Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 6167 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Germania Magna czyli Gott mit Uns

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...szlachetni altruiści, jakimi zawsze byli Germanie, postanowili zanieść im oświaty kaganek, ucywilizować trochę, na ile można ucywilizować podludzi, i nauczyć ich praworządności...

germania-7
Już trzy tysiące lat przed naszą erą, pomiędzy Renem a Wołgą, istniała bardzo rozwinięta germańska cywilizacja. To tutaj, nad Wisłą, wymyślono koło, a nie w żadnej Mezopotamii. Ci Aryjczycy, przybysze z żyznej Skandynawii, byli pionierami uprawy zbóż. To tu a nie nad Nilem zaczęto uprawiać pszenicę. Udomowili słonie leśne, tury, dziki, kaczki i gęsi. Tury zaprzęgli do wozów. Największe prehistoryczne zakłady przemysłowe to germańskie Krzemionki koło Opatowa, gdzie wydobywano krzemień, warzelnia soli w Wieliczce, kopalnia miedzi w Złotej oraz olbrzymie kilkudziesięciohektarowe zakłady tekstylne w Bronocicach. Ci Ariowie a właściwie Hariowie od starogermańskiego słowa hara czyli góra, lub też Gardikanie, jak ich później będą nazywać Grecy, od starogermańskiego słowa gard czyli gród. Hariowie, inaczej Gardikanie, uprawiali len, konopie przemysłowe i narkotyczne, proso, owies, żyto, jęczmień, pszenicę, groch, soczewicę, buraki, topinambury, brukiew, rzepę i kapustę. Oprócz w.w. zwierząt, hodowali również importowane z południa kozy, owce i kury, które przez jakiś dziwny przypadek udało się udomowić podludziom. Już wtedy, pięć tysięcy lat temu, ubierali się w lniane koszule i spodnie lub spódnice oraz wełniane płaszcze. Ich stroje były pięknie haftowane i kolorowe, albowiem znali już farby. Mieszkali w drewnianych domach wzorowanych na stylu zakopiańskim wymyślonym przez Witkacego. Już wtedy, oczywiście, mieli piece i szyby w oknach, rolety, drzwi antywłamaniowe i zamki Gerda. Wynaleźli technologię wytopu brązu i żelaza.
Niestety, podludzie z południa nie uszanowali własności intelektualnej Germanów. Dodajmy, opatentowanej, pierwsze patenty na świecie. Otóż, ciemni podludzie wykradli Hariom tajemnicę obróbki metali. Dlatego, ci szlachetni altruiści, jakimi zawsze byli Germanie, postanowili zanieść im oświaty kaganek, ucywilizować trochę, na ile można ucywilizować podludzi, i nauczyć ich praworządności oraz szacunku dla aryjskiej własności intelektualnej i wyższości kulturowej. Wysłali, więc do Azji swoją armię. Tu znów objawili swoją wyższość cywilizacyjną zakładając wiele miast i udomawiając konie.
Drugą armię posłali do Grecji w celu zniszczenia kultury minojskiej na Krecie i założenia mykeńskiej. Tak też się stało. Ponad to Gardikanie pozakładali miasta w Helladzie, wprowadzili tam swoją organizację terytorialną, opole, przez Greków zniekształconą na polis. Dali im też swoją mitologię oraz germański język, bo południowcy wcześniej tylko chrumkali. Przykładowo, Chaos to zniekształcone przez czarniawych ignorantów Całość, Okeanos – Okołonas, Zeus, Dzieus, Diaus – Dzień. Przynieśli też ze sobą z północy, takie nie znane wcześniej głąbom zdobycze cywilizacji jak amfory baniaste wzorowane na polskich dziewiętnastowiecznych dwojakach, w których żony nosiły mężom obiad na pole, lniane tuniki, bo ta sfołocz do tej pory chodziła w spódniczkach z liści kaktusa, hodowla kóz i uprawa winorośli.
Aryjska armia azjatycka, po podbiciu terenu, na wschód po góry Ałtaj, na południe po dorzecza Amu-Darii i Syr-Darii, wybudowała Mur Chiński. Potem, dwie mniejsze armie skierowane zostały, jedna do Iranu, druga do Indii, by tam zaprowadziły cywilizację. Ciapatym w Iranie dali język, rydwany i religię, z której tamci nic nie zrozumieli. Ich prorok, Zoroaster, tak zniekształcił wiarę germańską, że powstał z tego mitraizm i trzeba go było zlikwidować za szerzenie herezji. Hariowie w Indiach, natomiast, udomowili słonie, nauczyli miejscowych uprawy ryżu, ludzkiego języka, pisma i mitologii. Podobieństwo pomiędzy sanskrytem a językiem niemieckim i innymi językami skandynawskimi jest uderzające:
Śnaty – Śniady
Żivi – Żywy
Dva – Dwa
Dvaja – Dwoje
Tri – Trzy
Czatur – Cztery
Budda – Przebudzony
Bhuriśrava – Bolesław
Brahma – Brama
Agni – Ogień
Dam – Dom
Dhajati – Doić
Mati – Matka
Bratr – Brat
Żani – Żona
Cacera – Córa
Joni – Łono
Rodhati – Rodzić
Jebhati – Kopulować
Bhaga – Bóg
Śivata – Święty
Nabhas – Niebo
Svar – Swaróg
Veda – Wiedza
Znati – Znać
Budżati – Budzić
Asti – Jest
Bhavati – Bywać
Giri – Góra
Vati – Wiać
Dvara – Drzwi
Dadati – Dać
Praszati – Prosić.
Trzecia armia wyruszyła na Egipt. Czciciele kotów po raz pierwszy zobaczyli na oczy pojazdy na kołach i konie, a na nich ludzi strzelających z łuków, broni, której jeszcze nie znali. Sami mieli tylko drewniane pałki i proce. Myśleli, że to armagedon. Tu również Gardikanie, nie wiadomo, dlaczego nazywani przez miejscowych Hyksosami, wnieśli trochę kultury, ale nie na długo, bo niewdzięczni Egipcjanie wygonili ich sto lat później.
Czwarta armia podbiła Azję Mniejszą i Mezopotamię. Słyszeliście może o Hetytach? To oni.
Po zakończeniu podbojów, Germanie, jak zawsze filantropi, aby dożywiać ubogie ludy południa, założyli uprawy bawełny w Szwecji oraz ryżu na wyspach duńskich. Na marginesie, ryż to słowo germańskie, od rezać, czyli ścinać. Oczywiście, podludzie nie docenili gestu. Nie tylko nie podziękowali ładnie, ale też przyszli nad Bałtyk aby wlać Hariom i ukraść im bursztyn.
Rzecz jasna Germanie nie z tych, co dadzą sobie w kaszę dmuchać, pobili najeźdźców w wielkiej bitwie nad rzeką Dołężą w Meklenburgii. Bitwa ta przeszła do ananałów historii i literatury jako wojna trojańska o Helenę, czyli o bursztyn.
Rasa panów nie mogła puścić płazem takiej bezczelności ze strony podludzi. Wysłano na rozwydrzonych niewolników kolejne armie, które przeszły do historii pod nawą Ludów Haratu lub też Baratu, Bharatu.
Po tym zabiegu przez długi czas był spokój i wiadomo było, kto panuje nad światem, niezwyciężone lwy północy, władcy stepów i mórz, ludy Haratu roznoszące Azję na kopytach swoich koni, potomkowie tytanów, bursztynowi ludzie szakale, lud z najciemniejszych otchłani Hadesu, któremu matką była mityczna wężowa potworzyca Echidna, jasnoocy wojownicy-jaszczury w łuskowych zbrojach, mówiący syczącym, szeleszczącym językiem byli bogami dla podludzi. Do czasu. Bezczelność niewdzięcznego plebsu nie zna granic ani umiaru, czasem nawet bogów i panów się nie lęka.
Narodził się taki jeden zwany Dariuszem I Wielkim. Pers, aryjczyk z pochodzenia, ale z mózgiem zlasowanym mądrościami Zoroastry. Obwołał się samozwańczo królem królów wszystkich Hariów i ruszył z wielką armią na niezwyciężonych ludzi północy. Od prawowitego króla królów wszystkich Hariów, rezydującego na Wawelu, zażądał poddania się sobie. Ten go wyśmiał i odpowiedział, że jedyny sposób w jaki Dariusz mógłby go sprowokować do walki, to zagrożenie grobowcom germańskich władców. Dariusz nie umiał ich znaleźć, nie wiedział, że znajdują się w Karpatach. Scytowie, tak ówcześni Grecy nazywali Germanów, przewłóczyli Persów po ukraińskim stepie, nie wydawszy walnej bitwy nie godnemu jej przeciwnikowi, zdziesiątkowali mu wojsko. Pewnego dnia Hariowie pokazali się Persom. O świcie stanęli na odległość strzału z łuku od ich obozu. Pomiędzy dwie armie wbiegł zając, Scytowie nic sobie nie robiąc z bliskości wroga, urządzili sobie zabawę w gonienie zająca, chociaż mogli go po prostu zastrzelić. Dariusz poczuł się tym tak zlekceważony, że z podkulonym ogonem i niedobitkami wojska, uciekł do Persji.
Znów długo był spokój, na krótki czas przerwany przez dwóch Macedończyków z przerostem ambicji, Filipka i Olka, ale Gardikanie szybko przywołali ich do porządku, gdy tylko ci podskoczyli trochę za wysoko, i znowu był spokój.
Wówczas na arenę dziejów wkraczają Rzymianie, potykając się o sznurowadła własnych sandałów. Myślicie, że te głupy podbiłyby taki kawałek świata bez pomocy Germanów? To jesteście w grubym błędzie. Hariom się po prostu nudziło. Lubili sobie powalczyć, a nie bardzo już mieli, z kim, bo jakoś nikt nie chciał im podskakiwać. Dlatego część z nich służyła w armii zwanej rzymską i walczyła z innymi Gardikanami, nazywanymi przez Latynów Germanami, bądź Sarmatami. Ci kretyni, Rzymianie, byli takimi ignorantami, iż myśleli, że jak część wojska jest piesza, część konna, część płynie na statkach, to mają do czynienia z trzema różnymi ludami. O Europejczykach zachodnich mówili: „My ich nazywamy Galami, Brytami, Iberami, a oni się wszyscy uważają za Celtów???!!!” Naprawdę uwierzyliście, że ktoś tak nierozgarnięty mógł coś podbić? Uważacie, że faceci w krótkich spódniczkach mieli jakieś szanse z tymi noszącymi spodnie? Ba, nie jakieś tam spodnie, tylko lniane portki!
Jeśli jesteśmy już przy strojach, to kurduplowaci południowcy, te swoje pióropusze na hełmach, ściągnęli od rosłych pół nocników, gdy zobaczyli, że dzięki nim wydają się jeszcze roślejsi.
Nawet w potyczkach z Brytami i Piktami Romanie nie radzili sobie. Kogo wtedy wołali na pomoc? Sarmatów, Swebów, Anglów, Jutów. Od germańskich Sarmatów pochodzą legendy o królu Arturze, rycerzach okrągłego stołu, zaklętym mieczu, który dla Haryjczyków symbolizował boga wojny, Słońce.
W końcu Gardikanom się najzwyczajniej w świecie znudziło. Nawet Hunowie, czyli Germanie stepowi, nie podkręcali już zabawy. Cóż, każdy sport wychodzi kiedyś z mody. Kiedy Germanie zakończyli zabawę w wojenkę z Rzymem, skończył się Rzym. Chociaż ci z północy nie zaprzestali zabawy z południowcami, potrafili być wobec nich bardzo wredni, robili sobie z nich jajca, np. sprzedawali im ołowiane rury wodociągowe. Jakby Latynowie i bez tego nie byli głupi.
I wszystko byłoby dla Germanów dobrze, i wiecznie rządziliby światem, gdyby nie Słowianie. Wypełzli z bagien Prypeci, w łykowych łapciach, w lnianych koszulinach. Plenni jak króliki, niezniszczalni jak karaluchy, zadeptywali odwiecznie germańską ziemię. Byli jak klęska żywiołowa, jakiej jeszcze nie znał świat … ale poznał. Mnożyli się w nieprawdopodobny wręcz sposób, musieli mieć laboratoria, jakich nie mamy w dwudziestym pierwszym wieku, i się w nich klonować. Byli gorsi od największych demonów, bo gdy nikt jeszcze o nich nie słyszał, nikt ich jeszcze nie widział, to już cesarz bizantyjski, robił przeciwko nim umocnienia. Byli jak szarańcza, która przesłoniła jasne aryjskie niebo. Gardikanie, prawowici mieszkańcy tych ziem, pierzchali przed nimi gdzie pieprz rośnie i raki zimują. Kto nie zdążył uciec ten został zasymilowany, zeslawizowany. Nie wiadomo jak i kiedy to się stało. Nikt nie odnotował w żadnej kronice, tak wiekopomnego wydarzenia jak to, że podludzie podludzi wygnali z matecznika niezwyciężoną rasę panów, nadludzi, herosów. Słowian zauważono dopiero, gdy stanęli z machinami oblężniczymi pod Konstantynopolem, gdy wypowiedzieli wojnę samemu Karolowi Wielkiemu, władcy Franków. W przeciągu dwóch pokoleń zajęli dwie trzecie obszaru Europy. Walczyli jednocześnie na kilku frontach naraz a przecież większość z nich, w tym czasie nie walczyła, tylko pasała bydło i uprawiała rolę. To iluż ich było? Mrowie nieprzeliczone wypluwały bagna Prypeci i Dniepru, jakby się wrota piekieł otworzyły na zgubę rasy panów, od których ich potężni bogowie nagle odwrócili swe oblicza. Ach, cóż zrobili szlachetni potomkowie tytanów, że tak okrutnie haniebny los ich spotkał? Rasa panów wypędzona ze swoich ziem przez podludzi. Podludzie zabrali im wszystko, sama ziemia nie wystarczyła, przywłaszczyli sobie nazwy Wandalów, Wenedów, Lechitów, przejęli aryjski język, ukradli nawet geny, aryjską haplogrupę R1a mają dziś głównie Słowianie. Jak ci biedni Niemcy, Szwedzi, Norwedzy, Duńczycy i Anglicy udowodnią teraz, że to oni są Ludami Haratu?
Dragomira
***
Dopisek:
Adam Smoliński mówi:
Tu jest mapa dla spokojności duszy wszelkich nawracaczy, a zwłaszcza jednego.
germania-8


 

KOMENTARZE

 • Fałszywa Jerozolima i Zapomniana Jerozolima nazwie Jarosz, a Ariowie / Germanie / Wandale / Lehici
  .


  Fałszywa Jerozolima i Zapomniana Jerozolima
  https://vimeo.com/88925028

  Nazwa Jerozolima pochodząca od diabła !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=glJU6s8IgEw&t=25s

  Dużo zdjęć - należy przesuwać strzałką w prawo
  https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/06/08/1575/#jp-carousel-1640


  Zapomniana Jerozolima
  https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/06/08/1575/

  Kabała w „biblijnej” Jerozolimie?
  https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/07/19/kabala-w-biblijnej-jerozolimie/

  https://www.youtube.com/watch?v=YvYGc9CCJKU&t=151s


  ----------------------------------------


  Jerusalem na Bosforze
  Vulgata - Abidias 1 : 20
  "Et transmigratio exercitus hujus filiorum Israel, omnia loca Chananaeorum usque ad Sareptam: et transmigratio Jerusalem, quae in Bosphoro est, possidebit civitates austri."
  https://ruchbiblijny.pl/ebook/wulgata.pdf


  Wulgata - Abdiasza 1:20
  "I pojmą niewolnicy tego wojska synów Izraela, i pojmą Kananejczyków aż do Sarepty; a niewola Jeruzalemska, która jest w Boswor, posiądzie miasta południa."


  Bosphorus zamieniono na Sepharad
  KJV - Abidias 1 : 20
  "And the captivity of this host of the children of Israel shall possess that of the Canaanites, even unto Zarephath; and the captivity of Jerusalem, which is in Sepharad (Bosphorus), shall possess the cities of the south."
  https://www.biblegateway.com/passage/?search=Abdias%2CObadiah&version=VULGATE;KJV

  https://ruchbiblijny.pl/ebook/wulgata.pdf


  Wulgata - Abdiasza 1:20

  https://redoctobermsz.files.wordpress.com/2014/06/clipboard01-1.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @
  //...szlachetni altruiści, jakimi zawsze byli Germanie, postanowili zanieść im oświaty kaganek, ucywilizować trochę, na ile można ucywilizować podludzi, i nauczyć ich praworządności...//

  No i ucywilizowali ...

  https://israelpalestinenews.org/world-jewish-congress-billionaires-oligarchs-global-influencers-for-israel/
 • taka dość ciężkawa ironia
  nie oceniam, bo niby co mam oceniać.

  przeleciałem wzrokiem i trafiłem na mały fragment:

  "Od germańskich Sarmatów pochodzą legendy o królu Arturze, rycerzach okrągłego stołu, zaklętym mieczu, który dla Haryjczyków symbolizował boga wojny, Słońce" - legendy arturiańskie mają źródła celtyckie i dlatego m.in. JRR Tolkien stworzył dla Anglików legendę ściśle germańską czyli LOTR

  pozdr

  PS
  Z tym sanskryckim yabhati to rzeczywiscie prawda :)
 • @Krystyna Trzcińska 08:15:54
  jak się nie zna łaciny, to się nie "yabhati":

  nie "Jerusalem, quae in Bosphoro est",ale "transmigratio [(ex) Jerusalem], que in Bosphoro est"

  jest Biblii napisane: "Boga nie ma" ... tyle, ze poprzedza je "rzekł glupi w sercu swoim"
 • Nie bardzo rozumiem, jaka niby nowością ma być lista podobnych słów sanskryckich i polskich
  - rzecz zauważana juz w renesansie, ale trwale dyskutowana od czasów młodego Williama Jonesa z końca XVIII wieku

  https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Jones_(j%C4%99zykoznawca)

  to dzieci nie przynosi bocian ani nie rodzą sie w kapuście?
 • @Uzupełnienie :)
  "Pozdrowienia od turbosłowian dla cebulactwa z kompleksem niższości i mentalnością parobka"

  https://zapomnianalechia.wordpress.com/2016/11/05/pozdrowienia-od-turboslowian-dla-cebulactwa-z-kompleksem-nizszosci-i-mentalnoscia-parobka/

  Ironia to chyba najlepsza broń na ludzi mieszkających w Polsce (nie mylić z Polakami) o mentalności parobka i z kompleksem wobec Zachodu (który swoje bogactwo zdobył mordując i niszcząc ludzi na całym świecie).
 • @kowalskijan584 12:53:15
  „Każdy Seba Cebulak wie, że w 966 roku Polska spadła z nieba wraz chrzcielnicą gnieźnieńską.”

  :)))

  „homnidy, które tu krążyły, mieszkały w ziemiankach z łajna mamuta, ogryzały surowe kości, nierzadko swojego sąsiada, wyły do księżyca, tańczyły dookoła ognisk, gdy już bardziej cywilizowane nacje nauczyły ich je rozpalać i od czasu do czasu waliły się nawzajem maczugami po skołtunionych łbach, ot tak w celach rozrywkowych. Wtedy pojawił się Mieszko, kościół, Czesi, Niemcy oraz wikingowie i stworzyli tutaj państwo w ciągu kilku tygodni, może miesięcy.”

  Taki, w skrócie, jest przekaz i taki miał pozostać, na wieki wieków.

  „W międzywojniu narodowcy zapoczątkowali proces robienia z nich na powrót ludzi, pełnoprawnych, odpowiedzialnych, myślących obywateli. Następnie komuna spędziła ludzi do bloków. Ludzi bardzo różnych, o różnej przeszłości, z różnych regionów kraju. Oderwała ich od korzeni, po czym zaczęła z nich tworzyć ujednolicony typ homo sovieticus. Ten typ człowieka bardzo wstydził się swojego pochodzenia, najczęściej ze wsi, babć i matek analfabetek. On był już miastowy i wykształcony, po zawodówce, po technikum, po studiach. Nie babrał się w gnoju, miał dobrą pracę w fabryce, w biurze. Jeździł na urlop nad morze, w góry, a nawet do Bułgarii. Ten wstyd odnośnie przeszłości i przodków przekazał swoim potomkom.”

  W niektórych tkwi do dnia dzisiejszego, niestety. Inżynieria społeczna tamtego okresu nadal zbiera żniwo.

  „Ot i cała prawda o Sebie Cebulaku z Koziej Wólki. O pardon, z Kabat w Łorsoł.”:))
 • @Arjanek 09:46:20
  Spotkanie największych przestępców, żeby nie powiedzieć: krwawych zbirów, jakich ziemia nosi, w obronie najbardziej rasistowskiego państwa, które stworzyli.
 • @ Autor - 5*
  Dla przeciętnego żydowiercy nie możliwa jest konstatacja, że to wszystko co Słowianie odwojowali w 1945r. (Armia Czerwona i WP oraz Narodowa Armia Wyzwolenia Jugosławii) znów tracimy i że od 1990r. trwa ponowny proces spychania Słowian na wschód, nie wykluczając planu całkowitego nas zniszczenia.
  Przeciętny żydowierca nie jest w stanie pojąć, że naszym odwiecznym wrogiem jest żydo-chrześcijaństwo i wszystkie te siły, które na przestrzeni ostatnich dwóch tysięcy lat realizują "postęp" cywilizacji judeo-chrześcijańskiej oraz syjonizm.
 • @kowalskijan584 12:53:15
  a propos tego tekstu o cebulactwie, aż zajrzałem do Erystyki wg Schopenhauera:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka

  punkt 11:
  "Zaproponowanie przeciwnikowi wyboru między proponowaną przez nas tezą a przejaskrawioną antytezą. (Szare obok białego wydaje się czarnym, a obok czarnego wydaje się białym)"

  W waszym moi młodzi Przyjaciele przypadku brzmi to tak:

  albo - Wielka Lechia
  albo - hominidzi i zejście z drzew w 966

  Do prawdy dochodzi się mozolnym często dociekaniem, szukaniem prawdy, faktów itd, a nie prostymi dychotomiami

  A co do kompleksów - ja akurat ich nie mam i dlatego nie musze sobie dorabiać Lechiny na 5000 lat wstecz

  pozdr
 • @MacGregor 10:41:45
  „Nie bardzo rozumiem, jaka niby nowością ma być lista podobnych słów sanskryckich i polskich
  - rzecz zauważana juz w renesansie, ale trwale dyskutowana od czasów młodego Williama Jonesa z końca XVIII wieku”

  To żadna nowość, ale oczywista oczywistość, że stało się tak dzięki Słowianom, którzy nagle, gdzieś ok. V wieku, wypełzli z bagien Prypeci, w łykowych łapciach i w lnianych koszulinach.
 • uwaga ogólna
  Np. pani Trzcińska (alias pan Boguchwał) zamieścił jaskrawą bzdurę - zrzut z ekranu z napisem

  ""Oto ten tekst gdzie napisano czarno na białym: Jeruzalem na Bosforze""

  Zakładając, że Heronim dobrze utożsamił "Sefardim" z Bosforem, zaimek względny QUAE dotyczy słowa "transmigratio" ( w tym kontekście osób uprowadzonym z Jerozolimy", a nie świętego miasta.

  Poprawienie takiego rażącego błędu nie jest cebulactwem, a raczej przysługą - dla obu stron sporu.

  Podobnie jak wytknięcie błędu panu Bieszkowi, ze Orlean nie ma żadnego związku z orłem, a z ceszarzem Aurelianusem.

  A tymczasem widze, ż eto nikogo ani nie interesuje, ani nie wzrusza, ba, w niczym nie pomniejsza autorytetu tych osób
 • @Lotna 16:38:35
  "oczywista oczywistość, że stało się tak dzięki Słowianom" (chodzi o podobieństwo slów sanskrytu i polskich)

  - nie , to nie jest ani oczywiste ani prawdziwe.

  masz podobieństwo:

  WATER - WASSER - WODA

  ani polski z angielskiego, ani angielski z polskiego nie zapożyczył.

  Polski ma z prasłowiańskiego, a prasłowiańśki z proto-bałto-słowiańskiego
  Angielski ma z pragermańskiego, w dodatku po przesuwce spółgłoskowej

  I dopiero teraz proto-bałto-słowiański i pragermański dochodzą zgodnie do wspólnego przodka czyli tzw. pie

  pozdr
 • @MacGregor 16:24:09
  Megalomani od "wielkiej lechii" wyczerpali
  temat bo skoro za całym dorobkiem ludzkości
  stoją Słowianie to nie ma już o czym pisać , stąd
  wyciąga się jakieś dyrdymały sprzed 3 lat ,
  gdzie wśród komentujących sama turbolechicka
  awangarda , t zn poza jednym na 50 komentarzy
 • @puuuq 17:08:23
  Ależ, nie, skądże! Przecież wiadomo, że całą cywilizację, z bogiem włącznie, stworzyli żydzi. No i oczywiście Wielka Rzesza czyli Cesarstwo Rzymskie.
 • @puuuq 17:08:23
  Kiedyś mnie poniosły nerwy kilkakrotnie, ale w sumienie chodzi o to, żeby komuś dopiekac, ale raczej żeby pomóc wyjść z jałowego biegu.

  ja doskonale rozumiem pragnienie przedłużenia włąsnej historii tysiące lat wstecz i mozna to zrobic, ale trzeba w inny sposób.

  Np. Anglicy sięgają wstecz do 3000 lat pne, do neolitu, ale tonie znaczy, ze owe kultury neolityczne, np. odpowiedzialne za Stonehenge, wymiatały kosmosem i mówiły z kluskowatym akcentem.
  Francuzi sięgaja do Celtów sprzed podboju Cezara, ale jedyne miejsce, gdzie zachowal się potomek tamtego celtyckiego języka to Bretania ( a i to najprawdopodobniej imigranci z Wysp Brytyjskich)

  Na naszych terenach smiało mozemy siegac do kultury łużyckiej czyli nawet 1700pne

  I po co pisac jakies brednie o hominidach, skoro sam Biskupin to 748 pne
 • @Lotna 17:22:30
  Żydzi, a raczej hebrajczycy (hapiru) nie sięgają wczesniej niz czasy kolejno Hyksosów w Egipcie (hipotetycznie), Ramzesa II (być moze eksodus) oraz Merneptaha (słynna stela)

  pozdr
 • @MacGregor 16:59:29
  Teoria dobra jak każda inna.
  Fakt, że słowa: woda, water, wasser mają podobne brzmienie jest oczywiście dziełem przypadku, jak również dziełem przypadku jest podobne brzmienie słów w języku polskim i sanskrycie, bardziej niż np. w angielskim i sanskrycie. Albo fakt, że fale mózgowe ludzi, którzy nie znają języka polskiego, reagują w określony sposób na podstawowe słowa w języku polskim właśnie, a nie te same słowa wypowiadane w języku niemieckim, rosyjskim czy angielskim. Widocznie polski im gra, przypadkowo.

  Powstanie życia na ziemi też jest ponoć dziełem przypadku, tyle tylko, że prawdopodobieństwo tych przypadków, które musiałyby w celu stworzenia życia i jego ewolucji zaistnieć, jest tak małe, że staje się matematyczną niemożliwością.
 • @Lotna 17:22:30
  // całą cywilizację, z bogiem włącznie, stworzyli żydzi //
  Ponownie sięgamy po żydów , ci są niezawodni ,
  zawsze "pod ręką " jak prypeckie bagna ,
  chociaż tym razem czyli w kwestii żydowskiego
  udziału w kulturalne przemiany świata
  to ten jest bezapelacyjnie największy
  bo bez nich nie byłoby chrześcijaństwa ,
  religii , która przez przynajmniej 1,5 tys lat
  zdominowała wszystkie aspekty życia ludzi
  w Europie
 • @puuuq 17:53:18
  Kluczowe słowo: ZDOMINOWAŁA.

  A jak chodzi udział żydów w kulturalnych przemianach świata, to jest ich całkiem sporo, w tym tych uniwersalnych, które ich przyprawiły o wygnanie z grubo ponad stu państw: lichwa, handel ludźmi, w tym sutenerstwo, ofiary z dzieci i demoralizacja społeczeństw, wśród których i na których koszt żyli.

  Ich udział w kulturalnych przemianach był i jest taki, że albo zostaną wypędzeni, ewentualnie wymordowani, z państw, które ich goszczą, albo doprowadzą te państwa do upadku. Jak masz wątpliwości, to rozejrzyj się dookoła.
 • @MacGregor 17:26:07
  To i tak bardzo długo w porównaniu do Słowian w łapciach z bagien Prypeci. A jak ich w muzeum Polin posłuchać, to się okaże, że to ni z tych bagien nas wydobyli.
 • Jezus potwierdza starożytne pochodzenie Lechitów - Polaków
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/02/oredzie-jezusa-chrystusa-15-ii-2017.html  Orędzie Jezusa Chrystusa 15 II 2017

  (…)

  Więc nie może być manipulacji i kłamstwa gdy idzie o przedchrześcijańskie korzenie Polaków/Lechitów. I to, że wtedy wasze państwo było godne, szacowne i silne. I to, że byliście rozwiniętym kulturowo krajem. Oczywiście Kościół przyniósł wiele, pod względem cywilizacyjnym, wartościowych rzeczy, nie mówię o wierze, bo ta jest oczywista, natomiast chodzi o rozwój cywilizacyjny. Natomiast i wasz rozwój nie był rozwojem półdzikich ludzi, jakby niektórzy chcieli to ustalić. Widzisz są odkrycia, jest odkrycie za odkry-ciem, teraz ostatnio słyszałeś i o hucie szkła sprzed 2 tysięcy lat. Zmienia się obraz Polski przedchrześcijańskiej.
  Tak dziecko, jesteście narodem starożytnym i Słowianie jeszcze przed moim narodzeniem emigrowali z waszych ziem z powodu przeludnienia i szukali nowych siedzib. To jest prawda dziecko, to jest fakt i ja mówię, że to jest rzecz nie do podważenia.

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/12/7-xii-2017_8.html

  7-XII-2017

  (…)
  Mówiłem również o przedchrześcijańskich korzeniach Lechitów. I tu pewne rzeczy potwierdzałem aby można było się oprzeć na autorytecie Jezusa Chrystusa, skoro nie można na waszej (polskiej) nauce.
  Moje pochodzenie genetyczne powinni badać ludzie, nie powinno być potrzebne moje potwierdzenie, które w tych przekazach miało miejsce iż moje pochodzenie jako człowieka jest w większości prasłowiańskie.
  Mój drogi kapłanie, którego kocham i który jesteś moim prawdziwym dzieckiem, jak myślisz, powinno się badać moją haplogrupę (jak to nazwaliście), czy też nie? Przecież moje ciało i moja krew jest dostępna, w Legnicy, w Sokółce i w wielu innych miejscach. Są łzy mojej matki a przede wszystkim moja krew zebrana z wnętrza Golgoty, która skropiła Arkę Przymierza.
  Czcigodni i moi prawdziwie kapłani też się mogą mylić, bo ks. Dominik Chmielewski uważa, że Arka Przymierza została zabrana do Nieba. A jest przecież we wnętrzu Golgoty.
  (…)
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/12/9-xii-2017-polscy-archeolodzy-o-wielkim.html
  9 XII 2017

  (…)
  Czy w czeskich muzeach są polskie monety bite przed Mieszkiem na przykład przez Kraka (Grakchusa)?

  I znów wracamy, dziecko, do tego co powinni robić wasi badacze. A choćby i niezależni ludzie mogą to robić. Zrobić rekonesans po czeskich muzeach i czeskich zbiorach monet (a także słowackich). I węgier-skich. I nie tylko z tych krajów także Rosja, Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina, ale i Szwecja.
  (…)
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2018/01/3-i-2018-cz-2-smolensk-przyszed-na-was.html

  3 I 2018 cz. 2 Smoleńsk przyszedł na was i dlatego, że jesteście ludem starożytnym z długą tradycją, osią-gnięciami i dlatego, że jesteście narodem wybranym.

  (…)

  Wrócimy do słowiańskich korzeni do korzeni lechickich.
  Różnie nazywano przodków Polaków i różnie się nazywali. To wiecie. Wielu ludzi, zwłaszcza młodych, w Polsce interesuje się ostatnio tymi korzeniami.
  Niechże jednak rozumieją, że Smoleńsk przyszedł na was i dlatego, że jesteście ludem starożytnym z długą tradycją, osiągnięciami i dlatego, że jesteście narodem wybranym.
  Dopiero nim jednak mogliście być w pełni gdy przyjęliście Chrystusa jako Boga w Trójcy Jedynego, współistotnego Ojcu, który ukrył się w małym kawałku pszennego pieczywa.
  A zostaliście narodem wybranym także ze względu na swoje pochodzenie i to, że ja jestem z was jako człowiek. Bowiem jak powiedziałem w przekazach mój ziemski przodek urodził się na Warmii tysiąc lat przed moim narodzeniem (zacytuj synu dokładnie):
  „- Podawanie dokładnych lat nie byłoby właściwe ( w sytuacji jaka panuje w nauce i związanych manipulacji). Jednakże było to już tysiąc lat przed Moim Narodzeniem.
  - A skąd Panie Jezu był?
  - Z Warmii.
  < z drugiego przekazu C. P.>
  - Panie Jezu czy Twój przodek o imieniu Iż
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com...
  skoro urodził się na Warmii, czy urodził się tam gdzie dzisiaj jest Gietrzwałd i może mieszkał czy też urodził się na miejscu w którym objawiła się Matka Boża?
  - Tak dziecko. Tam się urodził i mieszkał.
  - Chwała Tobie Chryste! Panie niezbadany.
  Tam był jego dom? Tam gdzie objawiła się Matka Boża?
  - Tak moje dziecko!
  - Chwała Tobie Panie Przedwieczny.”
  Przodek to Maryi dlatego też objawiła się w Gietrzwałdzie i jest to jedyne uznane objawienie Maryjne w Polsce.
  Teraz jest już jasne dlaczego Gietrzwałd, ale ilu zechce to uznać. Gietrzwałd pojawia się tez w filmie „Pro-roctwo” o czym chciałeś wspomnieć:).

  Podobnie jak Smoleńsk te korzenie muszą być znane i uznane.
  Polacy są plemieniem królewskim, plemieniem Lechitów (mówiłem), którzy maja przewodzić innym nie na zasadzie przymusu, ale wyboru.

  Jednak Polacy śpią i aby się obudzili będę musiał nimi potrząsnąć.
  Niepodległości Polska nie straci, ale ucierpi.
  Amen


  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/23-29-vii-2019-bicie-serca-jezusa-obok.html

  - Panie Jezu gdy ukułem to zdanie:
  Gdy Abraham na pustyni z wielbłądami
  Polska już stała królami,
  wydawało się trochę naciągane bo wedle wyliczeń dołączonych do Biblii Abraham to było 1800 lat przed naszą erą. W tym samym czasie miał być nasz pierwszy król Sarmata.
  Ty, Panie, je zaakceptowałeś poza internetową akcję.
  Teraz okazuje się, że wyliczenie to było błędne i Sarmata był 2100 lat p. n. e. I słowa, że Polska już wtedy stała królami wcale nie jest naciągane. Bo skoro to było 300 lat wcześniej i było kilkunastu czy więcej królów to rzeczywiście Polska już wtedy stała królami.
  - Dlatego, dziecko, je zaakceptowałem.
  - Odwlokła się ta akcja. Jest to związane z kosztami, ale przecież nie dlatego.
 • @MacGregor, PISZ NA TEMAT! - Co znaczy po łacinie wyraz "Bosphoro" - TYLKO NIE ŁŻYJ!
  .


  Na podanym powyżej filmie rosyjskich badaczy jest podanych mnustwo oszustw dokonanych przez WATYKAN w tłumaczeniu WULGATY i
  Bibli Greckiej na inne języki. Oszustwa te można z łatwością sprawdzić samemy. - Potrzeba tylko troszkę chęci.  Kościól katolicki jest LEGIONEM boga Ra - RaLigią - Re-łigią.  Kościól katolicki to zlepek praktyk RaLigijnych z Egiptu i Canaanu - BABILONU !!


  Kościół to nie znaczy Biblijny Zbór (kilkoro ludzi - grupka)


  KOŚCIÓŁ = kości (i) ściół(ka)

  - Na cmentarzyskach swoich ofiar, ŻYM wznosi rękoma swoich niewolników (niedobitków) swoje przesiąknięte i nienasycone Ludzką krwią ŚWIĘTE ŚWIĄTYNIE CANAANejskiego, BABILOŃskiego boga BAAL - Szatana.


  Tu widzimy kościół, szkocki freemason jezu-ICKI profesor, z dwoma ŻAKAMI i STU-DENTKĘ (stu-dmucha) - "ona by chciała do TRÓJKĄTA" - jak Maleńczuka -


  OJCOWIE i CZŁONKOWIE zboru z pod znaku

  kontownika i cyrkila = KWADRATU i KOŁA = SZEŚCIANU i PIRAMIDY.


  https://i.pinimg.com/736x/f4/74/86/f47486b7475e66e8996e08e629d7ce5f--early-humans-walks.jpg
  https://media2.s-nbcnews.com/j/newscms/2017_10/1199937/monks-adopt-dog-today-170308-03_da9fe55b5dba365a00cc7276cea8a01b.today-inline-large.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @MacGregor, jak napisano kilka lat temu jesteś płatnym jezu-Ickiem masonem trolem - taki CHRONICZNY, zawodowy ŁGARZ, oszust.
  .


  Na jezu-ickim uniwersytecie wkuli ci, że ZLAZŁEŚ z DRZEWA i jesteś jak twój PRA-DZIAD MAŁPĄ żywiącą się trawą BANANAMI i PASZĄ.
  //Bar-bara.neon24.pl/post/151803,czy-pochodzisz-od-malp#comment_1605359

  W ten to sposób wykuli ci ZAKUTY krzy-ŻACKI ŁĘB - z ŻAKA wyewoluowali z ciebie Krzy-Żaka z wystruganą z hebanu CZARNĄ CNONTLIWĄ NARZECZONĄ taką samą jak na Bolkowej klapie.


  Nic więc dziwnego, że z tego pomylenia w ich małpich czaszkach wszystkie FREEMASONY tacy jak: SĘDZIOWIE (KANONIKI), PROFESORY, ważni ADWOKACI, wysokiej rangi OFICEROWIE, POLITYCY, KSIĘŻA i inni ARTYŚCI wyprawiają orgie seX(6)ualne uprawiając SODOMIĘ to znaczy:
  mają seX(6), CHŁOP z CHŁOPEM, BABA z BABĄ i oczywiści spółkują ze wszystkimi innymi ZEZWIERZĘCIAŁYMI istotami.  MacGregor ty szkocki freemasonie - EWO-LUCJONISTO/ ILUZJONISTO,

  to jest wasz KOMPLEX TWARZYSZU -- Synowie KAINA tak bardzo wstdzą się swojego pochodzenia, że wolą przyznać się do pochodzenia od babki MAŁPIATKI, a z tego wylęgłe psychpatyczne kompleksy próbują zabić wywyższając się nad dziećmi Stwórycy, WSPINAJĄC
  się na WSZYSTKIE PIEDESTAŁY CYWILIZACJI po TRUPACH, Trampach czy innych KACZORACH DONALDACH.


  TRAMP z Melanią zabijają swoje kompleksy po TRUPACH


  https://m.neon24.pl/0a5e361035633ab46a96dddf34b0f520,14,0.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/Faustin_Betbeder_The_London_Sketch-Book_1874_Prof._Darwin.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @puuuq 17:08:23
  "(...) stąd wyciąga się jakieś dyrdymały sprzed 3 lat ,
  gdzie wśród komentujących sama turbolechicka
  awangarda , t zn poza jednym na 50 komentarzy"

  Stare ale jare :) Widać, że mocno dopieka katolickim allochtonistom.

  Co do cenzury... napisz odmienne zdanie na "obiektywnych i szanujących wolność słowa" stronach allochtonistów typu sigillumauthenticum czy seczytam.blog :D
  Tam jest taka cenzura, że carat i PRL wymiękają!
 • v
  *5
 • @MacGregor 16:24:09
  "a propos tego tekstu o cebulactwie, aż zajrzałem do Erystyki wg Schopenhauera:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka
  (...)
  W waszym moi młodzi Przyjaciele przypadku brzmi to tak:

  albo - Wielka Lechia
  albo - hominidzi i zejście z drzew w 966"

  Moim zdaniem mylisz się. Bardzo skrótowo, tekst :

  https://zapomnianalechia.wordpress.com/2016/11/05/pozdrowienia-od-turboslowian-dla-cebulactwa-z-kompleksem-nizszosci-i-mentalnoscia-parobka/

  to tekst prześmiewczy o czym jaskrawo świadczą wkomponowane obrazki anty-wielkolechickie.
  A więc autorka (Dobromira) nie podchodzi do idei Wielkiej Lechii zbyt poważnie.
  Natomiast naśmiewa się z oficjalnej wersji wg której Słowianie pojawili się w Europie późno i nie mieli na nic wpływu.

  Ale żeby zrozumieć ironię (a zwłaszcza auto-ironię) to trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku o co trudno wśród wyznaniarzy religii pustynnych.
 • @Bogumił Boguchwał 18:55:44
  Proszę grzeczniej, proszę nie obrażać gości na moim blogu i powstrzymać się od pisma obrazkowego, bo wszyscy umiemy czytać.
  Dziękuję.
 • @kowalskijan584 20:09:16
  „A więc autorka (Dobromira) nie podchodzi do idei Wielkiej Lechii zbyt poważnie.
  Natomiast naśmiewa się z oficjalnej wersji wg której Słowianie pojawili się w Europie późno i nie mieli na nic wpływu.”

  Dokładnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej