Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 6167 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Wszystko dobre, co się dobrze kończy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli: rozkwit, czy upadek?

Jak to mówią niektórzy, to co jest bezwartościowe dla jednych, może być skarbem dla innych.
Zdania, czy po ostatnich zmianach administracyjnych NEon 24.pl upadnie, czy wręcz przeciwnie - rozkwitnie jak nigdy dotąd, są podzielone - jedni przyjmują te zmiany z radością, inni z e smutkiem lub powątpiewaniem.

Moja przygoda z komentowaniem i blogowaniem zaczęła się na niepoprawnych.pl, gdzie po krótkim czasie byłam zawzięcie atakowana za moje poglądy, w bardzo niewybredny sposób, przez tamtejszą „silną grupę pod wezwaniem” pisowsko-watykańsko-katolicko-ukraińsko-antyrosyjskim. Zostałam zaproszona na NEon, który mi się objawił, jako bezpieczna przystań, o różnorodnych, lecz w miarę wypośrodkowanych (wykluczających skrajności) poglądach politycznych, gdzie blogerzy i komentatorzy mieli możliwość wyrażania swoich opinii bez narażania się ma brutalne i prymitywne personalne ataki.

Chciałabym tu serdecznie podziękować panu Ryszardowi Oparze, za udostępnienie mi swego forum i możliwość publikowania na nim moich opinii i przemyśleń.

No cóż, czasy się zmieniły, administratorzy przychodzili i odchodzili, powoli zmieniał się też charakter NEonu24.pl, którego imię, nadal, na czele z imieniem jego właściciela, jak również wielu jego uczestników, czasami również mojej skromnej osoby, było w grubiański sposób szargane na niepoprawnych.pl.

Ze zgrozą stwierdziłam, że wiele z tych osób, które odeszły kiedyś z NEonu i opluwało jego właściciela, administrację i uczestników, pojawiło się na NEonie i, jakby nigdy nic, udaje teraz wzorce kultury osobistej i najgorętszych polskich patriotów, najczęściej również najzagorzalszych katolików. Niektórzy przyszli tu, nie odeszli stamtąd i pokazują swoje dwie bardzo różne twarze na dwóch forach dyskusyjnych. To zazwyczaj oni są zachwyceni zmianami na NEonie, które ja przyjmuję ze smutkiem i niedowierzaniem, że ta nowa rzeczywistość jest taka, jaką właśnie oglądamy.

Pan Opara wyraził niejednokrotnie opinię, że NEon24.pl widzi jako forum dostępne dla wszystkich Polaków - stąd motto „Forum Polaków”.
W przeciwieństwie do pana Opary, nie uważam wszystkie osoby piszące w języku polskim za Polaków, ale to jest temat na następną, jak dotąd bezowocna dyskusję. Każdy ma prawo do swoich przekonań, ja również.

Administrator, który pozostał z poprzedniej ekipy, stwierdził, że każdy ma prawo się wypowiadać na NEonie, jeśli tylko nie będzie nikogo posądzał o agenturalność i będzie kulturalny w stosunku do interlokutorów. Można kogoś zniszczyć, także w bardzo „kulturalny” sposób, ale to również inny, osobny temat.
Ponadto dodał, że żaden z poprzednio zablokowanych osobników nie zostanie powtórnie zablokowany na NEonie, dopóki swoim zachowaniem (wypowiedziami - jak się domyślam - wyłącznie na NEonie) nie przekona o słuszności takiej decyzji.
No cóż, większość tych osób już w przeszłości przekonała administratorów o słuszności takiej decyzji. Większość, a przynajmniej wielu z nich, znam z ich wypowiedzi na niepoprawnych i wiem, że decyzje były jak najbardziej słuszne. Niemniej jednak, taka jest wola Administracji i trzeba się z nią zgodzić.

NEon dostał nowego administratora, po, nota bene, jego opryskliwym, publicznym liście do właściciela. Jestem święcie przekonana, że indywiduum, które uważa długoletnich blogerów i komentatorów, którzy wyrażali sprzeciw wobec arogancji, braku taktu, kultury, a nade wszystko, profesjonalizmu poprzedniej administratorki - za ”sforę trolli” („otwarty mobbing sfory trolli (m.in. miarki, trojanki, Lotnej, Pedanta, kulalibali, Wrzodaka, Lorenco, Ruszkiewicza”) - że ten człowiek będzie administratorem tak bezstronnym, kulturalnym i sprawiedliwym, że w całej galaktyce trudno byłoby znaleźć lepszego. Może jedynie za wyjątkiem tej „kulturalnej” istoty, która z zaciętą impertynencją zwalczała blogerów i komentatorów o odmiennych poglądach i która namiętnie wycinała nie podobające się jej komentarze na cudzych blogach, pomimo, że nie były one dla nikogo obraźliwe. Która, jak gminna wieść niesie, ma powrócić na pozycję administratorki.

Szczególnie bolesne w owej tyradzie nowego administratora są dla mnie opowieści o szczuciu poprzedniej - i przyszłej administratorki przez Astrę, która przez lata była dobrym duchem NEonu i która wykazywała się wręcz przykładową bezstronniczością, osobistą kulturą, taktem, poczuciem sprawiedliwości i dyplomacją, jakiej inni administratorzy mogą tylko pozazdrościć.

Tak więc, NEon24.pl najwyraźniej obrał cel i kurs, choć ponoć nigdy tego nie zrobił.

Życzę NEonowi wszystkiego najlepszego, wielu wiernych czytelników, rekordowych wejść, komentarzy i przedruków.

Ja ze swojej strony, nauczona bolesnym doświadczeniem, nie mam ani zamiaru, ani zdrowia, ani zacięcia w tym eksperymencie uczestniczyć. Nie jestem prorokiem, ale uczę się dość szybko i na podstawie analogicznej historii jestem w stanie przewidzieć, jaką treść i formę w niedługim czasie przyjmie NEon24.pl - i nie jest to przedsięwzięcie, w którym chciałabym brać udział.

Mam nadzieję, że nowa administracja nie zlikwiduje mojego bloga, bo oczywiście takiej pewności nie mam. Jeśli będą chcieć być złośliwi i to zrobią - daj im, Boże, zdrowie!

Chciałabym gorąco podziękować wszystkim moim czytelnikom, interlokutorom i kulturalnym krytykom, jak również Administratorom, którzy w przeszłości czuwali nad dobrostanem tej bezpiecznej przystani, jaką kiedyś był dla mnie NEon24 pl. Szczególnie mi bliskiej i dla mnie istotnej, gdyż NEon24.pl wiernie towarzyszył mi podczas mojej długiej choroby. NEon24.pl - jego społeczność, nauczyła mnie bardzo wiele o Polsce, jej przeszłości i niedawnej historii, a także, jakże bolesnej teraźniejszości - za co serdecznie dziękuję.

Życzę wszystkim jak najlepszego zdrowia i wielu sukcesów, a wszystkim Polakom (w odróżnieniu do polskojęzycznych czy obywateli polskich) życzę, aby nie musieli nosić Polski tylko w sercach, ale aby była Ona naszą Niepodległą, Suwerenną i prawdziwie demokratyczną Ojczyzną służącą swoimi instytucjami przede wszystkim nam, Polakom - suwerenom, naszym dzieciom i wnukom i wielu następnym po nas pokoleniom.

Do zobaczenia w sieci,

Lotna
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  No i kogo ja teraz będę podszczypywał?
  Jak żyć?
 • 5*
  Szacun i do usłyszenia... w nowym świecie :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:15:44
  Kury - i podszczUpywał :))
 • @
  http://www.szysza.pl/upload/images/nie_ic_2014-12-09_17-26-24.jpg
 • Nie zawsze
  było nam po drodze, ale zupełnie zgadzam się z Panią.
  Dzisiaj od dłuższego czasu zajrzałem na NEon, aby zobaczyć jak wygląda po ostatnich zawirowaniach. No i spełniły się moje obawy. Wygląda to jak schronisko dla bezdomnych psów, którym podano karmę... Jazgot. Będę tu zaglądał od czasu do czasu, aby trafić na moich ulubionych autorów, których będzie ubywać.
  A piszącym tu teraz patriotyczne teksty patriotom przypomnę cytat Wilde'a - "Patriotyzm jest cnotą ziejących nienawiścią."
 • @Mind Service 22:26:37
  Brakuje ci podstawowej wiedzy historycznej na temat Rewolucji w Rosji, aczkolwiek nie tylko. Swoje dyrdymały pisz na swoim blogu, od mojego, dopóki istnieje -wara.
 • @Lotna
  Weź, się nie wygłupiaj!
 • nie wymiękaj
  jeszcze!
 • Autorka
  Niestety, mam podobne odczucia jak Pani. Choć jestem tylko czytelnikiem i obserwatorem, nie podoba mi się, co tutaj ostatnio się dzieje.
  Wielka szkoda, że Pani odchodzi, lubiłem czytać Pani notki.
  Powodzenia!
 • Ale jaja
  Tak czy tak, razami bywało lepiej czasem gorzej.
  Natomiast teraz to się ściekowisko fajowe robi ;)

  No więc teraz będą sobie wiadome formy życia z dziubenków; już nie pili - tylko śiorbali z tych swoich ryjów jak z koryt.
  Unosi się echem radosny kwik pejsatych macior.
  Ciekawi mnie kto bedzie z was najodporniejszy i ostatni zgasi światło ;)

  A kto skasował? tylko ten infantylny kmiotek "ave.." robi tu za politruka; mi kiedyś pojechał z kontem, żaden koment nie przetrwał.

  Oparzony oparami absurdu właściciel tego chlewu, albo odleciał, albo od zawsze istniał cichy plan - by neon był jeszcze jednym portalem typu"pudelek". W jakim celu tworzy się setki gówno w swej istocie warte niepopki i lnne salony... myślenie podobno boli tylko tyci tyci :)

  pozdrowił serdecznie

  r

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej