Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 6656 komentarzy

Lotna

Lotna - Copyright © 2014 - 2021 Lotna. Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(

B. szef J.P. Morgan „kupuje” zakłady Ursusa za 34 mln. zł.!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Została podpisana umowa wstępna o sprzedaży oddziału Ursusa produkującego autobusy za jedyne 34 mln. złotych.

NIe dość, że z nie wiadomo jakiej przyczyny sprzedawany jest jeden z niewielu pozostałych w Polsce zakładów produkcyjnych, nie dość, że nie pozostanie on w polskich rękach, to na dodatek oddawany jest za pół darmo!!!

J.P. Morgan został zasilony 20 mln. zł. z polskich kieszeni, a teraz jego były szef ograbia nas na następne miliony, bo oczywiście Ursus zostanie sprzedany za ułamek swojej wartości.

 To jest kolejny rozbój w biały dzień, dokonywany przez żydowski rząd okupacyjny. 

 Brawo , panie Morawiecki! Brawo, panie Kaczyński! Brawo, dobra zmiana! 

 Jeszcze kilka lat tych dobrych zmian i w Polsce nie zostanie kamień na kamieniu. Jak widać, rząd okupacyjny dołoży wszelkich starań, aby tak się stało.

Szczegóły w filmiku

https://youtu.be/v-bnbFOKhX8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autorka
  Czerwona zaraza przeniosła się do Polski - bankster "firmy" zza oceanu "nabył" mienie "kułaka" (czytaj: goja).

  U Ruskich nie poszaleją (dlatego jest wycie), więc na otarcie łzy dobry i polin :-(

  5*
 • @ Autorka
  "Jeszcze kilka lat tych dobrych zmian i w Polsce nie zostanie kamień na kamieniu. Jak widać, rząd okupacyjny dołoży wszelkich starań, aby tak się stało."

  Nie ma zmiłuj - "sondaże" już gotowe - a portalowy nieświadomy (?) kryptoneotrockista już radośnie zamieścił u siebie:

  "To jest uśredniona prognoza preferencji sejmowych z pięciu liczących się pracowni z 30 grudnia 2018 w wariancie startu nowych inicjatyw:"

  https://pbs.twimg.com/media/DvsoTxHXcAcCFvf.jpg


  A kaczelnik w wyborach prezydenckich wystawi dudhausera - żeby nikt nie przeszkodził wygrać faworytowi makreli - srulowi ojropy.
  Michalkiewicz to rozgryzł - przegra, bo ma przegrać.
 • jaki pan taki kram
  No dobrze ale w końcu kogo to wina? Po długim czasie przerwy byłem ostatniego lata w Europie i na 2 tygodnie zawitałem do Polski. Będąc bardzo zainteresowany opiniami różnych ludzi i ich poglądami rozmawiałem z wieloma od rolnika po "elitę". Już o tym pisałem, ręce opadają. Z tej mąki chleba już nie będzie. Ludzie nie chcą swojej Polski. Chcą aby im wszystkie zmiany spadały z nieba. Czy Polską rządzi Żyd czy Niemiec czy Polak nie ma dla nich żadnej różnicy. Fałszywa religijność i dawne cwaniactwo. Siedzenie w cieniu i pilnowanie prywaty a wszystko w około samo się rozwiąże. To było dobre za komuny. Gdy jednak przyszedł czas wziąć sprawy w swoje ręce ludzie nie chcą bo jest im tak wygodnie i im na Polsce dosłownie nie zależy. Nawet za "komuny" czegoś takiego nie widziałem. Ręce mi opadły. Przestałem wierzyć. Prowincja która była główną ostoją polskości także powoli kona.
 • @Autor
  Co za paniczna histeria połączona z brakiem podstawowych informacji!

  Cała spółka Ursus jest wyceniana na giełdzie na niecałe 85 mln zł (64 600 000 akcji po 1,31zł, przy wartości księgowej jednej akcji 1,169zł).

  Ursus S.A. w raporcie podaje:
  "Kapitał zakładowy URSUS BUS S.A wynosi 24 000 000,00 zł. Na dzień sporządzenia niniejszego sprawozdania Emitent posiada 77,3%."

  ponadto:
  "Przychody ze sprzedaży URSUS BUS S.A. za okres zakończony 30 września 2018 r. wyniosły 47 455 tys. zł i były prawie dwukrotnie wyższe w stosunku do przychodów na poziomie 24 497 tys. zł osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego. W związku z realizacją zawartych umów na dostawy autobusów i trolejbusów Spółka odnotowała także znaczący wzrost kosztów własnych sprzedaży, które w raportowanym okresie wyniosły 56 818 tys. zł. Na poziomie wyniku brutto ze sprzedaży URSUS BUS S.A. poniosła stratę w wysokości 9 363
  tys. zł, a na poziomie wyniku operacyjnego stratę w wysokości 17 531 tys. zł. Po uwzględnieniu kosztów finansowych strata brutto za okres zakończony 30 września 2018 r. wyniosła 20 318 tys. zł, zaś strata netto ukształtowała się na poziomie 20 044 tys. zł."

  Czyli że sprzedaż następuje za kwotę dwa razy większą niż wniesiony kapitał zakładowy. A sprzedawana spółka przyniosła 20 min straty!

  Pisanie o tym, że to jest "za darmo" to szczyty manipulacji i ogłupiania czytelników!
 • @programista 08:48:37
  Link do raportu okresowego:
  https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2018-11/odroczne_Skrocone_Skonsolidowane_Sprawozdanie_Finansowe_GK_URSUS_za_Q3_2018_r_201811291982246827.pdf
 • @Stara Baba 07:35:51
  Czyja wina? No nie wiem, ale chyba nie ci Polacy oddają Ursus za bezcen.

  Jeśli jest tak, jak mówisz i Polakom na Polsce nie zależy, to czekają Polaków bardzo, ale to bardzo ciężkie czasy. Żydzi sprowadzają do Polski muzułmanów, którzy mnożą się jak króliki na garnuszku podatników i nie za długo będą walczyć o wprowadzenie swojego totalitaryzmu, co już dzieje się w Kanadzie, nie tylko w Europie, a kastą rządzącą i bajecznie bogatą w stosunku do reszty społeczeństwa będą żydzi, którzy zgotują wszystkim los Palestyńczyków mających tyle praw, ile więźniowie obozów koncentracyjnych.
  Jeśli Polakom jest wygodnie tak, jak jest, to niech się cieszą ta wygodą, bo ona się już zaraz skończy i to w bardzo brutalny sposób, razem z ich prywatą, której rzekomo pilnują.
 • @Lotna 09:03:16
  O ile się nie mylę to w Ursusie mają udziały Turcy, kupione za PO/PSL. Ursus od dawna nie jest polski, to tylko turecka montownia, bez zaplecza technicznego. To praktycznie bankrut.
 • @programista 08:48:37
  Szczytem manipulacji i ogłupiania czytelników jest twój komentarz, a nie mój wpis.

  Opowieści o stratach Ursusa możesz snuć tym, którzy urodzili się wczoraj, bo od dawna wiadomo, źe zakłady pracy przeznaczone przez żydokomunę na wyprzedaż były umyślnie doprowadzane do upadku. Przykładowo, Lot był przygotowywany do sprzedaży od początku „transformacji”, nie został sprzedany tylko dlatego, że chcieli go wykupić pracownicy, którzy mieli do tego prawa, a nie o to przecieź chodziło.

  Jak się chce, to każdy, nawet najlepiej prosperujący zakład można doprowadzić do strat i nieopłacalności, a potem sprzedać za psie pieniądze, tłumacząc, że przynosił straty. Co zdarzyło się w IllRP kilka tysięcy razy co najmniej.

  A teraz bądź uprzejmy nie trollować na moim blogu.
 • @kula Lis 68 09:14:35
  To tym bardziej powinien go odkupić polski rząd - gdyby był takowy - i postawić na nogi.
 • @Lotna 09:19:08
  Widać do Pani nie dociera że ta spółka to zwykła prywatna własność.
 • @Lotna 09:22:07
  A może jednak to ci wszyscy, którzy tak gardłują jaka się stała krzywda, zrobiliby sami ściepę i sobie kupili tę firmę i stawiali ją na nogi, zamiast zmuszać do tego wszystkich podatników za pośrednictwem rządu!
 • @programista 09:29:13
  Nie dotarło, że nie masz tutaj trollować?

  Oczywiście, rząd stać na wielomilionowe zapomogi dla banderowców, żydów, JPMorgan, ale jest za biedny, żeby odkupić zakład pracy, który może przynoscić zyski i dać prace wielu bezrobotnym Polakom.
 • @programista 09:29:13
  A Ty zdajesz sobie, programista, sprawę z tego, że jesteś głupi? (ocena na podstawie całokształtu twej aktywności)
  ps. zamiast odnosić się do wyników finansowych odnieś się np. do rocznych kosztów utrzymania zarządu, albo do cen na rynku nieruchomości.
  Nasze podatki to abstrakcja, bo Pani Lodzia ,która przez osiem godzin pierdzi w stołek i pije kawę za kawą tez krzyczy :" z moich podatków". Zaś majątek trwały, w tym nieruchomości, to już rzeczywista rzeczywistość.
 • Z tych 34 mln, 20 już dostali!!z naszych podatków!
  https://youtu.be/v-bnbFOKhX8

  z komentarzy pod filmem!
  Erica Hase
  Erica Hase
  10 godzin temu
  Czy wyscie sie tam w Polsce wsciekli ??? Do czego mamy wracac? Do kraju bardziej zrujnowanego Jak Po. Wojnie ? Co robicie z naszym Krajem??? Wszyscy ktorzy tam jestescie , jestescie Winni!!!

  m j
  m j
  7 godzin temu
  Moze to na konto roszczen rozbojniczych i to dopiero poczatek troche lasow i ziemi zostalo ,ciekawe za jaki grosz to oddadza

  PS. przeraża to na realizację roszczeń rozbójniczych, Polacy okazują bezradność!!
  Za chwilkę "uwłaszczenie"/z natury dobre/na 20cm2 gruntu pod mieszkaniami , które będzie kosztowało każdego uwłaszczonego kilkanaście tysięcy/ lub podniesienie czynsz o kolejne 100zł ....gratulacje emerytom/to spowoduje oddawanie mieszkań należących do biedniejszej części narodu.... za dożywotnią rentę bankom!!
  Reszcie wprowadzi się kataster po 6-7 000 rocznie od mieszkania i będzie na spłatę urojeń szantażystów.
  Polacy na bruk!
 • Ursus po odzyskaniu "wolności"..i trochę historii..
  http://szaryburek.blox.pl/2015/07/Zaklady-Mechaniczne-Ursus.html

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ursusa-razie-zwycieski-boj-henryk-pajak-2017-04

  w tle Gąsiorowski...przyjaciel sierżanta Danielsa!
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_rd9SHefvTFtozGe76dpSStzsCVfBaetG,w400.jpg

  http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2017/03/22/58985_zydowski-mistrz-pijaru-oczarowal-serca-i-umysly-politykow-pis.html
  zdjęcie za wykop.pl
 • @Husky 10:08:29
  Chcesz sobie potrollować z programistą, to go zaproś na swój blog, bo tutaj jesteś niemile widziany.
 • @Lotna 09:22:07
  Tam już raczej nie ma co stawiać na nogi. To tylko montownia. Wszystko rozsprzedane, rozkradzione, ma w tym udział syn Komorowskiego, etc..Po drugie na te produkty nie ma zbytu tak na krajowym rynku jak i zagranicznym. Rosyjskie traktory robią furorę bo są tańsze, lepsze, trwalsze, kombajny także, tak u nas jak i na zachodzie, także w USA! Odbudowa przemysłu nie jest łatwa, po zrujnowaniu, trzeba także mieć rynek zbytu, z tym na dziś ciężko. Więc po co odkupywać bankruta? by topić w nim pieniądze podatnika? Zresztą i kadr już nie ma, pomarli lub są na emeryturach a młodzi to wiesz do czego się nadają? do niczego.
 • @Lotna 09:22:07
  Z odbudową stoczni ten sam problem, czyli wykwalifikowanych kadr, od konstruktorów po spawaczy, montażystów, etc...Kłania się brak szkół zawodowych polikwidowanych. Z żeglugą to samo, brak kadr, więc armatorzy błagają nas emerytów by istnieć, płacą tyle ile zażądamy, lecz i my emeryci się wykruszamy, to samo w Niemczech, Holandii. Młodzi się nie garną, sami starzy pływają, do śmierci. Co potem?
 • @Lotna 09:22:07
  Polskę zniszczyło wstąpienie do Unii, przed wstąpieniem mieliśmy rynki zbyty dla przemysłu, po wstąpieniu staliśmy się rynkiem zbytu, i taniej siły roboczej dla Niemiec i ich montowni, i jest jak jest, to nie do odkręcenia na dziś.
 • @Lotna 10:22:32
  I vice versa
 • @kula Lis 68 10:36:36
  Acha, czyli po prostu wyprzedać wszystko i mieć święty spokój? Czekać na mannę z nieba?

  Gdyby tak rozumowali Polacy po wojnie, to nigdy żaden zakład przemysłowy by w PRLu nie powstał, bo też niczego nie było, ani kadr, ani nauczycieli, ani żadnych zakładów.

  A idź ty z takimi analizami do boru.
 • @kula Lis 68 09:14:35
  Turkom Ursus sprzedał premier Kaczynski w wrzesniu 2007 roku, Turcy ,,przebadali" zakład i się zwineli.
 • @programista 09:29:13
  Wklejasz oraz posługujesz się kupionymi w gazetach wynikami ekonomicznymi montowni Ursus w Lublinie. Klepiesz sam nie wiedząc o co ci chodzi i popierasz się liberalnymi wypocinami. Rusz sam swoim umysłem i poszperaj wiecej, pomyśl i dopiero sie wymądrzaj.
 • @Wrzodak Z. 11:04:57
  Posługuję się danymi dotyczącymi dokładnie tego czego dotyczy opisywana w artykule transakcja - czyli sprzedaży 77% udziałów właśnie w tej "montowni Ursus w Lublinie".
  Dokładnie wiem o co mi chodzi - o pokazanie, że wartość zawartej transakcji jest adekwatna do wartości przedmiotu transakcji.
 • @Lotna 10:57:19
  A gdzie ja napisałem wyprzedać wszystko? Wskaż! Po drugie to wszystko już wysprzedane, rozkradzione. Bez wystąpienia z jewrokołchozu, nie będziemy mogli bez ich zgody palcem w bucie kiwnąć. Już czepiają się stabilizacji cen prądu bo to niezgodne z ich dyrektywami.
 • @Lotna 10:57:19
  Chcieli Polacy jewrounii? Chcieli, więc mają to co chcieli, po co więc ten lament i skowyt?
 • @programista 09:27:12
  Czy polskie wodociagi tez przynosily straty i byly "prywatna wlasnoscia" ?
  Israelska spölka zarzadzi lepiej?
 • @Lotna 09:19:08
  Z tego co obiło mi się o uszy, to LOT jest twierdzą WSI. Dlatego dostaje dofinansowania i jest ,,nietykalny,,
 • @morgan 11:32:43
  A po co gojom woda, a zwłaszcza wodociągi?
 • @kula Lis 68 11:31:07
  .
  Chcieli Polacy jewrounii? Chcieli, więc mają to co chcieli, po co więc ten lament i skowyt?

  A Szanowny Pan chciał i nadal chce, aby trójka dawała równowagę konstytucyjną w Polsce?

  Lament i skowyt się zacznie po owocach takiej równowagi w systemie władzy.
 • @goodness 12:43:54
  Ja i rodzina, znajomi głosowaliśmy przeciw wejściu do tego żydolewackiego tworu.
 • @trojanka 09:46:56
  " Co robicie z naszym Krajem??? Wszyscy ktorzy tam jestescie , jestescie Winni!!!"
  Orwell raczył był napisać :
  Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
 • @kula Lis 68 13:04:43
  Też głosowałem przeciw i szczerze powiem ,że to był błąd. Należało olać referendum. Zagłosowały by tylko lemingi i nie byłoby wymaganej większości. Wtedy sejm musiałby przegłosować ,, wejście,,. A tak to mają argument, przecież chcieliście!!!
 • @zbig71 13:10:54
  Czy byś głosował czy nie to i tak referendum byłoby ważne bo zniesiono przed próg 50+1. A głosowało ogółem poniżej 40%.
 • @SZS 13:10:20
  .
  " Co robicie z naszym Krajem??? Wszyscy ktorzy tam jestescie , jestescie Winni!!!" – Orwell

  Ludzie biorący udział w fałszywym głosowaniu dla nierównowagi władzy, czyli trójpodziału – głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
 • @
  Każdy zakład "produkcji traktorów", to miejsce potencjalnej budowy czołgów. Bo to silniki odpowiedniej mocy itd., itp.
  (Patrz fabryka traktorów w Stalingradzie).
  Nasze moce przerobowe są kiepskie i dostosowane do rosyjskich standardów.
  A jest opracowany bardzo dobry czołg najnowszej generacji. Trzeba go wdrożyć, ale brak kapitału itd. Może jakieś uzupełnienia w wyposażeniu celem standaryzacji.
  Łatwiej to robić w nowym zakładzie niż w starym.

  Dobrze byłoby mieć info, czy to nie taka opcja zważywszy, że USA mają coraz gorsze wyniki badań, a koszt wdrożenia nowych produktów jest tam gigantyczny. Jakość coraz gorsza.
  Może to próba wykorzystania polskiej myśli technicznej?
  Gdyby tak, to jakby nie było - mielibyśmy produkcję własną.
 • @kula Lis 68 14:13:43
  Już nie pamiętam jak to było
 • @zbig71 15:13:53 za to ja pamiętam.
  Ok. 27% Polaków wybrało nam jewrejską niewolę i to dzięki chazarskiej pijaczynie Stolzmanowi vel Kwachowi który próg obniżył przed referendum.
 • @kula Lis 68 15:53:00
  Natomiast pamiętam, jak żydostwo się cieszyło. Sztolcmana, Michnik, Mazower, Cimoszcze, i cała reszta . A polactfo cały czas się cieszy , bo łyka gówna z telewizji.
 • @kula Lis 68 11:27:14
  A gdzie ja napisałam, że ty napisałeś żeby wyprzedać wszystko?
  Taki wniosek nasuwa się z twoich głębokich przemyśleń - bo według ciebie nic nie można zmienić, odwrócić, osiągnąć. Bzdura! Można, trzeba tylko chcieć i zabrać się do tego z głową, no ale też trzeba do tego mieć polski rząd, a nie sprzedajne prostytutki.
 • @kula Lis 68 11:31:07
  „Chcieli Polacy jewrounii? Chcieli, więc mają to co chcieli, po co więc ten lament i skowyt?”

  Po pierwsze Jewrounia nie ma nic do tego, a przede wszystkim Polacy chcieli do Europy, a nie jewrounii, w którą UE została przeistoczona.

  Miarkuj się ze słowami, bo jak na razie lament i skowyt podnoszą tutaj pisowskie trolle, którym została zwrócona uwaga, że PIS dokonuje kolejnej malwersacji gospodarczej, jakby dobrej zmiany nigdy nie było. Bo jej nigdy, zresztą, nie było i nie będzie, dopóki w Polsce rządzi Magdalenka.
 • Nie brawo,tylko Trybunał Stanu
  nie kto inny tylko Mateusz M. wpuścił do Polski owego JP Morgana
 • @kula Lis 68 15:53:00
  Skoro pamiętasz , to powiedz jaki to akt prawny przewidywał wymóg frekwencji w referendum krajowym, który Kwaśniewski następnie uchylił.
  To naród wybrał Unię w referendum.Nie jakaś jego część, tylko cały naród. Gdyby miało tak być, że naród by nie wybrał, to by wybrało Zgromadzenie
  Narodowe, czy też Sejm i Senat (bo nie pamiętam procedury). Tylko byłoby to mniej wygodne, bo parlament nie mógłby głosować za lub przeciw " wejściu do Unii"tylko za konkretnym traktatem, przewidującym określoną marchewkę ale i określonego, czarno na białym , kija . Mógłby się wówczas taki naród Rzepów po otrzeźwieniu zacząć domagać rozliczenia winnych,którzy winni byli widzieć znaczące dysproporcje między marchewką a kijem (na korzyść tego drugiego).
  A tak naród wybrał, naród ma.
  Ale naród, panowie szlachta, to całość, bo jakby tak traktować, ze naród , to ci co byli przeciw Unii, a wcześniej przeciw komunie, a potem - za Wałęsą,a potem przeciw Tuskowi, a potem przeciw Kaczyńskiemu, to by się w końcu okazało, że nasz naród składa się z J.Ruszkiewicza i pewnej liczby osób poniżej 28 roku życia.
  Jeżeli referendum nie zostało sfałszowane ( a nie zostało) to zdecydował, niestety, w nim naród. I ten naród zamiast w końcu zmądrzeć, jak apelował Kochanowski (także poprzez szkolne podręczniki), zaczyna szukać winnego, w czym przypomina Hilarego ze znanego wierszyka dla dzieci. Jeśli nie uzdrowi się tego naszego , głupiego narodu,to choćby wszyscy Żydzi świata zmarli nagle na jakąś genetyczną chorobę, to i tak nic to w naszej sytuacji nie zmieni.
 • @Olka P. 19:20:59
  Witam!
  Oczywiście, to był sarkazm.
 • @Mariusz G. 19:47:29
  Próg ważności referendum obniżono z 50+1 do poniżej 50. Możesz to w necie znaleźć. I nie pisz, że cały naród wybrał bo tylko ok.27%!
 • @Mariusz G. 19:47:29
  Polska w UE to rezultat żydowskiego oszustwa. Jak żydowski reżim przygotował oszustwo referendum akcesyjnego do UE. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/01/polska-w-ue-to-rezultat-zydowskiego-oszustwa/
 • @Mariusz G. 19:47:29
  Ostateczna frekwencja w referendum akcesyjnym wyniosła 58,8%, ale do godziny 16., czy 17. drugiego dnia referendum, według L.Millera, frekwencja wyniosła zaledwie ok. 17%. Jak zatem lud zdołał się zmobilizować i co o tej mobilizacji decydowało, żeby na kilka godzin do zamknięcia lokali referendalnych dobić z frekwencją do 58,8% – ? – pozostanie to tajemnicą dla potomnych. Innym istotnym rezultatem referendum było TAK dla akcesji we wszystkich województwach. Czym więc było podyktowane rozporządzenie Ministra Kultury – i dlaczego właśnie Ministra Kultury ? – zniszczenia całej dokumentacji referendalnej, która stanowiła dowód politycznej dalekowzroczności oraz jedności polskiego ludu z żydowską władzą? Przecież to dzięki akcesji Polski do UE trwa nieprzerwane pasmo sukcesów obywateli i państwa. Niestety, dowody tej wspólnej mądrości narodu i władzy zostały zniszczone (?). Czyżby wprowadzający Polaków do UE obawiali się, że przeżyją UE i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności? Muszą chyba być świadomi, że kara śmierci należy się im za to niewątpliwie.
 • @Mariusz G. 19:47:29
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/01/UE-5.jpg
 • @Mariusz G. 19:47:29
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/a139.jpg

  Podstępne wepchnięcie Polski do Unii Europejskiej. Henryk Pająk. „Nasze” wejście do Unii Eurogermańskiej jest nielegalne, bezprawne i tym samym nieobowiązujące. W świetle obowiązujących w Polsce przepisów wyborczych, pominięto bowiem 16 milionów Polaków przebywających poza granica­mi –czyli niemal całą Polonię świata. W wyniku ordynarnej, nachalnej propagandy i fałszowania wyników na szczeblach wojewódzkich i centralnym, ponad połowa głosujących /w kraju/ była „za” wejściem Unii Eurogermańskiej w struktury państwa polskiego. Tymczasem według ustawy wyborczej, uprawnionym do głosowania był każdy polski oby­watel zamieszkały w kraju i na obczyźnie.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/a140.jpg

  Oszuści pozostający w spisku z agentami unijnymi doskonale wiedzieli, że gdyby uwzględnić wszystkie osoby mające za granicą polskie obywatelstwo, to nie było szansy, nawet przy nachalnej prounijnej propagandzie, nieznanego nam pro­centu oszustw przy urnach i centralnym liczeniu głosów – aby frekwencja przekroczyła 50 procent uprawnionych, co jest warunkiem zaliczenia wyników refe­rendum jako legalnego.

  Główny Urząd Statystyczny – dane GUS z 2001 roku wykazywały następujący rozkład naszej emigracji w poszczególnych państwach:

  USA – 9,4 miliona Polaków

  Brazylia – 1,2 miliona Polaków

  Niemcy – 1 milion Polaków

  Francja – 1 milion Polaków

  Kanada – 0,8 miliona Polaków

  Białoruś – 0,6 miliona Polaków

  Litwa – 0,28 miliona Polaków

  Rosja – 0,2 miliona Polaków

  Australia – 0,15 miliona Polaków

  Argentyna – 0,14 miliona Polaków

  Kazachstan – 0,08 miliona Polaków

  Tymczasem Państwowa Komisja Wyborcza podała następujące liczby wyni­ków referendum poza granicami Polski:

  Liczba uprawnionych –96.161

  Liczba ważnych głosów – 79.452

  Frekwencja – 82.6 proc.

  Bezczelność tych liczb woła o pomstę do nieba, a ponieważ nikt już ani w Polsce, ani w Brukseli czy w Strasburgu nie uznaje jurysdykcji Nieba, nie mamy żadnych szans na prawną sprawiedliwość. Oto rozmiary tego oszustwa: PKW obliczyła, że w USA, gdzie żyje 9,4 mln Polaków, jest tylko 17.450 uprawnionych do głosowania. W Brazylii, gdzie żyje 1,2 mln Polaków, naliczono „aż” 267 Polaków uprawnionych do głosowania! Ustawa wyborcza mówi czarno na białym, że uprawnionymi do głosowania są wszyscy obywatele polscy. Obywatelstwo polskie ma jednoznaczną defini­cję, co reguluje ustawa z 1962 roku i późniejsze zmiany, nie naruszające w niczym tej definicji. Jak się nabywa polskie obywatelstwo? Są dwie drogi, sposoby. Pierwsza – to tzw. „zasada krwi” Hus Sanguinis/. Dziecko uzyskuje obywatelstwo polskie z tytułu urodzenia go przez rodziców, z których co najmniej jedno posiada obywatelstwo polskie, bez względu na miejsce urodzenia dziecka – w Polsce czy na Antarktydzie. Stanowi o tym Art.4 pkt 1 i 2 ustawy o obywatelstwie polskim.

  Jak doszło do tego oszustwa?

  Ustawa o referendach mówi jasno:

  Art. 3,1. Prawo udziału w referendum ma obywatel polski, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat. Nie mają prawa w referendum osoby: pozbawione praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądowym; pozbawione praw wybor­czych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu; ubezwłasnowolnione prawo­mocnym orzeczeniem sądowym. Tymczasem Komisja postawiła jeszcze jedną zaporę przed Polakami za grani­cą, posiadającymi legalne uprawnienia do głosowania. Jako uprawnionych uzna­ła ona tylko te osoby, które wcześniej zarejestrowały się w konsulatach i amba­sadach oraz wyraziły chęć głosowania. W warunkach katorżniczego wykorzystywania emigrantów zwłaszcza w Sta­nach Zjednoczonych, każdy Polak musiał „wygospodarować” sobie dwie lub trzy godziny na dojazd do punktów rejestracyjnych, czyli uzyskać zgodę pracodawcy. Potem w dniu głosowania musiał również tak zorganizować sobie harmonogram dnia pracy i popołudnia, aby ponownie dojechać do punktów wyborczych, co np. w warunkach permanentnych gigantycznych korków ulicznych w takim np. No­wym Jorku, oznaczało kolejne godziny. Jednym słowem – na skorzystanie z głoso­wania „porwały się” tylko osoby zdeterminowane wolą współudziału w głosowa­niu. Te trudności spowodowały, że Polonia świata została brutalnie wyelimino­wania z decydowania o losie jej Ojczyzny. Publicysta emigracyjnego pisma „Wir” rozmawiał w 2001 r. w sprawie refe­rendum o naszym „wejściu” do UE z Biurem Prawnym Komisji Wyborczej. Usły­szał odpowiedź, iż takie dwukrotne stawianie się w konsulatach było wymuszone tym, iż trudno jest policzyć, że zgodnie z art. 6 ust. 1, dziecko takich rodziców automatycznie nabywa obywatelstwo polskie poprzez samo urodzenie z takich rodziców bez względu na miejsce urodzenia – w Polsce czy poza jej granicami. Jednakże honorując wolę rodziców, mogą oni w zgodnym oświadczeniu złożonym przed właściwym organem – konsulem dla osób zamieszkałych za granicą lub sta­rostą w Polsce, w ciągu trzech pierwszych miesięcy od czasu urodzenia dziecka – wybrać dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców, oczywiście jeżeli według prawa tego obcego państwa, dziecko może nabyć jego obywatelstwo. Druga droga uzyskania obywatelstwa to tzw. Zasada ziemi /ius Soli/ . Prak­tyczne znaczenie tej zasady jest znikome, bowiem dotyczy tylko dziecka urodzo­nego lub znalezionego na terytorium Polski, a oboje rodzice są nieznani lub ich obywatelstwo jest nieokreślone lub nie do ustalenia, bądź też nie mają oni żadnego obywatelstwa. Tak stanowi Art. 5 o polskim obywatelstwie. Absurdalne było ustalenie przez PKW, że z 16 milionów Polaków żyjących poza krajem, uprawnienia do głosowania posiadało tylko około 100.000 osób!! Naszą analizę opieramy na ustaleniach Jerzego Zarakowskiego w amerykańsko – kanadyjskim miesięczniku polskim – „Wir” nr 1 z 2001 roku – już niestety nieistniejącym. Autor jest założycielem ruchu „Obywatelskie nieposłuszeństwo”

  http://obnie.winteria.pl

  PKW podała następujące wyniki referendum w Polsce: Liczba uprawnionych – 29.868.474

  Liczba oddanych ważnych głosów /kart/: – 17.578.818 Frekwencja: – 58,9 proc. Czy by nie wystarczyło okazanie przed komisją wyborczą ważnego dokumen­tu potwierdzającego obywatelstwo polskie? Na to pytanie nie uzyskano odpowie­dzi. Artykuł ustawy mówi jednoznacznie, kto jest uprawniony do głosowania. Sto­sowny dokument powinien był rozstrzygnąć wszystkie wątpliwości. Naruszono więc elementarne prawo obywateli do równości wobec prawa polskiego niezależnie od aktualnego miejsca ich zamieszkiwania. Naruszono prawo w najważniejszym dla nich akcie obywatelskim – prawie do głosowania. Szczególnego w tym przypadku głosowania, bo głosowania o wyrzeczeniu się Polski suwerenności i niepodległości na rzecz nowego imperium europejskie­go, po rzymskim, niemieckim /hitlerowskim/ i sowieckim – żydobolszewickim. „ Wszystkie legły w gruzach. To obecne czeka ten sam los w przyszłości. Tak więc referendum „akcesyjne” odbyło się niezgodnie z obowiązującym prawem wyborczym. Nie odbyło się z powodu odebrania prawa głosu co najmniej dziesięciu milionom Polaków posiadającym to prawo wyborcze. Tym samym Polska nie jest członkiem Unii Europejskiej, gdyż w sfałszowanych warunkach wyborów sfałszowano wyniki, nie dopuszczając do głosu: koło 10 milionów uprawnionych emigrantów. Nadto, postawiono przed nimi szlaban proceduralny w postaci obowiązku uprzedniego zarejestrowania się w konsulacie czy ambasadzie. Cynizm tych przestępczych działań potęguje szydercze „prawo” do składania zażaleń i odwołań obywateli do Trybunału Konstytucyjnego na przebieg i warunki referendum, jako ewentualnie niezgodnych z Konstytucją. Czy słyszysz, szanowny Wyborco, ten szyderczy rechot okupantów? „Nietutejszy” Bronisław Komorowski powiedział po tym nielegalnym „referendum” w euforycznej radości z podboju Polski:
  To nokaut wszystkich wariatów i kretynów, którzy chcieli Polsce zaszkodzić, trzymając ją w kręgu zależności wschod­niej. Ten antypolski gnom obraził miliony Polaków, którzy sprzeciwiali się ubezwłasnowolnieniu Polski jako wtedy jeszcze w miarę suwerennego państwa. Ta obelga rzucona Polakom przez kolejnego sprzedawczyka, jak zwykle uszła płazem i poszła w zapomnienie. Obecnie /2008/ Komorowski „marszałkuje” polskojęzycznemu „Knesejmowi” i nikt mu tego nie wypomina. Czy taki typ powinien być marszałkiem tego Knesejmu? Chamskie, rynsztokowe obelgi w ustach „nietykalnego” gaulajtera pozostają bezkarne, zgodnie z prawem pięści okupanta. Wszystko mu wolno. Gojom – nic.

  Henryk Pająk
 • @Mariusz G. 19:47:29
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/07/a149.jpg

  Totalitarny program integracji europejskiej. Krzysztof Karoń. Krzysztof Karoń przedstawia założenia marksistowskiego projektu utworzenia federalnego państwa europejskiego, którego autorem jest włoski komunista Altiero Spinelli. Spotkanie z cyklu „Męskie rozmowy” odbyło się w sali kościoła pw. Świętych Łukasza i Floriana w Łodzi z inicjatywy Piotra Sobczyńskiego.

  https://youtu.be/NxrVzXhndyg
 • @Mariusz G. 19:47:29
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/01/a84.jpg
  UE szczerzy kły. Henryk Pająk. Żyjemy w całkiem innej Unii niż tamtej z czasów Traktatu Lizbońskiego. Tamta była wilkiem w owczej skórze, aby nie płoszyć europejskich baranów ogradzanych elektrycznym pastuchem od Lizbony po Bug. Teraz pokazują kły. Jednym z tych przebierańców jest wiceprzewodniczący „Parlamentu Europejskiego” Frans Timmermans.

  Ten żydowski lewak przyleciał do polskojęzycznego baraku ustawiać pod ścianą obecny rząd w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i łamania demokracji, a tak naprawdę, to wywierać presję na opór wobec potopu „imigrantów”. Media rozpisały się o tej wizycie, ale przemilczały wyprawę, jaką Timmermans podjął cichaczem, bez rozgłosu. Pojechał do Frampola w pow. biłgorajskim. Ustawił burmistrza na baczność i upomniał się o należyte uporządkowanie zbiorowej mogiły miejscowych Żydów rozstrzelanych tam przez Niemców – pardon – nazistów. Następnie powrócił do Warszawy i odleciał do stolicy Eurołagru. Zapowiedział, powrót 18 kwietnia, aby sprawdzić stan realizacji jego dyrektyw w sprawie impasu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

  O jego wyprawie do dalekiego Frampola podała lakoniczną wzmiankę tylko lubelska Panorama Tel-awizyjna. Wszystkie inne telewizornie i „mendia” papierowe całkowicie przemilczały pobyt Timmermansa we Frampolu.

  Władzę nad lubelską telewizornią, PiS przekazało właściwemu nadzorcy, słusznemu nacyjnie, więc tym się tłumaczy jego nadgorliwość w nagłośnieniu tej historycznej wycieczki Timmermansa na groby Żydów, niewykluczone, że któregoś z jego przodków.

  Dlaczego Niemcy rozstrzelali frampolskich Żydów na miejscu, rezygnując z Bełżca, Sobiboru czy Majdanka, znanych „polskich obozów koncentracyj­nych”? Najpewniej z powodu odległości dzielącej Frampol od tych „polskich obozów zagłady”. Do Majdanka musieliby ich wieźć przez Kraśnik, a do So­biboru i Bełżca, przez Zamość. Załatwili sprawę na miejscu.

  Upłynął ledwo tydzień od wyprawy Timmermansa do Frampola, gdy ten socjalistyczny lewak wydał potężny ryk, który poraził gojów z państw UE pośledniej wielkości, w tym Polski. Zapowiedział, że Unia powraca do rozdzielania przymusowych „kwot” dla państw opornych na zalew obcych nierobów i mętów, którzy mają atawistyczny odruch pocenia się na sam widok człowieka pracującego. Timmermans zagrzmiał z dobrze strzeżonej brukselskiej Wieży Babel:

  Różnorodność jest uważana w niektórych krajach za zagrożenie. Różnorodność powoduje powstanie pewnych wyzwań, ale jest to przeznaczeniem ludzkości. Nie będzie na tej planecie kraju, który w przyszłości nie stanie się różnorodny narodowościowo.

  O czym świadczy ten wyrok brukselskiego syjonisty? To zaplanowana, dobrze zorganizowana, sowicie opłacana inwazja syjonizmu na odwieczne narodowe DNA państw i narodów europejskich. Globalizacja, to rak krwi narodów. Oto buta ujawniająca się wyjątkowo bezczelnie i arogancko, at­mosfera triumfującej żydowskiej perfidii o zasięgu globalnym. Okupacja i jawny terror. Ich nie martwią nadciągające bunty narodów. Oni te bunty stymulują. Gra toczy się o wzajemną rzeź narodów, państw, plemion i nacji na podglebiu religijnym, materiale wybuchowym.

  „Różnorodność […] to przeznaczenie ludzkości” – obwieścił troskliwy opiekun żydowskich ofiar hitleryzmu we Frampolu. To wyrok, od którego nie przewidują odwołania. Ludzkość ma zostać zmiksowana w beznarodową papkę, pulpę, moszcz, błoto. Tysiąc lat istnienia państw narodowych było pomyłką, regresem cywilizacyjnym. Należy tę pulpę „ubogacić” ulepszaczami, drożdżami cywilizacyjnego rozwoju, a nie zastoju.

  Tu historyczna szansa rozwija się lawinowo. Wszyscy wiedzieli, że w Tur­cji koczuje około 2,5 miliona ulepszaczy zgniłej cywilizacji europejskiej „Unia Europejska” wpompowała Turkom sześć miliardów euro, aby przez pewien czas utrzymywała ich w ryzach, karmiła. I co dalej? Gdzie mają ostatecznie pozostać te kohorty? Chyba nie na polach namiotowych w Turcji? Pojawiły się jednak jakieś zgrzyty w tym biznesie. Niemiecki Bundestag nagle zatwier­dził uchwałę w sprawie ludobójstwa Ormian w Turcji w 1915 roku, nazywając to ludobójstwem. Premier Erdogan zawrzał gniewem. Wycofał ambasadora z Berlina. Oznajmił, że proklamacja Bundestagu „zaciąży: na stosunkach z Niemcami”. Była to jakaś zemsta Niemiec za niedotrzymanie warunków tamtego biznesu.

  Główni spiskowcy przeciwko państwom narodowym nie marnowali czasu zimą i wiosną 2016 roku. Uzgodnili z Turcją tajny plan przerzucania „imi­grantów” do Niemiec, a stamtąd będą oni „kwotowo” wysypywani do państw opornych. Plan ten ujawnił już w lutym 2016 roku węgierski premier Wiktor Orban na spotkaniu z parlamentarzystami Fideszu15. Plan ten już dawno przestał być „tajny”. Zakłada on przewiezienie (przemycenie) dwóch milionów tego żywego muzułmańskiego dynamitu do różnych krajów „Unii Europejskiej.

  Zgodnie z tym planem dywersji przeciwko rzekomo wolnym i suwe­rennym państwom członkowskim „UE” przedstawionym przez premiera W. Orbana, planowany jest transport 400-500 tysięcy „imigrantów” z Tur­cji bezpośrednio do państw Unii Europejskiej. Ten wysyp zbędnego odrzutu z Turcji ma docierać do Niemiec, dopiero tam będzie rozdzielany do poszcze­gólnych „baraków” unijnych. Niemcy mają w tym historyczne doświadczenie: z hitlerowskich „umschlagplatzów”.

  Nie będą to, ma się rozumieć, obozy na wzór „polskich obozów koncen­tracyjnych” z czasów okupacji, tylko obozy tymczasowe, jako zbiorowiska materiału genetycznego, który ma uszlachetnić gnijące nacje w państwach unijnych. Będą przymusowo przydzielani opornym, ksenofobicznym pań­stwom członkowskim. Ideową wykładnią tego historycznego modelowania starych, gnuśnych, przejedzonych nacji europejskich, dał właśnie wiceprze­wodniczący „Parlamentu Europejskiego” Frans Timmermans. To właśnie z tajnej wiedzy planistów europejskich pochodzi stwierdzenie Timmermansa o nieuchronności, o „przeznaczeniu ludzkości” na nieubłagalny proces (procedens) „różnorodności” kultur i ras.

  Premier Orban skwitował ten plan krótko: zadaniem partii i rządu węgierskiego będzie odparcie tego kolejnego ataku na naród węgierski.

  Dodał, że nawet realizacja postanowień tego geszeftu nie zatrzyma na­pływu uchodźców do Unii Europejskiej.

  Gazeta „Magyar Idole” powołała się na słowa premiera Orbana, iż „według niego, wspomniane porozumienie zostało już zawarte, jednak jak na razie, nie zostało przedstawione opinii publicznej”16.

  Wielce pouczające jest stanowisko „prawdomównych” i otwartych na prawdę mediów polskojęzycznych pozostających na sznurku i garnuszku bossów żydoniemieckich. Przez dwa miesiące nie pisnęły o tym ani słowa. Na przełomie marca i kwietnia 2016 roku puściły typowego „bąka” w postaci informacji o planowanym powrocie unijnych władców do programu przymusowych przydziałów („kwot”) dla poszczególnych baraków eurołagru. Ani słowa o umowie zawartej między neohitlerowskimi Niemcami a Turcją bez wiedzy nadzorców małych baraków unijnych.

  Ani Niemcy jako rzekoma „lokomotywa” UE, ani Turcy -autorytarne państwo islamskie na usługach syjonizmu, nie mają tu nic do decydowania. „Unia Europejska” jest tylko „barakiem baraków” w budowanym bara­ku globalnym. Aniela Merkel jest w tej konstelacji (piramidzie) podległości wykonawczynią geo-planu o likwidacji państw w narodowym i europejskim „baraku baraków”. Dodatkowo obezwładnia Anielę Merkel zbiór „haków” posiadanych na nią przez wywiad „amerykański”. Jak oznajmił Jean-Luc Schaffhauser – francuski europarlamentarzysta współpracujący z „nacjona­listycznym” francuskim Frontem Narodowym:

  Angela Merkel współpracowała ze Stasi17, a ponieważ Amerykanie przejęli archiwa Stasi, to Merkel jest pod kontrolą Amerykanów.

  Jean-Luc Schaffhauser dodał:

  To nie tylko opinia – powiedział znajomy emerytowany agent fran­cuskich służb specjalnych. Ona sama nie podejmie decyzji. Ameryka­nie nie chcą, aby Europa była zbyt mocna, lecz multi-kulturalna, bez wartości chrześcijańskich, bez tożsamości, bez patriotyzmu. Wtedy nie będzie silna.

  Rozwijając ten kłębek zdrady, agenturalności, nihilizmu i wszędobylskiego lewactwa, Schaffhauser uzupełnił, że w tym właśnie geo-planie należy upatry­wać powody tego, że Merkel opuszcza zwodzone mosty Niemiec i Europy dla „imigrantów’! Schaffhauser nadto uważa, że Federica Mogherini – szefowa unijnej dyplomacji, a także Jean-Claude Juncker – przewodniczący „Komisji Europejskiej” oraz Donald Tusk – przewodniczący „Rady Europejskiej’! „są zdrajcami Europy”. Nareszcie kawa na ławę!

  Z tej trójcy należy wyłączyć D. Tuska do specjalnej rubryki (zakład­ki). Tusk jest najpierw zdrajcą Polski, o którym mówi się w rządzie Beaty Szydło (m.in. minister Sasin), że powinien stanąć „przed Trybunałem Sta­nu”. To zdrajca i mega-malwersant majątku narodowego Polaków, herszt polityczno-kryminalnego gangu pod nazwą Platformy Obywatelskiej, który w ciągu ośmiu lat zadłużyła kraj o ponad pół biliona złotych, patronował ponad czterdziestu gigantycznym aferom, wśród których „sprzedaż” akcji -Ciechu – Janowi „Kulczykowi” potężnej spółki państwowej, jest najnowszym z ujawnionych ostatnio mega-przekrętów.

  Czy ujawnione tu „haki” na A. Merkel pomogą polskim (?) politykierom śmielej patrzeć w oczy „żelaznej damie” zjednoczonego baraku baraków Europy?

  Henryk Pająk

  Był to fragment najnowszej i zarazem ostatniej książki Pana Henryka Pająka pt: „Polsko twoja zguba wszędzie”. Książkę autora można nabyć w Wydawnictwie RETRO pod numerem tel. 81 50 30 616 do wyczerpania zapasów.
 • @Lotna 17:00:43
  „Chcieli Polacy jewrounii? Chcieli, więc mają to co chcieli, po co więc ten lament i skowyt?”

  Nie winna Magdalenka a nonszalancja porządku systemu kręci Nas w kółko.
  Uszkodzony system wiruje wszystkimi obywatelami nie ważne co kto chciał i chce. 1 milimetr w prostej linii jest nie możliwy itd.

  Bez sprawnego systemu króluje chaos.
  Ludzie biorą udział w fałszywym głosowaniu nierównowagi władzy, czyli trójpodziału – głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.

  Naród nie głupi, tylko zahipnotyzowany – zmianą trójki w liczbę parzystą w art. 10 konstytucji.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 20:59:50
  Kuźwa,właśnie szukałem i nie znalazłem. Była ustawa o referendum (konstytucyjnym)z 1992 i nie ma w niej mowy o frekwencji (przynajmniej ja nie zauważyłem) Ustawa ta została uchylona dopiero ustawą z 2003 roku (przedreferendalną)i w niej , jak wiesz również mowy o frekwencji nie ma.
  A wybrał naród , tak jak np.wygrywa mistrzostwa świata cała drużyna łącznie z rezerwowymi, jak wygraliśmy bitwę pod Grunwaldem, tak i weszlismy do Unii. Nikt głosującym na tak karabinu do głowy nie przykładał i nikt swą piersią wejścia do lokali nie bronił.
  Wkurz mnie mentalność typu:
  Hura! Wygraliśmy z Portugalią! - Kurwa! Te platfusy przegrały z Litwą!
  Jak sie utożsamiamy z jakąś grupą (np, narodem ) to we wszystkim, a jak nie , to w niczym. Wiec się zdecyduj.
  Pragmatyzm polega na tym , że nie walczysz o coś, co możesz kupić za grosz, nie fałszujesz głosu, jeżeli możesz go kupić za landrynkę. Naród przez duże N to grupa ludzi ,którzy są świadomi swej wspólnoty (i z tymi dobrymi i z tymi gorszymi) i którzy nie sprzedadzą się za żadną cenę, a tym bardziej za grosiki, szklane paciorki, czy paczkę landrynek.
  Na dzień dzisiejszy Polacy taką grupą nie są, a stado żałosnych dziadów lamentuje, że zamiast złotego pierścionka za ćwierć jego wartości ktoś wcisnął im trochę tombaku. Oszukał? A kto powiedział, że za 100zł masz dostać coś , co jest warte 400, a nie coś , co jest warte 5? Jeżeli człowiek będzie chciał zawsze tylko tego, co mu się uczciwie należy, to oszusci będa go omijać szerokim łukiem.
 • @Mariusz G. 22:31:32
  Amen.
 • @Mariusz G. masz tu tą swoją Unię.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yMzg3ZC9wLzIwMTkvMDEvMDUvODI1LzM2MS9iZmRjMGNiZWJkNjU0ZGQ2OWY4NzgyZDQ5YWZjZWY4Yi5qcGVn.jpeg


  Kolejny absurd PE. Wprowadza język neutralny płciowo: "Silnie odzwierciedla i wpływa na postawy, zachowanie i postrzeganie"... Parlament Europejski opublikował nowe wytyczne mające na celu zapewnienie języka bardziej neutralnego płciowo, z którego korzysta instytucja. I tak dla przykładu, zamiast używać słowa „mankind”, które oznacza „ludzkość”, politycy mają mówić „humanity”. W 2008 r. Parlament Europejski przyjął wytyczne dla tłumaczy dotyczące języka neutralnego płciowo. Nowy „słowniczek” zawierał słowa i tytuły, które nie pozwalają na identyfikację płci lub stanu cywilnego. Parlament Europejski pozostaje jak zawsze zaangażowany w posługiwanie się językiem neutralnym płciowo w swoich pisemnych i ustnych komunikatach, a teraz zachęcam odpowiednie służby do uświadomienia zaktualizowanych wytycznych i znaczenia ich wykorzystania w publikacjach i komunikatach parlamentarnych powiedział Dimitrios Papadimoulis wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i przewodniczący grupy wysokiego szczebla ds. Równości płci i różnorodności. Z kolei w wytycznych można przeczytać, że język neutralny płciowo „jest czymś więcej, niż kwestią politycznej poprawności”, ale „silnie odzwierciedla i wpływa na postawy, zachowanie i postrzeganie”. W językach takich jak niemiecki, szwedzki i angielski, słowa np. „przewodniczący” - „chairman” zostanie zastąpione przez „chairperson”. Słowo „spokesman” - „rzecznik”, zastąpi „spokesperson”. Nie będzie się też mówić „aktor” i „aktorka”. W języku neutralnym płciowo będzie tylko słowo „actor”.

  Źródło: euronews.com


  Ps...No to się napracował żydolewacki PE, oj napracował, i za ten wysiłek otrzyma solidne wynagrodzenie. A prawdziwe problemy czekają..Coraz więcej żrą, piją i ćpają, więc nie dziwne, że żydolewackie i szabesgojskie szmondaki głupieją. W maju won lewacka hołoto. Jak w maju nie rozpędzimy tego na cztery wiatry to po nas!..Za co ci inaczej inteligentni z JEWUE biorą tak wysoką pensję, zamiast zająć się problemami Europy wymyślają głupie określenia, które nic nie zmieniają i Europie nie pomagają. Toż to kołchoz niepełnosprawnych na umyśle. Czyli większość tych PE to ludzie chorzy umysłowo. Jakaś zbiorowa choroba psychiczna. Czy jest na tej sali psychiatra?! Tylko robaki są bezpłciowe. Quo vadis European Union? Jeżeli ich nie pozamykamy i nie zaczniemy leczyć, to skończymy jak Sodoma i Gomora. Ci bolszewiccy durnie z PE na prawdę nie mają co robić. To jak oni teraz biedni wychodki będą opisywać? A potem się dziwią, że na ulicę wychodzą normalni ludzie, nieważne w jakich kamizelkach. Już niedługo, mam nadzieje, że to wszystko się rozsypie jak domek z piasku. A ja głosowałem przeciw wejściu do żydolewackiej, pedalskiej zbankrutowanej tak politycznie jak i gospodarczo JEWUnii i dziś jestem z tego dumny.
 • @kula Lis 68 17:01:34
  Mądry Polak po czasie.

  Nie jestem dumy, że głosowałem na NIE, bo to frekwencja wyborcza przeważyła szalę.
 • @kula Lis 68 17:01:34
  Jaką "moja unię" popaprańcu? Jestem w Unii , bo mój naród jest bandą pazernych idiotów. - nie głosowałem będąc przeciwnikiem tak Unii, jak i referendum dla matołów. Więc bardziej ty wybrałeś Unię niż ja, bo ja nie brałem udziału, czego dowodem są listy, a ty głosowałeś tajnie, więc teraz możesz mówić dowolnie jaki był twój głos , bo i tak nikt tego nie sprawdzi. A może byłeś przeciw, a nie ogarnąłeś karty i wyszło niechcący , że głosowałeś za?
  Wiec tak :wybrał naród, a jeśli ta teza komuś nie odpowiada,to pozostaje jedyna alternatywa: wybrali ci , co wzięli udział w głosowaniu. Myślę,że nawet idiota powinien to zrozumieć.
 • @goodness 18:04:07
  Żadna frekwencja nie przeważyła szali.Było to bez znaczenia czy głosowałeś czy nie , bo wszystko było socjologicznie przebadane. Gdyby miała w referendum paść odpowiedź "nie" , to "zaszczyt" akceptacji wziąłby na siebie parlament. Więc tak właściwie to nie prawda, co napisałem wyżej, bo wejście do Unii od nas nie zależało, ale gdyby naród był przeciw, to weszlibyśmy na zdecydowanie lepszych warunkach. Wyobraź sobie Litwa , Łotwa , Estonia wchodzą, a my nie - nie ma takiej opcji.
 • @Mariusz G. 22:30:31
  Ma Pan rację.

  Mleko się wylewa, czas zakleić pęknięcie systemu.

  Bez szacunku do systemu doskonałej równowagi jaką posiada większość ludzi, zawsze i wszędzie będziemy kołowani przez dilerów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej