Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 6656 komentarzy

Lotna

Lotna - Copyright © 2014 - 2021 Lotna. Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(

C J Hopkins: Kult Kowidiański

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, z czym mamy do czynienia, nie jest nieporozumieniem ani racjonalną argumentacją dotyczącą faktów naukowych. To fanatyczny ruch ideologiczny. Globalny ruch totalitarny… pierwszy tego rodzaju w historii ludzkości.

Artykuł autorstwa CJ Hopkins, zamieszczony w off-guardian.org., mówiący o inicjacji, ale do kultu kowidowego, a nie masońskiej, o której z zacięciem godnym lepszej sprawy peroruje pani Pawela. Artykuł kontynuuje narrację o indoktrynacji społeczeństw na skalę dotąd niespotykaną w historii ludzkości. O indoktrynacj społeczeństw pisałam wcześniej https://lotna.neon24.pl/post/157428,dlaczego-covid-19-to-indoktrynacja-nie-inicjacja

Wnioski na przyszłość dla tych, którzy nie przystąpili do kultu, raczej nieciekawe.
Tłumaczenie: Google z moimi poprawkami

https://off-guardian.org/2020/10/13/the-covidian-cult/

Jedną z cech totalitaryzmu jest masowe dostosowywanie się do psychotycznej oficjalnej narracji. Nie jest to zwykła oficjalna narracja, jak narracja „Zimnej wojny” czy „Wojna z terroryzmem”. Całkowicie urojeniowa oficjalna narracja, która ma niewielki związek z rzeczywistością lub nie ma jej wcale i której zaprzecza większość faktów.

Nazizm i stalinizm to klasyczne przykłady, ale zjawisko to jest lepiej obserwowane w kultach i innych subkulturowych grupach społecznych. Na myśl przychodzą liczne przykłady: rodzina Mansonów, Świątynia Ludowa Jima Jonesa, Kościół Scjentologii, Brama Niebios itp., Z których każdy ma własną psychotyczną oficjalną narrację: Helter Skelter, chrześcijański komunizm, Xenu i Konfederacja Galaktyczna, i tak dalej.

Patrząc z perspektywy kultury dominującej (lub w przeszłość w przypadku nazistów), urojeniowy charakter tych oficjalnych narracji jest rażąco oczywisty dla większości racjonalnych ludzi. Wielu ludzi nie rozumie, że dla tych, którzy padają ich ofiarą (czy to pojedynczych członków kultu, czy całych społeczeństw totalitarnych), takie narracje nie są rejestrowane jako psychotyczne.

Wręcz przeciwnie, czują się zupełnie normalnie. Wszystko w ich społecznej „rzeczywistości” urealnia i potwierdza narrację, a wszystko, co kwestionuje lub zaprzecza, jest postrzegane jako zagrożenie egzystencjalne.

Te narracje są niezmiennie paranoiczne, przedstawiając kult jako zagrożony lub prześladowany przez złowrogiego nieprzyjaciela lub antagonistyczną siłę, przed którą tylko niekwestionowana zgodność z ideologią kultu może uchronić jego członków. Nie ma większego znaczenia, czy ten antagonista jest kulturą głównego nurtu, tetanami ciała, kontrrewolucjonistami, Żydami czy wirusem.

Nie chodzi o tożsamość wroga. Chodzi o atmosferę paranoi i histerii, którą generuje oficjalna narracja, która utrzymuje członków kultu (lub społeczeństwo) w posłuszeństwie.

Oprócz tego, że są paranoikami, narracje te są często wewnętrznie niespójne, nielogiczne i… cóż, po prostu całkowicie śmieszne. To ich nie osłabia, jak można by przypuszczać. W rzeczywistości zwiększa ich moc, ponieważ zmusza ich wyznawców do próby pogodzenia ich niekonsekwencji i irracjonalności, a w wielu przypadkach do całkowitego absurdu, aby pozostać w dobreych stosunkach z sektą.

Takie pojednanie jest oczywiście niemożliwe i powoduje, że umysły członków kultu ulegają zwarciu i porzucają wszelkie pozory krytycznego myślenia, czego właśnie chce przywódca kultu.

Co więcej, przywódcy sekty często radykalnie zmieniają te narracje bez wyraźnego powodu, zmuszając swoich członków sekty do gwałtownego wyrzeczenia się (a często nawet potępienia jako „herezji”) przekonań, do których wyznawania zostali zmuszeni i zachowywali się tak, jakby nigdy nie wierzyli co powoduje dalsze zwarcie w ich umysłach, aż w końcu zrezygnują nawet z prób racjonalnego myślenia i po prostu bezmyślnie papugują wszelkie bezsensowne bełkot, którym przywódca kultu wypełnia ich głowy.

Ponadto bezsensowny bełkot przywódcy sekty nie jest tak nonsensowny, jak mogłoby się wydawać na początku. Większość z nas, napotykając taki bełkot, zakłada, że przywódca sekty próbuje się porozumieć i że coś jest nie tak z jego umysłem. Przywódca sekty nie próbuje się komunikować. Próbuje zdezorientować i kontrolować umysł słuchacza.

Posłuchaj „rapowania” Charliego Mansona. Nie tylko do tego, co mówi, ale jak to mówi. Zwróć uwagę, jak wlewa fragmenty prawdy do swojego strumienia bezsensownych bzdur i jego powtarzające się cliché kończące myśl, opisane przez Roberta J. Liftona w następujący sposób:

„Język środowiska totalistycznego charakteryzuje się kończącym myśl cliché. Najbardziej dalekosiężne i złożone problemy ludzkie są skompresowane w krótkie, wysoce selektywne, definitywnie brzmiące frazy, łatwe do zapamiętania i łatwe do wyrażenia. Stają się początkiem i końcem każdej analizy ideologicznej ”.
Think Reform and the Psychology of Totalism: A Study of „Brainwashing” in China, 1961

Jeśli to wszystko brzmi znajomo, dobrze. Ponieważ te same techniki, których używa większość przywódców sekty do kontrolowania umysłów członków ich kultów, są używane przez systemy totalitarne do kontrolowania umysłów całych społeczeństw: Kontrola Imperium, Wczytany język, Święta Nauka, Żądanie Czystości i inne standardowe umysły- techniki sterowania.

Może się to zdarzyć praktycznie każdemu społeczeństwu, tak jak każdy może paść ofiarą kultu, w odpowiednich okolicznościach.

Dzieje się to teraz w większości naszych społeczeństw. Wprowadzana jest oficjalna narracja. Oficjalna narracja totalitarna. Całkowicie psychotyczna oficjalna narracja, nie mniej urojeniowa niż ta z nazistów, rodziny Mansonów czy jakiegokolwiek innego kultu.

Większość ludzi nie widzi, że to się dzieje z prostego powodu, że im się to przytrafia. Dosłownie nie są w stanie tego rozpoznać. Umysł ludzki jest niezwykle odporny i pomysłowy, kiedy przekracza swoje granice. Zapytaj każdego, kto zmagał się z psychozą lub zażył zbyt dużo LSD. Nie rozpoznajemy, kiedy oszalejemy.

Kiedy rzeczywistość rozpadnie się całkowicie, umysł stworzy urojeniową narrację, która wydaje się tak samo „prawdziwa” jak nasza normalna rzeczywistość, ponieważ nawet złudzenie jest lepsze niż surowy, szalejący terror całkowitego chaosu.

To jest to, na co liczą totalitaryści i przywódcy kultów i wykorzystują je, aby zaszczepić swoje narracje w naszych umysłach, i dlaczego rzeczywiste rytuały inicjacyjne (w przeciwieństwie do rytuałów czysto symbolicznych) zaczynają się od ataku na umysł podmiotu terrorem, bólem, fizycznym wyczerpaniem, lekami psychodelicznymi, lub inne sposoby zatarcia postrzegania rzeczywistości przez podmiot.

Kiedy to zostanie osiągnięte, a umysł podmiotu zaczyna desperacko próbować skonstruować nową narrację, aby nadać sens chaosowi poznawczemu i traumie psychologicznej, której doświadcza, stosunkowo łatwo jest „pokierować” tym procesem i wszczepić dowolną narrację, którą chcesz, zakładając, że dobrze wykonałeś powyżej opisaną pracę.

I dlatego tak wielu ludzi - ludzi, którzy są w stanie łatwo rozpoznać totalitaryzm w kultach i obcych krajach - nie może dostrzec totalitaryzmu, który kształtuje się teraz, na ich oczach (a raczej w ich umysłach).

Nie mogą też dostrzec urojeniowego charakteru oficjalnej narracji „Covid-19”, tak samo jak ci w nazistowskich Niemczech byli w stanie dostrzec, jak kompletnie urojenia była ich oficjalna narracja o „rasie panów”. Tacy ludzie nie są ani ignorantami, ani głupcami. Zostali z powodzeniem wprowadzeni w kult, który jest zasadniczo tym, czym jest totalitaryzm, aczkolwiek na skalę społeczną.

Ich inicjacja w kult Covidian rozpoczęła się w styczniu, kiedy władze medyczne i korporacyjne media włączyły Strach z projekcjami setek milionów zgonów i fałszywymi zdjęciami ludzi padających na ulice. Warunkowanie psychologiczne trwa od miesięcy.

Masy na całym świecie są poddawane ciągłemu strumieniowi propagandy, wymyślonej histerii, dzikich spekulacji, sprzecznych dyrektyw, przesady, kłamstw i tandetnych efektów teatralnych. Blokady. Szpitale i kostnice pogotowia ratunkowego. Śpiewający i tańczący personel NHS. Ciężarówki śmierci. Przepełnione Oddziały Intensywnej Terapii. Martwe dzieci Covid. Zmanipulowane statystyki. Oddziały zbirów -policjantów. Maski. I cała reszta.

Osiem miesięcy później jesteśmy tutaj. Szef programu zdrowia w nagłych wypadkach w WHO zasadniczo potwierdził IFR na poziomie 0,14%, czyli mniej więcej tyle samo, co w przypadku grypy sezonowej. A oto najnowsze szacunki dotyczące przeżywalności z Centrum Kontroli Chorób:

Wiek 0-19… 99,997%
Wiek 20–49… 99,98%
Wiek 50-69… 99,5%
Wiek 70+… 94,6%

Argument o „nauce” został oficjalnie zakończony. Coraz większa liczba lekarzy i ekspertów medycznych łamie szeregi i wyjaśnia, że obecna masowa histeria wokół „przypadków” (która obejmuje teraz doskonale zdrowych ludzi) jest w istocie bezsensowną propagandą, na przykład w tym segmencie ARD, jednym z największych niemieckich kanałów telewizyjnych.

Jednocześnie istnieje Szwecja i inne kraje, które nie podjęły oficjalnej narracji Covid-19, co stanowi kpinę z trwającej histerii.

Nie zamierzam dalej obalać narracji. Chodzi o to, że wszystkie fakty są dostępne. Nie ze stron internetowych „teoretyków spiskowych”. Od mediów głównego nurtu i ekspertów medycznych. Z pieprzionego Centrum Kontroli Chorób.

Co nie ma najmniejszego znaczenia, a przynajmniej nie dla członków kultu kowidiańskiego. Fakty nie mają znaczenia dla totalitarystów i członków kultu. Liczy się lojalność wobec kultu lub partii.

Co oznacza, że ​​mamy poważny problem, tych z nas, dla których fakty wciąż mają znaczenie, i którzy próbowali je wykorzystać, aby przekonać członków kultu Covidian, że mylą się co do wirusa…trwającego w tym momencie osiem miesięcy.

Chociaż niezwykle ważne jest, aby nadal zgłaszać fakty i dzielić się nimi z jak największą liczbą osób - co staje się coraz trudniejsze ze względu na cenzurę mediów alternatywnych i społecznościowych - ważne jest, aby zaakceptować to, z czym mamy do czynienia.

To, z czym mamy do czynienia, nie jest nieporozumieniem ani racjonalną argumentacją dotyczącą faktów naukowych. To fanatyczny ruch ideologiczny. Globalny ruch totalitarny… pierwszy tego rodzaju w historii ludzkości.

To nie jest totalitaryzm narodowy, ponieważ żyjemy w globalnym imperium kapitalistycznym, które nie jest rządzone przez państwa narodowe, ale raczej przez ponadnarodowe byty i sam globalny system kapitalistyczny. I w ten sposób paradygmat kult / kultura został odwrócony. Zamiast kultu istniejącego jako wyspa w kulturze dominującej, kult stał się kulturą dominującą, a ci z nas, którzy nie przystąpili do kultu, stali się w nim odizolowanymi wyspami.

Chciałbym być bardziej optymistyczny i być może zaproponować jakiś plan działania, ale jedyne historyczne porównanie, jakie przychodzi mi do głowy, to sposób, w jaki chrześcijaństwo „nawróciło” świat pogański… co nie wróży nam tak dobrze. Siedząc w domu podczas blokady „drugiej fali”, możesz odświeżyć tę historię.
 

KOMENTARZE

 • Doskonały artykuł wyjaśniający DOKŁADNIE z czym mamy dziś do czynienia
  Internauci ! ten artykuł uświadomił mi że mamy z czymś Naprawdę groźnym dla naszej cywilizacji , naszej Tożsamości !

  Albo wybuchnie taka rewolucja jak [ wiosna ludów w 1848 r ]

  [ Wiosna Ludów – seria ludowych zrywów rewolucyjnych i narodowych, jakie miały miejsce w Europie w latach 1848–1849. W kontekście „Wiosny Ludów” można wyróżnić trzy główne nurty:

  społeczny – dotyczący warstw społecznych chcących polepszenia warunków bytowych,
  ustrojowy – dotyczący społeczności chcących udziału w rządzeniu państwem,
  narodowy – dotyczący narodowości walczących o autonomię, niepodległość lub uznanie w danym państwie.
  Wiosna Ludów objęła niemal całą Europę.

  Albo wyzwoli nas wojna światowa globalistów z Rosją i Chinami w wyniku czego po wojnie powstanie NOWY WOLNY SWAT ! [ bez żydów]  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Wiosna Ludów w Europie !
  Ruchy rewolucyjne w jednym państwie oddziaływały na inne narody.

  Informacje o wystąpieniach rozchodziły się stosunkowo szybko, prowadząc do kolejnych powstań. Można w takim wypadku mówić o rewolucji europejskiej. Wielu aktywistów Wiosny Ludów działało na terenie różnych państw i porozumiewało się ze sobą.

  sna Ludów
  Powstanie w Palermo – Powstanie w Padwie – Rewolucja lutowa 1848 – Rewolucja marcowa – Powstanie w Mediolanie – Powstanie w Neapolu – Powstanie w Bolonii – Powstanie w Brescii – Powstanie słowackie (1848–1849) – Powstanie w Pradze (1848) – Rewolucja badeńska (1848–1849) – Rewolucja w Sigmaringen (1848–1849) – Wojna w Szlezwiku (1848–1851) – Powstanie majowe w Dreźnie (1849) – Powstanie w Palatynacie (1849) – Powstanie w Westfalii (1849) – Powstanie październikowe w Wiedniu (1848) – Rewolucja rumuńska (1848) – Rzym (1848–1849) – Powstanie węgierskie (1848–1849)

  TAKIEGO ZRYWU WOLNOŚCIOWEGO EUROPIE POTRZEBA !

  mam nadzieje że ta iskra która wywoła rewolucje wolnościową ktoś zapali !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Czy aby za tym rzeczonym kultem
  nie stoją czasem ci - co to ich ojcem jest diabeł?
  Wniosek?
  Po zniszczeniu istniejącego porządku i wypraniu kompletnym człowieka z jego przyrodzonego człowieczeństwa - przystąpi się do budowy dla ludzi stworzonych przez Boga - nowej religii - to mamy jak w carskim banku. Jedno wiemy na pewno - będzie to religia izolująca ludzi od Boga a przybliżająca owych ludzi do Piekła.
  Powyższe jest możliwe, ponieważ ludzie w swojej większości - wciąż nie zdaja sobie sprawy, że Ziemię muszą dzieli ze żmijowym plemieniem.
 • INACZEJ
  Rosnąca w gwałtownym tępię liczba pandemicznych ozdrowieńców z pewnością spowoduje
  gwałtowne ograniczenie zapotrzebowania na szczepionkę przeciw COVID19, tworząc pandemiczny impas.
  Konsekwencją tego będzie z pewnością mutacja w sposób niezrozumiały dla nauki inteligentnego wirusa COVID19 w COVID21 znamiennego tym, że gwałtownie namnaża się w środowisku powstałym ze zmieszania płynów ustrojowych podczas tradycyjnego stosunku płciowego
  a następnie atakuje organizm ludzki, powodując śmierć w potwornych męczarniach.
  Oczywiście Rządy poszczególnych państw w trosce o swych obywateli będą zmuszone zakazać obywatelom odbywania stosunków płciowych w tradycyjnej formie a pochylając się ze zrozumieniem nad obywatelskimi potrzebami promować inne formy współżycia.
  Siłą rzeczy niezaprzeczalnym faktem będzie to, że rodzice nowo narodzonych dzieci stworzyli w przeszłości zagrożenie społeczne najwyższego rzędu i powinni ponieść zasłużoną karę akceptowaną przez nowe społeczeństwo.

  Ech! poniosło mnie w Orwella.
  Tak to jest, gdy myśląca jednostka, choć raz posłucha telewizyjnych wiadomości i zamiast się bać kreuje twórczo rzeczywistość.
  A swoja drogą, to o czym piszę wyżej wcale nie jest niemożliwe, wziąwszy pod uwagę rosnący poziom zbiorowej mądrości, której siłą sprawczą jest medialny przekaz.
  Że co? że ludzie nie są mądrzy? Ludzie są jeszcze mądrzejsi niż nam się wydaje.
 • ---- Pielegniarki odmówią szczepień.
  https://www.youtube.com/watch?v=JxDcZ6-Y49o
 • @Andrzej Obserwator 09:15:51
  Przepraszam z góry za dygresyjny, pesymistyczny komentarz.
  Jak widać formy łajdactwa mogą być różne o czym z pewnością pomyslał Orwell pisząc 1984.
 • Już za parę dni może godzin
  będziemy całą czerwoną strefą, ciekaw jestem kto tak naprawdę trzyma w dłoniach te czerwone flamastry i czym się naprawdę kieruje zamazując je, o ironio, na czerwono.
  Ale mamy jeden wymierny sukces, grypa w odwrocie, śmiertelność ogólnie spada, czyli służba zdrowia może się zwijać !
  Czy ludzie się obudzą jak rano 13 listopada bądź grudnia wojsko wyjdzie na ulice łapać, no właśnie kogo, covidowców czy antycovidowców do obozów, no kaczor nie bój się, zacznij i skończ tą wojnę z Polakami !!!
 • AUTOR
  Doskonały artykuł.
  W skali mikro podobnie jest w relacji osoba BPD - ofiara.
  Ileż w tym uzależnieniu cierpienia i leku
  Drobne dobre gesty psychopaty i nadzieja, ze jakoś to będzie, uzależniają ofiarę a rozzuchwalają psychopatę, jako ze bezwzględne podporządkowanie sobie ofiary jest remedium na jego wewnętrzne problemy z władzą i wielkością.
  On postrzega siebie jako wizjonera, osobę czyniącą dobro, rodzaj nadczłowieka, nigdy zaś jako osobę zadającą cierpienie.
  Znając problem wiemy, że w tej relacji nie ma rozwiązań połowicznych a jedynie radykalne.
 • Większość straciło orientację gdzie jest
  Dlatego strach to jest dla nich pierwszy test
  Czy zaprowadzi biednych do kostnicy
  Gdzie nie będą się Modlić żałobnicy?
  www.bibula.com/
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • Wszyscy...
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16030098001d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  HIT! "Jest pan jako tako dla mnie sprawcą jakby wykroczenia". Policjant chyba wie, że interwencja w sprawie maski była bezzasadna (WIDEO)..Wczoraj w serwisie YouTube pojawiło się niesamowite nagranie z próby interwencji policji w pociągu PKP. Mundurowi próbowali wyciągnąć konsekwencje na podstawie rozporządzenia sprzecznego z ustawą. Wyszło przekomicznie.
  Pan jakąś interwencję wobec mnie podejmuje, tak? zapytał nagrywający zdarzenie pasażer pociągu.

  No jest pan jako tako dla mnie sprawcą jakby wykroczenia z art 54 kodeksu wykroczeń odpowiedział policjant. Dalej dodał, że narusza "obowiązek zakrywania ust i nosa w pociągu".

  Nagrywający pasażer przypomniał, że zgodnie z ustawą, obowiązek ten może dotyczyć wyłącznie osób chorych lub podejrzanych o chorobę. Podkreślił, że skoro ustawa nie nakłada takiego obowiązku, to rozporządzenie nie może go obejmować.

  Rozumiem, że chce pan kontynuować czynności, tak? zapytał następnie mężczyzna. Do widzenia odpowiedział policjant i sobie poszedł.

  Do tej pory nagranie obejrzano prawie 100 tys. razy.

  https://youtu.be/mNFHhIDsEHo
 • Wszyscy...
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16029762571d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Prof. Kuna: Gorsze powikłania są po grypie, niż po Covid-19. Gorsze powikłania są po grypie niż po Covid-19. Zmiany w płucach po koronawirusie ustępują po 3-6 miesiącach. Nie bójmy się. Czy boją się państwo jechać autem? Też można się zabić powiedział w Polsat News prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pulmonolog i kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Piotr Kuna stwierdził, że "powinniśmy przyjąć model skandynawsko-szwajcarski". Mamy problem z pielęgniarkami. Wiele z nich jest na zwolnieniu czy kwarantannie. (...) Jeśli ktoś miał kontakt z zakażonym, to nie oznacza, że jest chory. (…) Taka osoba powinna być monitorowana w miejscu pracy. Przy wystąpieniu pierwszych objawów lub dodatnim wyniku jest wysyłana na kwarantannę. Myślę, że to ulegnie zmianie w związku z większą liczbą chorych na Covid-19 ocenił specjalista. Podkreślił również, że "gorsze powikłania są po grypie niż po Covid-19". Przechorowanie grypy zwiększa ryzyko udarów 8 razy, ryzyko zawałów 10 razy. Przy Covid-19 też się to zdarza, ale nie tak często. (…) Zmiany w płucach po koronawirusie ustępują po 3-6 miesiącach podkreślił profesor. Nie bójmy się. Czy boją się Państwo jechać autem? Też można się zabić podsumował. Zapytany o to, czy pacjenci bez covid-19 są "drugą kategorią", prof. Kuna powiedział, że "obawia się, że tak". Niedawno opublikowano pracę wskazującą na to, że w Polsce, ale nie tylko, nie wzrosła liczba zgonów, w przeciwieństwie do np. Wielkiej Brytanii. Pokazano, że w miarę upływu czasu coraz większy odsetek zgonów nie będzie z powodu Covid-19, tylko zaniedbań w leczeniu chorych przewlekle na serce, cukrzycę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i inne schorzenia typowe dla ludzi po 60. roku życia. (...) Nie wolno nam zaniedbywać pacjentów z chorobami przewlekłymi, powinniśmy być bardziej aktywni, dzwonić do tych pacjentów, wychwycić grupy, które nie były u lekarza, nie posiadają leków. (…) Pamiętajmy, nie ma lekarstwa na zapalenie płuc wywołane wirusem mówił.
 • Były dyrektor koncernu farmaceutycznego ujawnia prawdę o testach i "pandemii"! "Gdyby nie media, pandemia byłaby skończona" (WID
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16018798881d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Dr Mike Yeadon, były dyrektor potentata farmaceutycznego Pfizer wyznał, że gdyby nie medialna propaganda, można by już uznać, że "pandemia się skończyła". Jednak "fałszywie dodatnie testy" wykorzystywane są do podkręcania narracji o "drugiej fali koronawirusa". Dr Yeadon był wiceprezesem i dyrektorem naukowym koncernu farmaceutycznego Pfizer. Firma w zeszłym roku znajdowała się na pierwszym miejscu utrzymując je po poprzedniorocznym w rankingu koncernów farmaceutycznych świata przygotowanego przez PharmExec.com oraz wywiadownię gospodarczą Evaluate Ltd. Jednym z kluczowych produktów koncernu była szczepionka Prevnar 13.

  Yeadon stwierdził, że połowa lub "nawet wszystkie" testy na obecność covid-19 są dodatnie w sposób fałszywy. Ocenił również, że tzw. próg odporności stadnej może być niższy, niż wcześniej sądzono i być może już został osiągnięty. W rozmowie z "Talk Radio" zaznaczył, że "pandemia zasadniczo się skończyła", biorąc pod uwagę wskaźniki np. hospitalizacji, wykorzystywania respiratorów czy też liczbę zgonów. Gdyby nie dane testowe, które cały czas dostajesz z telewizora, słusznie doszedłbyś do wniosku, że pandemia się skończyła, ponieważ nic się nie wydarzyło mówił dr Yeadon. Oczywiście ludzie trafiają do szpitala, wkraczamy w jesienny sezon grypowy, ale nie ma badań naukowych, które sugerowałyby, że powinna nastąpić druga fala wyjaśnił. W zeszłym miesiącu dr Mike Yeadon oraz prof. Paul Kirkham i epidemiolog Barry Thomas opublikowali badania "Na ile prawdopodobna jest druga fala?". Podkreślono, że w państwach Europy Zachodniej oraz w "kilku stanach USA "z dużą liczbą zakażeń, kształt krzywych dziennych zgonów jest podobny do naszego w Wielkiej Brytanii". Wiele z tych krzywych jest nie tylko podobnych, ale można je wręcz na siebie nałożyć stwierdzili lekarze w opublikowanych wynikach badań.

  Z danych dla Wielkiej Brytanii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i całego świata można zauważyć, że we wszystkich przypadkach liczba zgonów wzrastała od marca do połowy lub końca kwietnia, a następnie zaczęła się zmniejszać, wypłaszczyła się i trwa do dziś zaznaczono.

  Wprost też porównano współczynnik przeżywalności covid-19 do zwykłej grypy, gdzie różnica wynosi zaledwie 0,01 proc.!

  Wskaźnik przeżywalności COVID-19 został podniesiony od maja do 99,8 proc. infekcji. Jest to zbliżone do zwykłej grypy, której współczynnik przeżycia wynosi 99,9 proc.. Chociaż COVID-19 może mieć poważne następstwa, podobnie jak grypa lub każda choroba układu oddechowego, to obecny wskaźnik przeżywalności jest znacznie wyższy niż początkowe ponure przypuszczenia w marcu i kwietniu stwierdzili eksperci.

  Dr Mike Yeadon: 'Government are using a Covid-19 test with undeclared false positive rates.'

  https://youtu.be/Ch7wze46md0

  Źródło: lockdownsceptics.org , youtube.com
 • Szokująca teoria! Czy plany pandemii na 2020 rok były zapisane na dolarach? (FOTO)
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16028303741d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Jeden z internautów udostępnił na Twitterze zdjęcie złożonych w odpowiedni sposób banknotów. Jak twierdzi, banknot o wartości 20 dolarów miał zwiastować, że w 2020 roku ludzie będą chodzili w maskach. Popularny na Twitterze użytkownik Polska Logiczna wstawił zdjęcie złożonych banknotów, w których ktoś widział zapowiedzi różnych głośnych wydarzeń. Wśród nich już wcześniej pojawiały się rzekome zapowiedzi ataku na World Trade Center. Teraz dostrzeżono, że 20-dolarowy banknot, na którym widnieje wizerunek Andrew Jacksona, miałby być zapowiedzią tego, że w 2020 roku ludzie będą nosili maski. Po odpowiednim złożeniu banknotu i odwróceniu go do góry nogami, widzimy Jacksona podobnego, jakby miał na ustach maskę. Z kolei dwie dwudziestki, które oznaczają nominał banknotu, miałyby być rokiem, w którym do sytuacji dojdzie. Wychodzi wówczas rok 2020. Każdy banknot był zmieniany co rok, od 1966 do 2000, wiem, teorie spisqowe, ale zbyt wiele tu zbiegów okoliczności. Czy Andrew Jackson odwrócony nie wygląda jakby nosił maskę? napisał internauta. Każdy banknot był zmieniany co rok, od 1966 do 2000, wiem, teorie spiskowe, ale zbyt wiele tu zbiegów okoliczności. pic.twitter.com/oMPNzRga4s

  Polska Logiczna (@polskalogiczna) October 15, 2020
  Czy Andrew Jackson odwrócony nie wygląda jakby nosił maskę? pic.twitter.com/BaUhPtwQ4b

  Polska Logiczna (@polskalogiczna) October 15, 2020
 • Covidowa panika groźniejsza od wirusa, następni naukowcy nie mają złudzeń!
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16026594291d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Covidowa panika groźniejsza od wirusa, następni naukowcy nie mają złudzeń! Jak informuje amerykański konserwatywny portal LifeSiteNews w artykule „Panika COVID-19 jest groźniejsza niż choroba” „dr Carlos A. Casanova, profesor filozofii z Uniwersytetu Świętego Tomasza w Chile i amerykański neurolog dr Thomas Zabiega, napisali artykuł, w którym opisali szkody wynikające z masowego blokowania i odrzucania skutecznego leczenia COVID-19, które mają miejsce na całym świecie”.
  Zdaniem naukowców „pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), wraz z mediami głównego nurtu i wieloma rządami, wywołała panikę w populacji zachodniej półkuli”. Naukowcy uważają, że „ta panika doprowadziła do przyjęcia katastrofalnych działań w zakresie zdrowia publicznego (głównie dystans społeczny, zamknięcie), naruszających wolność ludzi i demokratyczne instytucje Zachodu”.

  Celem sztucznie wywołanej histerii przez media i polityków zapewne ma być zmuszenie miliardów ludzi do przyjęcia nieprzebadanej szczepionki. W opinii naukowców „nie ma wątpliwości, że obecnie szczepionki są często mieszane z substancjami szkodliwymi lub nieetycznymi”.

  Zdaniem naukowców „nie ma wątpliwości, że śmiertelność Sars-CoV-2 nie usprawiedliwia blokad, ekstremalnych środków dystansowania społecznego i przymusowych szczepień”.

  Na początku swojego eseju naukowiec i neurolog opisali "dziwne odrzucenie hydroksychlorochiny jako skutecznego leczenia, niewytłumaczalne odrzucenie profesjonalnej porady lekarskiej”, nałożenie aresztu domowego na wszystkich.

  Zdaniem naukowców „blokady doprowadziły do nasilenia się problemów społecznych, takich jak nadmierne picie i nadużywanie narkotyków, a także zaniedbania osób cierpiących na inne choroby, takie jak rak”.

  Wątpliwa jest też w opinii naukowców „skuteczność tak zwanego dystansowania społecznego i noszenia masek, podobnie jak potrzeba paniki. Pomysł, że nie mamy układu odpornościowego, który jest w stanie zwalczyć „nowego” koronawirusa, jest fałszywy”.

  Według artykułu z LifeSiteNews „Casanova i Zabiega podkreślają, że blokada jest motywowana politycznie, a nie medycznie”. Naukowcy zwrócili „uwagę na rolę, jaką odegrała Komunistyczna Partia Chin, i powiązania Chin zarówno z dyrektorem Światowej Organizacji Zdrowia, jak i z dr Anthonym Fauci z grupy zadaniowej ds. Koronawirusa Białego Domu”. Naukowcy w swoim eseju twierdzą, że "koncepcja medycyny Hipokratesa została wypaczona przez neomarksizm, który również zagraża podstawowym wolnościom człowieka”.

  Naukowcy w swoim eseju przypomnieli, że „w miesiącach lock down: uczeni nie byli w stanie opublikować badań nad koronawirusem, które stanowiły wyzwanie dla dyskusji [nad prawdziwością tez corona paniki], zniszczono małe i średnie przedsiębiorstwa, uznano za przestępstwo wolność zgromadzeń, zawieszono kult religijny, uchwalono przepisy antyrodzinne”.

  W opinii naukowców wszystkie te szkodliwe działania rodzą podejrzenia, że ich celem nie jest ochrona zdrowia tylko wprowadzenie totalitarnego reżimu na wzór komunistyczny.

  Autor: Jan Bodakowski
 • @Andrzej Obserwator 09:15:51
  Nowe dane ministerstwa zdrowia: 8536 nowych zakażeń, zmarło 49 osób.

  https://niezalezna.pl/358417-komentarze#komentarze

  Ps..."Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby" ... Brawo. Właśnie w ten sposób powinno się informować społeczeństwo. A więc w ciągu ostatniej doby na Covid-19, w całej Polsce zmarło 5 osób. W ubiegłym roku 4 mln chorych na grypę. Zmarło około 20 tys. Czyli jeszcze tydzień psychozy i chorujący na grypę będą umierać w namiotach pod respiratorami (urządzenia do generowania rozedmy płuc). A co powie się rodzinom chorych na raka, serce, i inne choroby zabijające bez podawania statystyki w przekaziorach, bo covid, no? W wypadkach dnia 16.10 na drogach zginęło 7 osób a 37 zostało rannych. może przestańmy jeździć?
 • @JAM.M 10:26:37
  Jeżeli jest prawdą (źródło YOUTUBE), że tego COVIDA jeszcze nie wyizolowano i ,że testy nie są testami na obecność tego wirusa i nie mogą być brane pod uwagę przy diagnozie lekarskiej, to nad lekami na co naukowcy pracują i do szczepionki przeciw czemu mam nachylić swoje ramię? Jeżeli się wieszczy głupoty o szkodliwości CO2 dla naszej planety, a nam każe się chodzić w maseczkach, gdy pod nimi to już tylko CO2 został do oddychania, to jakby zrobić centralną klimatyzację miasta i do nawiewu brać powietrze z komina fabrycznego. Nie ważne w jakiej strefie aktualnie jesteś - żółtej czy czerwonej, pewne jest, że wszyscy jesteśmy w czarnej, ale nie strefie...tylko dupie.
 • @JAM.M 10:26:37
  Wszelkie restrykcje nie były poparte badaniami od lekarzy, to decyzje tylko i wyłącznie polityczne. Wirusa w USA już leczą ze 100% skutecznością (dr Brian Tyson: ponad 1800 chorych, ponad 1800 wyleczonych, 0 przypadków śmiertelnych). Maski są całkowicie nieistotne w przypadku wirusa wielkości 1/1000 grubości włosa. Szkoły powinny być w 100% otwarte.
 • @JAM.M 10:26:37
  Ludzie zawsze umierali. Ale ostatnie dziesięciolecia to osłabienie gatunku bo praktycznie każdy się może rozmnożyć, i leczeni są tacy co wcześniej po prostu umierali. Słaba i stara przy tym populacja jest podatna na choroby, a właśnie taka choroba się pojawiła. Taka jest smutna prawda.
 • @kula Lis 69 14:07:25
  Antybiotyki obniżają odporność
  To taka ludzka na choroby wyporność
  Gdy organizm sam zwalcza wszelkie wirusy
  Tworzą się dla organizmu tylko plusy

  Odżywianie ma tu też duże znaczenie
  Bo organizm otrzymuje wzbogacenie
  W witaminy i inne związki niezbędne
  By organizm zwalczał siły nieprzyjemne

  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @kula Lis 69 11:23:16
  ...dobre, a władzę pogrążające dokumentnie - z jednym zastrzeżeniem - policjant zachował się ok, pasażer dobrze, że nagrał i oczywiście, że się postawił formalnoprawnie a nie agresywnie - ale opublikowanie danych osobowych policjanta jest co najmniej niemądre i nieadekwatne do rozsądnej postawy policjanta - bo to on może mieć za to problemy, a nawet stracić pracę (a o robotę trudno)

  Mało tego: jeżeli poniesie konsekwencje - to jego koledzy policjanci dowiedzą się, że to - odstąpienie od interwencji - się im nie opłaca. Więc nie będą odstępować, tylko eskalować...

  więc w takich - niekonfliktowych - razach - sugeruję nie ujawniać danych policjanta - co innego, gdy policja łamie przepisy, jest brutalna - wtedy deanonimizacja przestępcy w mundurze - ma sens.

  ...ale w tej sytuacji - jest wręcz przeciwskuteczna....
 • @ninanonimowa, Lotna --- "szpital = krematorium" !!!
  .


  (Ponieważ ludzi nie znam, więc należy być ostrożnym (Bolki nie śpią)
  Ja nigdy nie popieram ludzi, tylko informacje!
  - Wziąć tylko mądre myśli, i przekazy, które są sprawdzone i wartościowe, a kości, ości... należy wypluć!
  I jak zawsze bacznie należy zwracać uwagę na SYMBOLE !!!)


  https://www.youtube.com/watch?v=JJsX9Z4X2ws&feature=youtu.be


  Bogumił Boguchwał
 • @Andrzej Tokarski 16:41:52
  autorem nagrania jest Mateusz Jarosiewicz - Neos. Jest obyty w starciach z Policja, więc mu nietrudno o logiczną argumentację i zachowanie spokoju,
  Przeciętny człowiek w nerwach przeważnie się gubi i wychodzi z takiego starcia przeważnie pokonany. Ja raz przegrałem w sądzie, gdy chciałem wejść w sprawie ksiąg wieczystych. Było to nieco wcześniej i nie byłem przygotowany na starcie np. z jakimś wyszczekanym prawnikiem z sądu. W pozostałych przypadkach pozostawałem z tarczą.
 • @kula Lis 69 12:38:37
  Tak, stosowane testy nie sa testami na covida19. Jest mnóstwo materiałów na ten temat . Choćby ten. Szczegółowe wyjaśnienia polskich naukowców, zresztą na neonie już kilkakrotnie linkowane.
  https://www.youtube.com/watch?v=mV14ktAHhqY
 • @Lotna - Z Kanady Aroy Mak - Tony Pantalleresco
  https://www.youtube.com/c/AroyMak/videos  Bogumił Boguchwał
 • @zadziwiony 18:01:16
  wiem, kto to Mateusz Jaroszewicz - tu chodzi o to by nie szkodzić porządnym policjantom
 • Tak 5*
  mamy bardzo poważny problem, juz nie chodzi o walkę z tym nowym, ale o to jak obronić ludzi, którzy nie chcą mieć nowego boga. Jak uchronić ludzi, którzy wbrew własnej woli zostaną poddani eksperymentom medycznym i byc może pozabijani.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Andrzej Tokarski 18:11:55
  ...oczywiście Jarosiewicz...
 • Czy jutro będzię ponad 10000 nowych „zakażonych”?
  Biorąc pod uwagę, że we wtorek ma być posiedzenie „Sejmu” i być może ogłoszenie stanu wyjątkowego, wydaje się prawdopodobne, że jutro może być ogłoszone, że liczba nowych „zakażeń” koronawirusem przekroczyła 10000.
 • Pytanie
  Czy za „Wiosną Ludów” nie stali duchowi poprzednicy obecnych organizatorów „pandemii”?
 • @Andrzej Tokarski
  https://dorzeczy.pl/_thumb/bf/6e/a00d144bc9590a32d47a91022aaf.jpeg

  Za dużo ludzi na mszy. Proboszcz stanie przed sądem. Proboszcz jednej z parafii ks. Franciszek P. został obwiniony o to, że w kościele na mszy świętej w maju br. jednocześnie przebywało więcej osób, niż wówczas dopuszczały przepisy dot. epidemii. W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Leżajsku (Podkarpackie) ma się rozpocząć proces księdza.
  Chodzi o jedną z parafii archidiecezji przemyskiej w dekanacie Leżajsk II.
  Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie sędzia Tomasz Mucha, z wnioskiem o ukaranie duchownego wystąpiła do sądu policja. Zarzuciła mu wykroczenie z art. 54 Kodeksu wykroczeń o naruszaniu przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Według ówczesnych obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa w kościele jednocześnie mogło przebywać 50 osób. Według policji liczba ta była przekroczona. Księdzu Franciszkowi P. grozi za to kara grzywny do 500 złotych albo nagana. O sprawie poinformowało Stowarzyszenie Europa Tradycja, którego celem jest m.in. przywracanie struktur społecznych realizujących obowiązywanie nauczania moralnego w ujęciu chrześcijańskim, ochrona wolności, swobód oraz praw człowieka i obywatela, pomoc prawna, w szczególności w zakresie pełnej realizacji zasad wynikających ze swobody sumienia i wyznania. Jak podało Stowarzyszenie na swojej stronie, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, władza państwa nie sięga w obszar religii, nie posiada kompetencji dla regulowania odnośnie do tego, co dzieje się wewnątrz kościołów. "Tym bardziej nakazywania kapłanom, co mają robić, czynienia z nich organów wykonawczych przepisów narzuconych Kościołowi przez państwo a tego właśnie dotyczy proces, który rozpocznie się w najbliższych dniach w Leżajsku" napisano na stronie Stowarzyszenia. Przypomniano jednocześnie, że zgodnie z prawem kościelnym kapłan, zwłaszcza sprawujący nabożeństwo, nie może nikogo wyrzucić z kościoła, zwłaszcza z powodu przepisów porządkowych narzuconych przez państwo. Podczas rozprawy przewidziano złożenie wyjaśnień obwinionego i złożenie zeznań przez świadków.

  Ps...I to wszystko na Podkarpaciu. Jest nadzieja, że ludzie przejrzą na oczy czym jest PiS. I to się dzieje pod rządami najbardziej prawicowego i katolickiego rządu przy wsparciu episkopatu. Następnym etapem upadłość i zamykanie kościołów. Kaczyński i Morawiecki to szaleńcy.
  No tak, łatwo uderzyć w Kościół. A tymczasem pedryle macają się grupowo po jajach i jest OK. W całej Polsce kilkanaście tysięcy Biedro-stonek, Lidlo, Kauflando, Tesco, Auch.no, Carrefuro itd podobnych. Ale tylko kościoły i fitnesscluby zamykają. Na ulicę nawet w małej wiosce bez maski nie wyjdziesz. Do lasu nie wejdziesz. Zdychaj Polaku we własnym domu i zostaw tę ziemię nam. Zrobimy tu swoje Polin. Od czego właściwie jest ta policja od kontrolowania ludzi czy od zapewnienia bezpieczeństwa Polakom i ścigania przestępców. Jakoś nikt nie podaje wyników wzrostu przestępczości. Oby tylko nie zabrakło Polaków do tej statystyki zakażonych to by dopiero była kompromitacja. Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. Autor: Jan Paweł II, encyklika Veritatis splendor. Powiem jedno ale człowieka po prostu szlak trafia z tymi durnymi zakazami. 5 osób w kościele, 5 osób na pogrzebie czy zakaz wstępu do lasu a teraz znowu szykuje się powtórka. Wszyscy będziemy siedzieć w domu jak w więzieniu, będziemy się za to wykańczać na choroby nieleczone inne niż ten wirus a pieniądze na życie spadną z nieba.
 • Deja vu
  .
  "To fanatyczny ruch ideologiczny. Globalny ruch totalitarny… pierwszy tego rodzaju w historii ludzkości."

  "Nowy Wspaniały Świat czyli GLOBALNY TOTALITARYZM"

  - https://wawel.neon24.pl/post/157977,dr-antony-p-mueller-od-lockdownu-do-wielkiego-resetu#comment_1723472

  Wiele wskazuje na to, że założenie kagańców całej ludzkości świata, jest operacją kręgów finansowych, o efektach finansowych dla najbogtszych pisaliśmy, w celu obrabowania i wydziedziczenia totalnego ludzkości z jej posiadania.

  O tym, że tzw. "pandemia" jest prymitywnym oszustwem wskazują jednoznacznie liczby

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#GUS

  kojarzenie operacji "Pandemia" ze zjawiskami symbolizowanymi przez Hitlera czy Stalina, jest uzasadnione i wskazuje na to samo źródło tych zjawisk, można rzec, najbogtsze kręgi finansowe:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MZpL
 • @Zorion 19:04:27
  Cześć, za Matkę Teresę z Kalkuty teraz robisz i chcesz bronić ludzi??
  Nie przeszło Ci?? Mi tak.. Ja rozumiem władców Świata, że patrzą na ludzkość jak na bydło hodowlane, rekord w excelu.. tylko tyle.
  Większość, którą widzę w koło traktuję tak samo. Człowiek jest drapieżnikiem na szczycie łańcucha pokarmowego. Istota stadna, ale jeśli stado to debile to dbam o siebie, a ich zjem jak będę musiał..

  Ja nie rozumiem, jak można z własnej woli, albo ulegle dać sobie grzebać patykiem testowym w mózgu!!! Jak można jechać samemu samochodem w masce. Jak widzę debilowatych Covidian w koło, to uważam, że selekcja naturalna jest konieczna. Oczywiście można tłumaczyć, że mama debilka i tatuś debil spłodzili debila, co to zanim zaczął czytać poszedł na religię, potem szkoła go ogłupiła i telewizja dobiła. Dla takich wytworów/potworów nie ma ratunku, tylko eugeniczna utylizacja. Te bio roboty w koło, psują mi tylko komfort życia. Zindoktrynowani niewolnicy wk..ją mnie nie mniej niż ich twórcy.
  Kiedyś myślałem, że wrogiem #1 są elity, ale Covidianie zmienili moje postrzeganie Świata, jednych i drugich szczerze nienawidzę.

  Niedawno uświadomiłem sobie, że jestem za NWO i depopulacją. Stary porządek to niewolnictwo, nowy porządek to depopulacja całej elity od czerwonej tarczy i Billa Bramy zaczynając, a covidianie sami uduszą się w namordnikach. Tablice w Georgii planujące zrównoważony rozwój i 500mln ludzi na planecie przekonują mnie, o ile do utylizacji w pierwszej kolejności pójdzie 100 najbogatszych rodów, aby nie został nawet szwagier cioci kuzyna Czerwonej Tarczy :)

  Pozdrowił
 • Policjanta chcącego wpisać mandat za brak maski można zgłosić do PROKURATURY REJONOWEJ! Radca prawny potwierdza
  Radca prawny Anna Kubala podzieliła się na Facebooku kilkoma radami na temat wprowadzonych pod pretekstem koronawirusa przepisów. Jak poinformowała, policjantów wypisujących mandat za brak maski można zgłosić do prokuratury rejonowej. Jak przypomniała prawnik, przepisy nowego rozporządzenia „są tak samo martwe jak te z poprzedniego rozporządzenia”. Dokładnie to oznacza tyle, że TYLKO i WYŁĄCZNIE osoby CHORE lub podejrzane o zachorowanie mogą być poddane profilaktyce. NIKT INNY NIE MA OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK ani przestrzegania żadnych innych wymogów napisała na Facebooku Anna Kubala. Mandatów nie przyjmujemy! Na policjanta, który wypisze mandat składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa DO PROKURATURY rejonowej. Nadgorliwa policja nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego zaznaczyła radca prawny. Dodała także, że policja „nie ma podstawy do udostępniania danych do sanepidu”, zaś „jeśli to zrobi to sanepid wszczyna postępowanie, ale następnie je umarza”. Sanepid nie ma podstaw do wymierzania kary za brak maseczki podkreśliła.

  Źródło: facebook.com
 • Rektor PUM o maskach na otwartej przestrzeni: "To nieuzasadnione. Księża i sportowcy mają problemy zdrowotne"
  Prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego stwierdził, że "noszenie maseczek na otwartej przestrzeni jest nieuzasadnione". Ponad tydzień temu rząd wrzucił wszystkie powiaty do strefy żółtej, za wyjątkiem tych, które były lub "awansowały" do strefy czerwonej. Wszędzie w przestrzeni publicznej według rozporządzenia, które wielu ekspertów i prawników uważa za niezgodne z ustawą, tj. nielegalne trzeba nosić osłonę na twarz. Tymczasem kolejny lekarz przyznaje oficjalnie, że noszenie tychże jest bezsensowne, szczególnie na zewnątrz. Sportowcy, którzy biegają za chwilę mają zapalenie przedniej części oczodołu, czyraki, Nawet wśród księży to obserwujemy, w zasadzie prawie, że nagminnie podkreślił prof. Bogusław Machaliński w rozmowie z Radiem Szczecin. Wyjaśnił, że powietrze z maski uderza w oczy i "nie wszyscy to na pewno tolerują, ten dwutlenek węgla i te namnażające się tam bakterie". Mamy badania szwajcarskie, sprzed dwóch tygodni, mówiące o tym, że po dwóch godzinach noszenia bawełnianej czy flizelinowej maski powstaje tam koktajl bakterii, grzybów i pierwotniaków, którymi noszący inhaluje się podkreślił lekarz. Jak zaznaczył, maski mogą tylko chronić częściowo. Zatrzymują koronawirusa, który może przenosić się drogą kropelkową, w ten sposób ograniczając transmisję powietrzną.

  Źródło: dorzeczy.pl
 • Muller potwierdza: Tymczasowy szpital m.in. na Stadionie Narodowym. Operacją pokieruje Dworczyk
  Powstaje Cmentarz Narodowy. W jakim celu? żeby wzbudzić strach pseudoepidemii? Jeszcze szybko przerobić elektrociepłownię na spalarnię zwłok. Zamknąć wszystkich i wszystko. Polskę...Europę. Ziemię. Wszystkie hodowle zwierząt i roślin. .....i co dalej?.......uwaga uwaga.....nowy wirus........i otwierać TYLKO szpitale.
 • @Andrzej Tokarski
  PiS aby nie reformować sądów i mediów zasłania się koronawirusem. Ostatnie przykłady upolitycznienia i skorumpowania w sądach powinny zmusić polityków PiS do zajęcia się tą sprawą a nie tylko zwierzątkami. Polacy patrzą na waszą bezczynność i uleganie nadzwyczajnej kaście.
 • WPS
  Na wesoło z twórczości ludowej:

  Cholera ludzie! Tak trudno zrozumieć nowe ograniczenia? To proste i logiczne. Np. strefa żółta. Nie wolno ćwiczyć na siłowni, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego zamiast ćwiczeń warto iść coś zjeść. Bo jeść w każdej knajpie można, na spokojnie i bez maseczki. No chyba, że ktoś chciałby zjeść na ulicy, to mu nie wolno, bo jedzenie na ulicy jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. W knajpie wolno, na ulicy nie. proste i logiczne. Ale pamiętajmy, że i w knajpie robi się niebezpiecznie, lecz tylko po godz. 21:00. Wtedy wyłącznie na wynos. Byle NIE na ulicy. Za to na ulicy w zgromadzeniu (bez jedzenia!) może uczestniczyć max 25 osób. No chyba, że pójdą do kościoła, to wtedy ile dusza zapragnie, bo jak kościół duży to może być nawet 50 lub 100, trzeba se policzyć. W kościele na mszy 1 osoba na 4 m2. No chyba, że to nie jest msza tylko mecz. To wtedy nawet na stadionie, na powietrzu - ZERO. Absolutne zero, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. No chyba, że to nie jest mecz na stadionie, tylko przedstawienie w teatrze. To wtedy można przyjść, ale na 25% miejsc. Co innego dzieciaki z podstawówki. Oni to wszyscy mogą przychodzić i siedzieć w klasach oraz ganiać się po korytarzach. Ile chcą, każdego dnia. No chyba, że to nie jest podstawówka, tylko liceum lub studia. Uuu, to wtedy się nie zaleca, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Kilkadziesiąt dzieci w klasie w podstawówce - tak. Kilkudziesięciu licealistów klasie w liceum - nie. Kilkudziesięciu studentów w auli na uczelni - nie. Proste i logiczne. No i jak wesele to tylko 20 osób, na dodatek bez wywijania do Zenka na parkiecie, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Chyba, że wesele w Biedrze czy Lidlu, to wtedy można, bo tam to i bez wesela można wszystko, włazi tyle ludu ile chce. Byle nie ćwiczyli. Proste i logiczne. Czego nie rozumiesz?
 • @stanislav 10:46:13
  A teraz coś na smutno:

  https://www.facebook.com/100759374683251/videos/641269713114229/
 • @Andrzej Tokarski Durniów i mściwych złośliwców w policji ci u nas dostatek...
  a dużo osób w kościele. Ksiądz niewinny. Proboszcz z parafii w Tarnogórze został uniewinniony od zarzutu dotyczącego zbyt dużej liczby osób przebywających jednocześnie na mszy świętej w maju br. Z wnioskiem o jego ukaranie wystąpiła do sądu policja.
  Chodzi o proboszcza parafii w Tarnogórze archidiecezji przemyskiej w dekanacie Leżajsk II. Policja zarzuciła mu wykroczenie z art. 54 Kodeksu wykroczeń o naruszaniu przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych.

  Według ówczesnych obostrzeń sanitarnych, związanych z epidemią koronawirusa, w kościele jednocześnie mogło przebywać 50 osób. Według policji liczba ta była przekroczona. Księdzu groziła za to kara grzywny do 500 złotych albo nagana.

  Jak poinformował dziś rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie sędzia Tomasz Mucha proboszcz został uniewinniony od zarzutu.

  "Sąd stwierdził, że to rozporządzenie, które regulowało wówczas liczbę osób na mszy, nie miało delegacji ustawowej. Zostało wydane niezgodne z zasadami tworzenia prawa, z naruszeniem zasad konstytucyjnych" wyjaśnił sędzia Mucha.

  Zaznaczył jednocześnie, że "można się zastanowić, czy mimo iż sankcje za takie zachowania (brak maseczki czy zbyt duża liczba osób – red.) są nieskutecznie ustanowione, to czy społeczeństwo jednak nie powinno stosować się do tych zaleceń z uwagi na zagrożenie, jakie teraz powszechnie panuje". Dodał też, że zdziwienie budzi to, iż "ustawodawca nie uregulował dotychczas tej kwestii w drodze ustawy".

  Wyrok sądu nie jest prawomocny. Strony mogą się od niego odwołać do sądu okręgowego.

  O sprawie księdza informowało na swojej stronie Stowarzyszenie Europa Tradycja, którego celem jest m.in. przywracanie struktur społecznych realizujących obowiązywanie nauczania moralnego w ujęciu chrześcijańskim, ochrona wolności, swobód oraz praw człowieka i obywatela, pomoc prawna, w szczególności w zakresie pełnej realizacji zasad wynikających ze swobody sumienia i wyznania.

  Jak zauważyło Stowarzyszenie zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, władza państwa nie sięga w obszar religii, nie posiada kompetencji dla regulowania odnośnie do tego, co dzieje się wewnątrz kościołów.

  Przypomniało jednocześnie, że zgodnie z prawem kościelnym kapłan, zwłaszcza sprawujący nabożeństwo, nie może nikogo wyrzucić z kościoła, zwłaszcza z powodu przepisów porządkowych narzuconych przez państwo.
 • @Andrzej Tokarski Milicja też gnoiła księży. Coś się zmieniło?
  Dziś rano podczas odprawiania nabożeństwa po Mszy Św. aresztowano Ks. Michała Woźnickiego... obejrzyjcie

  https://www.youtube.com/watch?v=OamwaXs_CmI&ab_channel=WobronieMszy%C5%9Aw.P-%C5%84Wroniecka9.MszaTrydencka

  Brak słów na bezprawie dziejące się pod pretekstem pseudoepidemii. Nie mają prawa wchodzić na teren prywatny, mieszkanie, kościół, sklep, firmę o ile nie jest popełniane przestępstwo! Weszli bez zgody więc popełnili przestępstwo. Wykroczenie nie jest wystarczającym powodem naruszania miru domowego.
 • @Andrzej Tokarski 19:26:46
  Jeżeli policja narusza prawo, działając w sposób zorganizowany i posiadając broń w celu zapewnienia sobie możliwości naruszania prawa, to stanowi związek przestępczy o charakterze zbrojnym. To Apokalipsa. Na stolcu Piotrowym siedzi antychryst więc walka nabiera rozpędu. Żydolewacy mieli problem z rozbiciem społeczeństwa spajanego wiarą, więc uderzają w kult i wiarę. Plandemia jest dobra na wszystko.
 • Wszyscy...
  "Widzę w ludziach strach". Prof. Kuna alarmuje: Spójrzcie, przecież właśnie to się dzieje! Nie można pod hasłem "koronawirus" pozbawiać ludzi dostępu do opieki medycznej. A spójrzcie, przecież właśnie to się dzieje! – alarmuje prof. dr hab. med. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prof. Piotr Kuna mówił o atmosferze związanej z epidemią koronawirusa. Lekarz wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec "siania globalnej paniki". Jego zdaniem, jest to niemoralne i nieuczciwe. Ja panice nie uległem, bo mam możliwość jak najlepiej zrozumieć istotę zakażenia wirusem w oparciu o publikowane badania naukowe. Docieram do najnowszych badań i opracowań, mam wiedzę i doświadczenie, które pozwalają mi te doniesienia interpretować przyznał. Profesor podkreślił, że większość ludzi nie ma takiej możliwości, więc muszą polegać na doniesieniach medialnych, a te bywają różne, często "nakręcają niepokój". Takie przedstawianie sprawy budzi mój głęboki sprzeciw, gdyż generuje zbiorowy lęk, którego konsekwencje mogą być gorsze od zakażenia wirusem podkreślił. Po znajomych, po pacjentach, widzę w ludziach strach, co mówię – potężny lęk, zagubienie, niezrozumienie tego, co się dzieje. I ten lęk wpędza ludzi w depresję, w panikę wskazał prof. Kuna, dodając, że skutki tego będziemy odczuwać latami. Rozmówca "Wyborczej" wyraził obawę o pacjentów z chorobami onkologicznymi, kardiologicznymi, którzy mają obecnie utrudniony dostęp do leczenia, bo służba zdrowia skoncentrowana jest na zajmowaniu się koronawirusem. Mówiąc o skutkach społecznych obecnej sytuacji, profesor przyznał, że martwi się też o ludzi młodych i dzieci. Dla młodych niesłychanie ważne jest, aby się socjalizować, kontaktować ze światem. A tymczasem my im na długo wiosną zamknęliśmy szkoły. Sami mówiliśmy wcześniej, że za dużo czasu spędzają przed komputerem i z telefonem komórkowym w dłoni. Mówiliśmy, że zamiast tego powinni grać w piłkę, biegać po lesie, albo chociaż rozmawiać ze sobą. A wiosną co? Zapędziliśmy ich przed komputery i odcięliśmy od rówieśników wskazał. Jak dodał, w czasie pandemii dzieci zrobiły się bardzo samotne. Przyznał, że niepokoją go głosy, aby szkoły zostały zamknięte ponownie. Zapewniam, że nie jestem koronasceptykiem i nie będę nikogo przekonywał, że epidemii nie ma. Epidemia jest i traktuję ją bardzo poważnie, ale chciałbym, żeby w naszym działaniu dominował pragmatyzm i holistyczne spojrzenie na tę epidemię. Powtarzam nie jestem wywrotowcem. Żeby nie było, że nie wierzę w tego wirusa. Gdy dostępna będzie szczepionka, to będę pierwszym, który wyrazi chęć, aby się zaszczepić. Ale COVID nie może być słowem wytrychem, hasłem, które sprawia, że zamyka się szkoły, seniorów w domach, podopiecznych DPS-ów, zabrania wychodzenia z domu, podróżowania czy nawet naszych ulubionych form wypoczynku. A szczególny problem, na który zwracam uwagę, to ten, że nie można pod hasłem "koronawirus" pozbawiać ludzi dostępu do opieki medycznej. A spójrzcie, przecież właśnie to się dzieje! podkreślił.


  Ps...Trudno nie zgodzić się z prof. Kuną. Ale co można zrobić, kiedy to politycy PiS walczą z wirusem, a nie fachowcy, których unikają ,jak diabeł święconej wody, bo mogą być niesterowni, jak mawiał polityk z PiS. Dzięki Bogu coraz więcej uczciwych lekarzy mówi jak jest. Zaczęła dr MArtynowska, potem dr Matyja, dr Basiukiewicz, Prof. Rutkowski, Prof. Chazanowa, Prof. Kuna. To są płaskoziemcy, foliarze ? Prof. Chazanowa ( pulmonolog- kardiolog) przez 24 lata krajowy konsultant w dziedzinie chorób płuc.... ONI vs. telewizyjni utrzymankowie koncernów farmaceutycznych..... KOMU wierzymy? A dla mediów panika to łakomy kąsek. Żerując na strachu, mają super clickbait, nie licząc się ani trochę z konsekwencjami. Nikt ich nie rozliczy z tych depresji, załamań, histerii, które wywołali, nie wspominając o presji na rząd. Tak właśnie dzieje się depopulacja. Większość myślała, że będą rzucać na nas atomówkami albo będziemy się ze sprowadzonymi mongołami i negrami nawzajem wyrzynać…Ale nie. Łatwiej w ten sposób, że zapcha się szpitale chorymi na zwykłą grypę. Równocześnie zaniecha się leczenia poważniejszych chorób. Chorzy na raka, serce, nerki, wątrobę itp. wykorkuję w tym czasie. Podwójny pożytek. Oszczędność, bo ich leczenie jest drogie. Równocześnie pozbędą się najsłabszych i najmniej albo wcale produktywnych. Dodatkowo, noszenie maseczek, które są idealnym środowiskiem do rozmnażania wirusów, bakterii oraz grzybów, przyczyni się do zwiększenia różnych infekcji i wyeliminuje także dużą grupę najsłabszych. W tym przeważnie ludzi starszych i chorych, którzy jako emeryci i renciści są tylko obciążeniem dla budżetu. I to wszystko bez buntów i zamieszek, protestów przeciwko władzy. Wystraszone przez media lemingi dają ze sobą zrobić wszystko, byle tylko ich uratowano. Tak wygląda pierwszy etap depopulacji, jako jeden ze środków do wprowadzenia globalnego nowego ładu.


  https://forumemjot.files.wordpress.com/2019/10/christine-lagarde-e1518387591424-360x180.jpg

  Christine Lagarde: „Starzy ludzie żyją zbyt długo i istnieje ryzyko dla globalnej gospodarki, coś trzeba zrobić”. Starzenie się populacji jest znanym wyzwaniem. Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeprowadza kompleksową analizę na każdym kwartalnym spotkaniu. Uwagę zwraca agresywność i okrucieństwo, z którymi uwypukla problem. Między innymi fundusz wzywa do obniżenia świadczeń i wieku emerytalnego, ponieważ „istnieje ryzyko, że żyją dłużej niż oczekiwano”. Sugeruje także rozwiązania rynkowe mające na celu zmniejszenie tego „ryzyka”. Jeśli chodzi o ekonomistów MFW, Hiszpan nazywa José Viñal „ryzykiem długowieczności”. „Jeśli oczekiwana długość życia wzrośnie o trzy lata powyżej planowanego poziomu do 2050 r., Koszty starzenia się – które są już ogromne dla rządów, przedsiębiorstw, firm ubezpieczeniowych i osób fizycznych – wzrosną o 50% w rozwiniętych gospodarkach, przy czym PKB będzie stanowić punkt odniesienia W przypadku gospodarek wschodzących ten dodatkowy koszt wyniósłby 25%. W wartościach bezwzględnych oczekiwane koszty na całym świecie wzrosną o kilkadziesiąt miliardów dolarów. Zagraża to rentowności finansów publicznych poprzez zwiększenie długu publicznego w podobnym stosunku. Jednocześnie istnieje ryzyko dla wypłacalności prywatnych firm. „..Jak wyjaśnił Viñals na konferencji prasowej, na której przedstawił raport, „dłuższe życie jest dobre, ale niesie ze sobą znaczne ryzyko finansowe. Będzie nas to kosztowało więcej niż osoby fizyczne, firmy i rządy. Dlatego musimy teraz martwić się ryzykiem związanym z długowiecznością, abyśmy nie ponosili kosztów w przyszłości ”- powiedział Viņals, szef działu rynków kapitałowych.

  Ps. II.. Rodzi się World Alliance of Doctors: „Pandemia się skończyła”. Tak narodził się Światowy Związek Lekarzy, niezależna grupa lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia i naukowców, których jedynym celem jest mówienie prawdy o pandemii. W dniu 10 października 2020 roku zorganizowali konferencję prasową w Berlinie, na której zaprezentowali projekt i niektórych uczestników. Dr Heiko Schöning jest również członkiem Światowego Stowarzyszenia Lekarzy.
  Brał udział w berlińskiej demonstracji razem z Robertem F. Kennedym Juniorem i przemawiał na scenie z dużym uznaniem. Niemiecki lekarz wyjaśnił: „Nie chcemy tej„ nowej normalności ”. I nie chcemy wracać do starej normalności, bo to stworzyło taką sytuację. Chcemy lepszej normalności i razem z wami".

  List otwarty od World Alliance of Doctors
  Napisali list otwarty do rządu brytyjskiego oraz do rządów i obywateli świata, w którym wyjaśnili powody, dla których uważają, że pandemia już się skończyła.
  „Mamy setki tysięcy tak zwanych „przypadków”, „infekcji ”i „pozytywnych testów”, ale prawie żadnych pacjentów.
  Cztery piąte (80%) „zakażeń” przebiega bezobjawowo ( 1 )".

  Kontynuowali, wskazując, że w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu departamenty Covid były generalnie puste:
  „Jest oczywiste, że „pandemia” praktycznie się skończyła w czerwcu.
  Najważniejsze jest to, że liczba zgonów spowodowanych przez Covid jest dziś na najniższym poziomie ”.

  Dodali też:
  „Te „przypadki” (z testów PCR) nie są tak naprawdę „przypadkami”, ale są to raczej normalni i zdrowi ludzie”.

  Światowy Związek Lekarzy stwierdził, że „jest bardzo prawdopodobne, że uzyskaliśmy odporność stadną i dlatego nie potrzebujemy szczepionki”.
  Następnie skupili się na różnych fundamentalnych aspektach tej sytuacji kryzysowej, takich jak zamknięcie, które do tej pory nie było stosowane w przypadku wirusa układu oddechowego i osób zdrowych; powiązanie zgonów z Covid, nawet jeśli śmierć była spowodowana wcześniejszymi patologiami; wymazy, których dokładności nie można zweryfikować i są przedmiotem fałszywie pozytywnych wyników. Światowy Związek Lekarzy mówił również o sposobach leczenia, a w szczególności o hydroksychlorochinie, co do której pomimo skuteczności jest wiele kontrowersji. W kwestii szczepionki wskazali, że producenci przerzucili odpowiedzialność za wszelkie niepożądane reakcje na Stany.

  Cenzura i ruina gospodarcza

  Oprócz aspektu medycznego uwzględniono również aspekt ekonomiczny.
  Państwa doświadczyły prawdziwego upadku w wyniku blokad: „Bieda i samobójstwa spowodują o wiele więcej zgonów niż wirus”.
  Ponadto Światowy Związek Lekarzy wspomniał o cenzurze stosowanej wobec lekarzy i innych źródeł informacji, w przypadku których filmy i artykuły zostały usunięte, jeśli nie są one zgodne z narracją rządów.

  Zakończyli słowami profesora Marka Woolhouse'a , epidemiologa i specjalisty chorób zakaźnych, członka Uniwersytetu w Edynburgu.

  "Blokada była środkiem wywołanym paniką, ale wierzę, że historia pokaże, że próba kontrolowania Covid-19 przez blokadę była monumentalnym błędem w skali globalnej. Lekarstwo gorsze od choroby" .. Berlin 10102020: Better Normal, not New Normal - www.ACU2020.o

  https://youtu.be/_MWZP4B86rY

  Warto obejrzeć mimo zakazu na YT .. Szach Mat dla Ludzkości [PL] [720p]

  https://youtu.be/iYJtlCs5iYk
 • Wszyscy...
  „WASHINGTON TIMES” z USA: WIRUS to OSZUSTWO i ustawka CHIN z Masonami.

  http://www.pch24.pl/washington-times-o-covid-19--to-nie-pandemia-a-wielkie-oszustwo-medialne,75799,i.html#ixzz6LTMKZwjr

  Tomasz ADAMEK. Mocne słowa BOKSERA o epidemii.
  WIRUS TO BZDURA

  https://zestadionu.pl/tomasz-adamek-030620-bg-teoria-spiskowa-o-epidemii/amp

  Epidemiolog i biochemiczka żądają zniesienia obostrzeń. "85 proc. ludzi jest odpornych

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-13/epidemiolog-i-biochemiczka-zadaja-zniesienia-obostrzen-85-proc-ludzi-jest-odpornych/
  MASECZKI NIELEGALNE wyjaśnia PRAWNIK.

  https://innpoland.pl/162659,czy-mandat-za-brak-maseczki-jest-legalny-potrzebny-stan-nadzwyczajny
  Petycja do TRUMPA przeciwko Gatesowi: „ZA zbrodnie przeciwko ludzkości”!
  www.wicipolskie.org/?p=48066
  LEKARZE którzy odkryli powodujący RAKA ENZYM w SZCZEPIONKACH, GINĄ W NIEWYJAŚNIONYCH OKOLICZNOŚCIACH

  https://prawy.pl/108383-petycja-z-pol-milionem-podpisow-do-trumpa-przeciwko-gatesowi-naduzycia-medyczne-i-zbrodnie-przeciwko-ludzkosci/

  GATES stanie przed Międzynar. Trybunałem Karnym? Włoska poseł Sara Cunial oskarżyła GATESA o zbrodnie przeciwko ludzkości
  https://nczas.com/2020/05/26/bill-gates-odpowiedzialny-za-zbrodnie-przeciwko-ludzkosci-padly-mocne-oskarzenia/
  Doradca prezydenta Trumpa ds. koronawirusa dr Scott Atlas z NAJLEPSZEGO na ŚWIECIE Uniwersytetu Stanford: WIRUS NIE JEST GROŹNY..Dr Atlas i TRUMP uważają, że :
  -TESTY nie mają żadnej wartości.
  - trzeba otworzyć KOŚCIOŁY, SZKOŁY, IMPREZY SPORTOWE
  -Koronawirus jest jak grypa

  https://politykapolska.eu/2020/09/01/mailem-z-waszyngtonu-zamkniecie-musi-sie-skonczyc/

  Ministerstwo Zdrowia PODAŁO:
  Do 11.08 na KORONAWIRUSA zmarło 296 osób bez chorób współistniejących.

  https://cai24.pl/polska/11287/to-prawdziwa-liczba-ofiar-oto-liczba-osob-bez-chorob-wspolistniejacych-ktore-zmarly-na-koronawirusa/
 • Wszyscy...
  Kowidowy Bareizm. Siłownie przemianowane na kościoły.

  https://youtu.be/qFHirLMBuLQ
  Ten system jest nagi. A ile co roku umierało na grypę? W USA 60-100 tys na powikłania pogrypowe, w Niemczech 23 tys rocznie, w Czechach 3,5 tys. W POLIN nie robią takich statystyk, ale szacuje się, że 5-10 tys. rocznie. Minister zdrowia: (...) "dużym wyzwaniem jest obecnie zabezpieczenie personelu medycznego."..Przed czym zabezpieczenie? Przed grypą, wirusówką ? Dlaczego wcześniej nie było im potrzebne. Celowe robienie Bergamo. Celowe wywoływanie paniki. Interes to sprzedaż szczepionek za 2 mld USD. Operacje odwołane, nie wiadomo kiedy będą, nie wiadomo czy w ogóle będą...Czy ktoś zrobił statystyki, ile zmarło osób na wszystkie inne choroby, poza Covid. Stąd chcieli ustawę bezkarnościową.
 • @wk..ny 01:02:48
  Przy onej ustawie namordników będzie większy problem. Przepisami już się nie wykpimy, praktycznie każdego mogą udupić zgodnie z prawem.
 • Mam przypadek w rodzinie
  i muszę stwierdzić, że jakość informacji, jak i jej przepływ oraz jednoznaczność wygląda tak jakby była to pierwsza fala koronawirusa, a nie hasał on w Polsce już od marca. Nie wszystko wiedzą lekarze, ale także konsultanci z infolinii NFZu. Telefonicznie SANEPID jest nieosiągalny. Ten ostatni zawiadomiony e-mailem odezwał sie po trzech dniach późnym popołudniem. Ciekawe, bo policja miała informację nazajutrz, ale od pani z SANEPIDu dowiedzieliśmy się, że policja dostaje informację bezpośrednio, a oni tylko w momencie zgłoszenia. Widzę tu chętkę rządu na wlepianie mandatów izolowanym, czy będącym na kwarantannie.
 • @zadziwiony 22:05:40
  MEGASKANDAL w Bydgoszczy! Lekarze wmawiali kobiecie Covid-19. Zmarła na zapalenie wyrostka bez pomocy lekarskiej. Lekarze kazali czekać 70-letniej kobiecie 36 godzin z silnym bólem brzucha, ponieważ biorą udział w panice przed koronawirusem. Zamiast zająć się zapaleniem wyrostka, którego ból jest typowym objawem, lekarze nakazali zrobić jej test na Covid-19. Nie doczekała się jednak wyniku, który okazał się być negatywny i zmarła bez pomocy lekarskiej.
  70-letnia Danuta M. trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zawierciu. Kobieta "miała typowe objawy zapalenia wyrostka". Zamiast badań i pomocy lekarze zlecili jej test na COVID-19. Na jego wyniki czekała 36 godzin. W tym czasie zmarła bez pomocy lekarskiej - informuje portal "Tygodnika Bydgoskiego". Żona trafiła do szpitala z bólem brzucha i temperaturą 38 stopni. Zrobili jej wymaz na COVID i czekała na korytarzu SOR-u 36 godzin na wynik powiedział Marian Muchowicz, mąż zmarłej kobiety. Jak podkreśla portal, "kobieta zmarła w cierpieniu", a późniejszy wynik testu był negatywny". Nie była zakażona podsumowano w artykule.

  Źródło: tygodnikbydgoski.pl
 • Lotna to u Ciebie się dzieje, w żydolewackiej i pedalskiej Kanadzie.
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16031680441d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Gender w natarciu przeciwko chrześcijanom?! Kanada chce wprowadzić ustawę, która może penalizować nauczanie Kościoła. Kanadyjskie władze chcą wprowadzić ustawowy zakaz terapii konwersyjnej – w przypadku osób, które same chciałby się jej poddać. Tamtejsi biskupi podkreślają, że nie pozostawia to osobom walczącym z niechcianym pociągiem seksualnym do osób tej samej płci wolności religijnej. Kanadyjski episkopat przestrzega również, że zaproponowany projekt ustawy może sprawić, że przestępstwem staną się nawet prywatne rozmowy na temat ludzkiej seksualności pomiędzy rodzicami i ich dziećmi.
  Projekt tzw. ustawy C-6 zawiera bowiem zapis zakazujący wszelkich form terapii konwersyjnej. Samą terapie definiuje zaś jako „praktykę, leczenie lub usługę mającą na celu zmianę orientacji seksualnej osoby na heteroseksualną lub tożsamości płciowej na cispłciową lub do tłumienia lub ograniczania nieheteroseksualnego pociągu lub zachowań seksualnych”.

  Kanadyjscy biskupi zaapelowali do rządu. W skierowanym do władz liście zaznaczyli, że przymusowe środki związane z terapią konwersyjną są nieetyczne i nie respektują godności osoby. Jednocześnie podkreślili, że ustawa napisana jest w sposób pozostawiający wiele niejasności. To zaś w konsekwencji może prowadzić do licznych nadużyć i nadinterpretacji – jak choćby zakazu nauczania religii, zwłaszcza w aspektach dotyczących ludzkiej seksualności, czy rozmów rodziców z dziećmi na ten temat. Biskupi stwierdzili, że prawne sankcje w tym zakresie jeszcze bardziej utrudnią działania osobom, które same zechcą „odwrócić” procedurę „zmiany płci”. Hierarchowie zaznaczyli, że jeśli ustawa ta weszłaby w życie w obecnym kształcie, wówczas osoby, które chcą przezwyciężyć „natrętne i niechciane uczucia” nie mogłyby uzyskać profesjonalnej pomocy, której poszukują.

  Ponadto Kanadyjska Konferencja Biskupów Katolickich (CCCB) dostrzegła niebezpieczeństwo w tym, że prywatne rozmowy pomiędzy rodzicami i ich dziećmi na temat seksualności mogą zostać potraktowane jako publiczne. A jako takie – w myśl projektu ustawy – podlegają już ściganiu jako ewentualne przestępstwa.

  - Jako główni wychowawcy swoich dzieci, rodzice mają prawo do ich wychowywania zgodnie z uzasadnionymi i etycznymi przekonaniami religijnymi. Żadna interwencja państwa nie powinna stać nad podstawowym prawem rodzicielskim do opieki nad dziećmi i podejmowania decyzji o ich dobrostanie - zaznaczyli w liście biskupi.

  Duchowni dodali również, że „istnieje realne niebezpieczeństwo, że nauczanie chrześcijańskie i inne nauczanie religijne oraz etyczne w odniesieniu do ludzkiej seksualności będą interpretowane jako czyny przestępcze”.

  Kanadyjscy biskupi ocenili również, że proponowana ustawa może kryminalizować nawet duszpasterstwa katolickie i grupy przywódców religijnych lub księży, którzy zachęcają osoby o skłonnościach homoseksualnych do życia w czystości i zgodnie z nauką Ewangelii, zasadami moralnymi Kościoła katolickiego oraz nakazami własnego sumienia.

  Marta Maciejewska

  Źródło: LifeSiteNews.com / KAI
 • Protesty przeciwko obostrzeniom COVID-19. AGRESYWNA policja wobec niepełnosprawnych!
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16031775841d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z rzekomą epidemią koronawirusa. W wielu krajach Europy rządy wprowadziły sporą ilość obostrzeń. Problem w tym, że liczne obostrzenia nie powodują zmniejszenia się liczby zakażeń. Na ich skutek obywatele europejskich państw coraz częściej protestują przeciwko restrykcjom. Jeszcze nie tak dawno głośno było na temat licznych protestów obywateli w Serbii. Serbowie byli niezadowoleni z rządu i jego walce z „epidemią” COVID-19. Ponadto Serbom nie podobał się fakt, iż rząd wprowadził jedne z najsurowszych obostrzeń. Dodatkowo według Serbów rząd kłamał co do rzeczywistych danych dotyczących liczby pacjentów i zgonów na skutek koronawirusa. Ostatnio media obiegła także informacja na temat protestów w Niemczech. Na ulicach pojawiło się tysiące osób, którym również nie podobało się działanie niemieckiego rządu wobec COVID-19.
  „Manifestanci zgromadzili się w nad brzegami Jeziora Bodeńskiego. Większość z nich nie nosiła maseczek, ale utrzymywała między sobą odległość 1,5 metra, zgodnie z zaleceniami władz” poinformowało AFP.
  „Tysiące ludzi demonstruje przeciwko tej absurdalnej polityce ws. COVID-19 rządu niemieckiego. Na przykład maski muszą być noszone w pociągu i w samolocie, ale każdy może zdjąć maskę, gdy podawane jest jedzenie i napoje. Ponadto każdy z 16 krajów związkowych działa inaczej” mówił jakiś czas temu niemiecki poseł z ramienia AFD Gunnar Lindeman.

  „(…)Cieszę się, że tak wielu ludzi pokojowo demonstruje przeciwko tej dyktaturze” dodawał.

  Niemieckie protesty jednak nie ustają. Kolejny protest odbył się 10 października 2020 roku w Berlinie. Pojawiło się na nim tysiące ludzi, którzy także są przeciwni obostrzeniom. Podczas protestu doszło jednak do wielu bezprawnych i agresywnych zachowań policji. Brutalne działania funkcjonariuszy miały miejsce przed Bramą Brandenburską.
  Działania policji nie spodobały się politykom partii Alternatywa Dla Niemiec, którzy stanowczo potępili takie zachowanie. Swoje niezadowolenie z tego faktu wyraził ostatnio znany, niemiecki poseł z ramienia AFD dr Götz Frömming.

  Według posła dr Frömminga skandaliczne zachowanie policjantów zostało uwiecznione na filmie. Kiedy film zaczął rozprzestrzeniać się w Internecie policja zaprzestała aktów przemocy wobec swoich obywateli.

  „ Policja losowo wybierała ludzi ze zgromadzonego tłumu i aresztowała, ponieważ niektórzy z nich nie nosili maseczek” powiedział poseł dr Götz Frömming w najnowszej rozmowie z portalem Nasza Polska.

  To jednak nie koniec szokujących informacji. Niemiecki poseł zwrócił także uwagę na fakt, że policja agresywna była wobec osób niepełnosprawnych.

  „Nawet niepełnosprawny mężczyzna na wózku inwalidzkim został oskarżony o udawanie swojej niepełnosprawności i również został aresztowany. Także pani z padaczką, choć jej mąż zwrócił na to uwagę policji” zaznaczył poseł.

  Jego zdaniem najprawdopodobniej była to próba zastraszenia protestujących. Przypomnijmy, że poseł dr Götz Frömming to znany niemiecki deputowany. Na początku roku w mediach pojawiła się informacja, że dr Frömming krytykuje rząd Angeli Merkel, a chwali Polskę. To nie pierwszy raz kiedy deputowany pozytywnie wypowiedział się na temat Polski i Polaków.

  „Polacy żyjący w Niemczech są przeważnie bardzo dobrze zintegrowani i mają pracę (albo studiują). Podoba mi się, że tutaj mieszkający Polacy mają pozytywne nastawienie do niemieckiego społeczeństwa i szybko dostosowują się do tutejszego życia”powiedział kiedyś dr Götz Frömming w rozmowie z portalem Prawy.

  „Polacy i Niemcy mają długą wspólną historię i już zawsze Polacy emigrowali do Niemiec, a Niemcy żyli na obszarach Polski. Chociaż nasze języki (polski i niemiecki) bardzo się różnią, łączy nas nasza podobna kultura oraz chrześcijańska religia”dodawał. Dr Götz Frömming z zawodu jest nauczycielem języka niemieckiego. Prywatnie jest mężem Polki.

  Foto: Pixabay.com

  Autor: Agnieszka Malinowska

  Źródło: bankier.pl, prostozmostu.net, naszapolska.pl, prawy.pl
 • Jedna szczepionka na Covid-19 to za mało? Bill Gates zapowiada, że TRZEBA będzie przyjąć i drugą.
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16031731561d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Dopiero za kilka lat zostanie wynaleziona. Jedynym sposobem, w jaki całkowicie wrócimy do normalności, jest posiadanie, może nie pierwszej generacji szczepionek, ale ostatecznie szczepionki, która jest superskuteczna i którą przyjmuje wielu ludzi, i że choroba zostaje wyeliminowana w skali globalnej przekonuje Bill Gates. Miliarder zapowiada więc nie tylko masowe szczepienie na całym świecie, ale i straszy, że brak tejże będzie oznaczał brak normalnego trybu życia.
  Twórca Microsoftu w rozmowie z NBC przekonywał, że sytuacja na świecie nie poprawi się, dopóki nie będzie "zero Covid'a". To pierwszy raz, gdy ktoś chce permanentnie zlikwidować chorobę przed powrotem do normalnego trybu życia. Jedynym sposobem, w jaki całkowicie wrócimy do normalności, jest posiadanie, może nie pierwszej generacji szczepionek, ale ostatecznie szczepionki, która jest superskuteczna i którą przyjmuje wielu ludzi, i że choroba zostaje wyeliminowana w skali globalnej powiedział Gates. Oznacza to, że lockdowny lub jego podobne zamienniki będą trwały co najmniej przez kilka lat, gdyby ktoś chciał wprowadzać wizje Billa Gatesa w życie w rządzonych przez siebie państwach.

  Źródło: zmianynaziemi.pl
 • Kolejne obostrzenia? Rzecznik rządu zapowiada kolejne limity i obostrzenia
  Wczoraj na wideokonferencji premier Mateusz Morawiecki wspomniał, że w ciągu paru dni pojawią się nowe ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i być może wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Dziś na antenie Salonu Politycznego Trójki z Beatą Michniewicz na ten temat rozmawiał rzecznik rządu, Piotr Mueller.
  Sytuacja w kraju zaostrza się nie tylko na tle politycznym. W temacie koronawirusa ścierają się poglądy skrajnie różnych opcji, których łącznikiem jest narastający strach przed zarazą. Władze usiłują złagodzić wrażenie, które wywołują kolejne projekty sankcjonujące restrykcje.

  Opozycja domaga się wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. W Sejmie trwa dyskusja nad projektami ustaw legalizujących zarządzenia. Minister prezydencki, Andrzej Dera zapewnił, że Prezydent Andrzej Duda czeka na ustawę w sprawie COVID-19. W takich okolicznościach, rzecznik rządu usiłował uspokoić słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia, uzasadniając wprowadzane prawo.

  Władze na kwarantannie

  Zapytany o covidową sytuację rządu, rzecznik poinformował, że osoby powołane na stanowiska państwowe pracują niezależnie od sytuacji, tylko faktycznie, w trybie zdalnym - i tak działają już od dawna, tak obraduje min. antykryzysowy zespół rządowy. Natomiast w przypadku lekarzy, którzy mieli realizować teleporady, ta sytuacja jest do uregulowania.

  Co jest w ustawie

  Na pytanie o kije i marchewki w ustawie, rzecznik przywołał takie zapisy jak: 200 proc. dodatku, klauzula dobrego Samarytanina, ale i przepisy dotyczące zwolnień lekarskich - które będą zaostrzone. Wcześniej wyznał, że zostanie zagwarantowana możliwość odmowy korzystania ze środków pomocy publicznej dla podmiotów gospodarczych, które łamią przepisy związane z obostrzeniami epidemicznymi. Zapytany o czas na uchwalenie tej ustawy, podał orientacyjnie tydzień.

  Lekarze z zagranicy

  Redaktor wspomniała o szybkiej ścieżce nostryfikacyjnej dla lekarzy z zagranicy, dziwiąc się, iż rząd przewiduje taką ewentualność gdy na świecie szaleje pandemia. W toku rozmowy, wyszło na jaw, iż ta ścieżka przewidziana jest zarówno dla osób, które w Polsce już są, jak i dla tych, które mogłyby dopiero przyjechać - szczególnie z Ukrainy.

  Co będzie w obostrzeniach

  Limity wejść do poszczególnych miejsc (jakich? Czy znów chodzi o kościoły?) i ograniczenie funkcjonowania niektórych obszarów gospodarki to główne prawdopodobne obostrzenia, które nam przygotowano. Jeśli chodzi o zdalne nauczanie w podstawówkach, to jest ono rozważane, ale w pierwszej kolejności analizowana jest aktualna sytuacja, w której w trybie zdalnym pracują szkoły ponadpodstawowe i wyższe.

  Cmentarze na razie nie będą zamknięte, ale jest prośba do obywateli, by rozłożyli w czasie wizyty listopadowe. Nie ma planów otwarcia klubów fitness, choć sytuacja jest dyskutowana przez zespół antykryzysowy.

  Stadion Narodowy szpitalem czy kostnicą?

  Gdy całą krytykę pomysłów rządowych przypisano Platformie Obywatelskiej, Michniewicz przytoczyła opinie lekarzy, którzy krytykują pomysł utworzenia szpitala na terenie Stadionu Narodowego. Nazywają go oni miejscem na kostnicę.

  To trochę zirytowało rzecznika rządu i zaapelował on o wyciszenie emocji. Po chwili dodał, że szpital będzie umieszczony w części konferencyjnej, która ma zapewnione ogrzewanie.

  Na tle Europy

  Redaktor Michniewicz nakreśliła tło decyzji polskiego rządu, podkreślając jak drastyczne decyzje podjęły inne państwa: w Irlandii 6-tygodniowy lockdown, w Belgii nieczynne restauracje i bary oraz godzina policyjna, podobnie we Francji, Wielka Brytania również wprowadza nowe rygory. Polska została określona jako ta, której władze działają następczo, a nie wyprzedzająco. Wobec tego stwierdzenia, rzecznik także gorąco zaprotestował.

  Podsumowując, nasz rząd pracuje od dawna w systemie zdalnym, przygotowując Polaków na zupełnie inny styl życia, niż przywykliśmy prowadzić. Popędzany przez opozycję, która kieruje się jak wiadomo obcym interesem, rząd szuka sposobów, by uzasadnić swoje działania, nawet - a szczególnie wtedy, gdy budzą one nasze wątpliwości.

  Jedno jest pewne: czekają nas kolejne decyzje. Jakie będą miały konsekwencje, dowiemy się już niedługo.  FacebookTwitterPinterest

  Autor: Aleksandra Pietkiewicz
  Źródło: polskieradio.pl / PAP
 • My, ORMO-wcy maseczek, żądamy wspierania naszej paranoi przez organy ścigania (FELIETON)
  Pewien błazen (którego fizis i dane osobowe z litości pominę) w wieku co najmniej podwójnie chrystusowym, w którym już błaznowanie powinno ustąpić refleksji nad swoim życiem i pójściem do spowiedzi oraz spędzeniu reszty życia w stanie jak najbardziej bezgrzesznym (bo nie zna się dnia ani godziny po sześćdziesiątej wiośnie życia) zamiast tego zajmuje się (bardzo źle rozumianym) społecznikostwem. Kojarzącym się z byciem w poprzednim systemie zwyczajnym konfidentem i ORMO-wcem. Ponieważ pan jest aktywnym KOD-ziarzem liczącym na „rewolucję godności”. Co może się nie udać, zanim wymrze )pardon polegnie w boju) osiemdziesiąt procent młodzieżowego aktywu obrońców demokracji (gdyż średnia wieku KOD-ziarstwa jest mocno po siedemdziesiątce).
  Tradycja ORMO zobowiązuje

  Ponieważ w tej sławetnej formacji o pięknej nazwie Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej zebrał się kwiat szumowin, który był za głupi, za stary i niedostatecznie sprawny, żeby służyć w Milicji, a szczególnie w jej elitarnym kwiecie, czyli ZOMO. Gdyż napierd...nie klasy robotniczej, czy studenciaków było mokrym snem każdego ORMO-wca, nawet, a w zasadzie zwłaszcza wtedy, kiedy nie miał ku temu predyspozycji.

  Uprzejmie donoszę, że...

  „Z dzisiejszych i wczorajszych obserwacji: proponuję policji wysłanie patroli w okolice ursynowskich liceów. Masa młodzieży idących do i ze szkoły maseczki ma w kieszeniach. Nie raczą ich nałożyć nawet na brody. Może czas na trochę dyscypliny”!

  Pod wpisem rozpętało się piekło. Propozycje, żeby pan konfident oddalił się w nieznanym kierunku były stosunkowo łagodne. Autorowi zarzucono (jak najbardziej słusznie), że jest konfidentem. A sama policja jest znacznie potrzebniejsza gdzie indziej, niż ma się zajmować polowaniem na licealistów bez maseczek. Co oczywiście autora wpisu w żaden sposób nie przekonało. W końcu to on ma rację, a wszyscy inni wokół się mylą i są głupi. W sumie maseczka stała się ostatnio najpopularniejszym fetyszem. I to na całym świecie.

  Prawdziwa cnota krytyk się nie boi

  Nasz bohater... był oburzony... i zaskoczony jaka straszna niesprawiedliwość go spotkała w komentarzach. "Nie ukrywam, że zostałem niesłychanie zaskoczony komentarzami pod moim wpisem o maseczkach i braku reakcji policji na ich brak u młodych ludzi wychodzących ze szkół".

  Aj waj straszne. W sumie dalej typ jest przekonany, że on ma rację, a wszyscy inni się mylą.

  "To zaskoczenie miesza się z rozczarowaniem poziomem moich ursynowskich współmieszkańców".

  Naukowe podejście do maseczek

  "Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje z przeciwnikami noszenia maseczek w czasie pandemii. Jestem człowiekiem szanującym naukę i naukowe autorytety, które twierdzą, ze maseczki są podstawowym uzbrojeniem społeczeństwa w czasie pandemii. I nie ukrywam, że bardziej przemawia do mnie argument profesora epidemiologii poparty dowodami naukowymi niż bełkot kretyna o wolności jednostki, łamanej koniecznością noszenia maseczki". Cóż liczba profesorów epidemiologii i innych lekarzy wskazujących że maseczki nic nie dają, a nawet szkodzą (szczególnie osobom mającym choroby górnych dróg oddechowych) jest podobna jak tych, którzy ten pomysł wspierają. Tylko, że ci pierwsi (bardzo dobrze opłacani) są we wszystkich mediach głównego ścieku, a ci drudzy są rugowani nawet z mediów społecznościowych.

  Mimo to nasz bohater dalej jest przekonany o swojej nieomylności. „Rechot wielu z Państwa pod moim wpisem jest niczym innym, jak pokazaniem środkowego palca wszystkim starszym. osobom narażonym na powikłania lub nawet śmierć po zarażeniu się Covidem 19. Tak naprawdę dokumentujecie własną bezmyślność, brak wyobraźni, o braku empatii nie wspominając”.

  Jak widać potrzeba donoszenia na bliźnich jest mocno zakorzeniona w ludzkiej psychice. Tak samo, jak wmawianie sobie i innym, że jest to robione dla dobra naszej społeczności. W końcu konfident, tak samo jak dama lekkich obyczajów to wcale nie jest zawód (choć w obu przypadkach można całkiem nieźle z tego żyć), to po prostu charakter.

  Autor: Piotr Stępień
  Źródło: prawy.pl
 • SZOK! Będą nowe obostrzenia? Premier Morawiecki: Jeśli będą potrzebne, za dwa, trzy dni je ogłosimy
  Podczas wizyty w Wąwalu w składnicy Agencji Rezerw Materiałowych premier Mateusz Morawiecki powiedział, że za dwa, trzy dni rząd może ogłosić nowe obostrzenia, jeśli sytuacja w narracji rządu będzie się pogarszała. Obrona miejsc pracy i świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalna przekonywał. Mateusz Morawiecki powiedział, że za dwa, trzy lub cztery tygodnie, gdyby "ziścił się czarny, niedobry scenariusz", Polska będzie gotowa ze szpitalami tymczasowymi". Ale w międzyczasie realizujemy pełną organizację od strony operacyjnej, dodatkowych łóżek w szpitalach podlegających MON, MSWiA i MZ i także w różnych szpitalach powiatowych, w których dochodzi do zmian operacyjnych, organizacyjnych, po to właśnie, by nie zabrakło miejsc na leczenie pacjentów, którzy zachorowali na COVID-19 przekonywał premier. Zapowiedział też, że lada dzień możliwe są kolejne obostrzenia.
  Chcę zapewnić, że idziemy drogą środka, że jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa, trzy dni ogłosimy i one będą w taki sposób skonstruowane, żeby ogromna część naszej gospodarki w jak najmniejszym stopniu ucierpiała, bo obrona miejsc pracy i możliwości świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalnym warunkiem powodzenia walki z epidemią. Ochrona zdrowia i ochrona miejsc pracy, obrona naszych przedsiębiorców - to jest ta droga, którą obraliśmy ogłosił. Premier MorawieckiM w Wąwał: Idziemy drogą środka. Jeśli kolejne obostrzenia będą niezbędne to je za 2-3 dni ogłosimy. Obrona miejsc pracy i świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalna. Ochrona zdrowia i życia i ochrona gospodarki to nasza droga, którą obraliśmy.
  Kancelaria Premiera (PremierRP) October 19, 2020
  Rząd wcześniej obiecywał, że drugiego lockdownu nie będzie. Może oficjalnie nie, ale wygląda na to, że realnie już on nadchodzi.

  Źródło: radiozet.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej