Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
122 posty 5341 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Pytanie do Administracji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dotyczy działu RELIGIE i tematów związanych z wierzeniami religijnymi

Szanowna Administracjo,

  Na NEonie 24pl istniała zasada, że wpisy na tematy religijne pozostawały na prawym marginesie strony.

Od pewnego czasu, a dokładniej od zmiany administratorów, notki z zakładką Religie są promowane na jedynce.

Bezsprzecznie, niektóre z nich wywołują wiele emocji i co najmniej ożywione dyskusje, jako że każdy ma bardzo osobisty stosunek do zagadnień wiary - i takim powinien on pozostać. Wydaje mi się, że w Polsce i na świecie ma miejsce bardzo wiele wydarzeń, na których powinniśmy skupiać naszą uwagę, a tematy zastępcze, szczególnie wzniecające bardzo wiele niepotrzebnych emocji, są nam niepotrzebne.

Postulując za utrzymaniem dotychczas obowiązujących zasad, jednocześnie chciałabym wiedzieć, czy zasada o niepromowaniu tematów związanych z religią została zmieniona, czy to tylko pomyłka nowego administratora /administratorów i czy promowanie tematów religijnych będzie odtąd stosowane, bo taki stan rzeczy znacząco zmienia profil portalu z dotychczas utrzymywanego, skupiającego się na życiu politycznym, społecznym i gospodarczym, a nie na tematach dotyczących wierzeń religijnych.

Dziekuję, 

Lotna

 

 

KOMENTARZE

 • Witaj Lotna.
  Dział RELIGIE - niepisaną tradycją faktycznie zawsze odkąd tutaj jestem pozostawał na prawym pasku, ale to się jak widać zmieniło...
  Moim prywatnym zdaniem, lepiej było kiedyś :)

  Tyle, że co niektórzy inteligentnie zmieniają dział i ... udają, że to nie o to chodzi.
  Wobec takich zachowań uważam, że promować należy również odpowiedzi na takie wpisy, dlatego mając dzisiaj dyżur wypromowałam wpis miarki.

  Uważam jednak podobnie jak Ty, że miejsce dyskusji na tematy religijne powinno pozostać na prawym pasku strony głównej - tak jak dotychczas.

  Pozdrawiam :)
 • @Astra - Anna Słupianek 15:07:06
  Dziękuję za odpowiedź. :)

  Dobrze by było, aby wypowiedzieli się w tym temacie wszyscy Administratorzy i przede wszystkim, aby stanowiska w tej sprawie zostały uzgodnione. Jeśli jeden admin wypromuje tekst o religii, a drugi będący nań odpowiedzią, nie zostanie wypromowany przez następnego admina, będziemy mieli jeszcze więcej zamieszania, niż mamy do tej pory.

  Ciekawa jestem opinii innych blogerów i komentatorów w tej sprawie.

  Z góry dziekuję,
 • @Lotna 15:13:09
  A więc ;) wyrażam swoją opinię, dla mnie temat religii może w ogóle nie istnieć na neonie, to doznanie tak indywidualne, że aż mistyczne, a mieszanie pochodnych od religii: kościoła i kleru w sprawach istotnych dla Polaków nie powinno mieć tym bardziej TU miejsca, w toruniu czy na "edpidiaskopie" niech sobie gaworzą ale nie TUTAJ, Nam potrzeba rozwiązań na już, aby Polska powstała i aby to Polacy byli gospodarzami Polski, judeochrześcijanizm niech zajmuje się prawdziwą wiarą i prawdziwie oddanymi kapłanami, pomijając narastające kwestie obyczajowe to nadreprezentacja jednej nacji w wysokich kręgach kościoła nie rokuje najlepiej dla spraw Polski, dziękuję.
 • Ciekawe pytanie, warte przedyskutowania
  Czy portal ma być tylko i wyłącznie portalem do dyskusji politycznych, czy też rozszerzyć jego inne tematy. W mojej ocenie teksty religijne w równym stopniu co teksty polityczne wzbudzają emocje. Dla mnie liczy się by tekst wnosił coś ciekawego. Dam tu przykład, z reguły z okazji świąt, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych w dziale religie pojawiają się teksty okazjonalne, czy to religijne, czy też dotyczące zwyczajów. Czy tekstów takich nie należy promować? Zwykle były promowane, nie wyobrażam sobie, że np w Wigilię będzie dobry tekst z pogranicza kultury i wiary, by go nie promować, ze względu na sztuczne ustalenie, nie promujemy tekstów religijnych.

  W momencie gdy wybiera się tekst do promocji trudno przewidywać, jak potoczy się dyskusja, czy ktoś nie uzna, że akurat ten tekst obraża jego uczucia. Zdarzało się, że nawet teksty historyczne o Kościele, o Chrześcijaństwie obrażały czyjeś "uczucia".

  Znajdziemy takich, dla których test o negatywnych zjawiskach w Kościele obraża ich uczucia religijne, czy też takich tekstów nie można promować?

  A co zrobić, jeśli taki tekst nie będzie umieszczony w dziale Religie a np. Społeczeństwo?

  Dla mnie bezsprzecznie na prawym pasku powinny pozostawać teksty typu kaznodziejskiego, nawracające z jednej religii na inną, co do pozostałych promocja powinna zależeć od wartości tekstu a nie od tematyki, czy też działu w jakim został umieszczony.
 • @provincjal 09 15:44:26
  Dziękuję za wypowiedź. :)
 • @Zawisza Niebieski 15:55:53
  Mówisz, że pytanie warte przedyskutowania. Wydawać by się mogło, że taka dyskusja już powinna była się odbyć w gronie administracji, a jednak, najwidoczniej, tak nie jest.
  „Dla mnie liczy się by tekst wnosił coś ciekawego.”
  Nie jestem administratorem, ale wydaje mi się, że to nie powinno być wyłączne kryterium promowania tekstu.

  „W momencie gdy wybiera się tekst do promocji trudno przewidywać, jak potoczy się dyskusja, czy ktoś nie uzna, że akurat ten tekst obraża jego uczucia.”
  Niemniej jednak, są teksty, być może wnoszące „coś ciekawego”, które z całą pewnością obrażą uczucia bardzo wielu osób, nawet nie religijnych.

  „Zdarzało się, że nawet teksty historyczne o Kościele, o Chrześcijaństwie obrażały czyjeś "uczucia".
  Znajdziemy takich, dla których test o negatywnych zjawiskach w Kościele obraża ich uczucia religijne, czy też takich tekstów nie można promować?”

  Jeszcze raz, to są pytania, które powinny być zadawane w gronie administracji, a nie odbijane, jak piłeczka ping-pongowa w kierunku blogerów. Jak wszyscy wiemy, z faktami historycznymi bywa różnie, ale pomijając, kryterium powinno być, czy artykuł został napisany pod wpływem jakichś konkretnych wydarzeń czy zaobserwowanych zaniedbań, czy po to aby rozjątrzyć i wzbudzć niezdrowe emocje.

  „A co zrobić, jeśli taki tekst nie będzie umieszczony w dziale Religie a np. Społeczeństwo?”
  Wybacz, ale sądziłam, że admini czytają tekst przed jego wypromowaniem, a nie samą tylko zakładkę!

  „Dla mnie bezsprzecznie na prawym pasku powinny pozostawać teksty typu kaznodziejskiego, nawracające z jednej religii na inną”
  Z całą pewnością!

  „co do pozostałych promocja powinna zależeć od wartości tekstu a nie od tematyki, czy też działu w jakim został umieszczony.”

  Trudno mi się z tym zgodzić, zważywszy, co ostatnio dzieje się na portalu. Może w takim razie należałoby określić kryteria, według których tekst jest uznawany za „wartościowy”? (zadanie Administracji).

  Ciekawa jestem, które z tych kryteriów zostały spełnione podczas promocji tekstów zwiazanych z tematyką religijną, w ostatnich kilku dniach. Tekstów, które wywołały niepotrzebną burzę na Neonie i pozostawiły, co najmniej, niesmak.
 • @Lotna, masz rację jeśli chodzi o NAWOŁYWANIE do wierzeń religijnych, ale krytyka działań politycznych/społecznych wszystkich
  organizacji i grup religijnych musi być udostępniona tak samo, jak krytyka wszystkich innych instytucji, które pchają się do POLITYKI, zajmują się SOCJOTECHIKĄ i mają wpływ na kształtowanie zachowań społecznych !!!!!!!!!!!  Natomiast SEGREGACJA na POPRAWNĄ LEWĄ stronę i NIEPOPRAWNĄ PRAWĄ lub dolna itp. na PORTALU uważającego się za krzewiciela WOLNEGO SŁOWA w żadnym przypadku NIE POWINNA MIEĆ MIEJSCA !!!


  Bo to jest zwykłe urabianie POPRAWNIE IDEOLOGICZNE „NIEOMYLNEJ LINI PROGRAMOWEJ RZĄDZOĄCEJ PARTII”.

  ____________________________________________________


  Następna sprawa to, zajmowanie pierwszej cennej pierwszej strony, przez PROMOTORÓW tzw. "sztuki" "pięknej".
  Nie ma tam żadnych wiadomości ani pomysłów przyczyniających się do rozwiązania Polskich problemów i ratowania naszej ojczyzny !!!!!  - Przede wszystkim ten rodzaj wypowiedzi nie jest NIGDZIE CENZUROWANY !!

  A nawet, jest szeroko POPULARYZOWANY i DOSTĘPNY, więc nie ma potrzeby zaśmiecania umysłów wymysłami komediantów, które i tak w żadnym stopniu nie mają wpływu na ratowanie Polski i Polaków !!!


  __________________________________________________________
  Zaznaczyć też trzeba, że ci PROMOTORZY kultury, zajmują się w SZCZEGÓLNOŚCI PROMOWANIEM "KULTURY" NIE-Polskiej !! - A nawet i przedewszystkim, NIE-Sławiańskiej !
  (CEPELIA to też nie jest nasza prawdziwie Sławianska tożsamość – Te wszystkie CEPELIADY, to są tylko POPRAWNIE POLITYCZNIE wykastrowane obrzędy naszych dziadów - Sławian)

  _________________________________________________


  SKORO WOLNOŚĆ SŁOWA NAJBARDZIEJ JEST REPRESJONOWANA i BLOKOWANA w opiniach dotyczących ważnych tematów SPOŁECZNO-politycznych, to należy umożliwić wypowiedzi tym, którym odbiera się możliwości wypowiedzi w tych kwestiach.


  Proszę tylko nie mylić Wolności Słowa i Ratowania Polski ze swobodą rozpowszechniania PORONOGRAFII, KANIBALIZMU, instrukcji do składania OFIAR Z LUDZI i zwierząt, czy innych EGIPSKO-BABILÓNSKICH OKRUCIEŃSTW i OBRZYDLIWOŚCI !!!!!!
  - (Na zapoznanie się z taką ŻYMską "kulturą" jest przeznaczone 95% INTERNETU, TELEWIZJI, KSIĄŻEK, GAZET,.....)  "Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem.

  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny.

  Normalność nie jest kwestią statystyki." - G. Orwell  https://terazbedziebylo.files.wordpress.com/2015/07/orwell-wolnoscslowa.jpg  .
 • @Lotna 16:36:23
  Nigdy nie byłem za zasadami narzucanymi z góry, ale również patrzeniem ja jestem Adminem i tylko moje zdanie się liczy. Skoro pani podjęła temat, to myślałem, że chce pani wziąć udział w takiej dyskusji. Dlatego nie jest to ping-pongowa odpowiedź.

  W redakcji ustalona jest jedna zasada, każdy odpowiada za własny dyżur i każdy ocenia tekst zgodnie z własnymi kryterami. Jeśli temat, jeśli dział został uwzlędniony przez portal, to jest równoprawny w promocji. Zarówno tekst w dziale religie jak i polityka może doprowdzić do gorących dyskusji. Z drugiej strony, czy nie zależy nam nam tym byśmy na wiele tematów dyskutowali. Ostatnią rzeczą jaką bym chciał to przekaz w stylu autor wszechwiedzący i czytelnik ocenzurowany. Każdy tekst chcę oceniać indywidualnie i nie ma dla mnie znaczenia w jakim dziale został umieszczony. Jeśli znajdę ciekawy tekst z działu religię będę go pomował jak każdy inny.
 • @Zawisza Niebieski 15:55:53
  Oczywiscie, ze warto pisac takie teksty przy okazjach swiat. To przeciez polska tradycja i wlasciwy czas dla jej podtrzymywania. Wazne, aby pisac bez zaperzenia, ktore psuje atmosfere a czasem powoduje niemile dyskusje komentatoröw. Osobiscie na teksty "kaznodziejskie" nie zagladam w przeswiadczeniu, ze portal internetowy to nie ambona.
  Cenie ten portal /i polecam znajomym/ wlasnie dla tolerancji röznych pogladöw.
 • @Lotna
  Z ciekawością czekam na odpowiedź , Redaktora Naczelnego . Jego nowa wizja portalu oszałamia . Ciekawe że nasi kochani admini nic o niej nie piszą , może jeszcze nie wiedzą . Serdeczności z uśmiechem przesyłam . 5* . Salut . :)))))
 • @Repsol 20:06:39
  Przyznam, że o żadnej nowej wizji nic nie wiem, no ale gdy poznamy to ocenimy.
 • @morgan 20:04:15
  Każdy dobry tekst, każdy tekst pobudzający do myślenia, do dyskusji jest wart promowania a to, że niektórych obraża prawda, to taka nasza ciekawa uroda.
 • @Krystyna Trzcińska 19:10:57
  Zdaje się, że się zupełnie nie rozumiemy. Nie chodzi o stronę prawą i lewą, poprawną i niepoprawną, a o promowanie - lub nie - artykułów wywołujących niepotrzebne emocje, tak jak to się dzieje ostatnio na neonie. Oczywiście, swoboda wypowiedzi nie powinna być ograniczona, ale każda wolność idzie w parze z odpowiedzialnością, zarówno piszącego, jak i promującego artykuły, które siłą rzeczy wstawione na górę strony przykłuwają najwięcej uwagi i komentarzy. Sama Pani zresztą mówi o tej odpowiedzialności:
  „Proszę tylko nie mylić Wolności Słowa i Ratowania Polski ze swobodą rozpowszechniania PORONOGRAFII, KANIBALIZMU, instrukcji do składania OFIAR Z LUDZI i zwierząt, czy innych EGIPSKO-BABILÓNSKICH OKRUCIEŃSTW i OBRZYDLIWOŚCI !!!!!!”

  A więc istnieją jakieś granice wolności słowa, przynajmniej w ramach danej społeczności, podobnie jak zostanie potępiony każdy, kto zawoła „pożar” podczas seansu teatralnego, jeśli pożar nie ma miejsca.

  Należałoby się zastanowić, jaki artykuł jest wartościowy, jeśli NEon ma utrzymać poziom wyższy brukowca. Dlatego też artykuły nie dbające o ortografię, gramatykę i czystość języka polskiego, podobnie jak artykuły charakteryzujące się pogardą dla czytelników, czy jakiejś grupy społecznej czy religijnej, używające wulgaryzmów i języka nieparlamentarnego, chluby nie przynoszą ani portalowi, ani autorom. Każdy ma prawo pisać, co mu się podoba, nawet największe bzdury, co nie znaczy, że wszystko powinno być promowane.

  Powtórzę jeszcze raz, co już powiedziałam: uważam, że ze względu na drażliwość tematu, szczególnie tematy religijne, nie powinny być promowane, jeśli portal ma nadal służyć edukacji i konstruktywnym dyskusjm politycznym, a nie do podgrzewania emocji. Tak przy okazji, tematy pozostawione po prawej stronie, bardzo często pozostają tam równie długo, jak wpisy przeniesione na główna stronę, czy promowane na jedynce.

  Jako bloger i komentator, chciałabym wiedzieć, czy mogę liczyć na zachowanie dotychczasowego charakteru portalu, czy nie i nie widzę w tym niczego zdrożnego.
 • Zawisza Niebieski 10.12.2018 15:55:53
  ...teksty typu kaznodziejskiego, nawracające z jednej religii na inną,...

  Nie powinny być wcale zamieszczane. Absolutnie!

  Reszta wpisów ogólnie zachaczających o religię powinna pozostać w gestii
  adminów, ale tylko po prawej stronie.

  Wskazane jest utrzymanie politycznego charakteru portalu i preferowanie aktualnych zagadnień. A tematów mamy wiele, pod dostatkiem.

  Mam nadzieję, że tak będzie.
 • @Zawisza Niebieski 19:12:54
  Podjęłam temat, a raczej zadałam pytanie, sądząc, że te kwestie zostały ustalone pomiędzy członkami administracji. Moją opinie określiłam w moim wpisie.

  „Jeśli temat, jeśli dział został uwzlędniony przez portal, to jest równoprawny w promocji.”
  W takim układzie, teoretycznie, jeśli zbierze się kilku dobrych i płodnych blogerów z zacięciem religijnym, możemy stanąć przed sytuacją, że nie będziemy dyskutować o niczym innym.

  „Jeśli znajdę ciekawy tekst z działu religię będę go pomował jak każdy inny.”
  Dziękuję za odpowiedź.

  Jeśli inni administratorzy będą wyznawali inne zasady, może być bardzo „interesująco”.
 • @Zawisza Niebieski 20:27:31
  Nie poznacie , bo to wizja indywidualna . Podpowiem tak 6-ciu nowych adminów , może dla Religii jeden będzie . Salute :)))))
 • @Casey 20:31:05
  „Wskazane jest utrzymanie politycznego charakteru portalu i preferowanie aktualnych zagadnień. A tematów mamy wiele, pod dostatkiem.”

  Dziękuję za komentarz.
 • @Repsol 20:41:31
  A kto jest jeszcze adminem oprócz tych którzy się przedstawili???
 • @trojanka 20:51:51
  Daj pieniądze w walucie to się załapiesz . Czego Siostro nie rozumiesz ?. Live is brutal & full of zasadzkas . Ktoś tu ma nowe wizje wymierne . :)))))
 • jednak chciałbym wiedzieć, jakie są to "potrzebne" emocje
  pozdrawiam,

  Panią i wszystkich,

  przy pytaniu się upieram
 • @Repsol 20:06:39
  Dziękuję! :) Faktycznie, jestem trochę oszołomiona tym, co się tutaj ostatnio dzieje.
 • @Zawisza Niebieski 15:55:53
  W zasadzie można poprzeć takie stanowisko,

  gdyby czytelnicy powszechnie oceniali notki.

  Oczywiście, promocja może antycypować poczytność, albo stanowić narzędzie indoktrynacji.

  Na coś redaktor naczelny winien się zdecydować.

  I DECYZJĘ OGŁOSIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ---------------------------------
  po przeczytaniu dyskusji wzięła mnie chętka na notkę ni z gruszki ni ...

  zupełnie nie pasującą do witryny.
 • @
  Zajrzałem do notki Kuli Lisa (wraz z komentarzami) - to ja, jako katolik, już wolę Berkleya 72 o religii. Ten drugi przynajmniej z rozmysłem kieruje strumień jadu.
 • @Lotna 21:25:02
  Gwarantuję słowem honoru . że będzie tu jeszcze weselej . Oczywiście jeżeli chodzi o wydojenie . ............ Niech każdy sobie dopisze . Salut . :)))
 • @Lotna, ja doskonale rozumiem co napisałaś wcześniej i z tym AGITOWANIEM sie z tym zgadzam, ale znająć życie, to życzliwi nam
  nie wyprostują zgiętej osi, tylko ją celowo wygną w drugą stronę !!!!


  I nazwą tą nową niesprawiedliwość "RÓNOUPRAWNIENIEM" !!!!!


  np. Prawdopodobnie, dobrze ci jest znany w USA przepis karny pod hasłem - "AFFIRMATIVE ACTION".


  Ilu jest dzisiej BIAŁYCH (europejskich) CHŁOPCÓW uczących NA AMERYKAŃSKICH UNIWERSYTETACH ????????????????


  Dzisej w USA najwięcej dobrych punktów za pochodzenie dostają CZARNI TRANZWESTYCI ŻEŃSKIEGO RODZAJU, a niedługo już tylko

  bezpłciwe ZIELONE LUDKI - UFO, no i może jakieś ŚWINIE :)
  .


  .
 • @Lotna Jeśli Polacy nie dojżą różnicy w "Wolności Słowa i Ratowania Polski" ze "swobodą rozpowszechniania PORONOGRAFII,
  KANIBALIZMU, instrukcji do składania OFIAR Z LUDZI i zwierząt, czy innych EGIPSKO-BABILÓNSKICH OKRUCIEŃSTW i OBRZYDLIWOŚCI !!”


  To los Polski i Swiata jest już przesądzony !!!!!!!!!!!!!!!!!
  MMnie nie obchodzi co ludzie robią za zamkniętymi dziwiami lub w odchodkach !!!!


  Ale obchodzi mnie, jak ktoś wciągnie za sobą swój kibel do kóchni, jadalni, ..., sypialni MOJEGO DOMU !!!!  WOLNOŚĆ, jest to ODPOWIEDZIALNE działanie i zachowanie się, które nie NISZCZY cudzej własności prywatnej/osob-istej i ogólnej , jakimi między innymi są: WŁASNE CIAŁO i DOM,..., albo RZEKI i LASY powietrze,...


  Jak również nie buży norm moralno-etycznych ogólnie stalonych i przyjętych, przez pokolenia lokalnej społeczności.


  np. używanie słów, które w tej społeczności są uważane za nieprzyzwoite, albo załatwianie się, lub kopulowanie z kim kolwiek na ulicy - na widoku.

  (tak się zachować można śmiało i uprawiać i pielęgnować w zaciszu własnego domu przy/ze swoich/swoimi: dzieciach, rodzicach, żonach i wspólnych znajomych, którzy znając wolnościowców, na pewno na taka unikalną i nietypową uroczystość chętnie przybieżą)
  .
 • @Lotna W Polsce nie było prawa zabraniającego SODOMII ponieważ zboczenia takiego Słwianie nie znali. Takie normy "ETYCZNE" miała
  i ma, tylko FRANCYJSKA ARYSTOKRACJA !!!!!!!!!! (KACZYŃSCY)  Przywlekli teswoje nasienie i zwyczaje z EGIPTU - Z Sodomy i Gomory !


  Ale skoro ARYSTOKRATA to ZAKONNIK/RYCERZ (ksiądz/książę) i NIE MOŻE BYĆ PRZEDSTAWIONY przed SĄDEM !!!!


  To takie prawo nie było ARYSTOKRACJI FRANCYJSKIEJ niepotrzebne !!


  ARYSTOKRATA może być sądzony TYLKO PRZEZ KRÓLA !!!!!!!!  Sądy są tylko dla plepsu !!!!!!!!!!!!


  (- Proszę nie mylić SĄDÓW POKAZOWYCH, publicznycznych przedstawień, spektakli mających na celu usatysfakcjonowanie "SPRAWIEDLIWOŚCIĄ" SPOŁECZNĄ obłędnie zafascynowanej otumanionej gawiedzi.)  .  .
 • @Casey 20:31:05
  No to muszę cię zmartwić. Jak na ten moment na tym portalu w swoich blogach może pisać każdy, kto uzyskał zezwolenie i zachowuje zasady określone regulaminem. W regulaminie nie ma wiodącej religii. Admini będą zgodnie z własną oceną promowali teksty które z jakiegoś powodu uznają za wartościowe, powodem nie muszą być wysokie wartości literackie a np. wartości poznawcze, czy też wartości aktualności tematu.

  Jeśli chodzi o polityczny charakter, on utrzyma się sam, znając Polaków tam gdzie dwóch Polaków tam trzy partie, ale poza "nawalankami" politycznymi, tego z pewnością nie zabraknie ja chciałbym doceniać teksty niosące wiedzę, za przykład mogę podać teksty p. Jeznacha.
  Portali stricte politycznych mamy na pęczki, czy to od strony PiS, czy też PO. Inteligencja narodu, za jaką uważam znaczną część piszących (nie kopiujących obce teksty) nie tylko nawalankami politycznymi żyje. Nie dajmy się sprowadzić do bandy idiotów ekscytujących się tym, co jeden z drugim z PO-PiS powiedział, albo ukradł.
 • @Lotna "Dlatego też artykuły nie dbające o ortografię, gramatykę i czystość języka polskiego" Czy Polak nieptrafiący "poprawnie"
  pisać, albo, mówi i pisze Polską Sławiańską gwarą, nie ma prawa wypowiedzieć się w sprawach dotyczących przyszłości kraju w którym mieszka? - Które Dotyczą jego Ojczyzny?


  Są też dzieci Sławiańskie, urodzone nie z ich winy na OBCZYŻNIEt, nie znające dobrze języka swoich pradziadów, ale mające Sławiańską duszę chciały by się podzielić NIEGRAMATYCZNI/ORTOGRAFICZNIE swoimi spostrzeżeniami, uwagami,......


  Są też ludzie, których narody dzielą ten sam los może też chcą się podzielić swoimi być może trafnymi spostrzeżeniami, uwagami,......
  WROGAMI LUDZKOŚCI NIE SĄ LUDZIE KTÓRZY NIE UMIEJĄ PISAĆ,

  ALE WRĘCZ PRZECIWNIE !

  -------------------------------

  "poprawnie" - A kto wymyślił te "poprawnie"?

  Czyżby to nie NIEMIECKO-"ŻYDOWSCY" PROFESOROWIE z JEZUICKICH UIN-versytetów? Ci tak zwani EXPERCI AUTO-RYTETY?


  - EXPERCÓW AUTO-RYTETÓW od rządzenia i chrzczenia nam naszego języka Polskiego Sławiańskiego, ŁAXCINĄ to mymamy już w naszym Domu od ponad 1400 lat !!

  Chyba już tych wykładów i ich"poprawności" wystarczy!

  Chyba te 1400 lat powinno było tym WIELCE UCZONYM poprawnie piszącym PROFESOROM E-X-PERTOM wystarczyć na zaprowadzenie TEGO OBIECANEGO NAUKOWEGO DOBROBYTU!  NAJWIĘKSZYMI WROGAMI LUDZKOŚCI SĄ CI ,KTÓRZY POTRAFIĄ PISAĆ i MÓWIĆ NAJBARDZIEJ "POPRAWNIE" !!

  - W KOŃCU SAMI TĘ POPRAWNOŚĆ WYMYŚLILI i NAM NARZUCILI !!!!!
  .
 • @trojanka 20:51:51
  Pan Ryszard Opara przedstawił wszystkich jacy są znani na dzień dzisiejszy. p. Opara jako naczelny, Astra, AgnieszkaS i ja. Każdy ma dyżur po 2 dni w tygodniu, ponieważ blogerom te dni są najczęściej nieznane każdy trafia ze swym tekstem losowo do oceny przez aktualnie dyżurującego admina, bo admini sobie nawzajem nie przeszkadzają, co zapewnia pewien pluralizm w ocenie wartości tekstów. Dzięki temu, moim zdaniem, portal uzyskuje niezależność oceny tekstu od poglądów własnych adminów, w sensie statystycznym, czyli przy większej próbie tekstów.
 • @interesariusz z PL 21:30:47
  "gdyby czytelnicy powszechnie oceniali notki."

  To już tak jak z wyborami, czytelnik jeśli chce ocenić tekst ma taką możliwość, jeśli z niej nie skorzysta, to tylko jego sprawa i jego ocena.

  "po przeczytaniu dyskusji wzięła mnie chętka na notkę ni z gruszki ni ..."
  Dobry pomysł, dlaczego nie. Admin oceni czy tekst jego zdaniem jest wartościowy, jak nie pozostanie w prawej kolumnie.
 • @Zawisza Niebieski 22:58:26
  Ja już oceniłam :)
  Jak zawsze dobry wpis, zwłaszcza do dyskusji z innymi blogerami...

  Pozdrawiam
 • @Krystyna Trzcińska 22:48:12
  „Dlatego też artykuły nie dbające o ortografię, gramatykę i czystość języka polskiego" Czy Polak nieptrafiący "poprawnie"
  pisać, albo, mówi i pisze Polską Sławiańską gwarą, nie ma prawa wypowiedzieć się w sprawach dotyczących przyszłości kraju w którym mieszka? - Które Dotyczą jego Ojczyzny?”

  Powtarzam po raz n-ty: ma prawo się wypowiedzieć, co nie znaczy, że taki wpis powinien być promowany.
 • Śmietnik w dyskusjach
  Witam.
  Od kilku lat (z przerwą) jestem tylko malutkim skromnym czytelnikiem tego portalu (poprzednio z innym NICK'iem ale po "awarii" kompa straciłem wszystko co tam miałem zapisane z nickami i hasłami włącznie) i pomimo wielu mini wad jest tu jedna MEGA od której wręcz krew mnie zalewa.
  .
  Jest to mianowicie za przeproszeniem istny pierdolnik w wielu dyskusjach który mnie osobiście wnerwia a zarazem zohydza czytanie wymiany zdań (a może to jest właśnie konkretny cel?) i wcale się nie zdziwię jeśli nie tylko dla mnie.
  .
  To "COŚ" jest nie tylko (wk...) wnerwiające i robi śmietnik, ale zarazem w wielu przypadkach zamazuje gro meritum wymiany poglądów, oraz wręcz do niej zniechęca.
  .
  I przechodzę Ja do meritum:
  .
  Chodzi o kilometrowe wpisy najczęściej chyba wklejane/powielane na zasadzie KOPIUJ/WKLEJ - bo napisanie takich tasiemców zajęło by za każdym razem autorowi kilka dni a nie minut.
  .
  Osobiście mam na myśli głównie @KulawegoLisa i może nie jest on jedynym ale jego wręcz banery reklamowo/propagandowe zawsze kolą mnie w oczy i wnerwiają.
  Ok. Przyznaję że NIGDY ich nie czytam bo szkoda mi na to czasu, ale dlaczego Ja czy ktoś inny ma tracić czas za każdym takim razem na dłuuuuuugie przewijania każdej strony?
  To i wnerwia i zniechęca do samego czytania danego wątku.
  .
  Nie jestem za cenzurą czegoś takiego, ale za zrobieniem z tym śmietnikiem porządku który zarazem zrobi przejrzystsze dyskusje.
  .
  Może da się to zrobić technicznie tak jak jest na wielu portalach że widoczna część wpisu/komentarza to ileś tam wersów (do ustalenia) a reszta dopiero po kliknięciu zakładki/klawisza: "ROZWIŃ".
  .
  Rozważcie tą propozycję bo to mocno ułatwi korzystanie z Waszego portalu i zrobi go dużo przejrzystszym, przyjemniejszym oraz czytelniejszym.
  .
  Sorry że tutaj to piszę ale chyba tylko w komentarzach mogę, a jeśli ten temat jest: do Administracji - to chyba najlepsze dla tego miejsce.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej