Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
122 posty 5341 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Odwołajmy Żorżetę !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na stronie Białego Domu trwa zbiórka podpisów pod petycją o odwołanie Georgette Mosbacher z funkcji ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wniosek zostanie rozpatrzony przez Biały Dom, jeżeli podpisze go 100 tysięcy osób.

 

Pomysłodawcą petycji jest Maciej Cudera, Polak, który mieszka w Anglii. Zareagował, ponieważ polski rząd nie podjął żadnych kroków po liście Georgette Mosbacher – mówi w rozmowie z portalem wp.pl.
Ocenia, że ambasador Mosbacher wykazała się brakiem szacunku dla gospodarza.

 
„Jako obywatele demokratycznego państwa prawa, dla którego suwerenność jest jedną z najwyższych wartości, nie akceptujemy faktu, że przedstawiciel innego państwa wywiera jakikolwiek wpływ na naszą politykę wewnętrzną, ostentacyjnie łamiąc protokół dyplomatyczny „

 — czytamy w uzasadnieniu do petycji, opublikowanym na stronie Białego Domu.

„ W związku z powyższym wzywamy do natychmiastowego zwolnienia ambasadora Mosbacher z pełnionej przez nią funkcji i zastąpienia jej osobą, która nie będzie ingerować w decyzje demokratycznie wybranego polskiego rządu, a tym samym umożliwi odbudowę wzorowych stosunków między naszymi krajami”

 — podkreśla autor petycji.

 
Petycja została opublikowana na stronie Białego Domu 27 listopada. Zbiórka podpisów potrwa jeszcze miesiąc. Biały Dom zajmie się wnioskiem, jeżeli poprze go 100 tysięcy osób.

 
Zbiórka podpisów jest reakcją na list Mosbacher z 19 listopada, który pojawił się w mediach w ubiegłym tygodniu. Ambasador w liście skierowanym do „Drogiego Ministra Moraweickiego” skrytykowała działania polskiego rządu i broni rzekomo zagrożonej w Polsce wolności mediów. Ostro skrytykowała ministra „Joachima Brudzińksiego”, który „publicznie oskarżył TVN o zorganizowanie inscenizacji urodzin Hitlera”.

Źródło:
https://wpolityce.pl/m/polityka/424403-chca-odwolania-ambasador-mosbacher-z-polski

Link do petycji:
https://petitions.whitehouse.gov/petition/immediate-dismissal-us-ambassador-republic-poland-georgette-moshbacher-her-function 

KOMENTARZE

 • Link do petycji
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/immediate-dismissal-us-ambassador-republic-poland-georgette-moshbacher-her-function
 • @Lotna 15:45:25
  Mam nadzieję, że link wiarygodny, bo klikłem.
 • Autor
  to jakże nam teraz przyjdzie żyć - bez Żorżety?
 • @Lotna 15:45:25
  Podpisaliśmy z żoną wypieprzenie z Polski tej żydówki po kilku liftingach.
 • Nieśmiało zapytam;
  Jakież to za osiągnięcie i satysfakcja z wygonienia z domu jednej myszy a zostawienia stad szczurów, hien i sępów?
 • @Nibiru 18:43:11
  może mysz, ale jaka!
  Umalowana. Z rodowodem.
 • @lukucjusz 19:05:17
  Ta mysz potrafi ściągnąć wyganiającemu ją majtki przez głowę, tak więc trzeba uważać.
 • @Mariusz G. 16:12:00
  Trzeba podpis potwierdzić i kliknąć w wiadomości, jaką dostaniesz w mailu.
 • @Nibiru 18:43:11
  Od czegoś trzeba zacząć.
 • @Nibiru 19:35:22
  Bez stearyny z chanukowych świec ?. Ciekawe co na to Duda ?. :))))) Salut
 • @Lotna 19:43:26
  Tak też zrobiłem, tylko nie wgłębiałem się, więc ufam, że to rzeczywista strona Białego Domu.
 • @Repsol 20:07:32
  cyt.: "Ciekawe co na to Duda ?"

  Już samo poczęcie Dudy nastąpiło chyba w wyniku zbiegu przypadkowych niekorzystnych okoliczności, (może padał marznący deszcz, księżyc zaćmił słońce, wybiło szambo i zabrakło bimbru), bo jak widać wlecze się za nim jakieś fatum do dziś. Czasem stoi struchlały i bezmyślny w rozkroku, to go animatorzy przywołują do rzeczywistości stymulującym kopem w krocze lub pękniętą oponą. To znów nadgorliwie wysługuje się "rasie panów i pań" i wtedy Żywiciel się szamocze co utrudnia ssanie. Aby nie przynudzać dalej powim bez kozery, że Duda postąpi według instrukcji od Danielsa.
 • @Nibiru 21:15:50
  Nie mam argumentów do dalszej dyskusji .Idę oglądać fotki .Salute . :) http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5389/313/1/878464903.jpg
 • @Lotna 15:45:25
  Szukam ale nie widzę tutaj pani „jednomyślnych”, którzy by się podpisali pod petycją. Ironicznie i intrygująco, ci, tzw. „anty-żydzi” w NEonie, którzy zgadzają się z Panią, że termin „sustainable development” znaczy po polsku „depopulacja”, czyli Kosiur, Trzcińska, Ruszkiewicz, Wojtas, itp. nie kwapią się usunąć żydówkę Mosbacher z pozycji Ambasadora USA w W-wie.
  Podpisał tylko Pani adwersarz, czyli prawdziwy Polak Kula Lis!
  Jeszcze tylko 95,323 podpisów jest potrzebnych do 27 grudnia. Ja podpiszę zaraz pod wymienionymi powyżej.
 • @Zdzich 03:38:00
  Nigdy nie powiedziałam, że „sustainable development” znaczy po polsku „depopulacja”. Powiedziałam, że znaczy „podtrzymywalny” i że zakłada, miedzy innymi, depopulację.
  Nie wiedziałam, że Kula Lis jest moim adwersarzem, ale mniejsza o to. Oczywiście dobrze by było, aby wszyscy złożyli swoje podpisy pod tą petycją, choć mam duże wątpliwości, czy Żorżeta zostanie odwołana, nawet jeśli uzbieramy te sto tysięcy podpisów. No ale próbować trzeba.
 • Co nieco
  o pani biznełumen: https://www.youtube.com/watch?v=01N5K-J5hDg
 • Bezsensowna akcja
  Amerykanie zabiorą Żorżetu i przyślą cwańszego skurwysyna. Tak, to przynajmniej cokolwiek wiemy, czego jankeski okupant od nas chce. A chce nas zużyć w swoich rozgrywkach z Rosjanami, i postawić zarząd żydowski na obszarze Wisły. A cwańszy bydlak będzie robił to samo, co Żorżeta, tylko efektywniej i dyskretnie.
 • ...
  Czy koniecznie pasuje nam mieć od nich ambasadora bardziej rozgarniętego? Samozakopała się kilkakrotnie, ostatnie to prawie
  zapewnienie wiz. Niech się upiększa co jej czasu zabiera coraz więcej, mniej zostanie na wp..się w nasze sprawy.
 • @Zdzich 03:38:00
  Dlaczego chcesz czekać na tych, którzy zapewne tej petycji nigdy nie podpiszą. Większość piszących na Neonie tzw. "anty-żydów" mocna jest w gębie, a jak przychodzi co do czego, to chowają się za szafy. Spróbuj ich się spytać, kogo tak naprawdę popierają i na kogo głosują, zapewniam że się nie dowiesz.
  Jeszce do dzisiaj optymistycznie patrzyłem na możliwość odwołania Pani Ambasador, ale od wczoraj, od godz. 20.48, kiedy to podpisałem petycję, jako nr. 4623, do dzisiaj, kiedy podpisów jest zaledwie 4730, czyli doszły tylko 103 podpisy, szczerze zwątpiłem, ale nie ma co się dziwić, jeżeli niby tacy zatwardziali i afiszujący się swoim anty-żydostwem i totalnie krytykujący wcześniej Georgette Mosbacher, stoją teraz sobie spokojnie z boku i tylko przyglądają się całej akcji.
 • @kula Lis 68 16:36:41
  A czy zwrocil Pan uwage na podbienstwo w oczach i mimice twarzy pani ZrodelkoMojzesza a HGW?O urode nie bez wzgledu na to czy jest ona naturalna czy podrasowana przez chirurga.
  Ta sama arogancja i bezczelnosc(mam pana palto i co mi pan zrobi?
 • @Jeremi 12:27:16
  Departament stanu nikogo z Polin nie odwoła, choćby podpisało się pod petycją 30mln Polaków. To po pierwsze.
  Po drugie lepszą głupia baba, która szczerze mówi , czego chce, niż kanalia, która jest wyrachowana .
 • @zbig71 14:57:21
  Szanse na to są znikome. Na stronach Białego Domu obecnie jest napisane przy tej petycji: ---Needs 95,247 signatures by December 27, 2018 to get a response from the White House--, czyli tak jak piszesz, to nie znaczy, że ją odwołają, a jedynie łaskawie odpowiedzą, ale może przynajmniej zastanowią się wtedy, co ta głupia baba zrobiła, że Polacy chcą ją odwołać.
  30mln.Polaków?, ale, jakby tak Pan Bolesław Wałęsa wyprowadził przeciwko niej te swoje 2 mln. na ulicę, a Amerykanie musieliby skakać z okien ze swojej ambasady, no to może wtedy
 • @Nibiru 18:43:11
  To tylko pozory zwycięstwa dla tubylców.
 • @Jeremi 15:33:46
  Piszmy petycje do .... Wałęsy
  8-)))))
 • @Jeremi 15:33:46
  Ale po co jakieś petycje?!?! Żeby przysłali jakiegoś cwanego bandytę? Lepsza głupia Żorżeta, niech gada co jej tam we łbie się ulęgnie.
 • @Husky 15:44:24
  Przecież Bolek przyznał, że -----"mógłby się w Polsce inaczej ustawić, tzn. Popierać PiS albo nawet remisowo się zachowywać"---, ale przecież nie będzie się Dudzie narzucał. Może jakby te jego 2mln. napisały do niego, to jeszcze w pakiecie by wizy załatwił
 • @Jeremi 16:33:33
  Pewnie PiS za mało by mu zapłacił, żeby Wałęsa wystawił swoją facjatę po stronie PiSu w tej niby-walce politycznej.
 • @All
  Nie bardzo rozumiem tę dyskusję (czytaj: uważam ją za głupią). Przecież to nie chodzi o odwołanie Żabci, tylko o poinformowanie WH, że istniej cos takiego jak Naród Polski, posiadający honor. Że Polacy czują się dotknięci przysłaniem do ich państwa, jako posła, takiego tłuka.
  Zebranie 100tys podpisów nie spowoduje, że przestaną na nas szczać, tylko będzie informacją, że nie traktujemy tego , jako ciepły deszcz.

  Ale , w sumie, skoro ciepły, a za oknem zima......
 • @Jeremi 12:27:16
  Zupełnie zgadzam się z Twoją opinią n.t. tzw. "anty-żydów" w NEonie. Lubią tez siedzieć w wygodnych fotelach i kompromitować się swoją głupotą udając kogoś, kim nie są.
  Z ich właśnie powodu Georgette Mosbacher nie będzie usunięta.

  Niektorzy politycy, jak np. Donald Trump, są przekorni i uraczają tych „mocnych w gębie” tym, na co zasługują. Za tą właśnie „mocną gębę”, swojemu byłemu prawnikowi Michael Cohen'owi życzył jak-najdłuższego pobytu w więzieniu, swojego wroga nr 1 Roberta Müller'a zachęca do jak-najdłuższego prowadzenia śledztwa przeciwko własnej administracji, a głupim Polakom (nie Tobie!) wstawił żydowkę jako Ambasadora.
  Oczywiście Georgettę Mosbacher można wymienić w kazdej chwili, ale najpierw dajmy szansę tym „mocnym w gębie” utopić się we własnej kompromitacji; na przykład pisząc, że „„sustainable development” zakłada, między innymi, depopulację.” Koń by się uśmiał i Georgetta też.

  Od Polaków, a nie od Trumpa, zależy jak długo to będzie kontynuowane. Zacznijmy porządki od NEonu. A tym, którzy rzucają się na Kościół, Watykan i Biały Dom – powodzenia. ;))
 • Błąd
  To polski rząd powinien zażądać wymiany ambasadora. Ew starym zwyczajem obłożyć witkami dla nabrania w pełni europejskiej kultury, no i jędrnej skórki. Wtedy mozna poczekać srtara mądrość mówi że przez skórę do rozumu efektywnie się przemawia. A wnioskując na tamtej jankeskiej stronie uznajemy ich prymat
 • @Zdzich 04:02:48
  I bardzo dobrze że nie będzie usunięta. Sto razy wolę głupią Żorżetę. ,niż cwaną kanalie jaka będzie lobbować na rzecz interesów żydowsko- amerykańskich. Po zachowaniu Żorżety może część , nawet najmniejsza Polaków przejrzała na oczy kim jest nasz ,, sojusznik,,.
 • @zbig71 08:14:21
  Usprawiedliwienie niepotrzebne, i nie zwalaj winy na „sojuszników”.
  „Mocne gęby” NEonu nie wychylą się dalej niż ich klawiatura.
 • A to ciekawe! Mosbacher spotka się ze Schetyną. O rozmowę miała zabiegać sama ambasador.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180MWE4MS9wLzIwMTgvMTIvMTEvODI1LzUyMS82Y2U1ZTkzOGEyOTM0YTQxODg2MzJlZmUyZjEyMzdkNC5qcGVn.jpeg
  Szef PO: Chcemy rozmawiać o relacjach Polski z USA. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna spotka się we wtorek w Sejmie z ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher. „Spotkanie odbędzie się w Sejmie, jest spotkaniem na prośbę pani ambasador, z szefem PO i szefem komisji spraw zagranicznych” poinformował Schetyna. Według informacji PAP do spotkania dojdzie we wtorek o godz. 15.40. Schetyna w radiowej „Trójce” pytany o tematykę rozmowy z Mosbacher powiedział, że będą to przede wszystkim kwestie relacji polsko-amerykańskich. Przede wszystkim to kwestia relacji polsko-amerykańskich, one są zawsze w tych rozmowach najważniejsze. Kwestia naszego bezpieczeństwa wspólnej aktywności w NATO, ale też tego wszystkiego w moim przekonaniu, co złego stało się w ostatnich czasach (…) - to jest kwestia listu pani ambasador Mosbacher w sprawie ingerencji w rynek mediów, walki z prywatnymi mediami prowadzonej przez rząd i jej bardzo stanowczego weta w tej sprawie” powiedział przewodniczący PO. Jego zdaniem, takie działania są ponadstandardowe, ponieważ Stany Zjednoczone nasz sojusznik, strategiczny partner i przyjaciel - w bardzo poważny sposób traktuje trójpodział władzy, wolność mediów. To coś świętego w kulturze amerykańskiej, w kulturze wolnego świata - i to co dzieje się w Polsce dodał lider PO. Pod koniec listopada tygodnik „Do Rzeczy” poinformował, że ambasador Mosbacher przesłała na ręce premiera Mateusza Morawieckiego list komentujący polskie śledztwo ws. środowisk neonazistowskich w Polsce oraz materiału telewizji TVN na ten temat. W liście Mosbacher wyraża „głębokie zaniepokojenie niedawnymi zarzutami wysuwanymi przez przedstawicieli polskiego rządu wobec dziennikarzy i kierownictwa TVN i Discovery”. Wyjaśnia, że chodzi o wyemitowany w TVN24 reportaż dotyczący działalności neonazistów w Polsce. Ambasador wyraża na koniec przekonanie, że przedstawiciele polskiego rządu „przestaną atakować, nie mówiąc już o ściganiu, niezależnych dziennikarzy, którzy reprezentują interes publiczny i wzmacniają nasze społeczeństwa”.

  wkt/PAP

  Ps..Czy będą rozmawiać o następnych urodzinach A. Hitlera w TVN? Prowokacja TVN była przygotowywana dla uruchomienia ataku na Polskę w związku z pracami nad nowelizacją ustawy o IPN i ustawy reprywatyzacyjnej. Od kiedy to ambasador obcego kraju rozmawia z opozycją? i to taką, która nic sama z siebie nie może zrobić..Pewnie znowu rozmowa lewactwa jak obalić Kaczyńskiego, oni nic innego nie potrafią zdrajcy....za pieniądze zachodniego lewactwa. Gdybyśmy mieli etnicznego Polaka premiera i ministra spraw zagranicznych z jajami to ta purchawa już dawno wylądowałaby na dywaniku. Ale niestety od roku mamy ciepłe kluchy i lokaja. Nowy serial w TVP: kręte drogi PiS-u. Czyli za pewnik można uznać to co powiedział prof. Piotrowski za kulisowe działania wrogie Polsce przeciwko rządowi aż dziw bierze, że MSZ nic, to żaden sojusznik takie musztro jak Azari.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej