Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 6167 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Dlaczego musimy walczyć z kryzysem klimatycznym?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlatego, że jest to kwestia naszego bezpieczeństwa

Tak podczas debaty wyborczej wypowiedziała się jedna z kandydatek SLD,  która stwierdziła, że - co należy zapisać złotymi zgłoskami i oprawić w ramki: 
 
***
Jeśli nie będziemy walczyli z globalnym ociepleniem, to na południu temperatury podniosą się tak bardzo, że zaleje nas fala emigracji z Afryki, bo tam będą takie upały, że murzynom z gorąca  białko mózgu będzie się ścinać. 
 
***
 
Mamy więc wybór: albo kopcące piece i masowa imigracja z Afryki, albo pozbycie się polskich kopalń.
 
Jeden z komentarzy:
 
„Odnoszę wrażenie, że w Tworkach mają „dni otwartych drzwi” już od dłuższego czasu...”
 
Ja również. Jak również, że do ścięcia się białka mózgu wcale nie potrzeba wysokich temperatur.
 
 

https://youtu.be/1EUTn2RhxAc  

KOMENTARZE

 • Jest gorzej!
  ------------
  "Mamy więc wybór: albo kopcące piece i masowa imigracja z Afryki, albo pozbycie się polskich kopalń."
  ------------
  Korzystając z cyklicznych zmian klimatu - dzieci Złego - znalazły pretekst do "oczyszczenia" Ziemi z miliardów ludzi stworzonych przez Boga.
 • Autor
  ...tylko po znajomości nie dam Autorce jedynki - ten temat, ten problem jest śmiertelnie poważny - ale dopiero gdy coraz szybciej topniejące lodowce stopiwszy się przestaną pełnić funkcję stabilizacyjną i pochłaniającą część wzrastającej temperatury, przekonamy się jak dalece śmiertelnie poważny.
  Wtedy przestanie być wilgotno i gorąco, a zrobi się tylko gorąco i goręcej. To potrwa nie jak kiedyś pisałem, 150-200 lat, tylko raczej 20-50.

  Myślę, że jeszcze za naszego życia cała ludzkość będzie modlić się tylko i wyłącznie do ........ Słońca. I te modły nie zostaną wysłuchane


  teraz wszystkich zapraszam do głośnego wybuchu śmiechu
 • @ Autor - 5*
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/150983,globalne-ocieplenie-czy-globalne-zazydzenie-klimatu

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/12/04/klimat-dla-barbarzyncow/

  BAJKA O GRECIE I ZŁYM DWUTLENKU - CAŁY DOKUMENT PL - https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8
 • @Rzeczpospolita 20:06:41
  To może najpierw Gretę zjeść?
  Tu członkini Izby Reprezentantów Kongresu USA nawołuje do zjadania dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=jrO-9vt03cs
  (od 3 min.) Wrzeszczy jak opętana, pewnie ichniejsze Tworki już przepełnione, miejsca nie starczyło.
 • @Andrzej Tokarski 19:23:51
  Dziękuję, jakże mi miło. :)

  Chyba w imię tej znajomości trzeba by się zgodzić, że się w tej kwestii pozostaniemy przy własnych opiniach.

  Pozdrawiam serdecznie,
 • @Lotna 21:16:27
  "przy swoich opiniach" - oczywiście - przez jakiś czas. Potem wyjdzie na moje - ale dla NIKOGO nie będzie tu już miało ŻADNEGO znaczenia

  równie gorąco, z czasem coraz goręcej ;)
 • @Andrzej Tokarski 19:23:51
  Polecam najpierw przeczytac od deski do deski podrecznik Geomorfologii Mieczyslawa Klimaszewskiego (dla Pana dinozaur malo nowoczesny), zapozna sie Pan z metodologia badan geomorfologicznych, datowaniem klimatycznym (np. z badan dendrologicznych) a gdy opanuje Pan i zrozumie terminologie to zalecam przejzec kilka rocznikow (najlepiej sprzed 2000r) Quaternary Science Reviews lub Journal of Quaternary Geochronology. Dowie sie Pan o cyklicznosci procesow klimatycznych w przeciagu ostatnich 2.5 ml lat, asynchronicznosciach zmian klimatycznych w roznych rejonach swiata, a takze dlaczego otwornice zimnolubne wyparly cieplolubne na Atlantyku itp. Fakt, zmiany mikroklimatyczne w skali regionalnej moga czesciowo miec pochodzenie antropogeniczne a lokalne jak najbardziej (np Megacity)
  Ja sie nie smieje, bo nie wypada sie smiac z cudzej niewiedzy. Nikt nie wie wszystkiego a Internet to najbardziej wiarygodne zrodlo wiedzy.
  Niemniej jako byly , lata temu, student prof. Adama Tokarskiego na AGH powinienem Panu dac "klapsa" :-))))) bo robi Pan wstyd tym swoim komentarzem tak zacnemu i znamienitemu Profesorowi Geologii Naftowej.
 • @Mazjan 21:30:02
  Powinno byc - "Nikt nie wie wszystkiego a Internet to nie najbardziej wiarygodne zrodlo wiedzy"
 • @Mazjan 21:30:02
  z całym szacunkiem dla Pańskich autorytetów - komentuje Pan coś o czym nie ma pojęcia - i - z przyczyn obiektywnych - pańskie autorytety nie miały, gdyż nie mogły mieć pojęcia.

  zatem - bez urazy - ale sugeruję klapsa we własne czoło
 • @wercia 20:44:52
  No więc właśnie, czemu nie zacząć od Grety? To by dopiero było poświęcenie dla sprawy! Zjeść aktywistkę!

  Faktycznie, w porównaniu do wrzasków o konieczności jedzenia dzieci, blednie wypowiedź kandydatki PSL o mózgach ściętych od upału. :-o
  Za czasów Ala Gore to była propaganda; teraz to już opętanie.
 • @Mazjan 21:30:02 - "Wojsko użyje pogody jako oręża!"
  .


  !!!!!!!!!!!!!!!!!

  "Military to Use Weather as Weapon"
  https://www.military.com/video/forces/technologies/military-to-use-weather-as-weapon/2634791101001  https://www.google.com/search?q=Military+to+Use+Weather+as+Weapon&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj526rl5JTlAhULCKwKHRi3CxAQ_AUIESgB&biw=1112&bih=660#imgrc=Nt61E1bKbQW5AM:&spf=1570816928662

  https://i2.wp.com/www.aircrap.org/wp-content/uploads/2018/09/The-U.S-Military-Will-Use-Weather-as-a-Weapon-on-AMERICAN-Citizens.jpg
  https://cdn.newswire.com/files/x/ab/ae/5f423b4458fbbeb70721b2309788.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @wercia 20:44: Odwracanie uwagi od spraw WAŻNYCH
  .


  Potop Polski to nic nowego pod Słońcem.

  http://ndp.neon24.pl/post/151075,polska-szykuje-sie-do-nowego-potopu#comment_1591502
  Bogumił Boguchwał
 • ściema nad ściemami;
  Jakieś 10-15 lat temu, gdy publiczna debata naukowców obu obozów "wpływu działalności człowieka na klimat" nie była jeszcze blokowana w mediach, można było się dowiedzieć, że człowiek swymi lekkomyślnymi nieraz działaniami, mimo wszystko, wpływa tylko nieznacznie na globalne ocieplenie temperatury klimatu Ziemi (rzędu ułamka procenta). Wtedy jeszcze używano określenia "globalne ocieplenie". Jednak, gdy okazało się, że na przykład w wielu rejonach Ameryki Północnej przyszło kilka lat z zimniejszymi niż zwykle zimami i krótszymi okresami lata i ludzie zaczęli kwestionować ocieplenie, gdyż ich rachunki za energię używaną do ogrzewania były wyższe, wtedy szybko zamieniono "globalne ocieplenie" na "zmiany klimatu". Od tamtej pory w prognozach pogody media prześcigają się w wyszukiwaniu anomalii pogodowych na całej planecie i na mapach pogody pokazują tzw. temperaturę odczuwalną: w zimie niższą od nominalnej ze względu na czynnik wiatru, a latem wyższą od nominalnej ze względu na czynnik wilgotności powietrza. Komentator Mazjan ma rację. Jesteśmy w środku jednej z cyklicznych naturalnych zmian klimatycznych i wydrwigrosze i NWO chcą te procesy wykorzystać do swoich niecnych celów. Dodam, że jestem za sensownym ograniczeniem konsumpcji i przeciwko zanieczyszczaniu środowiska.
 • @Andrzej Tokarski 19:23:51
  "...teraz wszystkich zapraszam do głośnego wybuchu śmiechu"


  Siedź Pan za banem i sadź robinię.

  Ukłony
 • @wercia 20:44:52
  "To może najpierw Gretę zjeść?"

  Pomyślałem o tym samym, gdy usłyszałem tę wypowiedź.
  Biedna Greta ;-)

  Pozdro!
 • Czy Polacy wiedzą...
  jacy ludzie nimi rządzą?!
  Bo taka jest większość tych "intelektualistów" u władzy!
  Więc jak ma wyglądać ta nasza Ojczyzna?!
 • @Mazjan 21:30:02
  A mnie się wydaje że ci zwolennicy i przeciwnicy coraz bardziej odlatują. Że dla nich nie liczy się poprawa naszego życia tylko błazeńska walka między sobą. Mnie osobiście g...no obchodzi czy te zmiany są naturalne (cykliczne) czy spowodowane przez cywilizację. Ja pamiętam jeszcze te łąki pełne motyli i różnych owadów, świeże powietrze, czyste lasy i zdrową naturalną żywność. Kiedyś Polaków było więcej i też się musieli grzać w zimie, a smogu nie było. Fakt że teraz jest dużo więcej domów. Ale może przyczyna tkwi w jakości paliwa. Tak czy owak moim zdaniem trzeba robić wszystko żeby chronić środowisko i wprowadzać ekologiczne rozwiązania nie po to żeby ograniczyć globalne ocieplenie , ale po to żeby nasze dzieci i wnuki nie umierały na raka płuc i nie musiały chodzić w maskach p-gaz. Żeby jak pójdzie się do lasu nie natykać się na sterty śmieci. Żeby zahamować napływ śmieci i różnych świństw z zagranicy. Itd., itd.
 • Lewak nie potrafi zrozumieć prostej rzeczy,
  że do Europy płynie się po socjal, a nie z powodu temperatury. Jak kiedyś nie było socjalu, to Afrykanów łowiono za pomocą sieci i okrętami transportowano na plantacje bawełny. A przecież Afrykanie mogli sami sobie jakoś zorganizować transport na te plantacje, ale jakoś nie mieli ochotę.
 • Jaja
  A mnie się to kojarzy tak:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/S%C3%B4nia_Braga_-_F%C3%AAnix_2016.png

  ... i nie mam zielonego pojęcia "dlaczego"?!

  :)-„Odnoszę wrażenie, że w Tworkach mają „dni otwartych drzwi” już od dłuższego czasu...”- podzielam. Ale kto zrozumie dialektykę...? dziś i wczoraj.
  Pozdrawliaju, 5* :)
 • @NewMentor 11:27:26
  100% brawo!!! Gdyby zlikwidować social, to problem emigracji by się sam rozwiązał.
 • @Andrzej Tokarski 19:23:51
  Panu się zdaje, czy Pan wie na pewno, że te lodowce, które teraz "topią" się w oczach, były tam gdzie się topią od zawsze?... nie, nie były i fakt ich nieistnienia był mniej więcej tak decydujący dla życia, jak fakt ich powstania, i istnienia. Pan powinien wiedzieć, że pod lodem tych odchodzących od nas lodowców znajdujemy rzymskie drogi i tysiące ludzi zajmuje się dziś zdziwieniem jakim cudem rzymianie mogli mieć aż takie fanaberie, by swoje drogi budować pod lodem lodowców, a krzyżacy w Gdańsku sadzić winnice.... księgowi podali już do wiadomości ogółu, że elementarne przygotowanie "ludzkości" na "powszechne i niemożliwe do powstrzymania" zmiany klimatyczne, będzie w pierwszych dziesięcioleciu latach kosztowało 1,8 tryliona dolarów.. parę złotych na dalszą debiloidyzację na pewno się z tego wykroi.
 • @kimur 15:44:33
  Szanowny Pan znajdzie różnicę między czasami Rzymian a obecnymi - różnicę stanowiącą element istotny dla klimatu, oczywiście - to potem może podyskutujemy

  Gdzie Pan te rzymskie drogi znajduje? Na Grenlandii? Arktyce? Antarktydzie?
  Rozważania dotyczą zmian globalnych, nie lokalnych
 • @Andrzej Tokarski 19:23:51
  Znaczy się biznesmani mają rację a ci co napisali list pięciuset myla się z definicji . Mimo że tamci to nobliści i klimatolodzy niezależni od grantów, bo pieniądze mają.
  A jest teza że ten wzrost temperatury jest wstępem do następnej ery lodowcowej
 • @Andrzej Tokarski 00:10:26
  I DOTYCZĄ CAŁEGO UKŁADU SŁONECZNEGO drogi opętany propagandą ocipienia

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej