Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 6656 komentarzy

Lotna

Lotna - Copyright © 2014 - 2021 Lotna. Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(

Arogancja rządzących w stosunku do Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli Jarosław Kaczyński do polskich przedsiębiorców: Jeśli sobie nie radzisz, to wyjedź.

 Mowa tu o przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego na zebraniu z polskimi przedsiębiorcami, transmitowanym w telewizji Trwam. Polaku, jeśli nie radzisz sobie w Polsce ze swoim przedsiębiorstwem, nie osiągasz zysków – to się po prostu nie nadajesz do prowadzenia działalności gospodarczej i powinieneś zająć się czymś innym. W domyśle: droga wolna, drzwi otwarte, emigracja stoi przed tobą otworem. 

 Przesłanie tego przemówienia było jednoznaczne, na co, słusznie zbulwersowany, zwrócił uwagę YouTuber, @wideoprezentacje, również przedsiębiorca, który prowadził własną działalność gospodarczą, a więc jest doskonale zorientowany w polskich realiach.Warto posłuchać całości jego przekazu, bo mówi on o rzeczywistości od której włos się jeży, o przepisach obowiązujących w państwie polskim, przypominających zasdady, albo raczej ich brak, w świecie, w którym się znalazła Alicja z Krainy Czarów, gdzie polski przedsiębiorca musi się przedzierać przez meandry praw, które są płynne i ze sobą sprzeczne, gdzie Urząd Skarbowy traktuje go jak przestępcę, gdzie wszystko może się zdarzyć, a każdy, najbardziej bzdurny i niesprawiedliwy przepis może zostać nawet po latach wyegzekwowany kosztem przedsiębiorcy, pomimo, że nie obowiązywał w przeszłości, kiedy prowadzona była działalność. Odwołać się od rażącej niesprawiedliwości może w bezwładnych sądach, które, w najlepszym razie, ogłoszą zwycięstwo poszkodowanego po kilku latach od czasu, kiedy przedsiębiorstwo dawno upadło dzięki danej nieprawidłowości, czyli prawom, przepisom i rozporządzeniom obowiązującym w danej chwili w lll RP.

 Każdy, kto choćby przez krótki czas przebywał poza granicami Polski, wie doskonale o tym, że Polacy, szczególnie ci, którzy mają, jak to się potocznie mówi, konkretny fach w ręku, zdrowie i chęć do pracy, po opanowaniu w potrzebnym im zakresie języka obcego, doskonale sobie radzą prowadząc własne przedsiębiorstwa. Są oni tą warstwą społeczną, która w Polsce boryka się i potyka, a najczęściej upada, dzięki torom przeszkód, jakie państwo polskie rzuca na ich drodze do sukcesu. Często ci upadli przedsiębiorcy są tymi samymi ludźmi, których zakłady pracy świetnie prosperowały w PRLu, kiedy to i odnosili zyski i było ich stać na zatrudnianie większej liczby pracowników na dogodnych warunkach.

 De facto, to oni, średni personel techniczny, można uznać za grupę najlepiej prosperujących polskich emigrantów, którzy najszybciej, czasem już po kilku latach, w pierwszym pokoleniu, czyli dzięki własnej zaradności, przedsiębiorczości, rzetelnej wiedzy, uczciwej i solidnej pracy, dostają się do klasy średniej. Podczas gdy, w znacznej mierze, nauczyciele, lekarze, ekonomiści i inni pracownicy umysłowi, czyli znaczna część tzw. inteligencji, szczególnie starszego pokolenia emigrantów, dostaje się do klasy średniej w drugim czy trzecim pokoleniu (ich dzieci i wnuki), co przez kraje docelowe jest nadal uważane za sukces i pomyślną integrację w nowej ojczyźnie.

 Kaczyński nie odróżnia, albo nie chce odróżniać, polskich przedsiębiorców i realiów, w których, według niego, powinni oni świetnie prosperować, od realiów wielkich korporacji, które jego rząd wspiera i dotuje, często całkowicie zwalniając je z podatków; na dodatek sądy, w rządzonym przez jego partię państwie, ogłaszają wyroki dotyczące pokrzywdzonych przez korporacje polskich robotników i pracowników w kilka lat po utracie pracy, a często także wziętego na kredyt mieszkania czy domu.

 Dochodzi tu więc skandaliczna w XXI wieku w środku Europy kwestia braku praw pracowniczych i stosunku polskich sądów, a co za tym idzie – władz, do ich egzekwowania. Podobnie, jak w przypadku polskich przedsiębiorców – państwo i jego sądownictwo jest przeciwko polskim pracownikom, a po stronie obcego kapitału. Państwo nie chroni Polaków, ale obce mega korporacje.

 Kaczyński, zwracając się w ten sposób do przedsiębiorców, uderza nie tylko w nich samych, ale także w ogół Polaków, którzy borykają się z codziennością życia w dzisiejszej Polsce. Jak wiadomo, w Polsce nie tylko trudno jest prowadzić własną działalność gospodarczą, ale trudno jest także np. dostać się do lekarza specjalisty, czy na zabieg lub operację. Czy nie dając sobie rady z leczeniem w takich warunkach, kiedy trzeba czekać latami na nawet prosty zabieg, o ratującej życie operacji nie wspominając – czy wszyscy Polacy mają z Polski wyjechać?

 Zachodzi pytanie: Jeśli teraz, jeszcze przed wyborami, Jarosław Kaczyński z taką bezczelnością i pogardą odnosi się do polskich przedsiębiorców, to jak będzie się odnosił do nich po wyborach?

 Jeśli głównodowodzący PiSu, partii rządzącej, jak wszyscy wiemy i niejednokrotnie tego doświadczyliśmy, służalczej, aby nie powiedzieć: poddańczej w stosunku do USA, Izraela, Unii Europejskiej i Ukrainy, odnosi się z taką arogancją i pogardą do Polaków przed wyborami – to jak będzie się do nas odnosił po wygranych przez PIS wyborach?

 Poniżej przemówienie Jarosława Kaczyńskiego wraz z komentarzem. Osobiście przychylam się do opinii, ze politycy, którzy nie radzą sobie z rządzeniem państwem powinni ustąpić i zająć się czymś innym. Najlepiej również wyjechać, choćby do Izraela.

 https://youtu.be/coA39RmHa2k

 Dodatek: Spis dokumentów, które każdy przedsiębiorca potrzebuje w związku z przepisami dotyczącymi RODO. Od ósmej minuty:

 https://youtu.be/XfvHaxL1fdc

 

 

KOMENTARZE

 • Link do filmu
  https://youtu.be/coA39RmHa2k
 • Z tym
  Izraelem to świetny pomysł. Problem polega na tym, że to Izrael przyjedzie do nas. I to chyba już niedługo, bo Amerykanie chyba coś kombinują w sprawie Iranu, także dobrze to nie wygląda.
 • 5*
  eu_gieniusz z nowogrodzkiej, poseł podobno ...
 • @Lotna 07:21:46
  Jak tu jest tak bardzo źle to rzeczywiście powinnaś jak najszybciej z Polski wyjechać.
  Ja sobie radzę i nie narzekam, więc zostaję.
  A kto sobie nie radzi w biznesie, no to do roboty w Biedronce, albo zamiatać ulice.
 • @Oświat 10:20:25
  Witam prezesa nowej partii SiO, Skorumpowani i Ocipieni.
 • @Oświat 10:20:25
  Jeśli masz pisać tak durne komentarze, to nie pisz wcale, przynajmniej nie na moim blogu.

  Jeśli nie rozumiesz tego, co czytasz i czego słuchasz, to powtarzam, że ten post jest na temat tragicznej sytuacji polskich przedsiębiorców i arogancji partii rządzącej dotującej najczęściej żydowskie, obce korporacje, a nie o tym jak mi się powodzi i gdzie powinnam mieszkać.

  Jeśli natomiast masz inne doświadczenia niż ten gość w wideoprezentacje, to nam o tym opowiedz. Jaką firmę prowadzisz, od ilu lat i ilu zatrudniasz pracownikow?
 • @To można skomentować (znowu) tylko tak:
  drogi przedsiębiorco, jak wybierasz tych samych od 30 lat to nie narzekaj na wysokie podatki, skomplikowane prawo, które tworzyło i PiS i PO i SLD i inni. Zacznij wybierać normalnych a jak dobrze pójdzie to za kilka lat będzie lepiej (wersja optymistyczna).
 • @kowalskijan584 11:39:41
  To nie jest takie proste.
  Większość ludzi z wielu powodów nie ma czasu na analizowanie sceny politycznej.
  Jeśli już znajdzie trochę czasu to z mediów głównego ścieku kontrolowanych przez układ PO-PiS-owy dowie się, że ma do wyboru jedynie dwa "poważne" ugrupowania...
  Stąd mamy to co mamy.
  Jeśli kogoś nie ma w głównych mediach (TV i czasopisma ogólnopolskie) to nie istnieje.
 • @Robik 12:09:27
  "Większość ludzi z wielu powodów nie ma czasu na analizowanie sceny politycznej."

  To niech analizują przez pryzmat swojego portfela. Znacznie prostsze.
  Rządzi PO-portfel cienki, znaczy się, rządzą źle. Won! Następny proszę.
  Rządzi PiS-portfel cienki, znaczy się, rządzą źle. Won! Następny proszę.
  Aaa... skończyły nam się opcje z TV?
  No tak... to trzeba zachęcić nowych ludzi do wzięcia się za politykę.

  Ludzie głupio wybierają a potem robią z siebie ofiary. Zero poczucia odpowiedzialności. Trochę żałosne.
 • @kowalskijan584 12:24:20
  Spróbuj zachęcić "nowych ludzi do wzięcia się za politykę".
  Zobaczymy z jakim skutkiem?
  To media głównego ścieku mają decydujący wpływ na ludzi.
  Taka jest prawda i trzeba to przyjąć do wiadomości.
 • @Robik 12:38:25
  "To media głównego ścieku mają decydujący wpływ na ludzi.
  Taka jest prawda i trzeba to przyjąć do wiadomości."

  To trzeba te media zmienić, prawda? np. przestać oglądać, bojkotować ich imprezy itd, a nie robić z siebie ofiarę.

  Pozatym jest internet. Są inicjatywy oddolne, petycje, zbiórki pieniędzy, stowarzyszenia, organizacje lokalne. Wystarczy je tylko wspierać chociażby przekazując raz do roku 1% podatku. A z nich wyłonią się nowi liderzy. Niestety jest to praca na lata.

  Z drugiej strony, można nadal nic nie robić i mieć ten sam bałagan przez następne dziesięciolecia. Tylko niech ludzie nie robią wtedy z siebie ofiar bo to wk...wia. Oni nie są ofiarami, oni są współtwórcami tego chorego systemu.
 • @Oświat 10:20:25
  100/100! Także tak uważam. Ja wprawdzie nie biznesie lecz sobie daję radę dorabiając sporo do już sporej i rosnącej co roku emerytury, bo są braki kadrowe w moim zawodzie. Ja nie narzekam. A biznesmeni którzy po roku chcą być kosztem swych niewolników milionerami, z pałacami, etc... niech Polskę opuszczą, ma rację Kaczyński.
 • @kula Lis 68 12:49:54
  “Ja wprawdzie nie biznesie”

  A wiec o czym bredzisz? O tym gdzie ja powinnam mieszkać? Bo najwyraźniej nie masz zielonego pojęcia o tym, jak niszczy się tych, którzy są w biznesie, jak niszczeni są polscy mali przedsiębiorcy. Wypisuj sobie takie śmiechu warte farmazony na swoim blogu, nie na moim.
 • @kowalskijan584 11:39:41
  W jakim świecie żyjesz? Słyszałeś kiedyś o fałszowaniu wyborów? Radzę się zapoznać z tematem.
  Poza tym, czy jakakolwiek polska i pro-polska partia ma możliwość zaistnieć, o ile w ogóle dane jest się jej zarejestrować?
  Słyszałeś o 1Polska? Wsparłeś ten ruch? O ile wiem, to został zastraszony i zniknął tak szybko, jak szybko się pojawił. A program miał wspaniały
  https://1polska.pl/

  Najłatwiej zwalić wszystko na Polaków, tak jakby droga do władzy stała dla Polaków otworem, tylko sięgnąć, podczas gdy system magdalenkowej mafii się okopał i zabetonował. Niewygodnych się odsuwa, a bardzo niewygodnych po prostu morduje.
  Frekwencja wyborcza, a raczej jej brak, najlepiej świadczy o stosunku Polaków do polityków, na których dane im jest głosować.
 • @kowalskijan584 12:48:49
  Pan nie rozumie jednej podstawowej rzeczy. Od zarania dziejów zawsze było tak, że władze polityczną mieli ci, którzy dominowali ekonomicznie. Nie powie mi Pan, że dzisiaj w Polsce dominacja gospodarcza należy do polskich przedsiębiorców. Oni są tylko drobnymi podwykonawcami wielkich światowych korporacji. To światowe korporacje po przez polityków, których trzymają na smyczy, decydują co się w Polsce , i nie tylko, tak naprawdę dzieje. Pan i ja możemy głosować na tych , czy na innych "wybrańców narodu", ale oni mają nas gdzieś, bo wiedzą od kogo zależy ich los.
  Gdyby nawet jakimś cudem w wyniku wyborów powstał w Polsce nie zależny rząd, to nie przetrwał kilku miesięcy. Wielcy tego świata wykorzystując nasze ogromne zadłużenie i uzależnienie gospodarcze zrobili z Polski drugą Wenezuelę. Nie Pan nie podchlebia Polakom, że są twórcami tego systemu, w którym żyjemy, bo to jakby mówić, że prosty żołnierz wywołał wojnę , bo mu się zachciało walczyć i dzielnie zginąć.
 • @Oświat 10:20:25
  Tobie już starość miłość do Pisu całkowicie rozum odjęła. Lotna ma całkowitą rację.Ty chyba złotnik jesteś prawda? Palniczek za kilkaset złotych i kilka drobnych narzędzi i możesz frajerów golić. Do tego na emeryturze! Sprawdź ile dzisiaj przy spełnieniu wszystkich administracyjnych wymogów kosztuje stworzenie jednego miejsca pracy w drobnym przemyśle , czy też usługach, a oczy z orbit Ci wyjdą. W takich warunkach młody człowiek , czy tez pracownik z etatu praktycznie nie ma szans na otwarcie nowej firmy bez obchodzenia przepisów. Do tego restrykcyjne i nieobliczalne prawo mogą w każdej chwili na ulicę lub pod most wysłać Ciebie z całą rodzina do trzeciego pokolenia. Bielmo na Twych oczach i zaczadzenie kaczyzmem jest Twoim problemem. To , że komuś się wiedzie , nie oznacza , że system jest sprawny, tylko to , że w takim systemie ktoś o często niezbyt wysokich walorach moralnych potrafi się poruszać.
  Zresztą temat jest znacznie szerszy.
 • @kowalskijan584 12:48:49
  Większość ludzi jest zadowolona z rządu - zapytaj się Oscara.
 • @Lotna 13:23:31
  Salut 5* : https://www.youtube.com/watch?v=61BeRVWZKZg
 • @Lotna 13:23:31
  Ja od lat twierdzę, że system jest zbudowany na eliminację polskiej klasy średniej i zabetonowanie życia gospodarczego dla tych którzy już mają odpowiednio wysoki status materialny. Tych stać na otwieranie nowych biznesów dla siebie i swoich potomków. Inni mają szklany sufit. No chyba, że jest się wyjątkowo bezwzględnym i cynicznym. Taki to poradzi sobie w każdych warunkach. Ale czy o taki system chodzi? Dla bezwzględnych bojców bez żadnych zasad?
 • @zbig71 09:08:53
  Tymczasem Departament Sprawiedliwosci USA oskarza biuro handlowe JP Morgan / ulubieniec p.Morawieckiego/ o prowadzenie zorganizowanej dzialalnosci przestepczej. Chodzi o pranie brudnej forsy, transport narkotykow m.in.
 • @zadziwiony 14:11:55
  Meritum od 8 minuty. Nienormalny kraj .Salut . https://www.youtube.com/watch?v=XfvHaxL1fdc
 • @Oświat 10:20:25
  Radzisz sobie na emeryturce pewnie niezłej? Przedtem pewnie też niezła posada z budżetu?
 • @morgan 14:14:32
  Polecam . :https://madrapolska.blogspot.com/2017/12/dlaczego-mateusz-morawieckiego-lansuje.html
 • @wercia 14:30:23
  Plus emerytura z USA za pracę tamże/szlifierz diamentów=sam się chwalił/.
 • @Jabo 14:02:16
  „Gdyby nawet jakimś cudem w wyniku wyborów powstał w Polsce nie zależny rząd, to nie przetrwał kilku miesięcy. Wielcy tego świata wykorzystując nasze ogromne zadłużenie i uzależnienie gospodarcze zrobili z Polski drugą Wenezuelę.”

  A może i gorzej, bo wojska okupacyjne już w Polsce stacjonują.
 • @Robik 12:09:27
  Oczywiście. Na dodatek, nie wszyscy mają czas śledzić wiadomości w internecie, gdzie i tak cenzura jest coraz większa, a zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej.
 • @morgan 14:14:32
  Szczególnie JP Morgan się w takich interesach specjalizuje. Gorszego banku Morawiecki nie mógł sprowadzić Polakom na kark.
 • @Repsol 14:21:55
  To jest niesamowite! Kafka by tego nie wymyślił.
  Pozwól, że dołączę ten link do treści wpisu.
 • @wercia 14:30:23
  :))
  Pozdrawiam,
 • @Lotna 15:12:00
  :))) Ukłony.
 • @zadziwiony 14:11:55
  „Ja od lat twierdzę, że system jest zbudowany na eliminację polskiej klasy średniej i zabetonowanie życia gospodarczego dla tych którzy już mają odpowiednio wysoki status materialny. Tych stać na otwieranie nowych biznesów dla siebie i swoich potomków. Inni mają szklany sufit. No chyba, że jest się wyjątkowo bezwzględnym i cynicznym. Taki to poradzi sobie w każdych warunkach. Ale czy o taki system chodzi? Dla bezwzględnych bojców bez żadnych zasad?”

  Ależ oczywiście. Polacy mają być wyrobnikami, parobkami na cudzym. Kim są ci, którzy mają ten odpowiednio wysoki statut materialny? Kim są ci bezwzględni ludzie bez żadnych zasad? Reymont pisał o nich w „Ziemii obiecanej”. Gdyby żył dzisiaj, to by został zaszczuty i obwołany najwiekszym antysemitą w kraju.
 • @trojanka 14:53:43
  No proszę, każdy dolar warty 4 złote, $250 to już niespełna 1000 zł, czyli niejedna emerytura za całe życie pracy.
 • @Lotna 15:21:06
  A gdyby żył Dmowski? Chyba nigdy by z aresztu nie wychodził.
 • @morgan 14:14:32
  Tate Morawiecvkiego, Kornel w latach 80tych w radykalnej odnodze Solidarności- Walczącej, a synuś po historii robi karierę w bankowości. Czyż to nie piękne?
 • @zbig71 15:41:54
  Załamałby się kompletnie, po czym i by go odwiedził seryjny samobójca.
 • @Repsol 14:33:19
  Komentarze:


  Mądra Polska18 grudnia 2017 03:53
  (...) Nikt, kto dba o dobro własnej firmy, a tym bardziej o dobro kraju, nie wchodzi w układy z instytucją na której ciążą poważne zarzuty związane z jego działalnością. Bank JP Morgan kilkakrotnie karano wysokimi grzywnami za niedozwolone praktyki, a i obecnie toczone jest przeciwko niemu postępowanie prokuratorskie. Nawet gdyby JP Morgan prowadził w Polsce tylko działalność charytatywną, lub tworzył tylko miejsca pracy, to premier stojący na straży prawa, powinien tego zabronić, bowiem część pieniędzy którymi dysponuje JP Morgan pochodzi z nielegalnego źródła. Taka sytuacja - mówiąc kolokwialnie - byłaby po prostu praniem brudnych pieniędzy. Istnieje również prawdopodobieństwo, że tak wytrawny gracz jak bank JP Morgan mógłby rozpocząć nielegalną działalność w Polsce. Skoro potrafi manipulować amerykańską giełdą to oznacza, że jego możliwości spekulacyjne są naprawdę ogromne.


  Anonimowy20 marca 2018 13:05
  Z pewnością zrewanżuje się za ten ruch Premierowi, reszcie towarzystwa, no i trochę kościołowi. A wtedy będzie CISZA. Oczywiście do czasu kolejnej afery. Ale przedtem JP "odetnie kupony" i jeszcze wystąpi z roszczeniami za utrudnianie działalności , nieuczciwą konkurencję, bezpodstawne pomówienia itd. A z takimi możliwościami finansowymi może sobie zakupić parkę - rydzyka i karzełka i umieścić w jednej klatce.
 • @Lotna 16:31:15
  Ważne że " Lud głupi wszystko kupi " Salute . :https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2018/09/08/droga-do-grecji-czyli-kim-pan-jest-panie-morawiecki-cz-i-i-cz-ii/
 • @Lotna 11:15:45
  Zajmowałem się biznesem przez ponad 40 lat. Dorobiłem się i przyznam szczerze najwięcej w Polsce, mniej za granicą. I to mi wystarczy, by żyć na dobrym poziomie. Żonie to jakby mało więc od trzech lat wróciła do biznesu i dzień w dzień liczy zarobione pieniądze.
  Trochę marudziłem, że z nudów chyba też czymś się zajmę.
  Jak wczoraj powiedziałem że chyba jednak pozostanę w domu, bo nie ten słuch, nie te oczy i nie to zdrowie, rzuciła mi się na szyję ze słowami –Ty nie musisz, wystarczy tego co mamy i co ja zarobię. Jej nie przeszkadzają przepisy, podatki, rozliczenia, utrudnienia, wyboje czy dziury na drogach, droga benzyna, czy rządy PiSu
  Ale jak Lotna narzeka i twierdzi że w Polsce jest źle, no to co Lotnie innego poradzić jak wyjazd tam gdzie jest dobrze, lekko i przyjemnie.
  Dla mnie raj jest tutaj na miejscu. Nawet miejscowa pogoda mi odpowiada bardziej niż zaduch, smród i karocie Nowego Jorku, Chicago czy tamtejszych okolic.
  A ten blog?
  Bynajmniej nie jest twój. Jest p. RO który łaskawie umożliwia, zezwala ci na pisanie.
  A przy okazji, jak byś nie wiedziała co to karocie, albo la kukaracza, to masz obrazek poniżej.
  http://mamnatosposob.pl/wp-content/uploads/2014/12/domowe-sposoby-na-karaluchy.jpg
 • Prymitywny hejt anty PIS
  Co drugie zdanie to kłamstwo... nadinterpretacja insynuacja ... a wszystko anty PIS.
  Styl PO wskich zadymiarzy.
  Mam kolegę ze studiów fajny gość bardzo serdeczny pomocny dobry facet... ale to co on wyprawia w sieci w trybie antyPIS to najgorszy możliwy taki żydowski hejt .. on tego nie wymyśla on to kopiuje i upowszechnia... taka internetowa "szeptanka", propaganda jak podczas wojny przeciw Hitlerowi (karykatury, urojone złośliwe dyskredytujące teksty... najzwyklejsze przezwiska .. no propaganda nienawiści na najniższym poziomie).. i zero merytorycznych argumentów...

  Ten styl jest widoczny też na marszach LGBT... ma być śmiesznie a jest żenująco, prymitywnie dla prymitywów....to żydowski styl...

  Artykuł jest tylko na odrobinę wyższym poziomie... ale też idiotycznie jednostronny.

  Coraz bardziej mnie to umacnia w woli głosowania na PIS.
  To jest proszę państwa wojna Polsko żydowska...
  Strona żydowska to "nadzwyczajna kasta", LGBT, PO i reszta kanap żydowskich... do tego "przedsiębiorcy" nastawieni na zysk mający w d..pie Polskę... dla których pracownik ma być tanią siła roboczą...
  to są postawy anty Polskie.

  PIS próbuje odbudować Polskę a kolejna banda tu nie wiem pożytecznych idiotów czy zdrajców rzuca mu kłody pod nogi...
  Oni nie chcą widzieć że tak jak dzisiaj atakowali PIS gdy wprowadzał 500+.. i wszystkie ich krakania okazały się kłamstwem...błędem, czystym szczuciem przeciw PIS... "piniendzy nie ma i nie bendzie" ...
  a g..no pieniądze się znalazły w kieszeniach mafii VATowskiej jawnie
  popieranej i krytej przez PO.

  Ja zawsze będę popierał tych którzy budują Polskę i pomyślność Polaków a będę przeciwny złodziejom oraz idiotom.

  Mam nadzieję że Polacy nie są już tak głupi jacy byli za rządów neoliberalnych solidaruchów uosabianych przez PO .
  Histeria PO ma wszystkie cechu histerii mafii żydowskiej ... żydowskie Charli Hebdo coś tam w Paryżu, marsze LGBT, hepenningi w kościołach...
  niby śmiesznie niby na wesoło ale fałszywie bo z widoczną zapiekłą nienawiścią.
  Pamiętam próby PO wprost zamachu stanu....przy okazji próby reformy sądownictwa... jawne bieganie po wsparcie do Brukseli...

  Jak ktokolwiek Polsce może głosować na PO (poza działaczami bo mają taki obowiązek zdrajców, wrogów Narodu Polskiego stowarzyszonych w PO).

  Ten hej anty PIS pcha mnie mocno w kierunku PIS.
  tak mocno że podejrzewam ustawkę że PO robi wszystko by na PO nikt nie zagłosował... i tylko pożyteczni idioci tego nie dostrzegają..
  Gdyby tak było to bym musiał się naprawdę martwić...
  może po prostu nie doceniam znowu skali głupoty zwolenników PO i dołów mafii żydowskiej...
 • @Oscar 17:27:41
  Za rok zobaczymy skutki reform PIS...
  oczywiście reform maksymalnie sabotowanych przez wrogów Polski i pożytecznych idiotów.

  Już widzę jak nawołują UE by karała miliardami Polskę, by zakładała embargo na Polskie produkty...by szkodziła Polskiej gospodarce...
  To wszystko już przeżyłem za czasów gdy solidaruchy pchały się do władzy.

  Dzisiaj solidaruchy się podzieliły i ten rdzeń antyPolski skrystalizował się po stronie PO to zresztą widoczne jest od lat...PO zawsze szkodziło Polsce. ..a PIS różnie (nie ma czystego sumienia wobec Polski) wyrósł z solidaruchów ale oderwał się od zdrajców....
 • @Lotna 13:23:31
  Słyszałeś o 1Polska? Wsparłeś ten ruch?...

  A co ma wspierać, jak wiadomo, że PiS tak zaczął rządzić, że większość wyborców, Polaków, tą partię a nie inne popiera i znów ją wybierze.
  Samo rządzenie nie jest sprawą ani łatwą ani przyjemną. Był czas, że miałem pod sobą około 100 pracowników i tak mi z tym było ,,dobrze”, że zacząłem podupadać na zdrowiu.
  Zdrówko mi wróciło jak otworzyłem firmę jednoosobową, wyrabiałem 300% normę i starczało mi na wszystko, w tym na miesięczne wakacje we Włoszech, Jugosławii, Hiszpanii, Bułgarii z wypadem do Istambułu na Złoty Róg i zwiedzanie Haga Sofi, itd .
 • @Oscar 17:34:50
  Tylko czy za rok nie będziemy oglądać Polin, a nasi żołnierze będą ginąć w wojnie Perskiej w imię interesów Izraela i Wall Stret? Oby nie.
 • @Repsol 16:52:32
  W odnośniku kluczowe jest pytanie "kim Pan jest Panie Morawiecki"
  tu każdy ma własną odpowiedź.

  Po owocach go poznamy...
 • @zbig71 17:38:58
  Pewności nie ma... taki etap w historii świata...
  trwa globalna wojna z globalną mafią żydowską.
  a na wojnie jak na wojnie aż roi się od szpiegów, agentów... nacisków ze strony służb...

  Pod dywanem dużo się dzieje... my tam nie mamy wglądu.
  Kto i co i w czyim interesie robi pod dywanem ..nie wiemy.

  Po owocach ich poznamy...
  jak będą robić dobrze dla Narodu Polskiego ..to "nasi" a jak będą nas dalej ograbiać ..to wrogowie.
  To prosta logika...
 • @trojanka 14:53:43
  szlifierz diamentów=sam się chwalił....

  Zmyślasz.
  3 tygodnie pracowałem na automacie tokarskim , obrabianie jakichś tam śrubek, kształtek żelaznych, nałykałem się i nawdychałem tej cieczy co chłodziła wiertła i noży tokarskie, że wieczorem rzygałem jak kot i robotę rzuciłem.
  Dwa dni w innej fabryce produkującej obwody scalone przy kadzi z roztopionym cynkiem i oparach spalanej się w niej kalafini i też robotę porzuciłem.
  Własny biznes miałem przez osiem lat i to też było raczej cienkie sranie, przy panującej tam depresji, konkurencji, kosztach lokalu i mieszkania.

  Dla tego nauczyłem się szanować to co mamy w Polsce, a wy marudzicie jak stare cioty, jak niedołęgi.
 • @Oscar 17:27:41
  Brawo Oskar. Jestem tego samego zdania.
 • @Oscar 17:27:41
  „Prymitywny hejt anty PiS”

  Nie mamy sobie więcej nic do powiedzenia. Żegnam.
 • @Oscar 17:44:03
  No tak i następne 30 lat przeleci . :)))))
 • @Oscar 17:49:33
  Jak coś złego ma się stać, to się stanie. PiS wisi na cienkiej nitce poparcia amerykańskiego i zrobi wszystko, co koniokrady im każą.
 • @Oświat 17:26:00
  Ten wpis nie jest przeglądem gospodarczym ostatnich 40 lat. Nie interesuje mnie, co robiłeś w przeszłości, ile się dorobiłeś, ani twoje stosunki z żoną i nie o to pytałam.

  Pytam więc powtórnie: Od ilu lat prowadzisz swój biznes, który prowadzisz w dniu DZISIEJSZYM i ilu zatrudniasz pracowników?

  Potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, czy dalej będziesz tu nawijał wszystkim farmazony?
 • @Lotna 18:23:43
  Skoro tak to przemilczę komentarz . Za PRL-u , to dziwnie bywało z tymi biznesami .Salut :))) https://www.youtube.com/watch?v=ZpDAfwltyT8
 • @Repsol 18:33:55
  Moźe jednak bąknij słówko, bo nie mogę tego obejrzeć. :)
 • @Repsol 14:21:55
  Oświat w ogóle nie ma pojęcia o czym gada. Albo propagandę uprawia!
 • @Lotna 18:45:06
  Salute . :))))) https://www.youtube.com/watch?v=Je8yG4vxuzM
 • @zadziwiony 18:50:32
  Doskonale wiadomo o co chodzi .Polecam . :https://www.ekspedyt.org/2019/09/06/gowin-przesuwa-granice-przyszla-polska-elita-maja-byc-ukraincy-z-imigracji-i-polacy-z-emigracji/?cn-reloaded=1 Salute.
 • @Lotna 18:45:06
  Jesteś cholernie nie kumata. Napisałem wyraźnie ,, Zajmowałem się biznesem przez ponad 40 lat.”
  Czy można było jeszcze w czasach PRL skończyć szkołę i ze szkolnym doświadczeniem od razu założyć sobie własny biznes. Czy trzeba było najpierw odbyć dwuletni staż, a później jeszcze kilkanaście lat popracować by nabrać doświadczenia i rozumu
  I ile w sumie lat trzeba pracować by zostać emerytem.
  I w końcu kim ty jesteś że mam ci wypisywać swoje zawodowe życiorysy i odpowiadać na wyjątkowo idiotycznie postawione pytanie

  ,, Od ilu lat prowadzisz swój biznes, który prowadzisz w dniu DZISIEJSZYM i ilu zatrudniasz pracowników?”

  …w dniu DZISIEJSZYM mam dodatek 200 zł do emerytury, który się nazywa opiekuńczy czy jakoś tak, a przysługujący po 75 roku życia.
  A jakby ci było i tego mało to dodam, że nie zatrudniam pracowników.
  Pojęłaś, czy dalej będziesz dopytywała.
 • @Lotna 13:01:06
  Jesteście w tej bezsilności śmieszni - co będziecie dalej przez następne 4 lub nawet 8 lat pisać? bo i tak Polacy zagłosują na PiS bo ich błędy to pikuś w POrównaniu do waszych peowskich, peeselowskich i lewackich afer.
 • @kula Lis 68 19:08:33
  Wzajemnie pozdrawiam. https://wrealu24.pl/wp-content/uploads/2019/05/61591421_2281465418596805_8672526645598355456_n-640x640.png
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Oświat 19:04:14
  Drogi Oświacie, jeśli ktoś jest tutaj niekumaty, to właśnie ty, bo mowa tutaj o sytuacji małych przedsiębiorstw w dniu dzisiejszym, o górze problemów, jakie napotykają dużo młodsze od ciebie osoby, które startują od zera, które zakładają własne biznesy i zatrudniają, albo chcą zatrudniać, pracownikow u siebie, a nie o emerytach chwalących się swoją przeszłością zawodową, którym w głowie spokojna emerytura i którzy wypowiadają się na tematy, o których ani nie mają pojęcia, ani ich nie dotyczą, ani nie interesują, a przede wszystkim, które ich zupełnie nie obchodzą, - bo nie są to ich problemy.
  A teraz moźesz sobie popłakać w rękaw razem z @Oscarem i razem możecie sobie uprawiać swoją żydopisowską propagandę, najlepiej u @krzystofjaw. Żegnam bez żalu.
 • @kula Lis 68 19:08:33
  Po pierwsze, nie zwracaj się do mnie per „wy”, bo ja jestem jedną osobą i wypowiadam się wyłącznie we własnym imieniu.

  Nie rozumiem, dlaczego mi tu opowiadasz o jakichś peowskich, peeselowskich i lewackich aferach? Niby dlaczego miałyby one być moje? Nie mam z tymi środowiskami nic wspólnego, ani też ich nie popieram. Trzymaj swoje nerwy na wodzy i jeśli chcesz tu komentować, to proszę grzeczniej. Nie po to ślęczę nad wpisami i dzielę się informacjami, aby mi na moim blogu w podzięce ubliżano.

  Niestety Polacy zapewne pójdą na te wybory i zagłosują na PiS, pytanie tylko, co zostanie po Polsce za 4 lata, jeśli PiS wygra. Pożyjemy, zobaczymy.
 • @Lotna 20:20:46
  Jak pokazuje historia . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=ip6tAifdTns
 • @Repsol 20:43:19
  :))
  Dobrze, że jeszcze mamy poczucie humoru.
  Pozdrawiam
 • @Lotna 13:23:31
  "Najłatwiej zwalić wszystko na Polaków, tak jakby droga do władzy stała dla Polaków otworem"

  "My o wolność nie prosimy, My o nią walczymy".Więc weź się ogarnij i zawalcz o swoją teraźniejszość i przyszłość.

  "system magdalenkowej mafii się okopał i zabetonował. "
  Ch..j z nim.

  "Słyszałeś o 1Polska? Wsparłeś ten ruch? O ile wiem, to został zastraszony i zniknął tak szybko, jak szybko się pojawił. A program miał wspaniały https://1polska.pl/"

  Zastanawiałem się nad 1polska.pl ale potem opadły mnie wątpliwości.

  1. Gdy zajrzałem na ich stronę to znalazłem "program" bardzo ogólnikowy. Co gorsza, sprawdziłem kilka ich działów i standardowo są to tylko ogólniki, np. w dziale "Niższe i prostsze podatki" (https://1polska.pl/postulaty/nizsze_i_prostsze_podatki_1):

  "Utworzono
  4 years ago "

  "Ostatnia modyfikacja
  2 days ago"

  To co oni, przez 4 lata nie potrafili przedstawić, które paragrafy trzeba wyrzucić,zmienić,dodać,rozważyć ??? Przecież to mniej konkretne niż Komisja Przyjazne Państwo Palikota (czy jak to się wtedy ta komisja nazywała).

  2. 1polska.pl wygląda na kolejny ruch, który miał skanalizować ludzi myślących. Mówię to jako osoba która raz czy dwa wsparła finansowo kanał p.Konrada Daniela na Youtube-ie.

  Ale nikt nie powiedział, że będzie lekko :D

  "Tyś Polakiem i ja takim,
  w tym jest nasza chwała,
  wiwat ty , wiwat ja,
  kompanija cała."
 • @Oscar 17:27:41
  Jak wszystko wskazuje po twoim tu bełkocie i obrażaniu ludzi o innych własnych poglądach niż twoje to sam jestes idiotą i to z brakiem kultury i wychowania. Nie potrafisz się zachować to milcz a przynajmniej nie ośmieszaj się brakiem tolerancji i zrozumienia ze są ludzie którzy mają prawo sprawy na swój sposób rozpatrywać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej