Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 6656 komentarzy

Lotna

Lotna - Copyright © 2014 - 2021 Lotna. Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(

Źródło konfliktu w Koalicji Rządzącej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli konfliktu między Ziobro a Morawieckim


Na ostatnim, lipcowym posiedzeniu Komisji Europejskiej, która faktycznie sprawuje władzę w UE, padł projekt obowiązku nakładania podatków na poszczególne państwa bezpośrednio przez UE, z pominięciem parlamentów poszczególnych państw. Co znaczyłoby, że sejm polski nie miałby żadnego wpływu na to, jakie podatki muszą płacić polscy obywatele. Innymi słowy, Polska straciłaby niepodległość, a nadto ewentualne opuszczenie UE stałoby się jeszcze trudniejsze.
Omawiano również budżet unijny na lata 2021 - 2027, w tym wysokość długu przeznaczonego na rekonstrukcję po koronawirusie, który musiałyby spłacać państwa członkowskie.
Jako państwo, które nie legalizuje jednopłciowych małżeństw, Polska zostałaby uznana przez UE jako państwo bezprawia, w związku z tym mogą zostać wstrzymane dotacje unijne, niemniej jednak, Polacy nadal musieliby płacić podatki narzucone bezpośrednio przez Unię, jak również spłacać dług unijny po koronawirusie.

Ostateczna decyzja dotycząca powyższych kwestii ma zapaść na następnym posiedzeniu Komisji Europejskiej w październiku.

I tu jest pies pogrzebany, czyli tu jest źródło konfliktu pomiędzy Ziobro i Morawieckim, a tym samym rozłamu w koalicji rządzącej

Więcej pod linkiem:
https://youtu.be/5Y_CHhuhlGY

 

KOMENTARZE

 • Link
  https://youtu.be/5Y_CHhuhlGY
 • Czym większe bzdury eunuchy wymyślą
  Tym szybciej Polskę na Polexit wyślą
  Czeka na to już wielu przeciwników
  Wielu z początku, a inni z wyników
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 15:03:20
  Akurat z linku wynika, że Polexit nie grozi, jeśli Morawiecki zgodzi się na projekt Komisji Europejskiej.. Wręcz przeciwnie, Polska zostanie wcielona do UE na amen.
  Pozdrawiam wzajemnie
 • @Lotna
  Morawiecki zbyt słaby by wygrać z Ziobrą? Lisicki o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu to pokazanie, że przynajmniej na razie premier Morawiecki nie zbudował sobie na tyle silnej pozycji, by wygrać konflikt ze Zbigniewem Ziobro uważa redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki. Wczoraj wieczorem doszło do kolejnego spotkania liderów Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski. Rozmowy dotyczyły przyszłości koalicji rządzącej. Po ich zakończeniu pojawiła się informacja, że w toku negocjacji ustalono, że członkiem rządu zostanie Jarosław Kaczyński. Ustalenia te potwierdził dziś szef klubu PiS. Wszystko wskazuje na to, że prezes Kaczyński będzie w rządzie. Taki jest plan, że prezes Kaczyński będzie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa, oraz wicepremierem i Ministerstwo Sprawiedliwości będzie mu wtedy bezpośrednio podlegać przekazał w czwartek rano Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS dodał, że to "bezpieczne i wygodne wyjście". Mam nadzieję, że Ministerstwo Sprawiedliwości będzie wtedy jeszcze bardziej sprawne i skuteczne przyznał. Ustalenia te komentował na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki. Redaktor naczelny "Do Rzeczy" zwrócił uwagę, że rozwiązanie zakładające wejście do rządu prezesa Kaczyńskiego jest rozwiązaniem wewnętrznego konfliktu w Zjednoczonej Prawicy. Konkurencja pomiędzy premierem a ministrem sprawiedliwości zaszła tak daleko, że w zasadzie jedynym sposobem przecięcia tego sporu było pozbycie się ministra sprawiedliwości, tym samym całej Solidarnej Polski, albo doprowadzenie do pewnego kompromisu wskazał Lisicki. Publicysta podkreślił, że sytuacja ta wymusiła na Jarosławie Kaczyńskim wejście do rządu, by być "pewnego stopnia barierą hamującą spór miedzy Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro". Kto wyszedł zwycięsko z tego konfliktu? Lisicki tłumaczył, że przejęcie przez prezesa PiS nadzoru nad wszystkimi resortami siłowymi oznacza wyjęcie ich z kompetencji premiera, co oznacza pozostawienie Morawieckiemu resortów administracyjno-gospodarczych i polityki zagranicznej. Jeśli mówimy o równowadze pomiędzy premierem a ministrem sprawiedliwości, ta sytuacja oznacza osłabienie Mateusza Morawieckiego i podniesienie pozycji Zbigniewa Ziobry ocenił redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".

  Ps...Może, czy raczej na pewno Ziobro pokazał kwity na Morawieckiego JK. Czyli PK i minister Zbigniew Ziobro pokazał, postawił na swoim. Bo lepiej umierać stojąc, niż żyć--gnić na kolanach.
 • @kula Lis 69 18:40:24
  "Redaktor naczelny "Do Rzeczy" zwrócił uwagę, że rozwiązanie zakładające wejście do rządu prezesa Kaczyńskiego jest rozwiązaniem wewnętrznego konfliktu w Zjednoczonej Prawicy. Konkurencja pomiędzy premierem a ministrem sprawiedliwości zaszła tak daleko, że w zasadzie jedynym sposobem przecięcia tego sporu było pozbycie się ministra sprawiedliwości, tym samym całej Solidarnej Polski, albo doprowadzenie do pewnego kompromisu wskazał Lisicki."

  ---> Słyszę o tym konflikcie już od dawna, ale jakoś trudno dowiedzieć się, czego naprawdę dotyczy ten konflikt. Poza pogłoskami, że także Zbigniew Ziobro ma ambicje objąć kiedyś schedę po Jarosławie Kaczyńskim, nie ma innych teorii. Nie chcąc w tej chwili się kłócić, czy ten konflikt jest czy go nie ma, chciałbym wrzucić pod rozwagę jeden fakt, który zaprzecza tezom tych, którzy głoszą, że i Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki chce ustępować lewicy, także tej unijnej, w sprawach światopoglądowych. Otóż, obaj ci panowie, zupełnie niedawno, w publicznych wypowiedziach, jasno i zdecydowanie wypowiedzieli się na temat walki przeciwko inwazji propagandy LGBT a w tym - ideologii LGBT/gender nie tylko w przestrzeni publicznej, nie tylko w szkołach, ale i w przedszkolach. Do tego dochodzi drugi fakt: jedni zarzucają Zbigniewowi Ziobrze, że robił dotąd zbyt mało w tej dziedzinie a inni - że zbyt ostro działa, narażając przez to Polskę na kłopoty w Unii. W takim razie, jak jest naprawdę...? Ja uważam, że dowiemy się tego w ciągu najbliższych tygodni. I dlatego warto się wstrzymać ze zbyt daleko idącymi pohukiwaniami na niektórych polityków prawicy. Pzdr.
 • @Lotna The Great Reset
  https://www.youtube.com/watch?v=aeyrYskIz4E


  From Ca(i)nada
  https://www.youtube.com/c/AroyMak/videos


  Bogumił Boguchwał
 • @Lotna Rada Europy (ang. Council of Europe, fr. Conseil de l’Europe) 1949
  .


  Rada Europy powstała 5 maja 1949 w wyniku podpisania przez 10 państw (Belgię, Danię, Francję, Holandię, Irlandię, Luksemburg, Norwegię, Szwecję, Wielką Brytanię i Włochy) Traktatu Londyńskiego. Obecnie liczy 47 członków.

  Siedzibą Rady Europy jest Strasburg. Biura Rady i stowarzyszonych z nią instytucji mieszczą się w kilku budynkach zlokalizowanych w północno-wschodniej części miasta. Największy z nich to Pałac Europy (fr. Palais de l’Europe), wzniesiony w latach 1976–1977


  The organisation is distinct from the 27-nation European Union (EU), although it is sometimes confused with it, partly because the EU has adopted the original European Flag which was created by the Council of Europe in 1955,[5] as well as the European Anthem.[6] No country has ever joined the EU without first belonging to the Council of Europe.[7] The Council of Europe is an official United Nations Observer.[8]

  The Council of Europe cannot make binding laws, but it does have the power to enforce select international agreements reached by European states on various topics. The best known body of the Council of Europe is the European Court of Human Rights, which enforces the European Convention on Human Rights.

  The headquarters of the Council of Europe are in Strasbourg, France. English and French are its two official languages. The Committee of Ministers, the Parliamentary Assembly, and the Congress of the Council of Europe also use German, Italian, and Russian for some of their work.


  Founding
  In a speech in 1929, French Foreign Minister Aristide Briand floated the idea of an organisation which would gather European nations together in a "federal union" to resolve common problems.[9] But it was Britain's wartime leader Sir Winston Churchill who first publicly suggested the creation of "a Council of Europe" in a BBC radio broadcast on 21 March 1943,[10] while the second world war was still raging. In his own words,[11] he tried to "peer through the mists of the future to the end of the war," once victory had been achieved, and think about how to re-build and maintain peace on a shattered continent. Given that Europe had been at the origin of two world wars, the creation of such a body would be, he suggested, "a stupendous business". He returned to the idea during a well-known speech at the University of Zurich on 19 September 1946,[12][13] throwing the full weight of his considerable post-war prestige behind it. But there were many other statesmen and politicians across the continent, many of them members of the European Movement, who were quietly working towards the creation of the Council.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Council_of_Europe


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1a/Supranational_European_Bodies-en.svg/400px-Supranational_European_Bodies-en.svg.png
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d9/Council_of_Europe_logo_%282013_revised_version%29.png
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Council_of_Europe_%28orthographic_projection%29.svg


  Bogumił Boguchwał
 • Członkowie Rady Europy
  .

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Europy  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e5/Council_of_Europe_map.png/1280px-Council_of_Europe_map.png  Bogumił Boguchwał
 • @1normalnyczlowiek PESEL
  .

  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/157836,czyja-wladza-tego-religia#comment_1721128

  https://www.chaimbentorah.com/wp-content/uploads/2019/07/Graven-image-300x255.jpg

  https://media.makeameme.org/created/news-flash-the.jpg  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej