Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 6656 komentarzy

Lotna

Lotna - Copyright © 2014 - 2021 Lotna. Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(

Dedykacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

***** ODEJŚCIE *****

Kiedy przyjdzie stąd odejść
Jak? Któż to wie...
Na twarzy maska dusząca, strzał w potylicę
Fale nienawiści
A może tylko zastrzyk wykonany z dbałością o septykę

Czy będzie mi żal
Spadających na ziemię ptaków
Toksycznego nieba
Drzew wiosną gubiących liście

Czy tylko marzeń i ulotnych chwil szczęścia
miłości, której nigdy dosyć
ukochanych, kochających rąk
i wspomnień o dzieciństwie

Echa śmiechu tych, którzy już przeszli...

To przecież nic takiego, 
To przecież nadal... życie

szarfa pogrzebowa - napis - najpopularniejsze wzory. Jak napisać ...

 ———————————————

Dedykuję maseczkowemu gestapo - wszystkim, którzy charakteryzując się bezgraniczna inteligencją bezobjawową (copyright: @Uchoigielne) bezgranicznie wierzą w propagandę strachu, zaplanowaną „pandemię”, ze sfingowaną i pomimo tego, nadal praktycznie zerową ilością ofiar śmiertelnych i mając portki pełne strachu zwalczają wszystkich, którzy nie zgadzają się z odbieraniem ludziom podstawowych praw do życia.

Przypominam, że każde życie, tak czy inaczej, zawsze kończy się śmiercią; w związku z tym, należałoby się dobrze zastanowić, czy warto stawać po stronie tych, którzy pragną wyludnić Ziemię, włączając w to maseczkowe gestapo, czy warto się im przeciwstawić, zamiast walczyć z tymi, którzy nie zgadzają się na narzuconą nam tyranię.
Czy warto stawać po stronie tych, którzy znęcają się na wszelkie sposoby nad zastraszoną populacją, robiąc sobie kpiny z badań naukowych, opinii uczciwych lekarzy i personelu medycznego, jednocześnie prześmiewając się ze swoich ofiar - patrz bezużyteczne i szkodliwe dla zdrowia maski na twarzy.

Także wszystkim łudzącym się, że wszystko wróci do normy. Nie wróci, a im mniejszy będzie opór społeczeństwa, tym większy ucisk tyranów. W Australli wprowadzono godzinę policyjną i zakaz poruszania się powyżej 3 km od domu. Zima u nas jest odległa tylko o kilka miesięcy, a wraz z nią „druga fala”, wraz z jeszcze większym zamordyzmem niż do tej pory - w skali, o jakiej się nawet Orwellowi nie śniło.

Jeśli ktoś ma wątpliwości - niech się dokształci, w necie powiedziano na ten temat już niemal wszystko.  

KOMENTARZE

 • "w sieci (po twojemu necie) powiedziano na ten temat już niemal wszystko"
  tak, tylko niestety, Ty, autorko, niczego się nie nauczyłaś, i powtarzasz największe bzdury.

  Oszacuj, ile ofiar śmiertelnych pociągnęło za sobą demonstrowanie takich przekonań, jak twoje?
 • A lato mamy piękne tego roku;
  Wróg ludzkości zaatakował już cały świat. Można powiedzieć, że właściwie odkrył karty. "Zainwestował" = ponosi straty w szabrowaniu świata liczone w trylionach dolarów poprzez zatrzymanie życia na wiele miesięcy. Ten wróg nie lubi tracić, więc swej akcji nie zatrzyma tylko pójdzie na całość aby osiągnąć zamierzony cel. Zabezpieczył też tyły na wszelkie możliwe sposoby włącznie z własnym programem kosmicznym. Niektórzy łudzą się że wróci jaka taka normalność. Próbują przewidywać dalsze wydarzenia przykładając własne miary logiki i moralności do działań wroga. Ale tu mamy do czynienia z wrogiem, którego stan umysłu można porównać jedynie z przebiegłością i bezwzględnością szatana. Aby go pokonać potrzeba strategi działania " nie z tej ziemi". Z każdym dniem siła wroga się umacnia a szanse ludzkości na wolność maleją.
  Idę sobie nalać czegoś mocniejszego bo się zdołowałem.
 • @interesariusz z PL 17:11:58
  Biedaczysko - ot i wszystko !
 • @Nibiru 17:37:28
  Cóż się dziwisz, inteligencja bezobjawowa.
  Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
 • @interesariusz z PL 17:11:58
  Oszacowałam tę ilość ofiar śmiertelnych : 0 .

  Masz coś ciekawego do powiedzenia, to powiedz, natomiast od ględzenia masz swój własny blog.
 • @interesariusz z PL 17:11:58
  Bardzo dobrze Interesariusz, dostałeś z rana opierdol to się starasz! Dobrze straszysz, tylko więcej w tym finezji a mniej wywijania cepem. Jurgielt przeleję na twoje w piątek w umówionej wysokości. Sprawdź co się dzieje z Oskarem, bo coś zamilkł.
  Zwiększ aktywność, strasz covidem pod każdym artykułem bez względu na tematykę artykułu!
  Uwijaj się, to może zwiększę ci jurgielt.
  Robimy w resorcie spotkanie najlepszych współpracowników, postaram załatwić ci zaproszenie!
  Władek (tajny radca dworu, wiadomych służb!
 • @Nibiru 17:37:28
  Jakie tam biedaczysko.
  Ja bym powiedział za dobrym wojakiem Szwejkiem: Bezczelne i zuchwałe są te kurwy!
 • @interesariusz z PL 17:11:58
  Pan tu się bawi w figury retoryczne w postaci: "Oszacuj, ile ofiar śmiertelnych pociągnęło za sobą demonstrowanie takich przekonań, jak twoje?", zamiast przyszpilić morderczynię nie podważalnymi danymi, że podstępnie, chorując bezobjawowo i latając bez namordnika wysłała na tam ten świat tyle to, a tyle bezbronnych ofiar. Oczekiwanie od tej bezwzględnej, pozbawionej odruchów ludzkich osoby, że przez oszacowanie, przyzna się nie jako do swoich zbrodni, to więcej niż naiwność. To brak uszanowania dla ofiar Nie tego spodziewałem po Panu!
 • @władek 17:58:25
  U Interesariusza to raczej nie dopatrywałbym się agenturalności, złej woli, czy małpiej złośliwości. Jego "hobby" to typowe zrzędzenie. Zupełnie jak by był jednocześnie, niedospany, niedopity i niedokochany. :--)
 • autor
  bohaterska kanadyjko polskiego pochodzenia taka odwazna w gebie jestes , przyjedz tu . dlaczego ciebie nie bylo z nami przedsiebiorcami polskimi w warszawie na manifestaacjach z Tanajno . dlaczego ciebie nie bylo w Belgradzie ,Sofi , Berlinie . Gddzie jestes na jakim zadupiu swiata .Bezpieczna i syta walisz bezmyslnie w klawiature . Ucieklas z tad to siedz tam gdzie i nie zajmuj sie nami , karm biale niedzwiedzie i zajmij sie niedola dzieci indianskich . wyjdz u siebie na ulice bez maseczki albo do sklepu . Bohaterszczyzna za dolara .
 • @Lotna 17:54:43
  szacować też nie umiesz.
 • @władek 17:56:48
  w zasadzie nie wiem, dlaczego się staram rzucać perły między wieprze.
 • @Nibiru 18:19:56
  Owszem, jestem niedospany, i jako taki wyjątkowo wrażliwy na SARS-CoV-2
 • żydowski sejm dał PIS władze DYKTATORSKĄ !
  Frajerzy żydowskiego pochodzenia w sejmie dali rządowi PIS całkowitą bezkarność na czas koronoświrusa ! więc rząd PIS będzie ciągnął koronaświrusa aż do wyborów sejmowych ! SĄ BEZKARNI !!!!

  PIS Kaczyński Szumowski to Korono psychoza !

  Morawiecki widać że nie wierzy w tego świrusa żydowskiego ale mu jest wygodnie rządzić pod osłoną ustawy dyktatorskiej .

  UWAGA ! tylko Konfederacja głosowała przeciw ustawie dyktatorskiej dla PIS w Marcu 2020 r w sejmie ! radzę zapamiętać !!!! PO PIS to ta sama żydowska koronoświrusowa Sekta !


  APEL ! NIE DAJEMY SIĘ żydowskiej PROPAGANDZIE Świrusowej !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autorka
  5* I wiersz mi się podoba i treść refleksyjnego artykułu. Ma Pani rację, istnieje dostrzegalna nawet tutaj jakaś nietolerancyjna presja mniejszości na osoby noszące maski i bojących się o życie swoich rodziców, wyśmiewanie i drwiny z ich lęku. Nagonka, zamiast życzliwości i współczucia. Jest to przykładem, jak nisko upadliśmy w swoim człowieczeństwie. Przemocą ostracyzmu nawracać chcemy. A to tylko kwestia prywatnej wiary i kawałek prywatnej szmaty na prywatnym obliczu. Przed epidemią istniała inna teoria - szkodliwość smogu. Widywało się biegających i rowerzystów w maskach. Śmiesznie wyglądali, ale mniej było hejtu na ich temat.
 • @Lotna
  Nawiążę tylko do tego fragmentu

  "W Australli wprowadzono godzinę policyjną i zakaz poruszania się powyżej 3 km od domu"

  Dotyczy to na ten moment tylko Melbourne, od środy ma obowiązywać w stanie Wiktoria. Więc cały kraj na ten moment nie będzie objęty tą restrykcją.
 • @interesariusz z PL 17:11:58
  Od kogo ma się uczyć, od Pana? Najwyraźniej ani Pan ani śmietnik zwany netem nie są dla Pani żadnymi autorytetami. Ofiary proszę samemu oszacować.
 • @rowszan 18:29:26
  Nie, nie za dolara, za darmo. Według ciebie, niby kto miałby mnie opłacać? Korporacje, które zarabiają miliardy kosztem klasy średniej na całym świecie? A niby dlaczego miałabym brać udział we wszystkich demonstracjach świata? Coś ci się pomyliło z Gretą? Słyszałeś może, że granice były zamknięte? Uważasz, że mnie byłoby łatwiej pójść na jakąkolwiek demonstrację, niż tobie? Gwoli twojej informacji, nie noszę namordnika. Na drugi raz grzeczniej proszę.
 • @interesariusz z PL 18:34:31
  To ty oszacuj. Zamieniam się w słuch.
 • @interesariusz z PL 18:35:12
  Wieprza to możesz co najwyżej w lustrze zbaczyć.
 • @lipao45 18:48:58
  Owszem, zgadza się, ale nadal jest to Melbourne w Australii, nie w Quebeku. Od łyczka do rzemyczka.
 • Przeżyliśmy potop szwedzki...
  Że w religii maseczkowej nie ma sensu, to wie każdy, kto posiadł umiejętność myślenia krytycznego.

  Gdyby w noszeniu maseczek chodziło o dobro ludzi, przymus ich noszenia nie dotyczyłby tych, którzy już odchorowali tego wirusa. Ludzie zakażeni i wyleczeni ani nie są bezobjawowymi nosicielami, ani nie ma niebezpieczeństwa, że zostaną zakażeni ponownie.

  Dlaczego więc i tych osób dotyczy obowiązek noszenia namordników? No i proszę w tym miejscu nie insynuować takich spekulacji, że przez to, że służby nie mogą tego na bieżąco sprawdzić, a chcą kogoś chronić. To nie jest problem obywatela, że państwo ma tego typu niedowłady.
 • @viridiana 18:50:22
  ciekawe, docenia Pani notkę, a w uzasadnieniu podaje coś całkiem przeciwnego,

  wnioskuję, iż chwali Pani nie przeczytawszy,

  ta uwaga do mnie też jest wieloznaczna, i może być różnie rozumiana.
 • @Lotna 18:51:02
  Bardzo mi się "podoba" teza, iż korporacje zarabiają kosztem klasy średniej, niższą zostawiając w spokoju.
 • @Lotna 18:52:21
  Zbaczam, zbaczam, ale lustra ni mam.
 • @viridiana 18:44:27
  Wręcz przeciwnie, istnieje presja noszących namordniki wobec tych, którzy ich nie noszą.
  Cytuję wypowiedz interesariusza:
  „"Taki (osobnik), co świadomie, lub nieświadomie zarazi kogoś innego, bo nie nosił maseczki, winien odpowiadać co najmniej cywilnie, a może i karnie".”

  No więc, kto tu upadł nisko w swoim człowieczeństwie i chce nawracać przemocą? Jeśli maski są skuteczne, to własny namordnik wystarczy, żeby się nie zarazić. Każdy odpowiada za siebie. Chcesz - noś maskę, przyłbicę, a nawet cały kostium i daj innym ludziom święty spokój.
 • @rowszan 19:01:36
  Dziękuję za wizytę i prostackie komentarze i żegnam.
 • @rumpelsiltskin 18:59:56
  nieprawda że:
  - ludzie, którzy odchorowali, nie ulegną ponownemu zakażeniu,
  - że można przymusić tylko niektórych ludzi do noszenia maseczek, innych zwalniając z obowiązku,

  ponadto
  - jeśliby służby miałyby kontrolować, czy ktoś zasadnie nie nosi maseczki, to służb musiałoby być tyle, co kontrolowanych,
  - nie ma religii maseczkowej, jest statystyczna ocena racjonalnych zachowań.
 • @Lotna 19:04:07
  Skuteczne maseczki są zarezerwowane dla służby zdrowia, a i tak nie starcza. Znam wiele szpitali, w których personelowi nie są wydawane maseczki. Prawie cała służba zdrowia stoi, a lekarze przyjmują chorych telefonicznie.

  W sklepach i komunikacji publicznej ludzie mają nosić byle jakie maseczki, byle ograniczyć ruch powietrza powodowany przez wydech.
 • @Lotna 18:52:21
  Lotna ty z tym komisariuszem od poprawnosci politycznej nie dyskutuj bo to tego typowego postsowiekusa tylko uwiarygadnia w jego przekonaniu ze tutaj ma wazny glos, ciekawe pod jakim nickiem nadaje na gawnowrioskich mendiach Niepoparwnych.
  Co do Quebcu jak i calej Canadzie to jest gorzej jak w Polsce obowiazuje 14 dniowa kwarantanna po przylocie z Europy i teraz wprowadzono przymus maseczek w miejscach publucznych,Ludzie w maseczkach atakuja tych bez , a w sklepach maja Cie denuncjowac za brak maseczki.Owszem jest wyjatek jak masz zaswiadczenie od lekarza tyle ze np. kliniki pulmunologow sa zamkniete.
 • @interesariusz z PL 19:07:41
  "nieprawda że:
  - ludzie, którzy odchorowali, nie ulegną ponownemu zakażeniu,
  - że można przymusić tylko niektórych ludzi do noszenia maseczek, innych zwalniając z obowiązku,"

  O, odezwała się ostateczna instancja. Bóg maski... Dyżurny na usługach ciemnoty.

  Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś doczytał, że odnosiłem się do ludzi, którzy posiadają umiejętność myślenia krytycznego.

  Ty do tego grona nie należysz, więc proszę się odstosunkować ode mnie i moich komentarzy.
 • @interesariusz z PL 19:01:47
  Biedni jak byli biedni, tak będą, ale to klasa średnia zamyka swoje biznesy. Jeśli zamykanie małych zakładów pracy, prywatnych przedsiębiorstw, małych restauracji, barów, fryzjerów, sklepów, kosmetyczek etc., podczas gdy wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe, macdonaldy itp. operują cały czas, nie daje ci do myślenia, to ja ci na to nie poradzę. Nie mówiąc już o ludziach zwolnionych z pracy, którzy nie mają pensji, z których mogą opłacić hipoteki i inne rachunki. Jak myślisz, kto będzie tracił domy i mieszkania, bogacze czy klasa średnia? Kto się ich kosztem wzbogaci, przejmując te niespłacone domy i mieszkania?
 • @zakzbig 19:13:57
  Dokładnie. Dziękuję za komentarz. Dlatego też staram się ostrzec, bo widzę, co się w Ameryce i teraz w Australii wyprawia i do czego to wszystko prowadzi.
 • @rumpelsiltskin 19:17:37
  tak, tak, myśleć, w tym krytycznie, potrafisz tylko TY.
 • @interesariusz z PL 19:27:07
  Powiedziałem ci już, żebyś się odczepił. Nie chcę ruszać łajna, żeby nie śmierdziało.
 • @Lotna 19:20:36
  Czyli korporacje nie zarabiają kosztem biedaków, bo ci kasy nie mają. Domów nie mają, to i podatków nie mają. Jeśli ktoś nie mieszka w kartonie, to już klasa średnia.

  W Polsce nikt nie zamykał małych sklepów, a i nie było w nich źle z punktu widzenia handlu, bo wchodziło się bez maseczki. Ja zacząłem do nich chodzić w czasie epidemii, prędzej mi do głowy nie przyszło, bo nie chciałem przepłacać.

  Bary trzeba było zamknąć, bo ludzie się w nich "obcałowują".

  Najbardziej martwią mnie chorzy, którzy nie mogą pójść do lekarza, bo ich nie przyjmie, co najwyżej udzieli telefonicznie porady w ciemno, bez żadnej odpowiedzialności.
 • @rumpelsiltskin 19:28:35
  jeśli uważasz, że tylko Ty możesz na mnie pluć, a ja nie mogę się odwzajemnić, to się mylisz.
 • @interesariusz z PL 19:11:11
  „Skuteczne maseczki są zarezerwowane dla służby zdrowia”

  Czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę z tego, co mówisz?

  Po co więc nosić NIESKUTECZNE maski, które na dodatek są SZKODLIWE?

  Kto tutaj chce mordować ludzi, czy nie przypadkiem ci, którzy każą im nosić nieskuteczne maski, które przyczyniają się do niedotlenienia mózgu i chorób dróg oddechowych?

  Powyższym komentarzem obaliłeś wszelkie swoje argumenty i jakiekolwiek dalsze dyskusje w kwestii masek z twojej strony można spokojnie potraktować jak trolling. Nie wiem, może pracujesz dla kogoś, bo wybacz, żeby robić z siebie takiego głupca i to jeszcze za darmo...
 • @interesariusz z PL 19:33:24
  "jeśli uważasz, że tylko Ty możesz na mnie pluć"

  Proszę wskazać, gdzie "naplułem" na jaśnie "oświeconego"?

  Powtarzam, unikam ruszania łajna, żeby nie śmierdziało.
 • @rumpelsiltskin 19:28:35
  I masz rację.
 • Na zdłęciu w MASKACH BOHATERSKIE CYKORY z ziemi CANAAN odgrywający komedię podszywając się pod Polaków/Słowian.
  .

  "Masońska nauka (w Polsce to JEZUICci z HAREMÓW SUŁTAŃSKICH, których w Niemczech było 2 miliony)"

  Ci na zdjęciach odgrywają wyznaczone im role przez OGÓLNOŚWIATOWĄ KABAŁĘ = BABILOŃSKĄ ARYSTOKRACJĘ !!!

  Ich mocodawcy i wszyscy innni bioracy udzał w tej FARSIE to są PSYCHOPATYCZNI ŚMIERDZĄCY TCHÓRZE !!!  https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/202007/1944_prezydent.jpg  SYMBOLIKA i jej WYMOWA nie KŁAMIĄ !!!

  Ma ona przedstawić Polaków/Słowian jako POKONANYCH i ZASTRASZONYCH tchórzy bojacych się smierci, a DUDĘ-Judasza jako niezłomnego bojownika ZWYCIĘZCĘ bioracego udział w PACYFIKOWANIU Powstaniu Warszawskim, które było OFIARA CAŁOPALNĄ na ŻYM-Jańskim JEZUICKIM STOSIE.

  RODOWODÓW tych podszywających się pod Polaków/Słowian PSEUDO-KOMBATANTÓW SPRAWDZAĆ NIE MA POTRZEBY, ale dla zwykłej przyzwoitosci INTELEKTUALNEJ, należałoby ZWERYFIKOWAĆ ICH AKTA URODZENIA !!!

  Ciekawe ile miały lat w czasie Powstania Warszawaskiego te dziady biorące udzał w tej MASKARADZIE / FARSIE?

  Duda-Juda jest KOLUMNĄ tej MENORY, a STATYŚCI są jej Ra-mieniami.

  ŚWIECZNIK jest symbolem OFIARY CAŁOPALNEJ dla ich boga OZYRYS.

  Duda-Juda sympolizuje ŻYM-Jańskiego PANA NIEWOLNIKÓW, a freemasońscy STATYŚCI w MASKACH, symbolizują Polaków/Słowian ZNIEWOLONYCH jak PSY.

  Natomiast wózki inwalidzkie symbolizują całokowite już UJAŻMIENIE i UBEZWŁASNOWOLNIENIE Polaków/Słowian, którzy są ZDANI tylko i wyłącznie na łaskę swoich ZABORCÓW groteskowo nazywajacymi sie OPIEKUNAMI NARODU (ale już nie dopowiadają którego), jak również wózki te symbolizują, że Polacy/Słowianie nie mogą przemieszczać się swobodnie tam gdzie chcą / maja ochotę, ale muszą
  poruszać się TYLKO WYTYCZONYMI im TORA-mi !!!
  http://wandaluzja.pl/?p=p_354&sName=00.-w-s-t-e-p  Bogumił Boguchwał
 • Lotna 5*
  Tym w obesranych ze strachu gaciach niczego nie wytłumaczysz. To mentalni niewolnicy, którzy nie są w stanie kichnąć w obronie swych wolności jeśli na papu co miesiąc dostaną. Można z nich ulepić dowolny odpad za 500+ lub 13 emeryturę.
  Poza tym istnieją teorie graniczące z pewnością że ta choroba jest wynikiem promieniowania elektromagnetycznego związanego z testami 5g, podobnie jak inne epidemie ostatnich 100 lat. Wykrywane fragmenty rna wirusa są produktem odpadowym walki organizmu z promieniowaniem a więc nie zaraża.
 • @Lotna 19:36:13
  Więcej uwagi przy czytaniu i wyrażaniu opinii.

  Sama zdefiniowałaś, jakie maseczki uważasz za skuteczne:
  "Jeśli maski są skuteczne, to własny namordnik wystarczy, żeby się nie zarazić. "

  Czyli "skuteczna maseczka" to taka, która daje ochronę noszącemu,

  nieskuteczna, byle jaka, ma ograniczyć zarażanie innych, nie daje ochrony noszącemu, tylko minimalizuje ryzyko tym, których noszący mija.

  Szkodliwość maseczek jest co najmniej dyskusyjna. Mi nie szkodzą, moim znajomym nie szkodzą, lekarzom i pielęgniarkom nie szkodzą.
 • @zadziwiony 19:46:35
  może jakieś odsyłacze do wyników badań?
 • @interesariusz z PL 19:47:39
  Niezupełnie.
  Ja nie uważam masek za skuteczne, o czym mówiłam wiele razy. Chodzi więc o twoje założenie, że są skuteczne - bo ty tak do tej pory twierdziłeś, a nie moje.
  A więc powtarzam:
  Jeśli maski, według twoich założeń są skuteczne, to własny namordnik wystarczy, żeby się nie zarazić. Proste jak drut. Jeśli natomiast nie są skuteczne - jak się właśnie okazało, to nie ma sensu ich w ogóle nosić.

  Twierdzisz, ze ci nie szkodzą, a ja twierdzę, że mózg masz niedotleniony, bo jesteś coraz bardziej bezobjawowo inteligentny.
 • Namordniki to typowa zagrywka
  Problem namordników polega na tym, że ludzie koncentrują się na tym problemie, a zapominają o najważniejszym, że...

  W Polsce nie ma epidemii, a na świecie pandemii związanej z koronawirusem Covid-19...

  I o to chodzi, żeby tracić czas i energię na bezpłodne dyskusje nt. noszenia namordników.

  Są nawet dyżurni, którzy te jałowe dyskusje podtrzymują...
 • @interesariusz z PL 19:48:54
  Po co ci odsyłacze? Różni ludzie ci podesłali już wiele linków, których ty i tak nie przyjmujesz do wiadomości. Doprawdy nie masz nic do roboty w domu? Za wcześnie jeszcze na spanie?
 • @SolidarnyX 19:51:35
  Koronawirus to grypa, jeśli ktoś przeszedł inną grypę, to ma antyciała - no i po zrobieniu testu może się okazać, że bezobjawowo choruje. :) Im więcej testów - tym więcej „chorych”, dlatego też Trump wolał, żeby przestali robić tyle testów.
 • @interesariusz z PL 19:11:11
  Maseczka tak chroni przed wirusami jak stringi tyłek przed mrozem.  
 • @interesariusz z PL 19:47:39
  Maseczka tak chroni przed wirusami jak stringi tyłek przed mrozem.  
 • @rumpelsiltskin 19:57:15
  Poza tym, te namordniki dzielą ludzi... niedługo może się okazać, że brak namordnika to największe przestępstwo, potem to samo będzie dotyczyć szczepionek i interesariusz będzie szalał, że wszyscy mają się zaszczepić, bo on ma gacie pełne strachu.
 • @Lotna 19:59:28
  Przeprogramowano Interesariusza implementując mu psychozę. Na razie boi się ludzi. Jak tak dalej pójdzie to otoczy się jedynie nadmuchiwanymi członkami rodziny, którch zakupi online i przed użyciem wyjałowi w autoklawie. :-)
 • @Lotna 19:56:40
  Nie uważasz, że maseczki są skuteczne. Najwyraźniej w moim lokalnym szpitalu zakaźnym nikt z personelu się nie zaraził, bo świrusa w ogóle nie ma. Maseczki im nie pomogły.

  Cały czas twierdzę, że maseczki są różnej jakości (skuteczności).

  Ta najlepsze nosi służba zdrowia i burżuazja, i chronią noszących.

  Te słabe winien nosić każdy klient sklepu, aby nie siać świrusem na lewo i prawo, jeśli go ma, a o tym nie wie.

  A co do mojej inteligencji, to poproś o arbitraż jakiegoś dziecka, czy ja lepiej kumam, co piszesz TY, czy Ty, co piszę ja.
 • @viridiana "Przed epidemią istniała inna teoria - szkodliwość smogu Widywało się biegających i rowerzystów w maskach. Śmiesznie
  (idjotycznie) wyglądali, ale mniej było hejtu na ich temat."


  #1. Co to jest hejtu?


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  #2. Ci głupkowato wyglądający biegający i rowerzyści w maskach,

  NIE ZMUSZALI DO ICH NOSZENIA POZOSTAŁEJ RESZTY MYŚLĄCEJ LUDNOŚCI / LUDZKOŚCI !!!

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  Tak na marginesie - Jaki nawet bezmyslny sportowiec, lub myślacy ciężko pracujacy robotnik, czy myślący człowiek lub hora osoba, odetnie sobie dopływ TLENU i zacznie wdychać swój wydalany dwótlenek wegla CO2 i wszystkie inne niechciane i wydalane przez płuca zanieczyszczenia i mikroby??????????????


  Jestem przekonany, że dla ratowania siebie i swoich rodzin, Pedant, interesariusz z PL, rowszan, Oscar, ... viridiana, jesli TELEWIZORNIA wyemituje ZALECENIA Dudy i pozostałych eXpertów, że należy po za wdychaniem WŁASNYCH "nieczyszstości", JEŚĆ z POD SIEBIE, tzn. PIĆ WŁASNY MOCZ, JEŚC WŁANY KAŁ i ZLIZYWAĆ WŁASNY POT, to ślepo takie ZALECENIA WYKONAJĄ !!!  Jestem też przekonany, że wyzej wymienieni, chętnie wskączą na wagony bydlęce wagony jadace do OBOZU w OŚWIĘCIMIU, jesli i takie ZALECENIE zostanie im przetransmitowane przez EXPERTÓW z TELEWIZORNI. !!!
  Po TERORZE GLOBALNYM ociepleniem CO2, obecnie ZMUSZA się ludzi do wdychania WŁASNY CO2 (DWÓTLENEK ĘGLA), ale teraz dla odmiany experci głoszą, że wdychanie CO2 JEST ZDROWE !!!!???
  TOTALANA PARANOJA -- ZBOCZEŃCY i IDIOCI RZĄDZĄ ŚWIATEM, a bródną robotę z nich wykonują ZBOCZEŃCY i IDIOCI szczebla podrzędnego i marginalnego jak również ZBOCZEŃCY i IDIOCI OCHOTNICY !!!!!!!!!!!!!!!

  Bogumił Boguchwał


  Bogumił Boguchwał
 • @Lotna 19:59:28
  po polsku, proszę,
  a odsyłacze bez omówienia zazwyczaj ignoruję, chyba słusznie.
 • @kula Lis 69 20:06:01
  widać nie jeden fakultet ukończyłeś.
 • @Lotna 20:10:26
  Mniejsza o tego typa, którego nazwy nawet nie wymienię, żeby nie śmierdziało.

  Ważne, że w Polsce zmniejszyła się śmiertelność w porównaniu do lat poprzednich. Im mniej ludzie mają do czynienia z lekarzami i ochroną (już nie służbą) zdrowia, tym mniej ich umiera.

  I niech tak pozostanie. To chyba jedyny pozytywny efekt tego mitycznego wirusa, którym można się wielokrotnie zarazić... Jedynego w swoim rodzaju, istnego wirusologicznego "cudu nas cudami"...
 • @kula Lis 69 20:07:21
  Gdzie to się Kolega podziewał tyle czasu? Myślałem nawet, że może wziął rozwód z Neonem.
  Proponuję upgrade nicka do "CoolAlice". Brzmi tak samo a wygląda bardziej światowo. :-)
 • @Lotna 20:10:26
  Bez pomówień,

  nie raz pisałem, że jestem za noszeniem maseczek w sklepie i komunikacji, ale zaszczepić się nie dam, nawet, jak będą obowiązkowe.
 • @Nibiru 20:11:22
  Połowę mojej rodziny zabiła służba zdrowia.
 • @interesariusz z PL 20:18:32
  jeszcze dodam, że swoją działalnością zniechęcającą do noszenia maseczek zmuszasz rząd do podjęcia decyzji o obowiązkowym szczepieniu.
 • @interesariusz z PL 20:19:33
  Serdecznie Ci współczuję. Myślę, że każdy z nas mógłby się podzielić historiami o horrorach w zetknięciu ze służbą zdrowia; nie tylko w Polsce. Życie mnie nauczyło, aby lekarza odwiedzać tylko w ekstremalnych przypadkach, dokładnie uprzednio przygotowawszy się z zagadnienia na internecie (strony specjalistyczne i grupy dyskusyjne).
 • @rumpelsiltskin - "Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś doczytał, że odnosiłem się do ludzi, którzy posiadają umiejętność
  myślenia krytycznego."
  Mózgi expertów Pedant, interesariusz z PL, rowszan, Oscar, ... viridiana,


  https://m.neon24.pl/bfb4261bfb32c71efce312fd45eb9919,14,0.png
  Bogumił Boguchwał
 • @Lotna "Jaka jest niedaleka przyszłość DOLARA ($) i najnowsza sytuacja w AUSTRALII !!!"
  .  https://youtu.be/qGV3bxkawTM?t=19

  Bogumił Boguchwał
 • @lipao45 ""W Australli wprowadzono godzinę policyjną i zakaz poruszania się powyżej 3 km od domu. Dotyczy to na ten moment tylko
  Melbourne, od środy ma obowiązywać w stanie Wiktoria.
  Więc cały kraj na ten moment nie będzie objęty tą restrykcją."  https://m.neon24.pl/e61984a7f9eee2504e9c9391ee8ef879,14,0.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @interesariusz z PL 19:48:54
  A poszukaj sobie . Kto chce to znajdzie.
 • @Lotna 20:10:26
  Dzielą, dzielą

  Aż trudno uwierzyć, komentarz w OSTROW 24 cyt.:
  końska głowa

  3 sierpnia 2020, 9:10Odpowiedz

  "Paranoja starsi noszą maseczki chroniąc młodych, podświadomie myśląc, że jest odwrotnie….22 czerwca Pani Prezydent Beata Klimek na moje spostrzeżenia o częstym niestosowaniu się klientów ostrowskich sklepów do wymogu noszenia maseczek oznajmiła że odpowiedzialność w tym zakresie spoczywa w pierwszej kolejności na właścicielach obiektów oraz policji, natomiast Pan aspirant Sławomir Maciejewski z Komendy Policji w Ostrowie odpowiedział na moje oficjalne doniesienie w sprawie częstego niestosowania się do obowiązku zakrywania twarzy przez klientów ostrowskich placówek handlowych że z powodu braku dostatecznie uzasadnionych danych nie stwierdzono podstaw do skierowanie wniosku o ukaranie winnych… w ten sposób perfidni egoiści czują się bezkarni i jeszcze nie mając dostatecznej wiedzy próbują przekonywać że oni nie muszą się stosować do przyjętych norm współżycia społecznego."

  To  doniesienie do ostrowskich władz zaniepokojonego obywatela o dobro wspólne.
 • @interesariusz
  Możesz potraktować to jako ruską propagandę lub w jakikolwiek sposób. Takich głosów jest jednak więcej
  https://zsyp.tv/video/details/2817/byy-pracownik-vodafone-ujawnia-prawdziwe-oblicze-koronawirusa-wezwanie-powstanmyyy?fbclid=IwAR0lGESRMASYSVHFeTP0azkgRM37t-McQAkeNapKjdoRzxV5oHPXB-itu6Q
 • @interesariusz z PL 20:25:00
  Powiedziałam ci wyraźnie: każdą następną twoją wypowiedz na temat masek, potraktuje jak trolling. Przestań się więc wysilać, skończ, wstydu sobie oszczędź.
 • @zadziwiony 20:58:41
  A to dopiero początek, im dłużej ta paranoja będzie trwała, tym więcej propagandy będą łykać, tym bardziej będą agresywni. Niedługo będziemy się bali sąsiadów i własnych rodzin, nie tylko obcych.
 • @Nibiru 20:36:54
  nie mówię o akcie woli, tylko o porwaniu przez karetkę.
 • @Lotna
  Salute 5*.
 • @Lotna 21:14:30
  traktuj sobie jak chcesz, ale dla dobra publicznego nie mogę milczeć.
 • @interesariusz z PL, A co na ten temat sądzą OKUPANCI Polski - Prześladowcy Polaków/Słowian.
  .  Zgodnie §18 ust. 2 pkt. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. obowiązku zakrycia nosa i ust nie stosuje się do osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane.
  Bogumił Boguchwał
 • Prawo do życia
  Przeciętny człowiek umiera po około miesiącu, gdy jest pozbawiony jedzenia. Ten sam człowiek umiera po tygodniu, gdy odetnie się go od wody. Pozbawienie człowieka możliwości oddychania, zabija go po kilku minutach (najczęściej mówi się o 4 minutach).

  Wniosek: Dostęp do powietrza jest najbardziej podstawową potrzebą każdej istoty ludzkiej (i nie tylko).

  Ograniczenia związane z oddychaniem to nic innego jak tortura.

  Powietrze, jakim oddycha człowiek zawiera ok. 21% tlenu. Uważa się, że minimalna ilość tlenu we wdychanym powietrzu, która nie jest niebezpieczna dla życia, to 19,5%.

  Zmierzono zawartość tlenu w powietrzu pod typową maską używaną w związku z rzekomą pandemią koronawirusa. Wynik pomiaru 17,5%. Takim powietrzem oddycha człowiek noszący namordnik. Jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia, a zmuszanie ludzi do wielogodzinnej pracy, czy podróży w takiej masce, to już hardcore, a w wydaniu masowym - ludobójstwo.

  Pomiar zawartości tlenu pod maską chirurgiczną do obejrzenia pod tym linkiem - 2,5 minuty (w języku angielskim, ale można sobie włączyć tłumacza): https://youtu.be/EOa8fE3yxvE
 • @interesariusz z PL 21:28:24
  Natomiast ja dla dobra publicznego zwalniam ciebie z tego przymusu, przynajmniej na moim blogu.
  W międzyczasie idź po rozum do głowy, jak wrócisz to pogadamy.
  Pa!
 • @interesariusz z PL 20:25:00
  "jeszcze dodam, że swoją działalnością zniechęcającą do noszenia maseczek zmuszasz rząd do podjęcia decyzji o obowiązkowym szczepieniu."

  No to my , w trosce o jego zdrowie, zmusimy ten cały rząd do swobodnego rozluźniania się, na najbliższej drzewnej gałęzi.

  interesariusz PL , Dlaczego nawołujesz do agresji?
 • @Repsol 21:26:41
  Dzięki.
 • @SolidarnyX 22:07:36
  Money Amigo , ważne że lud głupi wszystko kupi . Salute . https://starogardgdanski.naszemiasto.pl/rezydencja-zony-lukasza-szumowskiego-robi-wrazenie-zdjecia/ga/c10-7729127/zd/53533937
 • @Lotna 22:00:00
  ode mnie 5* - miło powitać Szanowną Lotną w nowej refleksyjno-lirycznej postaci - i Neon przy tym wyszlachetnieje...


  z tym inteligentem bezobjawowym dyskutować, to jak pływać w - kisielu

  - niby można, ale - po co?
 • @Andrzej Tokarski 22:26:04
  Naszego Przyjaciela niestety propaganda zmogła . Czekając na trzecią falę . Ave Amigo .
 • @Andrzej Tokarski 22:26:04
  :)) Dziękuję.

  Inteligentny bezobjawowo - póki co tu już nie popływa, dostał wakacje, bo już wszyscy się zmęczyli tym pływaniem w kisielu.
  Niech założy maskę i jedzie nad morze, Czerwony Korsarz zaprasza.
 • @Repsol 22:32:42
  oj, zmogła - co ta propaganda potrafi zrobić z człowiekiem... Czołem
 • @Lotna 23:27:13
  z przyjemnością...
 • Jakie mają zadania i obowiązki DZIENNIKARZE = DONOSI-CIELE.
  .


  "Frajerzy dali rządowi całkowitą bezkarność na czas nieokreślony"  https://m.neon24.pl/216e1ed03893b16947b5fbc05aa0444b,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • Szanowna Pani
  Szanowna Pani,

  Cóż za piękny wiersz - pełen smutku i wspomnień...no i dedykacja...
  ŁZA, niejedna mnie się w oku zakręciła... i została na twarzy...

  Nie ma chyba nic bardziej smutnego niż przemijanie,
  szczególnie wtedy, kiedy człowiek uświadomi sobie -
  że głupota ludzka - nie ma i nie zna granic...

  Kłaniam się nisko i Pozdrawiam najserdeczniej.

  Ryszard Opara
 • "co ta propaganda potrafi zrobić z człowiekiem"
  .
  https://m.neon24.pl/91609f7a5aa09de7b17b8a20983a78e2,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @Ryszard Opara 01:41:11
  Szanowny Panie,

  Serdecznie dziękuję! Za pochwałę mojego wiersza i za wyróżnienie mojego wpisu.
  Przemijanie, no cóż, takie jest życie, ja wierzę, że ono się nie kończy, nasza świadomość istnieje, być może wiecznie.
  Słaba to jednak pociecha dla nas, dla wszystkich, którzy ukochali życie, gdyż ta niezmierzona głupota ludzka, o której Pan mówi, pociągnie nas wszystkich ku zgubie.
  Potrzeba nam ogólnoświatowego przebudzenia, a tu gdzie mieszkam, w Kanadzie, wszyscy śpią snem sprawiedliwych i w środku lata biegają w maskach, które już są obowiązkowe we wszystkich publicznych pomieszczeniach, w co najmniej dwóch największych prowincjach. Kiedy nadejdzie zima, będzie nas czekał scenariusz, jaki się odgrywa w Australli, o ile nie gorszy.

  Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie, życzę, pomimo wszystko, pogody ducha i wytrwałości.
 • @Lotna 02:04:02
  Szanowna Pani,

  Dziękuję za życzenia - a przede wszystkim za wiersz i notkę, która jak Pani widzi wywołała dość burzliwą i ciekawą dyskusję.

  W Australii nie jest jeszcze tak źle; przynajmniej tu gdzie mieszkam w Queensland - Gold Coast. Jest u nas zima, ale piękna, słoneczna pogoda - temperatura w dzień ok +25; nocą spada do +13.
  W QLD, nie ma praktycznie ograniczeń ani nowych zachorowań -czasem kilka pozytywnych testów Covid-19 - u ludzi, turystów np. z Victorii.
  Wogóle w Australii, jak do tej pory, w porównaniu do innych krajów - nie ma moim zdaniem powodów do wielkiej paniki.
  Inne zdanie mają media, które jakby celowo nagłaśniają Pandemię.
  W sumie zachorowań jest znacznie mniej, niz w wielu innych krajach świata. Zmarło, jak do tej pory chyba ok .150 osób, głównie starszch, mało odpornych - na każdą wirusową infekcję - na grypę.

  Najgorzej jest w Victorii, gdzie ostatnio sytuacja jest coraz gorsza - wprowadzono całkowite, rozmaite zakazy, restrykcje życia na codzień.
  W Victorii codziennie, od kilku tygodni, jest kilkaset potwierdzonych przypadków Coronavirusa; kilka osób codziennie umiera - raz było 13.

  W NSW (Nowa Południowa Walia), która graniczy z Victorią, sytuacja zaczyna się pogarszać; codziennie, kilkanaście potwierdzonych nowych infekcji; stopniowo wprowadzane są ograniczenia ale nie ma obowiązku noszenia masek (z wyjątkiem np. komunikacji publicznej).

  W innych stanach Australii, sytuacja narazie OK, bez nowych infekcji, chociaż zamknięte są granice - dla ruchu turystycznego, szczególnie z Victorii - samoloty jeszcze latają, ale oczywiście dużo mniej niż dawniej.

  Niestety, obawiam się, że w najbliższych tygodniach Pandemia Covid-19 w Australii - zacznie rozwijać się również w innych stanach, na terenie całego kraju.

  Jakie są tego powody i co będzie się działo dalej w Australii - i na całym świecie - najbliższa przyszłość pokaże.

  Ja osobiście, w sumie - jestem bardzo zadowolony z tego, że jestem w Australii - moja rodzina - dzieci też są tutaj - żyje nam się dobrze.
  Niczego nie brakuje.

  Bardzo dużo spaceruję codziennie, prowadzę bardzo zdrowy tryb życia.

  W wolnych chwilach - piszę książki. Napisałem już dwie, które może niedługo uda mi się opublikować...?

  Obecnie piszę książkę - na temat przyszłości Naszego Świata - wszystko w kontekscie obecnej sytuacji...no i Pandemii COVID-19.

  Jeszcze raz kłaniam się nisko i pozdrawiam serdecznie - życzę także wszelkiej pomyślności - i dobrego życia w Kanadzie.

  Ryszard Opara
 • @Lotna 02:04:02
  No widzisz, po wizycie Lekarza (który w dodatku zamierza specjalizować się w nieśmiertelności), od razu poczułaś się lepiej. Chyba taki efekt placebo. :-)
 • Prezydent Łukaszenka nie przyjął od Banku Światowego...
  potężnej łapówy (grube miliony dolarów) za wprowadzenie pandemii.
  Sam o tym opowiedział, demaskując tą zbrodnię pan-ludobójstwa.
 • @Lotna 23:27:13
  //póki co tu już nie popływa, dostał wakacje,//

  Wielka szkoda...
  Jak można dyskutować z nieobecnym?
  I jeszcze go nawrócić?
 • @Lotna
  Chwila refleksji dla wszystkich
  https://youtu.be/RFHaAfgJnz8
  I tych wierzących i niewierzących
 • @interesariusz z PL 20:25:00
  "jeszcze dodam, że swoją działalnością zniechęcającą do noszenia maseczek zmuszasz rząd do podjęcia decyzji o obowiązkowym szczepieniu."

  Jest dokładnie odwrotnie- zachęcaniem do bezsensownego noszenia nieskutecznych maseczek pokazujesz rządowi, że ludzie nie stawią oporu więc jeszcze większy przekręt niż maseczki tj. szczepionki też przejdzie.
 • @interesariusz z PL 20:15:50
  Przede wszystkim nie ma podstawy prawnej takiego nakazu. Już dwukrotnie sąd umorzył takie postępowanie. Dlatego przestańcie w końcu straszyć! Powiem astma. I co uduszą mnie na mocy dekretu Szumańskiego? Należy wyposażyć kontrolujących w akt prawny dopuszczający karanie za nienoszenie maseczek. Mnie broni Konstytucja, nie zamierzam nosić szmaty by się udusić, nie będę nosił i basta!
 • @kula Lis 69 11:33:45
  nie mają prawa wiedzieć na co chorujesz - bo masz prawo do tajemnicy dotyczącej swego stanu zdrowia - rozporządzenie mówi jasno - żadne zaświadczenie nie jest wymagane - również ustne. Nie noszę naryjca ze względu na stan zdrowia - rozp. z 15czerwca br 19/3/3 - i posterunkowy odmaszerować - lub niech kieruje wniosek do sądu

  Sądy oddalają takie sprawy bez rozpoznania jako pozbawione podstaw prawnych - na szczęście pisiory nie zdążyły dokończyć reformy wym. sprawiedliwości, czyli obsadzenia sądów swoimi posłusznymi figurantami

  - tak to się porobiło - ni myślałem, że kiedyś to powiem
 • @Repsol 22:16:50
  Rezydencja żony Łukasza Szumowskiego robi wrażenie [ZDJĘCIA]
  Rezydencja żony ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w Wodziłkach prezentuje się imponująco. Żona ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dostała od niego w prezencie piękną rezydencję w m. Wodziłki na Suwalszczyźnie. Majątek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego rodziny to teraz jeden z najważniejszych tematów. Nieoficjalnie mówi się, że możliwa jest nawet dymisja ministra zdrowia. Minister zdrowia kupił posiadłość w marcu 2014 r. To około 7 ha pola wraz z siedliskiem. Sprzedającym był miejscowy rolnik, który nie miał komu przekazać majątku. Sprzedał więc gospodarkę i wyniósł się do Suwałk. Dziś po rolniku został opuszczony murowany dom, obok którego minister Szumowski wybudował sobie dom z drewna. Dom to jednak mało powiedziane. To prawdziwa rezydencja - drewniana, piętrowa willa, najbardziej okazały budynek w Wodziłkach. Jest nawet większy od tamtejszej molenny (świątynia staroobrzędowców, którzy dosyć powszechnie zamieszkują Suwalszczyznę). Całe Wodziłki stoją za Szumowskim. Jak wieść gminna niesie, kamienną podmurówkę domu rodziny Szumowskich robili majstrowie spod Przerośli, a drewniane bale montowali stolarze spod Sejn. Ludzie mówią też o wianku. Podobno Szumowski urządził imprezę w zajeździe u Milerów w Jacznie. Minister sprosił tam majstrów z budowy z żonami i kilku miejscowych. Minister zdrowia jest znany i lubiany w Wodziłkach. Cała wioska stoi murem za Łukaszem Szumowskim. Nie dość, że dał pracę i zarobek okolicznym mieszkańcom, to jeszcze, jak twierdzi napotkany na drodze jeden z miejscowych, "nie jednego w okolicy wylekował". Majątek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Domy przepisane na żonę Annę. Jak donosi "Fakt", minister zdrowia tuż przed wejściem do rządu (jako wiceminister nauki w rządzie Beaty Szydło) przepisał dom w Wodziłkach na żonę Annę. To nie wszystko. Tego samego dnia przepisał na małżonkę także dom w Aninie. Dlatego o nieruchomościach nie ma śladu w oświadczeniach majątkowych obecnego ministra zdrowia. Co zatem znajdziemy w oświadczeniu majątkowym Łukasza Szumowskiego? To między innymi:

  1. 3 działki o powierzchni około 4 tysięcy metrów kwadratowych
  2. 3 samochody
  3. 34 tys. 428 zł oszczędności
  4. Dwa markowe zegarki: Omega Seamaster i IWC
  5. Pióra Lecha i Marii Kaczyńskich
  6. 15 obrazów o wartości około 50 tys. zł                                                                                          
  https://starogardgdanski.naszemiasto.pl/rezydencja-zony-lukasza-szumowskiego-robi-wrazenie-zdjecia/ga/c10-7729127/zd/563406441                                                                      
  https://starogardgdanski.naszemiasto.pl/rezydencja-zony-lukasza-szumowskiego-robi-wrazenie-zdjecia/ar/c10-7729127                 
 • @Andrzej Tokarski 12:08:33
  I to jest clou.

  Tymczasem ostatnio zwiększyła się aktywność kontrolerów.

  Wiedzą, że nie ma podstaw prawnych, a straszą, m.in. właścicieli sklepów.

  Niektórzy nawet odmawiają obsługi "beznamordnikowych".

  I potem jest cyrk. Jeden taki, co nie miał maski, wezwał policję i ta nakazała personelowi go obsłużyć ;)

  Ale słucham w tej chwili RM i jakiś ważny rozmówca twierdzi, ze można dostać mandat za nienoszenie namordnika, a sąd może nałożyć grzywnę.

  Zmieniły się przepisy? ;)
 • Uzupełnienie
  Ten "ważny" to był wiceminister MZ Cieszyński.
 • Uzupełnienie 2
  Szumowski twierdzi, że o tym, czy szczepionki będą obowiązkowe zadecydują eksperci.

  Zapowiedział też, że rząd chce wyposażyć w dodatkowe uprawnienia podmioty prowadzące sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek.

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/min-l-szumowski-mozliwe-ze-osoby-powracajace-z-zagranicy-beda-musialy-odbyc-kwarantanne/

  To wszystko jawi się jako kroczący nieubłaganie totalitaryzm :(((
 • @Rebeliantka 13:32:24
  Jak to une tetełe zmieniają. Cieszyński od Cieszyna..
 • @Rebeliantka 13:28:30
  ...wszystko jest zawarte w słówku "może" - to jest na dziś straszenie - można dostać mandat, ale można go nie przyjąć - można dostać wniosek do sądu - ale sąd może go odrzucić bez rozpoznania - i to robi

  I tego się trzeba trzymać - i SZYBCIUTKO uczyć się od Niemców, od innych krajów - będzie duży stanowczy opór społeczny - to te miękkim dydkiem robione leszcze - wymiękną. Nie będzie oporu - zrobią co zechcą. I Europa może się obroni, inne kraje może też - a POLINIAKI znów będą skamleć, że ich oszukano - do czasu aż szczepionka zacznie działać - bo jak zacznie działać, to wszystko zapomną...

  Policjant podczas tłumienia marszu przedsiębiorców powiedział mądrą rzecz: wołali do niego (a było ich jakichś 50ciu, tych demonstrantów) - dlaczego się do nas nie przyłączycie, a występujecie przeciw nam?

  odpowiedział - jak was będzie 200 000, to wtedy się przyłączymy - a teraz - to do kogo mamy się przyłączyć?

  Ale wszyscy czekają przy grillu i browcu, aż ktoś zrobi wszystko za nich - no to się mogą nie doczekać..

  Gdyby potrafili masowo zaprotestować przeciw przeciw testom - koronawirus znikłby z dnia na dzień - bez śladu
 • @Andrzej Tokarski 12:08:33
  Uwaga: zgodnie z par 17 ust2 pkt 3 rozp. z 16-05-2020, więc samo nagabywanie dlaczego nie masz maski jest bezprawne. Czytać prawo, czytać! I się bronić. Przecież te zakazy łamią prawa konstytucyjne, to rozporządzenie nie ma żadnej podstawy prawnej. MZ nie jest od wprowadzania restrykcji i ograniczania praw obywatelskich.
 • @Rebeliantka 13:32:24
  Cieszyński, Kraśka, Szumowski, Morawiecki, no i główny gangus, Kaczyński - wszyscy powinni być w trybie art 4 Konstytucji wyłapani i osadzeni - i w klatce siedzieć do wyroku
 • @Rebeliantka 13:37:31
  którzy - nie podał żadnego nazwiska - koledzy brata, czy instruktora narciarskiego?
 • @Andrzej Tokarski 13:43:54
  Akurat wróciłem z galerii. Oprócz mnie i jeszcze jednego młodego człowieka bez masek były tylko ....manekiny! Nikt mnie nie zaczepił, ale wczoraj mojego kolegę zaatakowało w Lidlu pewne małżeństwo. Sami ludzie się zeźrą. Jeszcze jak trochę napuszczą , to będzie dochodziło do rękoczynów.
 • @kula Lis 69 13:48:35
  toteż policja w zasadzie je honoruje - jak ktoś nie rżnie głupa - bo jak zaczyna mówić, że nie nosi, bo tego, hehehe, wiecie jak jest - to się prosi o mandat - trzeba powołać się na przepis, nawet bez numeru - stan zdrowia mi nie pozwala, a prawo dopuszcza takie wyłączenie - powinno wystarczyć
 • @Andrzej Tokarski 12:08:33
  Podziwiam imigrantów - nie noszą maseczek, nie ma zakażeń, nie umierają, a nawet nie uciekają do swojego kraju. Dlaczego?
 • @Andrzej Tokarski 13:53:28
  Ja tak robię i nie mam problemów, w żadnym sklepie, szpitalu, urzędzie. Wszędzie wchodzę bez problemu bez namordnika.
 • @zadziwiony 13:50:40
  grunt - nie bać się ale i nie szarżować. Wszedłem do piekarni w miasteczku, oczywiście bez naryjca, to baby za mną ustawiły się w kolejce... na zewnątrz. To wyszedłem, spojrzałem przeciągle... spytałem: czy wy widzicie co z wami zrobili?
  łby pospuszczały w milczeniu

  ale w Mili, gdzie kiedyś sporo gadałem o tym z ekspedientkami - na oko połowa z nich w ogóle nie nosi naryjców - co znaczy że one się odważyły postawić, a kierownictwo na to przystało. Nigdy nie widziałem tam policjanta, żeby się czepiał
 • @kula Lis 69 13:56:29
  i ci wszyscy wyborcy na wiecach Dudłaja - zdrowi jak rybki
 • @kula Lis 69 13:23:35
  Co do chałupy, to taka bezstylowa drewutnia na zadupiu. Zbliżać się pewnie nie wolno więc zdjęcia z dużej odległości były robione. Może w Aninie ma lepszą. A obrazy pacykarzy, po 3 tysiące na każdym jarmarku można kupić, również na Bramie Floriańskiej w Krakowie. Oszczędności też na kolana nie rzucają. W sumie nuworyszowski dorobkiewicz o wiejskiej aparycji, bez klasy i gustu.
 • @interesariusz z PL
  Ale chirurg, nie nosi tego z powodu wirusa, tylko z powodu tego, że nie ma możliwości obetrzeć sobie nosa i ewentualnie z kapiącego potu. Wirusy takiej maseczki nawet nie zauważą. Gdyby nie mikroskop elektronowy, to nawet byś nie wiedział, ze taki wirus istnieje. Żyjemy wśród bakterii, wirusów i mniejszego lub większego robactwa od tysięcy lat i jakoś ludzkość, z tego powodu nie wymarła. Ludzi wykończy strach, przed oczywistym i pandemia narastającej, i szerzącej się, piramidalnej głupoty.
 • @kula Lis 69 14:00:37
  i tak trzymać - przejechaliśmy się na Dobrej Zmianie gorzej niż na LSD czy platfusach - ale nie ma rady, trzeba przestać udawać że tego nie widzimy - i powiedzieć: dość, szlaban i wypierd!

  tyle że oni o tym wiedzą, że my już wiemy - i za żadne skarby władzy nie oddadzą bez względu na konieczne środki - warto to brać pod uwagę
 • @Nibiru 17:37:28
  Żal,aż d..ę ściskajak napisała autorka- inteligencja bezobjawowa.
 • @Nibiru 03:45:09
  Jak to ktoś stwierdził - wielka szkoda, że nie ma badań poświęconych właśnie efektowi placebo. Coś w tym musi być, ze działa - nie uważasz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:28:36
  Mój blog to nie kościoł, żeby kogokolwiek nawracać. Masz ochotę na jałowe dyskusje, w których sam sobie przeczy, to nawracaj go u siebie.
  Powodzenia!
 • @Andrzej Tokarski 12:08:33
  „tak to się porobiło - ni myślałem, że kiedyś to powiem”

  Życie jest pełnie niespodzianek, nie zawsze przyjemnych. „Never say „never”.
 • @zadziwiony 13:50:40
  „Sami ludzie się zeźrą. Jeszcze jak trochę napuszczą , to będzie dochodziło do rękoczynów”

  W Kanadzie i USA bywa bardzo podobnie, z tego co wiem, w UK jest podobnie. Ktoś powiedział, źe ci w namordnikach są bardziej agresywni ze względu, że maski im dają poczucie anonimowości. No i oczywiście przewagi moralnej. Okropna kombinacja.
 • @Lotna 16:43:49
  można to ująć:

  "zawsze gdy myślisz, że jesteś na dnie - spodziewaj się pukania od spodu"
 • @Lotna 16:38:43
  cyt.: "Jak to ktoś stwierdził - wielka szkoda, że nie ma badań poświęconych właśnie efektowi placebo. Coś w tym musi być, ze działa - nie uważasz?"

  Badania nad efektem placebo są i to bardzo poważne. Pamiętam jak byłem dużo młodszy i czasem dopadła mnie okropna grypa (lało mi się z nosa, ciężki kaszel, goraczka, osłabienie, itp) to już sam pobyt w gabinecie lekarskim (chyba wiara że tam dostanę pewną pomoc) powodował, że część tych symptomów okresowo zanikała i lekarz nie mógł sam zobaczyć ich intensywności, że aż mi głupio było narzekać że w domu były one dużo gorsze.
 • @Lotna 16:50:42
  No i złości, że ci bez namordników się nie męczą ;)
 • @Lotna 16:50:42
  A tak w ogóle, to kiedy Szanowna Lotna zamierza "zabrać swoje szmatki gałganki" i przenieść się na lepsze łono?
  Ja to tak odebrałem - jako pożegnanie z tymi porąbanymi blogerami....
 • @Rebeliantka 17:30:46
  Z pewnością masz rację! :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:49:59
  Lotna nie zamierza przemieścić się na lepsze łono, ale Lotna zdaje sobie sprawę z tego, że żyje w tyranii, która coraz bardziej, z coraz większą siłą zacieśnia łapska ludziom na gardle. Wystarczy jedno określone przymusowe szczepienie i można Lotną przenieść na lepsze łono bardzo szybko. Nie tylko Lotną zresztą.
  Po prostu zdaję sobie z tego sprawę, to wszystko.

  A tak w ogóle, to miło powitać Szanownego Wojtasa na moim blogu, choć u Szanownego jestem zablokowana. :))
 • @Lotna 18:27:38
  Odblokować Lotna?
  Gwarantuje poziom? Bo ban był spowodowany odjazdowymi , nawet jak na kobietę, komentami?
  To co - buzi?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:45:25
  Musiała by wpierw cytryńca sobie łyknąć....
 • @zadziwiony 19:55:05
  Mam już kilka zagorzałych fanek cytryńcówki.
  Oby szlachetnego napitku starczyło, a i zdrowia - bo to Chińczycy takoż jako afrodyzjaka używają.
 • @zadziwiony 19:55:05
  :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:01:48
  Aaa, to już wiem, czemu Szanowny się ciągle tym cytryńcem raczy!
 • @Andrzej Tokarski 13:49:44
  Niedaleko pada jabłko od jabłoni . Salute . http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21662&Itemid=80
 • @Repsol 21:53:08
  nie ma przypadków - prawdziwi opozycjoniści żyją za 1100, a ich dzieci tyrają w Biedronce - a wybrańcy - idą w posły i bankiery
 • @Lotna 20:37:54
  Lotna, nie Lotna - przez ocean nie przeleci, a ingredientów wysyłać nie będę, bo jeszcze zostanie to uznane za namawianie do masturbacji...

  Zatem: na razie zostanie jak jest.
 • @Krzysztof J. Wojtas "Zatem: na razie zostanie jak jest." - A co będzie póziniej, jak PiS podusi i wytruje wszystkich dobrych,
  szlachetnych i niezłomnych Polaków / Słowian i innych Prawdziwych Ludzi tzn. wszystkie dzieci Jedynego Stwórcy Wszechświata???  https://m.neon24.pl/d3f7892295217a5bd444576dd8322061,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:59:13
  ...i to jest ten niepowtarzalny nadwiślański czar - ona z liryką - a on - z masturbacją...
 • @Krystyna Trzcińska 05:57:27
  E tam.. Toż ta swołocz najpierw wybije innych lewaków, a na Polaków nie będą już mieli sił i środków.
  Spoko.
 • @Andrzej Tokarski 12:03:46
  Ona zaczęła. Ja tylko niewinne "buzi" proponowałem.
 • @SolidarnyX 14:42:57
  Co ciekawe, zdaniem RPO, to nawet te maseczki i inne tego rodzaju przepisy, jako wkraczające w dziedzinę praw człowieka winny być wprowadzone ustawą, a nie rozporządzeniem.

  Ale w Polsce, to nawet kryteria śmierci mózgowej umożliwiające pobieranie narządów ustalane są rozporządzeniem.
 • Uzupełnienie dla przypomnienia - w sprawie nakazu maseczek
  Wątpliwości natury prawnej związane są z faktem, że powyższe obowiązki uregulowane zostały w rozporządzeniu, które jest aktem prawnym niższej rangi aniżeli ustawa. Zgodnie z Konstytucją RP rozporządzenia są wydawane na podstawie szczegółowego upoważnienia zawartego w ustawie, które powinno określać m.in. zakres spraw przekazanych do uregulowania w rozporządzeniu oraz wytyczne dotyczące treści rozporządzenia. Omawiane Rozporządzenie zostało co prawda wydane na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1-6 i 8-12 Ustawy, jednakże zgodnie z art. 46b pkt 4 Ustawy:

  W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić: obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie

  Można zatem wnioskować, że Ustawa pozwala na nałożenie obowiązku stosowania innych środków profilaktycznych (w tym zakrywania nosa i ust) jedynie na osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Tymczasem Rozporządzenie nie ogranicza się do nałożenia omawianego obowiązku wyłącznie na osoby chore i podejrzane o zachorowanie, lecz na wszystkich (z wyjątkami wynikającymi np. z wieku czy choroby uniemożliwiającej noszenie maseczki). Warto w tym miejscu wskazać, że Ustawa definiuje osobę „podejrzaną o chorobę zakaźną” jako „osobę, u której występują objawy kliniczne lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną”, zaś osobę „podejrzaną o zakażenie” jako „osobę, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia”.

  Podsumowując, wątpliwości prawne biorą się z tego, że Ustawa pozwala wprowadzić w rozporządzeniu ograniczenia, takie jak obowiązkowe noszenie maseczki, ale wyłącznie wobec osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie. Wydane na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1-6 i 8-12 Ustawy Rozporządzenie zdaje się wykraczać poza zakres spraw objętych ustawowym upoważnieniem do jego wydania. Jak wskazuje się w literaturze: „Rozporządzenie nie może normować kwestii wykraczających poza zakres spraw przekazanych do uregulowania przepisem upoważniającym”. Wobec powyższego można wnioskować, że powszechny obowiązek zakrywania ust i nosa, pomimo istnienia względów uzasadniających jego wprowadzenie, został nałożony z przekroczeniem przepisów ustawowych.
 • @Rebeliantka 16:56:07
  dlatego sądy oddalają takie sprawy bez procedowania, z kolei sanepid odmawiał karania w trybie adm. za sam brak maseczki - nie wiem, jak jest na dziś, ale nie słychać o nakładaniu tych drakońskich kar

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej