Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 6167 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

4 pytania do Administracji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie są to pytania retoryczne.

Z góry dziękuję za ewentualne, konkretne odpowiedzi na nurtujące mnie - jako wieloletnią komentatorkę, blogerkę i czytelnika NEonu24.pl., nastepujące pytania:

 

 1. Czy istnieje na NEonie24.pl  jakiś Regulamin respektowany przez całą Administrację?

W ostatnich dniach wyglada na to, że istnieje tyle regulaminów, ilu administratorów. Może, gdyby istniał jeden Regulamin, byłoby łatwiej zarządzać NEonem bez nieporozumień? Ułatwiłoby to także traktowanie wszystkich uczestników witryny na tych samych zasadach, o ile oczywiście takie są naczelne założenia portalu.

2. Czytałam w przeszłości wielokrotnie, wypowiedzi p. Ruszkiewicza, że żadne ataki personalne nie będą tolerowane, a wpisy atakujące innych użytkowników portalu albo
a) nie będą promowane
b) znajdą się w lochu
c) zostaną usunięte

Czy zasada ta nadal obowiązuje?
Jeśli tak, dlaczego wpis Wicana lżący AgnieszkęS i opowiadający kłamstwa atakujące moją osobę został dwukrotnie wypromowany przez dwóch różnych administratorów, po raz drugi po uprzednim go usunięciu i na dodatek z przeprosinami skierowanymi do blogera nas atakującego ?

3. Czy to doprawdy zbyt wiele, aby wymagać na witrynie mieniącej się „Forum Polaków”, aby teksty były pisane w języku polskim?
A dokładniej - czy zasada, że piszemy na NEonie w języku polskim nadal obowiązuje, czy obowiązuje wszystkich, czy tylko niektórych, a może jest to uzależnione od tego który język obcy został zastosowany zamiast języka polskiego?

Wątpliwości moje stąd, że monitorowałam dwukrotnie u jednego z administratorów o grzeczne poproszenie blogera, który wkleił cały wpis po rosyjsku, aby tekst albo przetłumaczył, albo usunął, co do tej pory się nie stało, a wpis w dalszym ciągu znajduje się na stronie głównej. Budzi to moje zdziwienie tym bardziej, że blogierka, która wkleiła komentarz - nie tekst całego wpisu, a komentarz, dostała natychmiast następujące upomnienie od Administratorki:

„Pani Agnieszko.... właśnie otrzymałam zgłoszenie z którym się zgadzam.
Bardzo proszę o dokonywanie tłumaczeń swoich komentarzy.
Na naszym portalu zamieszczamy je w języku polskim...
Można za to umieścić jedynie link do tekstu w innym języku.

Pozdrawiam :)
nadużycie link skomentuj
Astra - Anna Słupianek 28.12.2019 10:44:50

Z góry zaznaczam, że tłumaczenie, że jakiś wpis nadal znajduje się na stronie, bo nie został zgłoszony, jest niesatysfakcjonujące, bo korespondencja z administratorem powinna być wystarczająca, a na dodatek, jak widać na przykładzie powyżej, zgłoszony wpis usunięty przez jednego administratora, może się pojawić ponownie po skończeniu jego dyżuru.
Tu nasuwa się ostatnie pytanie, a mianowicie:

4. Czy nadal istnieje zasada pomiędzy administratorami niekwestionowania poczynań innych? Mimo poprzednich zapewnień administracji, wygląda na to, ze również i ta zasada się gdzieś rozpłynęła.

Dziękuję za uwagę, i oczywiście serdecznie dziękuję Panu Oparze i wszystkim Administratorom za ich ciężką pracę.

Oby NEon 24.pl był najbardziej interesującym i najbardziej poczytnym polskim portalem!

- czego Wszystkim i sobie życzę,

~ Lotna 

KOMENTARZE

 • To ja przywróciłam wpis Wicana .
  W nocy Pan Opara dał go w polecane i właśnie w myśl zasady o której wspominasz, żeby nie kwestionować poczynań innych pozostał jako promowany :)
  No cóż... ja bym go zostawiła na prawym pasku ale nie widzę powodu aby go usuwać. Fakt, że wpis został zgłoszony jako nadużycie nie upoważnia moim zdaniem do usunięcia go bo stanowi własność blogera.
  Fakt, że jest złośliwy w stosunku do 2 blogerek nie znaczy, że są w nim lżone ... bez przesady! :)

  Co do tłumaczenia na język polski - to już Pan Opara przeprosił, że umieścił wps w j. rosyjskim na 1.
  W komentarzu o którym wspominasz do Agnieszki S. napisałam o tym żeby tłumaczony - ale również go nie usuwałam

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 15:59:53
  No, cóż żadnej innej, tzn. merytorycznej odpowiedzi się od ciebie nie spodziewałam. Zostałam podobnie zbyta już poprzednio.
  Dziwne, że oboje się zasłaniacie panem Oparą, tak jakby w którymkolwiek moim wpisie chodziło o jedynkę. Chyba czytać ze zrozumieniem nie potraficie.

  A teraz przyjmę zasadę analogiczną do dr. Kękusia, który używa słów wprowadzonych do ogólnego obiegu przez polityków - w stosunku do nich samych. Jeśli więc nazywanie osoby „prostacką Agnieszką” nie według ciebie lźeniem tej osoby, nie powinnaś być obrażona, jeśli zostaniesz nazwana tak samo.
  Poza tym nie obraź się, jeśli ktoś uczyni wpis pełen kłamstw i zmyśleń dotyczących twojej prostackiej osoby i nawypisuje na twój temat z palca wyssanych opowieści, jak to zrobił Wican w stosunku do mnie.

  Pozdrawiam równie serdecznie, prostacka Anno.
 • @Lotna 16:58:00
  Awantura o pietruszkę. Sądzę, że powodem może być zbyt wysoki poziom testosteronu u niektórych pań. Polecam obejrzeć trochę wywiadów jakie przeprowadza u siebie Pani Monika Jaruzelska Tak, ta komuszka. Za walorami jej urody idzie w parze poziom dyskusji i zachowania. Polecam wszystkim zbyt wyrywnym.
 • @zadziwiony 17:13:55
  O ile wiem, nawet ta córka zdrajcy narodu polskiego posługuje się językiem polskim, a nie rosyjskim. Zauważyłeś może, czy dla ciebie też to wsio rawno?
 • Cześć Lotna!
  Szkoda Twego czasu i energii. Jak sama wiesz, przez wiele lat parę osób próbowało skomunikować się na poziomie ludzkim z milicją Neonu i jak na razie rezultat jest taki sam jak próby merytorycznej logicznej ludzkiej dyskusji z na przykład członkami gangu, milicji PRLu, aparatczykami PRL czy ZSRR, NKWDzistami, członkami KKK czy NSDAP. Ich argumentami są przemoc, terror i siermiężna propaganda. Ich, z reguły małe, mózgi są zainfekowane permanentnie wstrzykniętą trucizną i tu już nic im nie pomoże. Lepiej wyjdź z psem na spacer lub zrób na drutach szalik i czapkę bo zima latoś sroga (pewnie na skutek globalnego ocieplenia :-))
  PZDR
 • @Nibiru 20:02:04
  Dzięki za dobre słowo, na drutach nie robię, bo nie mam cierpliwości, a pogoda spacerom nie sprzyja, bo mamy -15, odczuwalne jak -25. Ale znajdę sobie ciekawsze zajęcie niż użeranie się z... szkoda gadać!
  Pozdrawiam!
 • Naiwna
  neon jest to forum "Polaków",

  a w Polsce nie ma żadnych zasad, obowiązuje "wolna amerykanka".

  Kropka.
 • @Astra - Anna Słupianek 15:59:53
  Wolę treści po rosyjsku, niż po polorykańsku.
 • Dobry Wieczór.
  1.9 Regulamin jest jeden dla wszystkich - w tym przypadku zawinił czynnik ludzki oraz brak komunikacji w danym momencie.
  2. Nie powinny być tolerowane przez żadnego z administratorów. Jednak "punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia" i każdy z naszej trójki postępuje nie tylko według procedur, co podpierając się własną decyzją.
  Proszę wskazać mi redakcję dziennikarską czy platformę blogową, gdzie ostatecznego zdania nie ma Redaktor Naczelny. O promocji zdecydował p. Ryszard, każda inna decyzja bez konsultacji z przełożonym uznano by co najmniej za niesubordynację.
  4. Wystąpił błąd z mej strony, do czego się przyznaję. Mając za dużo obowiązków na głowie w ostatnim czasie (błąd ludzki) pomyliłem dni dyżurów i podjąłem decyzję mimo braku uprawnień do tego na ówczesny dzień.

  Spokojnej nocy życzę.
 • @lipao45 00:40:06
  Dobry wieczór,
  Dziękuję za odpowiedź.
  Powtarzam jednak, że nie chodzi mi o to, że pan Opara wypromował wpis w języku rosyjskim, ale o to, że ten wpis nadal jest na portalu w języku rosyjskim, a nie polskim. Wydaje mi się, że zasada, o której przypomniała pani Słupianek AgnieszceS, mianowicie:
  „Bardzo proszę o dokonywanie tłumaczeń swoich komentarzy.
  Na naszym portalu zamieszczamy je w języku polskim...”
  powinna dotyczyć wszystkich blogerów i komentatorów, a nie tylko AgnieszkiS.
  Szczerze mówiąc ja Pańskiej winy tu nigdzie nie widzę, bo dyżurnymi byli Zawisza Niebieski i Astra.
  Pozdrawiam,
 • @Lotna 02:19:43
  Szanowna Pani,

  Od pocztku istnienia portalu NowyEkran.pl - obecnie Neon24.pl, zawsze moim planem było aby nasz portal był Forum Polaków - otwarty dla wszystkich, bez względu na ich poglądy i przekonania.
  Forum wolnej dyskusji - "Polski Hude Park".

  Obowiązuje regulamin, każdy może pisać co chce, według własnych poglądów - pod warunkiem, że będzie używał właściwego, kulturalnego języka. Nie powinno się przeklinać, obrażać innych...

  Nie jest to jednak łatwe zadanie.
  Chyba dobrze Pani wie, że Polacy są skrajnie różni, że niestety czasem, każdy Polak uważa, że tylko Ona/On i tylko Oni mają rację.

  Na portalu powinno się używać języka polskiego, ale w przeszłości było np kilka artykułów/komentarzy po angielsku - i jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi. Język rosyjski wywołał falę protestów.
  No cóż, przeprosiłem za promocję tego artykułu, ale doszedłem do wniosku, że nie powinno się go wogóle usuwać.

  Tak że jak Pani widzi i mam nadzieję Pani zrozumie - praca administracji na portalu Neon24.pl - nie jest taka prosta i łatwa.
  W dodatku ludzie, którzy to robią, pracuję honorowo, za darmo -
  ja jestem im wszystkim - bardzo wdzięczny za to.
  Jeszcze raz wszystkim dziękuje.

  A Polska i Polacy - jest taka właśnie...jaka jest...
  Jak to wszystko rozwiązać, pogodzić - nie wiem.
  Próbujemy tak jak tylko możemy i potrafimy.

  Przesyłam ukłony

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 03:54:31
  Panie Opara,

  Jest dla mnie jasne, że to była pomyłka. Wypromował Pan coś po rosyjsku bez czytania. Ktoś inny, nie ja, kto przetłumaczył tekst tego samego dnia, poczuł się bardzo dotknięty. Wklejenie przemówienia Putina zajmuje chyba mniej niż pół minuty. Właściwe przetłumaczenie tego przemówienia na język polski zajęłoby wiele godzin. Oczywiście błąd każdemu może się zdarzyć i należy przejść nad tym do porządku dziennego.

  Jednak zdumiało mnie, że Pan wypromował grubiański wpis ad personam, który obraża mnie i Lotną? Jak to pogodzić z regulaminem, który wymaga używania właściwego i kulturalnego języka, nie jestem pewna.

  Miłego popołudnia życzę!
 • @zadziwiony 12:34:24
  Nie wiem, czy zauwaźyłeś, ale wpis dotyczy regulaminu na NEon24.pl, a nie stosunków polsko- rosyjskich, które nie mają tutaj nic do rzeczy.
 • @d.jaś 13:22:19
  No cóż, jaki nick, takie i komentarze. Nie podobają ci się wypowiedzi Polaków mieszkających zagranicą, nie podobają ci się tłumaczenia - to sam załóż bloga, chętnie poczytamy. Tymczasem - żegnam.
 • @Ryszard Opara 03:54:31
  Szanowny Panie,
  Dziękuję za wypowiedź.
  Chciałabym mieć pewność, czy dobrze Pana zrozumiałam w kwestii języka. Na Neonie dopuszczalne są teksty w innych językach niż język polski - czy tak?
  Blogerzy zamiast spędzania czasem wielu godzin na tłumaczenie tekstu, albo podania linku do obcojęzycznego źródła - co już nie stanowi osobnego wpisu, mogą po prostu wkleić obcojęzyczny tekst, a czytelnik niech się martwi o jego przetłumaczenie.
  Czy dobrze Pana zrozumiałam?

  Pragnę także ponowić pytanie pani Agnieszki S, a mianowicie, jak promowanie tekstu zawierające atak na innych blogerów ma się do regulaminu zakazującego ataki personalne w stosunku do innych użytkowników witryny?

  Pozdrawiam Pana,
 • @Lotna 14:07:41
  stosunek ludzi do Rosji ma wpływ na ich zachowania na portalu- niestety.
 • @zadziwiony 18:26:04
  Czyżbyś sugerował, że to właśnie jest powodem nagonki Wicana popieranej przez Administrację, na moją osobę i na osobę AgnieszkiS.?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej