Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 6148 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Żyd atakuje Ambasadora RP, czyli: Polacy, nic się nie stało.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie.”

Jak wczoraj doniósł Najwyższy Czas, izraelska prasa poinformowała, że „Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie.”
https://nczas.com/2019/05/15/pilne-atak-na-ambasadora-polski-w-izraelu/
Pytanie pierwsze: Gdyby izraelska prasa o tym nie doniosła, czy byśmy się w ogóle o tym dowiedzieli?

Bardzo rozgniewany żyd, przeciętny obywatel Izraela, domagał się (!) spotkania z Ambasadorem Polski w sprawie odszkodowań za rzekomo swój stracony w Polsce majątek, czy w sprawie przedyskutowania antysemityzmu polskiego - bo źródła podają różne informacje. Nie uzyskawszy zgody na spotkanie, bardzo się rozgniewał na pana Ambasadora i zaatakował jego samochód, a następnie otworzył drzwi samochodu (!) i zaatakował pana Ambasadora.
Pytanie drugie: Jakim cudem ktokolwiek mógł otworzyć drzwi samochodu dyplomaty? Czym jeździ Ambasador Polski w Izraelu? Wozem drabiniastym?

Buta tego jegomościa przechodzi ludzkie pojęcie, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie poszedłby do ambasady jakiegokolwiek kraju, bezczelnie domagając się spotkania z ambasadorem w swojej sprawie osobistej, czy nawet w sprawie polityki wewnętrznej. Jeśli jest inaczej - to idźmy wszyscy do Ambasador Izraela w Polsce i zapytajmy ją, kiedy w końcu Izrael przestanie mordować Palestyńczyków? Kiedy przestanie bezprawnie zajmować palestyńskie terytoria? Kiedy nam wypłaci zadośćuczynienia za pomordowanych przez żydów Polaków, choćby w Katyniu? Za pomordowanych przez NKWD? Zapewne, znalazłoby się jeszcze wiele pytań, na które możnaby się domagać odpowiedzi od Ambasador Izraela w Polsce. Jeśli żydzi mogą żądać spotkania z ambasadorem, to czemu nie Polacy?

Wykrzykiwał też ten Żyd coś na temat Polski i Polaków w swoim języku i dosłownie opluł najwyższehgo przedstawiciela polskiej placówki dyplomatycznej.
Ponoć działał pod wpływem emocji. Należy się cieszyć, że nie miał przy sobie noża lub pistoletu, bo również pod wpływem emocji, mógłby go użyć.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/marek-magierowski-ambasador-rp-w-izraelu-zaatakowany-w-tel-awiwie,935721.html
https://youtu.be/cHC75pTHNJ0

Pytanie trzecie: Gdzie była jakakolwiek ochrona ambasadora? Po pierwszym uderzeniu w maskę samochodu, napastnik powinien był zostać ubezwładniony, jeśli nie po prostu zastrzelony, albo przynajmniej postrzelony. Nie stało się nic, to znaczy nic się nie stało agresorowi na najważniejszą osobistość polskiej placówki dyplomatycznej.

Młodzież Izraelska przyjeżdża na holokaustyczne pielgrzymki oświęcimskie pod ochroną zbirów z pistoletami maszynowymi. Podobnie uzbrojone zbiry pojawiły się na polskich lotniskach. Czy ktoś ma wątpliwości, że oni zawahaliby się użyć broni, gdyby choć jeden z ich podopiecznych został fizycznie zaatakowany, albo w razie jakiejkolwiek niesubordynacji Polaków?

MSZ zaapelowało (!) do władz Izraela o ochronę polskich dyplomatów. Bardzo ładnie, ale tu zachodzi pytanie czwarte: Gdzie była polska ochrona? Dlaczego każdy może podejść do Ambasadora, którego osoba, nawet w czasie wojny jest tradycyjnie chroniona przez wrogie państwo na swoim terytorium, nie ma żadnej ochrony na terenie kraju naszego rzekomego sojusznika, o którym każdy myślący człowiek wie, że jest naszym największym wrogiem?

Dyplomaci i posłańcy są nietykalni, co jest długowieczną tradycją całego cywilizowanego świata, a atak na placówkę dyplomatyczną jest równoznaczny z wypowiedzeniem wojny. No ale Izrael, to nie Europa i nie kraj cywilizowany, a kraj, w którym zabija się palestyńskich cywilów, bo nie ma dla nich wystarczająco dużo miejsca w więzieniach:
https://www.dailysabah.com/mideast/2018/05/16/israeli-govt-justifies-killings-of-palestinians-saying-we-cant-put-all-of-these-people-in-jail

Pytanie piąte i najważniejsze: Jak polski rząd zamierza się ustosunkować do tak haniebnego, drastycznego i niebezpiecznego naruszenia wszelkich zasad i protokołów dotyczących zarówno polskiej dyplomacji, jak i jej ochrony? Bo apele do Izraela o poprawę i ubolewania, tym bardziej w świetle „kary”, jaka spotkała izraelskiego terrorystę, może co najwyżej zachęcać następnych. A następny terrorysta może przyjść z nożem, karabinem, albo z bombą.


To, co się wydarzyło w Izraelu powinno być przestrogą dla wszystkich polskich żydów i szabesgojów, którzy chcą zadość uczynić żydo-syjonistycznym uroszczeniom, a tym samym przepotwarzyć państwo teoretyczne, jedyne, jakie mamy, jakim jest tzw. lll RP w całkiem realny Polin: będziecie tak samo traktowani jak Marek Magierowski pełniący funkcję Ambasadora Polski w Izraelu. Tak samo, albo i jeszcze gorzej. Nawet najwyższym funkcjonariuszom byle żyd będzie mógł napluć w twarz i dostanie za to co najwyżej 30 dni aresztu domowego, pod warunkiem, że poszkodowany sam zrobi zdjęcie sprawcy. Gorzej, jeśli poszkodowany dostanie porządnie po pysku i będzie się trzymał za bolącą szczękę, co mu uniemożliwi operowanie smartfonem. W Polinie może go żadna kara nie spotkać, no bo kto kara Izraelczyków za ataki na Palestyńczykach? A Wy będziecie co najwyżej nadzorcami Palestyńczyków bis.

Podczas gdy Polak, który spalił kukłę globalisty Sorosa dostał dzięki gorliwości polskiego rządu wyrok 10 miesięcy więzienia bez odwołania !
Widzicie różnicę?
Za atak na dyplomatę 30 dni aresztu domowego; za spalenie kukły - 10 miesięcy w więzieniu.

My, Naród polski, w Polinie będziemy mordowani dzień w dzień, bo nie wystarczy więzień dla wszystkich Polaków, a Wy będziecie na porządku dziennym bici, opluwani i poniewierani.

A więc, panie Kaczyński, panie Duda i panie Morawiecki, razem ze swoimi świtami, gabinetami, wyznawcami, kotami i Misiami - macie wybór. Nie liczcie na złote okruchy ze stołu szlachty jerozolimskiej, jaką nam chcecie zainstalować w Polsce, bo jeśli Wam spadną, to gorzkie one będą, bo bardzo słono za nie zapłacicie.
Wiem, że honor to dla Was tylko słowo, no ale cuchnące czosnkiem plwociny na twarzy, sińce, a tym bardziej rany cięte i szarpane, mogą nawet dla Was być bardzo dotkliwe.

Polecam morał bajki La Fontaine’a:

„Lepszy na wolności kęsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki.”
 

KOMENTARZE

 • Tam zaraz "atakuje"
  powiedzmy "kontynuuje religijne tradycje'" wszak Izrael to kraj wolności religijnych.
  Gówno zrobią "napastnikowi" chyba że w imię ociepleni relacji z Polską.
  Sprawa opluwania jest w Izraelu znana i ma wymiar religijny.Co rusz to do sądów postępuje skarga że żydzi opluli tego czy tamtą i zawsze się to kończy nijak.
  http://wyborcza.pl/1,75399,10873154,Kiedy_Zydowi_wolno_opluc_kobiete.html
  Szczęśliwe dla nas pobożni żydzi wybierają "łagodniejszą" opcję bo święty Talmud a może jakiś Szulchan Aruch obok plucia zaleca też rzucanie kamieniami.
 • Z igły widły
  incydent bez znaczenia, opluł ambasadora, i co z tego?

  Sam bym go opluł, gdym tylko miał możliwość.
 • Wyobraźmy sobie sytuację analogiczna w Polsce.Oto Kowalski/przysłowiowy rzecz jasna/idzie do ambasady Izraela zapytać panią
  ambasador o rekompensatę za kilkaset tysięcy Polaków w tym nienarodzone jeszcze dzieci, które zostały zamordowane za pomoc żydom w czasie II wojny!Jak się liczymy to się liczymy, wszystko co się da.!!
  Zostaje odprawiony, / jak twierdzi żyd...bo nie wierzę w żadne kłamstwa tego żyda plującego jak lama, że ktokolwiek z zastraszonych pracowników ambasady mu cokolwiek niegrzecznego odpowiedział./
  I idzie pod ambasadę po czym pluje na panią Azari!!!!Największa wyobraźnia, nie jest w stanie przedstawić COBY się działo!!!
  Cały Izrael by wyzywał Polaków. Pan Trump zapewne wysłałby oburzoną note do Polski itp.
  Jako Polka jestem oburzona i wściekła,Magierowskiego jako ambasadora MOJEGO KRAJU bronię, ale jako człowiekowi powiem " jeszcze więcej śpioszków dla Izraela",jeszcze więcej obniżania Vatu na ich produkty, kiedy na polskie soki poszedł w górę, jeszcze więcej hołdów i zdmuchiwania pyłku spod stóp.
  Na pewno to uwzględnią!!następnym razem pana tylko opluje, nie będzie walił łapami po dachu samochodu!!
  https://medianarodowe.com/spioszki-polin-izrael-dzieci/

  Ja proponuje dodać do śpioszków gustowne podkoszulki!!
  https://jacekmiedlar.pl/wp-content/uploads/2019/03/spiochy-tu-jest-polska-a-nie-polin-730x410.png
  zdjecie ze str. jacekmiedlar.pl
 • @interesariusz z PL 19:22:51
  Właśnie, a mógł zabić!!
 • bardzo podobają mi się inne pomysły
  ambasador w obcym kraju ma jeździć w towarzystwie siepaczy, którzy będą pez pardonu mordować tybylców, stwarzających przeszkody dla swobodnego przejazdu.

  Co innego polski premier, poruszający się po Polsce. Ten ma ustępować drogi wszystkim.
 • @interesariusz z PL 19:22:51
  Przestań się kompromitować. Przeczytaj, co napisałam ze zrozumieniem, pomyśl trzy razy, zanim zaczniesz komentować.
 • @trojanka 19:23:18
  Podkoszulki bardzo ładne, popieram propozycję!
 • @interesariusz z PL 19:25:26
  Powtarzam: najpierw czytaj ze zrozumieniem, potem komentuj.

  Jak Izraelska młodzież jeździ po Polsce z siepaczami, to jest w porządku, ale polski ambasador ma według ciebie jeździć w Izraelu wozem drabiniastym, w którym każdy żydek może go zaatakować.
  Puknij się w głowę.
 • @trojanka 19:23:18
  Zydzina, ktöry zaatakowal polskiego dyplomate, z pewnoscia wiedzial, ze osobnik ten zachowuje sie jak zydowskie popychadlo, liczyl wiec na lagodne potraktowanie.
  Ogromnie przykry incydent i obawiam sie, ze na tym sie nie skonczy.
  Toz to dyplomata nawet nie z Bozej Laski a z kaprysnej laski prezesa.
 • @Lotna 19:43:50
  jestem przeciwny temu, aby izraelskie służby grasowały po Polsce.

  Nie jest to w porządku.

  A jeśli ktoś jest ambasadorem, to musi się godzić z pewnymi nieprzyjemnościami.

  Pamiętam, jak Bolka, gdy pełnił funkcję pierwszego Polaka, obrzucali, czym popadnie.

  I słusznie. Ja tamten incydent popieram.
 • IIu ambasadorow polskich i konsulow....jest Polakami ???..a ilu Srulow????
  W Israelu spoleczna agresja jest wszechobecna tak samo, jak domowa agresja przeciw kobietom , rodzinom, dzieciom...
  BIja sie tam czesto o roznice zdan na tematy rozne w tm religijne... i o pieniadze najczesciej ..ortodoxi z kielbasnikami, ruskie zydy z falashami.

  Zatem, jesli jakis Srul pobil ambasadora to najprawdopodobnie tez Srula , bo skoro wszedzie srule- to z Israela nie robili wyjatkow I nie obsadzja Kosherland trefnymi gojami ..ale takimi -co to maja przyrodzone prawo lizac kosher dopes nawet naczczo…

  PO trzecie ten co walil po ryju brata...ma takle samo prawo do majatku w Polsce- jak kazdy jeden...widac, ze urodzil sie juz dobrze po wojnie , ciekaw- jak go zrobil ten co zginal w Holokaust ..ale mniejsza o to...

  Wiec pamietaj Srulu mlody
  Obojetnie ,jakie chody
  ma twoj tate w MSZcie
  Czy cie ochrzcil ks Lemanski
  Zwiesz sie miklaszewski, gdanski
  Taki tam juz ichni swiat,
  ze po ryju bije brat....dokladnie, jak policjanci zydowscy w gettcie….
  W Israelu- moj ty Boze
  Immunitet nie pomoze:-)))
 • @interesariusz z PL 20:10:15
  Wcale się nie dziwię, że popierasz; gorsze rzeczy też popierasz. Chociaż niewiele może się równać z pogwałceniem wielowiecznej międzynarodowej tradycji o ochronie posłańców i dyplomatów.

  Ale przepraszam, czy Bolek został zaatakowany przez obcych, a tym bardziej, na terenie obcego państwa, czy przez niezadowolonych Polaków w Polsce?
  Chretien dostał ciastem z kremem w twarz, ale w Kanadzie, przez Kanadyjczyka.
  Widzisz różnicę, czy trzeba tłumaczyć?
 • @RomanKa 20:20:15
  100/100 Salute . :)
 • @RomanKa 20:20:15
  W Polinie też immunitet nie pomoże.
  ;)

  Zgadza się - charakterystyka Izraela, ich stosunków międzyludzkich i kwestia polskich dyplomatów nie-Polaków. Niemniej jednak, Ambasador reprezentuje Polskę i wszystkich Polaków.

  Zapewne dlatego „nasz rząd” tak się płaszczy przed Żydami - bo wie jak się w ich talmudycznej cywilizacji zachować. Wie, że rządzi silniejszy, obowiązuje prawo dżungli i oni się do niego stosują...

  My, Polacy, dziwimy się tym klękaniom, podlizywaniom, przymilaniom, służalczością i posłuszeństwem - żeby nie powiedzieć dosadniej - tym kompletnym brakiem godności i honoru, czy jakiejkolwiek dumy — a dla nich to najnormalniejsza rzecz na świecie, sposób na przetrwanie, kiedy przeciwnik wydaje się być mocniejszy, lub po prostu, kiedy spodziewają się większych konfitur. Natomiast każdego słabszego zadepczą bez skrupułów, jak robiło to gestapo żydowskie z najbiedniejszymi w czasie wojny.
  Takie to, moralne dno, nami rządzi.
 • Kraków już zagrabiony!!
  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21949640,takiego-miejsca-nie-bylo-w-krakowie-od-lat-na-kazimierzu-powstaje.html

  https://pbs.twimg.com/media/D6r4QW0X4AErxCY.jpg
 • A to taki żydofil
  W nagrodę za swój filosemityzm został ambasadorem, a tu taka niespodzianka.
 • @trojanka 21:05:44
  Instalują się na dobre.
  No cóż, w Polinie dobrze będzie znać nie tylko hebrajski.
 • żydzi rozpętuję wojnę
  ten szowinistyczny żydowski rewizjonizm jest szalenie niebezpieczny. ukraińcy wymordowali setki tysięcy Polaków i zagarnęli ich majątki. miliony Polaków z kresów wschodnich zostało przesiedlone na ziemie odzyskane do poniemieckich domów. niektórzy co utracili domy, zamieszkało w ruinach domów pożydowskich. żydzi wymordowali i ukradli domy palestyńczyków do czego taki rewizjonizm może doprowadzić do kolejnej wojny światowej wywołanej przez żydów
 • "Żyd atakuje Ambasadora RP, czyli: Polacy, nic się nie stało."
  --------------------
  Ordynarna ustawka mająca ugruntować w atrapie Polski - takie oto przeświadczenie, że PiS-owi nie po drodze z Żymianami.
 • @Lotna 20:20:44
  czepiasz się kwestii nieistotnych, na dodatek błędnie,

  jest oczywiste, że władca kraju powinien być chroniony najlepiej, znacznie lepiej, niż posłowie, których taki Wiśniowiecki na pal wbijał.

  Czy nasz ambasador miał wypisane na czole, że poseł, i nie nalży pluć mu w twarz ?
 • @demonkracja 21:56:39
  też myślę, że jest to ustawka
 • @interesariusz z PL 22:39:14
  Przykre, ale w tej chwili już trollujesz. Nie mam ani ochoty, ani zacięcia tłumaczyć ci łopatologicznie, „co autor miał na myśli”, ani w moim wpisie, ani w komentarzu.
 • q
  przed totalnym rabunkiem, który ma nastąpić odbyła się próba generalna. w warszawiwie podarowano żydom wiele kamienic. wyrzucono z nich dziesiątki tysięcy lokatorów nierzadko staruszków, powstańców, którzy sami te kamienice własnymi rękami i za własne pieniądze budowali. kobietę która próbowała się przeciwstawiać znaleziono spaloną pod stertą gałęzi. "polskie" organa ścigania i "wymiaru sprawiedliwości" stwierdziły samobójstwo. praktycznie nikt się nie zainteresował losem ofiar także ostra reakcja społeczna wywołała pewne zdziwienie wśród menadżerów holokałst industry
 • A ja pamiętam
  że kiedyś było jakby wręcz odwrotnie.Polak "napadł" na żyda.
  Jak raz też PIS był u władzy.Rabina Schudricha ktoś w centrum Warszawy popchnął czy też uszczypnął czy coś w tym rodzaju.
  Jezunazarenski co to się działo! niemcy się bardziej nie pieklili po zamachu na Kuczere niż "polskie media" po przygodzie Schudricha .Polske całą przeczesali i faceta wyczesali.Nie wiem co się z nim stało bo jakos słuch po nim zaginął. https://wiadomosci.wp.pl/karol-g-oskarzony-o-napasc-na-rabina-schudricha-6037665862153345a
 • A więc jednak domagał się zwrotu mienia
  W Polityce pl pisze:
  „Na 23 czerwca w Tel Awiwie zaplanowana jest rozprawa sądowa dotycząca ataku na ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego - poinformowała w czwartek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Mężczyzna, który zaatakował polskiego dyplomatę, usłyszał zarzut napaści i gróźb karalnych - dodała.
  Te zarzuty zagrożone są karą do pięciu lat więzienia.
  Sprawca ataku, 65-letni Erik Lederman w środę decyzją sądu został umieszczony w areszcie domowym, (...)
  Lederman dodał, że pragnie osobiście przeprosić ambasadora. W swym oświadczeniu podkreślił też, że jego rodzina doświadczyła Holokaustu i że do polskiej ambasady zwrócił się w sprawie zwrotu mienia. Oskarżył też ochroniarza polskiej placówki dyplomatycznej, że ten użył wobec niego pogardliwego określenia Żyda - informuje matzav.
  Ambasador Magierowski wykluczył na Twitterze, by ochroniarz mógł się dopuścić niewłaściwego zachowania i niestosownego języka.”
  Całość:
  https://wpolityce.pl/m/swiat/446894-lederman-stanie-przed-izraelskim-sadem

  Pójdźmy więc do ambasador Izraela w Polsce i domagajmy się rekompensat za naszych pomordowanych przez Żydów Polaków.
 • Jak tam naprawdę było
  to wie ambasador i sprawca Żyd. Według pierwszych doniesień, Magierowski został opluty i obrażony, kiedy wysiadł z samochodu pod ambasadą. Żyd z pewnością skorzystał z pomocy prawnej i ćwierka jak mu radzą. Motywy jakby polityczne i uzasadnione z żydowskiego interesu.

  Inna sprawa, że kaczelnik dostał strzała w chore od klękania kolano. Magierowski latał do Polonii w USA aby uciszyć protesty przeciw s447, na starcie swojej kariery dyplomatycznej w USA zasłynął ze śpioszków pt. polin, a tu taka niewdzięczność! Zdaje się, że to nie nauczy go rozumu, raczej się nawróci i nadstawi czwarty policzek.
 • Tymczasem wykańczanie Polaków trwa, żeby było jasne , dzieje się to od dłuższego czasu, za poprzednich rządów także.
  Brak dostępu do leków, do specjalistów, drogie leki.Wiele przychodni ma tylko "płatnych "specjalistów.Likwidacja szpitali czy oddziałów szpitalnych.
  "Nadzorca" kraju zaprowadza "cywilizację zachodnio anglosaską" "wyczyszcza "mało produktywnych"i słabych nie przynoszących dochodu tubylców.
  Kazał grabić Polaków i zadłużać kraj,z tego dotować Ukrainę aby przygotowywać ja pod zasiedlenie tasiemcami.Mamy dotować im rolnictwo, bezpieczeństwo, szpitale.

  https://www.zwrotnikraka.pl/oncoindex-alivia/

  Zgodnie z danymi zaprezentowanymi na stronie Oncoindex, aktualnie aż 44 z 93 leków rekomendowanych przez europejskie towarzystwa naukowe nie jest dostępnych dla polskich pacjentów. 34 leki są dostępne, ale z poważnymi ograniczeniami, a tylko 15 cząsteczek jest dostępnych w zakresie zgodnym z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Największe deficyty lekowe dotyczą 2 z 4 największych zabójców Polaków: raka jelita grubego i raka piersi. W skutecznym leczeniu raka jelita grubego i odbytnicy jest najwięcej do nadrobienia. – Nie potrafimy skutecznie leczyć chorób nowotworowych chociaż doświadczenia innych państw pokazują, że jest to możliwe. Co roku ponad 30 tysięcy Polaków umiera na raka pomimo tego, że współczesna wiedza medyczna pozwala na ich uratowanie. Umieralność z powodu raka w Polsce jest wyższa niż w Rosji, a skuteczność leczenia raka jelita grubego jest niższa niż w Turcji – tłumaczy Agata Polińska, wiceprezes Fundacji Onkologicznej Alivia, która opracowała i wdrożyła w Polsce Oncoindex.

  ZOBACZ: https://www.zwrotnikraka.pl/oncoindex-alivia/


  https://694157.smushcdn.com/1079218/wp-content/uploads/2019/05/oncoindex-alivia-leczenie-raka.png


  Skuteczność leczenia nowotworów w Polsce – w porównaniu do krajów Europy Wschodniej – jest dramatyczna. Według ostatnich badań EUROCARE, w ciągu 5 lat po usłyszeniu diagnozy tylko niecałe 43% z chorych Polaków nadal żyje. Wyprzedza nas Litwa, gdzie 5 lat od diagnozy przeżywa średnio 46% chorych, Słowenia – 49% chorych, Słowacja – 47%, czy Czechy z poziomem przeżywalności 51%. – Realna skuteczność leczenia nowotworów w Polsce jest – w porównaniu ze średnią europejską – coraz gorsza. Dowodzą tego międzynarodowe badania Eurocare 4 i 5 oraz Concorde 2 i 3. Nic nie wskazuje na możliwość poprawy. Oncoindex prezentuje ogromne braki w dostępie do terapii lekowych największych onkologicznych zabójców: raka jelita grubego, raka piersi, żołądka czy trzustki. I to często we wskazaniach, w których nie ma w leczeniu refundowanym alternatywy. Tymczasem wiceminister zdrowia ogłosił, że nie zostaną dotrzymane zapisy niedawno przyjętej Polityki Lekowej Państwa 2018-2022 i budżet refundacyjny jednak nie będzie miał ustawowo zapewnionego finansowania na poziomie 16,5 – 17% całkowitego budżetu NFZ – alarmuje prof. Cezary Szczylik.

  ZOBACZ: https://www.zwrotnikraka.pl/oncoindex-alivia/


  POLACY umierają przedwcześnie w mękach!
 • @trojanka 09:01:33
  https://694157.smushcdn.com/1079218/wp-content/uploads/2019/05/oncoindex-alivia-leczenie-raka.png?lossy=1&strip=1&webp=1
 • @trojanka 09:01:33
  Byłem świadkiem agonii która trwała 12 godzin...
  Były to straszne męki, każdy oddech to był jeden potężny ryk na cały bardzo duży oddział, gdzie ordynator odchodził z rozłożonymi rękami i słowami "zrobiliśmy już wszystko co moglismy zrobić".
  Przy łóżku stał ksiądz i zrozpaczona rodzina... straszny widok.
  Niestety taką cenę płaci się za beztroskę i głupotę ("a co dzisiaj nie jest trujące", "na coś przecież trzeba umrzeć" itd)...
 • @Autorka
  Tego gościa trudno nazwać ambasadorem RP ponieważ nie reprezentuje tam interesów polskich tylko żydowskie,więc można to określić,że "pobili się dwaj górale (ze wzgórz Golan) ciupagami"
  Skoro właźi zydom w tyłek to nie dziwota ,ze go opluli a mogli rzucić gó...em

  Zamaist włazidupców niech rząd wyśle na to stanowisko Michalczewskiego lub Pudziana .Jak by żydkowi usunął parę ząbków ze szczęki to by więcej nie podskakiwali.
 • @Jan Paweł 10:23:08
  Kiedyś konającym wyciągało się poduszkę spod głowy, aby się nie męczyli. Teraz nie robi się nic? 12 godzin tortur, przecież to nieludzkie. Jak mogłeś patrzeć na to 12 godzin?
 • @matterhorn 10:30:25
  Owszem, zgadza się, to nie jest człowiek godnie reprezentujący Polskę, niemniej jednak Ją reprezentuje na arenie międzynarodowej i taka rzecz nie miała prawa się zdarzyć. No chyba że wszyscy mamy się teraz przyzwyczajać i dostosowywać do zwyczajów talmudycznych, a nie cywilizacji łacińskiej?
 • Ochrona...?
  A ja tak z innej bajki.
  Pamietam na przykład, że niegdysiejszy premier Mazowiecki jeździł do pracy, czyli do sejmu autobusami i tramwajami.
  Dzisiaj byle poślina z kotem; kolumną wozów z ochroną boru - do weterynaża zapierdala na kogutach.

  To jak to jest ja sie pytam, że polski ambasador w obcym państwie - ma biurko w "cukierni" i jako chyba jedyny w tym państwie - żadnej ochrony ąlbo nikłą, z jakimś woźnym na czele?!
  Znaczy się jak?! Rządu nie stać wysłać z przedstawicielstwem kontyngentu profesjonalnej ochrony? tak jak robi to każde normalne poństwo?
  Porównajcię jaką ochroną jest otoczona ambasada parszywców w Polsce...
 • @trojanka 09:01:33
  "...POLACY umierają przedwcześnie w mękach!..."

  ZAWSZE umierając mogą kogoś WINNEGO tego stanu ze sobą zabrać... Z ministerstwa, NFZ itp.
  Mając wyrok śmierci w postaci nieleczonego prawidłowo raka chyba nie trudno byłoby podjąć taką decyzję...
 • @radzioron 18:24:02
  No więc właśnie. Może myślą, że wśród swoich ochrona niepotrzebna. Choć gdy porównać wygląd tej ambasady w Tel Avivie w super dziadowskiej dzielnicy, do choćby konsulatu w Montrealu w najdroższej dzielnicy, to można pomyśleć, że wysłano go tam za karę. :)
 • @Lotna 23:23:36
  Myślę wręcz, że jest to specjalna zagrywka z cykly (wiadomego trędu), który sie wpisuje w systematyczne upokarzanie naszego kraju. Czemu my tak nie potrafimy? Przecież w warszawie by się znalazło kilka "faweli" jak znalazł na siedzibę karaluchów. W sam raz dla parchów :)
  Tylko że nie z tą ekipą ...
 • @interesariusz z PL 22:39:14
  Jeżeli już kogoś Wiśniowiecki kazał na pal nabić to buntowników a nie oficjalnych przedstawicieli czynników oficjalnych. Chmielnicki i jego zgraja to byli buntownicy i tak ich traktować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej