrobić z nadmiarem siły roboczej (nawet organizują liczne konferencje na ten temat). Przygotowania do kolejnej wojny depopulacyjnej trwają od lat. Wojna jak wiadomo musi mieć teren na którym się odbywa. Przygotowano więc Amerykę Północną, Europę i Rosję oczyszczając z większości przemysłów i lokalizując je w przyszłym centrum logistycznym Chinach i kilku innych krajach Azji. Szykuje się też nowy system bankowo walutowy w Chinach, aby było jak finansować wojnę i gromadzić z niej łupy. Wojna nazywana jest światową, ale wcale nie rozprzestrzenia się na cały świat, lecz tylko na wyznaczone kraje. Ktoś przecież z bezpiecznych krajów tym wszystkim zarządza i zajmuje się księgowością.
 • @Oscar 11:50:27
  "Od kiedy to straż graniczna nie m prawa zatrzymać do kontroli obcych statków tym bardziej okrętów .. "

  Bo "opinia międzynarodowa" itp o kant d.... potłuc argumenty chorego psychicznie i zionącego nienawiścią do Rosji człowieka.

  Dla niektórych najfajniej byłoby jakby Putin i jego ekipa wpuścili banderowców i mośków najpierw do Moskwy, a potem dali wolną drogę aż po Władywostok, oddali broń atomową, złoża, wyszli z BRICS itp.
  Wtedy dla niektórych idiotów byłoby to "demokracją" i "wolnością"

  Uprzejmie pozdrawiam
 • @ Autorka
  Przepraszam, że tak późno, ale i swoje 5* dorzucam.

  @----->>>>>>>>>>>>-------------------
 • @1abezmetki 11:34:33
  A ja mam zal do Pana. Kiedys z zainteresowaniem czytalam panskie tlumaczenia z jez.rosyjskiego.
  Mozna zrozumiec, ze trzyma Pan strone Ukrainy, przydaloby sie jednak wiecej wstrzemiezliwosci.
 • @morgan 20:41:07
  Dzięki za impuls. Mam wobec siebie poczucie winy, że przez te wszystkie lata byłem tak karygodnie jednostronny, korzystając jedynie ze źródeł rosyjskojęzycznych. Racja, trzeba to naprawić!
  Zacznę zatem dla zrównoważenia równieź przedstawiać ukraiński punkt widzenia. "Prawda nie jedno ma imię"!
  Pozdrawiam,
 • @Franek Ganek 12:48:31
  Rzeczywiście, dziękuję za zwróconą uwagę.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej